de vervolging der Bulgaren in Griekenland, bezit genomen van de Griekse he kerk. Ei zijn geen incidenten voorgevallen. De kerk is Tsaar Boris" gedoopt. M e xi c o. Uit de hoofdstad komt het bericht, dat llnerta de blokkade van Tampico heeft uit gesteld. Een nieuw conflict met de Ame- rikaansche regeering is daardoor voorko men. Verder deelt het officieele bericht mede, dat Huerta met de blokkade geenszins be oogde het handelsverkeer te belemmerde, maar alleen wilde beletten, dat de Cnostitu- tionalisten voorzien werden van ammunitie. Intussrhen bericht Admiraal Badge?, dat de Mexieaansche kanonneerbooteri „Zara- gosa" en „Bravo" gistermorgen voor Tiun- pico zijn aangekomen. Naar aan de „Daily Telegraph" uit Mexico wordt tarieht zijn de Japansche gezant en de militaire attache in handen der rebellen gevallen. De Reportage Beige verneemt hierover de volgende bijzonderheden: De gezant was vergezeld van zijn attaché naar Manzanillo gekomen om het daar in de haven liggende schip-, de kruiser Idzumo te "Bezichtigen. Zij verlieten Manzanillo in de eerste da gen van Mei en 1 Juni telegrafeerden zij aan den Japonschen consul in Colima circa 50 mijlen van Manzanillo verwijderd, en deelden zij den consul mede dat zij zich naar Guadelajra hadden begeven. De spoor wegverbinding was slechts tot San Jula goed. Daar was hij opgebroken. San Jula is een stad van 4000 inwoners. De bevol king van de stad was in volle anarchie. De gezant trachtte dadelijk met den com mandant der Idsunio in verbinding te ko men. JJom gelukte liet ten slotte zich met San Jula in telegrafische verbinding te stel len. Alen vreest dat de beide diplomaten door de bevolking gevangen worden gebon den. BINNENLAND. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrijdag 12 dezer niet plaats hebben. Bidderorde. Bij Kon. besluit van 5 dezer is W. Hei liger, oud-directeur der rijks-normaallessen te Nijmegen, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tweede Earner. (Bij de Tweede Kamer is een adres ingeko men van Raden Ngabehi, Tirto Prodjo, gewezen djaksa bij den Landraad 'te Wono geri, residentie Soerakarta, houdende ver zoek om herplaatsing in 's lands dienst. De Pers In de gisterenavond gehouden vergade ring van de Ilaagscbe Joumalistenvereeni- ging is, na uitvoerige discussie de volgende motie, voorgesteld door den heer D. Hans, zonder hoofdelijke stemming aangenomen De vergadering, betreurend de wijze, waarop den 24en Mei j.L, bij het bezoek van 't Deensche Koningspaar de pers in 't publiek van de zijde der autoriteiten is bejegend; gehoord het debat over 't beleid van het bestuur; van oordeel, dat bij belangrijke gebeur tenissen de vereeniging moer dan tot dus ver regelend en bemiddelend behoort op té treden; noodigt het bestuur uit: lo. maatregelen te treffen, opdat door zijn bemiddeling de pers voortaan zooveel mogelijk van te voren omtrent de gebeur tenissen en de aan de journalisten verleen de voorrechten volledig wordt ingelicht; So. zich daartoe te wenden tot het Hof en de stedelijke autoriteiten, ten einde tot een vaste regeling te komen; 3o. te zorgen, dat bij dergelijke gebeur tenissen door of namens het bestuur voort durend contact gehouden wordt met de be trokken autoriteiten; en gaat over tot de orde van den dag. Naar aanleiding van de aanneming dezer motie heeft de voorzitter, do heer C. K Elout, die zijn mandaat reeds ter beschik king der vergadering had gesteld, zijn funr tie nedergclcgd. In een volgende vergade ring zal in deze vacature worden voorzien. (Aanleiding tot deze motie is in hoofd zaak geweest de houding der autoriteiten tegenover de Pers, toen de Deensche koning met Prins Hendrik en minister Treub op Zondagmiddag eenige boerderijen in Zuid- Holland ging bezoeken; bij het bezoek pp dieuzelfden dag aan het "Vredespaleis en bij den rit door den Haag. Red. Sch. Crt.) Nederl. Roode Erulg-ambnlances naar de peststreken ln Indië. Gisternamiddag hebben onder leiding en voorlichting van het lid van het lioofd- eoniilé van het Ned. Roode Kruis dr. Be land, die zich weer speciaal met de uit zending heeft belast, de hoofdverpleegsters van de eerste twee ambulances, de zus ters Beeistechar en Vermaas, de inventa ris van de ambulances in oogensehouw ge nomen. I Met de eerste ambulance gaat tevens mee oj} proef oen mobiele ontsmet ting-J oven, die in den Balkan met succes door de Bulgaren bij de cholembestrijding is gebruikt De oven is geheel ingericht naar gebruik te velde. Wanneer de oven voldoet, en daaraan wordt niet gotwijfeld, behoeft dr. de Vogel maar even etui telegram naar Nederland te zenden, om mei de eerste de hes-te scheepsgelegenheid ook voor de au dere dne ambulances de beschikking te krijgen over -een dergel ijken de$mfenctie- oven. in kleine bestekken worden ook meege voerd toestellen o. a. voor bacteriologisch onderzoek, als Engeland in Bntseh-lndië bij de pestbestrijding bezigt Voorts wer den meegenomen, zi ekenkleed ine, vei band materiaal, handdoeken, hoofddoeken, z.g Indische spreien en andere voorwerpen voor de ligging der patiëntenverlichtings toestellen. en de Nederlandse lie vlag en de Pioe.de Kruisvlag, om deze te planton, waai de „zusters" hun werk der humaniteit \ol- brengeu. De eerste en de tweede ambulance zul len den 22sten dezer in het Pagehuis van het Roode Kruis zg worden aangemon sterd om daags daarna, des vnvrimddags naar Marseille te vertrekken, waar zij aan Ixxmi van de Kain zullen inschepen Het Nederlandsche Roode Kruis zal op verzoek van den gouverneur-generaal van XederlanJsch-iridië ook twee ambulance automobielen naar de peststreken in Indië uitzenden. Vereen, tan kommlenen by 's rjjks belastingen in Nederland. Men meldt on.-, uit Amsterdam. Tot re dacteuren van het weekblad van de Ver eeniging van Kommiezen hij 's Rijksbelas- tingen in Nederland zijn bij referendum ge kozen de heeren J. ter Laan 1 e redacteur!; M. M. Cohen f'2e redacteur) en A. G. Atze- ma (3e redacteur!, terwijl de heer L. J. van Houdt werd gekozen tot commissa ris 2e rayon. Congres der S. D. P. (Vervolg.) Zondag nam het Congres der S. D. P. bij acclamatie de volgende resolutie aan „Het Congres bevestigt de uitspraak van bet Congres van 23 .Mei 1909, neeigelegd i)m 4 Van bet strijdprogram der partij, be treffende staatspensioen. „Het elscht invoering van staatswege van een stelsel van pensionneering van oude arbeiders, waarvan de kosten zullen wor den gedragen door de kapitalistische klasse, die terwijl zij uit den arbeid van het proletariaat de meerwaarde perst den proletariër zelfs het loon onthoudt, benoo- digd om voor zijn levensduur in de meest eenvoudige bestaanseisehen te voorzien. „Het Congres constateert „dat de op 3 Dec. j.l. in werking ge treden tijdelijke maatregel van de wet-Tal- ina, hoezeer voornamelijk het bedrag der uitkeering en de leeftijdsgrens ook deze stempelen tot een karige en volkomen on toereikende voorziening, toch een aanknoo- pingspunt is, waarvan geen actie tot ar- beidspensionneering kan uitgaan; „dat bet ontwerp onderdomswtet-Treubde strekking heeft, om dit weinige reeds ver- kregene uit de wet te verwijderen en te vervangen door een nog kariger, hardvoch tiger armenbedeeling; „dat bovendien deze grondslag- van het wetsontwerk-Treub, gekoppeld aan de .ta kend gemaakte voornemens van de hui dige regeering ten aanzien van de sociale verzekering, den weg blokkeert naar een arbei, cjsstaatspensionneering. „Het Congres richt tot de Nederlandsche arbeidersklasse den oproep om den strijd tot het uiterste aan te binden tegen dit reactionnaire wetsontwerp en tegen de vrij zinnig-kapitalistische partijen, die onder de meest bedriegelijke voorwendsels dezen aanslag pp de reeds tot stand gebrachte, tevens belemmering van toekomstige so ciale wetgeving trachten te volvoeren." 'Aangenomen weïd een voorstel van Den Haag, om zich tot de regeering te wenden met den ei sch tot intrekking van de „kno- velwetten" van 1903. Pinantleel nieuws. Oe minister van financiën maakt bekend a. dat op 6 Juni jl. bij de betaalmeesters n kas wasf 2,142,646 23 h. dat op denzelfden dag door de Neder!. Bank, inge volge art'. 11 bis van haar cctrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 13,644,288.16118 c. dat op den genoemden datum in omloop was aan schatkistbiljetten f14,620,000. en aan schatkistpromessen f 26,500,000 VLAARDINGEN. 9 Juni. De heer A. K. van Dam, heeft ontslag genomen als lid van het bestuur van de Reederijvereeni- g'»g- STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Dinsdag 16 Juni, des namiddags 2 uur. Gemeenteraadsstnkken, Vergadering der C. v. T. o. h. L. O. Wij hebben de eer hierbij weder ter tafel te brengen het adres van de afdee- ling Schiedam van den Bond van Neder landsche Onderwijzers, om te bepalen, dat de vergaderingen der Commissie van toe zicht op het Lager On den vijs in het open- 5 baar zullen worden gehouden. Op bovenbedoeld «adres ontvingen wij van de betrokken Commissie een schrijven, waarvan de inhoudt luidt als volgt: „Onder de verplichting, die de wet de plaatselijke Commission van toezicht op Jegt (art 97j komt in de laatrte zinsnede voor; (de plaatselijke commission) '„beijve ren zich den blom van het onderwijs naar behooren te behartigen." „De vraag, hoe de plaatselijke Commis sie „den bloei van het onderwijs naar be hooren kan behartigen," is echter geheel van feiteiijken aarxL eu haar beantwoor ding is van omstandigheden, te beoordee- len door die Commissie zelve, afliankelijk" M. v. B. Z. 16 April 1880. De Commissie van toezicht op het La ger Onderwijs in Uwe gemeente heeft zich, teneinde bovengemeld doel te bereiken, op iiet volgend standpunt gesteld: le. beschouwt gij zich als advisee rend lichaam, dat zich steeds ter beschikking heeft te houden van Burgemeester en Wot- houdeis. en van den Raad der Gemeente; 2e. richt zij haar bezoeken op de scho len zoo in, dat de rapporten, op elk barer vergaderingen over die tazoeken uitge bracht. aan het einde van het school jaar een vrij volledig beeld geven van de wijze, waarop aan de verschillende scho len wordt gewerkt De adviezen «aan Burgemeester en Wet houders worden niet uitgebracht, dan nadat door een Commissie van prae-advies de betrekkelijke zaak grondig is bestudeerd. Dit prae-advies circuleert bij de leden en daarna eerst wordt de zaak in de volle vergadering "besproken. De adviezen nu, uitgebracht aan het Col lege van Burgemeester en Wethouders, een College welks vergaderingen ook niet pu- biiek zijn, wenscht de Commissie in geen geval in het openhaar te behandelen: le. omdat het al te zondering zou zijn, indien het College van Burgemeester en "Wethouders, dat het advies vraagt, dit uit de couranten z.oa vernemen, geconnnen teord misschien door hen, die er belang bij hebben, dat het advies in een be paalde richting wordt uitgebracht en die dus niet in staat zijn de zaak objectief te be schouwen. De commissie acht zich overigens volko men in s taat advies uit te brengen zonder op haar beurt eerst het oordeel te ver nemen van „de onderwijzers, die in deze adviezen belang stellen" of „van de steeds breeder wordende kringen" waarvan in het adres sprake is; 2e. omdat bij de beraadslagingen over 'adviezen heel dikwijls persoonlijke kwes ties te pas komen, die in geen geval voor openbare behandeling geschikt zijn; 3e. omdat de 0)>en.hartige wijze, waarop thans ieder lid zijn meening zegt, over tuigd als men is, dat de besprekingert geheim blijven zou verdwijnen, en som mige leden hun meening liever voor zich zonden houden, dan gevaar te loopen, door een of ander schrijn us tig „belangstellen de" in een ingezonden stuk onder han den te worden genomen. En hieronder zon de zakelijkheid, waardoor onze discussies zich steeds kenmerken, ten zeerste lijden. Een gevolg, waarmede onze Commissie zich wel niet heeft in te laten, maar waar op zij U.E.A. toch uil wijzen voor 'tjge- val er mocht besloten worden ^openbaar heid onzer vergaderingen reglementair voor te schrijven" zal zijn dat binnenkort ande re steeds breeder wordende kringen open baarheid zullen gaan eischen yan alle an dere Commissiën, die den Raad van ad vies kunnen dienen. Wat nu het rapport der schoolbezoeken betreft, dit geschiedt op de volgende wijze Wanneer een lid onzer Commissie bij zijn bezoek aan een school iets b-erft opge merkt, dat hem verkeerd voorkomt, geeft hij hiervan kennis aan het Hoofd der- School, dat op zijn beurt van de gemaakte opmerking den onderwijzer in kennis stelt. Op de vergaderingen onzer Commissie wordt die opmerking medegedeeld en hier van wordt door den Secretaris aanteeke- ning gehouden in de notulen. Maar niet alleen het verkeerde, dat wordt opgemerkt, ook het goede wordt gerapporteerd en zoo is onze Commissie steeds in staat, wan neer dit gevraagd wordt, of wanneer dit noodig mocht blijken van de meeste on derwijzers vooral van hen, die hier langen tijd werkzaam zijn een vrij nauw keurig beeld te geven. (Dat deze manier van doen zijn nut heeft, is gebleken toen het Hoofdbestuur van den Bond van N. 0. zich meende te moeten bemoeien met de niet-lier benoeming van oen Plaatsvervan gend Hoofd, en de Voorzitter onzer Com missie den heeren een lijst van feiten kon toonen, zoo sprekend, dat de leden van het Iloofd tast uur het nutteloos achtten, verder op de zaak in te gaan. Een voordeel van deze wijze van hande len is o. a. dat de Wethouder van Onder vijs, die" onze vergaderingen steeds bij woont, uitstekend op de hoogte blijft om trent het onderwijzend personeel. Niette genstaande Z.E.A. zelf zooveel mogelijk de scholen bezoekt, kan hij de onderwijzers niet zoo leeren kennen als de elf leden onzer Commissie, die uren en soms 'heek schooltijden in een klas doorbrengen, wan neer hun dit ge wenscht voorkomt "Wat er evenwel ook over een onderwij zer gerapporteerd wordt, het blijft ilusschou dien onderwijzer, het hoofd der school en de Commissie. En nu wil het ons voorkomen, dat hef beslist tegen het belang van het onder wijs en de onderwijzers zou zijn, wan neer1 de leden onzer Commissie genood zaakt zouden zijn, bun op- en aanmerkin gen in *t publiek te maken. Misschien ook zouden zij allerlei omschrijvingen en euphemistische uitdrukkingen zoeken om de werkelijke fout in den arbeid van som mige onderwijzers aan te duiden, iets, waar door de rapporten een groot deel van het nuttig effect, dat zij thans sorteeren, zouden missen. i Unaniem was onze Commissie er tegen, dat deze beide onderdeelen onzer vergader- ring publiek zouden zijn. Wel is de wen- scliehjkheid .uitgesproken, dat de onder wijzers zouden worden uitgenoodigd, wan neer in de Commissie onderwerpen van algemeenen aard zooals bijvoorbeeld Sn 't vorige zittingsjaar „de Beroepskeuze behandeld worden." De meerderheid van ons College kan zich geheel vereenigen met de ziensvvijze der Commissie. Wij meenen u. te moeten voorstellen af wijzend te beschikken op het verzoek van de afdeeling Schiedam van den Bond van Nederlandsche Ondcrwijzors. B. en W. van Schiedam, brengen ter kennis van de ingezetenen, dat het Kohier No. 7 tier plaatselijke ^directe belasting naar het inkomen, dienst 19131914, door den gemeenteraad vastgesteld in zijn verga dering van den 2Gen Mei 1914, en den 3en Juni '1914, door heeren gedeputeerde staten dezer provincie goedgekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschrift gedurende vijf maanden, te rekenen van heden, op de re cretarie der gemeente voor een ieder ter lezing Is nedergelegd. Wordende voorts een ieder aangemaand zijn aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgens de Wel. I Schietoefeningen In de stelling; van Den Helder Volgens 30 Mei j.l. .ontvangen mede due ling van den Minister yan Oorlog zullen van 15 tot 30 Juni a.s. schietoefeningen gehouden worden van Verschillende ver dedigingswerken in de stelling van Den Hel der.' Voor nadere bizonderheden verwijzen wij naar de officieele kennisgeving, die op de daan-oor bestemde plaatsen is aangeplakt. s z. c. Hef Bestuur der Schiedamsche Zwem- club heeft zich met een adres tot den Ge meenteraad gewend met het verzoek op Zondagen van 1 u. tot 2V2 uur 's middags de Gemeente Zweminrichting alhier in huur uit te geven aan deze club. Het doe! is, dat op die dagen het pol os pel beoefend en voor de zwemsport propaganda gemaakt zal kunnen worden, door niet-leden der club als toeschouwers toe te laten on voor dezen de zwemsport te demonstreeren. Het bestuur is van meening, dat, waar ook aan andere sport gelegenheid tot oefenen wordt gegeven, ook de zwemsport daarop zal mogen aanspraak maken, terwijl, dooi de zweminrichting alleen voor de leden der S. Z C. vóór het zwemmen open te stellen, de inrichting op die dagen het karakter van „openbare" zweminrichting mist en dus de zwemmeesters geen dienst behoeven te doen. Bij den heer M. Bakker, Oudd. straat no. 14, is te bevragen een postduif, gemerkt HP19BKE457. Gem. Zweminrichting-. De temperatuur van het water was hedenmorgen 56 en hedenmiddag 58 gl-a den Fahrenheit Stedelijk Muziekkorps te Schiedam, Waarn. Dir. H. H. van Vleuten, PITVOERING op Woensdag 10 Juni, des nam, ten 8 uur, Broersvest. 1. Weiber Marsch, Fr. Lehax. 2. Ouver ture Banditensfcreiche, v. Suppé. 3. Luxemburg Walzer, Fr. Lehar (H. H. van Vleuten). 4. Andreas Hbfer'b Tod. Musik Illustration, W. Ropp. Wonnefcraum Ga votte, Sabathill. 6. Marsch. AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Casino, 8 u. Specialiteiten voorstelling en wor stelwedstrijden. Heden en volgende avondenTivoli-Schouw- burg, 8 uur. Speerdioff's Tooneel. 9 en 12 Juni. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert. Kon. Scherpschutters. 10 en 11 Juni. Paleis voor Volksvlijt Am sterdam 8 uur. N. V. Hot Tooneel- Royaards. Een midzomernaehts- droom van Shakespeare. 14 Juni. Rotterd. Diergaarde, 2 Va u. Con cert. 4e Reg. Infanterie. 16 Juni. Gemeenteraad Scluedam, 2 uut. Kunst en Wetensehap- Carmen Sylva-hulde. Men meldt ons uit 's-Gravenhage De hulde die aan Carmen Sylva, de ko ningin van Roemenië, ter gelegenheid van haren 70sten verjaardag op 23 December j.l. uit Nederland is gebracht, zal a.s. Woens dag haar officieele bekroning en einde vin den. Op 23 December 1.1. zelf werd de wel geslaagde feestavond met Roemeensch ka rakter georganiseerd, maar de eigenlijke hul de, bestaande in het gereed gekomen Car men Sylva-album was nog niet in zoo danigen staat dat zij gebracht kon worden. De voorbereiding van dit album heeft lan ger tijd opgehouden dan het comité dacht en eerst a.s. Woensdagmiddag zal het co mité in staat zjjn het album aan den Roe- mecnschen gezant te overhandigen, die zich bereid heeft verklaard, het door zijn bemid deling aan de Koningin, te doen toeko men. Het uitvoerend-comité dat oestond uit mej. E. Boeide, voorzitster, de heeren Willv Martens, onder-voorzitter, E. L. D. Penon, consul van Roemenië en Ph. Zilcken, le den en H. van der Mandere, secretaris- penningmeester, zal zich dien middag ver gezeld van Prof. Sluyterman, die de leiding over geheel het albüm had, naar de wo ning van den gezant begeven en er dooi den heer en mevrouw Mitilineu worden ontvangen. De Hollandsche eere-voorzittea- van het comité, de heer van Kamebeek, bur gemeester van 's-Gravenhage, heeft zich be-* reid verklaard aan de deputatie, waartoe ook enkele der voornaamste leden van het uitgebreid comité zullen behooren, deel uit te maken en zal bij de overhandiging een enkel woord spreken. Het fraaie album, ontworpen eu voor zooverre den Band aangaat, gebatikt door Mej. B. Bake, te Bloemendaal, is in de afgeloopeu weck op de Plaats ia den Kunst handel Goupil tentoongesteld geweest Nationale Vereen, voor den Volkszang. In een Zaterdagavond gehouden vergade ring van de Nationale Vereeniging voor oen Volkszang, kwamen de volgende 2 punten in «behandeling. 1. J)e Nationale Vereeniging voor den Volkszang geve een bundeltje verzen uit welke -eenvoudig van taal en gedachten moe ien zijn en verkregen worden door gen oproep, gericht tot de Nederlandsche dich tere. De bedoeling is, bij de uitgave dezer liederen een verzoek te richten tot onze toondichters, om ze op muziek (in volks toon) le zetten. Een commissie van. des kundigen zal da«*iniit de beste liederen kie zen, waarna bet slotoordeel woidt overge laten aan de zangers op de liederavonden onzer afdeelingen. 2. De Nationale Vereen, voor den Volks zang neme het initiatief tot pogingen, om de «belangstelling voor het echt-Nederland- sche beiaardspel te verhoogen en stelle daar toe een commissie samen.. Bij punt '1 achtten enkelen dit voorstel van te groofen. omvang; voor het oogenblik kon men niet meer doen, dan dichters uit- noodigen. Het bestuur antwoordde, dat het voorstel meer bedoelde een algemeen denk beeld, dan een bepaald geformuleerd voor stel. Als zoodanig werd bet door de ver- g.Kjt-rinc aangenomen. Wel werd nog gewe zen op de financieele zijde, daar de dich ters hef wellicht niet om niet zullen wil len doen. Dit achtte men echter van later zorg. Na eenige bespreking werd ook het twee de voorstel aangenomen. Kerfe en School. Ned. Hkrv. Kerk Aangenomen liet beroep te Veen- dam itoez.) door ds. .T. van Dorp te Egmond binnen c.a. Beroepen te Dinxperlo de heer P. J. de Vos, hulpprediker te Schoondijke. Aangenomen het beroep te Mes tere niden door ds. Jota. Beks te Nieuw- Buinen. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep te Herwe nen doo«r ds. C. J. Hakman te Hollum (Ameland). Evang. Luthersche Kerk. Aangenomen het beroep te Doetin- chem doo-r ds. L. S. P. van der Chijs te Kampen. Hooger Onderwijs. De heer mr. A. A. HL Struijcken heeft wegens zijn benoeming tot lid van don Raad van State, tegen het einde van den loopen den cursus eervol ontslag gevraagd als hoogleeraar bij de faculteit der rechtsge leerdheid aan de gemeenteuniversiteit van, Amsterdam. Universiteit te Utrecht Doctoraal examen scheikunde de heeren C. F. van Duin en G. de Bruin, beiden met lof. Doctoraal examen wis- en natuurkunde; de heer ,T. Lepoeter, Universiteit van Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proef schrift Proefondervindelijke bijdrage tot 3e psychologie der getuigenis, de heer Chr. A. van Gcuns, geboren te 's-Gravenhage en op proefschrift Over de Anatomische veranderingen bij de Lymphogranulomato sis, mej. A. J. Scholte, geboren te Am sterdam. Universiteit te Leiden. Bevorderd tot doc tor Ned. Letteren, op proefschrift: „Jan van Henegouwen, Heer van Beaumont, Bjj- drage tot de geschiedenis der Nederlanden in de eerste helft-der 14de eeuw, 1ste afd.", S. A. Waller -Zeper, geb, te Leeuwarden; op proefschrift: „De vormen van het aoris- tisch praeteritum in de Middelnederl. epi sche poëzie", G. S. Overdiep, geb. te Vries; doctor in de rechtswetenschap op Stellin gen, A. S. van Nierop, geb'. te Amsterdam^ Sport. Lichamelijke opvoeding. Afstanidsmarschen N. B. L. 0. Door den Nederlandsehen Bond voor Li chamelijke Opvoeding, worden dit jaar we derom 4-daagsehe a fs ta n d&mar s c hen uitge schreven voor burgers en militairen. De marschen zullen bestaan in het gedu rende vier achtereenvolgende dagen dage lijks afleggen van een bepaalden afstand en wel: voor burgers: lo. cLxgelijks '45 K.M., prijs een diploma en het bronzen bondskruis; 2e dagelijks 55 K.M., prijs een diploma en het vergulde bondskruis; voor militairen dagelijks 35 K.M. met volledige bepakking, prijs een diploma en het ver gulde bondskruis. Deelnemers der bereden wapens en zij, die niet niet de ransel zijn uitgerust, loopen dagelijks 45 K.M. in de voor lien voorgeschreven veldtenue. ■De marschen zullen aanvangen op 17 Augustus; indien het aantal deelnemers een bepaald getal overschrijft zal een tweede groep op 1£ Augustus aanvangen en den- zelfden weg volgen. De te volgen weg is Utrecht, Amersfoort, Ede, Arnhem »n Nij megen, De kosten van deze '4 dagen bedragen f 4. Hierin is begrepen de voeding en het on derdak brengen- benevens het vervoer van bagage "tijdens de marschen. Leider der marschen is dr. M. Meyers, Amsterdam. PHOQRAMMA

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2