JULIUS WEINBERG, Sroote Zow-ÜMoop r- CORT TAN DER LISDEN. RINNENLAND. V Ingezonden Medeieelingen. -«■«= ROTTERB AM. De waarschuwing der nieren. Knust en Wetenschap. Sport. Luchtvaart. v Glemengd Nieuws. pen hierop, dal een 80-tal Europeanen vrij komt van Indische» dienst. Hij bad echter geen groote venvaehtmg van de zaak. waar de onderofficieren klagen over gebrek aan energie bij den iidandsehen matroos, en hij vreesde voor de verbreiding van vene rische ziekten op de vloot, vaar de inlan der zich op zeer jeugdigen leeftijd aan sexueel genot overgeeft Met kracht protes teerde hij tegen de uitdrukking in het Yoor- loopig Verslag, dat men deze inlamlscho matrozen niet moest samenbrengen met de Hollandsche elementen, opdat de eersten niet met den geest van „den 13ond" zou den worden besmet. Do .Minister van Ko loniën had maar gevolg moeten geven aan de uitnoodiging van tien Rond om de in wijding van het Bondsgebouw in den Hel der bij te wonen, dan zou hij wel anders gezien hebben. Wij voor on« meenen. dat de Minister zeer goed gedaan heeft daar niet heen te ga;ui, want dan had hij hij die inwijding onder het gehoor van den heer Hugenlroltz gezeten, die aan de ma trozen, die naar hem luisterden wellicht om hun liefde voor hun vak in te boeze men voorhield, dat de heerlijkste dag van hun leven deze zou wezen, dat do Marine werd afgeschaft. Dat is misschien heel goed de zeer goede reden, dat het onmogelijk is al die beroepszaken, tot in laatste in stantie binnen afzienbare» tijd af te doen. Maar, als men de heeren Rutgers, Koo- len en Lneff wilde gelooven, was met een dergelijke rechtspleging het einde der da gen gekomen. De heer Rutgers was hier natuurlijk op liet apipèl, daar hij zich hlijk- haar geroepen acht, klein David je ah hij is, "Golrath-Treub te dooden; de heer Koo ien, lid van den Dentallen Raad. werd Mij wei in den hoek geduwd door ile meelede», ling aan den Minister van den Voorzitter van dien Raad, dat er aan deze zaken geen doorkomen was, maar de heer Eoeff heeft groot gezag in de Kamer, en diens oppositie was dus de meest gevrees de. en de regeling is nu eenmaal niet heel mooi. maar ze is een gevolg van Tal- ma's onberedeneerde uitvoering van art. 36'J. En dan, het gebeurt wel meer, dat men 111 afwachting van de hoog-be beslis sing maar alvast met de uilvoering van het vonnis begint; zoo moet de militair, die legen de oplegging van een straf in hoo- gur beroep komt, deze eerst ondergaan. Gelukkig dan ook, dat de Kamer de oude stakkerds geholpen heeft; Rechts stemde tegen, op de heeren de Savornin Lobman en de Cteer na, Links vóór, met uitzon- bedoeld van dezen ex-pre<likanl, maar on practischer en onoordeelkundiger kan het j dering van den heer Rink. haast niet We 'zijn het trouwens met den heer Itugenholtz eens, dat onze Jantjes een goed slag van volk zijn, maar onder deze „mits", dat ze niet stelselmatig worden op geruid. De heer Duysnaer van Twist vreesde dat er niet genoeg toeloop zou zijn en wilde algeheele gelijkstelling van den inlandschen Eu ajoo was men op allerlei zaakjes na, die onder den hamer doorgingen, a m Bel eind van de agenda gekomen, maar niet zonder, dat, op voorstel van den heer de Savornin Lobman twee interpellaties van het program waren geschrapt. Die van den heer van Doorn over de grensquaestie van de Gorantijn, en de afgevaardigde voor Goes overdreven deftigheid of saaiheid te ver vallen, geeft dit ministerie ongemeene kracht. Het is in waarheid een kabinet Ridderorde Bij Kon. besluit van 23 dezer is bevor dert! tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, de vice-president van de» Raad van Ned.-Indië D F. \Y. van Rees. Bij Kon. besluit van 23 dezer is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau bef noernd W. E. Carp, directeur van het post kantoor te Roosendaal. Personalia. Bij Kon. besluit van 23 dezer is aan den vice-president van den Raad van Ned. Indie D. F. W. van Rees, op zijn verzoek met ingang van 3 September, eervol ont slag verleend uit 's lands dienst en zulks onder dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten, door hem aan den lande bewezen. Fraasehe torpedoboot. Gisteren is te Amsterdam aangekomen de Franscho torpedoboot „Van an ga". Ze heeft ligplaats genomen aan den jachtstei- ger. met den Europoeschen schepeling en He beruatto gracieusclijk in zijn noodlot, en h/w«i« Ifioh/an 1 i>«mFnrnm <ir> I heer Biehon van IJsselmonde profeten:ulo met de uitspraken van eenige marine-auto riteiten in de hand, dat de heele zaak op teleurstelling zal uitloopen Minister Pleyte verdedigde de zaak met de zeer juiste opmerking,dat het nuttig en noodig is, dat Indië meer en meer gaat voorzien in zijn eigden personeel, en hij vleide zich met de hoop, dat de schooi, die te Makassar zal worden gesticht voor de opleiding van inlandsclie schepelingen, goede matrozen zal kweeken. Eu a'l mocht de proef met inlandsclie schepelingen op het schip de Koetei genomen niet geheel naar wensch zijn geslaagd, dat nam toch niet weg, dat een man als Co-lijn, in deze deskundige als weinigen, van oordeel was, dat die moest worden voortgezet. Men moest niet vergeten, dat de min bevredigende re sultaten in hoofdzaak daaraan te wijten waren, dat die inlanders niet konden lezen of sc' .rijven en daan-oor zal de school te Makassar zorgen. De werfagenten hoopte hij zoo spoedig mogelijk te kunnen mis sen, en zoo is liet nu voor ons allen zaak- van dezen „tweeden" proef maar het beste te hopen. De Kamer ging thans aan liet noodwetje - voor art. 369 en art. 370, dei- Invaliditeits wet. Er zijn ettelijke honderden aan wie de Rijksverzekeringsbank een rente weiger de, en deze zijn ïn hooger beroep gegaan, maar om de stakkers niet over de zaak heen te laten sterven is Minister Treub met een ontwerjnje gekomen om de rente onmiddel lijk van 'kracht* te doen zijn, als de Raad van Beroep die toekent, ongeacht of do Rijksverzekeringsbank de zaak weer voor den Centralcn Raad brengt De heele zaak komt dus daarop neer, dat de Staat de risico op zich neemt van het uitbetalen van een rente, die later als ten om-echte zou, moeten worden ingetrokken, en dit om die van den heer Kleerekoper over het raadslidmaatschap van het personeel der Staatsspoorwegen, wien hel bijwonen van een zitting als een dag verlof wordt aange rekend. Deze berustte allerminst in de zaak, maar ging hevig aan over de Kamer, die dan in den zomer maar eens terug moest komen voor de belangen van deze menschen, die zooveel harder werkten dan de Kamerleden. Wij hebben ons over die uiting zeer verbaasd, want al hebben wij niet de eer tot de HoogEdelGestrengen le behooren, zooveel weten wij er toih we] van, dat ,wie goed Kamerlid is, een ar- leidsdag heeft, die lijnrecht ingaat tegen alle sociaal-democratische wensche». en dat voor een beetje geld. De toprn van den afgevaardigde voor Amsterdam VIli werd echter gesust doordat de voorzitter hem toestond alvast een vraag over deze zaak tot den Mini-ter van Waterskin! te richten, waarop hij het verblijdend an'woord kreeg, dal de/e bereid was zijn bemiddeling te verleenenen de spoorwegmannen-raads lid uji de moeilijkheid te helpen, waarin zij zijn geraakt. I i De Kamer is op recès, en het ministerie kan. dunkt ons, over zijn eerste jaar niet anders dan tevreden zijn. Met de Inkomsten belasting is de financieele ba-ris reeds ge legd, terwijl hot vorige ministerie in 5te< jaar nog niet zoo ver kwam; de Staats commissie voor het Onderwijs is, blijkens liet door haar verstrekte communiqué, aan de bladen op den goeden weg; de Commis sie voor Evenredige Vertegenwoordiging is met haar arbeid gereed. En de persoon van den premier, die liooge bekwaamheid bezit en toch uiterst eenvoudig is, die be minnelijk is zonder een oogenblik óp te hou den krachtig staatsman te zijn, die steeds in den ministerieelen toon. blijft, zonder tol te maken. Ik ben diep, diep ongelukkig. J Louis kent haai- ouders, dat ook nette, En ik durf bet niet eens te zeggen. Val I eenvoudige menschen zijn. Ik heb haar zou er gebeuren als Papa bet eens wist! Maai-," vervolgde zij, opstaande en met fon kelende oogen „Wat heb je haai1 gegeven 1 Dal mag ik toch zeker wel weten." „Ik heb haar niets gegevenWat zou ik haar geven!" „Dat gaat te ver! Ik heb de bewijzen voor mij; ze bedankt je natuurlijk heel kort, want zulke schepsels hebben zooveel heeren to bedanken! Maai- als ze jc bedank!, heb je haar toch wat moeten geven, ze bedankt I kaartje gekregen, 'maar niet eens gezien, je toch niet voor niet!" j dat er wat. op stond. Zij kent mijn naam „ik wist niet eens, dat dat er achterop niet eens." stond.'-' I En de hand verdwijnt in don linker zij- „Dat is sterk! Je loopt met dat kaartje zak en komt met de portefeuille terug en in je zak en weet niet, wat er opstaat! Ze J uit de tasch wordt een kleine enveloppe bedankt je en je hebt haar niets gegeven! gehaald, die Henri even aan den neus Zie je me nu voor zóó dom aan, dat ik I brengt en dan aan Marie overreikt. Deze dat zou gelooven? Natuurlijk bij zoo'n gees-1 lees' in hetzelfde onbeholpen schrift het tige Artis te lyrique gevoelt men alleen I evenmin onberispelijk adres: minachting voor zijn eigen vrouw. Je hadt nooit anders gezien dan op het tooneel ik heb nooit één woord met haar gewisseld en haar nooi! eenig cadeau gegeven, haar nooit geschreven of doen schrijven. Ik Jieb haar dadelijk, evenals jij, heel lief gevon den, een aardig, veelbelovend actrioetje en ik heb in de courant, zooals je gezien hebt, nog al wat goeds van haar gezegd. En nu heeft zij gedaan, wat artislen zoo vaak doen; ze heeft een kaartje naar de cou rant gestuurd om te bedanken. Ik heb dat een dame van het corps de ballet moe- ten trouwenO, het is verschrikkelijk, het. j is niet o-m te geloovenP En het nokken gaat over in een zenrnv- Mr. le chroniquer Théatnil du Journal le Niewsblad E. V. Dan ziet zij hem strak aan, ze is kalm geworden, alleen haar oogen vertoonen de snikken, dat plotseling ophoud!, als zij op sporen van haar tijdelijke opgewondenheid, heftigen toon herhaalt: j Ze slaat ze neer, wil opstaan en blijft weer „Wat heb' je haar gegeven?"... I zitten. Zij is blijkbaar- met haar houding Jlenri ziet haai- niet zijn eerlijke, trouwe verlogen; maar Henri heeft den toestand bruine oogen aan, als wilde hij haar hypno- I overzien; hij staat op; ziet haar lang aan tiseeren; hij gaat kalm zitten en blijkbaar als wilde hij het bekoorlijk wezentje daar heeft zijn blik nog niet ai zijn loovermacht voor hem in een enkelen blik vol liefde op haar verloren, althans zij buigt onder omvatten; zij slaat de oogen tot. hem op; zijn oogopslag, ziet hem strak aan en met vriendelijken drang haalt hij haai- tot gaat ook zitten. 1 zich en sluit haar in zijn armen en een „Maxie," zegt hij. en zijn mooie tenor- hartelijke kus bezegelt het nieuw verbond stem klinkt helderder en vodier, maar vooral j van vertrouwen, vrede en liefde, mooier dan ooit. „Marie, hoe kou je jezelf en mij. zoo grieven, zoo ongelukkig ma ken! Waarom niet eerst bedaard naar mij geluisterd. Ik zal je alles zeggen. L'ucie is een fatsoenlijk meisje vau veel talent; l)«u<uie. De minister; van financiën brengt ter ken nis van liet publiek, dat de ambtenaren dei- invoerrechten, die in de grensstreken belast zijn met toezicht op het interna tionaal verkeer met automobielen, motorrij wielen en andere rij- en voertuigen, met ingang van 1 Juli zullen voorzien zijn van een ondorscheidingsteeken, bestaande uit een vlaggetje in de nationale kleuren, an ile w tfe baav. aairvan gedrukt is he w -or,! „Douane", en dat de bestuurders van alle rij- en w,ex-tuigen op vertoon van dal toe ken verplicht zijn het rij- en voertuig te doen stilhouden, ten einde de gelegenheid tot visitatie te geven. („St et.'")! Albanië. Bij het departement van. oorlog is het vol- treilde telegram uit Yalona ontvangen va» kapitein De Jongh: Yalona. 26 Juni. Ik heb bericht ontvangen uil Elbao-j», dat kapitein Renners zeer licht gewond i- aan den rechterschouder Majoor Yerhui-t maakt het goed. Gist namiddag i-, zoo mold! do Uredasche Ct., generaal De Veer we>-r naar Albanië vertrok ken. Eeredoctoraten Groninger Universiteit Kaar uji vernemen zullen er, 1-ehalvo de reed- bjcgekende j-ere-doctoraten nog tienlallen andt re worlen uitgereikt Op de compleet» lijst L-ja» niet minder lan tri na*»»». Daaronder komen voor die van: H. M. de Koningin rechten. 7, K. SL de Priii-.. medicijnen, wmv.x;» zijn verdiensten voor het Roode Kruis. Mr. C. C. Geertsema, Commissaris der Ko ningin in Groningen. Van Dijke. gezant der Vereen. Staten in Den Haag, vertegenwoordiger van ©en Ame- rikaanschc Academie bij do Groninger fees ten. Mondei da Costa. de bekende beeldhouwer le Am-itcdam, «jen hel eeredoctoraal in plant- en dierkunde zal worden uitgereikt. Albert Verweij, letterkundige le X cord is'ed. letteren. Mansholt, schrijver van de nreteoro berichten in de „l*rov Gron. C'ou- i de gedoe toreerden zijn lal van hm- (N. R. Ct.) wijk, D. R, logische rant." Onder lander". S. D. A, P. Tot lid van het dagelijksclr bestuur van de S. A. P. zijn, naar „Het Volk" meldt, gekozen de heeren Van der Goes en Kleero koper; een herstemming nu>et er plaats hebben lusschen mejII. Ankcrsmil en den bear Loop- uit. Voor de verkiezing van een lid van liet overige gedeelte van het partijbestuur moet er een herstemming plaats hebben tusscben do heeren Albarda en Spiekman. Tot afgevaardigden naar het internationale socialisten-congres zijn gekozen de heeren nrr. Troelstra en Duys. De drie geïnterneerden. De Heer Douves Dekker heeft zich te Genèvo metterwoon gevestigd. Do heer Soewardi gaaf waarschijnlijk over enkele maandgen eveneens naar Genève. De Inlandsche arts Tjipto is ziek. Hij wordt verpleegd in een particuliere ziekeninrichting. Hij l,ijdt aan verlamming;, ropar volgens zijn geneesheer is er voorloopig geen gei aar bij. Dir. bel., Invoerr. en Aee. Minis teri-eele benoemingen, bevorderin gen, verplaatsingen, enz., bij den dienst der directe belastingen: De surnumerair W. H, Hooft, uit de di rectie Zwolle is aangewezen voor waarne ming van liet kantoon- Ifcijthiuizer: (overne ming 30 Juni e.k., na kantoortijd). De surnemui-air D. H. Schaars, uit de directie Arnhem, wordt met ingang van 1 Juli ontheven van zijn detacslxeêring ter in spectie Oldenzaal. De surnumerair A. -W. Brouwer, uil de directie Rotterdam, wordt met ingang van 3 Juli tijdelijk werkzaam gesteld ter in spectie Oldenzaal. De surnumerair J. A. Zandee, uit de di rectie Amsterdam, wordt van. 3 Juli tot 16 September tijdelijk werkzaam gesteld aan de inspectie Utrecht, 1ste afd. De rijksklerk 2de kl. J. Gevaert, van de insp. Waalwijk, is aangewezen voor de tijd. waarneming van het kantoor JMont- foort. De waam. adjunct-inspecteur A'. F. Ban ge te Rotterdam wordt met ingang van 30 Juni ontheven van de tijd. waarneming van de insp. Harlingen. Den met ingang van 1 Juli ter stand plaats Ootmarsum benoemden kommies £e kl. A. J. Aels wondt met ingang van dien datum Smeulveen als standplaats aangewe zen. Den kommies 3e kl. L. Dassen wordt met ingang van 1 Juli Glano in plaat» van Klazienaveen als standplaats aangewe zen. j Benoemd: Ingang 1 Juli: M. P. Elshout tot rijkskl. 3de kl. ten kant. Deventer (tijd.) thans part. klerk kant Kaatsheuvel. G. .1. L. Rrix, tot rijkskl. 3de kl. ten kant. Amsterdam (acc) (tijd.) thans part. klerk aldaar. S. van der Heide tot rijkskl 3de kl. ter inspectie Helder (lijd.) thans part klerk ten kant. Groenlo. Met ingang van 1 Juli is de kommies lste klasse L. J. C. Poppe te Haarlem (b.g.) bevorderd tot assistent der directe belastingen, enz., aldaar. Eervol ontslag verleend aan: J. Michie!- sen, deurwaarder D.B. te Rotterdam, in gang 1 Augustus. P. J. de Groot, rijkskl. 3de kl. ter insp. Amersfoort Ingang 1 Juli. J. Visser, kom. 3de ld. te Roosendaal. Ingang 14 Mei. Verplaatst: 1 Juli: J. Toren, kom. le kl. v. Amsterdam (S.D.j n, Amsterdam (G. D.); C. W. Franken, kom. 2do kl., van Am sterdam (G.D.j n. Amsteradm (S.IJ.)A. Ver he ij-en, kom. 2de kl. v. Boxmeer n. Uden; C. Neef, kom. 2de kl. v, Helmond n. Box meer; C. Hoogenberk, kom. 3de kl. v. Gla- nerbrugge n. Enschedé (G. en L); J. Kal mer, korn. 3de kl. v. Enschedé (g. en l.l (tijd.) n Glancsrbrugge; J. Zeaberg, kom. 3de kl. v. Smeulveen n. Ootmaxsum; R. G. v. d. Veen, kom. 3de kl. v. Glane n. Kla zienaveen. 1 Ingang 1 Augustus: P. J. Marijnissen kom. le ld. v. Schiedam n. 's-Gravenb?( ge D. B.J. Xieveen, kom. 1ste kl. v. Bever-wijk n. Den Haag D B.C. L. Ver vaeck, kom. lste kl. v. Loos-duinen tx. Den Haag D. B.J. B. Overgooi-, kom. 2de kl. v. SchevenïiLgen n. Schiedam; E Have man, kom. 3e kl. v. Ter Apel n. Winterswijk R. Winkelman, kom. 3e kl. v. Winters wijk n. Ter Apel. („De Belasting-Ambt"1) NtfOltDBMAM 1», hoek NIEUWSTRAAT, van alle voorhanden ïjjnde STOFFEN, Zij den, Mousse linen, Katoenen, etc. etc., tegen apotprlfzen. 3©4© o/q korting. Velen verwaarloozen rugpijn, omdat zij van meening zijn, dat het zwakte dor rug- spieren is, ontstaan door overwerktheid. Zij wachten dan totdat de pijn vanzelf ver dwijnt. Maar als de pijn in den rug niet uit zichzelf verdwijnt, weten wij dat de pijn niet uit den rug voorkomt, maar uit de nieren, gelegen Ier hoogte van le lende nen. Dit is een waarschuwing en een ern stige waarschuwing, want wanneer de nie ren verzwakt zijn, geven zij aan het urine zuur gelegenheid om zich met het bloed door het lichaam te verspreiden. Dit urine zuur veroorzaakt pijn In den rug, pijn in de ledematen; hot. vormt bezinksel in de urine, hetwelk de blaas en urinewegen prik kelt; het verstopt de urinewegen en be let een vrije afvoer van het water, en veroorzaakt zoodoende waterzucht; het vonnt scherpe kristallen in de gewrichten, spieren en weefsels, de oorzaak van jicht, rheumatiek, heupwee (ischias). Begint daarom bij het eerste optreden van verschijnselen als bovengenoemd met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en zonder uitstel, want hoe langer de nieraandoening verwaarloosd wordt, des te moeilijker valt het haar te genezen. Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen hergeven aan de nieren haar gezondheid en werkzaam heid. Zij zuiveren de urinewegen en voe ren het overtollige water en de urinairo onzuiverheden af, waar-door de oorzaak van uw kwaal wordt weggenomen. Te Schiedam verkrijgbaar bjj de hoeren Kmppelhoff Hovmgh. Toezending geschiedt franco na on tv. v. post wissel k 11.75 voor één, o! f 10,voor zes doezen. Eiseht de ech te Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert «die dÓ06, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. De Violiers verboden. Donderdagavond zou door de N. V. „Het Tooneel," dir. Willem Royaards, op de kermis te Venlo in de schouwburg.loge worden opge roerd „De Violiers," trag. comedie in -1 bedrjjvari van W. Schuurman. De uitvoering werd evenwel door den Burgemeester verbo. den, naar we vernemen, omdat Israëlieten den in. houd voor hen aanstootelijk vonden en den Burgemeester hadden verzocht dit stuk niet te laten opvoeren. Vrouwenstudie en rasverbetering. Op het Amerikaanscho Congres voor Rassenliy- giëne, dat zich speciaal bezaghield met de inter nationale klacht over do daling van hot ge boortecijfer, gaf prof. Johnson do schuld van dit gevaarlijk verschijnsel aan de studie d^r j vrouwen. Deze PilUburgsche geleerde greep die aanklacht niel uit de lucht, doch staafde haar met cijfer". Hij had zich de moeite getrooss eens na te gaan, wat er wel geworden was van alle vrouwe», die vanaf het jaar 1837 het Semi. naiium te Washington bezochten. In hel jaar 1845 waren 78 pCl. der oud.leerlingen gehuwd terwijl dit percentage in 1900 gedaald was lot 58. en sedert nog vee] sterker daalde. De eerste generatie-, >ivr rouwelijke studenten hebben nog evenveel kinderen gehad als het doorsnee.ge boortecijfer bediaagt. Langzamerhand in het aan- tal nakomelingen inmiddels afgenomen e» thans staan we voor het fert, dat die vrouwen, dia juist door haar geestelijke en lichamelijke meer. denvaardigheid - tiaar geregeld, goed ver zorgd en ingetogen leven Irezorgt haar oen uit. stekende gezondheid de moeders bij uitne mendheid zonden kunnen zijn, voor het groot, ste deel ongehuwd en kinderloos sterven. De daling van het wateroppervlak der Kaspische Zee Het tijdschrift „l'Asie frantjaise" deelt mede, dat de Russische wetenrchapsmenschen zich bezighouden met oen merkwaardig verschijnsel: het wateroppervlak van de Kapische Zee is sedert Jcni 1910 gedaald. Het is reeds vrij hinderlijk voor de scheepvaart, in. sommige gedeelten kunnen de schepen de lan-dinga. plaatsen niet meer naderen. Professor Sfao- katsky, dfie door de regeering belast is, deze kwestie te bestudeeren. heeft geconstateerd dat het watervolume, door de rivieren, en meer 'speciaal door de Woljga, aangevoerd,- »terk verminderd is. De toevoer in niet meer voldoende om tegen de verdamping op te wegen. De vlucht van de huisvlieg. De Fran-whe bioloog Dr. Hindle hoeft speciaal stadie gemaakt van de wijze, waar op onze gewone huwvliegen zich voortbe wegen in de lucht. Allereerst merkte hij op, dat vliegen zich zelden door den wind laten dragen, doch dat ze altijd tegen den wind in vliegen. Dai. is waarschijnlijk het gevolg van de directe werking van den wind op de vleugels, doch eren waarscliijn- lijk is het, dat de insecten op die wijze heter alle geurtjes kunnen waarnemen, die ze ontmoeten. Bij mooi, warm weer vlie gen ze veel meer dan bij slecht, koud weer en op het vrije veld veel meer dan irx de stad. Dr. liindie kleurde een aantal vliegen, en mat toen de afstanden, die ze aflegden. In het algemeen is de reis van een huisvlieg niet langen- dan 400 M. Een Een enkele keer vond de geleerde, dal eén vlieg meer dan 600 M. vloog, doch dat bleek te zijn over een poel of moeras, la den. middag vliegen de dieren loomer en korter dan 's morgens. Cricket. Morgen worden de volgende competitie wedstrijden gespeeld. 1© klas. Amsterdam: A. C. C.Hilversum. Den Haag: 's-Gr. C. C.Haarlem. Haarlem: R.ood en "WitHermes. 2e klas) Schiedam: Hermes IIAjax. Rotterdam: V. 0. C.'s-Gr. C. C. II, Voetbal. De doelman van Sparia, de heer Van Driel, zal het volgend jaar met meer spe len. Hij gaaf zich in Engeland vestigen. (N. R. C.) Ongelukken. Naar Reuter uit Bitscli seint, is gister middag een militaire vliegmachine bij de opstijging na een Yusschenlanding van een hoogte van 10 M- gevallen. De aviateur jvxlde zich, de verkenner majoor Bucher werd, vermoedelijk ten gevolge van een ontploffing van den motor, gedood. Reuter seint uit MetzGistermorgen is op het vliegterrein alhier de aviateur Gru- now van een hoogte van 40 Meter geval len. Hij is weldra aan de bekomen ver wondingen bezweken. Vreeselijk. Vrouw W1., wonende in de Kraanstraat to Breda was onlangs uit het gemeentelijk zie kenhuis, waar zij drie maanden verpleegd, werd, teruggekeerd. De geneesheer wilde, dat ze zou gezonden worden naar een krankzinnigengesticht^ maar de man verzette zich daartegen. Hij had een heirekking als reiziger, zou echter een schoenenzaak beginnen, dat hij altijd thuis kon zijn en dan zou 't wel gaan. Gistermorgen echter heeft de vrouw in een vlaag va rx krankzinnigheid haar kind van vijf maanden en daarna zich zelf den hals afgesneden. Het tweede kindje buil de verschrikkelijk, zoodat de menschen op straal het hoorden. Zij drongen binnen en vonden de vrouw in een plas bloed, achter in den gang van het huis. Naast haar lag het kindje en het mes. De vrouw 1 ad drie kinderen, het oudste was op seha 1, de twee andere thuis. Het jongste is gi-doo.L De vro-uw had vroeger ook al dergelijke aanvallen. Eenige maanden geleden heeft! de grootmoeder, het kleine kindje uit de handen der moeder moeten redden. Daarna was vrouw W. naar het Zieken huis gebracht. De lijken-van moeder en kind zijn naar het stedelijk ziekenhuis getransporteerd- 1 (Dghl. v. N;-Br.)

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 6