VICTORIA-WATER emengd Nlenws. van een internationale enquête-commissie gaven. En wat Engeland en Rusland heb ben aanvaard, kan iedereen aanvaarden. Daarentegen heeft de brutale methode af gedaan; het nieuwe gebruik, dat men er van schijnt te willen maken, is in elk op zicht ontoelaatbaar." GEMENGDE MEDEDEEUNGEN. Engeland, De door den koning bijeengekomen be middelingsconfcrentie is gisteren uiteenge gaan, zonder "tot een schikking te hebben geleid. Eerste minister Asquith heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat de conferentie niet tot overeenstemming is gekomen, noch in beginsel, noch in bijzonderheden, over het gebied, dat van home rule dient te worden uitgesloten. De onderhandelingen zijn daarom geëindigd. Den 2Ssten dezer zal het amendeerings- ontwerp in tweede lezing worden behan deld. Minister Biirell heeft to Cambridge, en minister Haldane te Londen in een rede voering zijn leedwezen uitgesproken over de mislukking der conferentie en verklaard, dat de regeering standvastig zal voortgaan met de verwezenlijking van home rule. Rusland. De stakingsbeweging is, naar Reuter uit St. Petersburg seint, aan 't verminderen. De tramdiens t is hervat. De werklieden houden zich rus dg. In een der voorsteden vuurde gisteren de bereden politie op stakers, die met stee- nen wierpen cn revolverschoten losten. Verschillende personen werden gewond. In de Schlösselburger wijk werden door stakers in twee herbergen vernielingen te weeggebracht Verschillende arbeiders wer den gewond; eenige personen zijn gearres teerd. In Riga hebben de werklieden in de ha ven en de fabrieken den arbeid hervat Te Warschau staakten gisteren in 50 fabrieken 15.000 werklieden. Te Libau hebben de havenarbeiders het werk neergelegd. Het aantal stakers te Bakoe bedraagt 22.000. Ï6B kruiser onbestuurbaar. Reuter seint uit Londen: Volgens een telegram van 'Lloyd's uit Flamborough Head (oostkust van Engeland) heeft een Nederlandscke kruiser daar in de nabijheid heden bet signaal onbestuur baar" geheschen. Later is het signaal ver wijderd en de kruiser in westelijke richting wegge stoomd. VLAARD1NGEN, 25 Juli. De bloemen tentoonstelling, .uitgeschreven door den Volksbond, veneeniging tegen drankmis bruik, zal gehouden werden op 31 Augustus as., in de zaal „Excelsior". Er zijn ruim '1400 stekjes uitgegeven. OVERSCPIE, 24 Juli. De veehouder J. Hofstede, wonende aan den Bovendijk, al hier, vermiste j 1 Zondagavond zijn melk- geit, die in het weiland achter zijn erf liep. Hedenmorgen werd het beest niet twee diepe steekwonden in de hals, do huid on der de buik gedeeltelijk afgestroopt en met afgesneden uier in een sloot van dat land gevonden. OVERSCHIE, 24 Juli. Alhier is afge kondigd en aangeplakt de plaatselijke ver ordening op het verkeer van wegen voor liet gebruik van motorrijtuigen en -rijwie len, vastgesteld in de Raadszitting van 3 Juli j.l., waarbij bet .is verboden in de bebouwde kom met motorrijtuigen en -arijwielen in grooter snelheid te rijden dan 15 K.M. per uur. Ook is het verboden om daarmede te rijden op alle voor het openbaar verkeer .openstaande voetpaden, bermen of zijkanten van wegen, daaronder begrepen de voor voetgangers bestemde kleine steenen grindpaden en verhoogde voetpaden; en voorts om motorrijtuigen en -rijwielen zoodanig op een weg te plaat sen, dat daardoor het openbaar .verkeer zoude kunnen belemmerd worden. STADSNIEUWS. Albania. 'Uit Dunazzo wordt aan de „Giornale 'ditalia" bericht, dat do Duitsche gezant aan de vorst heeft aangeraden de stad te verlaten en dat deze heeft beslaten, dien raad te volgen. Zijn vertrek is aanstaande. De „Éclair" zegt, dat de vorst beslo ten heeft af te treden. Volgens een telegram aan de „Frankf. Zitg." heeft de vorst majoor Chiistescu tot commandant van zijn troepen, ritmees ter v. d. Lippe en twee Roemeenscha kapiteins tot afdeelings-chefs, generaal De Veer tot arhillerie-oommandant en majoor Kroon tot plaatselijk commandant van Du- razzo benoemd. Heden werd een aanval op Durazzo ver- verwacht. Mexico. Ex-president Huerta is gisteren te King ston op Jamaica aangekomen. BINNENLAND. Corps diplomatique. In „Hotel des Indes" is aangekomen de heer Gil Borges, zaakgelastigde van Venezuela te Parijs. Hij komt hier ter teekening van de Opiumovereenkoms t Het Kamerlid Vuu LOben Seis. Bij vonnis van de Haagsche rechtbank van gisteren is het lid van de Eerste Kamer voor Gelderland, de heer Van LöbenSels, in staat van faillissement verklaard. In April werd hij tot herstel van zijn geschak ten zenuwtoestand ter verpleging te Er- melo 'Veldwijk opgenomen. Van rechtswege houdt do heer Van Löben Seis nu op, lid der Staten-Generaal te zijn. De heer Van Lösben Seis behoort tot do anti-revolutionnaire partij, was van 1888 1894 lid van de Tweede Kamer eoi sinds December 1905 van de Eerste. Sedert 1887 maakt hij deel uit van het centraal comité der anti-revolutionnair© kiesvereenigingen. IfeBterafdeellngr tub Borne». De correspondent te Batavia van de N. R. C. seint: De Dajaks op de grens van Sambas en Mampawa zijn uit ontevredenheid over de gevorderde heerendiensten in opstand ge komen. Chineezen hebben hen daartoe op gestookt Er zijn twee groepen militairen naar het in opstand gekomen gebied gezonden. Keffledrooghuig Ingestort. De correspondent te Batavia van de N. R. Ci seint: Een drooghuis van het koffieperceel Soember Tjoeling is ingestort; 2 personen werden gedood en 8 zwaar gewond. Er zijn twee koffieperoeelen Soember Tjoeling, beide met nog eenige andere per- ceelen behoorende tot de Handelsmaatschap pij Soember Tjoeling en beide getogen in de residentie Pasoeroean, afdeel ing MaJang, district Toeren op de zuidelijke helling van den Goenoeng Smeroe. Erfpachtster is de Koffi eonderne mi n g Soember Tjoeling te Dor drecht I f i I I I I Öoraeenteraad. Aanvullingsagenda voor de Raadsverga dering op 28 Juli 1914. Verlenging tijdelijke benoeming vanü. E. Bosselaar en mej. h. G. J. J. Kok, beiden docent in de klassieke talen aan het Gym nasium en definitieve benoeming van J. S. Bartstra tot leeraar in de Nederlandscho taal en Geschiedenis aan bovengenoemde inrichting. Geiueenterekenlng De Geineenterekening, dienst 1913, bij den Raad ingediend, bedraagt voor den ge wonen dienst in ontvangst f927.812, in uil gaaf f834.980.62 met een batig saldo van f92.831.38; voor den buitengewonen dienst in ontvangst f 2.178.315.15Va in uitgave f 2.361.690.49V2 niet een nadeelig saldo van f 183.375.34. Ten opzichte van het batig saldo der gewone ontvangsten en uitga ven wordt medegedeeld dat daarin is be grepen een bedrag van f57.611.80 door het Grondbedrijf aan de gemeente uitge keerd, zijnde de over de jaren 19081912 gereserveerde renten enz. als gevolg van de gunstige algemeene taxatie der gron den, na afloop van bet eerste vijf-jarig tijd vak sedert de oprichting van dat bedrijf, over Welk bedrag ten bate van den dienst 1914 zal worden beschikt tot een bedrag van f35.000, hetwelk overeenkomstig het Raadsbesluit van 10 Dec. 1913 zal worden gestort in het reserve-pensioenfonds, terwijl aan 't overschietende bedrag ad f22.611.88 een nader aan te duiden bestemming zal wenden gegeven. Inkomstenbelasting. Bij den Raad is ingekomen het voorstel tot vaststelling der kohieren no. 1, 2 en 3 der Plaatselijke Directe Belasting naar het inkomen, dienst 19141915, Welke een to taalcijfer aanwijzen van f 3.250.650. (Be lastbaar inkomen vorig jaar f 3.185.125, met 5574 aanslagen). Het Belastingjaar 1914—1915 geeft te genover 19131914 een accres van het aantal belastingschuldigen van 398 en van het belastbaar inkomen van f65.525. Neemt men in aanmerking dat op het ko hier van het vorig jaar een tweetal aan slagen voor kwamen over een totaal be lastbaar inkomen van f115.700, dat door sterfgevallen tot op een klein bedrag nu voor dit jaar verloren ging, dan valt het accres niet tegen. De Hoofdelijke omslag is voor 1914 ge raamd op f 143.500 (vorig jaar f 128.500) doch door verhooging later gebracht op f 141.100) dus voor 1914 f 2400 meer. Met het heffingspercentage evenals het vorig jaar weder te bepalen op 4.40 zouden de primitieve kohieren het geraamde be drag van f 143.500 tot op een klein bedrag na kunnen opbrengen, te weten f 3.250.650, ad 4.40 pet is f 143.028.60. Yoordracht. Gp de voordracht ter benoeming van een leeraar in Hoogduiteche taai aan de H. B- School zijn geplaatst de heeren J. W. Wjeel- huizen, leeraar aan de R>. H- B. S., te Hee renveen, en S. Anholt, leeraar aan de H. B. School en het gymnasium, te JVin- schoten. Op versoek vernielden wij deze voor dracht nog eens^ én vollediger. Bij de te Rotterdam gehouden examens teekenakten is geslaagd voor de aid» Mf de heer A. C. ft Slot, van hier. Bij 'de te Rotterdam, .vanwege de vereeni- ging „Mercurius" gehouden examens is o. in. geslaagd voor Engelsche correspondentie de heer A'. A. TVouwboret Jr., alhier. Eindexamen H. B. 8. Bij de te Delft gehouden eindexamens IL B. School in Zuid-Holland zijn in de 2e groep geslaagd de heeren Wu P. Schotman en en C. R. Merkus, leerlingen der H B. School alhier. In het lokaal Schie 68 Zal morgen voor de Christ Goref. Gemeente als spreker optreden de heer van Vliet te Boskoop. In de godsdienstoefening der afd. Schie dam van den Ned. Protes tantenbond zal morgen als spreker optreden de heer G. J. W. Oldemaxi, Remonstr&nlpredikant te Delft Inlevering zakboekjes. De Burgemeester van Schiedam brengt bij ,deze ter kennis van belanghebbenden, dat de dienstplichtigen bij de militie te land, die in den loop van dit jaar een achtjarigen dienst hébben volbracht dat zijn in het algemeen zij, die beh-ooren tot ,de lichting van 1906 op 1 Augustus a. s. zullen overgaan naar de Landweer, niet uitzondering echter van hen die be- hooren tot een ,der bereden korpsen, de Pantserfort-Artillerieof het korps Torpe disten; en dat zij, die overgegaan naar de Landweer, zich vóór 31 Augustus a.s. in persoon toeten aanmelden aan de af- deeling Militie (Schoolstraat 12) en als dan bebooren in te leveren hun zakboekje jnet den daarin gehechten verlofpas bij aangeteekenden brief (met duidelijke ver melding ivau hun volledig adres buiten het Rijk) (toezenden aan den Burgemeester hun- )ner laatste woonplaats binnen het Rijk. Men deelt ons mede, dat de heer C. v. d. Knaap (tenor) en dien» qchtgenoote, me vrouw E. M. v. d. KnaapKloos, Voorne mens zijn in het begin van September een concert te geven in het gebouw „Odeon", alhier. Tutnfeeit OranjeTereeulging. Groote ,aanp!akbeljetten kondigen tegen 3 Augustus a.s. weder het jaarljjksche Tuin feest (der Oranje-Vereeniging aan. 'Hoewel dit feest elk jaar in hoofdzaak hetzelfde karakter draagt, zorgt de com missie, (die met de uitvoering belast is, telken jare voor een zoodanige afwisse ling in het programma, dat er werkelijk ieder jaar weder iets nieuws te bewon deren walt. Dat de taak dier commissie er steeds moeilijker op wordt, wie zal het ontkennen? Toch js zij er dit jaar weder in geslaagd een (programma samen te stellen, dat on getwijfeld weder veen enorme schare onzer Burgers naar .den Tuin zal doen trekken. De Gemengde Zangwereeniging „Polyhym nia" tzal Weder een keurig programma uit voeren. Het tHarmonie-gezeischap ,„St. An- brosius" eveneens. Bijzondere zorg Wordt aan de versiering besteed. »De illuminatie toch zal, naar wij vernemen, (dit jaar in hoofdzaak in Chi- neeschen .trant. geschieden. De .muziektent zal worden herschapen in een Chineeschen Tempel, en zal van den ,voet tot ver boven den nok'schitte rend worden geïllumineerd met vetpotjes en Chineesch© lampions. Verder zal in den Tuin weder eene aj- geheele lampionverlichting worden aange bracht. Om den Tempel heen zuilen een aantal Chineesche Toko's worden geplaatst, waar in jonge dames in Oostersohe kleederdracht ververschingen te koop zullen aanbieden. Opgaand vuurwerk en Bengaalsche ver lichting zullen gedurende den geheelem avond den fantastischen aanblik verh.oog.en, terwijl in elke Tcjk^> eene afzonderlrjkq kleurenvcrliehting zal worden aangebracht. Het slot zal ook dit jaar weder een vuur wérk zijn. Een dertiental bijzonder mooie en groote nummers zullen worden afgestoken, met een slotstuk van circa 20 meter front. iHet vuurwerk wordt geleverd doos" de firma (Ruys te Utrecht, hetgeen een waar borg is dat het beste zal gegeven worden wat op dit gebied te leveren is. Wij (Verwijzen ten slotte nog naar de advertentie in dit nummer waarin het bestuur op eenige bijzondere bepalingen betreffende .den toegang tot den Tuinde aandacht vestigt. Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken. Gisteren werden aan de leerlingen van de dagschool II en opleiding van Huishoud kundige door liet bestuur de getuigschriften uitgereikt. De presidente, mevr, C. M. Poort manVaillant opende met een hartelijke toespraak de plechtigheid, waarin zij er met blijdschap op wees, dat deze week drie onzer leerlingen voor het examen als leo- rares in de huishoudkunde geslaagd zijn. In het algemeen zijn de vorderingen zeer goed geweest, .en in het bijzonder heb ben de leerlingen, die de opleiding voor huishoudkundige gevolgd hebben, met goede cijfers dit diploma behaald, i' Opleiding voor huishoud kundige. (tweejarige cursus). Het diploma werd uitgereikt aan: C. Jor daans en J. Papehhuyzen, Schiedam; Cl van Dam, Overschie; Gh. Papenhuyzen, Viaardingen. Bevorderd tot de tweede klasse: J. van den Burg, NL van der Heyden, Schie dam; G. Roogaerdt 't Hooft, Jf. Philipp, Rotterdam; A. van der Lbo, Kethel. Dagschool II (tweejarige cursus). Het getuigschrift werd uitgereikt aan- A. Struyi, Delft; L. Schroder, W. Schroder!, A Schönau, J. Sagt, Rotterdam; N. En- gering, N. Beukers, A. Kramers, AL van Thiel, Schiedam; J. Stoutenbeek, Over schie J. Schaberg, Poortugal. Een leer ling ontving geen getuigschrift Bevorderd tot de tweede klasse: C. van der Most, C. Mak, M. P .penhuizen, G. Duy- vendak, N, van der Heijden, Schiedam; A Roosing, B. Wens, H. Rutgers, D. Lette- boer, Rotterdam. 1 niet bevorderd- Door Jlir. Mr. D. J. de Geer is ter be schikking gesteld van het bestuur der kegel club „Anti-Poedel" een verguld zilveren medaille, als prijs bij den internationalen kegel wedstrijd, ter gelegenheid van hel 25- jarig beslaan dezer vereeniging. Gistermiddag geraakte de electrische tram, die te 43/4 uur van hier vertrekt, bij café-Hoek uit de rails, waarbij het door staande hek werd vernield. De wagen was weer spoedig in de rails. Democraat. Het Ned. zeilschip „Democraat" van Londen naar den Waterweg, gisterochtend door het s.s. „Hansa", van Southampton naar Bremen den Waterweg binnengesleept werd op 15 mijl N. yt West van den Noord-Hinder met gebroken roer door de „Hansa aangetroffen en opgepikt Hoewel de sleeptros drie maal gebroken is, is bet toch de „Hansa" gelukt de „De mocraat" binnen te sloepen. Verder wordt nog gemeld, dat de ge- heele slecpafstand 60 mijl bedroeg. Oemden voorwerpen. Te bevragen aan het Commissariaat van Politie: Een eind staaldraad, sleutels, melkkan- deksel. Aan de volgende adressen Horloge, v. d. Toorn, NieuWstr. 5; poir- temonnaie, Zoetmulder, Kelhelstir. 13; man chetknoop, Pijl, Puttershoekschesir. 57; huissleutel, Lepolder, Rotterd. dijk 11kin derjurkje, Herebacil, Rott dijk 126; post duif, gemerkt op een ring, v. Krogten, Fa- bristr. 66; ondergedeelte oorbelletje, v. d. Gaag, KI. Groenendal 17; mondharmonica, Boele, Piet Heinstr. 1; fietspomp, v. Schen kel, Bakkerstr. 21-6; kanarievogel, de Jager, Fabri&tr. 37; jongensblouse, Semeijn, He lenas tr. 18; huissleutel, Kantoor Rijksont vanger; hond, v. Vliet, Broereveld 126-1 portemonnaie, Nederpelt, Broers vest 7; postduif, Wies, Noordrmolenstir. 54; porte monnaie, Brólding. Kinderbuurt 24 2; por temonnaie, v. d Ende, Westfrankelandsche- laan 1; insigne, Boei, L. Achterweg 8-5; horloge, Weber, Raam 22-8; geldbeurs, Vo gelenzang, K'. Achterweg 19. Springtij26 Juli voormiddag. AGENDA- Heden en volgende dagen Tivoli Schouw burg. 8 uur. Revue: Hoera! we hebben pensioen. 25 Juli. Lokaal Korte Kerkstraat 3, 8 uur. N. Chr. Geh.onth. V, Gezellige sa menkomst 26 Juli. Rotterd. Diergaarde, 2xk u. nam. Concert 4e Regt Infanterie. 26 Juli. Volkshuis 10 uur. S. V. V. Jaar- lijksche algemeene vergadering^ 28 Juli. Gemeenteraad Schiedam. 2 uur. 28 Juli. Rottcrdamsche Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. EEN HEERLIJKE Z0MERDRANK Geen natuurlijk mineraalwater ter wereld leent zich beter tot vermenging met itroen (kwast) en andere vruchtensiropen dan OBERLAHNSTEIN De Haagsche tramstaking. Heden meldt men ons uit 's-Gravenhage De tramdienst reed hedenochtend op ge lijke wijze als gisteren. Om één uur werd lijn 10 (Kurhaus-Prinse- gracht), die slechts in de Scheveningsche zóne reed, uitgebreid tot aan de Obrecht- straat, dus tot in het Duinoordkwartier. Het wordt een 7-minutendienst gereden. Het aantal wagens is uitgebreid met 3, met aanhangwagens, zoodat thans in het geheel op deze lijn rijden 7 wagens met aan hangwagens. Gisteravond voerden in een huishoude lijke vergadering van het stakend perso neel van de H. T, M. het woord ds. Van Voort van Zijp, de heeren Hoejenbos, Molt- maker en mr. Roseveldt. Allen maanden in krachtige bewoordingen tot een bezadigd volhouden aan. In de vergadering heersehte groote geestdrift. 1 Hedenmorgen werd in het gebouw van den R. K. Volksbond de gewone wekelijk- sche ondersteuning aan de stakers uitge reikt. De gehuwden ontvingen f10, plus f 0.25 voor elk kind, de ongehuwden f 6. Het lid van de Witte Sociëteit, Se heer C„ die onlangs op het Plein aan de po litie moeilijkheden veroorzaakte, moet reeds sedert eenigen tijd ten prooi zijn geweest aan een ernstig zenuwlijden, hetwelk gis teren dermate verergerde, dat hij op me disch advies naar „Óud-Rosenburg" is over gebracht. Naar aanleiding van de houding d r !ff. (T. At hebben de hh. Hoejenbos, f van den Haagsclien Gemeenteraad, en Ilesenveidt, lid van het Hoofdbestuur j de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tra t. wegpersoneel, hedenmiddag een confer, u. tie aangevraagd met den burgemeester «1 den wethouder Drooglever Fortuyn. Daar hedenmiddag te 12 urn-, tot welij tijdstip de Directie der H. T. M. de aan werving van personeel gisteravond nader had, opgeschort en waarvan nog gisteravond laat door Mr. van Houten kennis was ge, geven aan een der stakingsleiders, van de zijde van het ontslagen personeel bij de Directie nog niets was vernomen van den wensch tot in dienstneming, werd op dat uur door de Directie last gegeven de aan- werving van personeel te hervatten. Intusschen is wèl, naar wij vernemen, hedenochtend nog vanwege ."het staking»! comité bij de H. T. M. geïnformeerd, of het in de bedoeling ligt, aan de beamb- ten, djo teruggenomen worden, de voordee- len aan hun dienstjaren verbonden, te la- ten behouden, waarop bevestigend werd geantwoord. Ten 2 uur hedenmiddag is een spoedver gadering van het slakend personeel bij eengeroepen. De staking te Zaandam. Het incident der niet-toelating van Duitscbe werklieden te Zaandam is bjj de Regeering aanhangig gemaakt door do Zbimscbe Werkgevers. Hierbij moet ook de vraag betrokken zijn of de burgemeester dan wel de commissaris van politie, tevens \an rijkspolitie, tot handelen bevoegd was. V Men meldt ons uit Amsterdam: Do Duitsche werkwilligendie gister avond Iaat in de hoofdstad terugkwamen, zijn hedennacht in oen hotel in de War moesstraat onder dak gebracht Zij zullen vandaag naar Zaandam terugkeeren, doch' hoe laat dit zou geschieden, kon ons niet met zekerheid worden medegedeeld. Aangehouden. Door de 'rivierpolitie te Rotterdam i4 hedennacht aan boord van het stoomschip „Rotterdam" aangehouden, toen hij op het punt stond naar Amerika te vluchten, de winkelbediende W. P,, uit Czemowitz, wiens aanhouding telegrafisch was ver zocht, daar hij verdacht wordt zich te heb ben schuldig gemaakt aan verduistering van 809 kronen. De knoeierij met spoorkaartjes, Men meldt ons uit 's-Gravenhage: In verband met de knoeierijen met spoor kaartjes aan het Holl. Spoorstation alhier is dezer dagen nog een tweede conduc teur der H. IJ. S. M. aangehouden. Hij bekende één keer aan bedoelde knoeierijen te hebben meegedaan. Na verhoor werd hij wed-er op vrije voeten gesteld. Zijn collega en de andere hierbij betrok ken persoon, die ter zake van deze knoeierijen, waren aangehouden, zyn over gebracht naar het Huis van Bewaring. Een veteraan in het vaderland terug Het orgaan van den Kon. Ned. Bond van 'Oud-onderofficieren vertelt van het repatrieeren uit onze O.-I. bezittingen, van den bear Theodoras' Roeiers, die, blijkens do berekening op zijn stamboek, den lande 99 jaren, 5 maanden en 13 dagen als maliatir diende. 't Spreekt vanzelf, dat hierbij de dienst in de tropen 2 maal is berekend, omdat 't niet wel zou zijn te rijmen met den 77- jarigen leeftijd vanonzen goeden, ouden vriend. Den 8en Juni 1837 geboren in 't lande lijke Grave (N.-B.r.J trok hem reeds op zeer jeugdigen Leeftijd het militaire kuren aan en trad hij op 18 Juni 1855 in dienst als vrijwilliger, bij 't toenmalige regiment ja gers te paard, en was 't misschien tod het verlangen naar afwisseling, die hem den dienst hier te lande deed verlaten; althans reeds 18 Maart 1857 vertrok hij naar In- sulinde per zeilschip „Hjelena en Anna". Vermoedelijk zal op die heenreis naar In- dië onzen ouden makker wél niet het com fort zijn geboden, dat hem de terugreis als 2e klas passagier Sn 1914 te beurt .viel. Pleetors diende in alle graden en zoo vin den we op het stamboek vernield, na oen regelmatige spoedige bevordering langs idle graden, „den 22en Maart 1871 adjudant- onderofficier' Slechts ééns zag Peetere zijn geboorte stad terug voor zijn nu onlangs voorgoed „huis toe gaan I" Den 31n Mei 1879 vertrok 'hij naar Ne derland als adjudant O.-I. provoost-gewel- djge en arriveerde aldaar 15 Juli 1873, doch 't schijnt wel, dat het klimaat ^den baas hier te koud werd; althans 21 November van 't zelfde jaar sloot hij zich weder aan bij het vaandel, dat in milder, immers war mer klimaat, wappert. Van dien tijd af pakte onze vriend er nog 35 jaartjes bij, wat nJ. effectief 26 jaren zijn. Van 1906 tot op heden leefde hij als rus tig burger in Indjë, totdat nu ir^ 1914 0, fysisch raadpel? hem op 77-jan- gen leeftijd het verlangen naar het vader land te machtig werd en hij nu voorgoed repatrieerde om in zijn geboorteplaats ia Grave welverdiende rust te genieten van zijn 99-jarigen militairen djenst. 1 De rubriek „Gedpne veldtochten enz. op zijn stamboek, is ook volstrekt géén le dige plaats gebleven. Wij vinden daar: Eereteeken belangrijke krijgsbedrijven; Boni 1859, Atjeh '73'76. i. .i. mi. -I 1 'rwf'

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2