A flemengd ffienirs. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Sport V tige betooging voor het Servische gezant- I zanten der groote mogendheden er van heb- schapsgebouw le St. Petersburg. I ben afgezien naar Sjiak te gaan. om niet Een conferentie van bankiers, onder pre- I de opstandelingen te onderhandelen en sidiuni van den directeur der Russische I daar de leiders der rebellen niet naar Du- Staatsbank vereen igd, heeft gisteren gecoon- 1 razzo willen komen en op hun uitdruk- stateerd, dat do geldelijke toestand van jRus- I kelijken eisch, dat vorst Wilhelm af zal land in staat is aan allo schokken het hoofd treden, blijven staan, zijn de onderhande- tc bieden. De „Notvoje Wremja" schrijft: Oosten rijk alleen zal niet openlijk het volken ïeclit durven schenden. Een woord van den Duitschen keizer is voldoende om Oosten rijk zijn nota te doen intrekken. De keizer weet, dat Rusland niet onverschillig kan blijven, maar genoodzaakt is Servië te steu nen met het geheele gewicht van zijn mi litaire macht." Onder den titel: „Aan den voor avond van den oorlog. De o o r- 1 o g is o 11 v e r m. ij d e 1 ijk" schrijven de Peterburgsche bladen over het stadium van het conflict en. in hun commentaren vindt men steeds weer de noodzakelijkheid van een krachtdadige tusschenkoinst aangc voord. Volgens de Rietsj wisselen de tsaar en keizer Wilhelm persoonlijke mededeelingen. waarvan men nog gunstige resultaten ver waclit. Een glimp van hoop. Uit Petersburg wordt dd. gisteren gemeld, dat de algemeene indruk omtrent een on derhoud van Sasanof met den Oosten- rijkschen gezant, dat de onderhandelingen nog eenige hoop geven, indien althans Oos tenrijk de gebeurtenissen niet verhaast. lirigen afgebroken. liet comité der aanvoerders van de op standelingen heeft de gezanten er van in kennis gesteld, dat hun geduld ten einde is. Zij zullen hunne eischen doorzetten en zoo noodig de stad Thirazzo niet den grond gelijk maken. Evenwel is men in bevoegde kringen van meening, dat de toestand niet zoo ernstig is, ofschoon verrassingen niet buitengesloten zijn, vooral omdat uitheden ontvangen beriehten blijkt, dat Essad pasja naar Albanië is teruggekeerd en zich bij de opstandelingen hoeft gevoegd. Xaar Reuter nog seint, loopt teDurazzo het gerucht, dat de opstandelingen Yalona niet zullen aanvallen, doch naar Mirdita zullen trekken, teneinde de zich te Du ifuzzo bevindende Mirdieten te dwingen naar huis te gaan. De dagelijksche dief stallen door de Ahrdieten en Ala lissoren bedreven, wekken ongerustheid, aangezien men niet weet wat dit alles te beteekenen heeft. Epiroten bevinden zich bij de Lagora- pas, zonder verder voorwaarts te rukken. Egypte Op den thans te Kontanstinopel vertoe venden khedive van Egypte is Zaterdag aldaar een aanslag gepleegd. Toen hij grafisch kennis gegeven aan twaalf der voornaamste vredesbonden in Europa met liet verzoek dergelijke telegrammen even eens te zenden en tevens de aandacht hun ner eigen regeering te vestigen op de mo gelijkheid, bemiddeling aan te bieden. Het Hoofdbestuur heeft aan het Bureau International de la Paixte Bern verzocht, zoo spoedig mogelijk een dag vast te stel lew, waarop in alle landen van 'Europa ge zamenlijk groote openbare vergaderingen overleden, zoodat de le hulp geroepen dok ter slechts den dood had te constateeren. Het lijk is daarna per brancard naar de woning van den overledene gebracht, waar deze geheel alleen leefde. Zaterdagnamiddag 5 uur, na ten bezoek De gezanl heeft persoonlijk den wenseh hij den grootvizier, de Porto verliet, vuurde le kennen gegeven, dat de minister even eens het verlangen toont, een nieuwe ge legenheid te verschaffen om dc onderhan delingen'1 te heropenen. Een a n t i-0 o s t e re h ij k s c h e betooging. Even voor het middaguur heeft een groep Slavische jongelieden en studenten te Pa rijs een Ix-tooeing gehouden voor hel Oostenrijksche g-ezanfschapsgebouvj-, roe pende: „Weg niet Oostenrijk!" Een hunner haalde een lap van rood-zwarie stof (de Oosienrijksehe kleuren) uit den zak om die te verbranden. Dadelijk schoten eenige agen ten toe, die de betoogers verspreidden en enkelen arresteerden. Zoodra de Fransche regeering van deze betooging kennis had gekregen, beeft ze baar leedwezen betuigd aan de Ooslcn- rijksch-Hongaarscbe ambassade en haar ge zant le Weenen opgedragen aan de regee ring aldaar haar oprechten spijt uit te drukken over het gebeurde. De meening in Engolajjid. De Observer", de Oostenrijksch-Servische crisis besprekende, gelooft, dat niemand liet heftige Oostenrijksche ultimatum en zijn wantrouwen in Rusland zal goedkeuren. Echter kunnen Frankrijk en Engeland niet deelnomen :ian den grootsten strijd, dien de wereld ooit gezien heeft, om een beweging aan te moedigen of te verdedigen, zooals Servië voert om de eenheid van Oostenrijk-Hongarije te breken, wat ten ge volge zou hebben den vil van het tegen woordige Europeesche streven en zou ver breken een der voorwaarden van het verkre gen evenwicht, dat niet herstelbaar zou zijn. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. een jonge Egyptenaar eenige schoten op hein af. De khedive werd in het gezicht en aan den arm licht gewond. Zijn schoon zoon, die hem vergezelde, Wondde den dader, die door een adjudant Van den khe dive gedood werd. Hofberichten De Koningin is hedenochtend onver wachts van het Loo in de Residentie aan gekomen in verhand met den toestand in liet buitenland. ljedennacht kreeg de stationschef te A pel doorn order voor het Koninklijk salonrij tuig te zorgen. Toen de trein vertrok, was do salonwagen nog niet aangekomen, iï. Af. nam daarom in een gewone ooupb plaats. Prinses Juliana zal hedenmiddag 3,0(1 met liet salon rijtuig vertrekken. Hare Majesteit denkt met het oog hier op in de eerstvolgende dagen nog: te blij ven. De Koningin heeft onmiddellijk na aan komst een conferentie gehad met den mi nister-president, Air. Gort van der Linden. In den loop van den dag zal II. AU in conferentie ontvangen de Ministers van Bui- tenlandsche Zaken, van Marine en van Oor log- De Prinses komt hedenmiddag per Ko ninklijke trein van het Loo ook in de stad. Prins Hendrik te Chrlstisnia. De correspondent le Christiania van de ,N. R. Ct." seint dd. Zaterdag: Bij mooi zonnig weer is hedenochtend om tien uur de „Zeeland" hier geankerd. Een Noorsch eskader heeft de gebruike lijke saluut-schoten gelost, waarna de Ko ning van Noorwegen zich aan boord van de „Zeeland" begeven heeft. De stad was feestelijk versierd. Z. K. H. zag er welvarend uit. Van de openbare gebouwen wordt ge vlagd. Langs de Carl .Tohanstraat is een heg van witte vlaggestokken geplaatst met groen en met de Nederlandsche en Noor- sche vlaggen versierd. De couranten bevatten vriendelijke arti kelen over Nederland en over ons vorsten huis. Consnlalre dienst. Bij (Kon. besluit is aan de heeren Cb. I!eg out en A. .T. 0. Delpiedsente eervjol ontslag verleend uit hunne betrekkingen respectievelijk - van consul en vice-consul der Nederlanden te Luik. Andlëntles. De igewone audiëntie van den minister van dandhouw, nijverheid en handel zal op (.Woensdag1 29 dezer niet plaats hebben. Oostenrijkers en Hongaren in Nederland. De in Nederland vertoevende Oostenrij kers en Hongaren, die dienstplichtig zijn in hun land, worden opgeroepen zich naar- hun vadei'Iand onmiddellijk te begeven. Zij krij gen hun reiskosten vergoed en aan de serteurs wordt amnestie verleend. De secretaris van den Oostenrijkschen, consul-generaal te Amsterdam, vertrok he denmorgen met den eersten trein naar Heerlen, om daar vertoevende Oosten rijk- rijkse-he mijnwerkers op te roepen. Trede door Recht. In een spoedvergadering van het Hoofd- b'estuur van den Alg. Ned. Bond „Vrede door Recht" is Zondagavond insloten een telegram te zenden aan den keizer van Ooslenrijk-Hongarije en aan den koning van Servië, herinnerende aan de bepalingen van liet eerste verdrag der tweede Vredescon ferentie betreffende goede diensten en be middeling, "in de hoop, dat ook 'de buiten- In dc Brjansk-fabriek te Orel hebben 7000 I landsche vredesvereenigingen dit voorbeeld Werklieden den arbeid neergelegd. De rust I zullen volgen, en in de overtuiging dat is niet verstoord. I een krachtig getuigen der pacifisten in alle landen een localiseering van den oorlog, Albanië. 1 I indien deze uitbreekt, tusschen beide lan- (De correspondent der „Kölnjsche Zei-1 den zal bevorderen, tung" te Durazzo meldt, dat daar de ge-1 ,Van het zenden der telegrammen is tele- E nge land. Een incident, dat ernstige gevolgen na1 zich kan sleepcn, is gisteravond te Dublin voorgevallen. Daar het gerucht liep, dat een poging tot ontscheping van wapenen te Howts zou hebben plaats gehad, werden onmiddellijk troepen afgezonden om dit te verhinderen. De troepen, hadden toen een botsing met de nationalistische vrijwilli gers, die de wapens reeds binnengesmok keld hadden en op den terugweg naar Du- j blin waren. Door de schoten werden ver scheidene personen gewond. Toen de troepen te Dublin aankwamen, weiden zii door het gepeupel aangevallen e.. met steenen gebombardeerd. Weder maakten de militairen van hun vuurwa-1 penen gebruik en er werden twee menschen gedood en 40 gewond. Twee der gewonden, o. w. een vrouw, overleden kort na hun komst in het ziekenhuis.- De troepen wisten 100 geweren in be slag te nemen, maar naar het heet, waren er 2500 met 170.000 patronen binnenge smokkeld. Zweden. President Poincaré is Zaterdagmorgen te Stockholm aangekomen, waar hij door den (koining, do prinsen en de hooge burger lijke en militaire autoriteiten werd ont vangen. Rusland. Un verschillende fabrieken te Petersburg' is de arbeid hervat; ook in de meeste druk kerijen wordt, weder gewerkt. In de arbei derswijk is 3e rust hersteld. Nieuwe on lusten zijn niet voorgekomen. Alen verwachtte, dat heden (Alaandag') in alle bedrijven de arbeid zou hervat zijn. Ook te Odessa is de staking bijna ge heel geëindigd. Te Nicolajeff heeft eon derde gedeelte der sedert 23 Juli slakende arbeiders op de scheepstimmerwerf den arbeid hervat. Omstreeks 9 te uu'r Zondagavond werd door een agent van politie op verzoek assistentie verleend om ie beletten dat een persoon in een herberg aan de Boter- straat binnen zou gaan, waar men hem niet wilde hebben. De man voldeed niet zullen worden gehouden tot behoud van aan den last der politie om zich te verwij den vrede. Ook van dit verzoek is telegrn.- I deren en beleedigdo den agent grof, waar- fisch aan de biiitenlandsche bonden ken- 1 om hij naar het politie-bureau werd over- nis gegeven, terwijl een meer uitvoerig! gebracht en in bewaring gesteld. Vanmor- rondsehrijven per hrief aan ongeveer hon- I gen is hij na werhoor en opgemaakt proces- derd vredesbonden is gevolgd. Rjjwielbelaiting. Naar het „Hdbl." verneemt, moeten rij wielen, welke door een naast het achter wiel aangebracht wiel met motor in bewe ging kunnen worden gebracht, voor de aan- slagrcgeling der personeele belasting be schouwd worden als motorrijwielen en zijn zij dus onderworpen aan een belasting naar verbaal weer heengezonden. Een verpleegde in het St. Jaeobsgasthuis weid Zaterdagavond omstreeks 7 uur door een toeval getroffen. Na in een woning aldaar te zijn binnen gebracht, waar bij tot bewustzijn terugkeerde, is hij naar het Gasthuis teruggebracht. Een beschonken persoon geraakte Za terdagavond omstreeks 8 uur in een sloot aan den Diefhoek. Op fret hulpgeroep van den 7don grondslag van fG, f3 en f 1.50 j zijn metgezel, kwamen 2 agenten 3e klas- in hoofdsom, al naar gelang ze in het al- se. die zich daar bevonden, loeloopen. gemeen tarief vallen, uitsluitend of hoofd zakelijk voor het beroep worden gebezigd of uitsluitend of hoofdzakelijk voor verhuring dienen. VLAARDINGEN, 27 Juli. Reeds eenige ja ren wordt hier gepleit voor de stichting van een H. B. S. met vijfjarigen cursus, het sterkst door de afdeeling van Volks onderwijs. Ondanks alles bleef evenwel het gemeentebestuur werkeloos, tot voor nu ongeveer een half jaar. Gebruik makende van het optreden der nieuwe Regeering. besloot de Raad, op voorstel van B. en W.. den Alinistcr te vragen om een Rijks H. R. S., met aanbieding van den noodigen grond en f 100.000 in de stichtingskosten. Dit verzoek is door Volksonderwijs en een groot aantal belanghebbende ingezetenen ondersteund. Op de Staalsbegrooti ng voor 1915 wordt nu voorgesteld de oprichting van vijf Rijks instellingen, doch Vlaardingen is daar niet bij. Onmiddellijk hebben thans B. en W, dezer gemeente en de commissie van toe zicht op het AI. 0. zich tot den Alinister ge wend mei verzoek om alsnog Vlaardingen te gedenken, indien soms een der betrok ken gemeenten niet mocht kunnen voldoen aan de gestelde eischen. Tegen die eischen terrein, f3000 per jaar in de bouwsom en f 1000 per paar per klasse zal hier zeer zeker geen be zwaar rijzen. Mei spanning, wordt thans het verloop der zaak tege/noet gezien. Er bestaat in deze gemeente van ruim *23.000 inwoners werkelijk dringend behoefte aan een inrich ting voor middelbaar ondenvijs^ (Vad.) VLAARDINGEN 27 Juli. Vanwege de vereeniging „Flardinga" zal aanstaande Donderdagavond in de tuin van de „Harmonie" een concert worden gegeven door de muziekvereeniging „St. Johannes" met -medewerking van de mannenzangver- eeniging „Orpheus", Bij de fe 's-Gravenhage gehouden examens i hoofdakte is o. m. geslaagd de heer L. van j den-Tempel van hier. Na-Inspectie Militie. Wij herinneren belanghebbenden aan de na-inspectie, welke op 28 Juli a.s. te 's-Graf venhage wordt gehouden en waaraan moet worden deelgenomen door hen, die bij de inspectie op G Juni j.l. niet aanwezig wa ren of wier kleeding- of uitrustingstukken toen niet in orde waren of werden ver toond. Alochten ze ook op 28 Juli a.s. afwezig blijven of mochten alsdan hun kleeding- en uitrustingstukken niet in orde zijn, dan worden ze in we'rkelijken dienst goroe-t pen. Het verdient daarom voor hen aanbeve ling op 28 Juli a.s. aanwezig te zijn en kleeding- en uitrustingstukken, enz., naar behooren te verioonen. Vrijstelling ran kostwinners. De Burgemeester van Schiedam maakt bekend, dat omtrent de navolgende inge schrevenen voo'r de militie, lichting 1915, dezer gemeente, op hun aanvrage om vrij stelling van den dienst wegens kostwinner schap, door Gedeputeerde Staten dezer pro vine,ie uitspraak is gedaan, dat huu voor één jaar Vrijstelling van. den dienst bij de militie verleend is: P. J. van Aaken, G. Kerssemeijer, C. v. d. Kraan, J. C. Pil. Van deze uitspraken kan gedurende tien dagen, te rekenen van den datum, dezer be- kendmaking, bij de Koningin in bfejoep wor- j 45> c A puyl 2 voor 11, Van Buysen 1 den gekomen. voor 46, F. Offermans 0 voor 13. lo. door den ingeschrevene, wien de 1 haalden den man uit de sloot en brachten hem naar het poiitie-bu'reau, waar hem gelegenheid werd gegeven te overnachten. Hij is den volgenden morgen weer heen gezonden. Gistermiddag omstreeks 2 uur, viel de 10-jarige C. v. Katwijk in de Schie en geraakte dadelijk zoover van den kant. dat hij niet meer te grijpen was. Een heer, die toevallig langs kwam en den knaap zag drijven, sprong gekleed te water en bracht den drenkeling behouden aan den kant. Ten huize van den drenkeling werd den redder gelegenheid gegeven droge kleeren aan te trekken. Gem. Zwcmturlehtlns. De temperatuur van het water was heden morgen en hedenmiddag 64 graden Fahren heit. AGENDA. Heden en volgende dagen Tivoli Schouw burg. 8 uur. Revue: Hoera! we hebben pensioen. 28 Juli. Gemeenteraad Schiedam. 2 uur. 28 en 31 Juli. Rotten!Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. 2 Aug. Rotterd. Diergaarde, 2i/o u. nam. Concert 4e Regt Infanterie. Cricket. Her mes, II—H. B. S. Op het terrein aan de Damlaan speelde gisteren Hermes II een oefenwedstrijd met een IL B. S.-elftaJ. H,. B. S. bat eerst en bereikt een totaal van 121 runs, waarvan Roos 21, Tromp 38, Angenent 16, Trolsenhurg 17, Deelken 13. Bowlingcijfers: J. Spruijt 6 voor 49, L. Ingelse 4 voor 16. ïtennes, daarna ingaande, blijft onder gioote spanning 1 -run beneden hel H. B. S.-totaaJ. H Spruijt 36, J. Spruijt 15 en F. K. Ris 24. BowlingcijfersAngenent 3 voor 27, Roos t voor 32. 's-Gr. C. C.Hennes. De Hagenaars spenen met Broese van Groenau en Kuypers op het bowlen van G. van der Schouw en Van Buysen. Het is, aldus de' „Alaandag CL", een komen en gaan, zoodat het weldra 5 voor 45 is. Fokker en La Ghapelle bieden langer weer stand en het einde komt met 131 runs, waaronder 16 extra's. Feith Jr. met 19. Fokker met C38, La- Ghapelle met 13 en Reitz met 10 not oui behaalden dubbele cijfers. De Schiedammers openen met C. A. Tuvl en T. Offermans op het bowlen van La Chapellc en Van Loon. De gasten doen wei nig heter en het is spoedig 5 voor 50. Ris en F. Offermans zetten echter oen Hinken stand op, waardoor het Haagsche totaal wordt gepasseerd. De innings sluit op .139, waarbij 9 extras. C. A. Tuyl met 11, H Offermans mot 15, G. van der Schouw met 14, Ris met 21, F. Offermans met 21, Wi, van der Schouw met 17 en J. Tuyl met 20 runs hadden de beste cijfers. In de tweede innings sluit de Haagsche op 3 voor 139, waarvan Van Loon 64, La Chapelle 11, Kessler 30 not out en Fokker 24 not out. Ais om 6 uur 1 wicke! van Hennes neer is voor 8 runs, geeft die Haagsche den strijd op eu wint dus Her mes met 8 runs op de eerste innings. BowlingcijfersG. van der Schouw 5 voor noodigde 72 - voor 't verlies van 4 wickets) bijeen te slaan, om een inningsnederlaag te voorkomen. De stand in de le klasse is thans: gev.-.m. gew.m. verl.m. gesp. inn. r.ofw. verl. inn. pnL 12 Rood en Wit 7 A. C. C. 8 's-Gr. G. G. Volharding Hermes Hilversum Haarlem 2 1 2 l 8 5 2 2 4 3 1 2 1 2 3 2 5 5 12 9 7 6 5 1 uitspraak geldt, of door zijn vader, moe der, voogd of curator;' 2o. door elk det pverige voor de ge meente ingeschrevenen of door zijn vader, moeder, voogd of curator; 3o. door den Commissaris der Koningin in de provincie. Do personen, onder lo. eii 2o. bedoeld, moeten het verzoekschrift, waarbij in be roep wordt gekomen, behoorlijk met rede nen oiukleeden en ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militie, inleveren. Verzoekschriften, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aangegeven -wij ze, kunnen geen gevolg hebben. T. Offermans c Kuypers b La Chapelle 1, C. A. Tuyl c en b La Chapelle 11, J. Ufferman b La Chapelle 2, H. Offermans b' van Loon 15, G. van der Schouw li La Chapelle 14, Ris b La Chapelle 21, F. Offermans c Reitz b Van Loon 21. AYl van der Schouw Ibw. Van Loon 17, J. Tutyi o HjeilSz b Fokker 20, Van Buysen not out 3, Vischer b Van Loon extra's 9, totaal 139. Volharding—A. G. C. Deze strijd werd door A. 0. C. met 12 runs gewonnen. Volharding maakte 87, A. C. C. 99 runs. Rood en WlitHilversum. Hilversum's totaal wordt 164. Voor 't Zondagmorgen omstreeks 8 uur is 'de heer H. Krommenhoek, 72 jaar, wonende aan de Lange Singelstraat, op weg naar den verlies van 4 wickets sloegen de Haarlem- trein om familie te gaan bezoeken, op den I mers 235 runs bij elkaar en sloten nu de Singel in elkaar gezakt. In een woning al-1 innings. daar binnengebracht; bleek hij reeds te zijn De Hilversummers slaagden erin de be- De Haagsche tramstaking. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: De Iraimliensl werd gisteren (Zondag) on derhouden op lijn 8, lijn 3, lijn 10 en op de stoomtramlijn naar Delft. Gistermiddag te 12Va uur is in het ge bouw van den R. K. Volksbond, onder lei- ding van den heer van Delft, hoofdbestuurs lid van de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, voortgezet de ver gadering, die in den afgeloopen nacht, zon der dat er een beslissing genomen over de al dan niet voortzetting van de staking, was geschorst 'tot den volgenden dag. Nadat de vergadering ongeveer twee uur geduurd had, werd medegedeeld, dat zij wederom geschorst werd tot 's avonds half zeven. Ook deze beide vergaderingen waren voor de Pers niet toegankelijk gesteld. Wij zijn gemachtigd mede te deelen, dat gisteren nog een onderhoud heeft plaats gehad tusschen den President-Commissa ris der II. T. AL, Mr. D. van Houten, en de heeren v. d. Voort van Zijp en Rutgers, Kamerleden, en later ook 3en heer Hoe- jenbos, gemeenteraadslid. Op vragen, dezer heeren, die er op ge richt waren te vernemen of de H. T. M. nog bereid was eenige nadere concessies te doen, was het antwoord van den heer Van Houten, dat nadere tegemoetkomingen niet meer konden worden toegezegd, maar dat de heer van Houten wel bereid was mede te deelen, hoe de houding der II. T. M. zou zijn na opheffing der staking. In verband hiermede gaf hij de vol gende schriftelijke verklaring af, ter mede- deeling in de gisteravond te houden voort gezette vergadering van het stakend per soneel. 's-Gravenhage, 26 Juli. „In den gedachtengang, dat de staking zal worden opgeheven, verzoekt het Bestuur der H. T. AI. mede te deelen, dat de tram- dienst opnieuw zoo spoedig mogelijk zal worden georganiseerd. „Het vroegere personeel, voor zoover het meer dan 20 dienstjaren heeft, wordt opgeroepen zich morgen 9 uur voormiddag aan te melden aan de remise Harstenhoek- weg te Scheveningen, ten einde opnieuw in dienst te treden. „De verdere oproepingen zullen per brief geschieden, van dag tot dag, naar mate de organisatie vordert. „Het terug te nemen personeel, voor zoover er plaats zal zijn, zal bij stipte plichtsbetracnting van deze staking geen nadeel meer ondervinden." De s'aking opgejhetven. De heden in het gebouw van den R. K. Volksbond door het stakend personeel der H. T. Af. gehouden avondvergadering, de derde, die gewijd was aan de bespreking van de gewichtige vraag, of de staking al dan niet zou worden voortgezet, heeft ein delijk de beslissing gebracht ten gunste van de opheffing der sta1 king. Een zoo danig besluit werd reeds in het begin van den avond tegemoel gezien door de inge wijden, die een en ander afwisten van de schriftelijke verklaring van hel bestuur der H. T. AL, waarin haar houding bij evcn- tueele opheffing der slaking nader duide lijk werd aangegeven. Te elf uur kwamen uit de vergadering, die te circa halfacht was begonnen en werd bijgewoond door dc anti-rev. Kamerleden ds. Van der Voort van Zijp en mr. Rut gers en het raadslid Hoejenbos, de eer ste boodschappers, die de tijding verkon digden. i Kort daarna verstrekte het stakingscomité het volgende communiqué aan de in de kof fiekamer wachtende journalisten: „In een nagenoeg voltallige vergadering van het stakende H. T. M.-personee), gehou den op Zondag 26 Juli, in het gebouw van den R. K. Volksbond, in Den Haag, werd met algemeene stemmen, besloten, de sta king op te heffen, en wel op de vol gende gronden: lo. De arbeidsvoorwaarden zullen vast gesteld worden door een commissie in overleg met de H. T. AI. Directie en onder goedkeuring van B. en W,, welk reglement op I Oct. as., in werking treedt en in over eenstemming zal zijn met het werklieden- reglement der gemeente; 2a. rancune-maatregelen zullen ni'wor den genomen; 3o. het personeel zal geleidelijk weder in dienst worden genomen en zijn oude plaats innemen.') Van den uitslag werd aan den heer Sneevliet telegrafisch kennis gegeven. Een groote menigte wachtte belangstel lend buiten het gebouw den uitslag af. Op de lijnen der H. T. AU Wordt heden nog gereden als in de jongste dagen, dus: lijn 8, lijn 13, (tot het Plein); lijn 2 (Over- bosch.Zoutmansstraat) lijn 10 (Kurbaus

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2