BINNENLAND. V V STADSNIEUWS. Ingezonden Mededeeltngen. De gevolgen van slechte spijsvertering. Landbouw cn Veeteelt. Sport Luchtvaart. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Velde. Hef woord "zullen voeten Jaurès (Frankrijk;, Alolkenlmlir. (Duitschland Keir Hurdie v EngelandRoebanowitsj «RuslandAgmni .(Italië;. Pablo lig Ie (Spanje), Troel-stra (Nederland), Bratiting (Zweden', Sfauning (Denemarken), Nilssen t Noorwegen' en Grinun sZwitserland). De afgevaardigden der groot© vredesor gaiien zullen Vrijdag te Brussel samenko men, waar zij Bestendig zitting zulten no men. Reeds zijn verschillende gedelegeer den in Brussel aangekomen. GEMENGDE MEDEDEEL1NGEN. naar detachementen der koloniale reserve uit Nijmegen arriveerden, ont de spoorbrug gen over de Maas te bewaken, w.erdcn aan kc.udigingen gericht, dat inkwartiering is Ie wachten. Een troepen-detachement, onder rouiman do van kapitein De Ras, dat te Groningen uitgerukt was voor een -tdaagsche mili lair© marsch, is telegraphisch terugkeer ge last. De forten MVstervoort en Pannerden zijn op oorlogssterkte gebracht De infanterie van Arnhem vertrok naar Deventer, Does burg, Utrecht en Oosterbeek. Frankrijk in Alarokko. Volgens een telegram uit Rabat heeft de kodonno-Gourand den 26sten dezer een go vecht geleverd tegen groepen 011 te vrede non van den stam Riata. Aan Franschc zijde moeten een 50 dooden en 88 gewon den zijn. Prln* Hendrik teruggekeerd. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, zou Prins Hendrik gisternamiddag tusschen en 6 uur met Hr. Ms. ..Zeeland" te IJniui- den van zijn reis naar het Noorden temg koeren. H. AI. met Prinses Juliana met gevolg zouden den Prins afhalen. Daartoe waren zij met den trein daarheen gegaan, en kwa men te 5 uur aan. Zij begaven zien toen met een paar gereedstaande auto's langs de visschershaven. Bij de semaphore werd het binnenkomen van de Zeeland" afgewacht, wat eerst Je 6' V uur plaats had. De Koningin en het Prinsesje wuifden Prins Hendrik toe, de sfafniuziek aan boord speelde en het toegestroomde publiek juichte de vorstelijke personen luide toe. Bij het passeeren van het fort werden saluut schoten gewisseld. Nadat de „Zeeland" was vastgemeerd, begaven de Koningin en de Prinses ziel) aan boord en daar had een hartelijke be groeting tusschen den Prins, de Koningin en het Prinsesje plaats. In auto's begaven de vorstelijke personen zicli naar den gereedstaanden extra trein en keerden naar den Haag terug. Te ongeveer 63/4 kwamen zij in de residentie aan. De ..Zeeland" is hij het zwaaien voor het vertrek va.11 IJmuiden onklaar geraakt en in het toeleidingskanaal naar de oude sluizen met voor- en achterschip aan den grond geraakt De toegang naar en de uit gang uit de oude sluizen is daardoor ver- sj»erd en zal vermoedelijk niet hersteld worden voor "hedenochtend 7 uur. Alen ver vracht, dat dé,- „Zeeland" dan met hoog water vlot gesleept zal kunnen worden. Sleepbooten zijn in de nabijheid. Onxe Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen berichten is Hr. Als. pantser- dekschip „Noordbrabant", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J. .1. Oude mans, den 27ste.n dezer te Edinburgh aan gekomen, vanwaar den 2Ssten d.a.v. de terugreis naiix Nederland werd aanvaard. Baad van State, Prof. Struyeken, het nieuwbenoemde lid van den Raad van State, zal in de zitting van dat college van 4 Augustus worden beëedigd en geïnstalleerd. De Raad van State is heden in spoed vergadering bijeengekomen te overweging van het gisteren bij bet college ingediende wetsvoorstel betreffende de jnilitie en de landweer. Het plan is om het voorste! zoo spoedig mogelijk ter indiening aan de Staten-Gene- raal gereed te maken, waarvan het gevolg, zal zijn een eventueel spoedig bijeenkomen van de Kamers. 1 Hedenmiddag wordt weer buitengewone (fninisterraad gehouden. Terne neer ladlë De gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië heeft aan Tjipto Alangoenkoe- soemo, inlandsch' arts, tijdelijk vertoevende te 's-Gravenhage, op zijn daartoe strekkend verzoek, wegens gezondheidsredenen, met I intrekking van den tegen hem genomen politieken maatregel vergund om naar Java terug te keeren. Militaire maatregelen. Een wetsontwerp is naar den Raad van State gezonden, beoogende bekrachtiging van de reeds vermelde maatregelen, geno men tot het langer bij het leger in dienst houden der militie, welke op 1 Augustus a.s. zou worden ontslagen, dan wel zou overgaan naar de Landweer, zoomede tot het in dienst houden van de Landweerman nen, welke op denzelfden datum voorgoed zouden worden ontslagen. Staatsblad no. 329 bevat hot K. B. van den 27en Juli 1914, tot schorsing van over gang naar de landweer en ontslag uit den dienst bij de militie. 1 Staatsblad no. 320 bevat het besluit van 27 Juli 1914, tot schorsing van ontslag van dienstplichtigen bij de landweer. Maandagavond zijn twee detachementen der koloniale reserve uit Nijmegen naar Gennep en Alook vertrokken ter bewaking der Alaasbrug. De Waalbrug te Njjmcgen werdt eveneens door kolonialen bewaakt. Afaandagavond zijn twee detachementen der koloniale reserve uit Nijmegen naar Gennep en Afook vertrokken ter bewaking der Alaasbrug. De AVaalbrug te Nijmegen wordt eveneens door kolonialen bewaakt. Aan de burgerij van Gennep en Alook, Particuliere havent. Het Kamerlid H. Spiekman heeft, naar ..Het Volk" meldt, een schrijven gezonden aan den minister van waterstaat, met hel verzoek, hem in de gelegenheid testellen kennis te nemen van de gronden, die den minister aanleiding hebben gegeven, om trots de ernstige l>ezWaren van het ge- meenWlvestuur van Rotterdam, welke be- I zwaren door hem worden gedeeld, voor den aanleg van een particuliere haven vergunning te verleenen. Intern, socialistisch bureau. Woensdag komt te Brussel het Interna tionaal Socialistisch Bureau bijeen, in ver band met het dreigend oorlogsgevaar. Voor Nederland zal TrooJstra aanwezig zijn. Volk.) Part Ijbest nor 3. D A. F. Voor de herstemming voor een lid van bet dagelijksch bestuur der partij zijn uit gebracht 5925 geldige stemmen. Gekozen is de heer Jos. Loopuit met 3392 slemmeit. Voor de verkiezing van een lid van het partij-bestuur buiten Amsterdam werden uit gebracht 5988 geldige stemmen. Er zal een herstemming moeien plaats hebben tusschen Suze Groeneweg en A. W. Heijkoop. (Volk.) Gedenkteeken bij Qoatre-Bras. Alen deelt ons mede, dat door de co- mité's in België en hier te lande is te- sloten. op het gedenkteeken alleen en uit sluitend in medaillons aan te brengen bron zen afbeeldsels van de hoogere aanvoer ders dt'r Nederlandse he troepenafdeelingen bij Qua,he-Bras, met name den Prins van Oranje, korps-commandant: de generaals de Constant Rcbecque, chef van den Gene- ralen Staf. de Perponeher, divisie-comman dant. Van Bijlandt en Van Alerlen. als mede den kolonel Bern hard, Hertog Saxen Weimar, brigade-commandant. van Ned. B. K. Metaalbewerkersbonó. Onder voorzitterschap van den heer C. .1. Kuiper, uit Amsterdam, vergaderde te 's Herlogenboscli de Nederlandsche R.-K. Aletaalbewerkersbond, waarb.j vijftig afdee- lingen waren vertegenwoordigd. Het verbond van" Christelijke Metaalbe werkers in België was mede vertegenwoor digd door twee afgevaardigden. Tot gesalarieerde bestuurders werden ge kozen de heeren A. C. De Bruyn te Amster dam en AI. Krijgsman te Hoorn, terwijl lot gewoon bestuurslid werd gekozen C. H. Smulders te 's-Gravenhage en herkozen de heer Anloon Van de Laar te Helmond. Met algemeene stemmen werden tot leden der permanente controlecommissie benoemd de heeren: Donkerloo te Haarlem en Brandlsma te Hilversum. Omtrent de regeling van een iooutarief 011 algemeen contributiestelsel werd algeheele instemming verkregen met 3203 stemmen voof en 64 tegen. VLAARDINOEN, 29 Juli. De heer A. .T. van Dor]), van hier, is geslaagd voor het examen handleekenen lager onderwijs. VLAARDINOEN, 29 Juli. De onderafd. .Vlaai-dingen en Omstreken" van de V. P. N. zal op Woensdag, 29 Juli 1914, "s avonds 8.30 ure, op de tevenzaal van „De Hollnnd- sche tuin" vergaderen, in welke een be spreking der tentoonstelling zal plaats heb ben. De Burgemeester. De burgemeester, de heer Al, L Bonnerluge Crete, is gisteravond van zijn verblijf in het bui tenland bier teruggekeerd en heeft beden zijn ambt weer aanvaard. Eindexamen. Bij de te Delft gehouden eind.examens H. B. 3e groep, zijn o. ni. geslaagd de dames A. de bange en S. J. Pols. en de heeren T, Lodder, J. NT. Mos en C. J. Piondberg. De St. Ct. no. 174 bevat de statuten der N. V. Nederlandsche Distilleerderij en Flesschenfabriek, voorheen de firma Her man Jansen, te Schiedam. Door de politie zijn gisternamiddag, omstreeks 6 uur, op aanwijzing, aangehouden 3 Botterdam, sclie jongens van 17 en 18 jaar, die een ko- peren gewicht van 5 H.G. te koop hadden aan. geboden. Op het politiebureau bleek, dat een hunner het gewicht nog in den zak had en dat dit ontvreemd was uit een winkel aan den D;un, Tegen twee hunner, die gisteravond reeds weer werden heengezonden, is proees.\wr.,al opge maakt wagens medeplichtigheid, terwijl .de da- j der hedenmorgen na verhoor en opgemaakt pro. ces verbaal is ontslagen. Gisteravond omstreeks 7 uur is de 66- jarige vrouw J. v. d. Baan, wonende in het Broersveld, op. den Singel uitgegleden op een Jbanaanschil, waarbij zij' het rech terbeen ter hoogte van de heup inwendig kwetste. In een woning binnengebracht werd haar daar door een dokter de noodige hulp verleend, waarna zij naar haar woning is gebracht. Tusschen onze haven en Rotterdam va.- ren een 6-tal torpedoboofen heen en weer; Geneeateruü. Ditmaal werd slechts een uitermate een voudig menu den Raad voortgezet, een menu, wlaanan men mocht vernachten '(kat het volstrekt geen aanleiding zou kunnen geven tot bespreking. Alaar wie zoo dachten, hebben ervaren dat zijnogergmtïf zijn cn nog heelemaal geen besef hebben van de gave van raadsleden om in alles een gelegenheid te vinden om van hun redenaarstalenten getuigenis af te leggen. De agenda bevatte 11 punten, en daar van waren de eerste vijf gewone comp- tabileits-zaken: wijziging der gemeente- Ibegrqoting', vaststelling heffrtigs-pereenr tage, vaststelling kohieren va,n inkomsten belasting en schoolgeld, gemeenterekening over 1913, onderwierpen die als er hediscussierbare andere onderwerpen zijn steeds omlvesproken den hamer pas sec ren voorts een verzoek om ontslag en 5 voor stellen voor benoemingen, ook dus onder werpen die voor besprekingen niet in de eerste plaats in aanmerking komen. Toen heeft de Raad uit dit elftal er 3 weten op fe diepen, die tot bespreking aanleiding kouden geven en clan ook gaven. Veel pleizier hebben de raadsleden, die de besprekingen uitlokten, daarvan echter niet beleefd. Een enkele nadere toelich ting of een herinnering aan de in de stuk ken gegeven toelichting was voldoende om het geopperde bezwaar te doen verdwijnen. II effings-percentage. Voorgesteld wordt door B. en \V. om het heffings-percentage van de inkomsten belasting op 4.4 pCt te stellen, evenals het vorige jaar. De li,eer Scheffers vraagt of de toe stand nu niet zóó is, da.t d,e belasting voor eonige verlaging in aanmerking kon komen. De Voorzitter zegt dat zooals uit de overlegde stukken blijkt wel met een lager percentage zou kunnen worden vol staan, maar dat er verschillende redenen zijn, waarom B. en AV. het toch maar liever op 4.4 w'onsehen te behouden. Zooals gezegd, daarvoor zijn verschil lende redenen, maar een der voornaamste is wel de stabiliteit die moet worden be tracht, in alle belastingzaken, en 'het mogelijk is dat hij een verlaging nu, hef volgende jaar weer een verhooging zou noodig zijn. Ook mag spr. niet onvermeid laten dat de verwachting bestaat dat de aanvullings kohieren niet zoo gunstig zullen zijn als nu werden aangeboden. Verschillende omstan digheden werken daaraan mede. Ten aan zien der forenzen b.v, werden evengroote verliezen geleden als hij de ingezetenen. Als gunstig Verschijnsel mag er echter pp gewezen worden dat het belastbaar bedrag tocli reden tot tevredenheid geeft. Spr. vertrouwt dat hiermede voldoend© inlichtingen verschaft, zijn. ITe heer "teheffer dankt voor die inlichtingen. Hij ha.d gedacht dat de schoof- bduw, waarov'er in een vorige zitting ge sproken werd, reeds op dit percentage invloed had gehad. Het percentage wordt hierna vastgesteld op 4.4 pCt. Kohier e n. Vaststelling kohieren nos. 1, 2 en 3 der plaatstelijk© directe belasting naai* heiin- kom'en, dienst 191415. De heer De Bruin zegt dat hij natuur lijk niet mag vergen dat een nieuwe regef Iing dadelijk volkomen goede resultaten opleveren zal en iiij heeft dan ook bij het doorzien van het kohier verschillende belangrijke vergissingen gezien, zooals fe verwachten was. k Afsar spr. heeft daaruit toch wel den indruk gekregen dat degenen die met dien aanslag belast zijn hun aandacht meer zouden kunnen wijden waar zij toch met greote moeite onderzoek moeten in stellen om de inkomens te weten te komen aan algemeen tekende zaken en bij den aanslag daarmede rekening te houden. En ds thans een gi*oote malaise in de glasindustrie en spr. gelooft niet dat daar mede rekening gehouden is. Over een paar weken zullen enkele honderden glasbewer- kera zonder werk zijn terwijl anderen be langrijk gekort zullen worden. Eén fabriek staat al geheel stil en andere zullen volgen. liet is spr. niet gebleken dat daarmede rekening' gehouden is. Dit alles heeft bij spr. den indruk ge vestigd dat de ambtenaar, die met den aanslag belast is, niet voldoende in het oog houdt wat algemeen bekend is. Nog wil spr. er op wijzen dat onlangs een strooibiljet is verspreid door werk lieden van de Carosserie-Maatschappij waar in door de onderteekenaars gezegd wordt dat zij een loon van 40 cent per uur ont vangen, wat ongeveer f25 weekloon vormt. Dit biljet is hier vrij algemeen verspreidi en die cijfers werden ook in de Schiedam- sche courant vermeld. Nu heeft spr. die zelfde menstiben, die deze circulaire onder teekenden, in de kohieren gevonden als aangeslagenen in -de 2e en 3e klasse. Alet zulke feiten, door de werklieden in het openbaar vermeld, moet toch rekening gehouden worden. Alen juoet trachten de aanslagen zoo juist mogelijk te doen zijn, en daarvoor moet gebruik gemaakt worden van de incest mogelijke gegevens, vooral van die welke aan de groot© klok gehangen worden. eens goed werkl, eu hij gelooft ook niet dat deze regeling nog tol het gewenschte resultaat zal voeren; hij heeft meer zijn hoop gevestigd op de wetswijziging waar door de gemeenten gebruik kunnen maken van de rjjfcskohierenmaar toch moeten zoo nauwkeurig de aanslagen vastgesteld woirden. De Voorzitter moet, waar de heer De Bruin deze zaken reeds ter sprake bracht bij het voorstel betreffende hel heffings-percentage en dit in verband bracht met de omstandigheden in de glasindustrie, toegeven dat zijn opmerking daaromtrent juist is. Bij de commissie van aanslag heeft die omstandigheid aanleiding gegeven het heffings-percentage op 4.4 pCt te houden, omdat het zal blijken dal het aantal on inhaio posten van belang zal zijn, alliums vele aanslagen tot vermindering zullen moeten worden voorgedragen. En wat betreft het strooibiljet, waarop de beer De Bruin wees, naar aanleiding daarvan moet spr. zeggen dat meerwaarde wordt gehecht aan de verklaring van den patroon dan aan strooibiljetten die met, een tendentieuze bedoeling worden ver spreid. Getracht wordt zooveel mogelijk de aan slagen te brengen op de hoogte waarop zij behooren en niet zooals ze soms worden voorgegeven te moeten zijn. Alen gaat af op de verklaringen van patroons en niet op dergelijke circulaires. Ook ander verklaringen, buiten de patroon., am worden niet voetstoots aangenomen Sur. vertrouwt dat deze toelichting;voo; der heer De Bruin voldoende zal zijn De heer De Bruin dankt voor de ver kregen inlichtingen maar vindt alleen de laatste niet overtuigend. Hij zou tevreden zijn als door den Voorzitter went verklaard jilat de bedoelde aanslagen berusten op een verklaring van den patroon. Het was spr. niet bekend dat ook vóór den aanslag de opgaven werden gecontro leerd en dat, zooals nu blijkt, dit werkelijk geschiedt, had hij niet durven hopen. De Voorzitter zegt dat in de ver ordening staat dat, als B. en W. geen ge noegen nemen met een aangifte, zijdaar van aan den belanghebbende kennis moeten geven. Dit geschiedt ook cn dan wordt daarbij geioegd een biljet ter invullin door den patroon. De meesten hebben dus -dan reeds de gelegenheid de verklaring vgn den patroon over te leggen. Velen doen dit echter niet en dan bepalen B. en AV. den aanslag, waarna de belanghebbenden alsnog gelegenheid krijgen de verklaring van den patroon over te leggen. De gevallen waarop de heer De Bruin het oog heeft zijn te vaag aangeduid om daarop nader in te gaan. De heer De Bruin: Ik had het oog op de ojidcrteekenaars van de circulaire De Voorzitter: Wilt u personen bespreken dan zal ik de openbare ver- ].gadering schorsen. De heer De Bruin: Alijn plan is niet om hier personen te bespreken, maar ik zie namen op de circulaire en van deze persoon heb ik' de aanslagen nagezien. AVei heeft de Voorzitter hier beschou wingen gegeven en daarin gezegd dat bij afwijking van da aangifte van B. en( AV. aan den belanghebbende mededeeling wordt gedaan, die dan een verklaring van den patroon kan overleggen, maar dat dit laatste geschied is het onderhavige geval, heeft de Aroorzitter niet verklaard. Dat zou spr toch gaarne weten. De A'oorzitter zal in dit geval de beslissing omtrent hel kohier aanhouden. Straks zal toch een comité gehouden worden en daarin kan de zaak verder besproken worden. Na het geteuden Comité Werd het kohier onveranderd vastgesteld zondernadere bespreking en met al gem ee nestemmen. togentescli, zich beleedigd acht en deswe gen een klacht tegen den heer B. heeft ingesteld wegens laster. Het Hof verklaarde tekl. niet ontvan kelijk iu zijn hooger beroep. Het bloed wordt gevormd door het voed sel. dat wij tot ons nemen, en indien de maag, ga] en ingewanden behoorlijk wer ken, wordt het voedsel omgezet in rijk, le ven gevend bloed. Gezond en krachtig bloed geeft een gezond en krachtig lichaam. Docti wanneer het voedsel niet behoorlijk verteerd wordt, gaat het gisten en er vor men zich sciiadelijke sloffen, die jn het Woed worden opgenomen en zoodoende tal van kwalen met zich bi en gen. Gij gevoelt u, gedrukt en krijgt last van hoofdpijn. Uw tong wordt beslagen, gij krijgt een onaan genamer) smaak in den mond, en last van brakingeu en hartwater, Uw eetlust wordt gering, omdat uw voedsel u" hindert en maagpijn bezorgt. Uw huid wordt jgeei, uw, lever werkt niet imeer behoorlijk en gij hebt hinder van de gal en gij gevoelt u ten slotte ellendig. Door een kuur met Foster's Alaagpillen worden alle spijsverterings-organen ver sterkt en gereinigd. Hun werking is zacht en weldadig en zij zijn de test-bekende medicijn voor alle ongesteldheden der maag, lever en ingewanden. Zij bezorgen u een gezonden eetlust en regelen de vloeiing der gal, die uw voedsel verteert en gezond en krachtig bloed maakt. Foster's M&agpillen zijn te Schiedam ver krijgbaar bij de Fa. Kappelhoff jHovingh a f0.65 per flacon, of f3,60 per zes flacons. Eischt de echte en weigert elke flacon, die niet voorzien is van nevenstamd han delsmerk. Blijkens een van Hr. Als. gezant te Parijs ontvangen telegraphische mededeeling heeft de Franschc regeering den in- en door leer van Nedcrlundsch rundvee wederom toegestaan over de douanekantoren Tour- :ojng en Jeumont. Schaken. liet lournooi te Mannheim. De zevende ronde werd gisteren gespeeldde stand der spelen is nu als volgt; Aljeehin en Spelmann ieder S'/ó, Afarshall 4lfg, Vulmar 4 en een afgebr. partij, Reti, Bogol, ju- boff John en Brcyor ieder 4, Janowskv 3'/a en een afgebr, pariij, Durns en Tarra se h ieder Ski, Krueger 2'j en een aïgebr. partij, Tartako- wer, Carls en Post ieder 2 ('2. Aliescs 2, Flant. berg I1/-», Falirni l1/» en een afgebr. partij. Gem. Zweminrichting. De temperatuur van het water bedroeg hedenmorgen 63, hedenmiddag 64 graden Fahrenheit AGENDA. Heden en volgende dagen Tivoli Schouw burg. 8 uur. Revue: Hoera! we hebben pensioen. 30 Juli. Beursgebouw 8 uur. K. v. A. v. d. Voedings- en Genotmiddelen. Arergadering. 31 Juli. Rotterdamsche Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. 2 Aug. Rotterd. Diergaarde, 2i/a u. nam. Concert. 4e Regt Infanterie. Loterijwetovertredingen. Bjj het Kantongerecht te Gorinchem zijn gisteren 3 debitanten van Juliana-, Spaar kas- en Tijdgeestloten veroordeeld, succes sievelijk tot flö, subs. 3t dagen hechte nis, en de beide anderen tot £25, subs. 5 dagen hechtenis. Dioor de ambtenaar van het 0. M. was geëischt successievelijk f25, stubs. 5 dagen hechtenis; f500, subs 1 maand hechtenis, en f 1000, subs. 1 maand hechtenis. Over de Alpen. Voor de zevende maai is de vlucht, over de Alpen volbracht. Ditmaal was het de Italiaan, sche avialeur Landini, die met een passagier, en op een hoogte van 4100 Al. de reis volbracht. Over de Mont Rose, de Nordengrat, de (Jomer- grat, de Findalen-gletscher en de Vallei van Zer- matt ging de tocht naar Visp. Alleen boven de Alont Rose (4680 M.) moest de aviateur op een hoogte van 5000 AI vliegen. Alen herinnert zich dat de Alpenvlucht voor hel eerst volbracht werd door Chavez in 1910, die bij de daling viel, en overleed. Voor het laatst geschiedde het op 23 April j.l. door Bider, die over «Je Jtmgfrau vloog, De doodenlijst. Gistermorgen is Ie Juvisy de luitenant ter zee VaJensi van 250 Al. hoogte gevallen. Hij was onmiddellijk dood; zijn lichaam werd naar do nabij gelegen Deperdussin-fabrieken vervoerd. Luitenant Valensi was 30 jaar oud. De Haagsche tramstaking. De tramdienst reed heden geheel over eenkomstig de gisteren vermelde plannen. Aloigen zal hij weer worden uitgebreid met lijn 5 (PrinsessegradhtRegentesse- laan) en met lijn 12 (Hollandsche Spoor Regentesselaan bij de Laan van Aleerder- voort). i Er blijven dan nog! slechts over lijn 6 (PleinVailantlaan) en lijn 4 (Oveiibosch— A\Testeinde), welke laatste lijn echter nog niet in dienst wordt gesteld zoolang do wegwerken aan de Laan van Meerdervo.ort het noodzakelijk maken dat lijn 3 het groot ste gedeelte van de route van lijn 4 blijft vo-Igen. Intusscben zal dus morgen, als de lijnen en 6 in dienst zuilen zijn gesteld, de voorspelling dat de tramdienst Donderdag weer zoo goed als normaal zal kunnen onderhouden worden, blijken te zijn uit gekomen. 'Heden zullen wederom 'n honderdtal] beambten van het oude personeel worden aangeschreven om in dienst te komen. vermoedelijk staat dit in verband met de 1 Spr. begrijpt wel, hij beeft het reeds gespannen toestand in Europa. gezegd, dat een nieuwe regeling niet in Gerechtshof te '*-Gravenhage. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage wees heden arrest in de zaak van AV. H. B., re dacteur van de „Handelsprotector te Rot terdam, in hooger beroep van epn beslissing van de Rotterdamsche Rechtbank, waarbij hem gedeeltelijk ontzegd werd bewijsleve ring van door hem, in genoemd bilad gepu bliceerde feiten, waardoor de heer van Bunge, Commissaris van politie te 'sHer- De dreigende toestand en de badgasten. Te Scheveningen doet zich de oorlogs stemming leelijk gevoelen. Sedert Zondag zijn er rewte vele buifcenlandscbe gastenl uit hotels en pensions vroeger dan zij Voornemens waren, naar hun vaderland] teruggekeerd en nog altijd volgen er meer. 1 Ook uit Katwijk aan Zee en uit Noord- wijk zijn verscheidene badgasten, voor namelijk Duitschers en Oostenrijkers, ver trokken. j

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2