Andere landen. BINNENLAND. V V V V V V LUIK, 2 Aug. Duitsche soldaten heb ben derv tuimel vermeld, die België met Luxemburg verbindt. BRUSSEL. 2 Aug. Men veronderstelt, dal dc Duitse hers over Luxemburg en Met? naar de Fransrlie grens oprukken. De Duitschers trekken F r a n k r ij k binnen. De Fransche gezant te Londen ontving gistermiddag het bericht, dat de Duitschen- Frankrijk binnenrukten en de grens bij Ui rey (nabij Luneville aan de Elzassehe gietis overtrokken. Volgens berichten uit Brussel. die uil goede bron worden bevestigd, zijn de Duit schers bij Longwy (aan de Liïxeniburgsehe grens) Frankrijk binnengevallen. Andt re vijande 1 ijkheden. Te Berlijn i» gilleren berictit ontvangen, dat gistermorgen Fransche vliegers in de omgeving van Neurenberg huininen heb ben uitgeworpen om een spooibrug te ver nielen. Voorts werd een Fransch luchtschip ge zien op weg van Kerprieh naar Andei- nach. In denzelfden nacht poogde een hotelier te Kochem met zijn zoons de Kochemer- tunnel in de lucht te laten vliegen. De poging mislukte en beiden werden doodge schoten. Er werden vijandelijke luchtvaartuigen waargenomen op weg van Duren naar Keu len. Een Fransch luchtschip is bij Vesel beschoten, zoodat het viel. Een Iteuterteiegram uit Koblenz meldt dat gistermiddag 80 Fransche officieren in Pruisische uniform in een auto de Pruisi sche grens bij Walbeek, ten westen van Geldern, trachtten te overschrijden. De po ging mislukte echter. Zaterdag heeft te Metz een Fransch ge neesheer, geholpen door twee verkleede Fransche officieren, getracht een drinkwa terbron met cholerabacillen te besmetten. Hij is terstond doodgeschoten. In Bel gië. De koning zou heden het opperbevel van het op voet van oorlog gebrachte leger aan vaarden. Generaal Hanotaux zal als zijn adjudant optreden. Do strategische verbindingslijn Malmedv Luik is militair bezet, zoowel aan de Duitsche als aan 3e Belgische zijde. Meer dan 25.000 mau werken aan de schansen in de open ruimten tusschen de forten. Te Brussel neemt een gedeelte der bur gerwacht reeds den garnizoensdienst waar. De openbare geest blijft niettemin uitste kend. De bevolking is geheel gerustgesteld en begint zelf om haar paniek te lachen. Nochtans stijgen zout en aardappelen in prijs. De voortbrengst van meel is echter verzekerd voor ruim zes maanden, zoodat alle vrees voor hongersnood is uitgesloten. Een koninklijk besluit verfeent machti ging tot het maken en uitgeven, van hon derd millioen bankbriefjes van vijf frank. Aan de spoorlijn ParijsBrussel worden alle bruggen en kunstwerken bewaakt. Te Feignies (de grensstad tusschen Frank rijk en "België) wordt vertefd, dat er te Champïgny een gevecht is geleverd tus schen Fransche en Duitsche troepen en dat de Franschen zich van een Duïtschen trein zouden hebben meester gemaakt Te Brussel werden bij een bakker, die 60 centimes voor het kilogram brood vroege de ruiten ingegooid. Engeland's maatregelen. De leider der liberale fractie in het Lager huis heeft de aanhangers der regeering aan gemaand heden te 3 uur 30 in het par lement aanwezig te zijn ter behandeling van zeer belangrijke zaken. Men vermoedt, dat de regeering het par lement zal verzoeken een oorlogskrediet toe te staan of de Bankwet tijdelijk buiten wer king te stellen. 1 Het verkeer. De -.South Western Railway" maakt be kend, dat het verkeer tusschen Portsmouth en het eiland Wight onmogelijk is gewor den. Het verkeer met het Vasteland avordt nog gaande gehouden, maar de passagiers, die gisterochtend van Brussel aan Charing Bross aankwamen, deelden mede, dat de reis zeer was vertraagd en dat het te Brussel haast onmogelijk was aan kleingeld te ko men. Een menigte Engelschen keert uit Frank rijk terug. 1 Naar de Matin" meldt, heeft de Engel- sche vloot het Nauw van Calais afgesloten. Hofberichien. H. -M. de Koningin-Moeder is hedenmor gen omstreeks 10 uur per automobiel naar Soestdijk teruggekeerd. Nu het voorgenomen verblijf van H. M. de Koningin te Soestdijk door de omstan digheden niet kan doorgaan, is H. M. de Koningin-Moeder voornemens, eenigen tijd in de residentie te komen doorbren gen en Haar paleis in het Voorhout be trekken. 1 De Koningin-Moeder denkt zeer spoedig in Den Haag terug te koeren, ook omdat het heen en weer reizen op dit oogenhlik onnoodige stoornis zou geven. De prinses'"von Erbach heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag per automo biel haar vier kinderen uit Duitschland ten paleize Soestdijk gebracht. t— Deze schijnt dus een verblijf in Neder land het moest veilig to achten. 11. M. de Koningin heeft Zaterdagavond eenigen tijd vertoefd in de bureaux van het hoofdkwartier van den opperbevel hebber van zee- en landmacht. II. M. werd in de bureaux rondgeleid door den opperbevelhehlver. luitenant-gene raal Snijders, vergezeld Van den souschef van den «eneralen-staf, kolonel liufour, den chef van den marinestaf, kolonel Smit. en den kapitein van den generaion staf jbr Witfert. Voor het hoofdkwartier was een talrijke menigte bijeen. H. M de Koningin heeft Zaterdagochtend per auto een inspectietocht gemaakt in de richting van Loosdtiinen. H. M. de Koningin-Moeder is Zaterdag middag ongeveer één uur uit Soestdijk in de residentie gekomen. H. M.. die in het Paleis Noordeinde gelogeerd is, keert a.s. Maandag weer naar Soestdijk terug. Gisteren, den verjaardag van 11. M., bobben geen feestelijkheden ten Hovo plaats gehad. Z. K. IT. de Prins heeft Zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan het hoofdkwartier van den opperbevelhebber van laiul- en zeemacht en gisteravond een bezoek op diens bureau. Prins Hendrik. Wij vernemen, dat Z. K. H, de Prins der Nederlanden als voorzitter van het Roode Kruis, zich van het oogenhlik van zijn te rugkomst. af geheel wijdt aan de diensten welke in den tegemvoordiqen toestand van het Roode Kruis worden gevorderd. Dientengevolge zal Z. K. II, TI. M. de Koningin niet steeds kunnen vergezellen op de tochten, die II. M. in verhand met do mobilisatie maakt Z. K H. de Prins toegevoegd aan ket algemeen hoofdkwartier van de strijdmacht. Bij Kon. be*dnit van 1 dezer is toege voegd aan liet algemeen hoofdkwartier van de strijdmacht, Z. K. H. de Prins der Neder landen, Hertog van .Mecklenburg,."juitenant- generaal ii la suite van de landmacht Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van landbouw, nijverheid en handel, van oorlog en van financiën, zullen op Woens dag 5. Donderdag 6 en Vrijdag 7 dezer niet plaats hebben. Mevrouw Le'j. f Het Vaderl. meldt, dat de echtgenoot*» van mini-.ter Lely gisternacht plotseling is overleden. Westerafdeeliug van Borneo, Blijkens een uit Nederlandsch-fndië bij het ministerie van koloniën ontvangen tele gram, heerscht ook in de omlernfdeeling Singkavvang, van de ie-identie Wester- jtkleeling van Borneo, verzet en is het in Bengkajang (onderafdeeüng Lara en Loc- war) onrustig. In Zuid-Monfrado (om! er- afdeeling Singkawanq) is licht gewond do lste luitenant der infanterie G. P. van der Waart van Gulik, en zwaar een Amboi- neesch sergeant en een inlandsch fuselier; deze laatste is sedert overleden. Gesneu veld is een inlandsch fuselier. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 31 -Juli zijn be noemd tot griffier bij het kantongerecht: te Nijmegen, mr. K. Bonn, thans kan tonrechter te Tholen; te Schoonhoven, mr. F. W. Fabius, ad vocaat en procureur te Amsterdam. Nederland en de oorlog Militaire berichten. Blijkens bij de regeering ontvangen be richten ging de mobilisatie rustig haar gang, ook wat betreft de paardenvorde ring, zoodat verwacht werd, dat gisteren alles gereed zou zijn. Alle dienstplichti gen zijn opgekomen. Voortgegaan wordt met het formeeren van de eenheden, zoodat, als 't noodig is. met het corps geageerd kan worden. De vloot was gisteren oorlog.sgereeii. De mobilisatie liep vlot van stapel. De geest onder het personeel der vloot laat niets te wensehen. De kapitein ter zee Hoog, gewezen sous chef van den marinestaf, is toegevoegd aan den chef van dien staf. S ta ten-G en era a I. De regeering heeft maatregelen genomen om te zorgen, dat de loden der Sfaten- Gencraal, vandaag, wanneer het reizigers- vervoer op de spoorwegen gestremd zal zijn, met de militaire treinen Den Haag kunnen hereiken tot bijwoning van de ver gadering, en voor zoover noodig voor hun terugkeer. Zonderlinge geruchten. De zonderlingste sensatieberichten doen telkens de rondte. Zoo spreekt men thans hier en daar van een oproeping van den landstorm. Het schijnt geen overbodige moeite, erop te wijzen, dat zelfs de plak katen, waarbij de machtiging daartoe ver leend Wordt, nog niet zijn aangeplakt, ter wijl toch die aanplakking nog evenmin de oproeping zelve zou beteekenen, als de be kendmaking van de inkwarüeringslijsten de inkwartiering zelve. Op zoodanige, machti ging toch zou nog moeten volgen de „vor dering" tot oproeping. En zelfs deze zou dan wellicht nog slechts op enkele groe pen lieden beneden de 40 jaar betrekking hebben. Artikel G der Landstormwet (waar mede men de nadere uitwerking in de Landstorminstructie vergelijke) spreekt niet van „oproepen", maar opmerkenswaar dige nuance van „doen oproepen" tot werkelijken dienst, en dan nog slechts „wan neer, waar en naarmate het belang der landsverdediging dit vorderen mocht". Bo vendien zou uiteraard aam het gros der opgeroepenen niet veel meer dan graaf werk enz. gevorderd worden. Maar wie durft voorspellen, dat het zelfs ooit hiertoe zal komen? Er bestaat dus niet de minste aan leiding, om zich door sensatieberichten te laten verontrusten. De schaarsehte aan zil vergeld. Uit Amsterdam meldt men aan de hN. R. Ut" dd. gisteren: Naar wc vernemen, is er beden een zeer groot bedrag aan zilvergeld aangcmunl, zoo dat er morgen weer voldoende wisselgeld aanwezig zal zijn. Nogmaals echter meenon wij er op te moeten aandringen, in het behang van den goeden gang van zaken, de Nederiandsche Rank zoo min mogelijk in haar bedrijf te bemoeilijken. Wie niet dringend behoefte heeft aan zilvergeld, ontlioude zich voor- loopig van wisselen. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat de Nederiandsche Bank het voornemen heeft, bankpapier in andere dan de tot nn bestaande waarden uit te geven. Bank papier in grootere waarden dan de be staande zou worden aangemaakt om uit Ie reiken aan hen, die voorschotten vragen aam het dezer dagen gevormde garaniiesyndi- eaal, en bankpapier in kleinere dan de be staande zou worden uitgegoa-en om te voor zien in de behoefte aan klein avisselgeld. Ten bewijze, hoe groot het gebrek aan zilvergeld is, zij gemeld, dat in enkele kof fiehuizen te Rotterdam en te Amsterdam avordt gevraagd, of men met zilve dan a\-el met papiergeld avil betalen: is bet laatste het geval, dan avordt men eena-oudig niet bediend. Levensmiddelen. Naar avij a-omemen zijn aan het de partement van landbouav, nijverheid en handel reeds de noodige maatregelen ge troffen, waardoor verzekerd wordt, dal zoo dra hot ingediende ontwerp betreffende „aanvulling van de onteigeningswet ter voorkoming van vasthouding en prijsop drijving van waren" tot wet zal zijn a-er- heven «Min zoo spoedig en afdoend mo gelijke toepassing is gewaarborgd. Te dien einde is bereids aan al de burgemeesters des lands bedoeld ontwerp toegezien, voorzien van een handleiding tot toepassing, benevens een lijst van eenige der meest voorkomende artikelen met daar voor voorioopig aangenomen maximum prij zen. Zoodra in eenige gemeente verhoogde prijzen worden gevraagd, avelke de prijzen m do lijst genoemd oa-erschrijden, of zich gevallen voordoen, dat voorraden achter gehouden of verzameld worden in zooda nige mate, dat zij, naar het oordeel van een burgemeester, ernstig geno-eg zijn om ingrijpen te wettigen, zal deze daartoe on- veravijld telegrafisch de machtiging van den minister van landbouw, nijverheid en han del vragen. Aangezien het wetsontwerp vermoedelijk reeds a.s. Dinsdag ,in werking zal treden is het publiek er dus vaa verzekerd van dien dag af de noodzakelijke levensbehoef ten tot billijke prijzen te kunnen beko men. Terugkeer van Nederlanders. Uit Winterswijk meldt men Hollundsche melkknechten keeren in groote getaien uit Pruisen terug. De Duit sche trein brengt hen tot het laatste grens station. Zij moeten daar uitstappen en gaan dan a'erder te a*oet naar Winterswijk Duitsche militairen begeleiden hen. Voor a c h t e r 1) 1 ij a' e n d e gezinnen. Dc gemeenteraad van Breda heeft beslo ten, in verband met de huidige moeilijke, omstandigheden, aan den burgemeester een blanco crediet te verleenen a-oor de aan schaffing a'an a-erbandmiddelen e.d. en a-oor de verleening van vergoeding aan de vrouwen en kinderen van onder de wapens geroepen miliciens en landweermannen. Verboden van uitvoer. De gister,aa-ond verschenen Staatscourant bevat Kom besluiten, avanrbij, met ingang van 1 Augustus, verboden avordt de uit voer van paarden (met uitzondering a-an veulens), hooi, stroo, haver, steenkolen en cokes. Nederland SC he spionnen. Uit Londen avordt aan.iiet „Hdbl." go- nield, dat de beide Nederlanders op het eiland Wight, die beschuldigd avaren a-an spionnage, Zaterdag a-oor een week op a-rije voeten zijn gesteld, onder a-oorwaardc, dat zij het eiland niet zouden verlaten. Er werden geen getuigen gehoord. V rijavjl ligejrs. Vrijwi 11 igers-korpsen, in verschillende gemeenten bestaande, hebben zich ter lie- schikking a-an do, Regeering gesteld, opa zoo noodig het leger te versterken. Tal van oud-militaire, studenten en andere personen meiden zich hij die korpsen aan om zich daarin te laten opnemen. Daar onder zijn ook motorrijders en radiotelegra fisten. Jongelieden a-an de Haagsohe afdeeling van de Nederiandsche Weerbaarheidsver- eeniging doen in deze dagen dienst als ordonnansen a-oor 'den garnizoensdienst pan de hoofdwacht in Den Haag. Padvinders doen estafettedienst ten behoeve van het Roode Kruis. Ona-eilige Wateren. De regeering brengt in de St.ct (no-. 179) ter kennis van belailghebbenden, dat ia aansluiting aan de met het oog op den critieken toestand reeds genomen maatrege len tot handhaving der onzijdigheid, de Noordelijke zeegaten en het zeegat a-ati dec ree door mijnen onveilig zijn gemaakt, ter- avijl mijnenieggers gereed liggen om op eer ste hea-el de oa-erige zeegaten af te sluiten. Bankbiljetten. Officieel wordt ons het a-blgende mede gedeeld De Nederiandsche regeering, aremomen hebbende, dat op verschillende planteen in het land eenig wantrouwen tegen de deug delijkheid van de biljetten door de Neder landsche Bank uitgegeven, is ontstaan, en dat vermoedelijk door een misverstand aan eenige postkantoren biljetten niet in be taling zouden zijn aangenomen, brengt ter openbare kennis, dal haar iui onderzoek is gebleken, dat de soliditeit der biljetten der Nederiandsche Bank boa-en eiken twijfel is verheven, en dat de regeering aan al haar bureaux en kantoren do bankbiljet ten, tol de volle waarde, in betaling aan neemt. De regeering heeft onmiddellijk maatre gelen genomen, om aan het hierboven lie- doelde misverstand aan enkele postkantoren een einde te maken. Inkwartier» ngs wet. De minister a-an oorlog brengt ter aJge- meeno kennis, dat. bij Kon. besluit a-an 1 Angus lus no. 96, nan den commandant van hot veldleger en aan de commandanten a-an liniën, stellingen en afzonderlijke forten, a-oor de klutsten in het gebied tot hun linie, stelling of afzonderlijk fort, behoorende, voor zoover daarin de staat van oorlog of de staat van beleg is afgekondigd, de machtiging wordt verleend, bedoeld in art. 33 der avet van 14 September 1866 (Stbl no-. 13S). Inlijving- Tan lotelingen der lichting 1914. Ingediend is een wetsontwerp in arti kel 1, waarvan bepaald aa-ordt, dat, met afwijking a-an het >epaalde in art. 72, eerste en tweede lid, der Militiewet, „door Ons voer de inlija-ing a-an de lolelingcn a-oor de lichting der militie a-an 1914, die alsnog a-olgens dat artikel bij -ie militie te land moeten aa-orden inge- iijfd, een vroeger tijdvak kan avorden be paald dan in dat artikel is aangewezen." Artikel 2 bepaalt, dat a-oor de bere kening ra-n den duur der eerste oefening de lotelingen. ten nanzifen a-an avie de in a.rt. 1 bedoelde bca-o'egdheid avordt gc-bruik gemaakt, worden besehojuwd alsof zij ava ren ingelijfd overeenkomstig art. 72 der Militiewet De a-oo'r de krijgsmacht onontbeerlijke aanvuilingsreserve, aldus de Memorie van Toelichting die do'or de Landstorm- avet in het lea-en is geroepen, is, daar de landstorm eerst na vcrlo'op van jaren op zijn volle sterkte zal kotoien, thans nog te zavak om in de te dien opzichte bestaande behoeften te vo'orzien. Het is daarom, in verband met de heer- schende huitengcavone omstandigheden, noodig bijzondere voorzieningen te tref fen. In de eeïste plaats dient daartoe mot de oefening van bet nog niet ingeliji'do deel der lichting van dit jaar zonder ver- vvjjl te worden begonnen, voer zooa-er hier aan geen practische bezwaren in den aveg staan. Het ligt n.l in de bedoeling o'm, indien het ontwerp tot wet avordt verheven, van de in art. 1 neergelegde bevoegdheid al leen gebruik te maken ten aanzien van de manschappen, bestemd voor de onbere den korpsen. Vo'or de bereden korpsen za! wellicht juist het tegenovergestelde, name lijk uitstel van den aanvang der, eerste,- oefening moeten plaats hebben, daar bij de a-ervulling door deze korpsen van haar taak bij mobilisatie een te geringe sterkte aan kader en paarden voo'r de oefening beschikbaar blijft. Voor zoodanig uitstel biedt art. 72. ijl de lid, reeds de gelegenheid. Ook zou het kunnen zijn, dat de am standigherlen hel wenschelijk maken, dc lo telingen. thans bestemd a-oor inlijving Lij een bereden korps, nader toe te avij zeil aan een onbereden korps. Jn dat gea-al zouden ook die lotelingen in aanmerking kunnen komen a-oor vervroeging van hun inlijving. Verandering in den tijd, waarop de mi liciens bij volbrachte eerste Oefening huis- avaarts gaan, kan niet plaats hebben zon der de voortdurende voorziening in de be hoeften Van den dienst in gevaar te bren gen. Daarom kon niet worden nagelaten de opneming van een bepaling, ais in art. 2 is a-era-at, waardoor de eerste oefening voor diegenen, avier inlijving avordt a-er- vroegd, met den lijd der \-ervroeging avordt verlengd. Intussehen zal later wellicht nader kun nen aa-orden oa-erwogen, -of dc toestand bij de korpsen ztal gedoogen de lotelingen, oa-er avie hel hier gaat, toch eerder naar huis te zenden dan het tijdstip, tot hetavelk zij krachtens &rt. 2 gehouden zouden kun nen worden. Dit zou dau kunnen geschie den door wijziging van het Koninklijke besluit van 2 Januari 1914, no. 70, waarbij de duur der eerste-oefening is vastgesteld voo-r hen, die deze oefening in 1914 aan vangen. i Milting tan ingeschreTönen voor de lichting der militie Tan 1915. Een wetsontaverp is ingediend, waarin liet volgende avordt bepaald: Art. 1. Met afwijking van de bepalingen der Militiewet geldt ten aanzien a-an de inlijving van ingeschrevenen voor de-lich ting der militie a'an 1915 het bepaalde in de volgende artikelen. Art. 2. De loting, bedeeld in art. 62 der Militiewet,- wordt niet gehouden. Art. 3. Alle ingeschrevenen zijn bestemd om bij de militie te worden ingelijfd, uit gezonderd zijlo. die voor den dienst bij de militie ongeschikt zijn geavorden2o. die bij onherroepelijk geworden uitspraak a-oorgoed of tijdelijk van den dienst zijn vrij gesteld 3o. 3ie bij1 'onherroepelijk geworden uitspraak hetzij a-oorgoed, hetzij voorioopig: van den dienst zijn uitgesloten. Ar!. 4. De tijd van de inlija-ing en alles aval vender op de inlijving betrekking heeft of daarmede verhand houdt, avordt door Ons of door de door Ons .aan fe wijzen autoriteit geregeld, met afwijking voor zoo veel noodig. a-an de geldende Wettelijke a-oor schriften. Arl. 5. Deze avet treedt in averking op den dag a-a njhaar plaatsing in het Staats blad. Blijkens de Memorie van Toelichting be hoorende bij het ontaverp van avet betref fende de inlijving aam lotelingen der lich- ling 1914, strekt dat ontwerp tot a-erster- kiug van de door onze krijgsmacht aan wezige an n v ul 1 in g s re se r vcHet zal geen be loog behoeven, (Lat die a-cr.-terking van zeer bescheiden omvang is, en dat nadere mid delen tot versterking aangeaa-eml moeten worden. Vandaar het thans aangeboden ont werp. De groep van ingeschrevenen, op die vol gens art. 3 de dienstplicht zal avorden ge legd, is vrijwel dezelfde groep, die andere a-olgens art. 62 der Militiewet aan de loting, zou moeten deelnemen. Naar de bestaande bedoeling zullen, wordt het on I werp tol avet a-erheven, bearelen avor den gegeven om zooveeLmogelijk de inge schrevenen spoedig in te lijven en te oefe nen. i Uit deze bijzondere regeling zullen met betrekking tot den dienst in 1915 en mo gelijk ook in 1910, moeilijkheden kunnen voortvloeien. Hierin zal ter zijner tijd een nadere aa'etlelijke regeling moeten a-oorzien. Kostwinners. Wij zijn gemachtigd mede te deelen, dat de vergoedingen, die ingca-olge de artt. 84 der Militiewet, en 15bis a-an de Landweeravet avonden uitbetaald aan 'de gezinnen waarvan de kostwinners zich onder de avapenen be vinden, evengoed \a-orden uitbetaald gedu rende de mobilisatie, zooals in die artike len slaat vermeld. De requesten voor het bekomen van een dergelijke vergoeding moeien tijdens de strijdmacht gemobiliseerd is, niet avorden gericht tot den minister van oorlog, doch gericht tot en ingediend hij den burgemees ter van de \a-oonplaats a-an het gezin. HoII. Spoordienst. Van morgen af zullen a-an het Iloll. Spoor uit Den Haag vertrokkennaar Rot terdam D.P. 5 treinen-: 9.27 en 5.37 stop pend Rijswijk, Delft, Schiedam; 12.48, 6.48 en 9.15 ^stoppend Delft, Schiedamnaar Amsterdam C.S. eveneens 5 treinen: 7,28 en 2.43 (stoppend Voorschoten. Leiden, Piet-Gijzenburg, Hillegom, Haarlem); 9.28 12.25 en 9.QO (stoppend overal, behalve De Vink. Woestduin en Leidschestraat). Op den 2. H. I-brS. vertrekken van daar 3 treinen naar Rotterdam te 7.36, 10.35 en 2.30 (stoppen oa-eral, behalve te 's-Gravenwcg) en naar Schoven ingen; 2 treinen, te 6 uur v.in. en 5.15 n.m.i Behalve dc boa-en vermelde treinen van de Zuid-Holl. Electrische Spoorweg, wordt aan den dienst op die lijn morgen nog de volgende uitbreiding gegca-en. Van Schea-e- ningen Kurhaus één trein, vertrek 8.30 u; van den Haag een trein, vertrek 5.43 u. a-an den Haag naar Rotterdam Hofplein 3 tereinen, vertrekkende 9 u., 11.4ÖU, en 3.30 u.van Rotterdam Hofplein naar den Haag eveneens drie treinen, vertrekkende- van daar om 10, 2 en 5 u. De treinen van den Haag en van Rotterdam stoppen allen te Voorburg L. en Laan van N.-Ol Indië. Van morgen af zullen voor doorvoor van alle reizigers van eri naai- Hoek van Hol land, dagelijks vanwege de Holl. Spoor loe pen de treinen 8, vin-trek Hoek van Hol land 5.40 voorin., 73 RotterdamAmster damOklenzaal, tl otterdam D. P., vertrek 5.54 voorm.; 73 OldenzaalAmsterdam— Rotterdam D. I'., Rolté'rdam aankomst 11.15 nam. en trein 9 SchiedamHoek a-an Hol land, Hoek a*an Holland aank. 11.27 nam. Reizigers richting Nijmegen, kunnen a-an af Amersfoort doorgaan met de treinen der beperkte dienstregeling: de biljetten zijn geldig via Amsterdam. De facultatieve trei- uen 52, Rotterdam D. P.-7-Amsterdam, en 53 AmsterdamRotterdam D. P., der beperkte dienstregeling, zullen tot nader order da gelijks Joopen. Geruststellend bertcht Tan den meelbandel. De firma Gerhard Poiak te Amsterdam deelt aan de „Tel." het volgende mede: Door de meelfabrikanten en meelhan delaren alsmede door de rij stpol tors is besloten, uitsluitend tegen contante beta- taling af te lea-eren. 'Dit geschiedt om; te aroorkomen,-daLafnemers te groote hoeveel heden opslaan, die a-oor direct gebruik niet noodig zijn. Boa-endien wordt ons medegedeeld door den hoofd-intendant te Den Haag, dat op aanbieding, groote resciwe-voorraden meel in te slaan, voorioopig niet zal avorden ingegaan. Uit een en ander lil ijkt dus opnieuw, dat men zich absoluut niet ongerust behoeft te maken omtrent den beschikbaren voor raad levensmiddelen. De Nederl. officieren In Albanië. Zooals men "avteet hebben de Tweede Kamerleden Fotik en Marohant vragen ge steld aan de Regeering omtrent den toe stand der officieren in Albanië.

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2