De oorlog. Laatste Nieuws. varen. Te Wesel lag een andere Neder- i.mdsche Rijn-boot, die geheel werd afge laden. De kapitein dier boot, die op het eerste sein der militaire autoriteiten niet gestopt had, werd gevangen genomen en geboeid weggevoerd. Gelukkig werd het mis verstand opgehelderd en kon hij vertrekken. Engelsche oorlogssckepon In de Noordnee Nederlandsehe visschcrs, die gister in Noordzeehavens zijn binnengeloopen, deelcn me<]C; dat in de noordelijke .-.treken van de Noordzee 35 Engelsche oorlogsbodems kruisen, Donderdag bevonden deze schepen zich ter hoogte van IJntuiden. Sindsdien iiebben zij in Noordoostelijke richting koers gezet Een schipper, die uit Kiei naar hier kwiun, deelt mede, dat in den omtrek dei Duitsche vloot-basis zich geen Engelsche schepen bevinden. Ullltalre berichten. Het vrijwillige chauffeurs korps ten l>e- hoeve van het leger is thans opgerukt. Op 2 en 3 Augustus heeft zich bij het oorlogsbestuur gemeld oen vrijwillig comité voor huip gedurende de mobilisatie. Het bestaat uit leerlingen van alle open bare en eenige bizondere inrichtingen van •middelbaar onderwijs te Den Haag en heeft thans een sterkte van ruim 200. De jongelieden dragen als onderschei dingsteeken om den linkerarm een wille band met de letters It. G. M. (llulp gedu rende mobilisatie). Zij 74fn over de diensten der verschil lende hoofdbureelen vcrdee'd. De volgende regeling is getroffen tol Het in dienst stellen van chauffeurs: 'Aan personen niet beboerende tot de land- of zeemacht kan worden vergund zich voor het tijdvak, waarin zich het legei op voet van ooulog bevindt, of zooveel korter als de chef van den generalen s af zal bepalen, te verbinden als chauffeur. De hierbedocldo personen dragen tijdens flen duur Van hun verbintenis het ken- of onderscheidingstoeken vastgesteld vo, r den Landstorm. Voor eiken dag, dat het Rijk over hun diensten als bestuurder beschikt, wordt een daggeld uilgekeerd van f3, ten einde geheel in de kosten van eigen onderhoud te kunnen voorzien. Nederland en de oorlog. De kolonel E. W. baron van der Capellen, die voornemens was binnenkort wegens lichaamsgebréken den dienst met pensioen te verlaten, heeft het commando over het 2de reg. huzaren weer op zich- genomen. Naar de ,,N R. Ct." verneemt, hebben de heeren nrr. Vincent van Peski, oud- res.-luil. der giena,diers; ,T. O. Staab, oud- res.-luit, der infanterie; W. C. Bolle, oud- res.-serg. der jagers en mr. J. Coert, allen te Rotterdam, zich tot den minister van oorlog gewend namens een aantal wec-r bare mannen te Rotterdam. Ifjoewel niel meer dienstplichtig cn voor het oogenblik gebonden door hun werkzaamheden, heb ben zij, voor een groot gedeelte bestaande uit oud-reservisten en oud-leden van weer baarheidskorpsen, indien Jhet land ,in ge vaar mocht komen, zich bereid verklaard bij den landstorm dienst te nemen. Zij wen- scben zich nu reeds te organiseeren en te oefenen en zooveei mogelijk anderen bij zich te doen aansluiten, ten einde, wan neer de regeering het oogenblik daarvoor gekomen acht, georganiseerd en voorbereid tot den landstorm over te gaan en wel vrijwillig, voorzoover daartoe niet ingevol ge de wet verplicht. Zij hebben hierop de goedkeuring van den minister van oorlog gevraagd en be schikbaarstelling van wapenen, zullende uitrusting voor eigen rekening worden aan geschaft. Gisteravond werd te Rotterdam oen al- gemeene bidstond gehouden in de zaai van het Centraalgebouw Jeraël, onder leiding van dr. Oberman, predikant te Ylissingen en anderen. De Harwichb'ool is Zondagavond vol van den Hoek van Holland vertrokken. Vele reizigers zijn zelfs te Rotter-lam en aan den Koek van Holland moeten achterblijven. In den afgeloopen nacht is van het Maas station te Rotterdam een trein met Duit- sellers en Oostenrijkers naar Duitschland veTfcrokken. 'Te Breskens zijn drie En: aehen aangehouden, die schet- k'cningen maakten. Zij zijn naar Middel ■buig overgebracht. S Te Vlissingen is een comité gevormd flat zich ten doel stelt personen op te roepen, welke bereid zijn de landbouwers te helpen den oogst binnen te halen, wat mi binnen 14 dagen moet geschieden. De Kennemer padvinders te Haarlem1 gaan heden naar de Haarlemmermeer, om to helpen de oogst binnen te brengen. öjt ^Ylissingen: i De mailbooten hebben in do laatsie dagen een buitengewoon druk vervoer van pas sagiors in beide richtingen gehad, voor namelijk van Duitschers en Engeischen, die naar hun vaderland terugkeeren. Op de recde liggen verschillende schepen geankerd, die niet zee durven kiezen. Onder deze schepen is een sloomrehip van de ïforddeutsche Lloyd, bestemd voor Haiti tóore, waarop zich ongeveer 800 passagiers bevinden. s In de bureaux van het Roode Kruis in het Pageshuis te 's-Gravenhagc heorschl/ ®dns in veijband met het in werkingbren- |en der instelling in verband met de «innen- en buitenlandsclie toestanden ®en ontzettende drukte. Z. ïv. If. de Prins is vian den vroegen och tend tot den laten avond in het gebouw het hoofdcomité, persoonlijk' alle be langrijke maatregelen besprekende en de vele vergaderingen leidende. De directie van de 31. IJ. S. M. heeft haar personeel last gegeven, bankpapier aan de loketten gewoon in betaling te nemen, doch de beschikbare specie niet uitsluitend te bezigen, om, zonder dat het publiek plaatskaarten koopt, tegen bank papier in te wisselen. De directie van de Maatschappij tot ex ploitatie van Staatsspoorwegen heeft be paald, dat gehuwden en kostwinners, die Voor militie of landweer onder de wape nen zijn. drie vierde gedeelte van de be zoldiging zullen ontvangen. U(»k de Nederl. Cenbaal-Spoorweg Mij. keert aan haar gehuwd personeel en daar mede gelijk gestelden, dat voor militie- of landweerplicht onder de wapenen is, 8/4 van de bezoldiging uit f Roode Kruis. Men meldt ons uit Rotterdam: Behalve de voormalige Rijkskweekschool zijn ook verschillende verplegingsinricluin- gen ter beschikking gesteld van het plaat selijk comité van het Roode Kruis, waar door dit thans beschikt over 1800 plaatsen. Eveneens kreeg het de beschikking over net nieuw Uranium-hüfel landverhuizers- hotel ruimte biedend voor 1G00 personen. Er stelden zich 90 do-kters beschikbaar. De Directie van de R. E. T. M. en van de R. T. M. hebben aangeboden een aan tal wagens door het uitnemen van banken, dienstig te maken voor het transport van gewonden. V r ij w i 11 i g e r s. De afd. Rotterdam van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren, heeft aan de Koningin de verzekering gegeven van haar toewijding en trouw en haar valide leden beschikbaar gesteld, om in leger en vloot te treden. Indische officieren. Onderscheidene officieien van het Indi sclie leger, die .Marseille hadden bereikt 0111 jjldaar naar hun bestemming scheep te gaan, waren genoodzaakt naar ons land terug te koeren omdat de zeereis onder do tegenwoordige omstandigheden niet kon aangevangen worden. I 1 Verdedigingswerken. Door den burgemeester te Utrecht wer den gisteravond arbeiders van 18 tot 50 jaar opgeroepen, om te werken aan de verdedigingswerken rornl Utrecht. Aan de arbeidsbeurs, die den geheelen nacht open blijft, melden zich heele drommen arbeiders aan. Oir, bel., InToerr. en Acc Bij Kon. besluit van 2 Juli zijn "inge volge de Burgerlijke Pensioenwet en art. 4 der bij de wet yan G Juni 1900 (St.bl. no. 103) gewijzigde wet van 28 Juni 1898 (Slbl. no. 152), de navolgende pensioenen verleend als aan: M. .T. Römer, ontvanger der invoerr. en acc., £3000; F. Colenbrander, kommies le klasse bij 's Rijks directe belastingen, f770; IV. G. van Hoessel, kommies 1ste klasse bij 's Rijks directe belastingen, f785. VLAARDINGEN, 4 Aug. Door de Ree- dersvereeniging te Vlaardingen is beslo ten: lo. Aan de recdcrs over te laten naar eigen inzicht te beslissen omtrent het al of niet uitvaren der binnengekomen ba ringschepen. 2o. Door de gezamenlijke reeders uil alle visscherijplaatsen aan de Regeering te doen verzoeken maatregelen te nemen, bijv. door liet uitzenden van een vaartuig, om de in zee zijnde vloot op de boogie te stellen van den toesland en den schippers aan te ra den de visseherij voort te zetten, zooveel mogelijk Noordwaarts. De bemanningen van de schepen, die bin nen blijven, worden niet ontslagen, doch blijven verhonden, en ontvangen geduren de dien tijd, op giond van art. 411 W. v. K. het vierde deel van het bedongen loon. Met aJgmneene stemmen is door de reo- ders en handelaars te Vlaardingen beslo en geen publieken verkoop van haring en visch te houden, zoolang door den oor logstoestand de uitvoer bemoeilijkt wordt. VLAARDINGEN 4 Augustus. Hedenavond 9 uur zal ten Raadhuize onder voorzitter- -chap van den Burgemeester een bijeen- vomst van ingezetenen plaats hebben tei bespreking' van maatregelen nemen in deze tijdsomstandigheden. 8TAPSNIEP WST~"~ Ongemotiveerde mes. Er zijn teekenen, die doen verwachten, lat. hel ongemotiveerde wantrouwen, dat plotseling zich vertoonde tegen bankpapier cn spaarbanken weer zal verdwijnen, even- ils do vrees voor overmatige prijzen van 'eversmiddelen. De flinke maatregelen der Regeering, hebben blijkbaar een kalmeeren den indruk gemaakt. Hel was dan toch ook al te dwaas. Im mers het bankpapier is altijd ruim gedekt door goud en zilvervoorraad, terwijl de so liditeit van de Nederlandsehe bank boven allen twijfel verheven is. De postspaarbank is reeds daarom vol komen betrouwbaar, omdat de Staat der Nederlanden zich volledig aansprakelijk stelt voor alle aanspraken die de beleggers op de postspaarbank kunnen doen gelden. De spaarbank, opgericht door het Nut, heeft een honderdjarige reputatie en de herhaaldelijk door ons opgenomen cijfers omtrent de ontwikkeling dezer Bank le veren het bewijs, dat zij in uitermate gun- stigen toestand verkeerd, en haar reserves zoo groot zijn, dat zij onder alle omstan digheden aan haar verplichtingen zal kun nen blijven voldoen. Het belang der beleggers is dan ook on tegenzeggelijk hun vertrouwen in de Spaar bank te blijven stellen. In de kluis der Spaarbank liggen de spaargelden volkomen veilig, wat zeker niet gezegd kan worden van het geldbezit van hen. die, door onge motiveerde vrees gedreven, hun moeilijk verkregen bezit onder eigen beheer nemen. Moge de beradenheid en kalmte, die den Nederlander in den regel kenmerkt, spoedig weer geheel zijn -teruggekeerd ^vooral in dagen van spanning moet mentlie goede eigenschappen weten te bewaren, in het belang ran zich zeiven en van anderen. Verwonderlijk is het wel, dat er onder hen, die tot de meer ontwikkelden moesten gerekend kunnen worden, eveneens door die paniek aangetast schenen te zijn; die hadden toch zeker moeien bedenken, dat hun voorbeeld ernstige gevolgen moest hebben. Maar gelukkig, de vrees schijnt te verminderen, het vertrouwen keert terug en in Rotterdam 0. a. ziet men reeds bil jetten aangeplakt: „Hier worden bankbil jetten aangenomell", terwijl de run op de spaarbanken eveneens vermindert. Moge spoedig de vrees en het wantrou wen geheel verdwenen zijn. Spaaibank. Naar wij met genoegen vernemen, is er roods kalmte gekolmen in het opvragen van ibëteggjngsgeMen aan de Spaarbank alhjer. Zelfs wjerden weer gelden, die irt de vorige dagen waren opgevraagd, opnieuw aan deze bank ter bewaring gegeven. Die bedragen leopen in de duizenden. De toe stand is weer haast normaal. Tegen den oorlog. Door de afd. Schiedam der S. D. A'. P. is een meeting tegen den oorlog uitgeschre ven, welke gehouden wordt op Woensdag 5 Augustus, in den tuin va.n „Odéon", aan de Tuinlaan. 'Als sprekers treden op de heeren L. Hoejenbos, van Den Haag, en P. de Bruin. Werkeloozen hebben vrijen toegang. De stemming. Gisternamiddag omstreeks 51/2 uur werd op het Stadhuis afgekondigd een besluit van G-edep. Staten van Z.-Holland, betreffende een opheffing van het verbod om met een motorboot, door eenige boezemwateren in deze provincie te varen. Die afkondiging werd op de gebruikelijke wijze aangekondigd door het kleppen van liet klokje in het stadshuistorentje. In gewone omstandig heden hoort men dat klokje niet, maar nu verzamelden zich verscheidene menschen. voor het stadhuis, die hoorden voorlezen van „oorlogsgevaar", van „boezemwate ren", van „provinciale verordeningen", zon der evenwel het voorgclezene voldoende te verstaan, om er de strekking van te begrij pen. Wat ten gevolge had, dat het publiek uitmaakte, dat het een bekendmaking Was in verband met inundatie-voorbereidin genToen de bekendmaking spoedig daarna was aangeplakt, konden de veront rusten zich overtuigen, dat deze slechts een eenvoudige regeling van verkeer te wa ter betref in het belang van het vervoe ren van landbouwproducten. Van een detachement matrozen, dat op zijn doorreis naar den Helder hier eenigen lijd aan het station moest wachten, verwij derde zich een 4-tal matrozen, die de stad ingingen. Op kennisgeving van den gelei der werden zij echter weer spoedig door de polilie teruggebracht. Gratis soepboentjes. Door den slager J. G. van Dorp in de Lange Kerkstraat, wordt gedurende den zorgvollen tijd dien wij nu beleven, voor de behoefligen gratis ter beschikking gesteld soepbeentjes, voor zoolang daar van de voorraad strekt. In een daartoe gisteravond gehouden vergadering van de Schiedamsche Barbiers en Kappers is besloten de aangenomen ta- riefsverhooging met het oog op de verwik kelingen voorloopig niet 111 te voeren. De 15-jarige Oversier, wonende aan den Noordveslsingel is gisterenmiddag aan de Lange Haven, bij het uitwijken voor' een auto, met zijn fiets te water geraakt. Door een brugwachter en burgers is hij weer op het droge geho'ipen, evenals de fiets. AGENDA. Reden en volgende dagen Tivoli Schouw burg, 8 uur. De toffe jongens van het 7e. Heden en volgende dagen Casino. Nap de la Mar, No. 66. (kom. oper.). Specialiteiten. 4 en 7 Aug. Rottord. Diergaarde, 8 u. Concert Kon. Scherpschutters. 9 Aug. Rotterd. Diergaarde, 2Va u. nam. Concert 4e Regt. Infanterie. Oemengd jSjeuwB. Een ontploffing. Men meldt ons uit Rotterdam: Vanmorgen om 71/2 our, toen de 17-jarigo W. Boer den motor wilde aanzetten van de motorboot „Cito III", in de Petroleum haven, ontstond een ontploffing en brand. Daar de boot geladen was met.'8 vaten ieder van 200 L. benzine en 30 kisten met bus sen benzine en veel leesge fusten, bsto.-.der groot gevaar. Drijvende stoomspuiten sleep ten de motorboot uit de haven en zetten deze op een ondiepte aan de Heiplaat. Te 10 ure was het vuur gebiuscht door samen werking van 5 dravende spuiten,, zonder dat ernstige onheilen waren veroorzaakt De jongen kreeg lichte brandwonden. Door dm oorlog. Doordat de visch niet meer kan worden vervoerd heeft de aangebrachte visch te IJmuiden bijna geen marktwaarde. Een trawier vertrok Zaterdagavond met de vang sten van drie stoomtrawlers naar een Engelsche visscherijhaven om daar te ver-, koopen en kolen in te nemen. Fabrieksbrand Gisteravond elf uur is te Bergen op Zoom een zeer groote brand uitgebroken in de houtzagerij en stoomkistenfubriek van de firma G. J. Verheul. De brand breidde zich zoo spoedig uit, dat de fabriek in betrek kelijk korten tijd geheel was uitgebrand, ito ïr.uren stortten in, zoodat niets is blijven staan. Gelukkig dat de wind van richting veranderde, anders waren de loodsen met hout ook een prooi der vlammen geworden. Men schat de schade op ongeveer f 100.000. De oorzaak is niet bekend. De fabriek was verzekerd. Huisbaat in de knel. De huisbaas A. H., te Rotterdam, kwam vanmorgen bij de bewoners der huizen aan de Konsistraat aldaar de huur ophalen. Hij kon echter meer slaag dan geld krij gen. Om zich tegen den opdrang te ver dedigen, schoot hij een revolver in de lucht af en herhaalde dit bij de Deiftsehestraal. Ongelukkiger wijze kreeg daarbij een grond werker, jlie met het heele geval niets te maken had, een schampschot aan den arm, waardoor de herrie nog grooier werd. Door burgers werd de huisbaas naar het" politie bureau gebracht. Onder de tram. Zondagavond te 6 uur is te Beek de varensgezel Arts, uit Nijmegen, door te vroeg uit te springen, onder een electri- sche tram geraakt en zwaar gewond, zoo dat hij spoedig overleed. Een jaar geleden werd de broeder vau Arts in de tramremise tusschen twee wagens doodgedrukt. O11 se koloniën. BATAVIA. Talrijke Ambrikaansche oor logsschepen zijn in de buurt van de Philippijnsche eilanden gezien. Duitschers vertrekken van Batavia naar do Duitsche kolonie Kiutsjou. Iri Batavia zijn de prijzen der levensmid delen reeds stijgende. Nienwo bankbiljetten: De Ministerraad besloot tot uitgifte van 25 millioen gulden nieuw papier geld viui fl.50 en f2.50. gegarandeerd door den Staat. Ouzfjdtgbeldmrklurlng door Nederland Een te twaalf uur verschenen buitenge- gtewone Nederlandsehe Staatscourant beval de kennisgeving der Regeering dat de Nederlandsehe Regeering in den tusschen de met Nederland bevriende Mogendheden, Rusland, Frankrijk en Servië eenerzijds en Duit-chlami en Oostenrijk-Hongarijc ander zijds uitgebroken oorlog volstrekte onzij- djglieid zal in acht nemen en vermeldt Voorts de ter liandhaving dier onzijdigheid gestelde bepalingen. Militie 1915. Ingevolge de pas door de Kamer aange nomen wet zijn de jongelui van 19 en 20 jaar ingeschreven voor de militie 1915, aangeschreven 0111 in dienst op te komen. Duitschland verklaart Belgie den oorlog. BRUSSEL, 4 Aug. De Duitsche keizer heeft koning Albert geantwoord, dat de toekomst en het lot van Duitschland hem dwongen, 7tijii plan voort te zetten. BRUSSEL, 4 Aug. De „Vingtième Siècle" bericht, dat Duitschland aan België den oorlog heeft verklaard. De Franscli-Duitsche oorlog. Diplomatieke betrekkingen verbroken. PARIJS, 4 Aug. De diplomatieke betrek kingen tusschen Frankrijk en Duitschland zijn verbroken. Generaal Joffre is naar de grens ver trokken. Een vlootontmoeting. LONDEN, 4 Aug. Heden is hier bericht ontvangen van een ontmoeting van Fran- sche en Duitsche schepen bij Flamborough Head. Dit bericht is nog niet bevestigd. Bommen uit vliegtuigen. BRUSSEL, 4 Aug. Duitsche vliegers wier pen hedennacht drie bommen boven Lune- ville en richten daar materieel© schade aan. 1 De Russiseh-Dui sche oorlog. Duitsche expeditie naar Finland? STOCKHOLM, 4 Aug. Bericht wordt, dat schepen van de Norddeutsche Lloyd met Duitsche troepen aan boord naar Finland opstoomen. In Engeland. LONDEN, 3 Aug. De Engelsche vloot heeft orders ontvangen haar gevechtsposi ties in te neinen. Ascpiith zal waarschijn lijk morgen aan het Lagerhuis een enorm vlootcrediet aanvragen, - LONDEN. De Regeering heeft den uit voer van oorlogsbenoódigdheden verboden. LONDEN. Ito Regeering waarborgt alle risico gedurende den oorlog voor de ver- -cheping van tarwe uit Canada. Zijwenscht verzekerd te zijn voor minstens 2 millioen ton ruw. Oostenrijk en Servië. LONDEN, 3 Aug. Een correspondent van de „Daily Telegraph" te Saloniki bevestigt op grond van ambtelijke Servische berich ten, dat de Oostenrijker* tot Zondagochtend 1 uur op alle punten van de grens terug geslagen waren en nog geen duimbreed Servisch gebied bezet hebben. De Serviërs zijn opgetogen daarover. Men meent, dat de Oostenrijkers de Servische krijgsmacht hebben onderschat. In T u r k ij e. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat, 11a eeri ten paleizc gehouden ministerraad, tot gedeeltelijke mobilisatie is besloten. Te Stamboel zijn de plakkaten reeds aange slagen. Op buitenlandsche telegrammen is censuur ingevoerd. Diverse berichten. M'F ENEN. 3 Aug. Het bombardeeren van Belgrado is gisteren weder hervat. WASHINGTON. 3 Aug. De President heeft 250.000 dollars gevraagd aan het congres ter ondersteuning van Amerikanen, die zich m Europa bevinden. NEW-YORK. 3 Aug. Duizenden Duitsche en Oostenrijksche reservisten waren inge schreven, doch konden de reis niet aan vaarden. De Ootoenrijksche regeering heeft thans 50.000 dollars beschikbaar gesteld voor den overtocht van 2000 reservisten. Handel en BeöryL Bears van Schiedam- DINSDAG, 4 Aug. Officieels noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJNf 15.50 p. H.L., zonder fust en zonder belasting. Namens de Comm. voor de noteering, B. A. J. WITTKAMPF. Noteering der Vcreeniging Bond van Dis tillateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJN: f 15.50. JENEVER: f 19.50. AMST. PROEF: f21 per ILL. De Commissie voor de noteering. MOUTWIJN: Stemming willig. SPOELING: fl.50. SPIRITUS: Geen noteering. RUWE SPIRITUS: Geen noteering. Gist per kilo, ingaande 5 Augustus, met 5 cent verhoogd. ROTTERDAM, 4 Aug. Vee. Op de beestenmarkt was aange voerd: 41 paarden, 557 magere runderen, 1136 vette runderen, 192 vette kalveren, 11G nuchtere kalveren en 19 biggen. Prijzenkoeien 868074 ct., ossen 82 7870 ct., slieren 72G864 ct.kal veren 958575 ct. Mager vee niel genoteerd. Handel zeer traag. Boter. Aanvoer 52 achtste. 18 zestiende, 172 stukken. Prijzen: 545148 ct.stuk ken 10—ir ct Eieren. (Beurs.). Aangevoerd 50.150 st. De prijzen zijn: Kippeneieren f4.105.80; eendeneieren f5.255.55; kalkoeneieren f 6 [7; bij handelaars f 4—-4.90. Veiling Weenaplein. Aanvoer 52.800 stuks. De prijzen zijn: Kippeneieren 4.505.85kalkooneieren f 5.506.50eendeneieren f 4.20f 4.70 handelaarseieren f4.40f5.10. HET WESTRAND, 1 Aug. VeTecniging WesHand. De p'rij'zen waren: roode, aalbessen f4.534.90, witte aalbes sen £4.89 per 50 K.G.uien £1.80 per baal; aanvoer 200 baal. AMSTERDAM, 3 Aug. Lijnolie. Vliegend f 28. Aug. f 27, Scheepvaart. SCHIEDAM, 4 Aug. Vertrokken s.s. Park haven, kapt. L. Cooien, naar Rotterdam, om te dokken. Burgerlijke Stand. SCHIEDAM- Geboren: 30 Juli: Geeilruida, d. v. G. v. d. Horst, en N. Verhoef, Houtstraat. Johan Hen drik, z. v. A. Tri el en IR Jansson, Groene- laan. 1 Aug.: Johannes Jacobus, z. v, K. S. Zwanenburg en A. W. M. de Vries, Simon Stevinstraat. ïlcrmanus Gerardus, z. v. G. M. D. den Bririker en C. J. R'. Mulder, N oowlmol e nstraa t. 2 Aug. Cornelis Johannes, z. v. J. Gouka 01 H. E. Heezen, Dam. Hendrik, z. v. W. van Dijk en IV. Liefhebber, Peraissche- straaf. Petronelia Maria, d. v. T'. J. Bosman en A. M. P. Wijzeribroek, Pernis- sehe straat. Bastiaan Levinus, z. v. L. E. van Bezooijen en A. E. C. van Dis- iioeek, Ocsterstraai, Overleden: 30.Juli: Johannes Franciscus Cordemans, oud 3 maanden, 'Westmolenstraat. 31 JuliAdriana Mngdalena van Diggele,- oud 50 j. en 2 mnd., echtgen. van Teunis Harteveld, Fabristraat. 1 Aug. Libertus Maria Aleidus Tromp, oud 1 jaar en 10 maanden, Singel. - Wil- helmina Maria Kloppers, oud 1 dag, Lange Achterweg. Anna Barbara Leenderts, oud 60 j. en 2 mnd., eclitgen. van Engelbert Antoni de Groot, v. Smaleveitstraat. („Vad")

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 3