De oorlog. Laatsta Meuws. Gemengd Nieuws. De Duitschers in België. Duitschland en Engeland. Diverse berichten. Ingezonden. OAïHlel Bedrijf. Burgerlijke Staud. De slaking te Zaandam. Men meldt ons uit Zaandam.: De staking is opgeheven. Het bestuur van den Bond voor Werkgevers in liet Hout- bedrijf had met de Besturen der werklieden organisaties een .conferentie waarin van de zijde der .werkgevers werd voorgesteld, met liet oog .op den toestand van het land, dat de arbeid zou worden hervat op de oude voorwaarden. De toegezegde verhoogingen op 1 Janu ari en 1 Ju li 1915 zullen worden gehand haafd. Voor zoover er plaats is 'zullen bij de ju dienst treding de gehuwden de voor keur genieten. Alle arbeiders kunnen zich Zaterdag bij de patroon aanmelden. ,De arbeiders .hebben dit voorstel aange nomen, waarmede ,de staking, die 4 maan den geduurd heeft, is geëindigd. Een reis met hindernissen. Een Amerikaan, Zaterdagmiddag om 12 uur pit Mariënbad vertrokken en Dins dagavond pm zes fiar te Rotterdam aange komen, waar hij met groote mtfeite nog een plaatsje op de N - e u w-A m slord amvan de llolland-Amerikalijn heeft kunnen ver oreren, deelde aan de „N. R, Cl." ©enige indrukken mede van zijn reis, die een voortdurende nachtmerrie is geweest „Het is zoo vertelt hij nog geen jweek geleden sedert alles begon, maar ik weet niet meer welke dag het is, de da gen zijn als het ware ineengevloeid tol een angstwekkend droombeeld. „Het begon te Mariënbad, in Oostenrijk, waarheen ik mij voor herstel had bege ven. De kleine badplaats schitterde van leren en vroolijkheid. Op de promenade een dichte rij schoone vrouwen en lachen de en pratende mannen, Duitschers, Fran sehen, Engelschen, Amerikanen, Russen. ])e muziek speelde en de geheele wereld scheen opgewekt. Doch Zaterdagochtend kwamen dreigende wolken opzetten: Oos tenrijk had Servië den oorlog verklaard. Met de snelheid van een donderslag volgde het hevel tot mobilisaite. De vreemdelingen begonnen aanstalten te maken voor hun vertrek, en zij, die bleven, ontdekten, dat er in hun hotels geen keUners, geen koks, geen portiers meer waren. Al meer' vreem delingen vertrokken en de tremen raakten overvol. Toen kwam een kennisgeving dal de dienstregeling op de sporen geschorst was. Een algemeene paniek onder de ach tergeblevenen was het gevolg. De mees ten kenden de landstaal niet en liepen, her en der om inlichtingen over de beste wijze om ,nog weg te komen. „Overal zag men schreiende vrouwen, wier mannen waren opgeroepen. Een dichte menigte verdrong zich voor de bulletins, de handen in het haar; het was duidelijk, dat dit seizoen een slag voor het 'badplaatsje zou zijn. Natuurlijk hebben zich dergelijke looneelen in alle dorpen en zomerverblijven van Oostenrijk, die veel vreemdelingen trek ken, afgespeeld. De mannen opgeroepen voor den oorlog, de oogst gerrot op het land, de nijverheid staat stil, de vrouwen cn kinderen blijven radeloos achter. „Amerikanen cn Engelschen haastten zich dus weg in de richting van Duitschland, Frankrijk, België en Nederland, vanwaar zij hoopten zonder b'ezwaar naar hun land te kunnen terugkeeren. Maai" tijdens hun reis greep de oorlogskoorts snél om zich heen en het werd een wedloop tusschen de reizigers en die razernij.Voor zij de Duit sche grens bereikten, was het bevel tot mobilisatie in Duitschland afgekondigd. Voor zij de Fransehe grens bereikten wa ren de Fransohen aan het mobiliseeren. Al leen België en Nederland restten hun nog als veilige vluchthavens en daarheen trok een stroom van toeristen. „Van Mariënbad tot de Duitsche grens is gewoonlijk een reisje van minder dan een uur. Maar ik had vijf uur in den trein gezeten voor ik de grens bereikte. De trein was zoo vol dat ik met nnjn eerste kla»- kaartje werd gestopt in een goederenwagen, die leeg was, omdat de ,drie volle goederen Wagens met bagage achtergelaten werden. Misschien wordt die bagage opgestuurd als de oorlog over is „Zojodra wij op Duitsch grondgebied kwa men, stopte de trein, onze koffers, ree-te bp Oostenrifkschen grond door Duitse douanen onderzocht, werden weer nageplo zen en de mailzakken werden opengemaakt Toen we eindelijk weer vertrokken wus de trein zoo vol dat mannen en vrouwen dicbl opeengedrongen stonden in de loopgangen Uren lang hebben wij op kleine stations, welke wemelden van menschen die na uren te hebben gewacht nog moesten ervaren dat ze niet meer meekonden, stilgestaan Vrouwen en kinderen barstten in tranen uit en mannen stonden te gesticuleeivn. Wij hadden even na den middag te Neuron berg moeten aankomen, maar 't was al donker toen de trein er bmnenstoomje. „De passagiers bestormden de hotels, om (wat te eten en er den nacht door te bren, gen. Onderweg kwamen zij landgenooten tegen, die verschrikt door de laatste be richten, zich naar het station haastten om te vertrekken. Sommige passagiers zijn 1e Neurenfoig gebleven, maar de meeaten zijn. Mede aangegrepen door de paniek, dadelijk JWeer het station teruggeloopen. „Van Neurenberg af heers elite op elk sta tion oen heksensabbath. De ambtenaren Wisten niet wanneer een trein zou aan- kolman of vertrekken. Telefoneeren of tele graf eer en was onmogelijk. Treinen vertrok ken en kwamen kort daarop terug en den passagiers werd bevolen uit te stappen. „Jk heb van 11 uur 's avonds tot 4 uur 's morgens op een perron gestaan. Toen er eindelijk een trein kwam, heb ik mij er Piet 'bovenmenschelijke inspanning inge- jwerkt en tot 9 uur in een loopgang ge staan. sloen wij het Zwarte Woud naderden, stopte de trein aan een klein station en den passagiers werd gelast uit te stappen. De trein was noodig voor troepenvervoer! Vrou wen met kleine kinderen hebben daar uren op handbagage ge/.eten doorgebracht en de mannen tevergeefs naar voedsel omgezien. »Een halven dag moesten wij wachten, alvorens er opluchting kwam. Toen arri veerde er een propvolle trein, welke ons naai' ïrankloit bracht en hier hoopten wij allen lot verademing te kunnen komen. Te Frankfort was alles even somber. De winkels waren gesloten, de handel stond stil en nie mand wist, wat er zou gebeuren. De hotels waren stampvol en de nieuwe reizigers, die aankwamen, konden geen onderkomen vin den, »Daaibij deed zich een nieuwe moeilijk heid voor. Wie Oostenrijksch geld ingewis seld bad, kon niemand vinden die dit wilde aannemen. De banken weigerden opbuilen- landsche credietbrieven uït te betalen of vreemd geld aan te nemen, behalve goud. Niemand kon zeggen, wat er in het buiten land gebeurde en iedereen was in angst. Op de straten zag men vrouwen in groepjes schreiend bijeen staan. .«Plotseling kwam nu het bericht, dat het geheele reizigers vervoer na middei nacht stop gezet zou worden en zonder te kunnen uit rusten, velen zelfs zonder gelegenheid te hebben iets te eten of te drinken, kwamen de vreemdelingen weer als een kuddestha- pen bij liet station tezamen. De verwarring en de opstopping daar waren treurig om aan te zien. Mannen en vrouwen geraakten ouder den voet in het gediang, om een plaats in een coupé te krijgen. Ik zag een vrouw uitglijden en vallen, en voordat zij weer op kon staan, trapte een man, zelf opgedrongen door de menigte, op haar. «Dien heelen nacht de derde van deze reis zat ik op de icis langs den Rijn in een derde-klns-coupé, waarin 18 peisonen plaats hadden gevonden. Bjj het aanbreken van den dag hoorden we, dat de Duitsche! Luxemburg hadden bezet en titans dooi België trokken. Vol spanning vroegen wij ons af, hoe bet den vreemdelingen wel ge gaan mocht zijn, die naar Biussel vertrokken waren. «Eenmaal over de Nederlandsclie gren« dommelden wij allen in. Doch zelfs thans, nu ik een heelen nacht geriapen heb, koml het mij voor alsof ik nog in die nachtmerrie voortleef. De bevolking hier is zeer vrien delijk en iedereen doet zijn best om ons te helpen. Doch de duizenden Amerikanen, die zich thans hier bevinden, weten niet wat er met hen gebeurt of nog gebeuren zal en wij zullen geen rust hebben, voordat wij ver weg op zee zitten. En dan is er slechts één schip, dat op het oogenblik van Rot- dam afvaart! «Onder de Amerikanen en Engelschen die in Nederland vertoeven, zijn er niet weinigen die in de verwarring tijdens de reis hun koffers zijn kwijtgeraakt en niets anders hebben dan 't geen hun handtnscbjes bevat ten meer dan 20 000 koffers staan in ach tergelaten goederenwagens «ergens tusschen Oostenrijk en Nederland", en '10.000 andere tusschen Berlijn en Hamburg. Ik weet dat van Duitsche spoorwegambtenaren. sik ben zoo gelukkig geweest niet al mijn bagage kwijt te raken; van mijn drie kolfei.- en mijn valies, waarmede ik uit Mariënbad ben vertrokken, heb ik het valies nog. Mis schien zie ik de kofiers na den oorlog nog terug, misschien ook niet." De hoest en proestbacil. Professor Kruse, directeur van liet Hy giënisch Instituut van de Hoogeschool, te Leipzig, is de verkoudheidsbacil op hel spoor. Sedert eenigen tijd meent men steeds meer, dat de gewone ca tan h der bovenste luchtwegen een infectieus moment bezit. Het bacteriologisch onderzoek had echter tot nog toe slechts weinig stellige resul taten opgeleverd. liet ontstaan van verre weg de meeste ziekten is aan een bepaald soort bacteriën te wijten. Wat een ver kouden rnensch afscheidt, bevat echter 1e weinig bacteriën en deze weinige zijn bo vendien nog te onbestendig. Kuise meent door zijn jarenlange proef nemingen levende kiemen to hebben ont dekt, die zoo klein zijn, dal geen micron coop ze zichtbaar maakt en die tocli in alle stilte hun verderfelijken invloed doen gelden. Tot dit soort bacteriën moet de verkoudheidsbacil beboeren. Dat verkond beid besmettelijk is, bleek duidelijk uit all o proeven, die Kruse nam. Hij zelf en zijn assistenten hebben herhaalde malen zich zelf geïnfecteerd met het vocht, afgeschei den in de neus van een verkoudheids patiënt. Iedere keer weer onderzochten zij vooraf dit vocht en het filtraat bleek altijd bacteriologisch kiemvrij, terwijl de men schen toch elke keer weer hun proef moes ten bezuren met pen krieuwelende nou*, proestuitvallen en hoestbuien. jD© onderzoekingen naar deze nieuw.' micToscopisch-onzichtbare bacil zijn natuur lijk nog in 't beginstadium. Prof. Kruse Izet zijn studiën echter ij'verig voort. He Prins naar Maastricht. De Prins heeft zich lieden per auto naar Maas tricht hegeven om zich daar van de werkzaam heden van het Roode Kruis te overtuigen. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft heden aantrerio- men de wetsontwerpen betreJTende de uit gifte der zi'verbons en de amnestievertee- ning aan deserteurs. De heer Troelstra huldigde de regen ringsmaatregelen en drong aan op de on voorwaardelijke handhaving der strikte neu traliteit. Er gaat veler sympathie naar de dappere Belgen uit De heer Bo= sloot zich bij de woorden van den heer Troelstra aan. Minister Cort van der Linden be loofde maatregelen te nemen om het Kamer lidmaatschap van dienstnemende Kamerleden te behouden. Minister Treub bleet het uitvaardigen van een moratorium afwijzen. De regeering overlegt met finarriers maatregelen over een soliede geldverschaffing. Eerste Kamer. Ook de Eers e Kamer heeft beide boven genoemde ontwerpen aangenomen.) Geen gefcontng van betalngsTerplicfetlng. Het „Hbi." igeldt: Gisterenmiddag had ten kantore van de iXederl. Bank te Amsterdam een vergadering plaats van het bestuur van het Con sortium met dr. D. Bos, die namens den minister van landbouw van gedachten kwam wisselen. Besloten werd om bijzondere maatregelen over geheele of gedeeltelijke schorsing van betalings verplichting op dit oogenbhk af te raden. De ronde stuiver. Op last van den minister van financiën wor den de ingetrokken ronde stuivers weer in om loop gebracht, Uft den Rotterdam-eken gemeenteraad. Men seint ons: In de heden gehouden zitting van den Gemeenteraad wees de voorzitter op do moeilijkheden welke uit den oorlogstoestand ook voor Rotterdam konden voortkomen, waar met minder dan 550 personen uit den gemeentedienst door mobilisatie zijn opgeroepen. Hij deed mededeeling van verschillende maatregelen die reeds door het gemeente bestuur genomen zijn, vroeg daarop de goedkeuring van den Raad en de algemeene machtiging om in den eerstvolgenden tijd het noodige te doen. Wat de maatregelen betreft, die reeds ge nomen werden, wees hij o. a. op de bij zondere omstandigheden, waarin de Hoek van (Holland verkeert, Waar het militair in de plaats van het burger gezag is ge treden. Hij heeft daar een commissie be noemd om den commissaris terzijde te staan en voorts een Waarschuwing lot de burgerij gericht, dal ieder niet-imlitair zich van oorlogsdraad onthoude. Stilstaande bij den specie-nood vertrouwde bij dat die weldra zou zijn opgehouden door de invoering der zilverbons, maar, waar het twijfelachtig is of die reeds bij de eerstvol gende loonbetaling beschikbaar zijn, vioeg liij een buitengewone machtiging, nl. tot het uitgeven van gemeentelijk papieren geld van f 4.en f 2.50 en verder de medewerking vooral van de middenstandsvereenigingen om dat in betaling te nemen. Reeds 17 Augustus zou weer gelegenheid zijn om ze tegen specie in te wisselen. Verder deed hij een beroep op alle groote werkgevers om zooveel mogelijk zorg te dragen voor hun vast werk personeel. Alle voorstellen werden goedgekeurd en alle machtigingen verleend, teiwijl enkele leden met instemming van den Raad hulde brachten aan het gemeentebestuur. Men seinde ons gisteravond uit Maastricht Op het oogenblik, da dit geseind, waren de Duitschers ondanks de herhaalde daartoe aangewende pogingen er niet in geslaagd om over de Maas vasten voet te krijgen. Nu en dan gelukte het wel kleine troepenaf- deelingen aan den overkant te biengen, doch deze werden dan teruggedreven, vernietigd of krijgsgevangen gemaakt, door de bijzonder waakzame en overal in de Maasstellingen verspreid liggende Belgische infanterie. Het vuur, dat Ja Belgen bijna onafgebroken den geheeien dag op de aanvallende Duitsche legerafdeelingen onderhielden, was bijzonder krachtig en moorddadigJDe hoofdpunten van eten strijd waren te Visé, Berneuu en Mol- haïn. De Duitschers moeten aanzienlijke ver liezen geleden hebben; eenig-zins nauwkeu rige opgaven zijn evenwel daaromtrent niet te verkrijgen. Tot drie keer toe gelukte het den Duitschen geniesoldaten om een brug over de Maas te slaan, doch even zoovele keeren maakte liet Belgische gescliulsvuur deze bruggen onbruikbaar. Uit Ileeilen zijn verplegers naar Maas tricht gekomen om de daarheen vervoerde Duitsche gewonden te verzorgen. Eenige zvra.u'-gewonden zijn reeds overleden. Volgens mededeelingen uit Aken waren aldaar de straten voor het gewone verkeer afgesloten en de winkels gesloten. Alle be schikbare voertuigen waren ju deze Duitsche «'ad voor militaire doeleinden gorcquireeid in vei band met de Duitsche tioepen verster kingen, welke naar Visé werden gezonden. In den namiddag begon de Duitsche aanval op Luik, welke door de Bulgen afgeslagen werd. Nader seint men ons, dat de Duitschers er in slaagden om bij Vteé over de Maas te komen Zulks geschiedde op pontons. Deze troepen rukten verder op naar de stellingen van Luik. Men seint ons uit Brus-ei (officieel): De Duitsche Roepen deden heden een ai- gemeenen aanval op Luik. Hoewel alle krach ten daartoe verzameld waren, werden de Duitschers met enorme verliezen terugge slagen. De Belgische troepen streden met een bewonderenswaardig elan liet gevechts front was zeer uitgebreid. Vijf Belgische regimenten namen aan den strijd deel, waarbij ziel) verschillende ge vochten melde blanke wapens ontwikkelden. Het zevende Duitsche legerkorps, bestaande uit 40000 man, dat den krachtigen aanval ter overmeestering der stad Luik uitvoerde, weid tot staan gebracht door het hevige vuur der forten. De donder van het zware geschut overstemde het knetterend vuur der geweren en mitrailleurs. De Duitsche troepen wei den teruggeslagen en bij de vervolging verstrooid. Heden avond 9 uur begaf de Engelsohe militair attaché zicli naar het Ministerie van Oorlog teneinde den minister met de schit terende overwinning van het Belgische leger geluk te wenschen, welke de atteché terstond aan koning George telegrafisch mededeelde. De Engelsche koning antwoordde in een vvarmgestelde gelukwensch. De toestand van heden. MAASTRICHT, 12 u. 'smidd. Men meent hier, dat het terugslaan van de Duitsche troepen niet moet worden op gevat ais een volslagen nederlaag. Sedert hedenmorgen half zes is geen vuren meer waargenomen, waaruit men opmaakt, dat de Duitsche troepen zich concentreeren en zich gereed maken voor een nieuwen aanval, die nog dezen avond verwacht wordt. Gisteravond vloog boven (Maastricht een groot luchtschip. Daar de lucht zeer bewolkt was, kon de vorm daar van niet goed worden onderscheiden. De tunnel van Dolhain. BRUSSEL, 5 Aug. Aangaande de vernieling van de tunnel van Dolhain, waardoor de groote internationale spoorverbinding met Duitschland werd vernield, wordt nog gemeld Na de vernieling van de tunnel wer den verscheiden locomotieven uit de lo- comotiefloods van Welkenraedt gehaald en op twee kilometer van Dolhain ge bracht, waar men ze achtereenvolgens aan gang bracht en zo toen (zonder ma chinisten) in volle vaart op het puin van de tunnel deed rijden. Met een vree- selijk geweld liepen ze op de rotsblok ken. De puinhoopen van deze locomotie ven vormen thans een geweldige ijzer massa, welks opruiming heel wat tijd zal vergen. Hetzelfde zal gebeuren met alle an dere spoorwegen uit Duitschland, het geen den inval zeer moeilijk maakt voor de Duitsche troepen, die niets dan de straatwegen ter hunner beschikking zul len hebben, welke ook weer moeilijk begaan zijn gemaakt door het vernielen van alle bruggen, viaducten etc. Vluchtelingen te Roermond. ROERMOND, 6 Aug. Alhier komen aanhoudend treinen aan uit Antwerpen met Duitschers, Oostenrijkers en Hon garen. Het station Roermond, waar «enige honderden vluchtelingen gele gerd zijn in afwachting van hun ver trek, biedt een treurigen aanblik. Allen doen aandoenlijke verhalen van de wijze, waarop zij uit België wer den verdreven. Er heeft zich alhier een commissie gevormd, dat zorgt voor de voeding van deze ongelukkigen. Zij, die een pas Tiebben, kunnen ver trekken in de richting Vlodorp. Die geen pas hebben, gaan ïn de richting van Venlo over de grenzen. Elk oogenblik komen nieuwe troepen vluchtelingen aan. Een vliegmachine. Uit Torn in Limburg: Gisteravond vloog een vliegmachine op aanmerkelijke hoogte over de Ncderland-Duitsche grens en koer ste daarop naar België. - In de Noordzee. Uil IJnruiden: Op de hoogte van Texel werd door een naar Holland teingkeerende stoomtrawler een Engelsch oorlogsschip met '21 torpodobootcn gezien, welke in Noord- Oostelijke richting stoomde. E n ig el sch o landingstroepen. LONDEN: De „Daily Tei." en de „Daily News" deelen mede, dat de Regeering beslo ten heeft om een expeditie-strijdmacht naar het Europeesche vasteland te zenden. Kabel vernield. NEW-YORK, 6 Aug. De Commercio Ca- bel Company verneemt, dat haar kabel en de Duitsche Atlantische kabel bij de Azoren zijn doorgesneden door Britsche oorlogs schepen, docli dat nog telcgraliscke verbin dingen beslaan tu,ssclien Engeland en de Veieenigde Slaten. Pr ij s gem aak t. (MALTA, C Aug. Een Britsche Lorpe- dobootvcrnieler heeft in de Middellandscho Zee een Duitsche Levanl-stoomhoot buit ge maakt. De Engelsche belangen jn D u i ts ch 1 and. WASHINGTON, 6 Aug. Op verzoek van den Engelschen chargé d'affaires heeft de Amcrikaansclie regecring zich belast mei de waarneming der Britsche belangen te Berlijn. •Re t Engelsche ministerie. LONDEN, 6 Aug Lor.d Kitchener is be noemd tot minister van oorlog. Geenschending vanZwit- scrscli grondgebied. BERLIJN, 6 Aug. Van gezaghebbende zij de wordt vastgesteld. d.at een schending van Zwitsersch grondgebied niet plaats had en ook niet in het oornemen der Duitsche 'ro- geering ligL Aan Zwitserland zijn officieel beloften in dezen zin gegeven. In Oostenrijk. De „N. R. CL" mgldt, dat in Herzegovina een moratorium is afgekondigd. De ^Oostenrijksch Hongaarsche Bank heeft voor het Oostenrijksche en het Hon- gaarsche Roode Kruis elk 100.000 kronen beschikbaar gesteld, zoomede 220.000 kro nen voor de behoeftige betrekkingen van hen, die onder de wapens, ziju geroepen. De Duitsche ambassade te Petersburg verwoest WASHINGTON, 6 Aug. Volgens bij het Staatsdepartement ontvangen mededeelin- lingen is het Duitsche gezantschapsge bouw te St Petersburg" door oproerige ele menten vernield. Verschillende personen werden gedurende het oproer gedood. K r ij g s g e v a n g e n. St. PETERSBURG, 6 Aug. De nBorsen- zeitung" deelt mede dat de Duitschers den groot-imrtog Constantin Constantinowitz in Bad Wildungen krijgsgevangen hebben ge maakt. In Pax ijs. PARIJS 6 Aug. De Amenkaansche kolo nie alhier heeft een vrrpvilligers-korps ge vormd. PA RUS 6 Aug. De President der Fransehe Replubliek ontving de Dagbiad-directeuren van alle richtingen en dankte hen voor de uitstekende medewerking met de Re- geering. Duitschland en Italië. Uil Brussel ontvangen berichten, die ech ter nog niet bevestigd zijn, melden, dat Duitschland aan Italië als bondgenoot een ultimatum heeft gesteld, waarin de 'Duit sche regeering den steun eischt van Italië. Indien Italië dit weigert za! Duitschland arm Italië den oorlog verklaren. De bemiddeling van W i 1 b o n. LONDEN. Hier is een telegrafisch be richt ontvangen, in verband met het aan bod van President Wilson tot bemiddeling: De secretaris van Buitenlandsche Zaken der Vereenigde Staten, Bryan, heeft te Washing ton een bijeenkomst gehouden met de ge zanten van alle mogendheden. Met opneming wordt geen instemming der Re dactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. Schiedam, C Aug. 1914. Mijnheer de Redacteur, Wees zoo goed. en sta mij eenige plaats ruimte af in uw blad voor het volgende: Daar het u ter plaatsing aangeboden be licht onder „Stadsnieuws" afwijkt van onze advertentie aangaande de tariefsver- hooging in liet Barbiers- en Kappersbedrijf, moet 5k mei een enkel woord er op wijzen dat jle verplichting tot betaling van het verhoogd tarief is uitgesteld. Wij re kenen echier op den steun van die klan ten. Welken door den criüeken toestand geen schade lijden, dat zij de verhooging zullen betalen om ons zoodoende tegemoet waar door ons aan de werkloozen „gra tis" worden bediend. Hopende op deze manier de medewer king te verkrijgen tot heil van ons allen. Met vriendelijk dank voor de verleende plaatsruimte. Namens de meeste collega's. C. v. d. HOEYEN. Beurs van Schiedam- DONDERDAG, 6 Aug. Officieels noteering van de Commissie uit de Earner van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJNf 16.50 p. H.L., zonder fust en zonder belasting. ROGGE: geen opgave, GERSTgeen opgave. MAIS: geen opgavei, Namens de Comm. voor de noteering, B. A, J. WITTKAMPF. Noteering der Verecniging vBo7id van Dis tillateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJNf 16.50. JENEVER: £20.50. AMST. PROEF: f22 per H.L. De Commissie voor de noteering. (MOUTWIJNStemming kalm. SPOELING: f 1.50. SPIRIITUS: f 211A a f22. RUWE SPIRITUS: £10. SCHIEDAM. j Gehuwd: 5 Aug.P. Th. van Rasteren, 24 j. cn J. W. M. Willomson, 23 j. Geboren: 5 Aug.: Markus, z, v. M. Verwaal en J. Burggraaf, Rotterd. dijk. 0, verled e n j 4 Aug.: Frederik Willem Keijteer, oud 61 j. en 5 mudSingel. VLAARDINGEN. i Gehuwd: 5 Aug. Jacobus Petrus Mol, 35 j. en Anna Maria Cornelia, Rakels, 25 j. Johannes Zoutendijk, 46 j. en Johanna Ka lisvaart, 39 j. Gerrit Leendert, van Hulst, 21 j. en Teuntje Borsboom, 17 j. Geboren: 1 Aug.: Fulps, z. v. F. van Oosten en D. Voogd, VIeersteeg. Gerrit, z. v. J. Nauta cn J. Boer, Maasstraat. Frans Pieter, z. v. J.N. Verkade en J. Wijnhorst, Calenburgsfraat. Krijntje, d. v. F. Kb van Rossen en R. J. van Vliet, P. K. Dros- saartstraat. 2 Aug.: Krijna, d. v. B. van Oudenaar den en M. van den Bandt, Steinstraat. 3 Aug.: Arendje, d. v. P. Heijblom en, W. N. 'Sjoukens. Falkstraat. Cornells Bemardus, z. v. B. L. de Jong en C, J(. Huisman, Willem Beukeiszoonstraat. 4 Aug.: Maaitje, d. v. S. Trees en L. Breur, Nieuwelaan. 0,verleden£ 2 Aug.Gerrit Nautai, 1 dag, Maasstraat. 4 Aug.Juzina Hofman', 1 maand, P. R, Drossaai'tstraat. "V--.Sx.kvi-. «U. I "II i,

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 3