De strijd in liet Oosten. Diverse berichten. ten varieert de som van 4 tot 5000 francs. In Genck moest de bevolking reeds aller lei huisraad en beddegoed leveren. Bilsen heeft ile opgelegde oorlogsschat ting van 100.000 francs reeds voor een deel betaald. De dorpen, stedekens en vlek ken zijn bezet door den landstorm. Tan de soldaten wordt weinig of geen last on dervonden. De Hoogeschool van Leu ven. Reeds kort na de verwoesting der boe kerij en vele gebouwen van Leeuven had naar uit Londen aan de ,,Tijd" gemeld wordt, het bestuur der hoogeschool van Cambridge aan kardinaal dierder en mgr Ladeuze aangeboden de cursussen der Leu vensche universiteit voor het naaste school jaar te doen houden te Cambridge. Aanvankelijk aarzelden de Belgische over heden op dit voorstel in te gaan. Thans heeft de kardinaal, aartsbisschop van Mechelen, in overleg met 3e universi taire overheden te Leuven besloten,, om de voornaamste cursussen (niet alle) te Cam bridge in te richten. De Leuvensche hoog leeraren zullen te Cambridge hun voorle zingen houden tot bij tijd en wijle rustiger toestanden in Europa treden. »i Kardinaal Mercier te Brussel. Gisteren kwam Z.Em. kardinaal Mercier te Brussel aan en had een gewichtige be spreking met Z. Excellentie den militairen gouverneur van België, baron von der Goltz Tijdens dit onderhoud heeft Z.Em. het mis verstand opgehelderd, dat van Duitsche zij de blijkbaar eenigen tijd heeft bestaan no pens het optreden der Belgische geeste lijkheid, een misverstand, waaruit zooveel treurige gebeurtenissen zijn voortgevloeid. Ook kwam tijdens het onderhoud ter spra ke hoe op het oogenblik het beste eon ein de kon worden gemaakt aan de heerschen de regeeringloosheid. Z.Em. werd op de meest hartelijke wijze ontvangen, en het onderhoud had op ongedwongen wijze plaats. Daar ook te Antwerpen Z.Em. kar dinaal Jdercier zijn tactvolle en invloed rijke tusschenkomst had verleend, om van het militaire bestuur aldaar gewichtige toe zeggingen te verkrijgen, mag "men ook van zijn onderhoud met baron von der Goltz zegenrijke resultaten verwachten. De Duit sche keizer is In kennis gesteld van de zienswijzen, welke de kardinaal-aartsbis schoj) ontwikkeld heeft. Men make zich geen overdreven voor stellingen omtrent de stijging der prijzen van levensmiddelen te Brussel vanwege de Engelsche blokkade. Duitschland is in staat ons van al het nooüige ruimschoots te voorzien, aldus meldt de „Tijd". Aan de 0 ost-Pruisische grens. Het Duitsche groots hoofdkwartier meld de gisteren: Op het noordoostelijke oorlogsterrein vol gen afdeelingen van onze troepen den terug- trekkenden vijand in de richting van Össo- wiec. Verscheidene honderden gevangenen en machinegeweren zijn in onze handen geval len. In Plolen. De Russische legatie te 's-Gravenhngc heeft thans mededelingen ontvangen, die vrijwel overeenstemmen met het offïciêe.e Russische bericht, dat Woensdag uit Lon den melding maakte van een Russische zegepraal ten zuiden van Warschau. Den 12en October trokken zoo heel het in deze mededelingen de Russi sche troepen over de "Weichsel tussehen Warschau en Kozenits, en begonnen den aanval op den vijand, die zich op den «linkeroever genesteld had. en van daar uit Warschau bedreigde. Be voornaamste tegenstand van den vijand concentreerde zich op het front Bloné-Piasetehino, van waaruit de Duit schors op 17 en 18 October hevige tegen aanvallen beproefden, die echter mislukten. Den 20en October werd, de vijand, be dreigd op zijn linkervleugel door de Rus sische cavalerie en vraezende Russische strijdmachten te zien opdagen, die de Weichsel te Goura-Kalvaria .waren over getrokken, genoodzaakt zijn stollingen met haar verdedigingswerken te verlaten, zon der zijn gewonden te bunnen medevoeren, i Den 21en October waren de Duitsche legers, die den omtrek Van Warschau) en het geheele front noordelijk van de rivier PÜitza. hadden bezet, in vollen aftocht, van aahij achtervolgd door de Russische legers, die de vijandelijke achterhoeden terugsloe gen, hun weerstand braken en krijgsgevan genen maakten. Op het zuidelijk gedeelte Van dit onmete lijke front Van bijna 400 kilometers, tus- sdben de PÜitza en Saadonur, biedt de vij and nog weerstand, maar de Russische legers gaan overal tot dien heiligen, aanval over. i Tegenover dit besliste overwinningsbe- richt staat de pffieiëeLe mededeeling, gis termorgen door het Duitsche hO|0fdicwar- jtier uitgegeven, en luidende: Bij Warschau en verder in Polen is gis teren na de onbesliste worsteling der laat ste dagen niet gevochten. De toestand daar is nog bezig zich te ontwikkelen. In.Galicie. De Ocetesorijkscbe generate staf maakt melding van de volgende successen op de Russen in Galicië behaald: In den slag aan beide zijden van de Stxwiaz is het ons gelukt nu ook m de streek ten Zuiden der rivier voorwaarts te dringen Op den dé streek beheerscbenden heuvel ten Zuiden van Stary'Sambor zijn twee verdedigingsposities van den vijand genomen. Ten' Noordwesten van Stary Sam bor is onze gevechtslinie dichter bij den heirweg naar Starasol gekomen. Volgens de tot dusver ontvangen rappor ten zijn in de laatste gevechten 3400 Bus sen, onder wie 25 officieren, gevangen ge nomen en 15 machinegeweren buit gemaakt. Onze voorhoede is Czernowits (in de Boekowina) binnengerukt. ,'Engeland en het Suez-kanaal. De Engelsche regeering heeft, blijkens een Routertelegram, aan alle vertegenwoordi gers van vreemde regeeringen te Londen medegedeeld, dat Engeland de maatrege len goedkeurt, door de Egyptische regee ring genomen, met name het "bevel om bet Kanaal van Suez te verlaten, gegeven aan alle vijandelijke schepen, die lang genoeg in de havens van het Kanaal hadden ge legen; daardoor toch toonden zij duidelijk, dat zij geen plan hadden te vertrekken, om te voorkomen, dat zij genomen werden. Het Kanaal ie daarvoor niet aangelegd, zegt het Engelsche bericht laconiek. Von M o 11 k e. Naar bericht wordt, is de zoon. van den chef van den generalen staf van het Duit sche leger, veldmaarschalk von Moltke, in Frankrijk gesneuveld. Het Pruisische parlement. Onder groote belangstelling heeft gisteren de Pruisische minister Delbmck de oor- logsontwerpen, die anderhalf milliard mark van de schatkist eischen, in den Pruisi- schen Landdag ingediend. De minister de rijkskanselier vertoeft hij den keizer in het hoofdkwartier hield daarbij een vaderlandslievende toespraak, die geestdrif tige toejuichingen uitlokte. Na een kort betoog van den soc.-demo- craat Hirsch en oen vaderlandslievende toe spraak van den president, nam het Huis de wetsontwerpen met algemeene stemmen in drie lezingen aan. De Landdag werd daarop verdaagd tot 9 Febr. 1915. In het Heerenhuis lichtte minister Del brück onder geestdriftige toejuichingen op gelijksoortige wijze als in het Huis van Af gevaardigden, de wetsontwerpen toe, die daarop zonder debat en bloc werden aan genomen. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. Rusland, Mag men de „Times" gelooven, dan heeft de tsaar den regeeringsverkoop van alcohol voor altijd verboden. De opbrengst van dit monopolie bedroeg tot dusverre meer dan een milliard. Italië in Albanië. Uit Venetië wordt aan de „Evening News" gemeld De stoomschepen „Agordat" en „Dardo" hebben te Walona marine-infanterie ont scheept "Vandaag is het 47e infanterie-regl ment, te Licce gestationneerd, gereed om naar Walona te vertrekken. De telefoni sche verbindingen met Rome en het overige gedeelte des lands zijn afgesneden, ten ein de het ruchtbaar maken der genomen maat regelen te beletten. Roemenië. i Koning Ferdinand heeft een som Van één millioen lei (d. i. ongeveer een half miJlioen gulden) geschonken voor de stich ting te Jassy van een weeshuis voor meis jes, dat den naam zal dragon van den over leden koning Carol. Voorts heeft hij een bedrag Van 200.000 lei geschonken voor liet fonds der invaliden van het leger. BBTNENLAND. Hofbericht. H. M. de Koningin heeft hedenochtend 11 uur per auto do residentie verlaten, tot het maken van een militaire inspectie tocht Consulaire dienst. Rij Kon. besluit is aan mr. A. van 4e Sande Balhuyzcn, consul der Nederlanden te New-York, de persoonlijke titel van con sul-generaal verleend. In aansluiting aan het voorkomende be richt in de Nederlandsche Staatscourant van 16 dezer, brengt de minister van bui- tenlandsche zaken ter kennis van belang hebbenden, dat de waarneming van het vice-consulaat te Seattle is opgedragen aan den heer mr. J. Kool. De consul der Nederlanden te Savannah do heer H. R. Jolles, is tijdelijk afwezig; de waarneming van het consulaat is opge dragen aan den heer Wi- H- Teasdale. Klnlstercrigls Naar wij vernemen, zal de Staatscourant van hedenavo' d bevatten het eervol ont slag van den minister vn financiën, den heer A. E. J. Bcrtling, t voorte het eervol ontslag van minister Treub als minister van landbouw, handel en nijverheid en diens benoeming tot mi nister van financiën. Naar wij vernemen, is het de bedoe ling, dat, nu minister Treub blijkens de Staatscourant van .hedenavond overgaaij naar het ministerie van financiën, de af- deeling arbeidersverzekering zoo spoedig mogelijk onder dat ministerie zal worden; overgebracht en dat de uitvoering van de beurswet aan den minister van financiën, zal worden opgedragen, In verband hiermede is het waarschijn lijk, dat minister Treub het ministeriejvan landbouw, handel en nijverheid ad inte rim zal blijven waarnemen, totdat de noo- clige wettelijke regelingen voor de boven bedoelde overbrengingen zullen zijn getrof fen. i Nader Vernemen wij nog dat de heer Bertlïxig zijn aanvraag om ontslag aan IE JL aanbood, omdat hij het in 's lands belang gewenscht acht, dat thans, onder de buitengewone omstandigheden, waarin oois land verkeert, iemand met groote par lementaire ervaring als minister van finan ciën zal1 kunnen optreden. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 21 dezer is benoemd tot advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, mr. J. Z. Mazel, thans offi cier van justitie bij de arr.-rechtbank te Groningen. Bij Kon. besluit van 21 dezer zijn be noemd tot substituut-officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Winschoten, mr. dr. P. van lleynsbergen, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Alkmaar, ter stand plaats Alkmaar; tot ambtenaar van het openbaar minis terie bij de kantongerechten in het arron dissement Alkmaar, ter standplaats Alk maar, mr. A. H. Servatius, advocaat en procureur te Arnhem, tevens beëedigd klerk ten parkette van de kantongerechten in het arrondissement Arnhem en waarnemend griffier bij de arrondissements-rechtbank al daar. Nederland en de oorlog. St el 1 i n g-Hol 1 andschdiep en Volkerak. Volgens ontvangen mededeeling, zullen schepen, welke des nachts zonder licht va rende worden aangetroffen in het water gebied van de Stelling van het Hollandsch diep en Volkerak, worden beschouwd als verdachte schepen en opgebracht naar Wil lemstad. Oproep. De heer Montens verzoekt ons de volgen de oproeping te plaatsen De bestendige deputatie vAi den provin cialen raad van Antwerpen doet een vuri gen oproep op het plichtsbesef van alle gemeentelijke overheden, opdat de heeren burgemeesters, schepenen, secretarissen, ontvangers en plaatselijke beambten niet langer hun wederzijdsche bedieningen zou den verwaarloozen en onmiddellijk hun be kleedingen zouden hernemen. Geïnterneerden. Gisteren zijn te Vlissingen weder 189 Belgische geïnterneerden aangekomen, on der wie één officier en enkele gewonden. In het bureau van de Belgische legatie, Nassau Dillenburgstraat 25, te 's-Graven hage, zijn ter inzage gelegd de lijsten met namen van de Belgische soldaten, die in ons land zijn geïnterneerd en die in de inrichtingen van het Roode Kruis worden verpleegd. Borgmaatschappij voor den Mi d de nstan d. A.s. Woensdag zal te Amsterdam op aan stichting van het algemeen bestuur van de Nederlandsche Coöperatieve Centrale Mid- denstandseredietbank een vergadering wor den gehouden, om te komen tot de op richting van de Algemeene Nederlandsche Borgmaatschappij voor den Middenstand. Deze maatschappij zal zich borg stellen voor middenstanders, die de soliditeit hun ner zaak kunnen aantoonen, doch tenge volge van de tegenwoordige omstandigheden meer bedrijfecrediet noodig hebben. Het eerste risico zal door de deelne mers zelf en niet door de aandeelhouders gedragen wordenvolgens art. 34 der sta tuten zullen eventueele verliezen zooveel mogelijk uit premie en omslag worden be streden. Belgische vluchtelingen, In overleg met eenige uitgeweken Ylaam- sche studenten, stelt het bestuur van de Ulrechtsche studentenafdeeling van het Al gemeen Nederlandsch Verbond pogingen in het werk, om Belgische uitgeweken stu denten in Hollandsche universiteiten huis vesting te bezorgen en hen in hun studie en anderszins behulpzaam te zijn. Ieder, die adressen van uitgeweken Belgische stu denten weet, wordt verzocht deze te wil len opgeven aan den heer A. J. van Ves- sem, Catharijnesingel 5, Utrecht Geldelijke bijdragen. Vanwege het steuncomité uit het perso neel van de Mij. tot Exploitatie van de Staatssponvegen en de Nederl. Centraal- Spoorwegmij,, is aan den penningmeester van het KoninkJ'jk Nationaal Steuncomité in Den Haag f 40.289.321/2 overgemaakt, als bijdrage over de maand September. Dit personeel heeft thans reeds f 78.148.84 voor het Koninklijk Nationaal Steuncomité bijeengebracht. De heeren Adolph Boissevain Co., te Amsterdam, hebben tot heden voor het Ne derlandsche comité tot steun aan Belgische en andere uitgewekenen, door bemiddeling van de heeren Boissevain Co. te New- York, f12.420 ontvangen. Tan de Brabantscfh© gronsi. „Langs lijnen van gdijdelijkheid" is he den het 1800 zielen tellende kampe ment Van Belgisch spoorwegpersoneel in de goederenwagens aan het station, Roosen- daa tot dein (uittoeihlf bewogen, grooteri- deels over de grens» i Een groot aantal van de vluchtelingen die gisteren met de acht treinen naar Merxem waren vertrokken, zijn met volgende treinen daar teruggekeerd. Vrees voor een onzeke re toekomst tegenover een voor so-mmigon nog wel ruime voorziening hier te lande houdt nog altijd de groote massa der uit gewekenen. terug. Men begint nu hier en daar een zachten drang uit 'te -oofenon. Ook de voedseluideeling wondt beperkt. Hier was de drie laatste dagen ver ka nongebulder vaak tijden aaneen te hooren. Die toestand in Antwerpen. Prof. Kohnstamm uit Amsterdam is door den Minister Cort van der Linden belast met de opdracht om zich naar België te begeven -om, in overleg en met medewer king van het Duitsche legerbestuur en het Belgische Civiele bestuur te Antwerpen, na te gaan den toestand waarin zich be vinden de huizen, eigendommen enz. van uitgewekenen, in de daarvoor in aanmer king komende gemeenten. Naar België terug. In aansluiting aan het bericht van giste ren dat de Regeering er op bedacht is thans ook het Noorden en het Oosten des lands van Belgische vluchtelingen te ont lasten, kan nu worden gemeld dat morgen verschillende treinen uit die gedeelten van het land zullen loopen tot vervoer van uitgewekenen, zoo-als uit Groningen, Assen, Zwolle, Harderwijk, Arnhem enz. Uitgezet. Ds. G. v. d. Brugghen, vroeger predi kant bij de Ned. Herv. gemeente te Beets (Fr.), later voorganger in de Belgische Zen dingskerk te Brussel, is door de Duitschers uitgewezen, omdat hij aanmerking maakte op <ïb wijze van oorlogvoeren van de Duit sellers in België. Ds. v. d. Brugghen vertoeft flhans in ons land; hij gaat niet naar Brussel terug, dooh heeft zijn ontslag aan gevraagd. I t tl j' j De Tier te Stettin bestelde torpedobooten. De Minister van Marine heeft bij de Tweede Kamer een bedrag Van f900.000 aangevraagd als eerste termijn voor dien bouw Van vier Torpedobooten, voorzien van turbines Van gelijk type als die, welke bij de Yjulcan-werke to Stettin in aanbouw, wa ren. Omtrent deze laatsten wordt medege deeld, dat twee der booten in Augustus 1914 "werden te Water gelaten en, dat wfegens voorschotten op de aannemingssom, ondei persoonlijke borgstelling, ingevolge de con traotsbepalingen, een bedrag werd be taald van f 354.685.21 Vc. Blijkens schrijven van. genoemde firma is evenwel op het zich in het Duitsche Rijk bevindende krijgsmaterieel beslag gelegd en behoo-ren daaronder ook de genoemde viei torpedobooten. Het ligt in het voornemen, om o-p grond van het niet kunnen afleveren eu de onze kerheid omtrent den tijd, Waarna, na af loop vau den oorlog, weder booten zouden kannen worden geleverd, het contract met de Yjulcan-Werice te ontbinden. Waar bet in 's lands belang dringend noodig is den aanbouw van do booten van bovenbedoeld type weder ter hand te ne men, zal, in afwachting dat do gelden bij vernieuwing door de Wetgevende Macht zullen wooden gevoteerd, het contract zoo spoedig mogelijk met de daarvoor meest geschikt geachte firma binnenslands wor den aangegaan, aangezien het hier geldt de aanschaffing van materieel, waarom trent door de Sta ten-Generaal reeds Vroeger een beslissing genomen was» TL AARDINGEN, 23 Oct We.derom zijn 50 Belgische vluchtelingen vrij» hier naar hunne woonplaatsen teruggekeerd. TL AA R DING EN, 23 Oct. De agent Van politie, A. H. Huitmk, is benoemd tot go meenle-veldwaohter te Alphen (Z.-IL). STADSff IE IT VVS.""" Br, B. de BruQn. f Hedenmorgen is hier in den ouderdom van 58 jaar overleden dr. Boudewijn de Bruijn, tot vóór ruim een jaar praktisee- rend geneesheer alhier, oud-directeur van het Stads-Ziekenhuis en oud-lid van don Gemeenteraad. t)r. de Bruijn werd te Geervliet geboren den lsten October 1856, en kwam na de lagere school aldaar te hebben afgeloopen, naar hier, tot het volgen van de lessen aan de H. B. School, van waar hij na afgelegd eindexamen naar de universiteit te Leiden ging. Den Ssten November 1883 promoveerde hij "daar tot doctor in de ge neeskunde. Den len Februari 1884 vestigde dr. De Bruijn zich als geneesheer in deze ge meente, en mocht zich weldra in een uitge breide praktijk verheugen. Na 30 jaren van onvermoeiden arbeid heeft hij, door zijn gezondheidstoestand daartoe gedrongen, zijn praktijk in handen van zijn zoon overge geven. Dr. de Bruijn was hier algemeen zeer gezien en toen de reorganisatie van het Stads-Ziekenhuis plaats vond, werd hij daar van de Directeur, in welke functie hij in de aangenaamste verhouding tot de overige medici stond. Van de Sociëteit ter geneeskundige ver zorging (opgericht 1835), onder de zin spreuk „De kunst, die God, tot heil des sterv'Iings schonk aan d'aarde, Biedt hier haar hulp aan elk, die zorg met ijver paarde", was dr. De Bruijn haast van het begin zijner vestiging hier de geneesheer en chirurg. Bij de verkiezing van 17 Juli 1889 werd dr. De Bruijn gekozen tot lid van den Gemeenteraad, doch bleef dit slechts en kele jaren. Later werd hij nog eens naar den Raad afgevaardigd, maar ook toen slechts voor korten tijd. Zeer vele jaren maakte dr. De Bruijn deel uit van de onderwijs conimisriën, zoo- wel van die op het L. O. als op die van M. 0. en II. O., eenigen tijd zelfs van die 3 commissiën tegelijkertijd. Van den overledene kan getuigd worden, dat hij onder zijn patiënten zeer gezien was en hun volle vertrouwen genoot. Met leedwezen vernamen zij, dat hij zijn prak tijk had neergelegd, te meer, waar dit was om redenen van gezondheid, terwijl zij zoo gaarne een tijd van prettig ambteloos leven gegund hadden aan hem, die zooveel jaren lang had gewerkt en te hunner hulp steeds gereed stond, zoowel bij dag als bij nacht. Zeer zeker zal ook bet bericht van zijn overlijden een diei>cn indruk maken, al kwam dit voor velen niet onverwacht; maar de trouwe dokter zal in de herinnering zijner patiënten blijven voortleven met ge voelens van groote dankbaarheid en waar deering. Yoor liet Steuncomité Schiedam. Door de Slagera vereen iging „Onderling Belang", is uit de kas een bedrag van f 100 afgedragen aan het steuncomité Schiedam. Gemeente begroeting Memorie van antwoord op het verslag van het onderzoek der Gemeente-Be ©rooting voor 1915 in de afdeelingev van den Gemeen tcraad. Uitgaven. (Vervolg.) Volgnummer 120. Onderhoud van Brandweerkazernen en brand- spuithuizen. - Er zijn nog zes liandspuiten van welke er vjer verkocht kunnen worden. Volgnummer 123. Kosten van de hou wp olitie. Naar aanleiding van de gemaakte op merking mogen wij er op vijzen, dat een nieuwe kracht tegen 1 Augustus Was!aan gesteld, die evenwel door de mobilisatie nog niet in functie kon treden. De woning in het afdeelingsverslag be doeld is oppervlakkig onderzocht i De muur toekent jgfeen verzakking en. zonder eenige aanwijzing in den toestand van het gebquw zelf meenen. wij niet tot een opbreken van vloeren te kunnen over gaan. 1 Volgnummer 131. Onderhoud van huizen, torens, poorten en derge lijke gehouwen voor dten open- Waren dienst bestojmd niet in andere hoofdstukken b'egjj-epwn. De ramen in den toren stemmen zoo weinig overeen met de architectuur van, het gebbuw dat het geen aanbeveling ver dient ze in een sprekende kleur te verven. Er is met voordacht ©en kleur gekozen, die ze zoo min mogelijk doet uitkomen; Volgnummer 132. Onderhoud van straten en pleinen, van w eg1 enen voetpaden. De Commissie voor de gemeentewerken heeft opgedragen een grooter deel van het personeel aan te wijzen voor de kleine, herstellingen ten einde in d© aangegeven richting; meer dan tot heden te doen wer ken. Wij moeten er echter op wijzen dat met oud materieel dat al te zoor afgesleten is geen goede straten te maken zijn. Zonder vermelding van de eischen door den vrager gesteld kan niet beoordeeld worden of de beperking' omtrent scoria© iiricks juist i s. Wij zijn over (dat materiaal niet ontevreden. Wij verzoeken dezen post ru'ot nuetföOOO te verlagen. Kan worden bezuinigd, dart zal het volle bedrag niet wiordön uitge geven. Wij venvijzen ten deze naar do toezegging gegeven onder de algemeene be schouwingen. i Volgnummer 135. Kosten van b'rugf gfen on overzetverdn. t Aan de hrugf- en sluiswachters, zullen in den aangegeven zin instruction gegeven wonden. v Vdgnurrtmer 139. Ko>ston van har vens, vaarten, kaaimjuren, slui zen en andere Waterwjerkfqn. hl Overige kosten. i f 2tXX>.waren ton onrechte omischreven als (bestemd voor onderhoud en vorfSvesrkj van de Spuischuif, bodqeld was totale ver nieuwing. i i Wij willen de volle f2000.schrappen doch behouden ons voor, wanneer vernieu wing niet ui (gesteld kan Worden den post in den loop van 1915 opnieuw! op de be groeting te biengen. Volgnummer 141. Kasten van dëAl- glemtoene Begjraafplaats en kqs- iien van begraving. i De uitspraak der IIIo Sectio is ons niet duidelijk. Heb thans als nieuw aangevoerd argument is, mot andere, zeker niet minder klemimend dan ebt, reeds door onzen voor zitter aangevoerd. Toen werd ons voor stel verworpen. Volgnummer 143. Overige kosten van fabricage. Daar de .voerlieden op' briefjes invullen wat zij dagielijiksch doen, is er voldoende controle en kan worden medegedeeld dat de post niet te hoog geschat is en bezui niging niet wel mogelijk zal zijn. Volgnummer 146. Uitgaven voqr d'en Reinigingsdienst - Bat de verplaatsing van de vuilnisbelt noodzakelijk wordt geacht, zal door nie mand wonden betwist Ook de Commissie voor den Reanigingdsdienst wijst daarop in het jaarverslag 1913: jde behoefte aaxf een nieuw terrein doet zich mjeeitenmesrl gevoelen", „terwijl over een geschikt ter rein overleg wondt gepleegd''. Men is'dus blijkbaar bedacht ojm hieraan tegemjoef te kjototen. rr 4e i 1

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2