stIdsmêüvysï In Zuid-Afrifca Ter Zee. Diverse berichten. BOTMLAm Rechtzaken. Kerk en School. tijkseh-Hongaarsche troepen. Zij hebben 1800 gevangenen gemaakt. Vliegers boven Warschau. De opmarsch der Duitsche troepen naar Warschau is gepaard gegaan met herhaalde tochten van Duitsche vliegtuigen Ivoren die stad. Dagelijks verschenen zij lioven War sch.au en wierpen bommen. De aangerichte materieel© schade was niet groot, maar vele menschen ervan het slachtoffer. Zoo nio'.dl een Reuter telegram, dat door die bommen op één dag 44 menschen weiden gedood, van welke slechts 9 soldaten waren. Up een anderen dag hebben de bommen uit vlieg tuigen 62 personen gedood, allen burgers. Verscheiden van dezen waren kinderen, die uit nieuwsgierigheid de straat opgeloopen waren. Reuter seinde Zaterdag uit Kaapstad, dat Maritz, wiens troep uit duizend opstande lingen en 70 Duitsche artilleristen bestaat, getracht heeft zich naar Duitsch Zuid-Wc.d- Afrika terug te trekken, doch zijn terugtocht afgesneden vond door een sterke Roeren- Engelsdie kolonne. Naar verluidt zou Maritz zijn overgave hebben aangeboden, indien hem vrijheid en vergeving werd toegestaan. Dit aanbod zou zijn afgeslagen. Een ander Router-telegram (meldt blijk- baar over dezelfde actie, dat Maritz den t22sten Kehnoes ftusschen Kahanias en Upington) heeft aangevallen. Het garnizoen van 150 man was versterkt Maritz werd teruggeslagen en vier officieren, onder wie graaf von Schierin, zijn gevangen genomen. Offidëel wordt over dit gevecht gemeld, flat Alaritz met zijp geheele macht, be nevens een afdeeüng van eenige honderden Duitschers, gewapend met 4 mitrailleurs en 4 kanonnen, de Engelschen had aange vallen. Deze hadden 10 gewonden. Het was niet mogdijk de verliezen van de aanval lers te schatten, daar zij hun gewonden hebben meegevoerd. Duitsche onderzeeër f vernield. Officieel werd Zaterdag uit Londen ge meld, dat de Engelsche torpedojager „Bad- ger'toabij de Nederlandsche kust oen Duit sche duikboot geramd en in den grond ge boord heeft. De boeg van de „Badger" werd ©enigs zins beschadigd. Generaal Von Moltke. Naar uit het Duitsche hoofdkwartier wordt meegedeeld heeft de Duitsche leger commandant, generaal Von Mollke, een lever- en gal-aandoening. De ziekte geeft geen aanleiding tot ongerustheid. Von Moltke geniet een goede geneeskundige be handeling in het groote hoofdkwartier. Hij is reeds merkbaar vooruitgaande. Zijn dienst is overgedragen aan den Rrui- sischen minister van oorlog Von Falken- hayn. 4 Sir Charles Douglas, f Te Londen is gistermorgen overleden Sir Charles Douglas, chef van den generalen staf voor het Britsche rijk en eerste militair lid van den legenaad. Re Noordzee. Uit Stockholm Wordt aan de „Frankfurter Weitung" gemeld, dat men daar in des kundige kringen niet gelooft aan een ver wezenlijking' van het opzienbare denkbeeld der „Times'" om de Noordzee van Zweden tot Calais af te sluiten. Men verwerpt het plan op strategjsdho gronden, daar zulk een afsluiting juist do Buitsdhe vloot tot aanvallen zou uitlokken; bovendien acht toen een dergelijke versperring in strijd toet het volkenrecht Aftonbladet wijst op de met zulk een plan strijdige bepalingen van de Haagsch© conventie en do Londenscho verklaring inzake het zloenecht. Uit de Vereenigde Staten. D© waarnemende secretaris van staat, Lansing, heeft aan enkele senatoren do verzekering gegeven, dat de Vereenigde Staten zullen trachten zich met de oorlog voerenden in Europa te verstaan, opdat de verscheping1 van katoen en katoenzaad olio in neutral© schepen worde toegestaan, ook indien zij voor een der oorlogvoeren den mlojdhten bestemd zijn. Hofbericht. Prins Hendrik is Zaterdag tegen den avond per auto op het paleis Het Loo geko men, om daar eenige dagen te verblijven. Rechterlijks macht. Bij Kon. Besluit van 23 dezer is benoemd tot kantonrechter te Tholen, mr. J. A. de Jong, thans griffier bij het kantongerecht te Tholen. Audiënties. De gewone audiëntie Van den minister van oorlog zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den rpinister van financiën zal Vrijdag a.s. niet plaats hebben. Tweede Kamer. De vergadering van de Tweede Kamer Wordt Woensdagmorgen te half twaalf ge Opend. De voorzitter zal onmiddellijk aan de orde stellen de Indische begrooting, terwijl voorts nog aan de orde komt een re geling van werkzaamheden. Onderzeek ex Hilltlewet @n landweerwet. Bij Kon. besluit Van 23 dezer is, over wegende, dat het in verband met de hui dige bijzondere tijdsomstandigheden wea- schelijk en raadzaam is, dat in dit jaar geen verlofgangers van de militie to land of der landweer meer worden omlensor- pen aan bet in art. 92 der Mditiewet en in art. 29 der Landweerwet vermelde on derzoek, bepaald: het onderzoek, bedoeld in art. 92 der Mïlitiewet en in art. 29 der Landweerwet wordt in den verderen loop van 1914 achterwege gelaten. De nTjlmahl''. Reuter seint uit T at ar ia Het stoomschip „Tjimahi" van de Java- Cinna-Japan-tijn. waarvan de berichten sedert 10 dezer waren uitgebleven en dat 400 per sonen aan boord had, onder wie de IIol- landsche militaire attaché in Tokio en de geheele inzending van Nederlandsch O.-Indië voor de Panama-tentoonstelling, is behouden. Hieromtrent wordt nader gemeld, dat bot stoomschip „Haldis" 20 dezer bij do Anam- bas eilanden (in de Zuid-Chincescho Zeo tusschen Borneo en Malakka) dc Tjimahi" ontmoet heeft. Aan boord was alles wel. Vermoedelijk zou de „Tjimahi" gisteren te Hongkong aankomen. Nederl. Handels-hoogescheol te Botterdam. Zaterdag werd do eerste jaarlijkschc al- gemeene vergadering gehouden van leden der Ned. Handels Hoogeschool. Bij plot selinge afwezigheid van den voorzitter van het algemeen bestuur, den heer A. G. Kröller, werd de vergadering geleid door den voorzitter van den Raad van Beheer, den heer J. A. Ruijs, die in zijn openings- woord kon wijzen op het verblijdend tee- ken, dat weder vele studenten zich voor het tweede leerjaar hadden doen inschrij ven. Hij bracht dank aan H. M. de Koningin die herhaaldelijk blijken van belangstelling gaf, aan de velschillende instellingen, die de Hoogeschool in het eerste jaar gesteund hebben, en bijzonder ook aan curatoren. llij eindigde met zijn boste wcnschen voor den verderen bloei der Hoogeschool. Na lezing der notulen werden de aftre dende leden van het algemeen bestuur her benoemd, terwijl benoemd weiden de hee- ren G. H. Hintzen, Rotterdam; W. S. Bur ger, Antwerpen; D. Croll, Rotterdam; L. de Gruijter, NijmegenDr. J. A. van Loon, Steenbergen; A. Plate, Rotterdam, en Mr. L. H. W. Regout, 's-Gravenhage. De rekening en verantwoording van het Dagelijlwch Bestuur werd goedgekeurd. Het verslag van het Dagelijksch Bestuur zal met het verslag van curatoren, indruk gegeven worden. Uit dit verslag blijkt o. m., dat het aan tal leden-stichters bedraagt 9, het aan tal leden 170. waarvan 67 door de leden vergadering tot lid zijn benoemd en het aantal donateurs 126 Uit de rekening blijkt, dat na afloop van het eerste boekjaar f 10.437.82i/s kan wor den gereserveerd met overboeking van een saldo van f4324.84 op nieuwe rekening. Aanvankelijk schijnt dus de toestand be vredigend. Bij de opening werden ingeschreven als student 55 en voor enkele lessen 5. Ge durende den cursus steeg het aantal stu denten tot 70, waaronder 3 dames. De en kele lessen werden gevolgd door 40 per sonen, waaronder 27 dames. De avondcursussen werden in 't geheel door 477 personen bijgewoond. Twee studenten kregen geheele, en een halve vrijstelling van het collegegeld. Do heer IV. S. Burger,,, te Antwerpen, stelde, f2000 beschikbaar, om aan on- en minvermogende studenten een toelage van f 100 te verleenen voor aanschaffing van leermiddelen en studieboeken. 1 Nederland en de oorlof. polgische vluchtelingen. De heer J. R. Snoeck Ilenkemans, die als gedelegeerde voor Zeeland van den re- geeringscommissaris, jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Becrenbrouck, de belangen der vluchtelingen behartigt, heeft in een pers- gesprek als zijn algcmcencn indruk van den toestand gegeven, dat deze niet bijster gunstig is. In Oost-Zeemvseh-Vlaanderen, to Sas van Gent en Sint Jansteen neemt wel is waar het aantal vluchtelingen af, maar in het Westelijk deel, te Aardenburg, Oostburg en Sluis neemt het toe. Groote scharen vluchtelingen komen daar van het slagveld aan de Belgische kust, bij Ostende, enz. Bewoners van Antwerpen en omtrek keeren geregeld uit Zee u ws c h - VI aan deren terug, maar bet vervoer oer 'de Schelde gaat begrijpelijkerwijs n?e't zoo heel vlot. Bij Ilontenisse komt nu een kamp voor 15.000 personen, bestaande uit de elemen ten, die eigenlijk niets meer te verliezen hebben, en, om het zoo eens uit te drukken, geen eten hebben, wanneer de regeering hen dadelijk naar hun woonsteden terug stuurt. Bepaald ongewenschte, slechte ele menten gaan alleen naar Vecnhuizen. De terugkeer der vluchtelingen uit Vlis- singen en Middelburg gaat zeer geleide lijk. Eiken morgen vertrekt een extra-trein. Deze week zijn er te Ilontenisse, een plat telandsgemeente, nog 18.000 vluchtelingen, to Hulst 7000, Sluis 6000 en te Oostburg 2500. In Zeeuwsch Vlaanderen zijn op dit oogenblik nog ten minste 50,000 vluchte lingen. Velen gaan ook terug met de stoomtram van Oostburg over Aardenburg naar Mal- deghem en met den trein van Ilulst naar Sint Nicolaas. Er zijn werklieden, die overdag te Brugge werken en 's avonds voor alle zekerheid naar Sluis of Aardenburg terugkeeren om er den nacht door te brqngen. Massa's vluchtelingen van de kust kwamen Donder dag te Sluis en Oostburg aan. Bij dezen is van terugkeer vooralsnog geen sprake, daar ze vreezen. indien de Duitsche troe pen worden teruggeslagen, tusschen twee vuren te komen. Men meldt ons uit den Haag, dat ter bevoegder plaatse niets bekend is van aan biedingen der Engelsche en Fransche re- cneringen ten opzichte van hulp bij het vervoor en wellicht bij het onderhoud van de Belgische vluchtelingen. Tot commandant van het vluchtelingen kamp te Ilontenisse, zal worden benoemd de gepens. luiL-kol. van het O.-I. leger, J. P. A. Wilhelm. liet aantal vluchtelingen te Vlissingen vermindert geleidelijk; toch Worden er nog 8000 voor rijksrekening gevoed. Twee ker ken, de grootste galen en twee schplon zijn reeds ontruimd. Onder de vluchtelingen zijn 4 krankzin nigen ontdekt, die rijn opgezonden naar Vrederust te Bergen op Zoom. Gistermorgen zijn onder militaire bewa king een aantal Belgische uitgewekenen, die te Utrecht door Belgische politieambte naren ontdekt waren, naar Vecnhuizen over gebracht. Naar wij vernemen zal, op voorstel' van den Regeeringsoxwntoissiaris jhr. mr. Ruys den Boerenbrouck, binnenkort ook ©en regeenngskamp voor Belgische vluchtelin, gen worden opgericht in het zuiden ran Noord-Brabant Legitimatiepapieren Voor terugkeerende Belgi- g i s c h e vluchte lingen. Het Antverpsche Centraal Bureau voor inlichtingen aan vluchtelingen verzoekt om mee te deelen het volgende bericht, dat hot van het Comité Central d'Ordre et de Sédurité public ontvangen heeftr „Het is noodzakelijk, dat. zij, die naar Antwerpen wensclien terug te keeren, zich voorzien van hetzij' een Passer-Schei n mei het stempel van een Duitsche Komman dantur, hetzij ©en identiteits-bevijs door een Hollandsohen donsul geviseerd. Deze imiatregel is sledits van toepassing op mannen van 2040 jaar, daar alle andere menschen zonder papieren kunnen binnenkomen. De Passier-Schein van een Duitsche Kom- mandantur kan door de terugkeerende Ant werpenaren in een willikeurige Belgische gemeente, die door de Duitschers bezet is, aangevraagd worden en wel vóór dat de vluchtelingen in Antwerpen aankomen. Een militaire begrafe nis." Op het katholieke kerkhhf te Middelburg is Zaterdag met militaire eer en onder groote deelneming begraven de in hef gast huis aldaar overleden Belgische militair Arthur Deldine. Aan het graf werd ge sproken door een wapenbroeder en door een Nederlandschen officüer. Een Belgische luitenant bedankte. Een nieuwjRuitsdb..dagblad. In Den Haagj wordt van. Duitsche zijde Oen dagelijks verschijnend propaganda- hlaadje, getiteld „De Toestand" verspreid, waarop de „Nieuwe Courant'" de aandacht vestigt, otoldat dit blaadje nu, en dan. do grenzen van hetgeen aan een orgaan, .van dezen aard kan worden toegestaan, over schrijdt De „Nieuwe Courant" meent dat hieraan op de een of andere wijze een eind gemaakt moet Worden. Graan voor de regeering. Het gisteravond om 8 u. 45 min. van Wilmington en New-Orleans te Rotterdam aangekomen stoomschip „Gorredijk", dat 5 dagen to Falmouth heeft gelegen, heeft een groote partij graan voor de regeering aan boord. O Tarwebloem. Naar het „Hbl." .verneemt, zal van re- geeringszijde met ingang van.28 dezer den Nederlandschen meelfabrikanten vergun ning worden verleend, van de door de re geering te verstrekken partijen niet alleen ongohuild, maar ook wederom bloem te malen, en deze bloem van 2 November af ter beschikking van consumenten te stellen. Zocdra deze maatregel in werking treedt, zal de tlians geldende, Amsterdam- scbe broodverordening worden opgeheven en de bijmenging van rijstemeel bij de tar webloem weer verplicht worden gesteld. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat het bericht, dat deze week liet ver malen van regeeringstarwe tot gebuild meel weder zal worden toegestaan, voorbarig is. Hol land sche auto's. Van 24 dezer af mogen Hollandsche auto's de Belgische grens niet meer passee- ren zonder pas, afgegeven door een Ne- derlandsch inspecteur der directe belastin gen. Deze pas is dan slechts .enkele dagen geldig- 1 VLAARDINGEN, 26 Oct Op de voor dracht ter benoeming van een onderwijzer aan de school voor g. 1. o. 2e klasse no. 1 te Rotterdam komt als no. 3 voor de heer H. J. J. Dessens, van hier. Dr. B. de Brn{Jn. -j- Op de algemeene begraafplaats heeft he denmiddag de plechtige teraardebestelling plaats gehad van. het stoffelijk oyersctót van dr. B. de Bruijn. t Op de begraafplaats hadden zich ver- eenigd de medici, in deze gemeente ge vestigd, en voor 'zoover zij in de stad aanwezig waren, benevens de heeren dr. Bierens de Haan 'en dr. IJsendoom; voorts dr. Vinkestein,©ud-rector Van het Gym nasium alhier, thans Inspecteur van liet gymn. onderwijs, bovendien waren ver tegenwoordigd het leerarenpersoneel Van H. B. School 'en Gymnasium, Jiet College van Curatoren, enz., het Ziekenfonds, Waar van dr. de Bruijn geneesheer en chirurg was en verder vrienden, 'ou]d-patiënten en be langstellenden. Tegen 1 uur kw&m de begrafenisstoet op de begraafplaats 'aan. De kist was ge dekt met prachtige kransen, terwijl ook' een fraaie krans oj> de achterzijde van den Wagen hing; een afzonderlijk rijln-g volg de daarachter, waarop'een schat van bloem stukken, kransen en takken waren neer gelegd. De vloer der groeve was Bedekt met groen, langs de wanden was afhangend groen aangebracht, terwijl een reeks van vitte bloemen aan den bovenrand was bevestigd. Nadat de kist in de groeve Was neer gelaten werden daarop door de familie leden losse bloemen gestrooid en do bloem stukken op en om het graf neergelegd. Dan trad dokter Ris naar voren om in opdracht van de Maatschappij"' voor Ge neeskunst een woord te wijden aan dezey collega, den nestor der medici, die zoo spoedig de heeren dr. Janssen en dc Ya:l lant in den dood is gevolgd. Het is spr. een eer aan deze opdracht gevolg te geven, omdat hij meer dan cenig ander van nabij bekend was met dr. De Bruijn, van wien hij gaarne getuigt, dat trouw en goed de meest kenmerkende eigen schappen waren, waarom hij zeker met dankbaarheid door velen zal worden her dacht. Maar spr. doet dit te meer, omdat hij onder leiding van dr. De Bruijn de eerste stappen gezet heeft in de praktijk en van hem de vele aanwijzingen en raad gevingen ontving, die do pas beginnende arts zoo van noode heeft. Dr. de Bruijn was iemand van onkreuk bare eerlijkheid, een voorbeeld van trouwe plichtsbetrachting, een man met edel hart, waarvan hij niets dan goeds kan zeggen Hij kende geen vijanden, zelfzuchtige bij bedoelingen waren hem vreemd, en als zoo danig wil spr. hem ten voorbeeld stelten aan jonge collega's. De leden der Maatschappij zullen van collega De Bruijn zich blijven herinneren de gemoedelijke wijze, waarop liij steeds aan de besprekingen in de vergaderingen deel nam. Zich dan tot den zoon des overledenen richtende, wees hij er op, dat deze in de praktijk zijn vaders getreden is, diens even beeld is en hem 't meest kan ecren, door hem ook in zijn hooggewaardeerde eigen schappen te gelijken. Op een leeftijd, waarop anderen nog in «1e volle mannelijke kracht hun werk kun nen voortzetten, heeft collega De Bruijn zijn taak moeten neerleggen, ten gevolge van een smartelijk lijden, te smartelijker, om dat hij wist, dat daarvoor geen genezing be stond, en menigeen zal een Goddank geuil hebben, toen bekend werd, dat aan dat smartelijk lijden een einde gekomen was. Dan zich tot den doode koerende, zegt spr.De Bruijn, vaarwel, wij zullen u' in hartelijke vriendschap herdenken. Rust zacht. Dr. de Bruijn, de zoon des overledenen, dankte voor de laatste hulde, door zoovelen aan zijn vader gebracht. De familie kende diens goede eigenschappen wel, maar de tegenwoordigheid van zoo velen, de har telijke woorden van diens vriend Ris, geeft hem de overtuiging, dat hij ook huiten den familiekring hoog werd gewaardeerd. Na mens de familie brengt hij daarvoor (hartelijk dank. Hiermede was de droeve plechtigheid vol bracht, die aan alle aanwezigen de over tuiging heeft gebracht, dat dr. De Bruijn zich vele vrienden heeft gemaakt, en dat zijn eigenschappen als mensch en als dok ter, die medeleefde met zijn patiënten, een dankbare waardeering heeft gevonden. Arbeldabeurg-Steunconme. Het aantal ingeschreven Werkloozen be droeg in de .■week van 19 tot 24 Oct. 44. 10 personen werden voor langoren of kor toren tijd geplaatst, terwijl in het geheel aan 562 personen geldelijfcen steun werd verleend. 1 i Be Belgische vluchtelingen. Tot heulen zijn van de hier onderge brachte Belgische vluchtelingen een 50 ta vertrokken. Het grootste deel behoort to, die, welke in dc Offid. Vereen, rijn onder gebracht, n.l. 23, waarvan er Zaterdag reeds 10 heengingen. Een Belg, die Zaterdag naar Antwerpen is geweest, om zich op do hoogte van den toestand daar te stellen, vertrekt daar heden met rijn vrouw weer heen. De personen, die uit het huis-Liezenb'erg naar België rijn teruggekeerd, hebben om bedrag van 25 francs bijeengebracht en dis aan het Comité aangeboden, .omdat ze ook graag wat wilden bijdragen in de kosten, die de Belgen aan het Comité veroorzaakt hadden. Van de hier gehuisveste Israëlieten zijn er tot heden 10 vertrokken, waarvan een deel naar- Engeland en de overigen naar België rijn gegaan. Uit een en ander blijkt wel, dat er meer vertrouwen in den toestand te Antwerpen komt, zsoodat het te voorzien is, dat ook de volgende dagen wel weer vluchtelingen naar hun Vaderland zullen terugkeeren. Be wereld-oorlog. (Dfoor D. M. Kolilmlan is een plaat gemaakt en algemeen verkrijgbaar gesteld tegen 25 et per stuk, waarvan do toitalc opbrengst in elke gemeente zal worden afgedragen, aan het daar bestaande Steuncomité. (Deze met zleer veel zorg geteekende en jn vele kleuren keurig1 uitgevoerde steen druk vertoont als mtilieu het Vredespaleis, en daaronder in het midden het portret van Carnegie. In den liriker-botvenhoek is een zeer mooi portret van Koningin Wil hel mlin a en in den rechter-bovenhock' dn t van Hugo de Groot; boven in het midden oen mooi portret van Prins Hendrik. Em blemen ran kunst en nijverheid rullen de rij-oniatoenteeringen en onder die van oorlog met de vredesduiven omgeven. Bovenra zijn grepen engeltjes met duiven die een vrede,- tak aanbrengen. Als motto voert de plaat do volgen-lo regelen Geen bittere ironie, in den druk der tijden, Carnegie's ideaal, symbool van pais en vrêo; Want vuriger dan ooit, bij dit ontzettend, Rijst uit ons hart voor rust en vrêo, menig stille beê. Do heer F. J. Dupiant, firma G. 0;bV'ï boekhandel, hoeft de exploitatie in deze gemeente, geheel welwillend, op zich g.v nopnen. t S. II V. De algemeene vergadering van leden dor Sehiodamsche IJsvereeniging zal gehouden worden op Woensdagavond 28 October ia liet Vertoopiofcanl aan dc Lange Haven. De metselaar II. van der K„ wonende So- phiastraat, te Rotterdam, is Zaterdag bij Van Deventer's G las fa brieken alhier on der een groot stuk zandsteen geraakt, waar door hij inwendig zwaar is gekwetst. Hij is in het ziekenhuis te Rotterdam opge nomen. Zaterdagavond omstreeks 10 uur ont stond twist tirssclien den 40-jarigen C. v. Trieht, wonende in de Noorderstraal, en diens buurvrouw W,, welke twist overging lot handtastelijkheden. Do 15-jarige zoon van vrouw W. kwam zijn moeder te hulp en slak v. T. met een mes in het linkerdijbeen, tengevolge waar van deze een ernstige verwonding kreeg. Op last van een te hulp geroepen dokter weril hij j>er brancard naar het zieken huis vervoerd. De 15-jarige zoon werd, als verdacht den steek te hebben toege bracht, aangehouden, terwijl een mes in beslag genomen werd. De jongen is Zon dagmorgen na verhoor weer in vrijheid gesteld. Door burgers werd Zaterdagnacht naar het politie-bureau gebracht een 20-jarig hier wonend persoon, die rij' mot een blauw oog en een verwond hoofd vonden liggen aan den slootkant, langs de trambaan aan den Rotterdamschcn dijk. Aan het bureau bleek, dat de man niet wist hoe hij aan de verwondingen geko men was. Nadat hij verbonden was, is hij naar zijn woning .gebracht. Een schipper heeft vanmorgen in de vroegte aangifte bij de politie gedaan, dat uit een trommeltje en een spaarpot, staande in de roef van zijn in de Voorhaven liggend schip „Aleid Johan", in welke roef hij cn rijn vrouw sliepen, een bedrag van to zamen f10 is ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld, maar voorlo-opig is er geen spoor van den dader gevonden," AGENDA. Elksn Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag Schied. Bioscoop. 8 u. Voor stelling. lieden en volgende avonden. Casino, 8 u. Specialiteiten voorstelling. 26 October. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Toffe jongens van het 7e. 26 October. Groote Schouwburg!, 8 uur. i N. V. Het ToonoelRoy aards „Do Violiers". 1 27 Oct. Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 27 en 30 Oot. Groote Schouwburg, 8 uur.. 't Café'tje. 28 Oct Verkooplokaal 8 uur. Schied. IJs- vereeniging, Algemeene ledenverga dering. 28 Oct. Groote Schouwburg, 1% u. Théatre- franQais. La Raye. Les Huguenols. 29 Oct. Groote Schouwburg, 8 uur. Opc- rette-Georg. Braun. Een .Walzcr- traum. Lijkverbranding Heden deed dc rechtbank te Haarlem uitspraak in de zaak tegen de heeren dr. P. K. van Lissa on mr. M. J. Meijer inzake de bekende kwestie van verbranding van het lijk van dr. Vaillant, overleden te Schie dam. De rechtbank ontsloeg, overeenkomstig den eisch van het O. M„ bfeidc beklaagden van rechtsvervolging. De Delfweg. De Hooge Raarl deed heden in cassatie uitspraak in do zaak van den Directeur van het gemeentelijk electrisch bedrijf te Delft, door den kantonrechter te 's-Graven hage veroordeeld tot f0.50 boete of 1 dag hechtenis, wegens het zonder vergunning van B. en W. van Rijswijk doen leggen van oen kabel voor olectrische verlichting in den Delfweg tusschen de Hoornbrug en Reineveld. De vier cassatiemiddelen in deze zaak voorgesteld, ongegrond oordeelonde, had het O. M. hij den Iloogen Raad, behoudens een ambtshalve door hem voorgestelde wij ziging in do qualificatic, lot verwerping van het cassatieberoep geconcludeerd. De Hooge Raad vereenigde zich met deze conclusie. De bepaling van de Rijswijksche politieverordening, door den requisant over treden, werd door den Iloogen Raad ook toepasselijk geacht op de gemeente Delft, die het beheer en onderhoud van don weg had. Ook achtte de Ilooge Raad de Tic- doelde bepaling volkomen wettig en ver bindend. Met wijziging in de qualificatie van het feit, werd overigens het cassatie beroep verworpen. 1 Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Nyegg

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2