De oorlog Laatste Nieuws'. 1 3 Bargiel, evenzeer eenige malen door ,5» dankbaar gehoor teruggeroepen wor- W f f Sa de pauze gaven eenige leerlingen en .^leerlingen van het gymnasium ecnblij- "llch'c ja één bedrijf. De eomische com binatie van twee dooven, een oude echte en een jonge slmuleerende, daarbij een brutale huisknecht en een verliefd jong meisje, hebben de aanwezigen heel wat doen lachen, hetgeen wel als de beste getuige dis beschouwd kan worden voor het spel van hen, die dit stukje aldus tot zijnreeht deden komen. 1 Ka afloop was er voor de jongelui nog gelegenheid voor een dansje. De Belgische vluchtelingen. De Belgen in het Huis-Liezenberg zullen waarschijnlijk op een der eerste dagen van Januari van daar vertrekken naar een vluch ieüngenkamp, tenzij .de menschen er de voorkeur aan geven voor eigen rekening een onderkomen te zoeken of het land te verlaten. f Uit het HuisVaillant zijn Vrijdagmorgen op eigen verlangen en gezag 29 personen naar Vh&singen vertrokken om naar Enge land over te steken. Zij hebben daar behtei niet dadelijk passage kunnen vinden en zijn daar nu voorloopig op een schip onderge bracht. In het Huis Liezenberg zijn nu nog on geveer 80 en in het Huis-Vaillant 42 vluch telingen aanwezig. J Wereldvrede In de vergadering der afd. Schiedam van den Nederl. Protestantenbond, Vrijdagavond as. te houden in haar kerkgebouw, zal dr. G. Horreus "de Haas spreken over „We reldvrede". De 12-jarige Hugo Romein, wonende in de Leliestraat, is vanmorgen omstreeks 93/r uur bekneld geraakt in de Plateelstraat tus- schen dc-n handwagen, 3ien hij 'duwde en den muur, doordien een mestwagen tegen dien handwagen aanreed. De bestuurder had het paard niet 'tijdig kunnen tot stilstand brengen. De jongen heeft zich aan borst en lenden bezeerd en is naar huis ge bracht, waar geneeskundige hulp zou wor den ingeroepen. f Zaterdag is uit een pakhuis aan de Boter- straat ontvreemd een electrische fietslan taarn. Een onderzoek wordt door de politie ingesteld. L De electrische tram is Zaterdagavond te 12 uur gederailleerd. Voor het weer in Lie rails brengen moest hulp uit Rotterdam worden ontboden. Te lVs uur was men met dat fwerkje (ge reed. Nabij de Koemarktbrug werd hedenmid dag omstreeks 2 uur door den wagen van de H. U.S. M. "aangeredeneen wagentje, waarop stond een tonnetje met pap, dat, restcerende van den maaltijd der Belgische vluchtelingen, werd Weggebracht ter uit- deeling aan de armen. Het tonnetje viel op de straat en de inhoud ging verloren. AGENDA. Elkïn Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag Schied. Bioscoop. 8 u. Voor stalling. Heden en volgende avonden. Casino, 8 u Specialiteiten voorstelling. Heden en volg. dagen. Tivoli Schouwb., 8 u. Operette Gezelschap Nap de la Mar. De Boemelbaron. 14 De. Odéonj, 8 uur. Kunst aan hat Volk. Caritate (Hoogste Liefde), door de Vereenigde tooneelisten van den Kon. Vlaamschen Schouwburg te Antwerpen. 14 Dec. Lokaal K. Kerkstraat 3, 8 uur. N. C. G. O. V. Vergadering van leden en aangeslotenen. 14 Dec. Sociëteit Harmonie, 8 uur. Orkest Concertgebouw te Amsterdam. 14 Dec. Groote Schouwburg, 71/2 uur. Toon. Vereen.-Heijcr1na.11s. Robert, Ber tram Co. 15 Dec. Groote Schouwburg, 8 uur. Maria Stuart. 16 Dec, Groote Schouwburg, 8 uur. Théatre Royal Francais. La Haye Mignon 16 Dec. Volkshuis, 83/4 uur. Mercurius. Openbare vergadering. Spreker R. Winkel: De huidige economische toestand der Handels- en Kantoor bedienden. Ker£ qti Schooi, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Otterloo de heer G. Groot- jans, cand. to A'msterdam,: te Krimpen a-d. Lek ds. H. A. Hedjer te Renkum. Te Assen ds. G. Hulsman te Groningen. Te Retrancliemcnt (Z.-Vlaanderen) ds. J. F. Zijlker, emer.-pred. te "'"'inschoten. Bedankt voor het beroep té Vecnen- eaal ds. B. J. C. Rijnders te Doorn. Geref Kerken Bedankt voor het beroep te Gelder walsen ds. E. Z,wiers te Asperen. Aangenomen het beroep te Giessen- Oudekerk c. a. ds. L. van Wijk te Krom menie. I Hooger Onderwijs. Te Utrecht zijn bevorderd tot arts, de heeren A. T. Krijger en Th. A'. van Pion broek, en tot tandarts, mevr. A. J. Oudenal- vau Marle. De geneeskundige Staatscommissie te Amsterdam heeft tot arts bevorderd de hee- ten J. C. Gerards, geb. te Soerakarta; W- v- d. Tak, geboren te Amsterdam. Naar de „Stichtscho Courant" verneemt, heeft prof. dr. H. [Viisscher, hoogleeraar aan de Rijks-Universiteit te Utrecht, de benoe- tot buitengewoon lioogjeeraar in de wetoformeerde ctogmat'ék) aangenomen. Deze leerstoel gaat uit van den Bond Lot (Ver breiding ten .Verdediging van. de Waarheid in do Ned. Herv. (Geref.) Kerk. Prof. (V&scher heeft de Kon. goedkeuring ontvangen, die hem! in. staat stelt ook (het hoog]eeraars-ambt aan de Rijks-Universiteit to blijven vervullen. Sport. Voetbal. Ned. Voetbalbond. Uilslagen van gisteren gespeelde wed strijden: Afd. H. Schiedam: S. V. V. IIHennes II 22 R'dam: V. O. C. Ill—Sparta III 0—6 A fd. J. Rotterdam: U. S. C.U. D. I. 11 Rotterdam: Leon id asConcordia II w. n. o. 5—0 OemeiHEtf fêleaws. Nederl schip vergaan. (Volgons een telegram van Lloyd's is het stoomschip „Bogor", van den Rotterdam- schen Lloyd, den 3en dezer van. Amster dam naar Buenos Aires vertrokken, onge veer 16 K.Mj. ten Noorden van Leixöes, op de Portageesche kust, gestrand en vol slagen wrak geslagen. Het is te vreezen, dat er 25 man zijn verdronken. De „Bogor" is een schip van 3621 ton, in, 1898 gebouwd. Den Gen dezer passeerde het Dover. Nader meldt men ons uit Rotterdam, dal de bemanning bestond uit 35 koppen, van wie er slechts 7 zijn gered. Het schip, dat aan de Rolterd. Lloyd behoorde, was gecharterd door de Koninkl. Nederl. Lloyd om te Buenos Ayres een la ding graan te gaan halen. 1 De kapitein was J. F. Lucas, uit Rotter dam. f Een eigenaardige wijze van smokkelen. De grenswachten aan de Maas in Lim burg hebben den laatsten tijd bijzonder tc letten op het smokkelen van petroleum. Op alle mogelijke manieren wordt getracht dit in België tegenwoordig zoo duur artikel over de grens te krijgen.' In het (dorpje «Gre- venwicht werd deze week de smokkelaars truc ontdekt. Aan de overzijde van de (Maas op Belgisch grondgebied het men een vlie ger op aan een stevig touw. Nadat lie vlie ger op Nederlandsch grondgebied was ge- daald, Werd deze van het touw afgenomen en in plaats daarvan eenige kannen met olie vastgebonden, die dan door de rivier naar den overkant werden getrokken. De grenswacht heeft nu ook het consigne gekregen, behalve op vliegmachines, ook op gewone vliegers te letten. Straatroovers. Te Rotterdam i Zaterdagnacht om twaalf uur de scheepsti. amerman J. C. S„ die met vrouw en dichter van de veerboot kwam, in de Sdieepb'ouwerstraat door twee onbekende mannen aangevallen. Rij kreeg een slag op. het hoofd en zijn vrouw werd tegen de straat geworpen en beroofd van twee gulden, die zij' in haar mantelzak had. De daders zijn ontkomen. Het mes. Zondagnacht vond de politie in de Stielt jesstraat te Rotterdam de Zweedsche ma troos E. S. met een levensgevaarlijke wond in den buik. Hij! had een messteek Qpge- loopen bij "een vechtpartij tusschen zee lieden en had ongeveer een uur reeds op straat gelegen. De gewonde is in het ziekenhuis opge nomen. 1 De misoogst in Australië. Het Parlement van New-South Wales heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij de regeering gemachtigd wordt den gehee- len oogst van het volgende jaar èi 5 shil ling per bushel op 1e koopen, teneinde te verhinderen, dat de prijzen te veel zullen stijgen door export naar de overige ge deelten- van Australië, waar 'drie kwart van den oogst door droogte is vernietigd. In mobilisatietijd. Een kapitein heeft iemiand noodig voor kleine administratieve bezigheden, waar voor zich een soldaat aangemeld heeft. Kapt: „Kun je goed schrijven?" Sold.: „Ja, kapfein". Kapt.: „Zoo, hml, en kun je een beetje rekenen?" Sold.: „Ja, kaptein". Kapt.„Wat ben je eigenlijk vdn je vak Sold.: „Loexaar in de wis- en natuur kunde, kaptein". 1 wegens moord op zijn vrouw, maar door de jury werd vrijgesproken. Een kranig stukje. De „Voss. Zeitung" deelt een kranig stukje mede van den officier bij de kuras siers, graaf Mielzynski. Bij de terugtocht van een Duitsche compagnie uit Schirwindt (Oost-Pruisen) op 31 October, waren eeni ge zwaargewonden achtergelaten. Eerst la ter bemerkte men het verzuim. Daar de ver laten stellingen echter midden in de Rus sische vuurlinie lagen, scheen het onmoge lijk de ongelukkige gekwetsten op te halen. Toen wist luitenant Mielzynski eenige man schappen over te halen met hem een po ging te gaan doen om de gewonden te redden. Ofschoon de Russen hun vuur nog versterkten, kroop de dappere kleine schare de helling op, waar de zieken lagen. Deze werden eerst'naar een gedekt terrein ge "bracht, toen naar een nabij gelegen kamp gedragen en vandaar naar het hospitaal overgebracht. De aanvoerder van deze reddingsbrigade was graaf Matthias Mielzynski, Poolsch ver tegenwoordiger in den Duitschen Rijksdag, die eenigen tijd geleden was aangeklaagd Tutschen vriend en vijand. In het „Berliner Tageblatt" schrijft een officier van gezondheid twee schetsjes: Het was in een Fransch dorp, op een berghelling in de Vogezen. Ik had een ver- bandplaats opgeslagen voor de artillerie. Rondom het dorp stonden de batterijen en schoten in het dal op de stellingen "van tden vijand. Over de daken vlogen onze granaten met hol huilend gerucht Over de aaken (te rug kwamen de projectielen van den vijand, fluitend en langzaam vallende, langzaam als zochten zij op het laatste oogenblik nog hun doel en ontploften dan met een ge weldigen knal. 1 Om negen uur werd ik bij een'jonge (vrouw geroepen, die in barensnood lag. Het huisje stond aan den weg, dicht bij de batterijen, die schoten en beschoten werden. De ruiten trilden, het armoedige vaatwerk In de kast rinkelde, het huis kraakte in al zijn (voegen. De geboorte onder het gedonder van het geschut had plaats gevonden. Ik baadde het kind en wikkelde het in. Om mij (iieen pton- den gelukkige vrouwen, de nieuwe groot moeder weende van vreugde. 'Op het bed lag in haar eerste moedergeluk de jonge vrouw. Daar kraakte het met geweldig ge dreun, ais viel het huisje boven ons lin. (Ver schrikt stoven de vrouwen uit elkaar. De ruiten sprongen. Rinkelend vielen de scher ven op den grond. De muren beefden en de meubels kraakten. Aan den weg zag ïk een muur omvallen en in een wolk fvanld ikke stof uiteen vliegen. Door het gebroken ven ster waaide de geelachtige kalk naar binnen. Ik hield het kind in den arm (om (hel voor stof te beschermen en keek in het (dal, 'waar onze vijanden stonden. Ik hoorde opnieuw een schot daar beneden. In dertig seconden zou de granaat hier zijn. Wat zou (nu (ten offer vallen? Om de drukkende stilte van de halve minuut te breken, vroeg ik „Waar is de vader?" „Hij is soldaat" l „In welk regiment?" I „Bij de artillerie." I b,Waar is hij nu?" 1 De oude vrouw wees naar buiten in het het dal„Daar beneden." Ik keerde mij (af en drukte het kind vastertegen mij\aan. 'Een andere schets: 1 Sedert weken gaat het om het dorp W. Begin September waren wij er. Daarop kwamen de Franschen binnen. Einde Sep tember werd het hun in stormloop afge nomen. In October namen wij het weer. (Nu hebben wjj ieder een helft. Aan het eene eind liggen de Franschen, aan het andere eind hebben wij ons kwartier. In hetttriidden van het dorp, in een der beste (huizen, Avoont een ongetrouwde dame, midden in de dertig, niet onknap. Ze is bijna de eenige inwoon ster van het half in elkaar geschoten (dorp. Toen wij binnentrokken, nam zij als eenige waardige vertegenwoordigster van het vrouwelijk geslacht ons onder haar hoe de. En de vestibule van haar huis Üiende ons, bij gebrek aan een beter vertrek, lals officiers-kantine. Een groote ronde tafel vul de die bijna geheel. Boven de deur (waaide de witte vlag met het roode kruis. „Ik (ben neutraal", zei zij. Ze was als verpleegster opgeleid en had hier onder de Franschen een kleine ambulance ingericht. Als wij haar vroegen, of zij niet bang was, |omdat nieuwe gevechten te wachten waren, wees zij gewoonlijk op de vlag en zei„Ik (ben neutraal." J Zij had hier reeds bombardementen en straatgevechten meegemaakt. „Waar was u in dien tijd?" Zij liet mij haar stevig ge welfden kelder zien. Er stond een bed en een tafel, en levensmiddelen lagen er op gestapeld. Nu was ze van 's morgens vroeg tot 's avonds laat bezig om voor ons te zorgen. Van onze eerste morgenkoffie tot de laatste bisschop toe, waarmee we te middernacht afscheid pleegden te nemen van de kantine-tafel. Toen wij uit het dorp terugtrokken, wil den wij haar meenemen. „Wij moeten het doip misschien beschieten," zeiden wij. Zij ging niet mee. „Ik ben neutraal," zei zij. En wees op haar vlag. De Franschen trokken binnen en zij zorgde voor hen. -liet dorp werd door ons beschoten. Haar huLs "bleef gespaard. Er werden straatgevechten geleverd. Zij ging niet weg. j Nu behoort het dorp voor de helft ons en voor de andere helft aan de Franschen. Zij woont in hot midden. Boven haar deur waait stukgeschoten de witte vlag met het roode kruis. Soms in liet middaguur, als meest wapenstilstand heerscht, 'komt in oen doek gehuld, een vrouw met een mandje aan de hand naar buiten en "draagt hel vandaag naar dit en morgen naar het andere einde van het dorp, en alle wapens zwij gen. 1 Ieder kent haar. Zij is neutraal. Als de oorlog ten éinde is, krijgt zij van Frankrijk het Legioen van Eer en van Duitschland het IJzeren Kruis. Hofbericht. Z. K. H. de Prins vertrok" hedenochtend 9.52 unr per Roll. Spoor weer voor eeni ge dagen naar het Loo. 1 f Oorlogsvaria. De op politiek gebied bekende Moham- medaansche Indiër, Ebn-Said-a!-Arali heeft voor den Duitschen artillerist of vlieger, die een bom op Londen zou doen (neerko men, een gouden medaille uitgeloofd. Deze medaille, zegt de schenker, moet niet beoordeeld worden naar de waande in goud, maar naar de uit de diepst van (het hart komende bedoeling. Weersverwachting. Verwachting tot" den avond van Dinsdag 15 dezer: Matige tot krachtige, tijdelijke wellicht stormachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, betrokken of zwaarbewolkt mot tijde lijke opklaring; waarschijnlijk eenige re gen; zelfde temperatuur. Brttsehe vlieger geïnterneerd. Men seint ons uit Temeuzen: Nabij de West Zeeuwsch-Vlaansche grens is wegens leen defect aan de machine een Engelsche militaire tweedekker geland, die nog een bom bij zich had. Machine en bestuurder zijn geïnterneerd. Luitenant-Generaal v. d. Broek, f- In den afgeloopen nacht is te 's-Graven- hage op 74-jarigen ouderdom overleden de luitenant-generaal J. L. de Bock, adjudant i. b. d. van H M. de Koningin. De AuiBterdamsehe Beurs Men meldt ons d.d. heden: Uit goede bron wordt vernomen, dat omtrent het tijdstip van de opening der Amsterdamsch© Beur nog geen beshrs'ng is genomen, omdat dit samenhangt met de regeling van het prolongatie-vraagstuk het welk ten aanzien van" verschillende on- derdeelen nog niet volkomen tot klaarheid is gebracht. Yan liet Westelijke front BERRIJN, 14 Dec. Het groote hoofdkwar tier meldt hedenmorgen Zwakke Fransche aanvallen op onze stel lingen tusschen de Maas en de Vogezen zijn zonder moeite afgeslagen. Voor het overige is van het oorlogster- rein in het Westen niets belangrijks te melden. Onjuist is de Fransche mededeeling d.d. 12 Dec., luidende: „Ten N. van Vailly „is een Duitsche batterij geheel vernie- „tigd. Ten O. van Vigneul zijn 2 Duitsche „batterijen vernietigd, één van zwaar ka- „lib'er en één voor vliegtuigen. In dezelfde „streek hebben de Fransche^ een blokhuis „in de lucht doen springen en verschillende „loopgraven vernietigd." Al deze beweringen zijn verzonnen.., PARIJS, 14 Dec. Het officieele commu niqué van gisteravond 11 uur luidt: Van beide uiteinden van het front zijn berichten ingekomen, dat de aanvallen der Duitsohers daar mislukt zijn en wel een aan val ten noordoosten van Yperen en een andere op het station van Asp ach. 's-GRAVENHAGE, 14 Dcc. De Fransche legatie deelt heden omtrent de krijgsver richtingen het volgende mede: Den 12en December is het bijzonder kalm geweest. De vijand heeft nochtans getracht in de streek ten Zuid-Oosten van. .Yperen hevige infanterie-aanvallen, te doen, die volkomen werden afgeslagen met zware ver liezen voor hem'. In hot bosoh van Lie Prêtre zijn wij flink vooruitgegaan. In de Vogezen deed de vjfarid herhaalde malen aanvallen ton, Noord-Westen van Sen ones, maar wijt hebben hem tot den. terugtocht gedwongen. Reims. PARIJS, 13 Dec. Poincaré heeft een be zoek gebracht aan Reims, waarbij hij aan het gemeentebestuur hulde hraciht voor den moed, betoond gedurende het bombarde ment. - Yan liet Oostelijke front Duitsch communiqué. BERLIJN, 14 Dec. Het groote hoofdkwar tier meldt hedenmorgen: Uil Zuid-Polen valt niets belangrijks to vermelden. In Noord-Polen hebben onze operaties een geregelden voortgang. De Russische mededeeling van 11 -dezer is onjuist. Daarin wordt officieel gemeld: „Ten Z.W. van Krakau gaan wij met ons „offensief voort. Wij hebben in den aan- „val Lal van kanonnen, mitrailleuses on on geveer 2000 tnan gevangen genomen." Inderdaad is niet één enkel man, niet één enkel kanon in handen der Russen gevallen tijdens de gevechten ten Z.-W. van Kra kau. Russisch communiqué. PETROGRAD, 13 Dec. (Officieel.). In de streek van MLawa hebben wij onzen aan val over het geheel© front met succes voortgezet. Op 12 Deo. namen wij een yijan delijke stelling in de streek van Przasnysz en Ciechanof. Wij" vervolgden den terugtrek- kenden vijand tot de grens. Onze cavalerie deed in deze streek een weligoslaagdo charge waarbij de vijand zware verliezen leed. Aan 't front LowicszRowo blijven de Duits-diers hun offensief met hardnekkig heid volhouden. Onze troepen hebben hun belangrijke verliezen toegebracht en oen nieuwo stelling veroverd ten noorden van de Bsoera. Op andebe punten aan den linker (Weich- selocver hadden slechts plaatselijke gevech ten plaats. Ten zuiden van Krakau duurt de slag voort zonder dat de toestand is veranderd. In de Karpathen hebben troepenverschui vingen plaats van de Russische en Ocsten- rijksche troepen. Oostenrijk en Servië. NISJ, 13 Dec. (Officieel.). Onze troepen hebben op 8 Dec. den uiteengeslagen vijand op het noordwestelijk front vervolgd. Va'jc- wo werd op dien dag bezet. Desjitza don volgenden dag. Op deze linie werden 28 officieren en 2237 man krijgsgevangenen ge maakt, terwijl een groote hoeveelheid mate riaal werd veroverd. Ten noorden van de lijn KoGmajWarmitza, werd hevig ge vochten en werd. de vijand met groote verliezen teruggedreven. Duizenden gevan genen zijn te Nisj aangekomen. CETT1NJE, 13 Dec. De Montenegrijnen zetten hun offensief voort. Zij hebben Vise grad en daarbij een groote hoeveelheid levensmiddelen en militaire kleeding ver overd en een groot aantal gevangenen ge maakt. f i 1 Turkscli slagschip getorpilleerd. (LONDEN, 14 Dec. (Officieel.). Gisteren is een Engelsche onderzeeër in de Darda- nellen doorgedrongen, door onder de mij nen, welke den toegang versperren, door te duiken, en heeft het Turksche slagschip „Metsudié" getorpilleerd. De onderzeeër keerde ongedeerd terug. Toen het slagschip het laatst werd ge zien, bevond het zich in zinkenden toe stand. 1 Znid-Afrika. PRETORIA, 13 Dec. Onder de rebellen die zich hebben overgegeven bevinden zich generaal Raulenbarh, generaal Ivrog. gene raal de Jager met een commando van 30 man, en de veldkornetten. Eksteen en de Russon. De eenige rebel van naam die in de VHRtaat is overgebleven is het lid van den Provincialen, Raad Conroy. Diverse berichten De bewapening der Vereen. Staten. WASHINGTON, 13 Dec. De minister van marine stelt voor het bouwen van twee dreadnoughts, zes torpedo-jagers en min stens 8 onderzeeërs. Handel en Bedrijf. Beurs van Schiedam- MAANDAG 14 December. Offkieele noteering van de Commissie uit da Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJNf 16.75 per H.L. ROGGEgeen opgave. GERST, geen opgave: MA IS: geen opgave. Nam,ens de Comm. voor de noteering B- A, 1. WITTKAMPF. Noteering der Vereeniging „Bond van Dis~ tiilateurs", gevestigd tc Botterdam. MOUTWIJN: f 17.50 per ILL. cont JENEVER: £21.50 per ILL. AMST. PROEF: f23.— per H.M. Namens de Comm. voor de noteering. MOUTWIJNStemming traag. SPOELING: f2.10. SPIRITUS: f21. RUWE SPIRITUS: f10. ROTTERDAM, 14 December. (V e 111 a r k t. Aangevoerd489 vette run deren, 80 vette kalveren, 1080 »chapen, 747 varkens. Handel van kosicn redelijk. Prijzen: konen 928066 ct, kalveren f 1.251.151.0O, schapen 545250ct, lammeren 70—6S—70 ct., licht soort 66 58 ct. Alle? handel vlug. (Vlas. Aangevoerd: 7170 st Blauw, 75 95 st, 2000 Groningsch 70—80 st, 80 st. lloll. geel 63 -73 st, 1726 st. wit 63— 73 st. Zaden. Lijnzaad zaai f30—35, voer f 16—19. Aardappelen. Zceuwsche bl au we f2.90—3.20, Zomwsche bonte 2.803.10, Zemwsche eigenhveimiers 2.40—2 50, Spui- selio eigenheimers 2.402 50, poters 1.80—2.10, Brie-Lach© kralen 2.40—2.60, bravo's 2.903.00. t Eieren Zoomvscho f 10.10.50 Ovormaa- sélie 11.11.50. Ajuin. Aangevoerd 4000 HL., f4.1.25 per CO K.G. Rinnenluralsclie granen. Winter, enz ome r- gerst f 12.5013., haver 12.12.70,bruine boonen 12.5015.25, La Plata maïs 241. Burgerlijke «Stand. SCHIEDAM. Geboren: 11 December: Maria, d. van H. 0verheul en J. van Doesburg, BaJckersstraat Jo hannes, z. van G-. van, der Windt en N, W. do Graaf, Houtstraat. 12 December: Gerardina, d. van A. Hart- niaris en A'. van der Kamp, Oversclüescho- straat. Over' eden: 11 Deo.: Jacob'a Liduina Veldhoven, oud 13 rand., Mansdamschestr. VLAARDINGEN. Ondertrouwd: 10 Decern'lxiirCornelis Zevenbergen, 25 jaren en Cornelia van, dor Baars, 21 jaren. Hendrik Brinkman, 22 jaren, en Wilhel- miua Adriana Andrea Werner, 23 jaren. Gij-bertus Reedijk, 23 jaren en Johanna Froderika Webers, 20 jaren. Johannes Wapenaar, 28 jaren en Christina Smits, 21 jaren. Daniel Breedorveld, 27 jaren en Jannetje van Dijk, 25 jaren. Gehuwd: 12 December: Petrus Verheul, 29 jaren en Maria Roselina Michels, 19 jaren. Geboren: 8 DecemberAnna, d. van H. J. Dijkman en A. van Es, Stationstraat. Ernst Wil lem, z. van M. van der Vlis en A. G. Bergman, Willem Beukolszoonstraat. Anna, d. van P. van, der Spek en A. Both, Eendrnehtstraat. Leendert, z. van J. Breur en G. de Bruijn, Westhavenplaals. 9 December: August Wilhelm, z. van J. K. Boeter en M- Bos, Markgraaf straat. 10 December: Willem, z. van I. S. Kor- pershoek en L. Waponaar, Landstraat. 1 Helena, d. van S. van Toor en. TL Hooger- werf, 2e Spoorstraat. Jacoba, d. van W. van der Vlaart en G. van Teijlingen, Kwakellsteeg. Overleden: 9 December: Johanna van der Hoeven, 47 |aren, echtgenoot© van L. Penning. :s zs j defl-

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 3