i -i "i a n -( v{ \j{ r ten einde gebracht en maatregelen getrof fen ter voorkoming van een herhaling der betreuren;.waardige grensincidenten. Onlusten te Petersburg. Over de arbeidersonlusten, die te Ito tersburg zouden zijn uitgebroken, wordt uit Kopenhagen nog nader gemeld De beweging begon jn de Poetilloffa- brieken. naar de arbeiders sedert weken tc.t een arbeidsdag van IS uren worden gedwongen, ronder eenige loonsvorhooging te hebl>on ontvangen. Eenige honderden van hen staakten en bleven dreigend voor de deuren der fabriek staan. Het bericht van een staking in de Poetilloffabrieken ver Ie zich als een loopend vuur in de de andere fabrieken Spoedig kregen de stakers aanzienlijken steun van alle kan ter. De bcloogers vcreenigden zich lot een langen stoet om zich naar het centrum der stad te begeven, maar u orden door gen darmes en kozakken tegengehouden. De arbeiders ontplooiden een roode vlag. wat voor de soldaten het signaal was tot een krachtiger optreden, waarbij van de vuur wapenen werd gebruik gemaakt. Meer dan honderd arbeiders en zes soldaten werden gewond. Een r o n d s c h r ij v e n v a n president TV 1 s o n. President Wilson heeft een rondschrij ven gericht aan de Amerikaansche ver schepers, waarin hij de noodzakelijkheid in het licht stelt van volledige en juiste vrachtlijsten, wanneer men vertraging in het vervoer ten gevolge van het onder zoek op zee venschte te voorkomen. ,,Er zijn," zoo zegt hij. .gevallen voor gekomen van onnauwkeurige en onvolledige vrachtlijsten, van geheimhouding van den aard der ladingen en zelfs een klein aan tal dozer gevallen brengt den Amerikaan- selien handel in het algemeen in verden king." Wilson verzoekt derhalve de niedewer king van het publiek ten einde de in oor logstijd onvermijdelijke vertragingen tot een minimum te brengen en ter vo-orh'o ming dat de verschepers de moeilijkheden, waaronder de handel in dezen tijd toch reeds gebukt g.iat, nog vorgrooten. Wanneer vcrachepois het verlangen daar toe to kennen geven, zoo voegt Wilson aan het bovenstaande toe, dan zal een ambte naar ter beschikking worden gesteld om toezicht te houden op het laden der sche pen en een bewijs af te geven voor de vol ledigheid en nauwkeurigheid van de vracht lijst. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. Vereen. Staten en Mexico. Tusschen de Vereen. Staten en Mexico is de toestand uiterst gespannen. Een tele gram uit Washington aan de „Daily Tele graph" maakt melding van een ultimatum, door de regeering der Vereen. Staten tot Villa gericht. Daarin wordt meegedeeld, dat het eerste schot, dat over de Mexi- caansch-Amerikaansche grens wordt gelost, het sein zal zij~> voor de Ver. Staten, om de vijandelijkheden te beginnen. BINNENLAND, Van het hof. H. M. do Koningin is gisteravond te 6 uur 17 minuten per Staatsspoor van Haar militairen inspectietocht in den Haag terug gekeerd. V De Koningin-Moeder heeft f100 geschon ken voor de nagelaten betrekkingen van den verongelukten logger Sch 392. (H. Ct)« H. Id. do Koningin-Moeder liet heden in de kunstzaal „Pictura", Koordeinde 144, te ,'s-Gravenhage, enkele aankoopen doen van schilderijen, geëxposeerd op de steun- tontoonstelling van werken, vervaardigd door Haagsche schilders en schildcre;sen, die geen lid zijn v.an. een Haagsch schil derkundig genootschap. De Koningin In Limburg. Omtrent den inspectietocht van H. TL in Limburg wordt uit Maastricht geschreven: Maandagochtend ongeveer half twaalf arriveerde II. AL de Koningin per yxtva- trein, bestaande o. a. uit 5 salonrijtuigen, te Maastricht. Bij het station stonden duizen den menschert. II. M. werd begroet door den Commissa ris der Koningin en was vergezeld door freule Sloet, generaal .1. Schimmel pen - ninck, baron Bentinck en Jhr. Quarles van Ufford, ordonnance-officier. Per auto werd gereden langs den kori sten weg naar het gouvernementsgebouw in de P.ouillonstraat, H. TL werd geest driftig toegejuicht. I Jn het Gouvernementsgebouw werd dc Koningin verwelkomd door mevrouw Ruys do Beerenbrouck. Ongeveer 70 personen uit alle doelen der provincie verschenen ter receptie, allen bestuursleden van vluchtc- lingen-eomité's, van plaatselijke steunco- mité's en Roode Kruis-afdeelingen. Zoo werden aan II. TL voorgesteld hoeren uit Maastricht, Roermond, Venlo, Kerkrade. Sittard, Heerlen, Weert, Valkenburg, Eijs- den, Ilouthem. Nadat II. TL de thee gebruikt had bij mevrouw Ruys, verliet de Koningin weer het Gouvernementsgebouw per auto, be zocht enkele posten en wachten en vertrok daarna in de richting Roermond, om onder weg nog even te inspecteeren de troepen uit Maastricht, die dien morgen waren uit gerukt voor een militairen marsch. Consulaire dienst. Bij Kom besluit is de heer J. A. Benraadt benoemd tot vice-consul der Nederlanden ie Sanla-Fé (Argentinië). Aan. den heer Benraadt kan in het Neder- landsch worden geschreven. Het ressort van het vice-consulaat strekt zich uit over de departementen: Deparlc- mento de la Capital, San Javier do las Colonias en San José (prov. Santa-Fé). Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal op Zaterdag 9 dezer niet plaats hebben. InUjtinr Tan lotelingen. Bij Kon. besluit van 2 dezer is bepaald dat do krachtens Kon. besluit van 7 Sep tember j.L uitgestelde inlijving van lotelin gen voor de lichting der militie van 1914 geschiedt: a. voor zooveel betreft hen, die bestemd zijn voor een der regimenten veld-artillerie of voor het korps rijdende-artillerie, in het tijdvak van 1(120 dezer; 1). voor zoover betreft hen, die bestemd zijn voor een der regimenten huzaren, in drie gedeelten, achtereenvolgens in de tijd vakken 1G20 dezer, 15 Maart en 1G20 April; c. voor zooveel betreft hen, die bestemd zijn voor het regiment genietroepen, in hot tijdvak 1620 dezer. Tan de lichting 1914 zullen alsnog wor den ingelijfd op 18 en 19 dezer: lo. i/a gedeelte van het getal der lotelin gen toegewezen aan de regimenten huzaren 2o. de lotelingen toegewezen aan de re gimenten veld-artillerie en aan het korps rijdende artillerie; 3o. de lotelingen. toegewezen aan het re giment genietroepen, voor zoover zij als ambtenaar bij de post en telegraphic be last zijn met den toesteldienst; begin Maart en ongeveer half April tel kens Va gedeelte van het getal der lotelin gen toegewezen aan de regimenten huzaren. Alleen om zeer gewichtige redenen waaronder in dit geval ook sludiebelangen kunnen worden gerekend kan aan deze in te lijven lotelingen uitstel van eerste oefening worden verleend, indien zij daar toe alsnog ten spoedigste zelf hun verlan gen bij (ongezegeld) verzoekschrift aan den Minister van Oorlog te kennen geven, met overlegging van een deugdelijk bewijsstuk omtrent het werkelijk bestaan van de re den der aanvrage. De dienstplichtigen zullen echter rekening moeten houden met de mogelijkheid dat het uitstel wordt inge trokken, zoodra de omstandigheden daar toe aanleiding mochten geven. (St.ct.) De groote Leen log. Wij vernemen dat de Eerste Nederland- sche Terzekering-Tlaalschappij op het leven en tegen invaliditeit te 's-Gravenliage, met hare dochter-maatschappij De Verzekerings- Bank „De Nieuwe Eerste Nederlandsche" voor twee miilioen gulden op de Rijkslee- ning heeft ingeschreven. In de gedwongen leening zouden beide Maatschappijen te zamen voor f66000 heb ben moeten deelnemen. De Beureopening. Op 't huidige moment weet feitelijk nie mand, wanneer de Amsterdamscbe Beurs geopend zal worden. Dit zal echter zeker niet geschieden voor den dag, waarop de groote leening sluit, dus niet vóór 11 dezer. Of 't dan echter nog veertien dagen zal du ren, gelooft niemand en de aangewezen dag zou dan zijn een week daarna, dus den 18en Januari. Reeds groote wedden schappen worden hieromtrent gesloten. Nederland en de oorlog. Si onna ge. De „Telegraaf" meldt: De justitie is een ernstig geval van spion-, nage op het spoor, dat tot arrestatie van een geëmployeerde bij den dienst der tele grafie heeft geleid. In hoofdzaak komt liet gepleegde ernstige vergrijp hierop neer, dat telegrammen van een der oorlogvoerende mogendheden wer den ingezien en uit verschillende plaatsen des lands, door bij het uitgebreide eomploc betrokkenen, naar een andere oorlogvoe rende mogendheid werden overgebracht. De oorlogsdeeningj. Het verloop van de inschrijvingen op de staatsleening is bevredigend te achten, als men rekening houdt met bet feit, dat van bankiers en commissionnaris in effecten, die in hoofdzaak do inschrijvingen .ver zamelen van de kapitaalkrachtige kringen, nog nagenoeg geen inschrijvingsbiljetten zijn ontvangen. Vermoedelijk zullen deze tot den laatsten of op een na den laats ten dag wachten om voor hun geheele clientèle tege lijk in te schrijven. Is dit voor hen zelf en ook voor do administratie gemakkelijker, anderzijds is dit te betreuren, omdat daar door ook de regeering lot den laatsten of voorlaatsten dag in volkomen onzekerheid zal verkeeren omtrent de resultaten. En noodig wordt het niet geacht, want uit den aard der zaak mag iedereen meer dan één biljet indienen, welke biljetten dan voor de toewijzing tot -één inschrijving worden samengevat. Voor de administratie bestaat tegen het indienen van meer biljetten geen bezwaar, te minder, wanneer men op zijn tweede en eventueel derde biljet aantee- kent: eerste vervolg, tweede vervolg enz. Naar gisteren te Amsterdam beweerd werd, zou Engeland voor enorme sommen ingeschreven hebben op de Nederlandsche leening. Na onderzoek in welingelichte krin gen, heeft onze Amsterdamscbe correspon dent daaromtrent het volgpnde vernomen. Zooals men weet heeft de Kon. Petroleum Mij. ook to Londen een zetel. Haar directeur woont ook daar en nü is het vrij zéker, dat door die Maatschappij een reusachtig bej drag is of zal worden ingeschreven. Men noemde een som tusschen de twintig en vijftig miilioen gulden. Zoodoende is ver moedelijk liet gerucht van Engelsche deel name in de wereld gekomen. Trouwens het is bekend, dat destijds ook voor de Integralen der Ned. Werk. Schuld, stukken zijn uitgegeven bestemd voor Engeland van exceptioneel hooge bedragen. Uit de directe of indirecte deelname van Engeland uit in de groote leening zijn dus volstrektgeen conclusies te trekken zooals reeds ge schiedde van politieken aard. Naar D ui tsjchl and. Uit Lisse zijn 20 personen, meest jonger lieden, naar Duisburg, in Duitschland, ver trokken, op raad van twee Jorpsgenooten, dia_er reeds werken in de fabrieken van Krupp. Ook uit Noordwijkerhout begeven zich velen daarheen. Muziek gevraagd. De Nederlandsche Vereeniging Onze /loot ontvangt van verschillende zijden aanvragen om muziek voor riool, mandoline en guitaar en voor zangmuziek, en hoopt, dat "elm haar aan lichte, opwekkende muziek '.alten helpen, waardoor een goed werk zal wor den gedaan om do militairen de lange avonden op de afgelegen plaatsen, waar voor hen geen afleiding bestaat, aangmuam lo doen doorbrengen en hen voor verveling te vrijwaren. Het hoofdbestuur van Onze Vloot, Sta tionsweg 89, to 's-Gravenhage, zal dank baar de schenkingen ontvangen. Geïnterneerden. Do interneeringscommandant te Kampen, majoor F. A. Iloefer, heeft gistermiddag op den Zandberg met een hartelijke toespraak aan de Belgische geïnterneerden aldaar een vaandel in de Kamperkleuren (wit on blauw) uitgereikt, bij welke plechtigheid dc te Kampen aanwezige Belgischa en Hol landsche officieren tegenwoordig waren. Het eigen muziekkorps der geïnterneer den liet zich hierbij hooren en speelde na afloop bel Belgische en Nederlandsche volk-lied. Wisselen van Belgisch geld. Ten einde hel wisselen van Belgisch geld aanmerkelijk te vergemakkelijken en misbruiken te vermijden, is bepaald, in over- v instemming met de Nederlandsche Bank, welker voorkomendheid het mogelijk maakt Belgisch geld tegen een hoogen wissel koers in te wisselen, dat van 12 dezer af de uitgewekenen, die zich aanmelden om hun Belgisch geld in te wisselen tegen Hollandscli geld, voorzien moeten zijn van een voorgeschreven identiteitskaart Deze kaart zal kosteloos worden .ver strekt door bemiddeling van de „Union Beige", die eiken Maandag, Woensdag, Don derdag en Zaterdag van 1012 en van 25 uur in het Beursgebouw te Amsterdam (ingang 0udebrugsteeg) zitting houdt Biel a n gl i ebbe n den worden er op opmerk zaam gemaakt, dat op hun identiteitskaart oen foto moet zijn aangebracht. Zij dienen zich dus te voorzien van een gelijkend por tret. Blij wijze van overgangsmaatregel zaJ het geoorloofd zijn, in tegenwoordigheid van de leden der commissie, welke speciaal door do „Union Beige" wordt benoemd, het portret af te nemen van de identiteits kaart, waarvan de belanghebbenden op het oogenblik zijn voorzien. Het wisselen zal worden geweigerd aan alle personen, die niet van de voorge schreven kaart zijn voorzien. Kostwinnerschap. De minister Van oorlog heeft tot de bur gemeesters in den lande een volgend schrij ven toegezonden1 Zooals u wellicht reeds bekend is, mag, ingevolge de aangenomen wet, betreffen de het langer in dienst houden van inge- lijfden bij de militie, ter zake van den werkelijken dienst, in Januari 1915 vervuld door dienstplichtige kostwinners der mili tie, als maximum-vergoedingsbedrag wor- .dcn toegekend, fl.50 per dag en mag •«ingevolge de eveneens dezer dagen tot stand gekomen wet betreffende het lan ger in dienst houden van dienstplichti gen bij de Landweer, ter zake van den werkelijken dienst, in genoemde maand vervuld door dienstplichtige kostwinners der Landweer, voor wie in normale tijds omstandigheden de diensttijd op 1 Aug 1914 of op een lateren dag kou zijn ge ëindigd, als maximum-vergoedingsbedrag f 2 per dag worden toegekend. Ten slotte wijst Zijne Excellentie nog op een gedeelte uit de Memorie van Toelichting, betreffen de bedoelde wot, welk gedeelte luidt; „De bedoeling is geenszins om do aan betrekkingen van miliciens toegekende ver goedingen met 1 Jan. 1915 oen. algemeene verhooging te doen ondergaan, maar alleen om de vergoedingen boven het bedrag van fl per dag te kunnen doen stijgen in die gevallen, waarin de omstandigheden van de vergoeding genietende personen daar toe aanleiding geven." Het interneeringskamp te Zeist Naar men verneemt, zal de heer Troelstra het uitvoerig antwoord van den Minister van Oorlog op zijne vragen naar aanleiding van het gebeurde in het interneeringskamp te Zeist op 3 December, een onderwerp van bespreking doen uitmaken door de Sociaal-Democratische Kamerclub. jVLAARDINjGEJ^ 6 Januari. Van debouWr vereeniging „Samenwerking", alhier, isbjj B|. en TV(. het verzoek ingekomen om een perceel grond in erfpacht te bekomen. Het plan is hierop een aantal arbeiderswoningen te zetten. STADSNIEUWS. Naar wij vernemen heeft mevr. J. W. F. Tonsbeekvan Lonkhuizen de benoeming in de laatste gemeenteraadszitting gedaan, tot lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, niet aangeno men. Inschrijving voor de Militie. Belanghebbenden worden herinnerd aan de inschrijving voor de militie, welke zal plaafs hebben in den St Joris Doele, al hier, op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Jan a.s., telkens des voormiddags 912 uur en des namiddags van 14 uur. De groote Leentng. Naar wij vernemen zal de Spaarbank alhier, opgericht door de Mij. tot Nut van 't Algemeen, voor een bedrag van flOO.OOO deelnemen in de leening van 275 miilioen gulden. 1 C l. Boor den brugwachter aan de Ooievaars- brug A. C. TVies, is gisteravond aangehou den de 31-jarige G. M., alhier, die een kelderkistje met 16 flesschen jenever, dat op de Schie ter verzending gereed stond, opnam en er mede van doorging. Hij is hedenmorgen na verhoor overge bracht naar het HuLs van Bewaring te Rotterdam en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Vanmorgen is ter beschikking van den Officier van Justitie te Rotterdam gesteld een jongen van hier, die nog oen maand tuchtschool moet ondergaan. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag Schied. Bioscoop. 8 u. Voor stelling. Heden, en volgende dagen. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap-Spree. De kinderen van kapitein Grant. Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Ifenri ter Hall. Heden en volgende dagen. IIoJl. Toon Gez. Dir. Jos. T. Mertens. De big van het 168e. 6 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Het Tooneel-Royaards Grompie. 7 Jan. Groote Doelezaal, 8 uur. 3e Concert Utrechtsch Stedelijk Orkest Soliste TIej. Tiny de Vrij (piano). 7 Januari. Groote Schouwburg, 8 uur. Die Ifaghe-spelersVerkade. De Duivel. 8 Januari. Groote Schouwburg, 8 uur Uit den mist in den mist. Gevolgd door de Bruiloft van Kloris en Roosje. 9 Januari. Groote Schouwburg, 8 uur. Tooneel VereenigingHeijermans. De meid. 9 Januari. Tïvilo Schouwburg, 8 uur. Kon. Vereen. Het Ned. Toon. Het Offerlam. Kunst en Wetenschap. C. Schermer, -j- Bijna 92 jaar oud is te Den Haag over leden de paardenschilder O. Schermer, wiens doeken vooral in België, waar hij vroeger jaren lang verbleef, in musea en openbare gebouwen te vinden zijn, In het Haagsch Gemeentemuseum hangt van hem een doek „Paardenmarkt", voor stellende de vroegere paardenmarkten in het Voorhout Rechtzaken. Rotterdamsche Rechtbank. In de strafzitting van gisteren werden o. a. de volgende zaken behandeld: Op 30 November zou de niet-verschenen bekl. C. y. TV. te Vlaardingen een lioe veelheid lood hebben weggenomen. De loodgieter G. Hofland verklaarde, dat hij reeds bij herhaling lood had vermist, het eigendom van zijn patroon. Ten slotte hadden hij en anderen bekl. betrapt, ter wijl hij een zakje met lood onder zijn jas verborg en meenam. Het O. M. eischte één maand gevange nïsstraf, ter zake van diefstal. Bekl. staat ongunstig bekend. De 2l-jarige varensgezel H. G., te Schie dam, zou an den nacht van 29 en 30 November zich hebben verzet tegen twee agenten van politie, die hem hadden wil !en overbrengen. Volgens het proces-ver baal der ambtenaren, zou bekl. op den grond zijn gaan liggen, om zich heen heb ben getrapt en naar de agenten gehelen Daarenboven zou bekl. een derden agent één of meer trappen tegen de borst ge geven hebben. Bekl. verklaarde, dat hij dronken was geweest, doordat z.g. kameraden sigaren- asch in zijn bier hadden gegooid. Dat hij zich op den grond had laten .vallen, ont kende bekl.; hij beweerde, dat een inspec teur van politie hem togen den gyonl had geslagen. Eisch wegens wederspannigheid en rai=- handeling van een ambtenaar: twee maan den gevangenisstraf. De 29-jarige loopknecht L, L'., te Schie dam, had zich op 24 November twee fles schen en een hoeveelheid spiritus toege eigend, een en ander toebehoorend aan de distillateursfirfna J- J. Melchers TVzn., te Schiedam. Bekl. bekende de flesschen met drankspiritus te hebben gevuld en meegenomen. Hij was tot den diefstal ge komen, doordat Jijj dn verband met de tijdsomstandigheden niet meer dan f4.50 per week yerdiende en daarvan niet rond komen kon. Het O. M. eischte Wegens diefstal veer tien dagen gevangenisstraf. Vervolgens heeft de rechtbank negen de sertiezaken behandeld. Uitspraken 12 dezer, des jniddags te twaalf uur. De Rechtbank heeft gisteren o. a. ver oordeeld R. R., wegens mishandeling te Vlaar dingen, tot veertien dagen gevangenisstraf. J. K., 21 jaar, plaatwerker te Schie dam, wegens belemmering van een ambte naar, tot f 15 boete, subs. 10 dagen hech tenis. i („N. R. CO Kerk en School. Ned. Herv. Kebk. Aangenomen het beroep te Kam perland de heer C. Koenekoop, cand. te Nieuwerbrug a. d. Rijn. Beroepen te Veenendaal ds. Remmen te Oud-Beijeriand. Bedankt voor het beroep te Krim pen a. d- Lek ds. H. A. Heijer te Jten- kuin Gere( Keuken, Beroepen te Edam en te Brielle do heer M. Post, cand. te Vlaardingen. Bedankt voor het beroep te Reeu- wijk ds. P. Jukkenekke te Kockengen. Middelba *.R Onderwijs. Dr. J. J. Ie Roy heeft tegen 1 September ontslag gevraagd als directeur-leeraar der H. BI S. met 5-jarigen cursus, als ieeraar aan het gymnasium en als loeraar aan de kweekschool voor onderwijzers te Deventer. Hij zal dan 42 jaar hij hot onderwijs aid aar werkzaam geweest zijn. Sport. Wielrijden. Rondrit door Nederland. Een gebeurtenis op toerisme-gebied, waar van het sportieve karakter niet te misken nen is, zal den lOen dezer een aanvang nemen, n.L een Rondrit van een zestal bekende wielrijders, n.l. Jaap Eden, Guus Schilling, Jan van Gent, Jan Bleckrnolen, Veldkamp en Ifoldkamp, door geheel Ne derland; een rit, die te Amsterdam begin- nend en aldaar 10 dagen later eindigend; zich uitstrekt over een gezamenlijkon af stand van meer dan 100Ü K.TL Eenige auto's en een motorrijwiel vol gen hen, niet alleen om do rijders te ver zorgen, doch ook om controle uit te oefe nen op dezen Nederlandsehen Rondrit, die de eerste van zoodanigen aard is in ons land. De stoet vertrekt Zondag den lOen Jan., om half negen 's morgens vanaf het Leid- scheplcin te Amsterdam; de terugkomst is aldaar 10 dagen later *s middags half vijf. De verschillende stappen, die gereden zullen worden zijn: Zondag 10 Jan. Amsterdam-Apeldoorn. Maandag 11 Jan. A pel d oorn-I too re n veen Dinsdag 12 Jan. Jleerenveen-Groningen. Woensdag 13 Jan. Groningen-Zwolle. Donderdag 14 Jan. Zwolle Nijmegen. Vrijdag 15 Jan, Nijmegen-Maastrielit. Zaterdag 16 Jan, Maastricht-Roermond. Zondag 17 Jan. Roermond Den Bosch. Maandag 18 Jan. Den Bosch-Rotterdam. Dinsdag 19 Jan Rotterdam-Amsterdam. Gemengd Nieuws. 102 jaar. De heer J. S. Bosman, te Rotterdam, wordt heden 101 jaar. De krasse oude heer geniet Rog een goede gezondheid; alleen gaat zijn gezichtsvermogen wat achteruit. Visscherïj te IJmuiden. Tegen de vroegere verwachting in, heeft do vischverkoop te IJmuiden in het nfge- loopen jaar het bedrag van 7 miilioen gulden overschreden. In het begin van den oorlog werd een groot gedeelte van de stoomvloot opgelegd hetzij door gebrek aan bemanning, wegens het onder de wapenen roepen, dan wel door de vrees voor de uitgelegde mijnen. Langzamerhand verbeterde de toestand sluitende aanvoerhaven van Zuid-Duitsch- zich en werden, doordat IJmuiden dc uit land werd, zelfs goede besommingen ge maakt. Daarbij kwam nog, dat in den herfst do welbekende Engelsche en Schotsche baring jagers met hun dagelijksche aanvoeren van versche haring uitbleven. Vielen in de verschillende maanden bij vergelijking van 1914 met 1913 in het afge- loopen jaar groote verminderingen te con- stateeren (b.v. in October bijna 2 ton) in November en December viel deze vergelij king ten nadeele van 1913 wegens de toon heersehende staking in het stoomtrawler- bedrijf. Over het geheele jaar 1914 bedroeg de vischverkoop ruim 138,000 gulden meer dan in 1913. De Postdiefstal. Uit Tilburg wordt nog nader aan het ,Hbl.," meegedeeld: Mandagavond arriveerden alhier met den laatster trein van Oisterwijk een inspec teur van politie, twee rechercheurs en een postbeambte, alien van Amsterdam, om over te gaan tot arrestatie van den. vermoede- lijken dader van den een drietal weken geleden te Amsterdam gepleegden postdief stal. Te OisterwijOc had men den verdachte* die daar thans vanwege de mobilisatie gelegerd is, vruchteloos gezocht. Bijgestaan door de Tilburgbchie politie werd ook daar de verdachte niet gevonden. De politie mannen begaven zich gistermorgen weder om naar Oisterwïjk, waar hij nu werd aan getroffen en dadelijk' door den postbeambte herkend als dezelfde persoon, die zich de bewuste posttrommel liet ter hand stellen. De arrestant werd voorloopig gebracht naar Tilburg;, waar men zocht naar de reeds in ons vorig bericht genoemde bewoonster van het Oudekerksplein, genaamd J. Wes tendorp, die men in een café aantrof. Zij werd overgebracht naar het hoofdbureau, van politie Waar de Jong reeds in bewaring was. Het twfeetal werd gisteravond te 7.58 onder geleide der Amsterdamscbe recher cheurs naar de hoofdstad getransporteerd. Ongelukken i De kruiers-baas Glühoff, die in de vorige week' in de vestibule vau het IIoll. Spoor station te 'si-Gravenhagje, doordien een- kameraad onvoorzichtig,met een revolver omging, door een sch.pt uit dat Wagen werd, i f i tol

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2