tussehen hoeft Italië doen weten, dat voor do besrtienmnq van de Gricksche onder danen zonder moeite door Italiaansche troe pen kan worden gezorgd. j. KINNES LAND, Hofberichten, Hare Majesteit de Koningin ontting gis tera-ond tussehen half zos en zes uur, in do eerste phials den gezant van Italië bij Ilr. Ms. Hof. Hertog de Calvello, en me\ r de Hertogin de Calvello, Vervolgens den geruit \an het Duitsche keizerrijk bij het Nederlandschc Hof, Geheimraad von Mul Ier, die daarna door H. M. in de gelegen heid v. enl gesteld eenige tot het gezantschap Lv-lioorende heeren, die nog met aan de Koningin waren voorgesteld, Üians aanH. M voor te stellen. Eindelijk ontving II. M. den gezant van Argentinië bij Iïaar Hof, den heer Guosa laga en mevrouw Guesalaga. Consulaire dienst. De consul dor Xederlanden te Rayonne, de hoer JL L. E. Ader, is overleden. Devoor- loopige waarneming van het consulaat is opgedragen aan den heer Cabiro, procu ratiehouder doT firma L. Ader Co., aan wien in het Fransch moet worden ges cii neven. V De minister van bui lenl andsche zaken brengt ter algemeene kennis) dat de consul der Xederlanden te Rangoon, de heer Mas- sink, aan het departement van buitenland sche zaken, Plein, 's-Gravenhage, te spreken zal zijn op Dinsdag 12 dezer, des voor middags van 1012 en des namiddags van 2—4 uur. Eerste Kamer De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen a. s. Dinsdagavond te halfnegen. Jhr. mr. dr. A. Boeit. De nieuw benoemde commissaris der Ko ningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Róell, heeft Woensdag jl. een bezoek ge bracht aan den minister van binnenland- sche zaken, in diens kabinet Hontgeest. De minister van financiën heeft den prijs van het mengmeel, bedoeld in art. 3, en van den blanken houtgeest, bedoeld in art, 15 van het Kon. besluit van 30 November 1908 (Stbl. no. 346), thans bedragende drie- en-dertig cents per liter, te rekenen van 1 Februari 1915 bepaald op vijf-en-dertig cents per liter. De opening der Benrs. Naar wij vernemen is de datum van de heropening der Amsterdamsche beurs nog steeds niet vastgesteld. Nederland en de oorlog. De Koningip. op Inspectie. De Koningin vertrok vanochtend voor een militairen inspectietocht en keert van avond hier terug. De groote Leening. Naar wij vernemen, zijn de berichten, welke in sommige bladen voorkomen, als zou reeds vaststaan dat de groote Staats leening geheel zal worden volteekend, uit de lucht gegrepen is. Tot en met Donderdag was voor niet meer dan ruim f85 mil- lioen ingeschreven. Tenzij mocht blijken, dat het overgroote deel der inschrijvingen tot de allerlaatste insehrijyingsdagen achter gehouden wordt, is dus zelfs niet uitgesloten, dat de be palingen omtrent de gedwongen lecning in werking zullen treden. Men schijnt te bevoegde plaatse den in druk te hebben, dat de kleinere bezitters en bezittertjes aan den oproep tot deelne ming op ruimer schaal gehoor geven, maar dat de inschrijvingen over het algemeen ver ten achter blijven bij hetgeen mocht worden verwacht. Van deelneming uit het buitenland is niets bekend. V Naar wij vernemen, heeft de combinatie Koninklijke Bataafsche Petroleum Maat- schappij besloten haar inschrijving op de leening van 10 op 25 millioen te verhoogen. Uitvoer vatn paarden. Op grond van de overweging, dat het in het belang van den staat wenscheMjlk' is gebleken het verbod van uitvoer van paarden zoodanig te herzien, dat dit ver bod ook van kracht zal zijn voor den uitvoer van jonge paarden, is bij Kon. besluit van 6 dieeer de 2de alinea van art.l van het Kon. besluit van 24 October (Stbl. no. 506) met den dag der afkondiging van dit besluit ingetrokken. jStct.) Handel met Fjrank'r jjjkl Do Fransche consul te Amsterdam meldt aan de „Telegr.": IVan 28 Januari a.slaf zullen de goede ren, afgezonden door transito handelaars of transport-maatschappijen, slechts worden toegelaten, wanneer door belang hebben den liet bewijs wordt geleverd, dat zij geen Duit sche of Oosfenrijksche onderdanen zijn, dat de raad van beheer der maatschappij niet voor het grootste deel is samengesteld uit Duitschers of Oostenrijkers en de maat schappij niet door Duitschers of Oosten rijkers wordt bestuurd. Het verlangd© bewijs moet voor de experlifiekantoren in Noord- Holland bestaan uit een attest van den Franschen consul te Amsterdam, dat gratis zal worden afgegeven. •Belgische vluchtelingen. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de commissarissen der Koningin nadat zijn aandacht daarop is gevestigd met het oog op gevaar, dat de aanwezig heid in ons land van vrouwelijke vluchte lingen van losse zeden voor onze openbare gezondheid en zedelijkheid oplevert, bericht, dat het hem geweuscht voorkomt, dat alle publieke vrouwen onder de vluchtelingen, benevens alle vrouwen, die zich buiten echt mot mannen afgeven, onverwijld, des noods tegon haar wil, worden overgebracht naar het vluchtoord te Nunspeet. Te Roosendaal is een Belgische vluchte ling aangekomen, die 104 jaar oud is. Antwerpsch Centraal Bureel voor inlichtingen aan vluch telingen. Filiaal Roozen- daal. Bovengenoemd Bureau vestigt er nog maals de aandacht op, dat het hem on mogelijk is, tegen het verbod van de Duit sche overheid in, brieven van Holland voor België te bezorgen, ook als het zich over tuigd heeft, dat die brieven niet het gering ste bevatten in strijd met de wetten der neutraliteit. Het Bureau maakt er het pu bliek echter op attent, 3at zijn informa tie-dienst in den ruimsten zie des woords doorgaat, voor zoover dat eenigszins mo gelijk is, en wel voor de provincies Ant werpen, Brabant, Limburg, Oost-Vlaande- ren. De aanvragen moeten natuurlijk van strikt neutralen aard zijn, zooals het infor- mecren naa^ iemands gezondheid, of naar den toestand van een huis, enz., enz. De informaties moeten vooral duidelijk geschre ven worden, gevende lo. den naam en voor naam van den aanvrager en het adres, waar hij zijn antwoord wenscht te ontvangen; 2o. de gewenschte inlichting. Deze moet zoo kort en zakelijk mogelijk in woorden worden uitgedrukt, hoewel weer niet te kort, opdat geen onduidelijkheid, ontsta. Bij na vragen bijv. van personen, geve men diens naam en voornaam, ouderdom, beroep, laat ste woonplaats en alle mogelijke informa ties, die van eenig nut kunnen zijn. Door het groote aantal aanvragen enten gevolge van de tegenwoordige tijdsomstan digheden gaat de beantwoording slechts zeer langzaam. Echter, waar duizenden reeds geholpen zijn, kan een ieder er van ver zekerd zijn, dat door het bureau alles ge daan wordt, om de belangen, aan hem toevertrouwd, zoo goed mogelijk te behar tigen. Alle informaties zijn aan strenge cen suur onderhevig. Zij geschieden kosteloos. Indien er echter personen zijn, die belang stellen in dit werk, en deze belangstel ling willen uiten door een gift in geld, zal deze met de meeste dankbaarheid aan genomen worden. Het Bureau staat momenteel met bijna alle landen van Europa in verbinding (o. a. de groote informatie-bureaux in Den Haag, Londen, Lausanne, Genève, alle groote hos pitalen in Engeland en Frankrijk, intemee- ringskampen, indirect met de krijgsgevan- genendepöts in Duitschland), wat natuur lijk veel geld kost, en, daar het bureau de onkosten moei dekken met giften, hem toegezonden, en het bureau momenteel bijna zonder geld is, doet het een beroep op alle door hem geholpen personendoor desnoods een kleinigheid te zenden, kun nen weer andere personen, zonder eenige middelen, geholpen worden; men vergete niet, dat ook de armen reikhalzend uit zien naar een klein bericht van vader, moe der of broers en zustere. Voorop wordt gesteld, dat het bureau een liefdadigheids instelling is, zoodat al het geld, dat het op zijn beurt weer eenigszins kan mis sen, doorgezondgj} wordt naar het hoofd kantoor in Antwerpen, tot leniging van de groote ellende, welke momenteel in Bel gië heerscht en waarvan men diep door drongen is. Aangezien door het bureau gel gen worden ontvangen direct voor België bestemd, verzoekt het cventueelee giften voor het in stand houden van het bureau, rechtstreeks te willen adresseeren aan den heer Jhr. A. E. I. Graswinckel, voorzit ter van het A. C. B., te Roosendaal, met de bemerking bestemd voor instandhouding bureau of zoo iets dergelijks. Belgische uitgewekenen naar Engeland. Men meldt ons uit Hoek van Holland: De Great Eastern Railway Company zal eeni ge malen per week een boot laten varen van Hoek van Holland naar Harwich, voor het overbrengen van Belgische uitgewekenen van Nederland naar Engeland. De Holl. Spoor zal in aansluiting hierop extra treinen laten loopen. De Haven Van L|ondea. In de Engels die couranten komt in den. laats ten tijd herhaaldelijk: do mededeeling voor, blijkbaar een oorlogsbericht, Waarmee men de Wanhoop in Duitschland hoopt te verergeren, dateer in de haven van Londen zóóveel Werk is, dat er werkkrachten te kort komen. Dezer dagen werd nu een vertegenwoor diger van den Geatralen Bond van Haven arbeiders uifgenoodigd tot een conferentie bij een lid van de Arbeidscommissie van de Algemeene Commissie tot Steun. Deze heer deelde mede, dat er in Lon den zooveel werk was, dat de booten 12 k 13 dagen moesten blijven liggen, door ge brek aan arbeidskrachten. Nu had: hij zich in verbinding gesteld met eenige werkgevers en met de „Shipping Federation'' en dezen waren wel te vinden voor het idee, een duizend Rotteidamsche bootwerker^ met de noodiga lichters en elevators etc.,-naar Londen tel laten komen, .om daar op Rot- terdamsche arbeidsvoorwaarden te gaan yferfaen, Het lo*>n zou echter minstens zoo hoog zijn, als dat van den Londenschen bootwerker. Do organisatie stuurde daarover een brief je aan de Londensche bootwerkersvereeni- ging en ontving ten antwoord, dat er in Londen een grooter aantal bootwerkers is, dan waarvoor werk is te krijgen. Het spreekt vanzelf, dat, na deze mede deeling, men zich aan hot avontuur om er een 1000-tai bootwerkers heen te zenden, niet zal wagen. 't Is maar goed, dat in dergelijke ge vallen ook de organisatie eens op infor matie uitgaat (Het Volk.) Gebakken vischvoorde soldaten. Sedert korten tijd is in de gemeente- vischhal aan de De Ruyterkade, te Amster dam, oen inrichting gevestigd voor het bakken van visch (voornamelijk spiering;, ten dienste van het leger. Zij gaat uit van het oentraalbureau voor den afzet van vis- scherij-producten, welk bureau een twee ledig doel heeft, te weten: le. de vis- schers, die nu hun visch niet naar het buitenland "kunnen verkoopen (in het bij zonder moet hier gedacht worden aan spie ring, die anders in groote hoeveelheden wordt verzonden naar Parijs en ook naar Belgiëj aan het werk te houden; 2e. in samenwerking met de gemeentebesturen en de voedingsbureaux van de verschillende steuncomité's het volk goedkoop voedsel te Verschaffen. De spieringdiakkerij in de vischhal heeft intusschen een bescheidener doel. Zij be oogt het leger te voorzien van gebakken visch. De bakkerij verstuurt eiken dag 500 K.G. gebakken spiering, wat gelijk staat met 1250 K G. rauwe. De visch komt uit Harderwijk, Vollenhoven, Lemmer en an dere Zuiderzee-plaatsjes en wordt aange voerd in kotters, die aan den steiger van de vischhal aan het IJ meren Ze wordt daar dan eerst schoon gemaakt door een 19-tal vischvrouwen, die, als er voldoende aanvoer is, 8 uur per dag arbeiden en 17 ct. per uur verdienen. Vijf vischbakkers zijn met het bakken belast legen een loon van f2 per dag van 8 uur. Er is zooveel te doen (het leger is een hongerige gast en de aanvoer is meesta ruim;, dat de mannen meestal overwerken, natuurlijk tegen vergoeding. Na het bakken wordt de visch afgekoeld, op tafels en vervolgens verpakt in kistjes van 25 KG. Do verpakking geschiedt keurig en prac- tisch in perkamentpapier. Aan do visschers wordt betaald 10 ct. per K.G., wat een mooie prijs is, daar de prijs aan flen vischafslag varieert tussehen 7 k S ct. Aan het leger wordt do gebakken visch ge leverd voor 8 ct. per ons; in den winkel kost ze 10 ct. per ons. De prijs, welke aan het leger berekend wordt, is dus vrij hoog, maar de winst dient in de eerste plaats om te kunnen toeleggen op de dure visch, die goedkoop verkocht wordt; in de tweede plaats is het streven natuurlijk hierop gericht, om de visschers tegen een toonenden prijs aan het werk te houden. De graan- en bjroodprijzen. De Regeering heeft het voornemen om nu de prijzen van tarwemeel en tarwebloem moeten worden verhoogd tengevolge van de belangrijke prijsstijging der granen alleen tarwebloem, de grondstof voor de vervaar diging van wit brood, te verhoogen en dus den bruin-broodprijs' onveranderd te laten, moeten opgeven, omdat anders de graan prijs dien van het tarwemeel zou overtref fen, en om do clandestiene bereiding van bloem u,it goedkoop meel „niet te bevor deren. Gevraagd e|n aangeboden. Ten einde zooveel mogelijk den voort gang1 van handel en bedrijven te bevorderen vestigt het Bureau voor Handels-inlichtinj- gen, Oudebrugsteeg 16, Amsterdam, de aan dacht op do o. m. ingekomen vragen, en aanbiedingen. Gevraagdricinuszuur, watórvrij zWavelig- zuur, thorium, nibrit, salpeterzuur, laurier bladen, bethanaphtol, petroleum, mimosa- bast, myrabolanen, aoefcon-oiie, chlorophyl, zwavelzuur, eikelmeel, lijnzaadmeel, ricinus- olie, "benzol, toluol, eucalyptus-olie, koper sulfaat 98 pCt, aceton- en aether kollodium, oleo, terpentijn-olie, oleine, stearine, herba belladonna, radix belladonna, tamarinde, tamarinde extract, gummi arabicum', chemi caliën voor photogu. brache (Ned. fabr.) blauwzure kali (Ned1, fabr.) goudkwavel, compositiekaarsen, carbid, hydroqumoral, merol, hijposulfiet, phosphorzuur neerslag (Ned. fabr.), salicylzuur. Aangeboden: mierikwortel, zaaizaden, cacaoboter, gezouten bloemkool, aardappel meel, spïritusverais, bijenwas, gomSandrac, galnoten, vischlijm, was, karwijzaad-olio, secale cornutum, calciumbisulfiet, resikali, carbolzuur, teerprod., morphine, valeriaan- wortel, lavendel, vlier, lindebloesem, koper vitriool, kinine, kroonpek, teer, mos', ijzer menie, krijt, creoline, chloorkalk, Watergas- toer, totrachloor-koolstof, koolzure magne sia, sublimaat, bismuthzouten, tandmid delen, sennebladen, zilverzand, slakkenwol, ijzersulfaat, (fijn gemalen) Holl. eau de cologne, oplosbare stijfsel, caseïne, aluin- bloikken, bitumen, paraffine was. VLAARDINGEN, 8 Jan. Op de Voor dracht ter benoeming mn een onderwijzer te Zutfen komt als no. 1 voor de heer J. G. Beunders, van hier. STADSNIEUWS. Toor de werkloozen. Gisteravond had voor een goed bezette zaal in „Odéon" de tooneelavond plaats georganiseerd door het Comité tot Ontwik keling en Ontspanning van Werkloozen. Door de tooneelvereeniging „Thalia" werd ten tooneele gevoerd het tooneelstuk „Tono of de Wraak van een Zigeuner" en een Blijspelletje „Artistenrevue", welke heide vlot en met zeer veel animo gespeeld wer den en den aanwezigen een aangenamen avond verschaften, waarvoor de spelers door een ruim applaus werden beloond. De heer Dinkelaar, voorzitter van hel sub-comité, voerde in de pauze nog het woord, en wekte vooral op, toch niet al leen op de gezellige avonden zoo ruim op te komen, maar ook aan het nuttige, het deelnemen van de cursussen, lessen en meer nog, de aandacht te wijden, zoodot dan eerst het werk van hét Comité loonend kan zijn. Het benzine-motorbootje. In de Voorhaven en op de rivier is vanmiddag met het nieuwe benzine-motor- b'ootje voor den havendienst proefgestoomd. Het bootje is geheel grijs geverfd en voert op den achtersteven den naam der gemeente „Schiedam". Aan boord bevond vich de havenmeester. Van den wal uit kon geconstateerd wor den, dat het kleine bootje een groote vaart kan maken. Men deelt ons mede, dat abusievelijk de heer P. Zonneveld ais directeur der Chr. Zangvereeniging „Eltbeto" is opgegevendit moet zijn de heer G. van der Reek. Hedenmorgen omstreeks IO1/2 uur werd de 14-jarige P. Middendorp, wonende in de Kortlandstraat, doordat hij op de Koe- marktbrug onverwacht stopte, door een anderen handwagen aangereden, waardoo- een zijner handen ernstig werd gekwetst De jongen begaf zich naar het ziekenhuis om zich daar te laten verbinden. Gereilde en r r oibte onroi noUe goeden n Notaris: H. B. E. Blaisse. Geveild: 8 Januari. Een hecht en sterk voor velerlei doel einden geschikt Fabrieksgebouw, met open grond, gunstig gelegen aan de Nieuwe Haven no. 61, te Rchiedam, groot 3 are 72 centiare, f5400. AGENDA Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag Schied. Bioscoop. 8 u. .Voor stelling. Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall. 8 en 9 J.an. Holl. T.oon. Gez. Dir. Jos. T. Mertens, De big van het 168ste. 8 J,an. Circus-Schouwburg, 8 uur. Gezol- sch,ap-Spree. De kinderen yan ka- 1 pitein Gr,ant. 8 en 10 Jan. Groote Schouwburg, 8 u. Uit den mist in den mist Gevolgd door deBruiloft van Kloris en Roosje. 9 Jan, Lokaal K. Kerkstraat 3t 8 u. N. C. G. 0. V. Gezellige samenkomst. 9 Januari. Groote Schouwburg, 8 uur. Tooneel VereenigingHeijermans. De Meid. Gevolgd door: Brief in den schemer. 9 Januari. Tivilo Schouwburg, - 8 uur. Kon. Vereen. Het Ned. Toon. Hel Offerlam. 9 Jan. Circus-Schouwburg, 8 u. Klaasje Zevenster. 10 Jan. Tivoli-Schouwburg, 21/2 uur. 17e Tiv.-matinée. Palestrinakoor (mej. Coba Reijneke, piano). 10 J,an. Groote Doelezaal, 21/2 uur. Kamer- 1 muziek. 3e middagconcert. 11 Jan. Lokaal K. Kerkstraat 3, 8 u. N. C. G. O. V. Vergadering van leden en aangeslotenen. 13 J.an. Groote Schouwburg, 8 uur. Thédtre 1 royal, francais 4© Li Haye. Le 1 Trouvère. 14 Jan. Odéon, 8 uur. Werklioozen-comité. Belangelooze opvoering van het blijspel in 3*bedr. van „Jan On geluk", ctoor de tooneelvereen. „Dc Vereen. Schied. Tooneeldilettan 1 ten", en welwillende medewerking t van het VLaardingsche Muziek korps „Voorwaarts". Kunst en Wetenschap. Toonkunst. De volgende uitvoeringen zullen door de afdeelingen van Toonkunst in de maand Januari gegeven worden: 20 Jan., ofd. Zutphen: Die Schöpfung- Haydn. 22 Jan., afd. Rotterdam: La Vita Nuova- Wpiff-Ferrari en 46e Psalm-Ch. Tourne- mire. 26 Jan., ofd. Nijmegen: Der Meermann-IIans Summer en Nanie-Brahms. Het museum-Sta;. Jhr. Six is, naar het „N. v. d. D." meldt, door aankoop eigenaar geworden van het huis van burgemeester Roëll, Amstel 21S, ,ta Amsterdam. Daarin zal nu het museum Six worden gevestigd. I 1 kerï en School. Geref. Kerken, Beroepen te Enschedé ds. G. Ker- sies, te Wolvega. Bedankt voor het beroep te Zalk en Veecaten ds. Av Rolloos te Lekkerkerk. Gemengd Nieuws. In beslag genomen Door de politie te Rotterdam' is Reden in beslag genomen een dekkleed, 8 zakken gerst ea een partij lijnkoeken,- alles af komstig van hot in de Maashaven liggende stoomschip j,Randwijk". Het bleek, dat de stuurman D. F. Vj. een en ander, zonder daartoe gerechtigd te zijn, van kooplieden had gekocht. Ontsnapt, De 20-jarige I)- V.d. Ai,- die vier maanden gevangenisstraf onderging, doch hedenmor gen wegens een andere zaak voor de recht bank te Rotterdam moest verschijnen, is daar uit de wachtkamer weten te ont vluchten. Vleesch knoeier. Eenige jongens, die in de le Pijnacker- straat te Rotterdam speelden, bemerkten, dat de koopman A. K., die met een wagen met groenten voor een buis bleef staan, onder de groenten een dood varken verborgen had. Ze waarschuwden de politie, die het varken in beslag nam, en naar het abattoir vervoerde, waar het voor Je consumptie werd afgiekeurd. Hiding op zee. Gistermiddag werd in het kantoor van de Visschershaven te Schc-veilingen, door het plaatselijk bestuur van de Noord- en Zuid-Hollandsche redding-maatschappij, uit gereikt een verrekijker met inscriptie, aan den schipper K. Vrolijk, en 4 bronzen me dailles aan de matrozen W. Toet, IJ. van Duin, A. Jongejan en G. Vrolijk, van de Sch. 204, welke menschen op den 5dea November 1914 de equipage gered heb ben van de Sch. 196, den logger van de Mij. „Sterna", die op een mijn gestooten en vergaan is. Duitsche deserteurs. Dinsdagnamiddag heeft de rijksveidwacht te Wijchen twee Duitsche soldaten aange houden, die aldaar in b'urgerkleeren waren aangetroffen Overeenkomstig de bestaande .voorschriften werden zij naar Nijmegen overgebracht en voor den garnizoens-com- mandaat geleid, die hen, als zijnde deser teurs, onmiddellijk pp vrij© voeten heeft gesteld. 1 Volgens het yerhaal, dat beiden deden, hadden zij deelgenomen aan de loopgraven- gevechten aan den Yser, maar de dagelijk- sche gevaren en moeilijkheden waren hun zoo zwaar gevallen, dat zij besloten te d-eserteeren. Zij hadden burgerkleeren we ten te bemachtigen en zijn na vele weder waardigheden door I,Je!gië in ons land ge komen. Ondanks de doorstane vermoeienis sen zagen zij er friseh uit, zij zaten goed in de kleeren en hadden ook eenig geld bij zich. 1 Alles duurder. De Amsterdamsche leden van den Ned. IJotelhoudersbond hebben besloten den prijs v,an de „borrels" te brengen op 121/2 cent per glas. Een beslissing ten opzichte van het bier werd uitgesteld. Vermoedelijk zal men besluiten den inhoud der bierglazen te verminderen. Een rijke-arme. Als een staaltje hoeveel Duitsche pas munt in het noorden van Limburg in om loop "Is, kunnen we vermelden, dat in verband met het verbod tot uitgifte daar van Donderdag door den 97-jarigen bede laar S. uit Afferden op het kantoor van den ontvanger der directe belastingen 5980 Groschen (10 Pferiniagstukkenter verwis seling werden aangeboden. Hij had er thuis nog veel meert verklaarde hij. 1 Kinderen in de bioscoop. In de gisteren te Utrecht gehouden raads zitting werd een voordracht van de rechts kundige commissie aangenomen, tot vast stelling van. een verordening betreffende het toelaten yan kinderen tot lichtbeeldenver- tooningen. Steenkolen. Door den deurwaarder A. A. van Arn hem, werd gisteren ter beurze te Rotter dam, krachtens Rechterlijk bevel in het openbaar verkocht een partij van 600 ton bunkerkolen, welke f7900 opbracht en een partij van 487 ton bunkerkolen, welke f 7050 opbracht. Not opened by censor. Welke zonderlinge lotgevallen een allcr- bescheidensto postzending in deze dagen kan hebben, blijkt daaruit, dat iemand te 's-Gravenhage een nieuwjaarskaartje van een kennis) desgelijks daar ter stede, ont ving, via Engeland, met het poststem pel Birmingham, de Hollandsche post zegel met potlood doorgestreept, en bij het woord „Stad", in blauwe letters geschreven "The Hague":. De strook „opened by censor" ontbrak ditmaal, Waarschijnlijk omdat het envelopje open Was verzonden. Inderdaad, wonderlijk' kunnen in oorlogs tijd de wiegen van een visitiekaartje zijn. (Vjad.) Uit droeve tijden. Dezer dagen is te Dordrecht een Belgi sche vluchtelinge in dep ouderdom van 84' jaar overleden, die tijdens den oorlog 1830 1831 in een kelder te Bjrussel werd ge- horen, waarheen ha.ro moeder voor den. oorlog was gevlucht Trambotsing. Donderdagmiddag heeft te Parijs een trambotsing plaats gehad, waarbij: 40 per sonen werden gekwetst, waaronder tien ern stig gewonden. Ons goede, oude, deftige Nut. Onder dit opschrift schrijft de heer J. A,- 0. Noahebel uit Hilversum het volgende in het „Weekbl. v. d. Vrijz. Hervormden": „Dezer dagen zou ik een lezing met licht beelden houden voor een der Departemen ten van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen. 1 1 De plaats doet er niet toe. De provincie wil ik wel noemen, het was Gelderland. Ik was gelogeerd bij den burgemeester, wiens huip ik inriep tot het vinden van een jongen man, die mij des avonds behulpzaam zou kunnen zijn met het insteken van de verschillende plaatjes. Al dra werd zoo iemand gevonden in den persoon van een achttien-jarig jong- mensch, die zijn ledige uren gewoonlijk be steedde met het verrichten van arbeid op fotografisch gebied.

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2