De oorlog. gf m, ZK.T. "X» Ned. Herv. Kebk.' Laatste Nieuws. Dir. bel.j InToerr. en ace. Bij Kon. besluit van 28 Dec. is ingevolgi de Burgerlijke pensioenwet, een pensioen rwleend aan H. J) van Oord, verificateur der invoerr. en acc., f 1620 H. L. Spoor, 'tommies 1ste kl. bij 'sRijks belastingen, f7§0_; L. C. Wetering, deurwaarder bij de dir. belastingen, f1404.— B. W. Grim „eis, kommies lste kl. bij 's Rijks belas tingen, f815. SttW-Yorkscbo Bears. Noteering van: 23 Jan. 25 Jan. Miss Pac. 11% 13 Rock IsjL JM South. Pac. South. R.W. Union Pac. Amalg. Copp. Car en Foundry 865/8 17% 121 56% 46% 8672 18 Va 1215/s 565/s 47 iflnautleel nieuw». je minister van financiën mauKi beken" a dat op 23 Jan jh bij de betaalmeester to ka-, «as. - -f 3,6:0,226 33l/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haai cetrooi^n 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van .114,075.416.471/2 c, dat op den genoemden datum in omloop was aan sehaikislbiljetten f 52,495,000. aan schatkistpromessen f 109,070,000 (waar» an rechtstreeksbij de Ned. Ba k geplaatst f73.000,000 terwijl met inbegrip van de bedragen welke daarvan bij de betaalmeesters in kas waren aan zilverbons in omloop was110,245,952.50 (Stct.) STADSNIEUWS. De Burgemeester van Schiedam breng' bij deze ter kennis van de ingezetenendat hel kohier der Grondbelasting dezer ge meerite, over het belastingjaar 1915, door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op deti 23 Januari 1915 exe cutoir verklaard, op heden aan den onlvan ger der directe belastingen alhier, tor in vordering is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, als mede dat heden de termijn van drie maan den ingaat binnen welke bezwaarschriften tegen eenen aanslag, op genoemd kohier voorkomende, belmoren te worden inge diend. t 1 MonumentDr. D. N. Janssen. Voor do tweede maal vereenigden zich tallooze patiënten en vrienden met de fa milie aan het graf van dr. Janssen, om getuigenis af te leggen van hun hartelijke waardeering, voor wat deze als genees heer in hun familiekring is geweest, van de groote plaats, die deze vriend in hun hart had ingenomen. Begeleid door ds.. Tonsbeek, verschenen Mevr. Wed. Janssen—Laverge met haai oudste twee kinderen en verdere familie aan het graf, waar ds. Tonsbeek namens de „Commissie voor de stichting van een monument op het graf van dr. D, N. Jans sen", het woord voerde. Spr. wees er op, hoe deze plechtigheid ter overdraging van het monument, weci droeve gedachten wekt, maar ook van dank baarheid, nu op dezen sterfdag dit mo nument wordt overgedragen. Wij kunnen ternauwernood gelooven, da! het reeds een jaar geleden is, dat de gan- sche stad werd ontroerd door het bericht, dat dr. Janssen van ons was heengegaan. Bij de teraardebestelling van zijn stoffelijk overschot, hebben velen hiergetuigd van de plaats, die de overledene in de harten van zoo heel velen innam, en wat men in hem had verloren. De patiënten wilden daarna ook een blij vende getuigenis doen verrijzen aan het verlies, dat zij met den dood van dr. Jans sen hadden geleden en toen dit denkbeeld eenmaal was uitgesproken, toen bleken die woorden uit aller hart gegrepen: uit alle kringen vloeiden de bijdragen aan de com missie toe en spr. hoopt dan ook, dat de weduwe en de familie het monument wil aanvaarden als een spontane uiting van hoogachting en liefde der patiënten voor den hooggewaarden geneesheer. De commissie heeft gemeend, het zoo eenvoudig mogelijk te moeten doen zijn en zoo is ook het opschrift gesteld, „Aan hun trouwen, te vroeg gestorven geneesheer". Die woorden drukken uit, wat door allen wordt gevoeld. Hij was trouw in de ver vulling van zijn ambt, trouw in de ver zorging zijner patiënten, trouw aan zijn ge weten en aan zijn God. Naar onze kortzichtige meening is hij te vroeg gestorven, te vroeg weggenomen van zijn gezin, van zijn familie, van zijn patiënten. „Zijn dankbare patiënten". Dat zijn ze allen. Dankbaar voor de zorgen aan hen gewijd. Hoe velen hebben misschien hun leven, naast God, aan zijn toewijding te danken. Namens die patiënten draagt spr. het mo nument aan de familie over. Moge het een voortdurend getuigenis zijn, dat hier ligt begraven het stoffelijk overschot van een dokter die gewerkt heeft zoo lang het dag was, en die met groote liefde en trouw zich wijdde aan de verzorging zijner pa tiënten, Dr. Laverge, zwager des overledenen, meent niet te behoeven te zeggen met welk gevoel van hartelijke waardeering door al len voldaan is aan de uitnoodiging, om tegenwoordig te zijn hij de onthulling van dit monument, opgericht door de patiën ten. Een dankbare herinnering aan dr. Janssen. Spr. kan zeggen dat dr. Janssen op zijn ziekbed voortdurend heeft gedacht aan zijn patiënten, nog een paar Ragen voor zijn dood sprak hij met hem over hen. Hij zeide toen: als ik weer geboren moest worden, ik werd weer dokter. Niet die woorden sprak hij uit hoe zeer hij in zijn werk opging en daarom is het dubbel aangenaam, de waardeering der patiënten te zien. Het zal voor de familie dan ook een heilige plicht zijn, dt gederikteeken inhooge eere te houden, en met die gevoelens aan vaardt spr. het namens de familie. Mevr. Janssen legt hierna een bloemstuk op het monument, waarna de familie na der treedt en hei monument bezichtigt. Na hun vertrek, gaat ook h<d pubLei daarlangs, om het harlsteenen monument te aanschouwen, waarin deze woorden zijn gebijteld Dr. DIRK NI COL AAS JANSSEN, geneesheer te Schiedam van 1895 tot 1914, geboren 24 Augustus 1868, overleden 26 Januari 1914. En daaronder de reeds door ds. Tons beek aangehaalde woorden: „Aan hun trouwen, te vroeg gestorven geneesheer. Zijn dankbare patiënten." Voor het Steuncomité. Door de Christelijke Zangvereeniging „Eltheto" is aan het Schiedamsche Steun comité afgedragen een bedrag van f50, zijnde de opbrengst van de door deze ver eeniging de vorige week gegeven uitvoering Vrijwillige Landstorm. Aan de keuring voor den Landstorm heb ben zich gisteravond 43 vrijwilligers onder worpen; 4 werden afgekeurd, terwijl nog ryikelen zich aan een nader onderzoek vooi de oogen moeten onderwerpen. Dr. Elzevier Dom zal dat onderzoek in stellen. Door het wegblijven wan enkelen zon der kennisgeving, is het niet mogelijk dat aqg heden dc stappen werden gedaan, noo- dig voor de definitieve oprichting der af deeling, hoewel de uitshig der keuring van dien aard is, dat daaraan niet meer be hoeft te worden getwijfeld. Voor de afdeeling zijn 41 man noodig. terwijl 35 direct werden goedgekeurd. VolksbatlhnlH, Ia de week van 1723 Januari 1915 werden genomen 456 boden. lste klasse: kuipbaden 26, regenbaden .21. 2do klasse: kuipbaden 70, regenbaden 318, 5 ets. kinderbaden 21. Bovendien werden door vluchtelingen 23 regenbaden 2de kl. gebruikt. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag, Schied. Bioscoop, 8 u. Voor stelling. Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall. Heden en. volgende dagen. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap Spree Klaasje Zevenster. 25 tot 28 Jan. Tivoli Schouwburg, 8 uur Toon. Goz.-Mertens. Mijn Baby. 26 ea 29 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Do laatste kus. 27 Jan. Groote Schouwburg, 71/2 uur. Thea tre francais de la Ilaye. Aïda, grand ballet. 28 Jan. Groote Schouwburg, 7% uur. Toon verecn.-llcijermans. Allerzielen. 28 Jan. Nutzaal, 8 uur, Kamermuzickver eeniging. 3e Avondconcert. fteiHr e7i tfcho«-*V Drietal te Utrecht. Vacature-ds,Brons veld .Da. M. van Empel, te Middelburg, ds. P. do Haas te Purmerend, en ds. A II. den Ilartog, te Haarlem. Beroepen te Amsterdam (vacatuie-ds Lammers van Bueren), ds. A. B. te Win kel, te Arnhem. Geref Kerken Beroepen te Edam, de heer E. J. v. Voorst, cand. to Renswoude. Bedankt voor het beroep te Middel stum, (Gron.) ds. D. Pol, te Vlissingen. Hooger Onderwijs. Universiteit te Groningen. Bevorderd tol doctor in de wis- en natuurkunde, de heer L. van Oss, geboren te Werkendam, op proefschriftOver regel variëteiten, die worden voortgebracht als meetkundige plaats van do rechten, die rusten op twee willekeurige krommen, gelegen in de ruimte van vier afmetingen, en over koordenva riëteiten. Hemengd Nieuws, De strijd tegen de horde pen Sedert Donderdag, toen de politic tc 's-Gravonhage bekeurend is gaan optreden tegen de idames die zii h zonder onbosclwim de hoedenpennen in den hoed, in tram- rijtuigen bevinden, bedraagt het aantal van deze bekeuringen reeds ongeveer een 600- tal. t Berooving. Een groentenverkooper te Haarlem is Zondagmorgen omstreeks 5 uur in de Groene Buurt (tusschen het Begijnhof en de B aken es sergrach t) aangevallen door een man, die onbekend gebleven is. Do groentenverkooper werd op den grond geworpen en toen van zijn geld f63 be roofd. Een milliccn hoefijzers. Naar „De Tijd" verneemt, worden thans te Amsterdam en in omliggende gemeenten groote bestellingen uitgevoerd van gesmeede hoefijzers; men spreekt zelfs van 1 millioen. Deze hestelling is voor buitenlandsche re kening en ook werd de richting aange geven, waar de hoefijzers zullen heen trekken. De zegsman verontrust zich over een dergelijk aanzienlijk >erlies van grondstof voor de binnenlandse!],2 nijverheid. Wij heb ben echter ter bevoegde plaatee geïnfor meerd en vernomen, dat u.tvoer van ijzer waren niet verboden is. Een dure schrijffout. Naar de „Berliner Lokal Anzeiger" ver neemt, maken Petersburger dagbladen mel ding van een veroo:df*eling van een blad te Tekaterinoslow tot 3000 roelxel boete, aan gezien de redacteur in een hoofdartikel abusievelijk gesproken had van het optreden der Duitschers te Warschau, in plaats van het optreden der Duitschers te Lodz." Moedige, vrouwen. In den heelen oorlog heb ik niets gezien, dat ons zóó heeft getroffen, zei een Fransch officier, die juist van het front gekomen was, tot een Engelschen correspondent. Hij sprak over ieis, dat hij in Yperen had bijgewoond. Daar de Duitschers deze plaats beschoten, was het onmogelijk, onder het granaat vuur de dooden buiten de stad ter aarde te bestellen. Daarom moesten er gra ven gemaakt worden in de wegen, die niet geplaveid waren. Kleine kruisen, hier en daar geplaatst, toonden waar de gesneuvel den rustten. 1 Op een dag, ging de officier voort, kwa men de vrouw en de dochter van een offi cier, die gevallen was, in de stad. Zoodra zij de tijding van zijn dood ontvingen, wa ren zij op reis gegaan en hadden, ondanks Je grootste hindernissen, Yperen weten te bereiken. Daar zag ik haar midden op een weg, terwijl de granaten door de lucht flo ten, het kleine kruis zoeken, dat zijn graf aanwees. De kanounade was nooit zoo herig ge weest. Een granaat viel op twintig meter afstand van de moedige vrouwen. Maar zij weifelden of beefden niet Toen zij het graf gevonden hadden, vielen zij daarnaast op de knieën en brachten, ondanks het bombar dement, een half uur in die houding door. We'-STei-TTat'bifnp. Verwachting- fat den avond van Woens dag 27 Januari: Meest zwakke wind, aan vankelijk jpt N. richtingen; nevelig tot zwaarbewolkt; weinig of geen neerslag,- temperatuur om het vriespunt. Hofbericht. H. M. de Koningin ontving hedenmiddag den Minister van koloniën in audiëntie. Onze marine. In den loop van de volgende maand, zal de pantserboot „Friso", na herstellingen te heblxm ondergaan, weder in dienst wor den gesteld, terwijl, mede in .Februari, de pantserboot „Gruno" voor de eerste maal zal worden in dienst gesteld. B W. vnn Gorkom -j- Bij de familie te Doetinchem, is bericht ontvangen dat de heer B. W. van Gorkom, controleur te Kerintji (Sumatra), door een Inlander is doodgeschoten. De heer van RC'ikom bereikte den leeftijd van 30 jaar. tie aardbeving In Mldden-Jfo'ië MILAAN, 26 -Tan. Het blad „Union" meldt, dal bij do laatste aardbeving volgens de officieele mededeelingen meer dan 50.000 personen zijn gedood en 70.000 gewond- Van het Westelijke front. 's-GRAVENHAGE, 26 Januari. Aan de mededeelingen der Fransche legatie, ont- loenen wij ter aanvulling van het Fran sche communiqué van gistermiddag, het volgende Den 24sten Januari hebben op het Aisne- front onze stukken van 75, de vijandelijke bommenwerpers genoodzaakt zich herhaal delijk te verplaatsten, en hebben daardoor hun schieten verhinderd. In Champagne hebben wij verscheidene vijandelijke verdedigingswerken en dek kingsplaatsen vernield. In Woeuvre, hij Badenweilier hebben onze batterijen een munitie-bewaarplaats in de lucht doen springen. PARJJS, 26 Januari. Het officieele com muniqué van gisteravond 11 uur zegt, dat niets valt te vermelden. In België. Een aankl ajc h t 's-GRAVENHAGE, 25 Jan. De Belgische legatie zendt ons het achtste rappor. Van «'e commissie, m Regie, ingesteld to'. bet finder 'oriv van de verkrachting van het vol kenrecht, en van de wetten en gebruiken, op den oorlog betrekking hebbende. Dit rap port heeft o. m. betrekking op geweldple gingen, plunderingen, branden en moorden op vreedzame inwoners, waarmee 't door trekken van 't Duitsdie leger door de pro vincie Luxemburg ki Augustus en Septem- gepaard moet hebben gegaan. De Duitschers hebben systematisch gij zelaars genomen. Hun behandeling, waar van een en ander wordt medegedeeld, was zeer verschillend, Sommige worden, nog in Duitschland gevangen gehouden. De plundering in een aantal dorpen, die met name worden genoemd, wai systema tisch en volkomen De soldaten stelden zich niet tevreden jnet het nemen van le vensmiddelen, vee en paarden, zonder re- quisitiebons af te geven, doch stelden zich sloor middel van geweld in het bezit van alles wat hun aanstond. Het aantal gesto ken flesschen wijn overschrijdt elke bereke ning. De eerste zorg van de soldaten was «rijn of alcohol te krijgen. Weldra waren ze dronken en onmiddellijk "deden zich too- n celen van beestachtigheid, branden en fu sillades voor. Volgens een statistiek, die niet eens vol ledig is, bedraagt het aantal verbrande huizen in de provincie Luxemburg 3903 Deze huizen werden verbrand niet door krijgsverrichtingen, maar door moedwillige en systematische brandstichtingen. In een groot aantal dorpen hebben de Puitsche troepen zich overgegeven aan wer kelijke massa-executies. Het aantal der go- fusÜJeerJe burgers overschrijdt voor de provincie de duizend Voor een aantal dor pen w-ordt het getal in dit rapport na der aangegeven. Van het Oostelijke front. In de BoekoWina. LONDEN, 26 Januari. De „Daily Mail" verneemt uit Boekarest} dat de Russen het spoorwegstation Jaoobeni (in Boeko- wina) hebben vernield na een herig gevecht, waarin een geheel Oostenr. regiment gedood of geWond werd. De Russen bezetten daarop het geheele district Jacobeni, dat de sleutel is voor Josefvalva, in Hongarije. De vai van Domawatsa is onvermijdelijk. Het zeegevecht, Engelsche verliezen. 's-GRAVENHAGE, 26 Januari. Het keizer lijk Duifcche gezantschap alhier maakt het volgende bekend: Volgens mededeeling van den Marinestaf, is hij hei gevecht ter zee bij Helgoland, aan Duitsche zijde de pantserkruiser „Blücher" gezonken; aan Engelsche zijde bedraagt het verlies een pantserkruiser en twee torpedojagers. BERLUN, ,26 Januari, jlldbl.). Blijkens ons gedane mededeelingen. van welingelichte zijde, moet tegenover het bericht van de Engelsche admiraliteit over het zeegevecht in de Noordzee, worden gewezen op de offi cieele Duitsche berichten, welke zeggen, dat een der Engelsche slagkruisers ten gronde ging. Een van onze torpedobooten heeft den kruiser, die reeds zeer van ons geschutvuur had geleden en reeds helde, door twee torpodobooten in den grond geboord. De ondergang van den Engelschen slagkruiser is ook door een in de nabijheid zijnd Duitech luchtschip geconstateerd. Voor zoover er berichten over het ver loop van het gevecht zijn binnengekomen, /sciqjnt het hier een strijd to zijn geweest op twee linies, die zich ontwikkelde in Ooste lijke koersricihtingen. Dat het mi van Engelsche zijido Wordt voorgesteld dat deze naar de Duitsche Bucht gerichte koers, door den Duitschen admi raal om tactische en arlilleristisolie redenen gekozen, een terugwijken der Duitschers was, kan niet verwonderen. KEULEN, 26 Januari. De „Kölnische Zei- tung" schrijft in een artikel, getiteld: „De waarheid betreffende het verloop vair het gevecht in de Noordzee" o. a Het Engelsche officieele bericht dat eerst hedenmorgen in de Duitsche pers wordt gepubliceerd en cie Engelsche officieele bewering, dat geen En- golsch schip is verloren gegaan, is evenzoo Weinig verrassend als bewijskrachtig. Het is niet do eerste maal, dat de Britsche admiraliteit Britsche verliezen verzwegen heeft Het blad herinnert daarbij aan liet geval van het vergaan van do „Audacius", en vervolgt: 1 In het geval van het gevecht in de Noord zee zijn voor de bewering in het Duitsche officieele bericht wie getuigen op onze zijde en daarom moet, naar uit ons van wel ingelichte zijde toegekomen mededeelingen blijkt, worden vastgehouden aan het bericht, dat een der Britsche slagkruisers gezoit- ken is. 1 Ons geschutvuur had het schip reeds ernstig beschadigd, zoodat' het overhelde en daarna heeft een Duitsche torpedoboot het door twee torpedoschoten tot zinken gebracht Dit feit is, zoowel door aan het gevecht deelnemende Duitsche schepen j»n door de desbetreffende torpedoboot, als ook door een Duitsch luchtschip, dat zich in de nabijheid bevond, vastgesteld. Verder gelooven wij te kunnen aannemen, dat ook twee Engelsche torpedobooten zijn vernield. 1 In den Kankasus. Van Turksche zijde. K ONSTANTIN OPEL, 25 Januari. Het Turksche hoofdkwartier meldt: Tengevolge van het slechte weder, is in den Kaukasus een stilstand ingetreden in de operaties van beid© partijen. Dc vijand, dien wij op een deel van ons fron! terugwierpen en tot den terugtocht dwon gen, versterkt thans zijn posities, die hij heeft kunnen behouden. Russisch communiqué. PETERSBURG, 26 Jan. De generale staf van het leger in Kaukasië doelt mede: Ons offensief in bet land aan de over zijde van de rivier Tsjoroch wordt voortge zet, ondanks de hanlnekkige verdediging van de Turken. In de richting van Olty hehben afzon derlijke gevechten plaats, door de neiging van kleine Turksche afdeelingen om zich te handhaven. Aan de overige gedeelten van het front duurde de gewone artilleriebeschieting voort In Mesopotamia. LONDEN, 26 Jan De „Times" vprneernt uit Petersburg, dat er berichten zijn ont vangen van "successen behaald door de Engelsche strijdmacht, die aan de Perzi sche Golf in de richting van Bagdad op rukte. Diverse berichten» Vereen. Staten en Duitschland. WASHINGTON, 25 Januari. De regeering heeft aan de Duitsche regeering een for meel© nota overhandigd, waarin zij ver klaart, bereid te zijn de noodige schikkin gen te treffen met de Duitsche militaire autoriteiten, voor het voortzetten van den con- ulairen dienst in België. De nota is zeer zorgvuldig opgesteld om te vermijden, dat zij de politieke erkenning van de be zetting van België, door de Duitschers, zou bevatten. Servië en Bulgarije. SOFIA, 26 Jan. („Südslav. Korr."j Do nationalistische bladen verklaren eenstem mig. dat de toestanden aan de Serrisch- Bulgaarsche grenzen onhoudbaar beginnen te worden. De oplossing der Macedonische kwestie is niet een levenskwestie, doch ook een eerekwestie voor Bulgarije, en het is onmogelijk deze oplossing langer uit testel len. De bloeddaden der Servische autori teiten in Macedonië zijn een hoon op do proclamatie van den Servischen kroonprins. Het is de plicht der Bulgaarsdie regeering met Servië schoon schip te maken, aldus genoemde bladen. Waar geen andere oplossing der 'Mace donische kwestie dan een gewelddadige mo gelijk is, zoo dient deze laatste weg l>e- wandeld te worden. Het leidende nationalis tische blad „Roinstvo" verlangt categorisch den opmarsch der Bulgaarsche troepen in Macedonië. 1 De „Dacïa". GALVESTON. 25 Jan. (Texas). De ..Da cïa" wacht op hot aan boord brengen van belangrijke papieren uit New-York, voordat het schip vertrekt. Men verwacht, dat dio papieren, die, naar men meent, bestaan uit een verslag van het overgaan van den eigendom van een Duitschen aan een Ame- rikaanschen eigenaar, morgen zullen aan komen. De „Dacia" zal dan onmiddellijk Vertrekken. slmun' PR Bwlrljf It.-ui*- aan Schiedam. DINSDAG, 26 Januari. Offiridle notecring van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: fl6% per H.L., contant z. fust en z. belasting. ROGGE: geen opgave. GERST: geen opgave: MAISgeen opgave. Namens de Comm. voor de noteering, B. A. J. WITTKAMPF. Notecring der Vereeniging Bond van Dis tillateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJN: f17.— per IiL. JENEVER: f21.— per H.L. AMST. PROEF: f 22.50 per H.L. Namens de Comm. voor de notecring. MOUTWIJNStemming willig. STOELING: £1.80. SPIRITUS: f23%. RUWE SPIRITUS: £113,4—12. ROTTERDAM. 26 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 129 paarden, 1 ezel, 1032 magere rund*'ren. 654 volte run deren, 206 vette kalveren. 672 nuchtere kalveren, 5 'schapen, 3 varkens, 119 big gen, 5 bokken. Prijzen koeien 9488—78 ct.ossen 92 8676 ct.; stieren 7S7470 ct.kal veren 12011095 ct.alles handel zeer matig. Melkkoeien f 165285, kalfkoeien 175 300, stieren f250350, pinken f90135, graskalveren f4085, vaarzen f100165, paarden £85—220, nuchtere kalveren f8 14, fokkalveren f1628, biggen 17—15; alles handel matig. Boter. Aangevoerd 7 achtste ton, 40 zes tiende ton en 166 stukken. Geen prijzen. Eieren. Beursgebouw. Aangevoerd 31,539 stuks. Prijzen: kippeneieren f5.107. eendeneieren 15.306.35, eieren v. han delaars £5.756.—. Wonaplein. Aangevoerd 19,850 stuks. Prij zen: kippeneieren £5.807.eieren v. handelaars f6.10—6.85. AMSTERDAM, 25 Januari. Lijnolie. Vliegend f 4242Va, Februari f4241%, FebruariApril f 41%, Mei Augustus f 40% - 1 BurgerlijRu SCHIEDAM. Geboren: 22 Jan. Paulus Maria Antonius, z.v. J. A. J. Nolet en A, 51 J. van Gent, Tuinlaan. 24 Jan. Dirk, z.v, J. J. P. ■Klein on W. G. F. Vogt, Groenelaan. 5Iaria Cornelia cLV. A. Fontijne en G. Bijloo, Boterstraat. 25 Jan. Florida Gijsberta, d. v. G. 5Ieyers en A B. Verhoef, Zwartewaalschestraat Overleden: 23 Jan. Theodora Elisabeth Pruyn, oud 4 mnd., Lange Haven. -- Jakob de Vos, oud 76 jaar en 5 mnd., Heerenpad. 24 Jan. Cord Hendrik Osephius, oud 1 jaar en 8 maanden, 5Iariastraat

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 3