Diverge berichten. Ned. Herv. Kerk. Landbouw en Teeteelt. ,,^ÉÉÉfe Uit Parijs: Het ministerie van. ma rine deelt mede, dat het Engelsche s.s. -Joke .Mam", Zaterdagochtend om 10 uur bij Kaap Antifer door een Buitschc duikboot is getorpedeerd. Zaterdagmiddag om 1 uur is het Engel sche s.s. „Igaria" eveneens bij Kaap Anti fer getorpedeerd. De „Igaria" is niet ge zonken, doch naar Havre gesleept. De „Kolberg". Het Duitscbe gezantschap te *s-Graven- hage meldt: Het dezer dagen in de pers verspreide bericht uit Londen, dat hij het zeegevecht in de Aoordzee op 24 Januari de kruiser „Kolberg" gezonken is, is volkomen uit de lucht gegrepen. Volgens mededeeling van den marinestaf is het schip behouden te ruggekeerd. In de Zwarte Zee. Kaar de Turksche generale staf mede deelt, lieeft de Turksche vloot den 28sten Januari met succes een Russische ver-sterkte plaats aau de westkust van de Zwarte Zee beschoten. Uit Boekarest wordt aan de „Messaigero" gemeld, dat het Italiaansche koopvaardij schip „Maria. Elisabeta" in de Zwarte Zee door de Russische vloot, die het voor een Turksch schip hield, in den grond is ge boord. De bemanning bestond uit Grieken. Nog 4 geredden. Vier Engelsche zeelieden van het oor logsschip „Good Hope", dat ongeveer twee maanden geleden bij de Chileensche kust gezonken is, zijn door het Engelsche oor logsschip „Canopus" gered. Dit oorlogsschip deed een zeker eiland in den Grooten Oceaan aan en vond hen daar. De ondergang van de „Bïücher". Een lid van de bemanning van den kleinen Engelschen kruiser „Arethusa" ver telt nog omtrent den zeeslag welke verle den week Zondagmorgen in de Noordzee plaats had, dat toen de „Blucher" in zin kenden toestand verkeerde en reeds over helde, de officieren naar de kiel van het schip klommen, zidh aldaar arm in arm opstelden en in deze houding bleven tot dat het schip in de golven verdween. Een gered officier van de „Blücher verklaarde- „Be ben blij dat ik uit die hel ben. De schade en verwoesting welke door de Engel sche kanonnen werd aangericht, was ver schrikkelijk. Spoedig waren er reeds hon derden dooden gewonden. Fransche torpedoboot gezonken? Naar de -„Koliiische Ztg." uit Züricn verneemt, heeft do Fransche minister van marine dezer dagen meegedeeld, dat de Fransche torpedoboot 213 voor Nieuwpoort in den grond is geboord. Hoe lang Duitschland het kan uithouden. Edward Holden, de directeur der Iiondon City and Midland Bank, heeft in de jaar vergadering der Bank verklaard, dat Duitschland in staat is een nieuwe staats- leening van vijf milliard te plaatsen. Met dat geld kan het den oorlog weer zes maanden voortzetten. Duitschland stelt al les in het werk om den goudvoorraad van de Rijksbank te vermeerderen en aangezien deze thans 106 millioen bedraagt, zou het niet verstandig zijn op financieele uit putting van Duitschland te rekenen, daar deze op zijn vroegst over een jaar zal in treden. In Turkije. De Turksche Kamer heeft met algemeene stemmen een buitengewoon militair crediet voor de oorlogsuitgaven ten bedrage van 110 millioen gulden toegestaan en de re geering gemachtigd het gedeelte ervan, dat dit jaar niet besteed mocht worden, op het volgende begrootingsjaax over te bren gen. In Egypte. De Engelsche strijdkrachten in Egypte bestaan, volgens het „Giornale d'Italia", uit 180.000 man linietroepen en 100.000 man reserve. De verdediging van Londen. Naar aan hot „Berl. Tagebl." wordt ge meld, verneemt de „Giornale d'Italia" uit Londen, dat de verdediging van Londen tegen een Zeppelin-aanval zeer veel te wen- schen overlaat. De eigen Engelsche en Fran- scb bestuurbare luchtballons zijn volko men ontoereikend, en de voor den oorlog in Italië bestelde luchtschepen kunnen niet meer ingevoerd worden. De Engelschen ver vielen daarop tot het redmiddel om rond om Londen en de oorlogshavens voortdu rend geankerde ballons in de lucht te hou den, die met ver dragend geschut uitgerust zijn, om ontplofbare schoten te lossen. Deze ballons dienen zoowel voor wachtposten, als voor verdediging tegen Zeppelins, vooi het geval deze vanaf den grond voor ar tillerievuur niet bereikbaar zrjn. GEMENGDE MEDEDEELDÏGEN. Mexico. De correspondent van de „Tribune" te El Paso seint aan zijn blad, dat niet- officieel bericht wordt, dat generaal Villa overleden is ten gevolge van verwondingen hem door een revolver toegebracht. Zijn aanvaller is, naar bericht wordt, majoor Fierro, zijn persoonlijke lijfwacht en moor denaar van den Engelschman Benton. stand is uitgebroken onder de inlandsche bevolking in het Shirehoogland tusschen Somba en Blantye; de Angurustam is er hoofdzakelijk in betrokken. In den nacht van 23 Jan. vielen de re hellen de blanken op de nederzetting Ma- gomera aan, dooden drie personen, terwijl een gewond werd. Drie blanke vrouwen en rijf kinderen werden meegenomen, doch daarna weer vrijgelaten. Vervolgens werd een aanval gedaan op een winkel te Blantye, waar wapenen en munitie weggenomen werden. De blanken werden hier niet aangevallen. Verschillen de belhamels zijn gevangengenomen, drie geëxecuteerd. BINNENLAND. Hofbericht. H. M. de Koningin ontving hedenochtend den minister van staat, mr Cort van der landen, minister van binnenlandsche za ken. i i Audiëntie*. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. Onze Kamerleden. De heer mr. J. W. van den Biesen, Eerste Kamerlid voor Noord-Brabant, die Vrijdag door ongesteldheid verhinderd was de zit ting der Eerste Kamer hij te wonen, is lijdende aan bronchitis en vertoeft in het hotel de „Twee Steden", te 's-Graveabage. Met het oog op diens hoogen leeftijd, zal de heer van den Biesen eerst over eenige dagen naar zijn woonplaats, Ginne- ken, kunnen vertrekken. liberale Unie. In de a.s. vergadering van het hoofdbe stuur van de centrale liberale kiesvereeni- ging in het hoofdkiesdistrict Enkhuizen zal onderstaande motie ter tafel worden ge bracht: De vergadering van de Centr. Lib. Kies- vereeniging in het hoofdkiesdistrict Enk huizen, kennis genomen hebbende van de oppo sitie tegen den minister mr. Treub, inzake het ontwerp Leeningsplan; veroordeelende het optreden van een paar Unie-liberalen in vereeniging met de hoof den van de vrijv.-dem. partij1, om, in een tijd van de grootste spanning, waarin de „godsvrede" allerminst verstoord diende te worden, het ministerieele leven van een man, die bij allen in hoog aanzien staat, in gevaar te brengen; eerbiedig hulde brengende aan den mi nister voor de kracht en volharding waar mede ZExc. het werkelijk belang van het vaderland, tot ons groot geluk, heeft ge diend; spreekt haar spijt uit over die oppositie en gaat over tot de orde van den dag. Ouderdomsrente. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering stelt een onderzoek in naai' de maatschappelijke omstandig heden, waarin de trekkers van ouderdoms rente verkeeren. t Nederlanden te Parijs. Do correspondent te Parijs, van de „N. R. C. meldt, dd. 23 Januari: De Nederlandsche Vereeniging alhier heeft hedenmiddag haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. Besloten werd 500 frank uit de kas te geven aan de Nede;:- landsche Vereeniging voor Liefdadigheid te Parrjis. Het bestuur Werd in zijii geheel gehand haafd. Bij deze gelegenheid willen wij er tevens melding van maken, dat de Nederlandsche Kamer van Koophandel alhier 1000 frank heeft geschonken aan het Fransch Nationaal Steunfonds en 500 frank aan een der Roode Kruis-ambulances. Midden-Afrika. Het Engelsch persbureau deelt mede: De gouverneur van Nyasaland meldt, dat er op- Uit Botterdam. De „N. R. Ct." schrijft: Weer geen slecht weekbericht, al zullen er de aigeloopen week wat minder schepen onze haven bin nengekomen zijn dan de vorige. Zaterdag morgen waren we toch al over de 80. Het gebeurde met de „Dunvard" heeft dus voer onze scheepvaart, die de aatste we ken gelukkig weer wat aan het opleven was, geen ongunstige gevolgen gehad. Al leen de passagiersbooten van den Harwich- dienst varen nog niet. De groote aanvoer van graan blijft aan houden. Niet minder dan 14 schepen had den deze week weer een belangrijke lading graan aan boord. Deze week kwamen ook weer groote ladingen kolen onze haven binnen; we telden 12 kolenschepen. En de toevoer van erts wordt ook lang zamerhand grooter. Behalve de gewone beurtbooten en eenige schepen met stukgoederen is de vorige week een schip met salpeter in onze haven aan gekomen. De „Ronan" bracht een achtersteven voor de „Noordam" van de Hoiland-Amerika- iijn mede. Deze werd, gelijk bek nd, eenigen tijd geleden door het stooten op een mijn zwaar beschadigd. De „Noordam" is nu in het dok in de Maashaven, waar nu hard wordt gewerkt om het schip over vier we ken weer geheel reisvaardig ,te hebben. Er kwamen deze week weer eenige boot jes met levensmiddelen voor de Belgen aan. De kleinere en middelsoortschepen, die voor het overgroots deel ligplaats hebben in de Leuvehav "T. en de Zalmhaven, heb ben het de lamste weken bijzonder druk met het vervoer van graan en kolen. Beierland en de oerlef. De Koningin op inspectie. H. M. de Koningin heeft Zaterdagavond met gevolg, in drie auto's, een militairen inspectietocht gemaakt naar het West- land. Dragen van beenwlindsels. In afwachting van de beslissing omtrent eyentueele invoering van beenwindsels voor verschillende wapens, heeft de minis ter van oorlog aan alle officieren, onder officieren en minderen van onbereden, wa pens vergund voor eigen rekening grijze beenwindsels te dragen. Tuehtklasse tijdens de mobilisatie. Gedurende den tijd, dat het leger gemobili seerd zal zijn, worden êén of meer afzonder lijke tuchtklassen ingesteld, ten behoeve van manschappen, voor wie plaatsing in de afzonderlijke of tweede klasse, genoemd in het Reglement van Krijgstucht voor het krijgsvolk te lande of in de klasse van mfdtairen aan een gestnengere krijgs tucht onderworpen, genoemd in de wel van 14 November 1879, Wenschelrjk moet worden geacht Deze tuehtklasse wordt ge vestigd te Hoorn. Terlof aan dienstplichtigen De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft bepaald, dat de korpscomman danten oï zij, die als zoodanig optreden, van 1 Februari a.s. af 3 weken verlof kunnen verleenen aan de dienstplichtigen die op 29 Juli 1914 werkzaam waren ter Beurze of in de effectenafdeeling van ban ken of van oommissionnairs in effecten. Dit verlof wordt niet verleend aan per soneel van incasso-, coupons, oï" rekening- courant-af deelingen. Het verlof wordt alleen verleend, indien een bewijs wordt overgelegd waaruit blijkt, dat de firmant, die het verlof aanvraagt, ,lid is van den Provincialen Bond van Effecten^ handelaren en dat het verlof noodig is voor het weder op goeden gang brengen van he! bedrijf. Behoeftige Nederlanders te Brussel. Jhr. F. H. T. J. Gevers, te 's-Gravenhage gedelegeerde voor Nederland van 3e Hol fandsche ambulance en van de Ned. Ver- eeniging van Weldadigheid, te Brussel, heeft van H. M. de Koningin een zending onder goederen gekregen ten bate der behoeftige Nederlanders te Brussel. De heer Gevers verleent op verzoek van den heer [Fan Vollenhoven, gezantschaps- raad der Nederlanden te Brussel, tevens zijn medewerking voor net ievp nsoride rtiomi tiet- noocffijöeritfe Nederlanders m België. Door zijn zorgen xs onlangs een partij levensmiddelen voor dit doel verzonden, terwijl spoedig een groote voorraad klee- dingstukken en levensmiddelen zullen vol gen. Voor dit doel zijn ingekomen van het Nederlandsche gezantschap te Brussel fr. 2000 en van den heer L. te 's-Gravenhage f100. i Mijnen in de Zuiderzee. Met vrij grpote zekerheid kan worden gemeld, dat in de Zuiderzee geen mijnen meer aanwezig zijn. De mijn, die in de Vlieter dreef, is, zpoals bekend, door 'de marine vernietigd. Een nauwkeurig en uit gebreid pndérzoek heeft verder aan het licht gebracht, dat de andere gerapporteerde .mijnen" van zeer onschuldigen aard zijn geweest en bestonden uit een oude mand, een dito wieg en een donker gekleurd tonnetje, afkomstig van een baggermachine, eggende in de Rijks haven te Enkhuren. Genoemd tonnetje, dat thans nog op zee ronddrijft, moet fcelfe door ervaren zee lieden voor een mijn zijn aangezien en had tijdelijke staking van den veerdienst ten gevolge. Voor de Belgen. Er heeft zich "bier te lande een comité gevormd, dat zal trachten de ^Belgische plattelandsbevolking aan dekens te helpen De dekens zullen in ons land worden aan gekocht en worden voorzien van een Hol landsch stempel. Leden van het comité zijn de heeren jhr, Wy F. H. van de Poll, opperschenker van H. M. de Koningin; jhr. L. B. D. van don Berch van Heemstede, lid van de Tweede Kamer, en L. D. I. L. de Ram, oud-lid van de Tweede Kamer. Amerikaansche tarwebloem. Bij de Vrijdag te Rotterdam gehouden verkooping bij inschrijving, door het bestuur van het Comité van Graanhandelaren, als lasthebber van de regeering, van ca. 60.000 balen Amerikaansche tarwebloem, is ge gund Patent f 201/4f 21%, Straight f 18.50, Bakers f 17.75, waartoe slechts gedeeltelijk is kunnen worden toegewezen. Mjjnenschade. De door den burgemeester van Colijns plaat aangewezen deskundigen, belast met het begroeten van de schade in de gemeente aangericht door het doen springen van aan gespoelde mijnen, hebben volgens de „Midd. Cri" die schade geschat op f643.97. Belgisch© uitgewekenen en geïnterneerden. De heeren Franck, voorzitter, en Ryck- mans, onder-voorzitter der Intercommunale Commissie te Antwerpen, hebben Vrijdag hun opwachting gemaakt bij den minister van binnenlandsche zaken en hem namens de stad Antwerpen en de 77 gemeenten, die tot de bevoegdheid der Intercommunale Commissie behooren, den hartelijken dank van magistraat en bevolking uitgesproken voor de offervaardige hulp aan de Belgische uitgewekenen in het algemeen en aan de Antwerpse!» uitgewekenen in het bijzonder betoond. Zij hebben aan minister Cort van der Linden medegedeeld, dat J/a der be volking in de omheining van Antwerpen terug is. De Antwerpsche heeren hebben verder een onderhoud gehad met minister Treub, minister Borsboom en minister Posthuma, aangaande onderscheidene vraagstukken van voorziening van levensmiddelen en.van bestuurlijk belang voor Antwerpen en om geving. Mr. Franck is Zaterdag naar het kamp der Belgische geïnterneerden te Zeist en dat te Harderwijk vertrokken en zal ook jhet vluchtelingenkamp te Nunspeet bezoeken. Belgische vluchtelingen. Hedenochtend is een 50-tal Belgische vluchtelingen, te 's-Gravenhago verblijven de, naar het kamp te Ede overgebracht. Kederl -Indië en de oorlog. Comité tot leniging. Het centraal comité tot leniging van den nood in Nederland heeft thans, volgens een bericht in de Delibladen, in totaal f360.935 ontvangen, waarvan 3 ton zijn overgemaakt. Voor de Turken. Dezer dagen, aldus bet „Soer. Nbl.", heeft te Soerabaja een bijeenkomst plaats gehad van eenige invloedrijke inlanders en Arabieren, onder leiding van Tjokroami- noto, leider van de Oetoesan Hmdia Op deze bijeenkomst werd er op aangedron gen, aan Turkije steun te verleenen in zijn strijd tegen de Christenen Een comité werd samengesteld om onder inlandsche be volking gelden voor di. scboone doei in te zamelen. Oir. bel., iBveerr eo Ace. Bij Kon. besluit van 29 Jan. zijn de na volgende pensioenen verleend: ingevolge de Weduwenwet voor de amb tenaren 1890 en de wet van 2 Juli 1898 (Stbld. no. 167), als aan: H. F. van Dom melen, wed. S. P. van der Valk, kommies 2de klasse bij 's rijks belastingen, f206, M, C. Kerckhoffs, wed. J. J. Handels, hoofd- komies brj 's rijks belastingen, f460. New- Noteering van: Atch. Topeka Erie Miss K. en T. Miss P-ac. Rock lal. South. Pao. South R.W. Union Pac. Anutig. Copp. Car en Foundry VorkBch* Beurs. Vs Ve OjVERSCHIE, 1 Februari. In den afge loopen nacht heeft zich te Rotterdam bij de politie gemeld, de 20-jarige melkknecht A.' K., wiens opsporing door den Burge meester dezer gemeente was verzocht, als verdacht van verduistering van plm. £275, ten nadeel© van zijn baas, den veehouder D. Zeeuw en difijj sedert Vrijdag 22 Januari jl., voortvluchtig was. Hedenmorgen is hij met den politiewagen naar hier over ge bracht. Van de vermiste gelden was niets meer in zijn bezit STADSNIEUWS. 01en4reg»llDg H. IJ. 8. M. In dit nummer geven wij de met 1 Fe bruari. in werking getreden dienstregeling der Holl. Spoor (station Schiedam). De wijzigingen betreffen in hoofdzaak den Zon dagsdienst, terwijl enkele treinen eenige minuten vervroegd of verlaat zijn. Op de dienstregeling van 1 December is dus niet meer te vertrouwen. Kiezerslijsten. Evenals vorige jaren zal ook nu weer van 1 tot 15 Februari, 's avonds .van 7Vt tot 9 uur, in het Volkshuis, zitting houden worden om alle inlichtingen te v strekken aan hen, die op de kiezerslij* geplaatst weaschen te [worden. Afsluiting Hoofdstraat Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat or Dinsdag 2 Februari a.s., het gedeelte var. de Hoofdstraat, loopende tusschen de Nieu we Haven en Brouweistraat, voor het ver keer met rij- en voertuigen zal zijn ge sloten. Steuncomité 1914 Schiedam Behalve de gewone wekelijksche bijdra gen, zijn sedert de vorige opgave giften ingekomen van: De werklieden de/ firma Ingelse Co., 1 2 o/0 van hun weekloon; J. H. M. de G. f2.50.; de sluis- en brugwachters f2.60; de christelijke zangyereeniging „Eltheto" f50; buurteomité Gastraat en omgeving (Mej. Bovenberg) f7. Uitslag dor verloting van de V. P. N. Lot. Prijs 9 21/2 K.G. v. Sluis' ochtendvoer. 22 Een paar postduiven. 35 10 L. gem. graan. 43 Een witte Leghornhen. 68 2% K.G. v. Sluis' ochtendvoer. 77 Een haan gekr. ras P. R. X W.W. 123 21/2 K.G. v. Sluis' ochtendvoer. 124 Een witte Leghomhen. 147 Een haan, gekr. ras, G. W. X Z. M. 185 5 K.G. v. Sluis' ochtendvoer. 209 5 K.G. v. Sluis' ochtendvoer. 211 Een grauw kwakertje, eend. 215 Een blauw Weener voedster. 218 Een grauw; kwakertje, eend. 229 Een blauw Weenerkonijn, jong. 237 Een hen, gekr. ras, G.W. X Z.M. 250 5 K.G. v. Sluis' ochtendvoer. 261 Een witte Wyandotte-haan. 271 Een witte Leghomhen. 278 Een witte Wyandotte-hen. 294 Een paar witte pauwstaarten. 297 10 L. gem. graan. 304 10 L. gem. graan. 306 10 L. gem. graan. 310 21/2 K.G. v. Sluis' ochtendvoer. 336 Een witte Leghorn-haan. 378 Een blauw Weenerkonijn, jong. 379 Een hen, gekr. ras, G.W-. X Z. M. 408 Een grauw kwakertje, woerd. 4i8 Een witte Wyandotte-hen. 420 Een wi tte Leghomhen. 437 Een blauw Weenerkonijn, jong. 438 10 L. gem. graan. 439 1 blauw Weenerkonijn, jong. 440 Een broedmachine. Bij de politie zijn te bevrageneen zwarte hond met bruine snuit en poot, reu; en een fox terrier, reu. Beide honden wer den opgevangen. Binnen 2 X 24, uren niet opgevraagd worden ze afgemaakt. j,1>e Phoenix". Naar men ons mededeelt, keert de N.V. Ververij, Uitstoomerij, Wasscherij „De Phoe nix", over 1914 een dividend van 10 0/0 uit, na de gebruikelijke afschrijvingen. Gisteren is door de politie aangehouden een persoon, die eenigen tijd geleden een valschen naam had opgegeven na een over treding. Hij gaf ook nu Weer een valschen naam op en bovendien bleek hij hier te zijn als militair met een ondeugdelijke pas. Hij is hedenmorgen ter beschikking gesteld van den garnizoens-commandant te Delft. Een militair, die gisteravond niet ver koos te voldoen aan den last der politie om rechts te houden in de Hoogstraat, en naar zijn naam gevraagd, weigerde dien op te geven, werd gearresteerd, waartegen hij zich hevig verzette. "Een agent raakte dien tengevolge zijn regenjas kwijt. De man is hedenmorgen ter beschikking van den gar nizoenscommandant te Delft gesteld. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Januari 1915. Binnenland. Brieven. Bureau Nieuwe Dagblad, Rotterdam. Burgemeester, Schiedam. Tops en fam., Amsterdam. Homoeopatische Apotheek, Den Haag. Jansen Co., Amsterdam. Jongeneel, Rotterdam. 51 v. cL Kraan, Naaldwijk. Binnenland. 1 t Bitefkaarten. 1 .J. Bakker, Henriëtte Koning, Schiedam, J. Meeuwen Smulders, Schiedam. Mej. B. Sonnevelt, Rotterdam. Nater Wijkmans, 1 Een zonder adres. Buitenland. Brieven. J. Prins, New-York. Bljkfpostap&arbank. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Jan. 4915 ingelegd f14468 23 terugbetaald f 24165.40. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9785. AGENDA. Eiken Zaterdag Zondag, Maandag en Dins dag Sehied. Bioscoop, 8 u. Voor stelling. Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall. Heden en volgende dagen. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap Spree. Klaasje Zevenster. 2 en 5 Febr. Groote Schouwburg, 8 u. Onder één dak. 3 Febr, Groote Schouwburg, 8 uur. Het Tooneel-Royaards. De Misan- throop. 4 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Die Haghespelers-Verkade. De tweede mevrouw Thanqueray. 4 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 u. Jean Louis Pissuise. 5 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. On der één dak. 6 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Het Tooneel-Royaards. Grompie. Beroepen te Bleskensgraaf en Hof wegen ds. J. W. Woeldcrmk te Mijdrecht. Te Kamperland de heer C. Koenekoop cand. te Nieuwerbrug. Te Ameide en Tien hoven ds. F. Kijftenbeit te Leerdam. Te Staphorst (0.) ds. T. Ronner te Waddings veen,. Bedankt voor het beroep te Giessen- Oudkerk en Peursum ds. J. Ravesloot te Heukelum. Voor het beroep te Zuilichem en Nieuwaal ds. N. C. Bakker te Resteren. Remonstrantsche Broederschap Aangenomen het beroep te Vlaar-' dingen da. N- Blokker te Oude-Wetering. Geref. Kerken. Aangenomen het beroep te Enschedé ds. G. Kersies te Wolvega. Hooger Onderwijs. Universiteit te Leiden. Doet.-examen Ne derlandsche letteren de heer G. J. Geers. Te Amsterdam is heden tot arts bevor derd, de heer S. Joubert, geboren te Union- dale. Technische HoogeschooL Geslaagd voor werktuigkundig ingenieur, de heer ,Wf Koning. r Mond- en klauwzeer. Hedenochtend had de aangekondigde con ferentie plaats van den Minister van Land bouw, Nijverheid n Handel, met de ver tegenwoordigers van alle Landbouw-Maat- 28 Jan 29 Jan. 30 Jan. 931/8 95 95 23 221/4' 23 11 10 103/g 121/g 113/4 121,4 85 84 851/s 17 I61/4 17 1197/s 118% 1191/2 547/8 52% exd. 533/4 467/8 441/2 45

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2