Dirtrie bericht©». SpTxKSLAm „éhikking staande oorlogsmiddelen de vijan delijke scheepvaart daar bestrijden. „Met dit doel zal het van 18 Februari 1915 af elk vijandelijk koopvaardijschip dat zich op het oorlogstooneel bevindt, trachten te vernietigen, zonder dat het steeds mogelijk zal zijn, de daarbij voor personen en goederen dreigende gevaren te vermijden. De neutralen worden dus gewaarschuwd voortaan geen bemanningen, passagiers of goederen zulken schepen toe te vertrouwen Ook wordt hun aandacht er op gevestigd, dat het ook voor hun eigen schepen drin gend aan te bevelen is, het binnenloopen in dit gebied te vermijden, want al hebben do Duilsche maritieme strijdkrachten ook de aanwijzing gewelddaden tegen neutrale schepen voor zoover deze als zoodanig zijn tc herkennen na te laten, met het oog op het door de Britsche regee nng voorgeschreven misbruik van de neu trale vlaggen en met het oog op de toe valligheden van den oorlog, zal niet altijd voorkomen kunnen worden, dat ook zij het offer worden van een op vijandelgke schepen bedoelden aanval. „Hierbij wordt uitdrukkelijk opgemerkt, dat de scheepvaart noordelijk om de Shet- landeilanden, in het oostelijk gebied van de Noordzee en In een strook van ten min ste dertig mijlen breedte langs de Neder- landsche kust, niet gevaarlijk is. „De Duitache regeering kondigt deze maatregelen tijdig aan, opdat de vijande lijke zoowel als de neutrale schepen tijd hebben schikkingen te treffen voor het bin nenloopen van de aan het oorlogstooneel liggende havens. „Men mag verwachten, dat de neutrale mogendheden de levensbelangen van Duitschland niet minder dan die van En geland in aanmerking zullen nemen en er toe zullen bijdragen hun burgers en het eigendom van deze van het oorlogsterrein verre te houden. Dat mag temeer worden verwacht, omdat de neutrale mogendheden ook er belang bij moeten hebben, den tegen- woordigen verwoestenden oorlog, zoo spoe dig mogelijk beëindigd te zien." De stemming in Scandi- navjiö. Uit Stockholm Wordt gemeld Groote ontevredenheid is hier gewekt en in 'de pers tot uiting gebracht, naar aanleiding van de laatste bekendmaking der Buitsche "admiraliteit inzake de Duitsche voornemens tegen de Engelsche scheep- yaarti I Ook uit Kopenhagen komt een derge lijk bericht. Men meent daar, dat groote gebeurtenissen op zee op til zijn, waar- mede ook het inspectiebezoek van keizer Wilhelm aan Wilhelmshafen in verband .wordt gebracht. ,Van Duitsche zijde wordt gemeld: Om trent de waarschuwing van den „Reïchs- anzeiger" aan de Onzijdige scheepvaart voor nadering der Fransche noord- en west kust, schrijft het in Scandinavische ree- derskringen meest geziene blad „Norges handels ag Sjoefartstidende"Deze mede- deeling moet op dezelfde wijze worden opge vat als de Britsche kennisgeving, dat de Noordzee als oorlogsgebied moet worden beschouwd. Het |s noch een verbod, noch een bedreiging, maar een welwillende en correcte waarschuwing, waarvoor de on- zijdigen slechts dankbaar kunnen zijn. De stemming in Engeland. De Engelsche pers maakt zich niet onge rust over den aangekondigden aanval van Duitsche duikbooten op Engelsche trans portschepen, die troepen naar Frankrijk brengen. Zij wijst er op, dat zes maanden lang troepen en oorlogstuig zijn overge bracht en dat de vijandelijke duikbooten, die daaraan voortdurend hun aandacht heb ben gewijd, er niet in geslaagd zijn ook maar één transportschip te treffen. Het landingjscorps y;an de „Emden". Te Berlijn is bericht ontvangen, dat het schip „Ayesha", de schoener waarop een aantal manschappen van de „Emden" bij de Kokoseilanden in zee zijn gegaan, on der bevel van den kapitein-luitenant Von Mücke, met dit landingskorps nabij Hodei- da, aan de Zuidkust van Arabië, is aange komen; de Duitschers werden door de Tur ken met geestdrift ontvangen. Na de leis door straat Perim, die plaats had onbemerkt door de Engelsche en Fran sche bewakingstroepen, heeft de bemanning de landing volbracht in het gezicht van een Fransch oorlogsschip. Zooals men "zich herinneren zal, wist bij het gevecht tusschen de „Binden" en de „Sydney" het landingscorps van. de „Emden", dat op de Kokos-eilanden eenigc telegraafdraden vernield had, aan boord van een schoener, d© „Ayesha", die zich aldaar in de haven bevond, te ontsap- pen. Eenige weken later verscheen het schip te Padang, waar het proviand innasm Volgens verschillende berichten Smaakte het gedurende eenigen tijd jacht op kleine han delsschepen van vijandelijke staten, doch nadien werd niets meer van do „Ayesha" gehoord. 1 I 1 r j 1 lt Bulgarije en Servië. Volgens het „Berl. Tagebl." achten Bul- gaarsche „gezantschapskringen" in Rome den toestand tusschen Bulgarije en. Servië als zeer ernstig, indien Servië in de Mace donische kwestie niet spoedig toegeeft. De Sofiotische correspondent van een Turksch blad meldt, dat in Bulgarije alle reserve-officieren zijn opgeroepen, om een snelle africhting der rekruten te verkrijgen. President Wilson over in dustrie en landbouw. In ©en rede, door president Wilson in een bijeeaïpmst der Amerika&nsche Ka mers van Koophandel te Washington ge houden, besprak de president uitvoerig het denkbeeld, om de anti-trustwetten aldus te wijzigen, dat aan exporteurs zou worden toegestaan zich te combineeren voor ge meenschappelijke actie op vreemde mark ten, en dat aan firma's zoude worden toegestaan zich te vereenigen voor de ge zamenlijke oprichting van agentschappen in den vreemde. Het denkbeeld is bepleit door voorname mannen van zaken als de meest noodigo stap ter bevordering van den han del. De opmerkingen van den president te dezer zake werden met geestdrift begroet. De president merkte verder nog op, dat er weldra in de hoele wereld een tekort zou komen aan levensmiddelen en dat het de plicht der Vereenigde Staten is de wereld te voeden. Noodig is daarom, dat er veel meer verbouwd wordt, noodig ook, dat de opbrengst per hectare wordt i ergroot. Ploeg en spade moeten niet rusten als de wereld gevoed zal worden. Uit Rusland. Het proces van Boertsef is te St. Pe tersburg met gesloten deuren behandeld. Het hof hoeft hem wegens majesteitsschennis, tot deportatie naar Siberië veroordeeld. Maklakof, lid van de Doema, heeft den beklaagde verdedigd. De beschuldiging was gegrond op artike- kelen, door Boertsef in zijn Panjsch or gaan, „De Toekomst", geschreven. In Sep tember was de thans veroordeelde, die in een brief aan de „Times" de Rusesn nog wel had aangespoord, de regcering te steu nen, naar Rusland teruggekeerd en daar gevangen gezet. Men had algemeen gedacht, dat hij op vrije voeten zou worden gesteld. Ten on rechte, naar nu blijkt. Hofberichte». H. M. de Koningin-Moeder is heden bij Haar bezoek Amsterdam vergezeld door de hofdame jonkvrouwe v. d. Poll, door den grootmeester van Haar Huis, jhr. Do en door Jen kamerheer jiir. mr. A. G. Schimmelpe mi nek. Eerste Kamer. .Thans is. de Eerste Kamer der Staten- Generaal bijeengeroepen in openbare ver gadering, tegen Dinsdag 9 Februari, des avonds te 8'/a uren. Het jnbllee va» „BroaoTo". Gistermiddag heeft II. M. de Koningin, vergezeld van baronesse Melvil van Lijn den, grootmoesteresse, baronesse Sloetvan Marxveld, hofdame, en baron J. W. J. Taets van Amerongen, kamerheer en inten dant, een bezoek gebracht aan de sdiakones- sen-inrichting Bnonovo in Den Haag. H. M. werd ontvangen door den predikant directeur, ds. Snethlage, en de directrice, mevrouw, De Bas. Een dochtertje van den directeur bood een ruiker aan, Eenige be stuursleden werden aan H. M. voorgesteld. In de serre zongen de zusters H. M. een paar coupletten vah het Wilhelmus toe. Daarna onderhield de hooge bezoekster zich minzaam met de zusters. Z. K. H. de Prins, die vervolgens aan de inrichting kwam, werd ontvangen dooi den. directeur. Z. K. H., die kwam in dub bele qualiteital» commendator van de commonderiji Nederland van de Johanniter- oixle en als voorzitter van het Nederland- stóhe Roode Kruis, was vergezeld door jhr. Er. H van Lopn, lid van het hoofdcomité van het Roode Kruis, en baron Van Itter- sum, werkmeester van de Johanniter-orde, Ook de Prins onderhield zich vriendelijk met de zusters, onder wie leden van de Johanni terporde. V Op de gisteren gehouden receptie heeft ds. Knottnerus, uit Arnhem, namens de 8 zuster ihuizen, die met Bronovo in een Bond "zijn vereenigd, een geldsom aan geboden. Jhr. Quarles van Ufford sprak namens den raad van toezicht en over handigde een som gelds voor het nieuwe gebouw. De doktoren Heymans en Van der Goot schonken een kunstzon voor de verpleging, en .verschillende andere geneesheeren boden een gift voor het zusterfonds aan. Ook vanwege de zusters der inrichting worden fraaie geschenken aangeboden aan het bestuur. Ter receptie verschenen do burgemeester der residentie, jhr. mr. dr. Van Karne- beek, en mevrouw) Van Kamebeek, ver tegenwoordigers van de Haagsche afdee- ling der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der geneeskunde en vele ande ren. Beurs te Gravenhage. Aanstaanden Dinsdag 9 Februari, ten twaalf uur, zal de Haagsche Beurs haar beurslokaal aan de Nobelstraat heropenen. Aan deze heropening zal een eenigszins of ficieel karakter worden gegeven. Ee* Boole Kruis voor noa-combattanten. In een Persgesprek met den heer W. A. van der IVieen, voorzitter van het .Cen traal Bureel voor vluchtelingen, heeft deze een en ander om trant dat bureel, en den huldigen toestand in België, medegedeeld, waarbij hij zich volstrekt van critiek ont hield. Zoo deelde hij mede dat de bevolking in België, over 't geheel genomen, meewerkt en rustig en ordelijk haar weg gaat De Duitschers vermijden alle noodelooze best en moeite, en bet strafwezen gaat in de zelfde richting. Slechts enkele bepaalde zaken worden door den militairen rechter berecht. De zopg voor hot bestaan wordt echter steeds moeilijker, waarom de Duit schers ook medewerken om de hulp uit het buitenland, aan het volk te doen toekomen, en vooral den geestelijken druk te jver- j zachten. Hij sprak de hoop uit dat spoedig j met Holland zou kunnen worden gecorres- I pondeerd en geldzendingen over en weer mogelijk zouden zijn. Het bureel te Antwer pen staat door zijn bulletins in voortduren de verhouding met dat te Roosendaal en langs dien weg wordt bovendien onder steuning van particulieren aan particulieren overgemaakt. Ook in Gent zal er een af- deeling gevormd moeten worden. Bij den beer v. d. Veen is gerezen de ver gelijking tusschen het Roode Kruis en ïiet Bureel: beiden Werken aan de beling of verzachting van geslagen wonden, maar ont houden zich ,van bestrijding der oorzaken van het wonden-slaan. Bij een auto-bezoek aan Dinant, trof liet hem, hoe groepen mannen en kinderen, ston den te klagen en jammeren, terwijl hem de moedeloosheid hij de mannen bleek: „Wat geeft het of wij werken, weten wij of wij de oogst zien? aldus verzuchtten j,ij. Dat gemis aan veerkracht is jammer. Arbeid verarmt toch niet! i Het is te hopen, zeide üe heer v.d. Veen, dat, wanneer in de toekomst bet oorlogvoeren zich niet wijzigt en een zóó het geheele volk omvattend karakter krijgt, dan ook voor de, non-combattanten een Iloode Kruis wordt opgericht cn het zou een der eerste zaken moeten zijn als er weer een Vredesconferentie wordt gehou den, dat de grondregelen ten aanzien van. de non-combattanbe woiden omlijnd en oen behoorlijk toegerust korps wordt ge vormd om hulp te verleenen en toevluch- ten in te richten voor de non-combattanten. Dit korps zou in vredestijd gevormd moeten worden. Het denkbeeld is nieuw, en bij den heer v. d. Vieen opgekomen tijdens zijn arbeid in België en ook reeds in Zuid-Afrika, tijdens den oorlog daar. Het denkbeeld heeft nu meer vasten vorm gekregen. De hulpverleening neemt te Ant werpen reusachtige afmetingen aan; onge veer 100.000 mensohen, hangen af van de weldadigheid. Voor 4000 handelsbedienden, die ook niet meer in eigen behoefte kunnen voorzien, is aan. meergegoeden gevraagd, eiken dag een of meer hunner ten eten te ontvangen, aan welk verzoek is voldaan. Zéker een schitterend voorbeeld van Bel gische gastvrijheid. (Vports maakte (te heer v. d. Veen nog als curiositeit melding, van een plan van den heer George Henri, volksvertegenwoor diger en bankier, betreffende het grooten- deels verwoeste Dinant, aan vele Hollanct- schen families welbekend. Wan dit schilderachtig plaatsje, staan nog maar ongeveer 250 huizen overeind, terwijl er van 1300 tot 1400 werden verwoest. De bevolking is er verminderd van ©700 op 5500. Henri oppert nu bet plan, de bevolking in staat te stellen van bouten asfiütpapier, op de puinhoopen der huizen optrekjes te doen verrijzen, en daar Dinant toch een gemeente is, die leven moet van de vreemdelingen, verwacht hij er meer nut van, de puinhoopen de eerste jaren te laten zooals ze zijn, dan dat men in de plaats daarvan, nieuwe huizen zou gaan optrekken. Henri meent, dat voor dit eigen aardige plan 200.000 fr. zou noodig zijn. Verpleging r*n iwikztnalgoa. In de Donderdag gehouden vergadering der vereeniging tot stichting van christe lijke inrichtingen voor verpleging van Zwak zinnigen, te Amsterdam werd, na het uit- brengen van een financieel overzicht en van do verslagfen van Secretaris en (Vjetr- tegenwoordiger, besloten indien de omstandigheden niet verslechteren tegen begin Maart a.s'., ook het vrouwenppvil- joen te heropenen, zoodat dan de geheele arbeid der vereeniging zal zijn hervat Opgemerkt dient te worden, dat thans in het mannenpjaviljoen worden verpleegd negen personen, terwijl voor de opening (in het vrouwenpiaviijoen dadelijk 6 a ,7 patiënten in aanmerking komen. Zooals bekend is, biedt elk paviljoen plaats voor tien personen, zoodat binnenkort wel zal moeten geméld worden, dat de beide pavil joens gevuld zijn. f Een derdie paviljoen is) gebouwd, doch nog niet gemeubeld, daarvoor ontbreken de middelen, evenals voor den ontworpen bouw, van een boerderij op het terrein, die echter voor de verpleging bijna onmisbaar is1 ito achten. Had men echter reeds dadelijk selectie kunnen toepassen en dus alle patiënten, opnemen, dan waren de drie paviljoens reeds lang gevuld. Dit nlles blijkt dat het aantal Zwak zinnigen groot is, dat is niet alleen af to leiden uit het zeer groote aantal verzoe ken om inlichtingen, doch niet minder uit de vele aanvragen waaraan wij' niet kunnen voldoen. Moge het liefdadig Nederland toonen dat het ook den nood! der zwakzinnigen wil lenigen. Penningmeesteresse is mej. C. van Eeghen, Sarphatiiade 12, te Amsterdam. l*d*rlaxd «èrl** De Koningin op inspectie. H. M. de Koningin reed gisteravond uit tot het maken v,an een militairen inspectie tocht i Ten half tien ure keerde Hare Majesteit ten Paleaze terug. Interneering^depó ts. Het gisteravond in de Staatscourant ver schenen Koninklijke besluit, waarbij eenige hoofd-offideren op hunne aanvrage weder in dienst zijn gestel dg en andere opper- offideren en hoofd-offideren, tijdelijk be noemd zijn bij het reservepersoneel dei- landmacht, alle welke officieren reeds be stemd waren voor den dienst bij een inter- neexingsdepót, moet verhand houden met de gebleken wensehelijKheid dat de opper- leiding van de internoëringsdepóts inhan, den kome van den Opperbevelhebber van. Land- en Zeemacht Geneeskundige hulp. De minister van staat, minister van bin neiilandicbe zaken, brengt t:r kennis van geneeskundigen, dat door de oproeping van reserve-offideren van gezondheid in onder scheidene gemeenten van het land gebrek is ontstaan aan voldoende geneeskundige hulp. Aan artsen, die bereid zijn de openge vallen plaatsen tijdelijk te bezetten, wordt verzocht, met opgaaf van hun voorwaar den, daarvan mededeeling te doen aan den voorzitter van den Centralen gezondheids raad, dr. W, P. Ruysch, te Utrecht. Fransche vliegers. Do heide Fransche officieren, üieWoens dag met een militairen tweedekker, ge merkt 'V 245, op Noord-Beveland zijn ge land on geïnterneerd zijn, waren volgens hun verklaring te Duinkerken opgestegen. Een van hen spreekt Nederlandsch. Een hoerenjongen weigerde, hun zijn kleere.n te verkbopen. Arme Nederlanders in Brus sel. Ook te Utrecht is een comité gevormd voor het verzamelen van kleeding en schoeisel ten behoeve van arme Neder landers in Brussel. Dit comité bestaat uit de heeren Arnold van Arend, mr. A. J. Labouéhere en F. W. Swane. Door bijdragen van enkele Utrechtenaren was het reeds in staat balen kleeding- stukken en een soin van f200 aan het hoo£d-|eoimité af te dragen. Comité van Nederlandsche uitgeweken in uit België De secretaris verzoekt ons te berichten, dati lo. de belasting op de afwezigen, niet toegepast wordt op Nederlandsche onder danen, daar de in -België verschijnende bla den, uitdrukkelijk vermelden, dat deze hef fing niet toegepast wordt op hen, die tot de Duitsche en neutrale nationaliteiten be hoe ren; i 2o. de te Antwerpen in de Bank .van Leening beleende panden, kunnen na af loop van den oorlog gelost worden, wijl de bepalingen over den duur van den belee- ningstijd geschorst zijn; 3o. het is raadzaam zich niet naar Ant werpen te begeren, tot het zoeken van werk; aldaar is zeer groote werkloosheid, er zijn reeds velen na vruchteloos zoeken teruggekeerd. t Deze waarschuwing is ook voor diamant bewerkers. 4o. eerlang zal een aanvang worden ge maakt met het naar ons land transporlcc ren van de te Antwerpen achtergelaten in boedels. Aan alle ingeschreven Nederland sche uitgewekenen .worden de noodige in lichtingen, enz., toegezonden en is het dus overbodig mondelinge inlichtingen te vra gen, daar het vervoer, piaar gelang van de behoeften der personen aan de inbo: dels, zal plaats vinden, en ieder wachte maar tot hem kennis van het transport wordt gegeven; So. uitdrukkelijk wordt men verzocht elk schrijven te richten aan het secre tariaat, Singel 34, Amsterdam, ook betref fende verandering van tijdelijke verblijf plaats, of bij1 vertrek, naar Antwerpen, om zich daar te vestigen. Ook de in militairen dienst zijnden, die te Antwerpen hun in boedel lieten, moeten bij verplaatsing hier van kennis geren. Mijnen. Door den opperbevelhebber van Land en Zeemacht, is de volgende dagorder uit- va,artLigd: Dagorder. Het is met groote voldoening, dat door mij is kennis genomen van de rapporten betreffende de wlijze waarop het personeel van do Koninklijk© Marine, bijgestaan door cenig personeel van de Landmacht, zijn plicht heeft vervuld zoowel bijl bet (op ruimen en onschadelijk maken van op onze kusten aangespoelde en van in zee drijven de mijnen, als bij de werkzaamheden noodig voor het nazien en verwisselen van de mijn- versperringen in de Nederlandsche Zee gaten. Terwijl ik met weemoed terug denk aan de slachtoffers, die bij de uitoefening van bun dienst zijn gevallen, verheugt het mij te vernemen dat het personeel zich niet laat afschrikken door de aan sommige werkzaamheden verbonden geva ren en voortgaat met on.verflauwden ij-ver en toewijding zijn plicht te doen, enhetiï mij een behoefte hiervoor openlijk mijn bijzondere tevredenheid te betuigen. Maximum-prijzen. Circulaire van den Minister van Land bouw-, Nijverheid en Handel, gericht aan de Burgemeesters d.d. 3 Februari 1915: Ik heb de eer U hiernevens te doen toe komen eene nieuwe lijst van artikelen, met de daarvoor voorloopig aangenomen maxi mum-prijzen, welke lijst de vorige, vast gesteld bij circulaire van mijn ambtsvoor ganger, d.d. 4 Augustus 1914, no. 8816, afd. Handel, vervangt Bij aldien U blijken mocht dat de vast gestelde maximum-prijzen vóór Uwe ge meente te hoog of te laag zijn, of wanneer voor andere artikelen b.v. brandstof fen .eene sterke stijging van prijzen in den kleinhandel plaats vindt gelieve U mij daarvan Onverwijld mededeeling te doen. Eveneens verzoek ik U mij onverwijld tc berichten, wanneer blijkt, dat de vastgestel de maximum-prijzen geene voldoende winst voor den kleinhandel overlaten, omdat ik daaruit wil afleiden, of het noodig is maxi mum-prijzen voor den groothandel vast te stellen. t Ik stel mij voor, maandelijks met de sub commissie uit het Koninklijk Nationaal Steuncomité 1914, inzake voeding van menseh en dier overleg te plegen omtrent deze lijst en haar, zoo noodig te wijzigen. Deze lijst vervangt de vorige: Lijst van eenige der meest voorkomende artikelen met daarvoor voorloopig aange nomen maximum-prijzen. (Deze prijzen hebben uitsluitend betrek king op de gewone kwaliteiten. De luxe sorteeringen, waarvoor in gewone tijden reeds veel boogere prijzen worden betaald, blijven buiten aanmerking). Koffie (Santos), per K.G. 11.1 G. Koffie (Java), per K.G. fl.40. Suiker (witte geraffineerde), per K.G. f 0.55. Suiker (basterd of brim per K.G. f 0.55. Stroop, per K.G. f0.30. Roggebloem, per K.G. f0.25. Tarwebloem, per K.G. f0.25. Boekweitmeel, per K.G. f0.32. Witbrood ai gebuild karwemelkbrood, per K.G. f 0.26. b. gebuild taxwehalfmelkbrood, per K.G. f 0.24. c. gebuild tarwewaterbrood, per K.G. f 0.22. Bruinbrood, per K.G. f0.20. Roggebrood (zie noot). 1 Rijst (andere dan Java), per K.G. f0.25. Gort, per K.G. f0.32. Roekweitgrutten, per K.G. f0.30 Havermout, per K.G. f0.30. Bruine Boonen, per K.G. f0.25. Bruine Boonen, per kop of liter f 0.20. Capucijnererwten, per K.G. f0.30. Capucijnererwten, per kop of liter f0.25. Aardappelen, per K.G. f0.07. Zout, per K.G. f0.09. Boter, per K.G. fl.75. t Margarine, per K.G. fl. Volvette Goudsche Mei- on Septemberkaas met Rijksmerk, per Va K.G. fO.621/2, Volvette Goudsche (Mei- en Septemberkaas f>er 1/2 K.G. fO.GO. Volvette jonge Goudsche kaas met Rijks- merk, per V« 1LG. f0.52V2. Volvette jonge Goudsche kaas, per 1/2 K.G. f 0.50. Edammer Mei- en Septemberkaas, (40 -)-) per 1/2 K.G. f0.55. Jonge Edammerkaas (40 -f-), per 1/2 K.G. f0.50. Goudsche kaas (40 -j-), per K.G. f 0.471/2. Kaas in Edammer- en Goudseh model (30 per 1/2 K.G. f0.40. Kaas in Edammer- en Goudseh model (20 -f), per 1/2 K.G. f0.35. - Friesche nagelkaas, per 1/2 K.G. f0.30. Leidsche- en Delftsche komijnekaas, per 1/2 K.G. f 0.55, Boterolie, per liter f0.63. 1 1 Raapolie, per liter f0.57i/2. Zeep (zachte, groene of gele), 'per K.G. f 0.26. Soda, per K.G. tO.07. Petroleum, per liter f0.ll. 1 Een uniforme prijs voor roggebrood, gel dend voor het geheele land, kan, in verband met de zoo uiteenloopende bereidingswijze in de verschillende provincies, niet worden vastgesteld. Daarom zal zulks voor elke provincie afzonderlijk geschieden, in over leg met de provinciale rogge commissies. Dir. bel., inroerr. eu ace. Bij Kon. besluit van 3 dezer is, met in gang van 1 Mei benoemd: tot controleur der grondbelasting te Rot terdam, A. G. Jalink, thans controleur bij dien diensttak te Utrecht; tot adjunct-controleur der grondbelasting te Utrecht, J. van Bouten, thans adjunct controleur bij dien diensttak te Rotterdam; is, met ingang .van 1 April, de surnume rair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen E H., van Heiten. uit de di rectie Rotterdam, ontheven van de waarne ming van de betrekking van commies ter directie dier middelen te Maastricht, waar mede hij bij Kon. besluit van 23 Juni 1913 tijdelijk werd belast Hew-Torksck» Noteering van: 2 Febr. Atch. Topeka 9434 Erie 223/4 Miss K. en Z, 11% Miss Pac. lis/g* Rock Isl. Vb South Pac. 85Vt South R.W. lGVa Union Pac. 120V4 Amalg. Copp. 54% Car en Foundry 45 Bsnre. 3 Febr. 4 Febr. 95 95 225/8* 103/s IMA 85% I6V2 119Vs 54% 447/s 22V2 10% 11 Vi 53 16 119%' 54 44 VLAARDINGEN, 5 Februari. De voor dracht ter benoeming van een onderwij zeres aan school B (vacature Jaca. van Heijst), bestaat uit de volgende dames: 1. A. Bijlo, te Schiedam; 2. W. N. M. van Eijk, te Schiedam3. D. S. C. Rüter, te Delft. VLAARDINGEN, 5 Februari. Onder de paarden van de fa. C. Schippers en Zo nen, is schurft geconstateerd. STADSNIEUWS. De „Stcti" no. 30 bevat wijzigingen in de statuten der naamlooze vennootschap „Werf Gusto", voorheen firma A. F. Smulders. De kiezmlljsien. Evenals vorige jaren zal ook nu weer tot 15 Februari a. s. eiken avond van 7 tot 9 uur in liet (Volkshuis zitting gehouden worden door een comité, ter voorlichting van hen, die op de kiezerslijsten geplaatst wenschen te worden. Wij herinneren er hierbij aan, dat de „Stcti" dezer dagen bevatte de wet, waar bij maatregelen worden genomen tegen ont- kiezering van heele reeksen kiezers. Velen die hun belas.ting niet konden betalen of naar een goeökoopere woning moesten ver-

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2