De oorlog. Laatste Nieuws. -„„n. zouden het kiesrecht verliezen, r 'Sn alleen de mobilisatie en de oorlog fian schuld droegen. Om dat ie voor- f on heeft de wetgever nu bepaald, dat e kieswet van 1914 tot 15 Mei 1916 van ht hliift Daarvan worden alleen afge- «1 zij die hun Nederlanderschap heb- S verloren; wien het kiesrecht bij rech- wliike uitspraak is ontzegd; die het be- hipr over hun goederen hebben verloren; hebben opgehouden ingezetene der ge meente te zijn. En dan worden er bijgevoegd de namen vm inwoners die op 1 Februari 1915 de vereisehten bezaten om het kiesrecht te Yerkxijgöiu Loop der bevolking over JannarL pe bevolking dezer gemeente bedroeg op SI Dec. 491* 35169 zielen Zij onderging Vermeet dering door: Geboorte 92 Vestiging 153 242 Vermindering door: Overlijden 31 Vertrek 1-7 458 vermeerder. 84 Bevolking op 31 Jan 1914 dus 35253 zielen Vacature—C t. T h M. O. In de zitting van 21 Maart 1914 kwam van mevr. Wed. JanssenLaverge een schrijven in, waarin zij mededeelde, dat zij, wegens vertrek uit deze gemeente, ont slag nam als lid der Commissie van Toe acht op het Middelbaar Onderwijs. Tot heden is die vacature nog steeds niet vervuld. In de vergadering van 22 September 1914 kwam de vervulling der daardoor ontstane vacature aan de orde, waarvoor door de Commissie werden aanbevolenno|. 1 mevr. de Groot—Dupont, no. 2 mevr. Ter Horst —Vogel. De Raad benoemde, in afwijking van die aanbeveling, mevr. Van Baren— van Voorn Grootenboer. Deze nam die be noeming niet aan. De Commissie deed verder geen aanbe veling voor deze vacature. Toen de vervulling der voort durende va cature opnieuw aan de orde kwam, be noemde de Raad mevr. TonsbeekLonck- huizen, die echter evenmin bereid bleek de benoeming te aanvaarden. Ten derden male kwam de vervulling dier vacature aan de orde en werd door den Raad benoemd mevr. Duyvendak Flinke. Ook deze heeft thans bericht gezonden dat zij de benoeming niet aanvaardt. Binnenkort zal dus ten vierden male de benoeming aan de orde moeten komen. Yuor de werkloozen. Gisterenavond had voor de iverkloozen in „Odéon." een muziek- en zangavond plaats, waarbij mevr. van der Linden Louet Feisser (zang), mevr. de Grooi-Dupont (be geleiding), en de heer en mej. Poortman "(vierhandig pianospel), een zeer mooi pro gramma ten gehoore brachten. Was de zaal niet zoo vol belangstellen den ais bij vorige gelegenheden, niettemin was het behoudens enkelen, die een kleine terechtwijzing noodig hadden voor een dankbaar gehoor, dat de uitvoering plaats vond en den aanwezigen, waaronder ook een 60-tal Belgische vluchtelingen, een aangenamen avond verschafte. Aanbesteding. Hedenochtend had de aanbesteding plaats van het maken van een pompgebouw met schakeihuisje voor het electrisch gemaal van den polder Sprangen (nabij de hooge boo men) te Rotterdam. Ingekomen waren negen biljetten. Minste inschrijvers waren Gebr. G. <1 N. Krabbendam alhier, voor f9299.—. Hoogste inschrijver was D. Jongerius te Rotterdam voor f 13940, Hedenmiddag omstreeks 2 uur reed een sleeperstvagen over den Dam. De 6-jarige Schriel, wonende aan de Damiaan, die op den wagen wag geklommen, viel er af en vóór het wiel zoodat dit hem over het lijf Ring- Bij den heer Kiia aldaar binnengedragen, bleek het ventje geen letsel te hebben gekregen, Waardoor hij dadelijk naar huis kon worden gebracht, hoewel het kind naar school wilde gaan. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag. Schied. Bioscoop, 8 u. Voor stelling. Heden en volgende dagen. Casino» 8 uur. In 't gedrang. Revue van Ilenri ter Hall. t Heden tot en met 12 Febr.. Circus-Schouw- hurg, 8 uur. Gezelschap Spree. Klaasje Zevenster. 5, 7 en 9 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Onder één dik. 6 Febr. Lokaal K. Kerkstraat 3, 8 uur. N. C. G. O. V". Gezellige samen komst. i 6 Febr. Odéon, 7x/2 uur. Variété-voorstel ling. Geze'scbap-Dutreux. 6 Febr, Groote Schouwburg, 8 uur. Het Tooneel-RoyaaJfds. Grompie. 6 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Nederl. Toon. Pro Domo. 7 Febr. Odéon, 8 uur. Variété-voorstelling. Zwaaf ensemble. s Rechtzaken. Onbevoegd uitoi/enen geneeskunst. Tegen den in geheel Noord-Holland en ver daar buiten bekenden P. M., meer be kend onder den naam van „fistelboer", wo nende te Wognum, die sinds jaren zijn practijk uitoefent en daartoe op verschil lende plaatsen, o. a. te Amsterdam, Hoorn en Enkhuizen, zitting houdt, is door de politie in laatstgenoemde plaats, wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, proces-verbaal opgemaakt. Het Staphorster Boertje Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek, diende gisteren voor het Kantongc- echt te Steenwijk de zaak tegen Peter Stegeman, veehouder, te Staphorst, ter zake, dat hij in de gemeente Steenwijk, ten huize van Geertje Groenink, zonder toegelaten te zijn tot de uitoefening van de geneeskunst, buiten noodzaak het be ioep van geneeskundige als bedrijf heef' uitgeoefend, door na te noemen kinderen waarvan de ouders zich tot hem gewend hadden, om genezing te bekomen van ziek ten en kwalen, waaraan zij opgaven, da' hun kinderen leden, tot dien einde te te* handelen, welke behandeling ten opzichw van het 16-jarige dochtertje van H. E. be stond in het op of omstreeks 14 April 1914' bekijken van het ontstoken been van gemeld dochtertje en het geven van den raad, om met de behandeling van het been met weitenzemelen en hondenmier, gekookt in karnemelk, door te gaan, welke behan deling aan genoemde E. op of omstreeks 5 April 1914 te Steenwijk door beklaagde was aangeradenen ten opzichte van liet 11-jarig zoontje J. R. bestond in het in of omstreeks de maanden Maart en April 1914 bekijken en Jjevoelen van het kromme been van genoemden jongen, en het geven van den raad, om den jongen met go meld been te laten loopen in een eind kachelpijp, over de lengte in twee stuk ken verdeeld, scharniersgewijze. en met riempjes aan elkaar verbonden. Beklaagde was niet verschenen, omdat hij zitdag hield te Leeuwarden. Als verdediger trad op mr. J. van Zette.) van Zwolle, die beklaagde „prof." Stego man noemde. Pleiter ontkende noch Lo streed de in de dagvaarding gestelde feiten, doch leverde een pleidooi voor de wijze van behandeling van „het boertje". D? naam „boertje" was z. i. geen verklein woord van „boer", maar een verkorting van „Boerhave". Verder voerde- verdediger aan, dat rijk en arm uit alle klassen der maatschappij, zelfs leden der rechterlijke* macht, hulp zochteji bij beklaagde.. Niemand kon be klaagde verbieden kruiden te verkoopen. Het advies tot het dragen van een eind kachelpijp was geen medisch advie<=, maar meer een raadgeving aan iemand, 'lie ten einde raad was. Het gebruik van zemelen is een gewone behandeling in de medische wetenschap. Pleiter legde een verklaring over, waar uit bleek, dat beklaagde nooit geld gevraagd had, dit zelfs niet had willen aannemen, toen het hem door de in de dagvaarding genoemde personen was aangeboden. Een 25 jaar geleden moest „prof." Stege man terechtstaan voor het kantongerecht te Haarlem. Een adellijke dame verzocht pleiter toen om voor beklaagde op te tre den; alle kosten en boeten werden door haar betaald. Lange jaren heeft men Stege man met wede gelaten, daarom verwon derde het spr., dat hij nu weer vervolgd wordt Dr. Weisfeld van Frederiksoord werd gehoord als deskundige, ierwijl rijf ge tuigen waren gedagvaard. Tegen beklaagde werd tweemaal f 300 boete geëischt De uitspraak zal plaats heb ben op 16 Februari. (Hbld legen de cacaouerval-chinf, Op last der justitie wordt in Eindho ven en de omliggende gemeenten een on derzoek ingesteld naar de deugdelijkheid van de cacao. Daartoe worden in alle winkels monsters opgevorderd, welke aai een onderzoek zullen ondenvorpen wor den. Mei koor too. De melkoorlag te Velseroord is nu in een nieuw stadium getreden, doordat dc N V, Melkinrichting „Volsen" thans ook in \el sen de melk voor 10 cent per liter ver koopt. De. Spaansrhe schatgraver. De Spaansche schatgraver heeft zijn be drijf op nieuwen leest geschoeid. Hij doel zich nu voor als een Belg, die na d?n dood van zijn meester bij het beleg van Luik, naar Spanje is gevlucht, met 20.000 p. st. aan Engelscli bankpapier. De oor log verhindert hem, die in goud om te zet ten, maar ze zijn voor een prijsje te koop. Wie hem dit prijsje stuurt, is natuurlijk zijn geld kwijt. De Engelsche pers waar schuwt allen, die een brief van den oplich ter ontvangen. Ove reden Hedenmorgen is nabij Assen de baan- waohtersvrouw Warries door den D.-Erein van half elf overreden en gedood. Ongelukken. Op de spoorwegbrug te Nijmegen was gistermiddag een soldaat van de geriïe. deel uitmakend van de militaire wacht, bezig met het schoonmaken van een revolver, toen plotseling een schot afging. De kogel trof den sSldaat in de borst en hij was op slag dood. A<irdhet}in')"n t>< lilde Volgens de Turijnsche „Stampa." hebben zich ook in het Albaneesche binnenland hevige aardbevingen voorgedaan, welke vooral te Berat groote schade hebtxm aan gericht. De Reresino is buiten haai- oevers getreden en heeft de stad overstroomd. De bevolking is in ontzetting gevlucht. Om trent het aantal der slachtoffers verkeert men in het onzekere. W««t «verwachting. Verwachting tot den avond van Zaterdag 6 FebruariZwakke tot matige meest zuid oostelijk wind; nevelig tot hal/bewolkt; waarschijnlijk droog weer; 's nachts lichte vorst; zelfde temperatuur overdag. Ministerraad. Gisteravond werd een bijeehkomsi van den ministerraad gehouden, welke, in af wijking van de gewoonte van den laatsten tijd, hedenochtend tusschen 11 en 12 uur werd voortgezet. Bronovo. Ter gelegenheid van het gouden jubl- 'eum „van de diaconessen-inrichting „Bro novo", te 's Giavenhage, werd gisteren, op den eigenlijken feestdag dus, nog ontvangen namens H M. de Koningin-Moeder een schrijven, inhoudende een hartehjken ge- lukwensch en waarbij de beste wenschen voor den bloei der inrichting werden uit gesproken en een aanzienlijke gift werd geschonken voor bet bouwfonds Nederland en de oorley. De beiden van Duinkerken gekomen Fiansch© vliegers,' de luitenants d'Humières en Coutisson, die met hun vliegtuig op Noord-Beveland zijn geland, zijn thans op Wierickerschans geïnterneerd. Nederland en de Rijnvaart. LONDEN, 4 Febr. (Vertraagd.). In het Lagerhuis vroeg de afgevaardigde Bigland aan Sir Edward Grey of hem er iets van bekend is, dat vóór het uitbreken van den oorlog de Nederlandsche regeering aan de Duitsche regeering haar rechten inzake de Rijnvaart had afgestaan, en zoo ja, wat dan de meening was van de Engelsche re geering in verband met die handeling ever de positie van Nederland als neutrale mo gendheid. Dc minister antwoordde, dat de vrije vaart op den Rijn verzekerd is door drie verdragen, namelijk een aanhangsel van het verdrag van het Congres van Weenen van 1815; het verdrag van 31 Maart 1831 tusschen Baden, Beieren, Frank rijk, Hessen, Nederland en Pruisen, en het verdrag van 17 October 1868, tusschen Frankrijk, Beieren, Nederland en Pruisen. Aan de Engelsche" regeering is geen an dere overeenkomst bekend betref.ende dé rechten van de Rijnmogendheckn De verklaring van den Duit- schen Marinestaf. Men meldt ons uit Arasterdam. Naar aanleiding van de verklaring van denDuit- schen Marinestaf wendden wij ons tot de directie der Stoomvaart Maatschappij „Ne derland". De directie deelde ons mede, dat hot bericht, zooals het door den Duit- schen Marinestaf was uitgevaardigd, voor haar nog niet duidelijk genoeg was. De vraag rijst ook of de verklaring geheel au sérieux moet worden genomen of wel als grootspraak dient te worden beschouwd. De directie betwijfelde of Duitschland zoo veel schepen in de Noordzee ter beschikking zal hebben om daarmede zoowel het Ka naal als de Wateren om Groot-Brittannië en Ierland voldoende af te zetten. Intus- sclion was men dankbaar dat de Duitsche Marinestaf tot 18 Febr. tijd heeft gegeven om maatregelen te nemen, waartoe een gemeenschappelijke vergadering van de ver schillende directies zal worden belegd. Tabaksbelasting. In Krasnapolsky te Amsterdam kwamen gisteren bijeen een aantal vereenigingen, [fabrikanten, winkeliers en werklieden) in het tabaksbedrijf. Nadat alle aanwezigen zich hadden verklaard tegen eiken vorm van belasting op tabak, werd besloten, in ilwachling van nadere beslissingen van verschillende organisaties, zoo spoedig mo gelijk opnieuw te vergaderen, ten einde een definitieve commissie van verweer te stichten en een te volgen gedragslijn te bepalen. Ycrfeee. van Gasfabrlkauteu. De St.ct no 29 bevat de wijziging in de statuten van 'de vereen, van Gas (niet Gist) fabrikanten in Nederland, gevestigd te Utrecht, thans te 's-Gravenhage. Hongeronlosten In Italië. ROME, 5 Febr, Op Sicilië en Sardinië en in Toskane, zijn opnieuw onlusten ont slaan tengevolge van het gebrek aan brood. To Porte Torres in de provincie Sas sari moesten de militairen, waarnaar mot slee- nen werd geworpen, vat? de wapenen ge bruik maken, Eeu knaap werd door een schot uit een venster gedood. In Sassari zijn de bakkerijen geplunderd. Van liet Westelijke front. PARIJS, 5 Febr. Het officieele commu niqué van gisteravond 11 uur luidt: In België, ten noorden van Atrecht en ten westen van den weg RijsselAtrecht, hadden artilleriegevechten plaats. Wij ver overden 2 tot 3Ö0 meter loopgraven. Ons vuur trof vijandelijke troepenafdee» luigen en convoaien bij Hebulernc, Ion p. tor- den van Albert. De kracht van ons artillerievuur bracht in het Aisnedal vijandelijke batterijen tot zwijgen e-n veulreef afdeehngen van den vijand, die corveeën veirichtien en joeg vijandelijke liegcrs op de vlucht. Bij Verdun hebben wij een aeroplane neergeschoten en de vliegers gevangen ge nomen. In den Elzas is een aanval der Duitsehers bij Uffholtz volkomen mislukt. 's-GRAVENHAGE, 5 Febr. De Fransche legatie alhier publiceert heden, betreffende de krijgsverrichtingen (van Woensdag) het volgende communiqué: Den 3den Februari had ten noorden van de Leie, in de streek bij Nieuwpoort, een bijzonder levendig geschutgevecht plaats Te Notre Dame de Lorette, in den sec tor van Atrecht, werd een aanval der Duitsehers, in den ochtend aangevangen, door het vuur van ons algeslagen, dat eveneens tot zwijgen bracht een geschut- aanval, geiicht op den weg AtrechtBé- thune. In de streek bij Albert en bij Que-noy-en- Senterre hebben wij verscheidene blokhui zen vernield. In het gehocle dal van de Aisne is ©en geschutvuur geleverd, waarin wij de over hand behielden. Drie aanvallen werden gericht op onze loopgraven, in de streek bij Perthes, Mesnil- Hurlus en Massiges, ze werden uitgevoerd door vijandelijke strijdmachten, blijkbaar ter sterkte van een bataljon op elk punt Bij de beide eerste werd de vijand totaal uit eengejaagd, onder het vuur van ons ge schut; bij den derden, ten noorden van Massiges, heeft men geprof.teerd van een mijnontploffing, om vooruit te dringen De geheele stelling werd door ons heroverd. Een nieuwe linie werd op eenige meters van die, welke de Duitsche mineurs in de lucht hadden laten vliegen, aangelegd. Van het Oostelijke front. Russisch communiqué. PETERSBURG, 4 Febr. (Officieel.) De groote generale staf meldt heden: De strijd bij Borjimow duurt met buiten gewone hevigheid voort. De vijand tracht in gesloten gelederen door ons front heen te breken. Zeven Duitsche divisies stre den over een front van tien wersten, ge steund door 100 batterijen. Bij een tegen aanval hebben wij Woensdagnacht twee linies Duitsche loopgraven veroverd. In de richting van den Uszok-pas hebben wij terrein gewonnen en 2000 man gevangen genomen, terwijl wij tien snelvuurkanon nen buit maakten. In de Doekla- cn de Beskiden-passen bo den wij krachtigen tegenstand en doorston den wij tien bajonelaanvallen, waarbij wij herhaaldelijk tegenaanvallen deden. Op 3 Febr. besloten wij echter terug te trekken op vooraf in gereedheid gebrachte stellin gen. De vijand is hier zeer sterk. De pogingen van den vijand, om bij Wys- kof en Tajekajof vooruit te komen, wer den afgeslagen. De vijand leed daarbij zware verliezen. Tarkije en Bn-laud. In Perzië. PETERSBURG, 4 Febr. Van 3 Februari wordt uit Tabris gemeld, dat de Russische consul-generaal Orlof daar aankwam, ver gezeld door een geleide Russen en Per zen. Hij werd door alle ambtenaren van Aserbeidsjan begroet, en door den gou verneur generaal, den sidar Resjid, en de Russische inwoners en de bevolking met vrougdeteekenen ontvangen. Daar het Russische consulaat door de* Turken is verbrand, werd -de Russische vlag ge- heschen op het Turksche consulaat, waar heen de Turken een deel van het meubilair brachten, uil het Russische consulaat ge plunderd. Orlof installeerde zich in het Turk who consulaat. Een Russische compag nie met de militaire muziek1 bracht eer bewijzen aan de Russische vlag. Het Suez-ksma 1. Het gevech t van Woensdag. LONDEN, 5 Februari. Uit Kaïro wordt aan de „Daily Telegraph" geseind, dat op Woensdag de gevechten aan het Sucz- kanaai twaalf uur duurden. De Turken, ton getale van twaalf duizend, deden liepe- lonze pogingen om over het kanaal te komen. Op drie punten werden zij geslagen met hevige verliezen aan dooden, gewon den en gevangenen. De voornaamste aan vallen waren gericht op Toesoem. Aldaar en bij Serapeum, werd het vuur der Turk sche artillerie beantwoord door Britsche landbattorijen en door het geschutvuur van de Engelsche oorlogsschepen. Het optreden der infanterie noodzaakte den vijand om terug te trekken. Hot Engelsche schip „Hardinge" Werd twee keer getroffen. Zuid-Afrika. De s trij'd tegen Duitsch Z uid-jWjest. PRETORIA, 4 Febr. (Officieel). Een pa trouille regeringstroepen is gisteren aan de Zuidgrens van het Duitsche gebied in voeling gekomen met de vijandelijke voor posten in de buurt van Zandfontein. Drie Duitecliers werden dood op het veld ge vonden. W-j verloren één gesneuvelde. Ter Zee. Duitschland en Engeland. LONDEN, 4 Febr. In een mededeeling van het departement van 'uitenlandsche zaxen wordt o. m. gezegd: De blijkbare bedoeling van de Duitsche regeering, om koopvaardijschepen door on derzeeërs in den grond te doen boren en de schepen dus niet op te brengen, noch maatregelen te nemen ten behoeve der be manningen, of acht te slaan op het leven van noncombatlanten, benevens de man slag op oen hospitaalschip dezer dagen ondernomen, hebben ernstig de kwestie doen rijzen, of Groot-Brittannié niet meer krach tige maatregelen tegen den Duüschen han del zou moeten nemen. Men erkent ech ter, dat, indien hiertoe besloten wordt, zorg moet worden gedragen geen schade toe te brengen aan neutrale schepen, die vertrok ken, voor de waarschuwing is gegeven. Tegenspratak. BERLIJN, 5 Febr. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat bet bericht, dat een Russische onderzeeër op 29 Jan een Duitsche torpedoboot in de Oostzee in den grond heeft geboord, onjuist is Diverse berichten. Duitsch aviateur ge vonden LONDEN, 5 Febr De „Daiiv Telegraph" meldt, dat bij de Theemsmonding liet lijk van een Duitsch vlieger in officiers-uniform is gevonden Een granaatkartetskojej werd in een long aangetroffen Vermoedelijk is uit het lijk van den aviateur, cue jnet Kerst mis een raid naar Sheerness deed De brugaanslag in Canada VANCEBARO, (Maine), 5 Febr. De Duit- scher Von Horn, die een aanslag op do spoorwegbrug deed. is veroordeeld tot der tig cjagen gevangenisstraf, wegens scha de aan de stad toegebracht, daar d mr de ontploffing talrijke ruiten gebroken zijn. Von Horn bekende. Men gelooft, dat de bedoeling van het vonnis is, den gevangene te kunnen vasthouden, totdat de kweMie van de uitlevering beslist is. B u 1 g a r ij e en Servië. MILAAN, 5 Febr. De „Italia" hevat een particuliere correspondentie uit Sofia, waar in gezegd wordt, dat geen dag verloopt zonder dat Servië in Macedonië eigerlijke wreedheden begaat De bevolking vlucht bij duizenden naar Bulgarije. De Bulgaarsehe regeering kan de openbare meening bijna niet langer in toom houden. Vrijwillige corpsen zijn gevormd welke het verlangen te kennen geven de onderdrukte Macedo nische broeders te bevrijden. Indien de Bulgaarsclie nota aan Servië geen gevolg heeft, zal de regeering dezen corpsen de vrije hand lateru Yerder meldt het blad, dat de Bulgaarsehe regeering binnenkort «ten mogendheden een nota, betreffende de Servische gruwelen in Macedonië zal doen toekomen. Indien Bul garije Macedonië niet langs vreedzamen weg kan krijgen, zal het gewapenderhand ingrijpen. Do haven van Genua. GENUA, 5 Febr. Ofi'.cïeel woidi mede gedeeld, dat de haven v< gons opconhooping van koopwaren sinds Zaterdag 1.1. voor den overzeeschen uitvoer gesloten is. China en Japan PETERSBURG, 4 Febr. De Novoje Wrtmja" meldt uit Peking, dat de Japan- scho gezant aldaar aan Joean-sji-kai een nota heeft overhandigd, waarin de over dracht van alle Duitsche rechten op T«jang- foc op Japan geeiseht wordt. Vetder zou China deze provincie moeten erkennen als een bijzonder bclangengcteed van Japan. Tegelijkertijd wordt de pachtverlenging van Kwantoeng geëisch', benevens het afsluiten van een verdrag met dc Zuid-Mandsjoe- rijsche spoorwegmaatschappij, strekkende tot het verleenen van financieelen bijstand aan de mijnwerkers van Jangtsi, die met Japansch geld werken. De Duitsche sociaal demo or at ejn. BERLIJN, 4 Febr. De soc.-democratische fractie van den Rijksdag wijst op de bewe ring, dat de goedkeuring van de oorlogs- credieten strijdig zou zijn mtet de belangen van bet proletariaat en de besluiten der internationale congressen, met beslistheid ran zich, De fractie verklaart, dat het ver wijt van Lcdebour aan hot hoofdbestuur, als zou dit een politiek van uitstel en sus sen volgen, volkomen ongegrond is en keurt zijn optreden ten zeerste af. Handel en Bedrijf Beurs van Schiedam. VRIJDAG, 5 Februari. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN16% per ILL., contant z. fust en z. belasting. ROGGE: geen opgave. Namens de Comm. voor de noteering, B. A. J WITKAMPF. Noteering der Vereeniging Bond van Dis tillateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN: £17.— per ILL. JENEjVjER: f21.— per ILL. AMST. PROEF: £22.50 por ILL. Namens de Comm. voor de noteering. MOUTWIJN: Stemming vast. SPOELING: f2.— SPIRITUS: f233/4. RUWE SPIRITUS: f12. Bnrgeriy&e Stand. SCHIEDAM- Ondertrouwd: 4 Febr Th. J. P. Zwagers, 23 j. en M. Onderwater, 25 j J. F. Klepke, 24 en C. G. Vavier, 17 j. W. van Luijk, 2Lr j. en H, M. de Lange, 20 j. Gehuwd: 4 Febr W. Aleman, 25 j. en T. Kloos, 25 j. A. Smit, 22 j. err A. Suttorp, 20 j J. J. Westorveld, 37 j. en E. W. Nobel, 42 j. II. Oranje, 24 j. en L. Bausch, 21 j Geboren: 2 Febr.: Sara Johanna, d. v. M. Schnei der en P. van Leeuwen, Singel. 3 Febr.: Johannes Hendrik, z. v. Bi, Kerssemeijer en W. F. J, Schrek, Baan.' Elisabeth Maria, d. v. A. van Tol en E- M. Rost, Grofbaan. 4 Febr.: Wouter, z. v. P. Alo'man en C. van Hamnelen, Christiaan Huijgenstr/ Overleden; 3 Febr.: Theodorus Gerardus van der Burg, oud 66 j. en 1 mud., Tuinlaaat 0

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 3