m 2:.V Z Tl DEPHOENIX Laatste Nieuws. Teler. n?i5 V E RV ERIJ -STQÖME Rjdt trekken terug. Zjj hebben de stad. en het district Oetsowa ontruimd. Het spoorweg verkeer wend heden tot Goera Hoemora hervat. Over Dorna Watra komen dagelijks transporten aan met honderden gevange nen, die voor het meerendeel behooren tot de infanterie-regimcnten 136 en 884. Zuid-Afrika. De Duitse he lezing. Volgens een te Berlijn ontvangen offi cieel bericht uit Zuid-Vest-Afrika, heeft de Duitsche majoor Ritter in het begin van Februari de op den noordelijken oever der Oranjerivier hij Kakamas verschanste En- gelschcn aangevallen en hen over de rivier teruggeworpen. Alle vaartuigen waarmede de Engelschen overvoeren, zijn vernietigd. „Dit bericht, zegt Wolff's bureau logenstraft de in de laatste dagen verspreide beweringen over een „afgeslagen aanval der Duitschers en hun terugtocht onder zware verliezen"." Ter Zee. De Amerikaansche nota's. De tekst der Amerikaansche nota's is, naar Reuter uit Washington seint, gisteren gepubliceerd. De nota aan üuitschland herinnert, dat het uitsluitende recht der oorlogvoerenden beperkt is tot het onderzoeken en doorzoe ken van neutrale schepen, tenzij de blok kade effectief wordt gemaakt, wat, naar de Amerikaansche regeering meent, niet het geval is. De nota vervolgt„De aankondiging of de toepassing van het recht tot het aanvallen of vernietigen van eenig schip, dat in het aairgogeven zeegebied wordt aangetroffen, zonder eerst maatregelen te nemen ter be paling dat het behoort aan een oorlogvoe renden staat, en dat de lading uit contra bande bestaat, is een handeling die zonder voorbeeld is in de geschiedenis van den zeeoorlog, zoodal de Amerikaansche regee ring aarzelt te geloovcn, dat de Duitsche regeering dit overweegt als een mogelijk heid. Zoo de commandanten van Duitsche oor logsschepen handelend zullen optreden op het vermoeden dat de Amerikaansche vlag niet te goeder trouw wordt gevoerd, en zouden zij in volle zee Amerikaansche scire pen vernietigen, waarbij Amerikaansche bur gere het leven zouden verliezen, zou het voor de regeering der Vereenigde Staten moeilijk zijn zulk een daad in een ander licht te beschouwen dan van een niet te definieeren schending der rechten van de neutralen, die moeilijk zou zijn overeen te brengen met de vriendschappelijke betrek langen, die thans gelukkig bestaan tussehen de beide regeeringen. Zij zou genoodzaakt zijn de Duitsche regeering verantwoordelijk te stellen voor zulke daden en de stappen moeten doen, ter noodzakelijke bescherming van levens en eigendommen van Ameri kaansche burgers." De nota besluit met de mededeeling, dat tot Engeland opmerkingen zijn gericht tegen het onwettige gebruik der Amerikaansche vlag ter ^bescherming van Engelsche schepen. De nota aan Engeland zegt, dat het de partement van buitenlandsche zaken te Washington de verklaring ontvangen heeft van de Duitsche admiraliteit, dat de Engel sche regeering opzettelijk gemachtigd heeft neutrale vlaggen te bezigen ter bescherming van Engelsche schepen, on wijst daarbij op het gebeurde met de „Lusitania" en op de mededeelingen in de pers betreffende de verklaring van het departement van bui tenlandsche zaken, waarin het gebruik der neutrale vlag wordt verdedigd. De nota verklaart, dat de Amerikaan sche regeering met bezorgdheid het alge meen© gebruik der Amerixaansche vlag door Britsche schepen zou zien, bij het vasei. in de wateren, welke in de Duitsche order genoemd worden. (De mededeelingen, die Reuter over de nota aan Engeland doet, zijn, zooals men ziet, minder volledig. Het schijnt echter, dat Amerika zich tegen oen algemeen gebruik van haar vlag door Engelsche han delsschepen wil verzetten. Red.) De „New-York World", het protest van president Wilson tegen Duitschland bespre kende, zegt Het protest is krachtig en nadrukkelijk, maar niet krachtiger of nadrukkelijker dan de toestand eischt Wilsons verklaring, dat hij genoodzaakt zou zijn de Duitsche regee ring verantwoordelijk te stellen, is bijna de taal van een ultimatum, dat beoogt den vrede te handhaven en oorlog te voorkomen tussehen de Vereenigde Staten en Duitsoh- land. Het is een vastberaden, gematigde en correcte uiting van hetgeen omgaat bij1 het (Amerikaansche volk. De „W,ilhelmina". De regeering der Hereon. Staten heeft Engeland voorgesteld, het voornemen om het geval van de „Wilhelmina" door een prijsgerecht te doen uitmaken, op te schor ten, opdat de eigenaars gelegenheid zullen hebben bewijzen aan te voeren, dat de lading feitelijk niet in aanmerking komt voor in beslag neming. De „Dacia". De „Dacia" heeft, naar men weet, haar reis voortgezet Zestien stakers onder de bemanning zijn te~ Norfolk 'aan land gegaan en vervangen door anderen, allen Amerika nen. Kapitein McDonald heeft aan journa listen verteld, dat hij in 48 dagen Rotter dam hoopte te bereiken, als hij op zee niet werd aangehouden. Hij zoui zijn uiter ste best doen de Engelschen te ontko men; als hem dat gelukte, .was hem een ruime belooning toegezegd. i - In de Zw;arte Zee. De „Washington", het Amerikaansche schip, dat door de Russen bü Trebizonde is beschoten, had volgens een telegram uit Konstantinopel, geneesheeren en hospl- txalmiddelen. naar Turkije gebracht voor de Roode Halve Maan. Naar het heet zal de Amerikaansche regeering vpm de Russische opheldering vragen over de schending van (Je Amerikaansche vlag, - Diverse berichten. Japan en "China. De „Kölnische Zeitung" schrijft over „het protectoraat van Japan over China" Wanneer het bericht bevestigd wordt, bete-ekent dit, dat Japan de alleenheei*- schappij in het Verre Oosten wil. De eischen van Japan zijn. van zoo geweldigen omvang als men zich nauwelijks kaa voorstellen. Japan zal den grootsten zet in zijne geschie denis wagen. Nu alle groote mogendheden van Europa, die in het Verre Oosten belan gen hebben, elkaar in een Moedigen oor log verscheuren, terwijl de Vereenigde Sta ten een nooit verwachte en te beklagen zwakte toonen, zal het gebruik maken van een nooit terugkomend oogenblik om een Japansch wereldrijk te stichten. Wij zouden leedvermaak kunnen hebben bij de gedachte aan dit gevolg van den wereldoorlog, aan het gericht, dat reeds nu op deze wijze over onze vijanden wordt voltrokken. Wij beklagen echter de ver blindheid van onze vijanden, die zulk een ramp voor het blanke ras hebben mogelijk gemaakt Be Duitsche sociaal democraten. 1 Het Berlïjnsche sociaal-democratische persbureau verklaart, dat de bewering in burgerlijke bladen, als zou de soc.-dem groep in den Rijksdag slechts uit utiliteits- ovenvegingen. n.l. om de organisaties en ondernemingen der s.-d. partij voor ont binding te behoeden, de oorlogscredieten hebben goedgekeurd, onjuist is. Die goed keuring is uitsluitend gegrond op de be weegredenen, in de verklaring der groep van den 4en Augustus aangevoerd. Belemmering van het diplo matieke verkeer. De regeering der Vereen. Staten heeft de Duitsche regeering inlichtingen gevraagd naar aanleiding van een klacht van den Amerikaansche gezant te 's-Gravenhage, dat de Duitsche bevelhebbers het diploma tieke verkeer met Luxemburg bemoeilijkten. BINNENLAND. Th. d« Hot. f Te Rotterdam is in Eudokia, na een lang durig lijden, overleden, in den ouderdom van 74 .jaar, da heer Thomas de Rot, een der oprichters van het Algemeen Neder- landsch Werklieden-Verhond en vele jaren voorzitter van de afdeeling Rotterdam van dat Verhond. Hij was nu eere-voorzitter van die afdeeling. De heer De Rot was sedert 30 April 1854 werkzaam, het laatst als meesterknecht, bij de naaml. vennootschap boekdrukkerij v. h. firma P. van Waesberge Zoon. Hij" was lid van den raad van beroep voor de ongevallenverzekering. (N. R. C.) Icftorlaad «n de eorleg. Belgische vluchtelingen. Morgenochtend vertrekken 300 Belgische vluchtelingen per extra-trein van Vlissin- gen naar Nunspeet. Gisteren zijn alle nog te Tiel vertoevende Belgische vluchtelingen overgebracht naar het vluchtelingenkamp te Ede. Geïnterneerde Engelsche Officieren. In verband met klachten welke gerezen waren naar aanleiding van de intemeering van een aantal Engelsche officieren te Wierickerschans, klachten die ook in het Engelsche Parlement tot uiting zijn geko men, heeft de Inspecteur van den genees kundigen dienst der landmacht, peneraal- Majoor Quanjer, op uitnoodiging van den Minister van Oorlog, ter plaatse een onder zoek ingesteld. Hierbij is gebleken dat van onvoldoende hygiënische toestanden in het bijzonder werd over vochtigheid der gebouwen get- klaagd geen sprake is, en dat het verblijf der Engelsche Officieren, hoewel eenvoudig ingericht, niet te wenschen overlaat. CoupuresStaatsleenfng. In de eerste dagen van de storting op de Staatsleening is hier en daar in eenige gevallen bezwaar gemaakt tegen afgifte van een zoo groot aantal kleine coupures als gevraagd werd, wijl niet te overzien was, of de zij het ook' groote hoeveelheid, welke daarvan was aangemaakt, voldoende zou blijken om aan alle aanvragen te vol doen. v Thans, nu -er nog slechts een kleine 20 millioen in hetgeheel op de Staatsleening te storten .is, blijkt, dat die vrees ongegrond is geiwfeest en wordt bjj den agent van het ministerie van financiën te Amsterdam fen bij de betaalmeesters in Den Haag en Rot terdam enz. zoolang do voorraad kleine stukken aldaar strekt) gelegenheid gegeven om grootere stukken met name stukken van duizend gulden in te ruilen legen kleinere stukken. Wnanchuwing aan de scheepvaart. "De Duitsche legatie verspreidde opnieuw een dringende waarschuwing aan neutrale handelsschepen, om vanaf 18 "Februari zich niet te begeven binnen .de door Duitsch land tot gevechtsterrein verklaarde Engel sche en Iersche kustwateren. De vaart, noordelijk van Schotland, wordt niet door mijnen in gevaar gebracht. Rotterdam's uitbreidingsplan. In een openbare vergadering van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, te hou den a_s. Maandagnamiddag 1% uur, zullen behandeld worden: de bezwaren van de N. V. Nederlandsche Gist- en Spiritusfa briek, gevestigd te Delft, inzake de goed keuring van het plan van uitbreiding als bedoeld in art 28 der [Woningwet voor de gemeente Rotterdam, voor zooveel be treft het deel dier gemeente gelegen, tén zuiden van den spoorweg naar Schiedam en beoosten de Belfshavenstihe Schie (plan- Beukejsdijk), s VLAARDINGEN, 13 Febr. Het aantal werkloozen, dat van het steuncomité trekt, bedraagt te dezer stede -300. VLAARDINGEN, 13 Febr. Na een lezing van den heer H. Jousma, landbouwonden- wijzer alhier, over „melkcontracten" is op gericht een afdeeling van den Bond van Ned. Melkveehouders, met aanvankelijk 27 leden. STADSNIEUWS. Steuncomité Schiedam. De beste steun. Het Steuncomité te Schiedam heeft nog altijd een groot aantal werkloozen te hel pen en moet wekelijks nog een groot be drag uitkeeren. Wie iets voor het Steuncomité wil afstaan, kan dat ook doen met wefeelijksche of maan- delijksehe bijdragen. De geregelde steun is de beste. Kien geve even kennis aan den Penning meester van het Comité, den heer A. L. Boot, Nieuwe Haven 83, en voor het ge regeld innen der bedragen wordt gezorgd In de godsdienstoefening der Afd. Schie dam van den Nederl. Protesntantenbond, zal morgen als spreker optreden de heer P. Heering, emeritus Remonstrant-predikant, te s-Gravenhage. Hulp voor Curasao. Toen in Curasao het bericht kwam, dat door den Oorlog in Nederland een econo mische crisis was ontstaan, bracht het uit eigen beweging een groote som bijeen voor de noodlijdenden in Nederland. Thans is de Kolonie zelf noodlijdend door vermindering der scheepvaart, het staken van de ontginning der phosphaatmijnen. op Curasao en Aruba en een tijdperk van vol feomen droogte in het regenseizoen. Van de 10.000 inwoners van Aruba alleen, lijden er 6000 gebrek. Ingezetenen dezer Gemeente, die iets wil len afzonderen tot leniging vran den, nood daar ginds, gelieven hun bijdragen te depo- neeren hij den Burgemeester dezer Ge meente, die zich op verzoek! van het Steuncomité Curasao, daartoe be schikbaar heeft gesteld. Voor de werkloozen. Gisteravond was het de Arbeiders Too- neel-Vereeniging „Tot steun in den strijd" en de muziekvereeniging „Crescendo", die in „Od-eon" voor de werkloozen oen ont spanningsavond gaven. Buiten een groot aantal werkloozen wa ren ook ditmaal weer de Belgische vluch telingen aanwezig en hebben allen een ge noegelijken avond doorgebracht. De tooneelvereeniging voerde op het één-bedrijvig gevangenisschetsje „Feest" en 't 3-bedrijvig blijspel „Uit de kleine Repu bliek," beide werden tot groot genoegen van de aanwezigen, zeer goed en vlot ge speeld. „Crescendo" gaf telkens tot af wisseling eenige goede nummertjes muziek. Kerkconcert. Voor de afdeeling Schiedam, van den Ned. Protestantenhond zal Donderdagavond in haar kterkgebouW een kerkconcert gege- Vfen W or dep. waarbij hun welwillende me dewerking zullen verleenen mej. M- C. de Jong (viool) en de heer R. van Santen (zang), beiden uit Den Haag, de heerH. J. P. Textor (orgel-solo), Schiedam, en het rar.gko- -r van de afdeeling, directeur de heer G. van Rhijn, Waarbij de heer J. J. Th. Penning de orgelbegeleiding op zich zal nemen. - Gisteravond omstredks 6(4 uur zou de 'politie een beschonken man arresteeren, maar daarbij kreeg de agent van een jta- meraad des beschonkenen een vuistslag, waarom hij den beschonkene losliet en den verzetpleger aangreep. Met heel veel moeite en met behulp van andere agenten werd deze nu onder hevig verzet naar het po- litie-bureau overgebracht en in vooploo- pige bewaring gesteld. Later is hij1, na ver hoor en opgemaakt proces-verhaal" weer in vrijheid: gesteld. Höden'anoiigen omstreeks 6 uur geraakte het Rijnsdhip „Deo Gloria", geladen met zand voor de Gemeente, met den kop be kneld in de brug hij de Varkenssluis, zoo dat de brug niet moer gesloten kon worden en het geheele verkeer totaal was stop gezet. Om aan dezen toestand eenigszins tegemoet te komen wierden planken gelegd van den Wal naar het schip, zoodat voet gangers, als zij wilden, langs dien weg den overkant kondien bereiken. Te 2.40 ure slaagde men er in het schip, dat bij vallend water was vastgeraakt en dus op nieüwl tij moeêt wachten om vrij te kojmem, achteruit te trekken, zoodat de brug weer gesloten en het verkeer her steld kon worden. Toon reed de eerste trapa van dezen dag uit en ikon daarmede de geregelde dienst beginnen. Springtij: 15 Febr., namiddag. Terug te bekomen aan het Commissariaat van Politie Fittingstang. Nikkelen horlogeketting. Aan de volgende adressen: Koralen halsketting pret gouden sluiting, J. v. d. Pol, Maashofje 6. Zilveren broche, A. Post, Piet Heinstraat 7. Huissleutel en pruik van een pop, J. Köstense, Maasstraat I6t POrtepionnaie met inhoud, Jansen, Hoogstraat 129, Gebreide blauwe das, J. Wolfswinkel, Lange Haven 2. Zilverbon, J. J. Knuppe, Warande 45. Zwart lederen por- temonnaie met inhoud, N. v, <L Velden, Singel 162, Koperen gewicht, ,W. v. Gock, K. Haven '44. Paardendeken, De Groot, Visscherstraat 2L Sokketang, J. Levering, 1 Roonscfaestraat 10. Sigarenaansteker, De Jong, Nieuwe Maasstraat 20. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Woensdag. Schied. Bioscoop, 8 u. Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall. Heden tot en met 12 Febr.. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap Spree. Klaasje Zevenster. 13 Febr. Odeon, 8 uur. Schied. Gymn. Vereen. T. II. O. R. Directeur de heer J. II. v. Dijk. Uitvoering. 13 Febr. Lokaal K. Kerkstraat 3, 8 uur. N. C. G. O. V, Gezellige samen komst 13 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Die Haghe-spelers. Het groote Avon tuur. 13 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. 12x/2- jarig jubileum van J. H. Speenhoff. 14 Febr. Odéon, 8 uur. Mannenzangver- eeniging „Inter Nos". Naar den wedstrijd, of de bode van „De Har monie". 18 Febr. Kerkgeb. Ned. Prot. Bond, 8 u. Kerkconcert, met welwillende me dewerking van mej. M. C. deJongh (riool), en den heer R. van Santen (zang), beiden van Den Haag, den heer H. J. P. Tentor (orgel-solo) van Schiedam, en het Zangkooi der Afdeeling, directeur de heei G. van Rhijn. 25 Febr. Mais'on-v. d. Hejjden, 2 uur. S. T. 51. Jaarlijksche algemeen© verga dering. Ingezonden Mededeelingen. I Qrai Gratis afhalen a bezorgen Urinekwalen. Een der voornaamste verschijnselen to! het herkennen van aandoeningen der nie ren en blaas levert ons de verandering in het uitzicht der urine. Het water kan troe bel zijn, donkergekleurd, en bij staan een bezinksel achterlaten, hetzij wit of rood (ge lijkend op stof van baksteen). Deze ver schijnselen 'Wijzen op overvloed van mine- zuur in het bloed en vormen de oorzaak van rheumatiek, jicht, niersteen. Overvloedige urinealschejding, urine hel der als water, schuimend, eiwithoudend, wijzen op aandoeningen der nieren, welke reeds ver gevorderd kunnen zijn. Voortdurende aandrang, vooral 's nachts, met branderig gevoel, wijst op aandoenin- der blaas en urineleiders. Ook kan drup pelsgewijze loozing en zelfs verstopping der urine optreden, en de urine kan bloed be vatten, zand of steentjes. Alle bovengenoemde verschijnselen dui den ernstige ziekten der nieren en blaas aan, niet alleen door de ellende^ die zij met zich brengen, doch ook door hetgeen u verder te ivachten staat. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal geneesmiddel voor deze kwalen. Zij Jrewerken, dat de nieren de urinestof, het urinezuur en het overtollige water u t het bloed afvoeren; herstellen zoodoende de geregelde urineloozing en nemen den oorsprong van uw ziekte weg. Te Schiedam verkrijgbaar bij de h.h. Kapgelhoff Horingh. Toezending geschiedt franco na on tv. v. post wfissel k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's .Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voor- iMct ut* zien is van nevenstaand handelsmerk. Kerk en School. Ned. Herv. Keek. Beroepen te Leerdam, tis. J."E.Klomp te Poortvliet. Geref Kerken Beroepen te Haarlem ds. J. Douma te Watergraafsmeer. t Hoog er Onderwijs. Universiteit te Leiden. Doet examen rechten, de heer E, J. C. Greven. Landbouw cn Veeteelt. Mond- en klauwzeer. Heden is onder het vee van den vee houder B. Noondam» aan den Zuidweg onder Wateringen mond- en klauwzeer uit gebroken. Kina trage] en ter voorkoming van uitbreiding dezer ziekte zijn van gemeente en rijkswege genomen. Een 40-tal koeien zullen worden. geslacht en naar het abattoir te Rotterdam vervoerd worden. Gemengd Nieuws. Arrestaties. Men meldt ons uit'Den Haag: Door de politie zijn gearresteerd rijf looddieven, waarvan er drie voor eenige honderden guldens lood hadden gestolen van ee nwoning aan de Laan van Meerder- voort en twee anderen op heeterdaad be trapt werden op looddiefstal aan het statï- onsgebouwtje aan do Anna Paulownastraat van de stoomtram der Holl. Spoor. Een juffrouw is gearresteerd, die een heele reeks diefstallen had bedreven, vooral in R.-K. Kerken, waar zij biddende be- zoeksters van haar handtaschjes beroofde. Onder den trein. Gisteravond is een 50-jarige man R, L. genaamd, te Haarlem door den trein over reden en 's nachts aan de gevolgen over leden. Munitieontploffing. Het militair laboratorium bij Dursgarden (Zweden) waar groote voorraden geschut- munitie wierden bewaard, is gistermiddag tengevolge van een ontploffing in de lucht gevlogen. Op het oogenblik van de catas trophe schoot een reusachtige vuurzuil in de hoogte. Van de elf personen die zich in het gebouw bevonden, weiden 7 gedood, twee zwaar en twee iicht gewond. Oorlogtvaria. Het vonnis van den Parijschen krijgs raad, waarbij 9 Duitsche krijgsgevangen geneesheeren en ziekenverplegers tot straf fen van 6 maanden tot 2 jaar gevangenis werden veroordeeld op beschuldiging dat zij te Lizy-sur-Ourcq zouden hebben ge plunderd, is naar men weet, later weer vernietigd geworden. De zaak zal nu Maan dag a. s. voor een anderen krijgsraad op nieuw worden behandeld. De Amerikaan sche gezant had "zich met de zaak bemoeid. Koloniën. Een nieuwe Arabisch Inlsndeche scheol. - Naar we in de „Java Bode" lezen, heeft de Arabisch-Inlandsche school Samail Hoeda te Pekalongan een godsdienstleeraar uit Ca'fro laten komen, een Arabier, die aan de hoogeschool Daril Oaloern <e Cairo ge studeerd moet hebben en nu op een trakte ment van f250 als leeraar aan de school Samail Hoeda aangesteld is. Deze school is nu niet alleen voor Ara bische, maar ook voor Javaansche kin deren opengesteld en het school ge ld tarief is vrij hoog. Door jong-Arabieren en vooruitstrevende Javanen wordt voor deze school veel pro paganda gemaakt; voor zoover het blad weet, is deze insntelling de eerste van dien aard in Indië. Weersverwachting. Verwachting tot den avond van Zondag 14 dezer: Kleest matige, tijdelijk krachtige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke windbe trokken, met regen; later tijdelijk opkla rend; overdag iets zachter. Tweede Kamer. 51en seint ons uit Den Haag: Naar wij vernemen is de bijeenkomst der Tweede Kamer, welke bepaald was op a.s. Dinsdag te half twee, verdaagd tot Woensdag 17 dezer op hetzelfde uur. Nederland en de oorlog. Geschilderde vlag. De heden uitvarende mailboot der Klaat- echappjj. ^Nederland", de „Rembrandt", heeft aan den boeg aan beide kanten een rood-wit-blauwe vlag geschilderd. Sport. Voetbal. Uit het programma der morgen te spelen wedstrijden: Afd. C. Schiedam: S. V. V.Neptunus. Rotterdam: D. V. S.Unitas. RotterdamXerxesDordrecht Rotterdam: R. F. C.D. F. C. II. Rotterdam: Sparta IIV. O. C. II. Aïd. H. Rotterdam: Sparta III—S. V. V. II. Rotterdam: V. O. G. IllXerxes II. Afd. J. VLaa^dingenFortuna—Conoordjaaa. Dagelijksch Beursbericht van de Vereenïging „De Nederl. Dagbladpers." Amsterdam, 13 Februari. Wegens het gesloten Mijven van de NeW- Yorksche beurs en diensvplgens d© notee- ringen -van eergisteren wederom dienst moesten doen, was het begrijpelijk, d-it za ken van eenigen omvang niet tot. stand kwamen. De stemming was niet ongunstig en de meeste fondsen bewpgen zich op of iets beneden de béste prijzen, van giste ren. Steels bijfv. oirca 44(4 pCt AmaSg. 551/4 pCt. en Spoprwegaan dee 1 en evenmin belangrijk veranderd. Vermeldenswaardige bizonderheden vielen niet voor. De markt verliep stil en kleurloos. In overeenstemming met de overige af- deeMngen had de Petrod.-marict heden oen. verlaten aanzien. Vcjor Koninklijke was een zeer bescheiden vraag en, aangezien er geen aanbod was, veroorzaakt© dit een stijging van eenige procenten boven giste ren, 457 h 459 pCt. Voor geconsolideerde was de stemming vast, doch kenmerkte rich door zeer geringe omzetten. Afgedaan werd iets tegen 130 pCt. In de overige soor ten ging in het geheel niets om. 1 Eevenmin in Russische oliewaarden. Rubbers zeer stil. Amsterd am-Rubber 90, Nederland 16 pCt. ïn tabakswaarden scheen eerder eenige neiging tot vericoppen te bestaan, doch zaken werden niet gedaan. Aandeelen Deli- jMij. Werden op 420 gelaten. Van Cultuurwaarden waren aandeelen Handel svereerdging-A rnsterd am weer ge vraagd op 238V2 k 2393/4 pCt Hef slot was niet op het hoogste punt. Aandeelen Ned.-Ind. Handelsbank iets trager, doch zonder handel. Nieuwe oM'igaties Delispoor niet veel veranderd. ïn de mijnwaarden kwamen in gewone en preferente aandeelen Paleleh enkele af doeningen tot stand, tot nesp. 15 en, 65 pCt Gewone Ketahoen 15 pfct. I In Soheepvaartaandeelen ging niets om. De stemming was evenwel vrij vast 1 1 ïn Staatsfondsen was al niet meer te doen dtn de vorige dagen. De nieuwe Ocvonden voorwarpea.

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2