ging om den Engelschen handel te ver lammen. Bernsdorff was van meerling, dat de verzekering van de Duitsche regeering, dat geen voedingsmiddelen aan boord van het schip gebruikt zullen worden voor het Duitsche leger of de Duitsche vloot, door de regeering van de Vereonigde Staten aan vaard behoorde te worden als grondslag ceuer beschouwing van het geval van de „Wilhelmina". Diyerse berichten. China en Japan. De Russische pers uit haar ontevreden heid over do eischen, die Japan aan China gesteld heeft. Do „Russkojo Slovo" uit Moskou noemt het Japanscho program een tarting van Duitschland. Ook de Petersburgsche bla den zijn ontevreden. De ,,Russkya Wjcdu- mosti" spreekt van een opzettelijke Egvp tiseering van China, dat tot een Japan- sche kolonie veranderd moet worden. Dit optreden behoort verzet van andere mo gendheden in het leven te roepen. Noch Engeland, noch Rusland zouden toe kun nen stemmen, en ook Amerika zou er den invloed van ondervindend De aankoop van schepen in de Vereen. Staten. President Wilson heeft thans goedkeu ring verleend aan een compromis, tot het amendeeren van de wet voor den aankoop van schepen, bij het Huis ingediend, waar door schepen, onder deze wet aangekocht, ter beschikking komen van den minister van marine, twee jaren na 'het eindigen van den oorlog. De minister zal dan he slissen, of de schepen, die eigendom van de regeering zijn, al dan dienst zullen doen als hulpkruisers voor de vloot, of dat zij zullen worden verpacht aan parti culiere maatschappijen. Turkije en Griekenland. Een telegram uit Konstantinopel meldt, dat de Grieksclie gezant aldaar, Panas, is vertrokken. De secretaris en het andere per soneel der legatie zijn echter in de stad gebleven. i Men brengt dit vertrek in verband met een beleediging, dezer dagen den Griek- schen marine-attaché op straat aangedaan door een agent der geheime politie. De ge zant protesteerde krachtig hij de Porte. De grootvizier betuigde zijn leedwezen, maar de gezant zeide, dat de zaak zoo gewichtig was, dat hij haar voor zijn regeering moest brengen. Deze droeg hem vervolgens op, schriftelijk het volgende eerherstel te eischen: de prefect van politie moest bij den gezant komen en in het bijzijn van den 'geheelen staf van het gezantschap ver geving vragen voor hetgeen zijn onderge schikte had gedaande bewuste agent moest dadelijk ontslagen worden en voor een rechtbank worden gebracht, om de straf to krijgen, die hij voor zijn misdrijf had verdiend. De Turksche regeering moesteen bericht openhaar maken, waarin zou staan, dat deze voldoening verleend was. Voordat deze lastgeving uit Athenen kwam, had de grootvizier den gezant ten twee den male zijn verontschuldigingen aangebo den, maar de gezant zei, dat de zaak nu hoogorop was gegaan. De Turksche gezant te Athene deelde vervolgens aan minister Venizelos mede, dat do Porte Griekenlands eischen aan vaardt en de voldoening zal schenkt®, die het verlangt.. BOVENLAND. Corps diplomatique. Bij Kon. besluit van 1 dezer is aan den gezantschapsattaché in algemeenen dienst mr. dr. W. A. graaf van Randwijck, op zijn verzoek, met ingang van 1 dezer, eervol ontslag jals zoodanig verleend. JjadienttM. De gewone audiënties van de ministers van landbouw, nijverheid en handel, van oorlog en van koloniën zullen respect. [Woensdag en Donderdag a,s. niet plaats hebben. i Onze Kamerleden. Naar de „Nieuwe Haagsche Courant" verneemt, is de heer N. Oosterhaan, Tweede Kamer-afgevaardigde voor Enkhuizen, zeer ernstig ongesteld. Hevige neusbloedingen, die voor vier jaar zijn gezondheidstoestand ernstig geschokt hebben, zijn er ook thans de oorzaak van. 1 Hedenmiddag was de toestand naar om standigheden bevredigend. De toestand van den heer van der Bicsen is Weer zoo verbeterd, dat de patiënt weldra maar Ginjieken zal kunnen worden vervoerd M. t. N. t. 'tA. De jaarlijksche vergadering der Maat schappij tot Nut van 't Algetaeen zal op 26 en, zoo' noodig, 27 Mei te Amsterdam wor den gehouden, onder leiding van den heer F. Bartelink, directeur der regis traite te Maastricht Jodium. Men schrijft: Het is reeds lang bekend, dat er jodium in Indié voorkomt Een ruw! product wordt reeds jaren in vrij jroofce hoeveelheid door den ooncessionnaris El linger uit bronnen hij Soerabaja genomen. Dit ruWe product WOrdt naar Europa verzonden en daar op Jodkali en Iodoform verwerkt, maar tot dusver niet in Nederland. Door den oorlog is evenwel gebleken, hoe afhankelijk ons land is van het buitenland, ten aanzien van den toevoer van chemicaliën en medi cijnen. Nu heeft een krachtige Nederlandsche ïjinnaj die zich op de fabricatie van jodium- preparaten Wil toeleggen, door tusschen- komst van den Minister van koloniën en den gouverneur-generaal van Ned.-Indië voor proefnemingen, de beschikking ge kregen over een flinke partij ruw materiaal, die voor haar in Indiö is opgekocht Bedoelde firma beschikt over het noodige kapitaal, vrij wetenschappelijk gevormd per soneel, vier fabrieks-inrichtingen, zoodat alle voorwaarden aanwezig zijn om de flink opgezette proeven te doen slagen. De heer H. F. Tillema, oliemisch-phanna- ceutisch consulent, te Paberswolde, heeft ten deze van advies gediend. Het nieuwe oogiijdersgestlcht te Botterdam, schenking Tan Trouwe Marl» Carolina BlankenlieQm. Heden, Maandagmiddag 2 uur, had in tegenwoordigheid van een aantal genoodig Uen fle opening van dit nieuwe gebouw, dat aan den Haringvliet verrezen is, plaats. Daar de voorzitter van liet bestuur, de lieer J. J. M. Blankenheijm, door ongesteld heid verhinderd was, werden de aanwezigen welkom gelieeten door den heer J. Hudig, die 'daarna een overzicht van de voorge schiedenis gaf, en, na oen kort woord van dr .Moll, een woord van afscheid tot dezen sprak. Hij deelde mede, dat Edema van der Tuuk was opgedragen het borstbeeld van dr. Van Moll in marmer te vervaardigen, waarvan nu nog slechts een gips specimen kon worden aangeboden. Dit beeld zal in het gebouw geplaatst worden. Dr. v, Moll dankte voor dit huldebetoon. Daarna werd het gebouw bezichtigd. Vit Botterdam. Het is de afgeloopen week slapjes in de haven geweest, schrijft do ;,N. R. C-t.". Zaterdagmorgen waren er pas 62 schepen binnengekomen; verleden week Zaterdag morgen over de 80. Dientengevolge was er veel minder -werk dan in de laatste be trekkelijk gunstige weken. Alleen met ex- pediüewerk was het op sommige plaatsen nog al druk. Ook de afgeloopen week zijn weer drie groote zeilschepen de haven binnenge- loopen: de „Hinrick" van Maracaibo met een lading diridiri, een product .voor het leerlooiersbedrijf, dat thans wel bijzonder welkom zal zijn, de „Dannebrog" van Rio Grande met koffie en de „Galgrom Castle" van Iquique met een groote lading salpeter. Verder telde het blad onder de tliuisge komen schepen er 9 met graan aan boord, G mot steenkolen en 1 met erts. De „City of Columbia" van Wilmington en de „Geor ge E. Warren" van Charleston kwamen met een groote lading katoen binnen. De ,Maas" van Curasao had phosphaat aan boord, de „Adour" van Valencia eon lading fruit Yerhoogiug havengelden te Botterdam. B. en W. doefci aan den Raad rnedefe deeling van een schrijven der commissie voor de financiën, waarin gewezen wordt op den invloed van den oorlogstoestand op de scheepvaart Als gevolg daarvan staan de ontvangsten der havengelden in geenerlei verhouding meer tot de correspondeerende uitgaven voor rente en aflossing der in de haven vastgelegde kapitalen. Door ,den stil stand in het havenbedrijf lieeft de gemeente meer dan anders te voorzien in sociale nooden. Eenerzijds de deining van irikom- oten, anderzijds verzwaring van lasten. Onder deze omstandigheden meent de com missie, bij wie reeds meermalen het denk beeld van tariefverhooging ter sprake was gekomen, in verhand met de steads stijgen de eischen, door de scheepvaart aan do haveninrichtingen gesteld, dat niet gewacht moet worden op een algeheole herziening van dit tarief maar moet worden overgej- gaan tot een partieele wijziging als hoedanig wordt voorgesteld de verhooging van dit havengeld met 20 pGt onder voorwaarde intussohen, dat de verordening vóór 1 Juli 1917 zal herzien worden. Tan de verhooging jneent de commissie te moeten uitzonderen de schepen, die hier tengevolge van den oorlog zijn op}- gelcgd. B. en W. vereenigen zich met dit advies, en doen overeenkomstige voorsbellen aan den Raad. t Nederland en de oorleg. Gevaar yoor de scheep vaart. 1 Hedenochtend had in het departement van buitenlandsche zaken een langdurige conferentie plaats, tusschen de ministers van buitenlandsche zaken en van marine, met vertegenwoordigers van groote Neder landsche stoomvaartlijnen, xeederijen en handelslichamen. 0. m. was er bij' tegenwoordig een lid der directie van de HoUand-Amerikalijn en de heer Van Aalst, president van de Nederl. Handelsmaatschappij'. De Groningsche rogge- hoeren. Men meldt uit Groningen dat de roggeboe- ren in de streek, uit vlrees voor regeerings- maatregelen in het najaar, thans haar rog gevelden omwerken en dit bestemmen voor de teelt van andere gewassen. Zij wenschen zich, naar men verneemt, te hoeden tegen in beslag neming indien de tijdsomstandig heden tegen het najaar nog dezelfde zijn als thans. v De velden Worden thans meerendeels be stemd. voor aardappelteelt, omdat dit ge was een goede prijs belooft. 1 Betoek aan Belgi sChe vluchtelingen. In hotel „Paulez", te 's-Gravenhago, heeft gisteren zijn intrek genomen de Belgische minister van wetenschappen en kunsten, Prosper Poullet Zijn reis heeft ten doel een bezoek te brengen aan de inrichtingen ten behoeve van de Belgische vluchtelingen hier te lande opgericht, ten einde zich met hen in verbinding te stellen. Binnenkomen te IJmuiden. De kapitein ter zee, commandant der positie ie IJmuiden heeft bekend gemaakt, dat voortaan alle visschersvaartuigen, ^el ke de haven van IJmuiden willen binnen- loopen, zoowel bij dag als bij nacht, indien het zicht zulks mogelijk maakt, op de stoomloodsboot hebbeu aan te houden en deze zoo noodig door vaart minderen of stoppen in de gelegenheid moeien stellen, om hun nummer op te nemen. Eerst na daartoe van die stoomloodsboot vergunning te hebben gekregen, zullen zij de buitenhaven mogen binnenloopen, daar bij zorgende, het voorgeschreven lierken ningssein (overdag natievlag halfstok, des nachts 3 witte lichten) duidelijk zichtbaar te toonen. Bovendien zullen zij, indien de sleep boot IJmuiden, welke zich in de buiten haven of in het buitenkanaal ophoudt, het verkenningssein als onderzoekingsvaartuig heeft geheschen (3 roode ballen of 3 roode lichten), dit vaartuig naderen, yaart ver minderen of zoo noodig stoppen, ten. einde den daar aan boord bevelvoerenden officier gelegenheid te geven, hun nummer op te nemen of desgewenscht een onderzoek aan boord in te stellen. Nadeelige gevolgen, voorkomende uit overtreding van deze bepalingen, komen geheel voor rekening van den overtreder. Bovendien zal aan den schipper van het. vaartuig, dat de overtreding pleegde, korte ren of langeren tijd de vergunning tot uit varen worden geweigerd. Uitwisseling van gewtondo krijgsgevangenen. Naar men uit Oldenzaal meldt, is er gisternamiddag een extra-trein van 17 rij tuigen van Amsterdam naar Bentheim ge gaan om zwaar gewonde Engelsche krijgs gevangenen af te halen, die uitgewisseld worden tegen gewonde Duitsche krijgsge vangenen. De gewonde Engelsche krijgsgevangenen Worden vandaag te Bentheim venvacht en zullen over Oldenzaal, Apeldoorn, Amers foort, Utrecht en Den Bosch naar IVlissin- gen worden vervoerd. Ook zullen er gewonde Engelsche krijgs gevangenen over Visé en Maastricht ver voerd worden. In 't geheel Worden er 3 Engelsche offi cieren en 104 minderen tegen Duitsche krijgsgevangenen uitgewisseld. Buitenlandsche paspoorten. De minister van buitenlandsche zaken heeft, zoo meldt de „Telegr.", den commis sanssen der Koningin doen weten, dat de tijdsomstandigheden, daar het bezit van een buitenlandsch paspoort bepaald noodig is voor personen, die naar het buitw'and gaan, aanleiding geren, niet ai!- tt voor her>m wier naturalisatie aanhangig is, af te wijken van den regel, dat de paspoort slechts mag worden afgegeven aan Neder landers, doch ook voor ingezetenen zonder nationaliteit, die langen tijd hier te lande hebben gewoond en die oin financieele of andere redenen niet genaturaliseerd kunnen worden. Gemachtigd door den minister, kunnen de commissarissen der Koningin een buitenlandsch paspoort uitreiken. Uit de daan-oor in te dienen aanvraag zal evenwel moeten blijken: le. de tijd, gedurende wolken belanghebbende hier te lande woonplaats heeft gehad; 2e. de reden, waarom hij' nimmer zijn naturalisatie heeft aangevraagd; 3e. de antecedenten van belanghebbende en 4e. de overige omstandigheden, die, naar het oordeel van de commissarissen der Koningin, de afgifte van een buitenlandsch paspoort zouden kunnen wettigen. Omtrent al deze punten behooren nauw keurige inlichtingen, in verband met een door den buxgemeester bijl de commissa rissen der Koningin in te dienen, verzoek ter hehbming van een paspoort, als Lijven- bedoeld, te"worden verstrekt, ter bepaling -.--w bet aan den minister uit te brengen advies Uitdrukkelijk zal uit de aanvraag Van de algeheele betrouwbaarheid van belangheb bende jrnoeten blijken. Geïnterneerden. i Na gedurende eenige maanden een groot aantal dagbladen, illustraties, enkele boe: ken en verschillende gezelschapsspelen aan de Belgische geïnterneerden te hebbeu ge zonden, heeft het Belgische Comité in Den Haag uit zijn midden een commissie get vormd, met het doel, aan Belgische geïn terneerden studiemiddelen te verschaffen. De Belgische minister van kunsten en wetenschappen, de heer Poulet, heeft [haar zijn steun toegezegd. De commissie bestaat uit de heeren Paul Otlet, voorzitter; den gepens. commandant Leruitte, onder-voorritter-pemüngmeester; A. Hekkers, secretaris; A. Reiziger, A. Decode, L. .Vooz en L. Péters-Hiemeaux. Haar adres is: Groenmarkt 29, Den Haag. Mr. P. J. Troelstra heeft het intemee- ringskafmp in Gaasterland bezocht. Hij werd rondgeleid door den commandant, kolo nel jhr. Teding van Berkhout. Regeeringsmeel. Bij de op 11 dezer gehouden inschrijving op regeeringsmeel zijn de Amerikaansche „Patenten" gegund van f 21s/4 tot £22, een enkel partijtje tot f22*/2. Op de Straights en Bakers is zoo be langrijk ingeschreven, dat slechts aan een klein aantal gegadigden iets is toegewezen kunnen worden. STADSNIEUWS. De Bnitsehc onderzeeboot oorlog. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken alhier, heeft een schrijven ontvangen van den Duitschen consul ie Rotterdam, waarbij wordt toegezonden een van den Rijkskanselier ontvangen toelichting over den Duitschen onderzeebootoorlog tegen En geland, en waarin verzocht wordt belang hebbenden op dit stuk attent te maken. De Rijkskanselier meent, dat er rekening mede dient gehouden te worden, dat de nneutrale schepen, die als zoodanig dooi de onderzeeërs meestentijds niet herkend zullen kunnen worden, op het terrein van den Engelschen zee-oorlog vernietigd kun nen worden. Om verliezen te voorkomen, schijnt het dus dringend geboden, dat Hol- landsche handelsschepen voorloopig van het door de Duitsche Admiraliteit aangewezen zeegebied verwijderd blijven. De bedoelde toelichting luidt: Volgens vertrouwbare inlichtingen, zijn de Engelsche handelsschepen voornemens de Duitsche zeemacht in liet door de Duit sche Admiraliteit aangewezen zeegebied met de wapenen tegenstand te bieden. Terwijl een deel dezer handelsschepen reeds vroe ger met Engelsch marinegeschul. bewapend was, zal nu ook de bewapening dier overi ge schepen volledig plaats hebben. Voorts zijn alle handelsschepen uitgenoodigd in groepen te varen en de Duitsche ondei- zeeérs, tijdens een voorgenomen onder zoek to rammen, of, wanneer ze langs zijde liggen, daarop bommen te werpen, of wel den zich aan boord lie vinden Duit schen officier, met het onderzoek belast, gevangen te nemen. Ten slotte is een Jioo gen prijs uitgeloofd voor de eerste door een Engelsch handelsvaartuig vernietigde Duitsche onderzeeër. Dientengevolge kan een Engelsch handelsschip niet meer in die wateren als een weerloos schip be schouwd worden, zoodat ze door de Duit sche schepen zonder voorafgaande waar schuwing of onderzoek zullen worden aan gevallen. De Britsche regeering heeft de beschul diging omtrent het misbruik van neutrale viaggen inmiddels reeds erkend. Uit hunne handelingen is aan te nemen dat de Em gelsche schepen elk middel zullen aan wenoen om zieh onkenbaar te maken. Daar door is het Weer onmogelijk' de werkelijk neutrale schepen als zoodanig te herkennen, indien die niet over dag en onder konvooi varen, daar ook de beschildering dier sche pen met vaderlandsche kleuren ot dergelijke herkenningsmiddelen door de Engelsche schepen kunnen worden nagevolgd. Een onderzoek der schepen is met het oog op den te verwachten aanval, door Engelsche gewapende handelsschepen, uitgestoten, om dat daarvoor de Duitsche onderzeeërs zich aan vernietiging zou bloot stellen. In deze omstandigheden bestaat geen zekerheid voor de neutrale schepen omtrent hun veilig heid in het Engelsche zee-oorlogsgebied. Daarbij komt bovendien nog een verhoogd gevaar door mijnen, daar het voornemen bestaat overal in dat oorlogsgebied zoo veel mogelijk van mijnen gebruik te maken. Neutrale schepen moeten Jus dringend ge waarschuwd wordeu zich op dat terrein niet te begeven. In elk geval kunnen zij den door de Duitsche Admiraliteit aangewezen weg, noordelijk om Schotland nemen. De*nieuwe Duitsche zee-oorlogvoering is noodzakelijk en gerechtvaardigd door de moorddadige iwlijze waarop de Engelschen dezen oorlog voeren waar dezen he t Bui tsohe volk door het vernietigen van zijn eerlijken handel met neutrale landen aan den. hon gersnood. tracht prijis te geven. Duitsch land zal dus aan de aangekondigde wijze van oorlogvoeren vasthouden totdat Engeland zal besluiten zich te houden aan ue algemeen erkende regelen van het zee-oorlogsrecht, zooals dat is neergelegd in de Rarijsche zeerecht-verklaring en in de Londensoho verklaring omtrent het zee- oorlogsrecht, of totdat het daartoe door de neutrale mogendheden zal gedwongen worden. Steuncomité 1914 Schiedam. Behalve de wekelijksche bijdragen zijn sedert de vorige opgave giften ingekomen van: de Werklieden der firma Ingelse en Co., 1 a 2 jpJCt van him weekloon; de sluis- en brugwachters, f2.60; Buurtcomité Gasstraat en omgeving (mej. Bovenberg), f5.85; J. II. )v. d. Wh f5.— YFerkioozen. In de afgeloopen week hebben zich als werkzoekende aan de arbeidsbeurs doen inschrijven 44 personen, terwijl voor langer of korter tijd werden geplaatst 26. Door Het steuncomité werd over de afge loopen week aan 256 personen uitkeenng gedaan. Ds. W. H. Kelder, te Charlois en Katen- drecht, heeft bedankt voor het beroep bij de Ned. Hervormde gemeente alhier. stearine stopgezet. Binnenkort zal dus de fabriek geen stearine-kaarsen meer afleve ren; de fabricage van parafine-kaarsen wordt voorloopig voortgezet. „Dit feit kan ontzettende gevolgen heb- ben; zoo houdt b.v. ook de fabricage van oleine op, waardoor de textielnijverheid in Moeilijkheden kan komen." Naar aanleiding daarvan kunnen wij mededeelen, dat de sféarine-kaarsenfabnek „Apolla" alhier, nog steeds doorgaat met de fabricage van stearinekaarsen on dit hoopt te kunnen volbrengen, totdat lret uit voerverbod van grondstoffen zal zijn op gehouden. I «Inter Nos". Belgische vluchtelingen. Heden zijn voor Vlissingen een 400-tal armlastige vluchtelingen naar Nunspeet ver voerd. Er worden hier weder 1100 vei)- wacht In de barakken heerschen rood- vank en typhus, doch in lichte mate. Uit Aardenburg wordt gemeld Naar wij vernemen, zullen alle onver mogende Belgische vluchtelingen zoo spoe dig mogelijk naar het kamp te Ede (Gelder land) worden overgebracht Bij het te Eindhoven gehouden concours voor in de mobilisatie opgerichte muzieki- gezelschappen van het 10e Reg. Inf., bei- haalde de muziekvereeniging der 2e Comp., 2e Bat, den 2en prijs, terwijl aan den iheesr Jongbloed uit Schiedam, een extra onder scheiding als directeur, uitgesproken door de jury, te beurt viel. De kaarsen-Industrie. De „Tel." schrijft: „Naar wij vernemen, wordt op de Kon. stearine-kaarsenfabriek te Gouda, ten ge volge van het uitvoerverbod van grondstof fen in [Engeland, Maandag de fabricage van De mannenzangvereenïging Inter Nos" directeur de heer A. M den Draak, "heeft gisteravond met de opvoering van het hu moristisch zangspel „Naar den wedstrijd, of de bole van de Harmonie" een groote menigte voiks naar „Odéon" geliokken; de zaal was geheel bezet en de tilrijke bezoekers heblsen zich huft pang naar „Odéion" niet beklaagd. Het zeer omvang rijke, niet gemakkelijke zangspel van Baptist Valleggia, een echte greep uit het zangersleven, met de leuk aangebrachte verwikkelingen, is zeer aardig, vaak zeer geestig van handeling, en de muziek van Aloert Roothaan aangenaam en opgewekt. Beide, spel als zang, stellen aan koor en solisten lang geen onbeduidende eischen. De opvoering echter mag geslaagd heeton, natuurlijk enkele kleinigheden uitgezonderd, die men bij de uitvoering van zulk een werk allicht zal ontmoeten; ijverige en degelijke studie onder bekwame leiding waren dui delijk merkbaar. T. H. 0. R De Schied. Gymnastiek Vereeniging Thor, onderafd. van hel Volkshuis, heeft Zater dagavond onder leiding Van haar direc teur, den heer J. H. v. Dijk, haar jaar lijksche uitvoering in Odéon gegeven. De heer L. Heijmans uit Vhssingen, eere voorzitter der vereeniging, zeide in zijn openingswoord, dat een aantal leden door de mobilisatie tijdelijk aan de vereeniging waren onttrokken; voorts wees*hij met ver schillende voorbeelden op het nut der gym nastiek en betc-ogde de noodzakelijkheid om dit ook op alle lagere scholen te doen beoefenen Ten slotte riep hij het welkom toe aan do bestuurders der geweestelijke afdeelingen en de afgevaardigden van zus- terrereenigingen uit omliggende gemeenten. Dan werd overgegaan tot de uitvoering van het programma. Daaruit kan met lof gewaagd worden van de vrije oefeningen der- hoofdafdeeling en de stokoefeningen der adspiranten, welke oefeningen-series op de tonen der muziek werden uitgevoerd. Het laatste nummer der eerste afdeeling „een spel", was zeer vermakelijk en had een buitengewoon succes. Na de pauze werden weer oefeningen door de hoofdafdeeling en de adspiranten uitgevoerd, en daarbij werd zeer gewaar deerd, wat door eerstgenoemde aan brug en paard werd gegeven. Ook het slotnum mer van deze afdeeling, „slotstand", ge vormd door een groep leden on adspirant- leden, werd zeer toegejuicht. Een zeer geanimeerd bal besloot den avond en hield de danslustigcn nog menig uurtje bijeen. r Over gebrek aan belangstelling heeft T. H. O. R. niet te klagen gehadnog nooit was het aantal bezoekers zoo groot. Door J. Olierook in 'den 's-Graveland- schen polder, werd sedert eenige weken een kip vermist. Deze kip is thans weer voor den dag gekomen en wel vergezeld van 8 kuikens. In een logementje alhier is ten nadeele van een der logeergasten een jas ojit- vreemd, vermoedelijk door een andere logeergast, die inmiddels vertrokken is. In de Maas is opgevischt een schiet- schouw met 2 vaste doften en een droog- bun Deze. is te bevragen bij de politie. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, [Maandag en Woensdag. Schied. Bioscoop, 8 u. [Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall. Heden en volgende dagen. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap Spree. De Deserteur. 16 en 19 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Onder één dak. 16 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Elly Ney, Piano-recital. 17 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Hot f Tooneel-Royaards. Grompie. 18 Febr. Kerkgeb. Ned. Prot. Bond, 8 u, Kerkconcert, met welwillende me dewerking van mej. M. C. deJongh (riool), en den heer R. van Santen (zang), beiden van Den Haag, den heer [H. J. P. Textor (orgel-solo) van Schiedam, en het Zangkoor der Afdeeling, directeur de heer G. van Rhijn. 25 Febr. Mais'on-v. d. Heijden, 2 uur. S. T. M. Jaarlijksche algemeene verga- i dering. Kunst en Wetenschap. Toonkunst. De Afdeeling Utrecht van Toonkunst geeft 24 Februari a.s. een uitvoering van de III Symphonie van G. Mahler en Wandrers Stormlied, van R. Strauss. Circus-Schouwburg. In den circus-schouwburg wordt door het gezelschap-M. Spree, (hans opgevoerd het

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2