Diverse Iberichtcn. China en Japan. Uit Peking is den 18en dezer aan de „Nowoje Wremja" geseind, dat China be reid zou zijn vier eisehen van Japan ge heel, vier andere ten deele in te willigen, twee alleen na toestemming der belangd hebbende mogendheden. De andere eisehen zou China onaannemelijk achten. Japan moet hebben verklaard dat het onvoorwaar delijke inwilliging van zijn eisehen blijft verlangen. Is China daartoe niet genegen, dan zal het tot „andere maatregelen" zijn toevlucht nemen. Naar de „Deutsche Tagcszeitung" schrijft, blijkt uit telegrammen uit Japan, dat Japan van plan is, China met wapengeweld tot inwilliging van zijn eisehen te dwingen. Binnenkort wordt het uitbreken van een Chineesch-Japansche crisis versvacht, vooral omdat Joeansjikai geheel China eensgezin 1 achter zich weet. en noch Rusland, noch Engeland, noch Amerika in staat is tus- schenbeido te komen. De Yereenigde Staten hebben zich door hun wapen-leveranties aan de bondgenooten zoozeer ontbloot, zegt het Duitsche blad, dat zij nauwelijks krach tig tegen Japan zullen kunnen optreden. Generaal Eau De Fransche generaal Pau, die een ge heime militaire zending vervult, is thans te Sofia aangekomen en bracht o. a. een bezoek aan den Bulgaarschen minister van oorlog. i De huid van den beer. In het Engelsche Lagerhuis vroeg gisteren een der leden naar aanleiding van de on langs door den Russischen minister van biuitenlandsche zaken Sasonof gehouden rede, waarin deze had verklaard, dat de gebeurtenissen aan d.e Russisch-Turksche grens de verwezenlijking van de staat kundig-economische problemen, verbonden met de kwestie van een toegang voor Rus land tot open zee (i. c. de Middellandsche Zee, door de bezetting van Konstantino- pel) zouden bevorderen. In antwoord daarop verklaarde minister Grey: „Dat is een verzekering, waarmede wij het volkomen eens zijn. De details van den vorm, waarin die problemen opgelost zullen worden, zullen ongetwijfeld in de vredesvoorwaarden worden vastgesteld." (Toejuichingen). BINNESLAND. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit van 23 dezer is de heer A. Schroder erkend en toegelaten als con sul-generaal van Peru te Amsterdam, voor Nederland. Burgemeester tan Amsterdam. Bij Kon. besluit van 25 dezer is, met in gang van 15 Maart, benoemd tot burge meester der gemeente Amsterdam, J. \V. C. Tollegen, civiel-ingenieur, directeur van het gemeentelijk bouw- en woningtoezicht, te Amsterdam. Be gemeenteraad Tan Botterdam. De gemeenteraad van Rotterdam besloot gisteren tot ontgraving van een terrein voor een post- en telegraafgebouW, voor rekening van het rijk uit te voerenverder het zee-havengeld met 20 pCt te verhoogen het sportterrein in de Spangen aan Sparta te verhuren (in de eerste 5 jaren voor f 5000 per jaar, daarna voor f6500), en tot uitvoering van hot Park-plan Rozenburg, over te gaan. Nederland en de oorlog Verboden van uitvoer. Het „St.bld." no. 117 bevat het Kon. besluit van 24 dezer, houdende verbod van uitvoer van voederbieten, niangelwortelen, knolrapen, koolrapen en paardepeen, ook in gedroogden toestand of op andere wijze ge conserveerd. De uitvoer is verboden van den dag der afkondiging van dit besluit. De Kroon behoudt zich voor, dit verbod tijdelijk op te heffen of in bijzondere ge vallen daarvan ontheffing te doen verleencn. („St.ct") De „Administrateur De Badts". De Duitsche gezant heeft telegrafisch me degedeeld, dat de „Administrateur De Badts" te Vlissingen weder naar Antwer pen mag vertrekken, van welke beslissing kennis is gegeven aan den havencomman dant te Antwerpen. Zaterdagmorgen vertrekt de „Administra teur De Badts" nu weder. Uitvoer verduurzaamd vleesch. Naar wij vernemen, zal de on'heffing tot uitvoer van verduurzaamd vleesch worden verlengd tot 8 Maart 1915. Mij ne n. Naar men uit betrouwbare bron ver neemt, is gisteren door Hr. Ms. „Zeehond" geen enkele drijvende mijn aangetroffen in de Noordzee tusschen de lichtschepen „Schouwenbank" en „Noordhinder", Verder wordt bericht, dat op de Neder- landsche kust bij Zeeuwsch-Vlaanderen sinds gisteren drie Duitsche mijnen zijn aangespoeld (Woensdag twee en gisteren één). De Landstorm. [Aan dm benoemden Inspecteur van den Landstorm!, zal een reserve-majoor worden toegevoegd. Daarvoor zal, naar wij vernemen, worden bestemd de oud-kapitein van de voormalige dienstdoende schutterij te 's-Gravenhage, de heer P. Ai Nierstrasz, die thans te .Watergraafsmeer woont Deze zal ia ^verhand daarmede tijdelijk tot rmerve-roajbor der infanterie worden Verlof voor militairen. Naar aanleiding van een verzoek van de L-eidsche tuinderspatroons heeft de minister van oorlog aan de dienstplichtige, thans gemobiliseerde, leden der vereeniging, met het oog op het bedrijf, gedurende twee maanden een verlof verleend van drie werkdagen per week. De „Has en kamp". De naar Hamburg opgebrachte Neder- landsohe stoomtreiler „Hasenkamp", waar over Dinsdagochtend is gemeld, is, na on dergane herstelling, weder van daar ver trokken. Buitenlandsche pas poorten. Met verwijzing naar do bekendmaking in do „Stct" van 11 November 1914, brengt de minister van boitonlandsch© zaken ter kennis van belanghebbenden, dat het in het algemeen gewcnscht is, dat op buitenlandscho paspoorten het photogra- phisch portret van den rechthebbend© wordt geplakt, voordat het paspoort wordt ge viseerd. Voor Egypte wordt het photographisch portret in ieder geval vereischt evenals een stempel van de bevoegde autoriteit, dat gedeeltelijk op het paspoort, gedeelte lijk op het portret moet worden geplaatst. Personenverkeer Engeland Nederland. Reuter bericht officieel uit Londen, dat na 8 Maart niemand meer uit Tilbury of Folkestone zonder een officieel permit naar Nederland zal mogen vertrekken. Het Haagtehe Bosch. Bij do Tweede Kamer is ingekomen een adres van het Bestuur van den Bond Heem schut tot behoud der schoonheid van Neder land, te Amsterdam, betreffende den voor genomen aanleg van een breeden verkeers weg door het Haagsche Bosch. STADSNIEUWS. Steuncomité Schiedam. De beste steun. Het Steuncomité te Schiedam heeft nog altijd een groot aantal werkloozen te hel pen en moet wekelijks nog een groot be drag uitkeeren. Wie iets voor het Steuncomité wil afstaan, kan dat ook doen met wekelijksche of maan- delijksche bijdragen. De geregelde steun is de beste. Men geve even kennis aan den Penning meester van het Comité, den heer A. X,. Boot, Nieuwe Haven 83, en voor het ge regeld innen der bedragen wordt gezorgd. Naar het Huis van Bewaring te Rotter dam is gisteren overgebracht een alhier logeerenae vrouw, die in het Politieblad gesignaleerd stond voor f3 boete sub. 3 dagen hechtenis. Gistermiddag om kwart voor vier ont stond er een defect aan een motorwagen der electrische tram, toen deze naar Rot terdam wilde vertrekken. Een deel van den motor was tengevolge van een defect ge smolten. Een monteur verhielp het gebrek, waarna do tram met drie kwartier ver traging kon vertrekken. Het verkeer ondervond geen belemmering, daar de volgende trams op ander spoor werden gebracht Door do politie is hedenmorgen een val- scho gulden in beslag genomen, die door een juffrouw hier ter stede was ontvangen. Het valsche geldstuk is te herkennen aan de loodkleur en draagt het jaartal 1914. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Woensdag. Schied. Bioscoop, 8 u. Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino, 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall. Heden en volgende dagen. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap Spree. De Deserteur. 26 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Ynske. 26 Febr, Tivoli Schouwburg, 8 uur. Hui- lebroecik. - 27 Febr. Lokaal K. Kerkstraat 3, 8 uur. N. C. G. 0. V. Gezellige Samen komst. 27 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Operette Georg Braun. Die schone Cubanerin. 27 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Kon. Vereen. Het Ned. Toon. Opvlam ming. 28 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Operette Georg Braun. Die Kino- koningin. 28 Febr. Tivoli Schouwburg, 2W uur. 24e Tivoli Matinée. Mevr. Mees Stem- heimSmits (zang), Eduard Mees (cello). 28 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Pro Domo (Louis Bouwmeester). 6 Maart. Groote Schouwburg, 7i/2 uur, Duitsche opera „Der Fliegende Hollander, onder leiding van Ber nard Diamant Rechtzaken. Beleediging van M M. de Koningin. Voor de Rotterdamsche Rechtbank stond gisteren terecht de 21-jaiige smidsknecht A. V. te Schiedam. Hjj had op 17 Januari in een rijtuig der R. E. T.M., ten aanhoore rgjr ander» reizigers, B* ij* de Koningin beleedigd, door, over Haar sprekende, H. M. met eenige scheldwoorden aan te duiden. Bekl. kon er zich niets meer van herin neren, hij was stomdronken geweest. Het O. M. noemde het feit hoogst ernstig en eischte ter zake van eenvoudige belee diging, de regeerende Vorstin aangedaan, zes weken gevangenisstraf. Chantage. Tegen, den, inmiddels geschorschten, po- litie-agent P. B., te Groningen, en diens echtgenoote B. v. d. Zdie gisteren woor de rechtbank aldaar hebben terecht ge staan ter zake van afpersing, subsidiair bedreiging, is geëischt resp. 2 jaar en 8 maanden gevangenisstraf. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Helmond ds. B. van Halsema te Haastrecht. Doopsgezinde Gemeente. Aangenomen het beroep te Grouw ds. H. Berg te Woudsend. Sport. Voetbal. Uit het programma der Zondag te spelen wedstrijder: Afdeeling C: Rotterdam: Sparta IINeptunus. RotterdamD. V. S.Dordrecht. Gorinchem: UnitasXerxes. Schiedam: S. V. V.—R. F. C. Afdeeling H: Rotterdam: Sparta IIIXerxes II. SchiedamHermes IID. V. S. II. Afdeeling I: Vlaardingen: FortunaU. D. I. Liefdadigheids-zwemwedstrijd te Rotterdam. De zwemdemonstratie door de Rotfccrdamt- sclie zwemclub ten bate van de kas van de „Vereeniging voor onderlinge vrouwen bescherming", Zondag a. s. in de bad- cu zweminrichting aan de Tuinderstraat te Rotterdam te houden, belooft interessant te worden. Er zijn totaal ongeveer 60 in schrijvingen, resp. voor dames-duiken 7; voor dames-springen 5; voor hindernis- zwemmen hebben zich 17 dames doen in schrijven, terwijl het nummer heeren-hin- dernis-zwemmen met 22 namen op het pro gramma voorkomt. Oemengd Nieuws. Koperafval voor Duitschland. Naar aanleiding van het bericht uit de „N, R. Ct.", ook door ons overgenomen, dat het wegens zijn verborgen koperlading in beslag genomen rijnschip „Hanna" voor de Superphosphaatfabriek „Holland" een lading phosphaat had ingenomen, schrijft de directie van genoemde fabriek in eerst bedoeld blad, dat een terstond door haar ingesteld onderzoek haar de volle overtui ging gegeven heeft, dat niemand van haar personeel of werklieden ook maar het ge ringste uil u- slaan gehad heeft met en geweten heeft van deze smokkelgeschie- denis. Naar het blad nog verneemt, hebben zij, voor wier rekening het koper gekocht werd, hij de regeering steeds pogingen aan gewend om consenten te verkrijgen, ten einde het in opslagplaatsen liggende koper, waarop geen beslag gelegd is, bij partijen naar Duitschland te mogen uitvoeren. De rivierpolitie heeft gisteren de motor boot „Geertraida Margaretha" uil, Hendrik- Ido-Ambacht naar Rotterdam gebracht. Aan boord van deze motorboot is ongeveer 60.000 kilogram koper. Dit koper is te Zut- fen door den heer König voor f57.000 gekocht en betaald voor rekening van den heer Paardekooper, te Amsterdam. Te Zutfen werd het koper an de „Gecr- truida Margaretha" geladen, welke boot eerst bestemd was voor Rotterdam of Dor drecht. In afwachting van nadere orders is de lading naar Hendrik-Ido-Ambaeht ver voerd, met bestemming om overgeladen te worden dn het Rijnschip „Elize", schipper Roersch, welk schip thans nog onder be waking in do Parkhaven ligt. Met de lossing van dit schip zal over een paar dagen een begin gemaakt worden. Schipper Kok, van de motorboot, blijkt geheel te goeder trouw te zijn. Het Rijnschip „Hanna" is gisteren in de Maashaven gedeeltelijk gelost; meer koper is er tot nog toe niet in gevonden. Ge bleken is, dat de in deze ook ontdekte pun tige kogels afkomstig zijn van een opkoo per te Bergen-op-Zoom. In ronde cijfers wordt de waarde van het in-beslag-genomen koper aan boord van de „Hanna", de „Elize" en de „Geertruida Margaretha", op honderdduizend gulden ge schat. Van het koper werd van 95 cent tot f 1.05 per kilogram betaald. De heer König is gisteravond voorloopig op vrije voeten gelaten. Uit een gevangenkamp ontsnapt. Te Winterswijk zijn gistermorgen weer twee Fransche onder-officieren aangekomen, waarvan één ridder van het Legioen van Eer, die Woensdagavond uit het gevan genenkamp te Friedrichsfeld ontsnapt waren. Aangehouden. De twee jongens uit Gouda, die er met een bedrag van ruim f 100 van hun patroons van door gingen, zijn terecht Zij werden namens de militaire autoriteiten te Tilburg, waar ze zich hadden aangemeld als deser teurs van de vrijwillige laadstortflj bij de politie te Gouda gebracht Nadat ze ver schillende steden in Zuid-Holland en Noord Brabant hadden bezocht en ook nog te Turnhout in België waren geweest geraakte- hun geld op en meldden zij zich aan bij de militaire autoriteiten te Tilburg. Ken misverstand Men meldt ons, dat de aanvrage van het faillissement van de Delftsche Stuiten - ten-Sociëteit „Phoeiux" heeft berust op een misverstand tusschen een leverancier van de sociëteit en haar bestuur, en bij 'de rechtbank niet in behandeling is geweest f„N. R. Ct") Een treinbotsing. Bij de halte Losser, op de lijn OUen zaal-—Gronau, had gister bij het rangee ren een botsing plaats, waardoor een rei ziger licht gewond en een rijtuig zwaar beschadigd werd. De drank. Te St Pan eras (N.-H.) is gistermorgen zekere M. dood in zijn bed gevonden. Ver moedelijk ten gevolge van overmatig ge bruik van sterken drank. Geen presentiegeld. De Gemeenteraad van Herwijnen heeft besloten, met het oog op den huidigen toe stand, hot presentiegeld van de raadsleden in do gemeentekas te storten, omdat het vorig jaar de tractementen van verschil lende gemeente-ambtenaren verhoogd zijn. Ongelukken. Gistermorgen is de bokking van de k'ap- brug, bij het hotel „Everts", te Veendam, gebroken, waardoor de zware brugbalans omlaag sloeg. Een meisje en twee jongens, leerlingen van de Ambachtsschool te Yen- dam, raakten er onder; het meisje werd zoo goed als dood geknepen, de jongens zijn zeer ernstig gewond. V Gisteravond is te Haarlem het 8 jarig zoontje van K. van een wagen gevallen er onder terecht gekomen en gedood. Uit Baardwijk wordt gemeld: Hedenmiddag is het 3-jarig zoontje van den heer Donker, schoenfabrikant, alhier, onder de tram van 12 uur uit Den Bosch geraakt. Het kind was onmiddellijk dood. Hij keerde zijn jas nog niet". In een Noord-Brabantseh dorp, vertelt „De Tijd", leefden tot aan den oorlog twee menschen, die dikke vrienden waren. De een was een Duitscher en directeur van de gasfabriek, de ander ambteloos bur ger, die nochtans belust was op een zetel in den Raad. De Duitscher, die een der voornaamste drijfveeren was van de in het dorp bestaande politieke tinnegaeterijüjke club, die nog al invloed oefende op den gang van zaken in verkiezingsdagen, beloof de zijn vriend, dat bij al zijn krachten en machten zou mobiliseeren en het kiezers korps onder de wapenen zou brengen op zoo uitgebreid mogelijke schaal, teneinde den nieuwen candidaat der club tot de over winning te voeren. t De strijd naderde. Alles werd op haren en snaren gespannen tegen den groeten verkiezingsdag. De Duitsche gasdirec'eur kwam, zag en overwon en de vriend was op het kussen, dat voor een ander tot wip plank had gediend. En de overwinning werd vol luister gevierd. De niemvgekozene en de Duitscher hebben elkaar in stilte om helsd van aandoening. Toen de dag der beëediging kwam, zat de gekozëne eenigszins in verlegenheid. Hij begaf zich naar zijn vriend, den Duit scher, en rei„Amice, nu heb je me in den Raad geholpen, help me nu ook aan een gekleede zwarte jas, ten einde onder cede te bevestigen, dat wij' niemand, wie ook, ooit iets hebben beloofd of gepresenteerd, om tot de overwinning te geraken." „Wel," zei de Duitscher, „ik heb mijn trouwjas nog hangen, en die zal ik je niet alleen leenen, maar cadeau geven. Daarmee kun je je heel© leven lang nog alle officieel© plechtigheden meemaken, die het lidmaatschap meebrengt." En het Raadslid zong den lof der Duit schers in 't algemeen en van den gasdirec- t!eur in het bijzonder. Maardaar bracht Augustus den oor log. De Duitscher werd ouder de wap men geroepen in zijn vaderland en ging blij moedig. Thans is hij' in de vuurlinie nan het front, van waar liij nog dezer dagen ©en briefkaart schreef aan zijn vrieirlc-n, waarin hij mededeelde, dat hij het „sauer- maszig wohl" maakt. Meer schreef hij niet, wellicht wijl zulks niet geoorloofd is. Zijin vrienden verheugen zich, ,als z iets van hem hooien, maar onder deze vrienden is het Raadslid 'een deserteur. Hij scheldt en foetert nu op den Duitschen vriend en is er sterk voor, dat er een nieuwe directeur aan de gasfabriek wordt benoemd, en dat men niet wacht, totdat Je vroegere uit den oorlog terugkeert Die moet maar zien, dat hij weer in Duitschland aan den slag raakt, als de oorlog uit is. Verleden Zondag zat het Raadslid weer danig op zijn stokpaardje en schold zijn „éhemaligen" vriend, den directeur, de huid vol en met hem alle Duitsohers, die maar nooit een enkele overwinning moesten, be halen. Zelfs niet van een Raadszetel I En daarbij zat de man deftig in de ge kleed© jas gestoken, hem eenmaal door den directeur zoo joviaal geschonken. Een der vrienden trokken hem bij een jaspand, en fluisterde hem in 't oor: „Zeg, edelachtbare, laat hem keeren, dan kennen zij hem niet' meer." Chemisch onderzoek. Als een aardig geval deelt men ons het volgende mee uit een onzer groote provin- cwstedes» Bedoold? stad reópmgt zich in ©en modehvaterleiding. Onder den rook dier stad ligt een welvarend dorp, waar een volksfeest op til was. De fabrikant van limonades, ei- troen-, frambozen- en hoe ze allemaal iiee- tcn, koesterde groote verwachtingen van den dorst der bezoekers en bezoeksters, d:e de volksfeesten met hun tegenwoordigheid zou den opluisteren en besloot een bijzonder groot quantum dezer vochten in voorraad te maken om de vele afnemers behoorlijk in staat te kunnen stellen de dorstigen te laven als het beslissend uur zou zijn go- slagen. Daar hij er voor de deugdelijkheid zijner praeparaten tuk op gaat, dat ze onder che mische controle staan zoo'n etiket doet beter smaken en daar het water een der hoofdingrediënten vormt bij de fabricatie vulde hij uit zijn eigen put en uit pompen en putten var enkele buren en kennissen in hcL dorp, van wie hij liet benoodigde water zou kunnen betrekken, van élk een aparte flcsch, om het chemisch te laten ondef- zoeken en dan van het goedgekeurde de noodigc hoeveelheden te betrekken en te verwerken. Zoo had hij een verzameling van een stuk of tien, twaalf flesschen, die hij elk een nummer had gegeven om bij terugkeer uit het chemisch onderzoek direct te kunnen we ten waar Abraham de mosterd moest ha len, of liever gezegd, waar de fabrikant in casu het veiligst zijn water zou kunnen betrekken. v Voor alle voorzichtigheid vulde hij ook een flesch uit de waterleiding van bedoelde naburige stad, dat aan alle eisehen der ge- zondhcid voldoet, volgens deskundige con trole, en voorzag haar van een nummer tusschen de anderen in Wie beschrijft echter zijn verbazing en zijn vroolijkhcid tevens, toen alle flesschen uit het examen te voorschijn kwamen met de bemerking „ondeugdelijk." Ook die met water van de' steedscbe wa terleiding, dat naar de deskundige controle in een doorloopend stadium verkeert van te voldoen aan alle eisehen der hygiëne. Ónze fabrikant hoeft 's avonds niet zijn vrienden in de soos het resultaat besproeid en voor zijn fabrikaat het noodige water betrokken uit zijn eigen put en de putten en pompen zijner vrienden. Het merwaar- digste is, dat er na het volksfeest geen zweem van volksepidemie onder de consu menten is uitgebroken. Het geval is his torisch. De vlieger Von Hiddessen. Men dacht in Duitschland, dat luitenant Von Hiddessen, de eerste militaire Duitsche vlieger, die over Parijs gevlogen is, ge dood was, toen de Fransch en zijn toestel naar beneden hadden geschoten. De „Berl, Lok. Anz." deelt nu echter mede, dat hij nog in leven is cn met een schotwond in den arm in handen der Franschen is go- vallen. i In het begin van deze maand maakte hij deel uit van een eskader, dat -in de richting van Verdun vloog. Zijn toestel werd door een Fransch ballonkanon ge troffen. Een kapitein, die zijn waarnemer was, werd dood el ijk gewond, terwijl Von Hiddessen zelf een kogel door den arm kreeg. Hij was nog m slaat zijn toestel naar beneden te laten glijden, kwam echter in de vijandelijke linie terecht en werd gevan gen genomen. Alen weet dit alles uit een brief, dien een Fransche vlieger boven de Duitsche loopgraven naar beneden heeft geworpen. In den brief wordt verder nog medege deeld, dat Von Hiddessen zioh in eervolle gevangenschap bevindt en dat zijn bloed verwanten zich niet ongerust behoeven te maken. Op deze wijze hebben ook reeds Duitsche vliegers mededceling gedaan van het lot van Fransche kameradon. De vrijspraak der Duitsche offhieren van gezondheid. De „Humanité" deelt nadere bijzonder heden mede, over het verloop van de eerste krijgsraadzaak tegen de Duitsche officieren van gezondheid en hospitaalsoldaten, die aangeklaagd waren van plundering te Lizy- sur-Ourcq en na den terugtocht van het Duitsche leger in handen der Franschen waren gevallen. Omtrent hei getuigenverhoor wordt ge meld, dat eerst generaal Klein verscheen, die verklaarde bij zijn onderzoek ter plaatse vastgesteld te hebben, dat de burgerbevol king van Lizy niet vijandig gezind was te gen de Duitsche artsen. Tevens vernam hij, dat zij de Fransche gewonden zeer goed verzorgd hadden. Daarop kwam de burgemeester van Lizy aan het woord en verklaarde, dat het op treden der Duitsche doctoren tegenover hem correct was geweest. Hij voegde hieraan toe, dat zij zelf geen plunderaars zijn ge weest, doch zich slechts van de gestolen king van Lizy niet vijandig gezind was te- zaken bediend hebben. Bewoners van Lizy verklaarden vervol gens dat niet do doctoren geplunderd had den. Dezen hadden daarentegen wel de ge wonde Franschen verpleegd, ja zelfs bur gers. t, Vervolgens kwamen nog Roode Kruis-ver- pleegsters en een verpleger, die de Duit sche doctoren aan het werk hadden gezien, getuigen. Zij waren vol lof over hen. De pastoors van Lizy en Macy verzeker den, dat de bewoners van beide dorpen vol lof waren over de Duitsche doctoren en dat men hen nimmer voor dieven en plunde raars had gehouden. Gelijk men weet, werden de Duitsehers door den eersten krijgsraad tot vrij hooge gevangenisstraffen veroordeeld. Thans zijn zij vrijgesproken. Het kolenvraagstuk in Engeland. De duurte der steenkolen in Engeland beïnvloedt, zooals van zelf spreekt, ook de steenkiolen-prijzen in ons land. Het is daarom van belang dat nauwkeurig ie vol gen. Hoogst waarschijnlijk zullen in deze dagen de prijzen nog stijgen. In Engeland beklagen velen zich daarover en niemand weet feitelijk waar de extra voordeelen -~- als die er zijn voortvloeiende uit d«|

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2