de Dardanellen beschoten. Onze batterijen hebben het vuur met succes beantwoord. Van Duitse he oorlogs correspondenten. Een bijzondere berichtgever van het bureau van Wolff seint van de Dardanelles Re ontwikkeling van de gisteren (Vrijdag plaats goliai hebbende artillerie-gevechten in le binten Dardanellen toont duidelijk aan, .dat men aan Engelsche zijde steeds meet tot liet besef komt, dat een resultaat zoniet reusachtige offers moeilijk te verkrijgen is. B-ij RarJanos nam ik in mijn onmiddellijke nabijheid do granaten waar van twee voort durend nun stelling veranderende kruipers. Do projectielen vielen in de buurt van het dorp en in de zee, doch niet in de Turk- sche batterrjj, die het vuur beantwoordde en drie treffers mocht boeken, zonder zelf ook maar één man in te boeten. Dienten gevolge schoten de Engelschen heden van nog grooter afstand, waaruit blijkt, dat do Wensch zich to sparen bij hen grooter is dan het streven resultaten te bereiken. l)o Turkscho officieren en manschappen zijn van de beste stemming vervuld. Re bijzondere berichtgever van de „Yos- sische Zcitung" meldt van de Pardanellen Het resultaat van de beschieting van dc forten aan de Dardanellen op 4 dezer Was werkelijk geheel nihil. De Turksche batte rijen bleven geheel ongedeerd. Ook varen er geen verhezen aan manschappen.. De Engelsche schepen hebben dus blijkbaar do stellingen der Turksche batterijen niet kunnen vinden. De stemming blijft vol ver trouwen. Het wordt steeds duidelijker, dat de Engelschen geen groot gevaar willen loopea cn zooveel mogelijk onverzwakt uit de onderneming te voorschijn willen komen. ■Onder deze omstandigheden zullen zij niet op een snelle ontwikkeling van de krijgt verrichtingen kunnen rekenen. Aan de „National Zei lung" uit .Milaan Do bij de Turken toegelaten oorlogs correspondent van de „Italia" seint van de Dardanellen, dat de vloten der boml- genoofcen dagelijks plusminus 3000 granaten naar de forten slingeren, waarbij ongeveer 15 treffers zijn. De Turksche batterijen staan niet meer in de forten, doch zijn op andere plaatsen opgesteld. Zij kunnen daarom ook niet vernield zijn. Het antwoord op de aan valien der vloten beperkte zich tot onge Voer 100 schoten per dag, die om den vijand aangaande de plaatsing van de zware batterijen te misleiden, uit oude werken en forten afgevuurd werden. De correspondent gelooft niet, dat hei mogelijk is de zeeëngte te bedwingen. De Turken hebben op beide overs groote troe penniassa's samengetrokken met veel zware artillerie. De vijandelijke aanvallen werden Dinsdag zeer veel zwakker. Fransch exp edi tieleger. Het Franschc ministerie van oorlog heefi Zaterdag bekend gemaakt, dat, met het oog op den toestand aan de Dardanellen, beslo ten was in Noord-Afrika een expeditielegei samen te trekken en gereed te houden, om daarheen te worden overgebracht waar dit vereischt zou zijn. Dsjavid bey aan het woord. De voormalige Turksche minister van financiën, Dsjavid bey, die dezer dagen te Berlijn is aangekomen, beeft in een in ter view met een verslaggever van het „Berl Tageblatt" o. a. gezegd: Ons land bevindt zich in volmaakte orde en rust; van opwinding, waarvan de vijan delijke pers spreekt, is geen spoor te be merken. .Wat de Dardanellen betreft, werd dooi de vijandelijke vloot tot nu toe niet het ge ringste resultaat bereikt, want de aan den ingang gelegen oude vestingwerken zijn voor de verdediging van de zee-engte eigen lijk van niet veel beteekenis. Ook pogingen om te landen, voorzagen wij sinds lang Op het schiereiland Gallipoli en in en om Konstantinopel staan 250,000 man van onze beste troepen. Iedere soldaat zal zijn plicht doen. Wij zien de toekomst met dc grootste kalmte en met vertrouwen tege moet. Dsjavid zeide uitdrukkelijk, dat hij op reis door Roemenië veel goede indruk ken had opgedaan en hij niet aan een com plicatie van die zijde geloofde. Wat zijn financieele zending betreft, zoo hoopt Dsjavid op een goeden uitslag. Hoofd doel is om over de noodige middelen tot dekking van de conversie der requisitiebons van gedachten te wisselen. Beloften der Entente. Uit Sofia wordt aan de tf,Kölnische Ztg." gemeld Volgens betrouwbare berichten uit Athene hebben de mogendheden der entente dc moeilijkheden van de onderneming tegen de Dardanellen onderschat. Zij zien nu in, dat zonder landmacht een bedwinging van de zeeëngte bijna niet mogelijk is. Vandaar dat de pogingen, om Griekenland aan de zijde der entente te krijgen, nog krachti ger worden. De aanbiedingen aan Grieken land hebben tot inhoud, de Egeïsche Zee tot een Grieksche binnenzee te maken en de grenzen van het land tot in de nabij heid van Konstantinopel dit te breiden. Van even ruime strekking zijn de aan biedingen aan Italië, dat een midden-Afri- kaansche mogendheid worden en zich vas ter aan'de Roode Zee vestigen zou. Bulgarije houdt zich op den achtergrond, zoolang de buren rustig blijven. Mengt Grie kenland zich in den oorlog, dan zou dat Bulgarije niet werkeloos laten blijven. De lurading van Griekenland. De eerste minister van Griekenland, de ,heer Vepizelos, heeft Zaterdag in de Ka mer meegedeeld, dat het ministerie beslo ten beeft af te treden, daar de koning de politiek der regoering (wier gevoelens voor de entente waren) niet goedkeurde. Naar de „Agence d'Athènes" onde> voor behoud meldt, heeft do korang aan den oud- minister-president Zaimis opgedragen een ministerie te vormen. Deze vroeg 24 uur bedenktijd. De ministerieele crisis in Griekenland staat in onmiddellijk verband met den Vnj- dag te Athene gehouden kroonraad. Het verloop der jongste gebeurtenissen in de Grieksche hoofdstad heeft zich waarschijn lijk als volgt toegedragen: Venizelos, ge steund door den nieuw benoemden chef van den gcneralen staf, Dusmanis, zal zich voor deelneming van Griekenland aan den oorlog tegen Turkije uitgesproken hebben. Daarentegen zal koning Cons tan tijn, die een zwager van den Duitsrhen keizer is, zich op het standpunt hebl»en gesteld, dat het met bet oog op de houd ma van Bulgarije voorzichtiger was voorioopig de verdere ont wikkeling der operaties tegen de Darda nellen af te wachten. Het Parijsche blad „Le Temps" zegt over deze ministerieele crisis Men moet wachten om de ware beteeke nis tc kennen van het ontslag van Veni zelos. De benoeming van Zaimis betrekent niet noodzakelijkerwijze een nieuwe richting in dc politiek van Griekenland. Wij weige ren te gelooven, dat Griekenland zich uit de richting, waarin zijn bestemming ligt, zal laten wegdringen en zijn vriendschapsbe trekkingen. die door de traditie bezegeld zijn, laten verstoren. De opbloei van het hellenisme is te schitterend om onder te gaan in een politiek van dwaling. Ter Zee. Tegenspraak. Wolffs bureau meldt uit Berlijn d.d. Za terdag Door de Engelsche pers wordt hel be richt verspreid, dat het vroeger Noorsche, thans Engelsche stoomschip „Thordis" op 28 Februari bij Beachy Head een Duitscheu onderzeeër, die het, naar het heette, aan viel, geramd en tot -zinken zou hebben gebracht. Bij onderzoek in het dok zou werkelijk gebleken zijn, dat platen en schroefbladen van het stoomscliip beschadigd waren. Van bevoegde zijde wordt ons te dezer zake medegedeeld, dat een stoomscliip wer kelijk op 28 Februari getracht heeft een onzer onderzeeërs door rammen te doen zinken. De onderzeeër leed echter slechts geringe schade en keerde behouden naar de haven terug. De plannen der entente. Augagneur, de Fransche minister van marine, heeft in een onderhoud met den correspondent te Parijs van de Amerikaan- sclie United Press gezegd„Voor zoover wij er wat aan doen kunnen zal er geen schip Duitschland meer bereiken en ik denk, dat ons dat lukken zal. Wij hebben van het begin al' aan al de regels der beschaafde oorlogvoering in acht genomen, maar Duitschland heeft ze alle geschonden en zich gelijk gesteld met wilden. We zullen het nu uithongeren," De correspondent 'bracht in herinnering, dat v. Tirpitz gezegd had, dat Duitschland Engeland zou uithongeren M.Jster Augagneur heeft hierop geant woord, dat dat "bluf was. Er wordt be weerd, zeide hij, dat Duitschland in het geheim veel groote duikbooten gebouwd heeft. Maar ik weet beter; ik weet tot op twee of drie na precies hoeveel het er heeft en noch Engeland noch Frankrijk is bang. Duitschland mag zoo nu en Han eens een schip tot zinken brengen, dat is onver mijdelijk, maar wat heeft het daar jier slot voor voordeel aan? Hot dreigement om koopvaarders te torpedeeren beteekent al evenveel als dat om Londen en Parijs met Zeppelins te verwoesten. In den loop van het gesprek zeide mi nister Augagneur nog, dat Engeland en Frankrijk niet rusten zullen voor Konstan tinopel gevallen is. Wij verwachten niet, zeide hij, dat we de Dardanellen zonder moeite zullen forceeren. Maar er door heen komen zullen we. Hoe lang dat nu duren zal kan ik niet zeggen. Het moeilijkste stuk zal zijn. van het midden der Dardanellen tot de Zee van Marmora. Als we eenmaal zoover zijn en dat is alleen maar een kwestie van tijd blijft er betrekkelijk weinig te doen over. De val van Konstan tinopel zal, volgens Augagneur, stellig een keerpunt in den oorlog zijn. Diverse berichten De houding van Italië. Van Duitsche zijde wordt gemeld De Itaiiaansche minister van oorlog heeft in de Kamer een lange redevoering over legertoestanden gehouden. Hij besloot met het verzoek, de voorstellen aan te nemen, en uitte den wensch, „dat het land moge j staan achter het leger, dat den ruggesteun j van geheel het volk noodig had om in de j moeilijke taak, welke het misschien wachtte van zijn sterkte bewust te zijn." In Italië wordt dus tot een verzamelpoli tiek geblazen, waaruit geenszins is af te leiden, dat er in de leidende kringen vol strekt oorlogszuchtige plannen bestaan. Nog minder, dat de vredelievende stemming der meerderheid in dc Kamer veranderd is. De vredelievende toon in de bespreking van de kwestie van een schadeloosstelling en de daarop betrekking hebbende diplomatie ke onderhandelingen toonen, dat de neiging tot vredelievende en vriendschappelijke uit eenzettingen met. Oostenrijk volgens den geest van het nog steeds bestaand verbond niet ontbreekt - l i" t Aan de „Lokal-Anzeigcr" wordt uit Rome bericht11 Re oproeping -an de onderofficieren van de vier lichtingen 18851888 geschiedt volgens een officieuze verklaring om het voor de talrijke onder de wapenen, staande recruten benoodigde kader ter beschikking te hebben. Roemenië. Uit Boekarest wordt aan de „Adverul" van Boedapest geseind, dat de Roemeensche minister van oorlog tegen 13 Maart a. s. de 3e laatste reserveklasso heeft opgeroepen. De leerlingen van de militaire academie werden tot onderofficieren bevorderd en zullen 15 Maart in hunne regimenten wor den geplaatst. 1 Corps diplomut'qae. De Duitsche gezant in Den Haag, de heer F. von Midler, gevoelt zich sedert eenigen tijd érnstig ongesteld, zoodat hij de de be hoefte aan een langdurige rust inziet, welke hij zich onder de tegenwoordige tijdsom standigheden, die zeer veel van zijn werk kracht gevorderd hebben en nog vorderen, niet kan gunnen. Hij is onder geneeskundige behandeling. Consulaire dienst Bij Kon. besluit van 4 dezer is aan den heer O. van Assche, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend uit zijn betrekking van consul der Nederlanden te Melbourne, onder toekenning van "den honorairen titel van consul. Audiënties. De gewone audiëntie \an den minister van oorlog zal op Donderdag 11 .dezer niet plaats hebben. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 6 dezer is benoemd tot griffier in bet kantongerecht te Lem mer, jhr. nir. O. J. Quint us, thans griffier bij liet kantongerecht te Breukelen-Nijen- rode. Jkvr. X van Hogendorp. -j- Te 's-Graveiihage is in den ouderdom van 73 jaar overleden, jkvr. A. van Hogendorp. bestuurslid van den Vrouwenbond, tot ver hooging van liet zedelijk bewustzijn, en vele jaren presidente der afdeeling Den Haag, oerelid der Ned. Vereen, tot bestrijding van den woeker. Zij was een ijverig strijdster tegen de prostitutie, eon vrouw!, die een liefdevol hart had voor haar, die voor de verleiding waren bezweken. In den strijd voor vrou wenkiesrecht deed zij meermalen van haar sympathie mot deze beweging blijken. De burgemeester van Amsterdam. De nieuwbenoemde burgemeester van Amsterdam, de heer Tellegen, vertoefdoi heden te 's-Graverihage en legde bezoe ken van kennismaking af bij de ministers, hoofden der departementen van algemeen bestuur en bij enkele andere autoriteiten. Lichting 1916 en Landstorm. De aangekondigde wetsontwerpen betref fende de lichting 191G en den landstorm zijn thans bij de Tweede Kamer ingeko men. Nederland en de oorlog M ij n e n. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Vlissingen nabij den Gevangentoren een Fransche mijn aangespoeld. Ze is te gen den boulevard De Ruyter aangeslagen, maar niet ontploft. Gistermiddag heeft een mijnlegger de mijn naar de reede van Vlis singen gesleept en daar in den grond ge schoten. i Uit IJmuiden meldt men ons: j De sleepboot „IJmuiden", de stoomloods- boot en de stoomtraw er „Donald" hebben een groote mijn in de omgeving van de licht brulboei gezien. Langs bet Scbeveningsche strand spoelen verschillende olievaten aan, waarvan som mige geheel of half ledig zijn. Zeelieden van de visscherij binnenkomende zien. uit de verte deze vaten voor mijnen aan cn rapporteeren aan 't havenkantoor mijnen te zijn gepasseerd. Slechts één mijn is aangespoeld en wel aan bet Wassenaarschö slag; deze wordt door militairen bewaakt. Voor de uitgewekenen uit Antwerpen. Uitgewekenen die, niettegenstaande voor hen door het Comité een huurovereenkomst is tot stand gebracht, van hun verhuurder een brief ontvangen met verzoek alsnog de verdere huur geheel of gedeeltelijk te betalen, wordt verzocht deze brieven on middellijk te zenden aan het Comité van Nederlandsche uitgewekenen, Meir 14, Ant werpen. 1 Tevens wordt den uitgewekenen mede gedeeld. dat in 't vervolg alle zaken be treffende huishuurregeling of bescherming van inboedels van uit Antwerpen worden behandeld en men dus brieven, aanvragen enz., uitsluitend en alleen moet zenden aan Het Comité van huishuurregeling, enz, Meir 14, Antwerpen. Deze correspondentie kan. men zenden, aan het Ministerie van Buitenlandsche Za ken, Den Haag, alwaar voor doorzending naar Antwerpen wordt zorg gedragen. Engel uid en Nederland. In verschillende Nederlandsche bladen werd hedenochtend melding gemaakt van beweerde overeenkomsten, gesloten tus- schen Engel ana en andere landen, onder welke ook Nederland, betreffende consig neering van voor die landen bekende voe dingsmiddelen, liet verbod van weder-uit- voer van die goederen en het toezicht dal aan Britsche consulaire vertegenwoordigers ter zake zouden zijn opgedragen. Naar wij uit "de meest bevoegde bron hieromtrent kunnen mededeelen, is een overeenkomst als bedoeld, wat Nederland betreft, niet tot stand gekomen, noch in voorbereiding. Nederland en Mexico. Naar aanleiding van het bericht ui! Washington dat in verband met den toe stand in Mexico het buitenlandsche diplo matieke corps de stad Mexico besloot te verlaten, worde in herinnering gebracht, dat ons land geen gezant bij de Vereenig- de Staten van Mexico heeft, die standplaats heeft in de stad Mexico. Nederland word! bij de Vereenigde Staten van Mexico ver tegenwoordigd door Harer Majesteit's ge zant bij de Vereen. Staten van Noord-Ame rika, W. L. F. C. Ridder van Rappard, die zich thans op zijn standplaats te Was hington bevindt. Badplaats Hoek van Holland Indertijd werd op voorstel van den heer De Meester, raadslid voor den Hoek van Holland, in den Rotterdamschen ge meenteiaad een commissie benoemd om di mogelijkheid te onderzoeken van de ont wikkeling van den Hoek van Holland ah zeebadplaats. Deze commissie heeft than' in een voorioopig rapport de mogelijkheid aangetoond en, hoewel de tijdsomslandig heden niet geschikt zijn om het particulie initiatief op te wekken tot de slichting var, een badhotel, waarop het voor do exploita tie als badplaats in de eerste plaats zou aankomen toch enkele wenken gegeven, welke er toe zouden kunnen bijdragen he'. strandbezoek te bevorderen. B. en W., instemmende met de ziens wijze der commissie, stellen thans aan dei Raad voor bun te machtigen in overleg me! de commissie, tot de verpachting van lie! zuidelijk gedeelte van het zeestrand te Hoek van Holland over te gaan voor den tijd van 5 jaren, op nader vast te stellen voorwaar den, het noordelijk gedeelte ook dit jaai weer buiten verhuring te laten, voor de zomermaanden en beambten aan te stellen en 'ook volgens het adres der commissie lid te worden voor een bedrag van f 10r) van den Bond van Nederlandsche Nooid zeebadplaatsen. Alg. Nederl. "Werkl. Verbond. De „Werkmansbode" meldt, dat de jaar lijksche vergadering van het Algem. Nederl Werklieden-Verbond niet mot Paschen, maar met Pinksteren te Rotterdam zal worden gehouden. i Landelijke Federatiersn Gemeente-werklieden Het bestuur van de Landelijke Federatie van gemeentewerklieden, dat in Januari had bedankt, heeft in de gisteren te Amsterdam gqhouden algemeene vergadering besloten, tot September aan te blijven. Er zal dan een congres worden gehouden. 8TA1H>'1EÜ«8. Bij de te Rotterdam gehouden examens nuttige handwerken, zijn o. m. geslaagd de dames N. P. Verkade, M. Schilperoorl en M. van Rijn, allen van hier. Steuncomité 1914 Schiedam Behalve gewone weke! ijksche en maande lijksche bijdragen zijn sedert de vorige op gave giften ingekomen van: het personeel ten kantore der firma A. F. Smulders f23.60; X f Xde sluis- eu brugwachteis f2.60; Mej. A. v. A. f2.50; P. W. f5; J. v. K f0.25; S. M. N. W. f100; N. N. f 0.25; Mej. F. E. O. f5. De afgeloopen week melden zich aan de Arbeidsbeurs als werkzoekende 57 per sonen. i Voor langer of korter tijd werden 8 per sonen geplaatst. Door het steuncomité werd aan 346 per sonen een geldelijke uitkeering gedaan. Door de politie is aangehouden een man die in het algemeen politieblad gesigna leerd stond voor f3 boete. Hij betaalde de boete en kon toen weer heengaan. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Woensdag. Schied. Bioscoop, 8 u. Voorstelling, Heden en volgende dagen. Casino, 8 uur. Specialiteiten-programma. Heden tot 31 Maart. Circus-Schouwburg, 8 uur. Circus-Carré. Gastvoorstel- lingen., 8 Maart. Groote Schouwburg, 8 u. Het Tooneel-Royaards. De Heks van Haarlem. S, 9 en 10 Maart. Tivoli Schouwburg, 8 u. GezelschapM. Spree. Klaasje Zevenster. 9 Maart- Groote SchouwbiirgyS u. Antithese. Antithese. Knust en Wetenschap. *Der /liegende. Hollander". Men schrijft ons uit Rotterdam: De Rotterdamsche musicus Bernard Diamant, die zeker geen geringe taak op zich nam een' opvoering van Wagner's „Fliegende Hollander" voor te bereiden en te dirigeeren, mag met voldoening op den avond van Zaterdag terugzien. De zaal was uitverkocht, wel een bewijs dat Rotterdam's kunstlievend publiek vertrouwen in hem stelde en dat vertrouwen is niet beschaamd. Met vaste hand heeft hij de uitvoering ge leid en tot een |oed einde gebracht. Frau ToetjenSteyer als Senta, Richard Stury als Hollander en Hans Wolft' als Erik waren uitmuntend, terwijl zeker ook Frits van Duinen, uit Amsterdam, als Daland lof verdient Het Utrecht's stedelijk orchest had de muziekpartij, de regie liet niets le wenschen over; ze was in handen van den ober-regisseur Alfred Reinboth, uit Berlijn, terwijl Poutsma weder voor fraaie decors had gezorgd. Het publick was enthousiast in zijn toejuichingen. Talrijke malen moest na ieder bedrijf het scherm omhoog en Diamant moest tweemaal op de planken komen om een bloemenhulde te ontvangen, evenals mevrouw Teetjen; de regisseur werd mede herdacht en van hef toonem af wierpen do zangers bloemen naar het orchest. v De groote belangstelling heeft zooi meldt de „N R. Ct." al dadelijk den moed aangewakkerd om verder ie gaan. In April wach' ons een Tristan und Isoido- vertooning o leiding van Otto Lohse met een „Bayr -th bezetting"; Knote en Bertha Morena uit München, Latterinann (König Kurwenai). 'aerfe en Schooi. Nee. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Leerdam, ds. J. E. Kiomp, te Poortvliet; te Sta voren de heer J. Vermeulen, cand. te Hoo- geveen. Beroepen te Nieuwkoop de heer R. de Haan, cand. te Groningen. Geref Kerken, Beroepen te Driebergen ds. B. Meyer te Brouwershaven. Doopsgez Kerk Beroepen le Noordeind van Graft L. J. de Wagemaker le Oost- en West-Graftdijk. Hooger Onderwijs. Te Amsterdam zijn tot arts bevorderd mej. N. G. B. Aukes, geboren te Alkmaar, ea de lieer P. Klumper, geboren te En schedé. Sport. Voetbal. De uitslag van eenige gisteren gespeelde wedstrijden is: Afd. C. Rotterdam: Xerxes—R. F. C. 5—3 Scliiedam: S. V. V,.—V. O. C. II 3—3 Rotterdam: NeptunusD. F. Cl II 0—4 Weiiieii^d Slenw.v Moord op een milicien. Zaterdagavond omstreeks 11 uur is de milicien Verhagen, die bij den Watertoren te IJmuiden op wacht stond, op laaghartige! wijze vermoord. De dader of daders ga ven hem met zijn eigen geweer een klap op het hoofd en losten vervolgens twee schoten op hem. De politie, die een onder zoek instelde, arresteerde twee polderjon gens, die in de keeten van het werk aan den Watertoren wonen. Zij waren bij him arrestatie in zwaar beschonken toestand. Nader wordt gemeld, dat de verslagene herkomstig is van Rotterdam en behoorde tot de lichting 1913. Zondagmorgen vroeg arriveerde het parket van Haarlem voor een eerste onderzoek. Ook de naaste familie van den verslagene, vader, moeder en zuster, kwam te IJmuiden aan. Alle voorioopig ge arresteerden zijn weder vrijgelatenzij had den een alibi. Ook oen later op den dag voor de tweede maal gearresteerde werd weder vrijgelaten. De voorloopige lijkschouwing heeft aangetoond, dat de hersenpan verbrij zeld was, hetzij door oen slag met een zwaar voorwerp, hetzij door een geweerschot. De heer Van Ledden Hulsebos stelde een voor ioopig onderzoek in, ook op de plaats der vermoedelijke misdaad. Heden wordt het lijk naar Haarlem vervoerd voor een nadere schouwing. ITl 11 f Kazernebrand te Delft. 'De oorzaak van Tien brand in de kazerne te Delft is, naar de „D. Ct." meldt, tot dus ver niet vastgesteld. Wél staat vast, dat Vrijdagavond in de kazerne stxoozakken ge vuld zijn. Of daarbij onvoorzichtig met vuur is omgegaan zal nader moeten blijken. Naar het blad verneemt, ds bet kazerne gebouw, hetwelk" gemeente-eigendom is, verzekerd bij de Fransche maatschappij „Union". Diefstal van renpaarden. Te Nijmegen zijn Woensdagnacht twee renpaarden, toebehoorende aan den heer J., aldaar, en een waarde van f8000 ver tegenwoordigende, gestolen. Ze werden te Kleef opgespoord, waar de dieren, na over de Duitsche grens te zijn gesmokkeld, wa ren verkocht. De politie te Groesbeek heeft in verband met dit feit reeds zes personen gearresteerd. dfagezet door een onderzeeër. Zooals bekend is, is het Engelsche s.s. „Wrexham", groot 1100 tons, op reis van Harwich naar Rotterdam, door een Duit sche onderzeeboot achtervolgd, doch wist haar to ontkomen. Van den gezagvoerder, kapitein Charles A. Fryatt, vernam decor respondent der „Daily Mail" te Rotterdam, do volgende bijzonderheden omtrent deze jacht: „Hot was mooi, helder weer en er woei een flinke bries uit het noorden. Wij voe ren 13 knoopen, wat ongeveer alles was dat men dacht dat de „Wrexham" doen kon, terwijl wij scherp uitkeken naar onder zeebooten. Dm 12.35 zag ik een onderzeèër, die uit hot NAV, kwam. Hij had een gang van 14 knoopen en verslond snel den af stand, die ons van hem scheidde, ongeveer 11/2 mijl- Ik besloot te trachten hem te ont- loopen, zeide den machinist dat hij hot

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2