westkust van Zuid-Amerika een schuilplaats te zoeken waar het nu door drie Engelse he oorlogsschepen is verrast. Slechts vier Britsche handelsschepen moeten door de „Dresden", die trouwea> in oen weinig druk vaarwater zich ophield, tot zinken zijn gebracht Aanvallen op Engelse he stoomschepen. Zaterdagavond deelde Je Engelschc admi ralitoit mede, dat zeven Engelschc stoom schepen sedert 10 Maart door IJ uib-cl ie onderzeeërs waren aangevallen en wel in hot Kanaal, hot Kanaal van Bristol en het Iersche Kanaal. Gisteren nu werd officieel van Engelschc zijde bekend gemaakt, dat rijt der zeven Engolsclie stoomschepen, in hot bericht van Zaterdagavond als getorpe deerd aangevallen, zijn gezonken. De beschieting van Smyrna. Uit Konstantinopel wordt aan do ,,Vo--. Zeitung" bericht: De beschieting van Smyrna is sedert twee dagen gestaakt De vijandelijke schepen zijn teruggetrokken, nadat zij ingezien hadden dat de laatste beschieting zonder resultaat was gebleven. Diverse berichton. Steonkooluitvoer uit Duitschl and. Het Duitscho verbod van uitvoer en door voer is o.a. uitgebreid tot steenkool, anthra- ciet, bruinkool, cokes, langs kunstmatigen weg bereidei brandstof met inbegrip van geperste kool uit steenkool en bruinkool bereid. Door dezen maatregel wordt aid ik een telegram uit Berlijn het moge lijk om 'door gelijktijdig opgerichte depóts den kolenverkoop voor binnen- en. huiten- land te regelen en aan alle aanvragen, op zoo billijk mogelijke wijze te voldoen. De maatregel heeft dus niet ten doel de vooi- ziening van het onzijdige buitenland* te be lemmeren, doch veeleer om haar naar ver mogen te bevorderen. garibaldi. Generaal Garibaldi heeft te Rome voor een aantal Romeinsche politici een vooi- draebt gehouden over de resultaten van zijn rondreis door Frankrijk en Engeland. Minister Grey had woordelijk tot hem ge zegd: „De verovering van Polen laten v ij aan u, Italianen, over. Wij denken in.tus- schen aan de Dardanellen." Zoowel Grey als Poincaré hadden ver klaard van plan to zijn na afloop van den oorlog de Middellandsche, de Roode, dc Adriatische en de Zwarte Zee neutraal te doen verklaren. Graaf Witte, f Uit Stockholm wordt aan hot „Berl. Ta- gehl." bericht, dat uit Petersburg aan liet „Svenska Dagblad" wordt geseind, dat graai Witte is overleden aan een kwaad aardige oorontsteking. Nadere bijzonderhe den ontbreken. China en Japan. De „Daily Telegraph" meldt uit Peking, dat China aan Japan eenige definitieve tegemoetkomingen heeft gedaan inzake de exploitatie van Zuid-Mandsjoerije. Tegen den aanleg van strategische spoorwegen al daar heeft China zich echter ten sterkste verzet 1 j Nader wordt uit betrouwbare bron be richt, dan 27.000 man Japansehe troepen reeds in China zijn geland of zich hebben ingescheept dan wel gereed jijn voor in scheping op zeilschepen. In den avond van 12 Maart vernam men te Peking, dat 2000 man in de haven van Sasefoo waren ingescheept voor China. Een ander bericht meldde weer, dat de voorhoeden van nog twee divisies waren ingescheept met nog niet nader aangeduide bestemming. President Joean Sji Kai zou aan zijn vrienden hebben meegedeeld, dat hij den toestand hopeloos inzag en dat hij vooral moedeloos was omtrent de onderhandelin gen met Japan, waarin China reeds tot het uiterste was gegaan. Indien de dreigende taal; die reeds persoonlijk tegenover hem was gebezigd, werd gevolgd, door de lan ding van een groote Japansch© troepen macht, zouden de onderhandelingen moeten worden afgebroken. Binnenkort zal een rechtstreeksch beroep worden gedaan 'op Engeland, waarin China een algeheel vertrouwen stolt, daar de toe stand ieder oogenblik dreigt zoo ernstig te worden, dat de diplomatie hem niet meer meester is. Tan het Hof. Z. K. H. Prins Hendrik heeft gisteravond met zijn adjudant, luitenant jhr. Backer, in „Diligentia", in Den Haag, een lezing van den heer Fabius over zijn ervaringen in Albanië bijgewoond De heer Max yan Gelder, onder wiens auspiciën deze lezing plaats had, ontving den Prins. Z. K. H. liet in de pauze luit Fabius bij zich verzoeken en onderhield zich gerui- men tijd met hem'. Audiënties. De gewone audiënties yan de ministers van marine en van justitie zullen deze week niet plaats hebben. Onderdomsrentle. Daar is gebleken aldus schrijft men aan het „Centr." dat een niet onbelang rijk aantal ouden van dagen niet tijdig, dat is vóór 3 Dec. 1914, een rente-aanvraag heeft ingediend, heeft de Rijksverzekerings bank zich de vraag gesteld, wat alsnog ,tot het verkrijgen van een rente zou kunnen worden gedaan. Niu eens was de vertraging ontstaan, door dat de stukk;en niet tijdig gereed jvaren, daa weer hadden belanghebbenden zich te elf der ure aangemeld, of waren door den tusschcnpersoon teruggewezen. Ten aanzien van deze gevallen zal hot standpunt worden ingenomen, dat- alleen die aanvragen ontvankelijk zijn te achten, ter zake waarvan vóór het "verstrijken van den termijn daadwerkelijk stappen tot het doen van aanvrage bij den tus^chenper- soon zijn gedaan, hetgeen dan ten. genocge van de Rijksverzekeringsbank aannemelijk moet worden gemaakt Zulks kan geschieden door bijv. over legging van schriftelijke verklaringen van tussehenpersonen, belanghebbenden, of van donlen, welke verklaringen zoo noodig in onderling verband beschouwd, «lat de voor bereidende stappen althans tijdig zijn ge daan. In andere gevallen zullen de aanvragers in hun verzoek niet-ontvankelijk worden ver klaard, welke beslissing dan door hen aan het oordeel van den beroepsrecliter kan worden onderworpen. Peit op Java. Regceringstelcgratii betreffende pestgeval- len op Java, van 12 tot en met 25 Februari jongstleden Afd. Malang, 335 nieuwe gevallen, 301 dooden. Bangil, 28 nieuwe gevallen, 25 dooden. Kediri, 39 nieuwe gevallen, 40 dooden. Paree, 32 nieuwe gevallen, 25 dooden. Toeloengagoeng 9, Beshek 4, Madioen 2, Magotan 2, Soerabaja 17 en Lamongan 5 dood olijke gevallen. Hierbij wordt aangeteekend dat de totaal cijfers over het bovenbedoeld tijdvak Waren: 473 gevallen, 430 dooden, en dat zij over het nagenoeg overeenkomstige 14 daagsche tijdvak van het vorig jaar (11 tot en met 24 Februari 1914) bedroegen 560 gevallen, 513 dooden. Werkzoekenden In België. Het is gebleken, dat zich zoowel bij het consulaat-generaal der Nederlanden te Ant werpen als hij het comité voor uitgeweken Nederlanders aldaar telkenmale Neder landers aanmelden, die, in de hoop te Ant werpen werk te zullen vinden, daarheen waren gegaandoch na in die verwachting te zijn teleurgesteld, geld wenschen om naar Nederland terug te keeren. In verband daarmede vestigt de minister van buitenlandsche zaken er de aandacht van belanghebbenden op, dat de kans om te Antwerpen werk te zullen vinden nog zeer gering is, zoodat hun, die geen voldoende zekerheid hebben aldaar in hun onderhoud te zullen kunnen voorzien, ernstig wordt afgeraden zich naar genoemde plaats te be geven. i f Wie zich thans naar België begeeft om aldaar werk te zoeken moet er zich reken schap van geven, dat hij dit doet geheel op eigen risico en kap er niet op rekenen, dat hij, indien hij liet doel zijner reis niet be reikt, door do Nedcrlandsche consulaire ambtenaren in België zal worden onder steund of naar Nederland teruggezonden. (Stel), Maatschappij tot Ant van 't Algemeen. Tot leden van hel hoofdbestuur zijn ge kozen do heeren prof. dr. H. Brugmans te Amsterdam en mr. H. J. van Leeuwen te 's-Bosch, om op te treden 1 Juli 1915, en prof. dr. Ph. Kohnstamm te Amsterdam, om op te treden met April 1915, ter vervanging van den heer J. Yzerman, die in den loop van dit dienstjaar bedankte. Het hoofdbestuur ontving van de gekoze nen bericht, dat zij de benoeming aanne men. i1 v Xtderlasd «n 4a oorlag. De duurte. In de op Zondag op uitnoodiging van het bestuur van de Vereeniging van Belas- tingkommiezen te Rotterdam gehouden bijeenkomst van besturen der ambtenaren- vakorganisaties werd besloten tot samen werking. De organisaties zullen zich tot de regee ring en de volksvertegenwoordiging wen den met hef verzoek op de inkomsten van het personeeloen percentisch berekenden bijslag te verleenen. Naar liet oordeel der samenwerkende organisaties zullen salarissen, hooger dan 11500, niet in aanmerking kunnen komen zal verder de toe stag moeten loopen over een bedrag van hoogsten f1000, terwijl de bijslag voor de laagst bezoldigden hoo- ger dient te worden gesteld dan voor de iets beter gesitueerden. Een comité zal de algemeen opgestel de punten nader uitwerken. Belgische vluchtelingen. Do centrale commissie tot behartiging van de belangen der naar Nederland uitge weken vluchtelingen deelt mee, dat aan het secretariaat een algeheele herziening heeft plaats gehad van de registratie- van de vluchtelingen, met het oog op de vele ver anderingen in woonplaats, welke er in den laatsten tijd zijn voorgekomen- Dank zij de grooto medewerking, die de commissie van de autoriteiten mocht ondervinden, is het mogen gelukken een zoo zuiver mogelijke opgave te verkrijgen van de ruim 600 ge meenten, waar zich op 't oogenblik nog vluchtelingen bevinden. Ook van de vlucht oorden werden opgaven ontvangen. In en kele der grootere gemeenten, zooals Bot terdam en 's-Gravenhage, moest een ge heel© nieuwe registratie worden ter hand genomen. 1 Het aantal aanvragen beloopt per week nog steeds meer dan 500; in de afgeloopen week konden omtrent 600 families juiste gegevens worden verstrekt In totaal werden 10.200 families gevon den, omvattende ongeveer 40.000 personen; er kwamen in ongeveer 16.000 aanvragen, omvattende 65.000 personen. Het registratiebureau, dat gevestigd, is in Den Haag, Plein 27, is dagelijks tot 's avonus 10 uur geopendj alle schriftelijke aanvragen dienen te worden gericht aan het secretariaat der tegecringscommissie, Lange Voorhout '45, Den Haag. 1 Geïnterneerden. Zondag is het eerste sterfgeval onder de te Harderwijk geïnterneerde Belgische mill tairen voorgekomen. Koninklijke gift. Hare Majesteit de Koningin heeft een bedrag van vijf-en-twintig duizend gulden geschonken aan de Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens. Militaire verloven. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat, indien aan de betrokken militaire auto riteit in verband met de te verwachten be valling van dc echtgenoot© van een militair, door een geneeskundige, dan wel door eene vroedvrouw een schriftelijk of telegrafisch bericht wordt toegezonden, inhoudende dat de aanwezigheid van den militair le zijnent noodzakelijk is, hoor den commandant, onder wiens hevelen de militair ten tijde van de indiening der verklaring staat, het noodige verlof aanstonds wordt verleend. Bedoeld verlof wordt verleend onder voorwaarde, dat na terugkeer van het ver lof wordt overgelegd een behoorlijk gelegali seerde verklaring van den betrokken genees kundige, dan wel van de betrokken vroed vrouw, waaruit blijkt, dat het hierboven be doelde schriftelijke of telegrafische bericht inderdaad van hem of haar afkomstig is. Eerbewijzen voorden opper- t bevelhebber. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat voor den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, de volgende eerbewijzen zullen worden gegeven De wachten zullen m het geweer komen en het geweer presenteeren, de daarbij in gedeelde officieren zullen, met hun zijdge weer salueeren, de tamboers zullen vier roffels slaan, do hoornblazers viermaal „geeft acht" blazen. De schildwachten zul len het geweer presenteeren. Flnantieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat hel saldo van 's Rijks schatkist op 13 Maart j.l. bedroeg: bij de NeJerlandsche iBank f52.979.279.01, bij de betaalmeesters 14.019.256.191/2, to zamenf56.998.535.20V2, Dal op den genoemden datum in omloop was aan schatkistbiljetten C 2.586.000. terwijl, met inbegrip van de bedragen welke daarvan bij de betaalmeesters in kas waren, aan zilverbons in omloop was f 10.433.732.50. Voorts wordt bekend gemaakt, dat op de Staatsleening 1914 .tot en met 13 Maart j.l. gestort was een bedrag van f 267.433.500.— VLAARD1NGEN, 16 Maart In de gisteren gehouden vergadering van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is behandeld het verzoek van B. en W. van Vlaardingen om vernietiging van het besluit van dijkgraaf en Hoogheemraden van Delfland, ü.d. 14 Januari, houdende opzegging van de door dat Hoogheemraadschap aan het gemeente bestuur verleende vergunning tot tijdelijke bemaling van de rioolleiding in de Gedemp te Biersioot op de Vlaardinger vaart. Jhr. mr. von Fisenne rapporteerde hier omtrent door mededeeling van de te dezer zake gevoerde correspondentie. De burgemeester van Vlaardingen lichlte het verzoek van het gemeentebestuur nader mondeling toe, daarbij aanvoerende, dat er niet een toestand van vervuiling is ont staan als door Dijkgraaf en Hoogheemraden wordt beweerd, en beloogende, dat ten on rechte aan B. en W, wordt verweten, dat zij niet den noodigen ernst betrachten om ver betering in den toestand van afvoer van rioolwater te brengen. De dijkgraaf van Delfland, ter bestrijding van liet verzoek het woord voerende, deed opmerken, dat Dijkgraaf en Hoogheemraden geen opzegging van vergunning hebben ge daan, maar alleen bij het eindigen van een tijdelijke vergunning hebben verleend een uitstel van termijn tot opruiming van bo ni alings werken. Op eene vraag van den burgemeester naar de motieven van Dijkgraaf en Hoog heemraden om geen verdere vergunning tot bemaling te verleenen, verklaarde de dijkgraaf thans geen nadere mededeeling te kunnen doen. i De burgemeester verklaarde zijnerzijds, geen datum te kunnen opgeven, waarop het gemeentebestuur een beslissing zou kunnen nemen omtrent een voor het vervolg vast te stellen systeem van uitloozing. Met het oog ook op de financiëele zijde der zaak kan hierin niet zoo spoedig een .beslissing wor den genomen. Ook de huidige toestand in verband met den oorlog zou Jiierin een ver traging kunnen geven. Men zou nog ter. minste een termijn van twee jaar moeten hebben, en gedurende dien tijd zou men gaarne den bestaan den toestand gehand haafd zien. f De dijkgraaf verklaarde tot onderling overleg te willen medewerken. Van de zijde van de leden van Gedep. Staten werden nog verschillende vragen gesteld of wenken gegeven om bedoeld overleg en het betrachten van .spoed daarbij te bevorderen. Zoo werd de vraag gedaan, of bet misschien mogelijk was, ihangende de beslissing van Gedep. Staten, dit overleg le doen plaats hebben of althans te doen aan vangen. Voorts, of misschien door het stel len van termijnen, waarbinnen voorstellen moeten gedaan worden enz., dat overleg zou zijn te bespoedigen, en of_ ,ook wellicht het aanvangen van overleg aan dijkgraaf en hoogheemraden aanleiding zou kunnen ge ven, hun besluit in te «trekken, zoodat Ge dep. Staten dan daaromtrent niet meer zou den behoeven te beslissen. 1 Een eigenaar van het vischwater der Vlaardinger Vaart, drong nog aan op be spoediging van de beslissing van de kwestie, omdat de toestand thans onhoudbaar was 'wegens den stank van het water in rle Vlaardinger Vaart, waardoor zelfs de visch ja die vaart wordt gedood. 8TAPS3IEPW8. Steuncomité Schiedam. Die best© steun. Het Steuncomité te Schiedam heeft nog altijd oen groot aantal werkloozen te hel pen en moet wekelijks nog een groot be drag uitkeeren. Wie iets voor het Steuncomité wil afstaan, kan dat ook doen met wekelijksche of maandelijksche bijdragen. De geregelde steun is de beste. Men geve even kennis aan den. Penning meester van het Comité, den hoer A. L Boot, Nieuwe Haven 83, en voor het ge regeld innen der bedragen wordt gezorgd. Eea eeuwfeest. Heden, 16 Maart, is het de dag .van het eeuwfeest van ons Koningshuis. In den zomer yan 1814 werden de grondslagen gelegd voor de vereeniging van alle Nederlanders onder souvcrein'.teit van het Huis van Oranje, die door den soeve reinen Vorst werden bekrachtigd. Op 15 Februari werd door het Weensche con gres in beginsel bestolen tot do uitbreiding van ons grondgebied en de verheffing van ons vorstenhuis, wat 9 Juni d. a. v. na-Ier uitgewerkt en door de mogendheden he krachtigd werd. Den 16en Maart, 's morgens te 10 uur, begaf de souvereine vorst zich in een srbit terenden stoet en vergezeld van zijn tuve den zoen, Prins Frederik, naar den State.i generaal, die in buitengewone vergadering bijeen waren in de Trèveszaal op het Bin nenhof te 's Gravenhago cn deed daar de volksvertegenwoordiging mededeeling van 'i verhandelde op het congres te Wecnen ©n van zijn besluit om onder (1° spannende politieke omstandigheden reeds nu de ko ninklijke waardigheid en de souvereinitcit over alle vereenigde Nederlanden te aan vaarden. Onmiddellijk daarop proclameerde de Ko ning van Wapenen Willem I tot Koning der Nederlanden en Hertog van Luxem burg, terwijl tevens voortaan den Erfprin- de titel werd verleend van Prins 'van Oranje. Om 1 uur verleenden de Koning en de Koningin audiëntie en te 3 uur legden do troepen op 'het Malieveld den eed van trouw aan den Koning af. Tot diep in den nacht na den eerste.*, dag van zijn Koningschap arbeidde Willem I in zijn kabinet voor de verzekering van de veiligheid des lands. Bij het eerste Ko ninklijk besluit van 17 Maart 1815 werd een doel der nationale krijgsmacht gemo biliseerd, voortoopig naar Brabant en Lim burg gezonden en de eerste dagen van April in de Zuidelijke Nederlanden gecon centreerd. De „Staatscourant" yan 17 Maart 1815 bevatte naast de proclamatie des Konings berichten yan den opmarsch der bondgenooten naar onze grenzen, de versterking van de linie NieuwpoortChar leroi, de ontscheping yan Engelsche troe pen te Ostende en de stremming van den postdienst aan de JjLransche grenzen. In den namiddag van 17 Maart hielden de Koning en Koningin met Prins Frederik hun blijden intocht in Amsterdam, waar zij geestdriftig binnen de versierde stad wer den ontvangen en den 27sten «Maart te Ant-' werpen. v n t Geen 3 maanden later werd op de Bel gische slagvelden hij Quatre-Bras en Water loo een einde gemaakt aan het keizerschap van Napoleon I. Heden, na 100 jaar, leeren de feiten hoe ,,1'histoire se répète." Opnieuw, beleeft de Nederlandsche Regeering de spannende Maartdagen van honderd jaar geleden, wederom bekampen de groote Europeesche krijgsmachten elkaar op de, door alle eeuwen heen tot strijdtoop.eel gedoemde Biel gische landouwen, wederom scharen zich met hunne noordelijke broeders duizenden Zuid-Nederlanders, gastvrij opgenomen in veilige, naburige vluchthaven, zich om dien één eeuw! ouden Koningstroon. Bij! 't drei gend kanongebulder en wapengekletter aan zijn zuidgrens staat Nederland 16 Maart 1915, evenals voor honderd jaren, weder om gereed door liet volgen van een eerlijke, betrouwbare, Hollandsche politiek, onderdo leiding ©ener voorbeeldige regjeering en steunend op de kracht van leger en vloot, onder de hevelen van een bekwaam opper bevelhebber, der gansche wereld ieteonen dat een klein land groot kan zijn in, deugden en daden, bereid om in de ure des gevaar- tot behoud van het vaderland de leus van het eeuwenoud regeerend Vorstenhuis ge stand te doen: „Ik' zal handhaven". Hot Roode Krots-hospltaal. Naar wij vernemen hebben de laatste zieke soldaten het Roode Kruishospitaa! alhier genezen verlaten, zoodat het voor toopig weer onbewoond is. De jaarlijksche schoolexamens dag en avond-scholen voor gewoon openbaar lager onderwijs zijn bepaald te houden op voor school E, hoofd de heer v. d. Poel, op Woensdag 24 Maart, des 's morgens te 9Va uur; voor school D, hoofd de heer Schuur- mans, Donderdag 25 Maart, des namiddags 2 uur; school F, hoofd de heer van Bochove, Vrijdag 26 Maart, namiddag 2 uur; school H, hoofd de heer Ruiter, Maan dag 29 Maart, 's namiddags 2 uur; school C, hoofd de heer Baan, Dinsdag 30 Maart, 'snamiddags 2 uur; en voor de Herhalingsschool voor Meis jes, hoofd de heer v. d. Poel, op Maan dag 29 Maart, des avonds te 7% uur, en voor do Herhalingsschool voor Jon gens, hoofd de heer Van Vlaardingen, op Dinsdag 30 Maart, des avonds te 7Vs uur. De tentoonstelling dezer school ïs bepaald op Maandag 29 Maart van 7—9 uur. Nadat voor een paar weken een 150 tal werklieden aan de glasfabriek „De Schie" door het stopzetten van een gedeelte dier fabriek zonder werk waren gekomen, is nu gevolgd een 200-tal aan de glasfabriek „Uto". i Daar verkeerden reeds eenigen tijd ovens in een toestand die herstelling noodzakelijk maakten, maar tot heden was dit nog uitge steld, omdat het benoodigde materiaal, dat reed lang verwacht werd, niet afkwam. Ten slotte is tot uitlesschen toch inoricn worden overgegaan, waarbij ook andere motieven medewerkten. De firma heeft vooraf nog met het perso neel overleg gepleegd, dat het echter ook heter vond tot het blusschen der vuren over te gaan. 1 De politie heeft gisteravond een man aan gehouden, die een wagen met roode kool vervoerde, welke vermoedelijk door diefstal was verkregen. Onmiddellijk daarna werd nog een man aangehouden, die aan den eer sten de kool zou vera trekt hebben en wel uit den voorraad in een mouterij, waarin hij met het drogen van kool was belast. Beide aangehoudenen Werden na verhoor ontslagen, terwijl de kool in beslag werd genomen. De 11-jarige Ingetje B;., Wonende in de Hellevoetsehestraaf, werd gisteravond door een 13-jarigen jongen zoodanig met een steen tegen liet hoofd gegooid, dal zij be wusteloos neerviel. Het kind werd in de buurt binnengedragen en bleek een Wonde boven het linkeroog te hebben gekregen. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen. Heiueenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam, op Dinsdag 16 Maart 1915, des namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer M. L. Ilonnerlage Grete. Tegenwoordig zijn 18 leden. Afwezig de heeren W. A. Beukers, J. v. jd. Meer, J. 51 v. d. Schalk, mr. von Brie! Sasse en D. Ris. Vastgesteld worden de notulen der ver gadering van 9 Febr. j.l. en verdaagd die van 23 Febr. d. a. v. 5Iededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat bij het Col lege van R. en W. is ingekomen van Ged. Staten a. een schrijven, ten geleide van het op 1 51aart j.l. goedgekeurde kohier no 6 der pi. dir. bol. n h. inkomen, dienst 1914—15. b. een schrijven, ten geleide van het op dien zelfden datum goedgekeurde raads besluit, d.d. 23 Febr. j 1., tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1915, met een bedrag van f 1.000.000. c. een schrijven, ten geleide van de afwij zende beschikking op de beroepen van N. Starinck en A. Franken, tegen hun aan slagen in de pi. dir. bel. n. h. inkomen, dienst 1914'15. d. een schrijven, houdende mededeeling, dat bij den Minister van Staat, Minister van van Binnenlandsche Zaken, bezwaar be staat de goedkeuring yan een regeling van het vergunningsrecht, als door B. en W„ is beoogd, te bevorderen. Deze mededeelingen worden yoor ken nisgeving aangenomen. Van Burgemeester en «Wethouders: Een voorstel tot wijziging der begroe ting van de«n Reinigingsdienst van het jaar 1914. 'B. en W'. stellen voor hierop dadelijk een beslissing te benemen, waartoe werd besloten. De voorgestelde .wijziging werd goedgekeurd. Idem, «een schrijven, waarbij bet College naar aanleiding van de door de Kamer van Koophandel en Fabrieken yoorgestelde aan vulling van de pntweip-Kadegeldverorde- ning, haar voorstellen onveranderd hand haaft. Hierop zal gelet worden als het betrok ken punt aan de orde komt. Van de Commissie yan Beheer van het Fonds van de vernietigde Gilden, schrij'ven, waarbij ter goedkeuring jvordt aangeboden de rekening en verantwoording over 1914. Wordt gesteld in handen van de Com missie* voor de Financiën en de Belastingen om advies. Van de Commissie yoor het oJg. Handels- Entrepot schrijven, waarhij wordt aange boden het jaarverslag over 1914. Zal worden gevoegd hij het verslag van de gemeente. Van de Commissie yan toezicht op het Lager Onderwijs schrijven, houdende mede deeling van de data, Waarop de examens van de openbare scholen dag en avond schollen en de Tentoonstelling der Her- halingsscjiool voor jongens zulien plaats hebben. Kennisgeving. Van den directeur der Burgeravondschool schrijven, houdende mededeeling der data, waarop het eindexamen en de tentoonstel ling gehouden za.l worden. Kennisgeving. 1 Van den keurmeester yan 't vleesch aan bieding van het 'verslag der vee- en vleesclè keuring over 1914. Zal worden gevoegd bij het verslag van de gemeente. Schrijven van het Raadslid, den heer P. de Bruin, waarin hij voorstelt eenige wijziging te brengen in het besluit tot re geling der ongevallenverzekering voor het personeel der brandweer. Hierop zal gelet worden wanneer het betrokken punt aan de orde komt. Schrijven van de Raadsleden J. Duike laar, W. van der Hoek en P, de Bruin, voorstellende dat «aan alle gemeente-ambte naren, beambten enz., die een inkomen genieten van niet meer dan f850 per jaar, vanaf 1 5Iaart j.l. een toeslag op het loon worde verleend van f0.50 per week plus f 0.25 per week voor elk kind of pupil bene den den leeftijd van 16 jaar. In handen van B. en W«. om advies. Schrijven van de politieagenten-vereeni ging „Onderling Vertrouwen", alhier^ vet- BnmEirLAm

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2