denten, die in een blrijd om het bestaan onvermijdelijk zijn. *-'e „Lokal-Anzieger" schrijft: Het onder zoek, dat door de Duitsche regeering "wordt ingesteld, zal spoedig het geval met de „Katwijk" ophelderen. Tot dusver is nog .Vastgesteld, of een duikboot de „Kat wijk" m den grond heeft geboord, en, zoo dat Wel tol geval blijkt, of het een Duit sche duikboot is geweest. Hot doet het blad genoegen, dat men zu.jvS in Nederland in aanmerking neemt, en zich zijn oordeel voorbehoudt. „De vol strekte loyaliteit der Duitsche regeering waarborgt, dat in elk geval de aangelegen heid op bevredigende wijze zal worden op gelost." Nederl. Overzee-Txustmaat- sc happij. De werkkring der Ned. Overzee-Trust maatschappij heeft zich «n .verband met de buitenlandsche proclamaties d.d. 15 Maart j.l. weer verder uitgebreid. Daartoe is opgericht een subcommissie, waarvan leden zijn de lieeren C. J. K van Aalst, jkr. L. P. D. op ten Noort Joost van Vollenhoven en L. Prolis. Deze commissie stelt zich ten doel, den uitvoer te helpen bevorderen van die ar tikelen uit Duitschland, Oostenrrk-Honga- rijo en Turkije, welke daarvoor nog m aanmerking komen. Inlichtingen bij de com missie, die zitting houdt in een "der lo kalen van de N. O. T., eiken werkdag des morgens van 1012 uur en des namid dags van 24 uur, en bij de verschillende stoomvaartmaatschappijen. Schriftelijke aan vragen te richten aan het bekende adres der N. T. met bijvoeging van de woor den: Sub-Commissie A.' Verder vernemen wij, dat in verband met de bovengenoemde proclamaties voor taan voor den aanvoer van goederen van overzee, zelfs al zijn zij geen contrabande meer, groolo moeilijkheden zouden kunnen ontstaan, behalve voor wat betreft tabak, koffie en kinabast, afkomstig uit de Ne- derlandsche koloniën, .voor zoover die hier worden aangevoerd bij hier te lande 'ge vestigde maatschappijen en firma's voor verkoop op de openbare markt, alsmede van zuidvruchten (sinaasappelen, citroenen, krenten, rozijnen, vijgen, jmiimen, hazel noten, amandelen, sucade, gepekelde oran jes en citroenen, abrioozenpulp, yan, de Middel iandsche Zee aangevoerd met sche pen der Koninklijke Ned, Stoomboot-Maat schappij^ waarvoor een uitzondering js ge- imaakt. Ten einde nu aan die bezwaren tegemoet te komen, heeft de N. 0. T. een zoo danige regeling we m te treffen, dat de inogelijkheid is geopend, dat pok andere, niet-contrabande-goederen ons land zonder moeilijkheden knunen bereiken. Belanghebbenden, die daarvan wenschen gebruik te maken, hebben zich te wen den tot de N. 0. T, met een aanvrage tot vergunning van consigneering aan haar onder de gebruikelijke voorwaarden. Roggebi ood. De minister van landbouw', nijverheid en handel heeft aan de burgemeesters de vol gende circulaire gezonden: Bij mijn circulair© van 19 Januari j.l. ver zocht ik te bevorderen, dat in uwe gemeente het roggebrood slechts uit een mengsel van half tarwe en half rogge zou gebakken Worden. 1 >e Provinciale Rogge-commissies advi- seeren mij thans het voorschrift tot die vermenging op to heffen en zulks op grond dat er, mede tengevolge van bedoelde circu laire, op het oogenbl'k vermoedelijk vol doende hoeveelheden rogge in Nederland aanwezig zijn om te voorzien in de Itehoefte tot den volgenden oogst. Ook Wordt fliijm aandacht gevestigd öpi het feit, dat in het komende seizoen de rogge spoedig tod ver mindering in qualiteit kan overgaan, en het daarom met gewenscht is ze in groote hoe veelheden opgeslagen te laten. Met liet oog op dit feit besloot ik overeenkomstig het advies te handelen. Vertrouwende, dat u hiermede akkoord zult gaan, verzoek ik u de noodige maat regelen te treffen, om in uwi gemeente het (bakken van roggebrood uit enkel rogge Wederom toe te staan. Wat den aanvangsdatum botreft, Waarop dit, weder zal mogen geschieden, verzoek ik u dezen in overleg met den voorzitter van het Provinciaal Sub-Comité voor de .V-oeding van Meusch. en Dier in, uwe provin cie vast te stellen. Mocht onverhoopt blijken, dat de rogge- v-oorraad niet toereikend, is lot den volgen den oogst, dan zal door mijl overwegen wor-' den, hoe daarin te voorzien, hetzij door Wederom vermenging met tarwe voor te schrijven, hetzij door buitenlandsche rogge te verstrekken. Nieuwe zilverbons en guldens. De omstandigheid, dat de nieuwe zilver bons slechts tot den waarde van f2.50 zijn uitgegeven, heeft, zoo schrijft men, de vrees doen ontstaan, dat er nu te weinig Ruil middelen ter waarde van f 1 zullen komen. Hiervoor is geen grond. Immers, behalve nieuwe zilverbons van f2.50 tot een be drag van voorloopig 71/2 millioen gulden, is er ook een behoorlijke hoeveelheid zil veren guldenstukken aangemaakt en in de laatste weken is er reeds tot een bedrag wan bijna 2% millioen stuks in omloop gebracht. Niemand behoeft guldens op te zamelen uit vrees, ze binnenkort niet meer te zullen kunnen krijgen; immers met de aanmunting van guldens wordt voortgegaan en de voor raad wordt elke week met ten minste 400,000 stuks aangevuld. Met de inzameling van alle oude zilver- bons en de verspreiding van de nieuwe bons en de jjieuwe guldens kan zeer tijdelijk hier en daar een tekort gepaard zijn gegaan, .wijl veel oude bons tegen bankpapier zijn ingewisseld en de nieuwe slechts gel ei "lol ijk (vooral door de loonbetalingen) haar plaats innemen, doch binnen weinige dagen zal er owsral weer een voldoende hoeveelheid geld van minder dan f10 in omloop zijn. Het is echter van groot Lelang, dat bij betalingen, waarbij züverbons van 12 50 kunnen worden gebezigd, deze ook inder daad zooveel mogelijk worden gebruikt Oude zilverbons. Het ligt in de bedoeling, de gelegenheid tot inwisseling van de oude zilverbons, welke nog in de circulatie zijn gebleven, binnenkort Wederom open te stellen en wel voor eenige maanden. De inwisseling zal echter uitsluitend kunnen plaats hebben hij den agent van het ministerie van financien te Amsterdam, tot wiens kantoor mitsdien zij, die nog zilverbons bezitten, zich per soonlijk of schriftelijk zullen hebben te wenden. Door bijvoeging van <-en postwissel met postzegel aan zijn adre., zal men de toezending van het bedrag, waarop men recht heeft, zeer vergemakkelijken. Briefwisseling met België. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat voortaan over .Uren ook naar Hasselt in België stukken Ier verzending zijn toegelaten, onder de zelfde voorn-aarden en bepalingen als waar- onder thans naar Brussel en de verder in de St.ct. van 12 Februari no. 36, genoemde j plaatsen, gelegen in het door Duitschland j bezette gedeelte van België, kan worden verzonden. Prof. J. H. van 't Hoff. Hedenmiddag had te Rotterdam op het plein voor de Hoogere Burgerschool, aan den 's-Gravcndijkwal, de plechtige onthul ling plaats van het standbeeld van Rot terdam's grooten geleerde, prof. Jacobus Henricus van *t Hoff. 'De overdracht had plaats door prof. dr. A. F. Helleman, presmant van het uitvoe- rend-eomité, te A'dam, terwijl het stand beeld door den burgemeester yan Rotter dam, mr. A. R. Zimmerman, namens de gemeente aanvaard werd, waarbij beiden schoone redevoeringen hielden. De onthullingsplechtigheid had overigens een eenvoudig karakter, zonder eenige fees telijkheid. Daar de oorlogstoestand het on mogelijk maakte voor de geleerden van 't buitenland naar Rotterdam te komen, wa ren slechts Nederlandsche geleerden en ver dere genoodigden tegenwoordig, waaronder ook de weduwe van den grooten geleerde, mevr. J. F. van 't HoffMees. Het standbeeld zelve is in brons uitge voerd en wel in de Tonderie Nationale, te Brussel, en is uitnemend "geslaagd. Het stelt den geleerde op tweemaal de levensgrootte voor in zittende houding jn gewone klee ding, de handen rustend op de knieën. Het houdt een rol pa, Sr in de hand, ter wijl aan den voet 'van het beeld naast den stoel enkele boeken gestapeld zijn. Over een der knieën is eeji mantel ge drapeerd. Het standbeeld is geplaatst op een hoog voetstuk en geflankeerd door twee vrouwen figuren, de eene voorstellende „de verbeel dingskracht" en de andere „de rede", de heide onmisbare factoren voor den schep penden mensch bij" zijn arbeid. Het monument is geplaatst op fundeering van gewapend beton, welke de gemeente geheel voor haar rekening genomen, heeft. De onderbouw met de trappen en hoek- stukken zijn van Belgischen hardsxeen en verheft zich ruim een meter uit den vlak ken grond. liet monument zelf waarop het beeld staat is van Beverse! 1 graniet. Het monument is 15 meter breed en plm. 9 metier hcog. Het geheel is omgeven door een gazon dat is afgezet met palen en bronzen kettingen. Het geheel doet den ontwerper, den heer Cliarles Van. Wijk, te 's-Gravenhage, alle eer aan. Aan de voorzijde leest men Van Hoff i '1852—1911 Miysïcam chemiae adiunxit. Aan de rechterzijde: Jacohus Henricus van 't Hoff geboren te .Rotterdam, 30 Aug. 1852 bezocht de H. B. S. te Rotterdam 18671869 student te Delft 1869—1871 te Leiden 1871 p omo i - to doctor ïn de wis- en. na'uui Kunde te Utrecht 22 December 1874 lienoemd tot hoogleeraar te Amsterdam 11 Oct. 1878 lid dei- Pruisische Academie van 1 Wetenschappen en hoogleeraar te Bjerlij'n 1896 Nobelprijs 10 December 1901 Overleden te Berlijn 1 Maart 1911. De linkterzijde vermeldt (la volgende be langrijke wierken van Van 't Hoff. Voorstel tot uitbreiding der in de schei kunde gebruikte structuurformules in de ruimte. Utrecht Sept. 1874 Rede uitgesproken te Amsterdam i. 11 October 1878 „de verbeeldingskracht in de wetenschap" Ansichten iiber die onganfjche Chemie 1881 Etudes de dynamique chimique Theorie van den osmotischen druk 1885 Untersuchungen über die Bildungs- verhal tnisse ozeanischer Salzablagerungjen 1896—1911 Aan de achterzijde naar de Hoogere Bur gerschool gekeerd is eindelijk aangebracht een basreliëf in brons voorstellende Van 't H'off's laboratorium in het oude chemisch instituut te Amsterdam. Verplaatst: Ingang 16 April J. Poslma, kommies 2e kl. van Roosendaal (b.) naar Ter Neuzen (dd.) (tijd.); D. Poldermans, komm. 3e kl. v. Locht n. Enschedé (g. en 1.) (tijd.). Ingang 1 Mei de komm.-verificateurs L. Verhoeff, r Gorinchem n. Oldenzaal (vis.); J. II. Vree nan, v. Oldenzaal (vis.) naar Rotterdam; D. Yntema, koms. 2e klasse v. Xieuweschans (stat.) n. Makkum; A. v. d Ploeg, koms. Ie klasse v. Veghel naar As sen; de komm. 2e klasse A. Koning, v. Wedde n. Bourtagne; W. G. Schroder, v. Yriesscheloo n. Zuidbroek; K. Bos, v. Ne der Canne n. Vriesscheloo; G. Olsder,koms. 3e klasse v. Waubach n. Wedde; A. F. Schoolland, assistent V. Rotterdam naar 0roesbeek. Ingang 1 Juni P. J. Prins, koms. ontvan ger van. l^ezelsche Barrière naar Barger- Óosterveen; K. Huizing, koms. Ie klasse van Rotterdam (sch.d.) naar Groningen; P. Datema, koms. 2e kl. v. 'Helmond n. Nieuwe "Schans (stat.). Ingetrokken verplaatsingen: J. Bergman, koms. 2e kl. van Vlagtwedde naar Bour tagne; G. Olsder, koms. 3e kl. van Waubach naar Vlagtwedde. Eervol ontslag verleend aan: ingang 1 Mei de komm. Ie klasse E. Boonstra, te Groningen; G. Oostergo, te Wageningen; H. J. Smits, te Arnhem; J. Jonkman, te Makkum. Sum. J. A. B. v. d. Ven, uit de directie Breda is aangewezen voor de tijdelijke waarneming van het kantoor Bergen op Zoom. Is aan den 'nieuw benoemden kommies D. van Dalfsen nader als standplaats aan gewezen Bocholtz in plaats van Glaner- brugge. („De Belastingambten.") Dir. bel., Invoerr. en Ace. Ministerieel e benoemingen, bevorderin gen, verplaatsingen, enz. bij den dienst der directe belastingen: Gaat afgrenskantoren Stamproy en Bor ger Oosterveen. Komt bij: grenskantoor Wezelscne Bar rière. Benoemd: Ingang 1 Mei: tot komm. 3e kl. E. Ubels, te Hezineen; L. Emmerzaal, te Oldenzaal (g. en 1.) (tijd.); G. J. Schuur man, te Emmen (tijd,). Ingezonden Mededeelingen. Aandoeningen der huid. De huid is blootgesteld aan tal van aan doeningen, welke door de jeuk en pijn het leven van den patiënt haast ondraaglijk maken. Bovendien zijn zij dikwijls onooglijk en bieden zij hardnekkigen weerstand aan elke behandeling. Foster's Zalf geneest de huid door haar verzachtende, antiseptische en heelende eigenschappen. Zij gaat de ontsteking tegen en is bekend als een der beste genees middelen tegen eczeem, huiduitslag, gordel roos, schurft, insectenbeten, winterhanden en voeten, netelroos, dauwworm en alle jeukende huidziekten. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Schiedam verkrijgbaar bij de H.H. KAPPELBOFF HOVING. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwis sel a fl.75 per doos. Eerfe en School. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Benthui zen ds. P. Kruit, te Gouderak. Geref- Kerken, Bedankt voor het beioep te 's-Graven- deel ds. F. Staal, te Colijnsplaat. Hooqer Onderwijs. Universiteit te Leiden. Bevorderd tot doc tor in de rechtswetenschap op stellingen de heer B. van Eek, geboren te Boeleieng (Bali). Sport. Voetbal. S. V. V.—H. B; S. Morgen speelt S. V. V. I alhier te 2 uur tegen de le-klasse yereeniging H. B. S. I uit Den Haag. 28 Maart j.l. verloor S. V. V. voor den beker slechts met 10 yan H. B. S. in Den Haag, zoodat een spannende wed strijd ook nu wel verwacht kan worden, temeer daar H. B. S. hoogstwaarschijnlijk volledig ,in 't veld zal verschijnen. 8emengd Nieuws. Haringvisscherij Te Vlaardingen is het visscherijseizoen geopend. Tien stoomschepen, de VL. 3, 112, zjjn voor een z.g. voorjaarsreis vertrok ken; daarmee wordt beoogd hoofdzakelijk de aanvoer van zoutcvisch, maar ook zijn een partijtje haringnetten aan boord om, voor liet geval dat zich haring vertoont, die te bemachtigen. Die haring dient dan eensdeels voor aas bij Iet beugen, ander deels, doch alleen als de kwaliteit goed is, om -bij het einde der reis aan te voe ren voor de consumptie. I Een voorbeeld gesteld. Een typograaf uit Amsterdam, N. J, die te Alkmaar werkloos was, genoot de werk- loozen-mtkeering, Hij kreeg echter werk in IJmuiden, doch gaf hiervan geen kennis aan zijn betrokken bestuur, zoodat hij op zettelijk en wederrechtelijk de werkloozen- uitkeering bleef genieten. Na herhaalde ma len gesommeerd te zijn, het ten onrechte ge- notene terug te betalen, heeft het. hoofd bestuur van den Algem. Ned. Typografen bond zich genoodzaakt gezien bij den offi cier van justitie tegen J. een aanklacht in te dienen weg us frauduleuze handelingen. Gevecht aan het Suez-kanaal. Het ss. „Tamarinda" van de Rotterdam- sche Lloyd, dat zich tijdens de gevechten tusschen de Engeltschen en de Turken, in het Suez-kanaal daar juist bevond, is op 1 Maart te Blatavia aangekomen. Ilefc „Ba- taviaasch NbL" hoeft aan boord het vol gende over het gevecht vernomen: In den ochtend van den, len Februari kwam de „Tamarinda" to Port Said aan. Dadelijk begaven zich eenige Engelsche offi cieren aan boord, die de plaats kwamen opnemen voor de zakken zand, Waarachter kapitein, stuurman, loods en roerganger op de commandobrug zich dienden op te stel len. Er ,Werd namelijk gevreesd, da,t de Turken op de boot zouden schieten, waar door het schip uit zijn roer kon loopen en dan den Weg door 't kanaal zou kunnen versperren. Twee honderd zakken zand wer- den dien ochtend aan boord gebracht. Den volgenden ochtend stoomde het schip 't kanaal in, doch moeft 's middags bij EI Kantara reeds weder voor anker, daar verder varen verboden was. Rij tsmailia Waren de Engelschen en Turken slaags geraakt en 't zou daarom hoogst gevaarlijk zijn, den tocht voort te zetten. In den ochtend \-an den 3en Februari werd veraf kanongebulder gehoond, even later werd er vóór en achter ons ook ge schoten. Vóór ons uit waren liet de kanon nen aan den wal, die vuur gaven, terwijl achter ons een oorlogsschip te vuien lag. De uitwerking van het vuur konden wij niet Waarnemen. Wij lagen vlak bij een Engelseh kamp en zagen ver Weg in de woestijn de Turken optrekken naar 't kanaal. Er verüokken Engelsche voorposten onder de dekking der kanonnen. Den geheelen dag van *s ochtends vijf toi 's middags drie werd er Hink gevochten, toen Werden de Turken te rugged leven. *t Geweervuur had den geheelen dag geknet terd, de kanonnen hadden gebulderd zonder ophouden. De troepen mèven den eeheelon ctag in de Weer, de bewegingen der Engelschen waren goed te volgen, wij zagen do infan. terie in de loopgraven en een kameelcorp*. druk in actie. Vliegers stegen op; zweelden ft kanaal over tot hei doen van verkenningstochten om later met berichten terug te Koeren naar ft Engelsche kamp'. Hoogst interessant was het, dien strijd te volgen, al was dan ook de afstand, waar de Turken zich bevonden, te vèr af. Op den morgen van den 4en, Februari mochten wij verder stoomen, de weg was weder veilig. Wij gingen dus de plaats tegemoet, waai den dag tevoren nog herig was gevochten. 't Eerste, wat we zagen, was oen En golsche hulpkruiser van de Canadian Pa cific, waarvan de halve comrnando-hiug wa* weggeschoten. De le officier was op slag gedood, den loods werden een arm en heen afgeschoten, terwijl 7 manschappen weiden gewond. In den middag arriveerden wij in ft Klein Bittermeer, vlak bij Tomailia. De kogels waren daar in de stad gevallen. Even later mochten wij doorgaan, zoodat 't ons ge lukken kon, vóór ft invallen der duisternis in ft Groot Bittermeer te arriveeren. Tus schen beide meren hadden de Turken ge tracht het kanaal over te steken. Ze hebben gebruik' gemaakt van alumi- niumbooten, die van Konstantinopel waren gekomen en geheel door de woestijn waren gesleept. Wjij zagen tal van die booten, welke door de Engelschen waren genomen en ook lag overal langs den wal het mate riaal, waarmede een brug gebouwd moest worden. De aanblik van dat kleine stukje woestijn was ontzettend. Overal waar men zag, stuk geschoten booten en lijken, ontzaglijk veel lijken. Ze lagen naast en over elkaar. Som mige strijders hadden getracht de vlucht te nemen, wij konden duidelijk breede bloed sporen in't woestijnzand zien, andoren weer lagen dood in de Booten. Onder de gesneu velden meenden wij ook een Lhiitseh offi cier te herkennen, naar zijn uniform te oordeelen. Op den morgen van den 5on. Februari, mochten Wij weder verder varen en 's mid- *ags kwamen Wij behouden le Suez aan. 'Steeds passeerden wij oorlogsschepen, die op bepaalde plaatsen in ft kanaal voor anker lagen; eens op een nacht zagen wij eon gèpantserden trein met sterke zoeklich ten, Waarmede onophoudelijk de omgeving vorkend Werd. De stations langs de spoorlijn zijn geheel verlaten, de chefs en het andere personeel wonen in omdergrondsche verblijven, welke zeer comfortabel moeten zijn ingericht. Oorlogsvaria. De Engelsche bladen melden, dat W. G. C. Gladstone, het lid van het Engelsche Lagerhuis en kleinzoon van den grooten staatsman, in Vlaanderen gesneuveld is. Gladstone was eerst 30 jaar oud. Ondanks de pogingen om yerbetering in den toestand te brengen, is er nog op stopping in de haven van Londen, waar een ongewoon aantal schepen op ligplaats wacht. Het aantal schepen, dat de Theems opkomt, is inderdaad .grootcr dan on der normale omstandigheden, tengevolge van den invoer van graan en fourage. Er is behalve andere artikelen in het bijzonder zooveel graan aangevoerd, dat er in de dokken voor het o ogenblik geen ruimte is om het te bergen, tengevolge waarvan .'e schepen ongelost blijven. Men verwacht echter, dat er binnenkort schot in den toe stand komt, daar nieuwe opslagplaatsen in enkele maanden gereed zullen zijn. Blijkens de Engelsche verlieslijsten van 11 April zijn 2 officieren gesneuveld en 6 gewond. Bovendien worden d.d. 30 Maart 483 manschappen als gesneuveld, gewond of vermist opgegeven. j 1 1 1 i De „Kreuzzeitung" schrijft, zonder nadere aanduiding; dat er invloeden aan het werk zijn, die het Duitsehe volk ©en verzoening met Engeland aanbevelen op zoodanigen grondslag dat Dhitschland's voornaamste vijand het doel van den door hem gevoerden oorlog als bereikt kan beschouwen. De „Vorwarts" zou er zich over verheu gen, indien het wjaar is en voegt ter aan ty» Men kan zeker zijn dat het grootste deel van het Duitsche volk het hiermee eens is. De „Port of London Authority" heeft be richt, dat vanaf 1 Mei de havengelden van Londen voor goederen, die in de haven Worden ingevoerd of vandaar uitgevoerd^ met 20 tot 25 proc. verhoogd zullen worden. De vrouwelijke leden van een revuegezel schap zijn er Donderdagavond met de werf- agenten van Kitchener's leger op uitgetrok ken om jongemannen te werven. Zijklam- jen lederen jongen man aan, die er flink uit de kluiten gewassen uitzag. Haar eerste slachtoffers waren twee stoere arbeiders, die in triomf door de dames naar 'twerf bureau werden gebiacht. Tc Glasgow heeft men eens nagegaan hoeveel arrestaties wegens dronkenschap daar sedert het begin van den oorlog zijn voorgekomen. Het waren er 9125, dat is 1-100 minder dan in het voorafgaande over eenkomstige tijdvak. Voor mannelijke dronk aards was de vermindering 1000, voor vrou welijke 400. Er is nu voorgesteld deze cij fers voor te leggen aan minister Lloyd George. Het Russische gezantschap te Rome noemt het bericht omtrent een-ziekte van grootvorst Nikolajewitsj onjuist, Gustav Roder, de redacteur van de„New- Vork World", heeft op zijn tweemaandelijk- sche r< door Duitschland, ook de fabriek van F pp in Essen bezocht. Ze werkt den geheelen oorlog al dag en nacht met 46.000 man personeel, 10.000 meer dan in ge wone tijden. Mortieren van 42 c.M. worde? in grooten getale aangemaakt en de uitvin ders van deze stukken hebben al moord tuigen vervaardigd van nog veel grooter uit werking. Ingezonden. Met opneming wordt geen instemming der Re dactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. Geachte Redactie, Het is wel noodig, dat er eens gewezen wordt op het groote schandaal, dat zich in Schiedam afspeelt uit naam van den vooruitgang van de stad. Toevallig schijnt het juist noodig, dat er gegraven en gebouwd wordt, waar onze groote boomen staan. Is er bij het ontwerpen van do terreinplannen dan niemand geweest, die verstand van hoornen en natuur had; zijn dan allemaal droogstoppels aan het werk geweest. Nu Wordt een oprijweg gemaakt vlak naast, doch links van de vrij groote hoornen; hot zoude toch zonde geweest zijn een kleinen omweg rechts te nemen en daan- mede de boomen te behouden. Indertijd werden ook hoornen omgehakt ia die omgeving; maar gelukkig wist een raads lid de omhakmanie te stuiten. .Men heeft toen boomen geplant in plaats van de om gehakte, waarvoor iedereen nog de resul taten kan zien in de rij heestertjes, die van Diefhoek naar Vlaardingerdijk loopen en wellicht in vijftig jaar tot betamelijke boo men zullen zijn Opgegroeid. Nu is ons ook beloofd, dat hoornen geplant zullen worden, wat zal het dan na een halven eeuw gezellig wonen worden in het btoschrijike Schiedam. Het Sterxenbosch is mooi en een aan winst voor ons, maar met een bosch heeft hot alleen den naam gemeen, en men moet oppassen, dat men er zomers alleen ge hoonde den regen wandelt. Het eenige mooie, dat Schiedam bezat voor inwoner en vreemdeling is nu ver dwenen. Wat zal men oris in, plaats daar van aanbieden? Inmiddels! achtend, Al Fj. VAN LISS Al' Handel en )drijf. AMSTERDAM, 17 April. Lijnolie. Vliegend f 54l/2, f 54Mei f 531/2, 1533/4, Mei-Aug. 1521/4. NEW-YORK, 15 April. Mei Juli Sept. Tarwe: 162 W 137 Kv~ Faillissementen. Ui tgesproken: IT. van Heuvelen, smid te Onstwedde. Bechter-commissaris: mr. H. Kuipers; cu- ïator: mr. jlnna M. E. Post. A. S. Westerveld, timmerman en aanne mer te Barneveld. Rechter-commissarismr. dr. Si- ran Brakel; curator: mr. S. M. S. Furnée. De naamlooze vennootschap Bouwmate- rialenhandel Wodan, voorheen G. M. Stuift sand, gevestigd te Utrecht. Rechter-commis saris: mr. dr. S. van Brakel; curator: mr. E. J, F. van Dunne. J. Zwart, gemeente-werkman en winke lier, Amsterdam. Rechter-commissaris: mr. G. IV. Eeckhout: curator: mr. C. Koning. Vernietigd: F.' J. Postmus, houder van een glazen- wasscherij, Amsterdam. Hoogwater te Schiedam. Apr. 17 vm 5 41 556 d 18 - 6.11 6 32 196.46 7 08 20: 7.21 7.47 noogte van het water op do rivieren. Berichten van 16 April. KOBLENZ, 6 u. v m. Gev. M TRIER, 9u Gev. M KI LLEN 11 u j> 4.45 Gev 0.31 M DUISBUnG, 8u 'smorg. Gev M LOBITH, 11 u v rn. 1309 w?. 0.27 M Zon en Maan, "onsipg. Apr.18 4 58 vm. ond.g. 7.2 nm. 194 56 74» 20 4.54 7J6 22 April E, K 29 April Vj M, I 1

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 6