Laatste Nieuws. In den Kankasns. Ter Zee. Zuid-Afrifra. Diverse berichten, BINNENLAND. 8Vs STADSNIEUWS. Ingezonden Medeóeellngen. Laat Verven, Stoom en Wasschen, Strijken bij ,,D£ PHOENIX", Telefoon No. 15 Gratis afhalen en bezorgen, 'Kerk en School. Sport. Gemengd Nieuws, onzerzijds word ingeleid, verliep zeer gun stig voor ons. Onze Anatolisehe kustbatte- rijen namen met succes aan de gevechten op het zuidelijk front deelzij beschoten niet zichtbaar resultaat liet kamp en de artiile- rie-stellirmm van den vijand Een onzer vliegmachines vloog over Sed- el-Bahr en liet bommen op de stad vallen. Van de overige fronten valt niets nieuws te vermelden. Een Engelse be opinie. Over de krijgsverrichtingen op Galh'poli zegt de Daily Mail" in een hoofdartikel o. m. „Ze zijn schitterend, heldhaftig geweest, maar tot een goed einde hebben ze nor niet geleid. Achi Baba is nog niet genomen en tot zoolang is onze positie nog liache lijk, want het door ons gewonnen terrein wordt nog steeds door het vijandelijk ge schut bestreken. En zelfs als wij de vesting, die natuur en militaire wetenschap op onzen weg heb ben geplaatst, bestormd en genomen heb ben, 'dan is nog slechls één stap en niel eens de moeilijkste stap naar de bezet ting van bet geheele schiereiland gedaan." Russisch legerbcricht De generale staf van het Russische Kau- kasusleger meldt dd. 30 Juni: In de streek van Olty kwamen enkele vuurgevecb ten voor. In de streek van Kuraderbent bezetten onze 'troepen na gevecht de dorpen Aidarge en Artsazik. In de streek van Melazvbert verdreven onze troepen de Turken bij Ak- kalat en bezetten ze deze plaats. De Turken trokken in Wanorde op Bitlis terug. Aan den zuidelijken over van het Van meer Werd een Turksche aanval afgeslagen. Onze troepen namen daarop het offensief en ondanks hardnekkïgen tegenstand namen ze de Turksche stellingen. Aan het overige front geen wijzigingen. Turksch legerbericht. Het Turksche hoofdkwartier meldt dd gisteren Aan het front in den Kaukasus neemt de strijd in de bergstreek aan de grens een voor ons gunstig verloop. De vijand heeft 'bij de laatste gevechten, die zich op den rechtervleugel ontwikkelden, meer dan zes honderd dooden. onder wie zeven officieren op het slagveld achtergelaten. Bovendien namen Wij tWce officieren, waarvan de een bataljons-chef is, en ook een aantal man schappen gevangen. Getorpedeerd. Lloyds verneemt uit Lizard, dat het Bril s'che stoomschip „Caucasian" (groot 465G ton), gisteren door een Dnitschen onder zeeër getorpedeerd zou zijn. De bemanning is te Falmouth aan land gebracht. Lloyds meldt uit Crowhead: De Br it-c he schoner ,.L. C'. Power", van Parrsboro naar NeW-port, werd getorpedeeid. Een boot waarin 9 man van do bemanning zich be vonden werd opgepikt door een trawler en gilleren Ij frookhaven aangebracht. Hieromtrent wordt uit Crookhaven Jooi Reuter gemeld, dat de kapitein van den schoenen „Power" verklaart, dat hij de luik- itoot zag option mijlen afstand. Er werd ge signaleerd, dat men het ^chip moest vei laten. De bemanning ging daarop in de booten. Toen Werd het schip in brand ge-choten. De kapitein zag, dat de duikboot vervolgens zich Wendde naar een vaartuig, dat gaen vlag voerde en ongeveer 1500 ton groot iw!as en daarop twee granaten afvuurde. De gezagvoerder van een trawler ver klaart, dat de duikboot na liet in den grond boren van dit tweede vaartuig twee nage maakte schoorsteencn van zeildoek opzette en twee masten, zoodat de indruk werd gemaakt dat zij een diepgeladen stoomboot Was. Ook werden een nagemaakte boeg en achtersteven aangebracht De duikboot ver dween in. noord-Westelijke richting. De Korrespomlénz Norden verneemt te bevoegder plaatse, dat de gezamenlijke ton- nemaal jvhn de in do afgeloppen week in den grond geboorde schepen 35.000 bedraagt. De binnenlandsche politiek. In Zuid-Afrika heeft zeer de aandacht getrokken een open brief van dr. Krause, die tot kort voor den oorlog fel tegen Hert zog was, maar nu de andere richting opgaat, en een hereeniging van zijn Zuid-Afrikaan- sche partij (die van Botha) met de Natio nale (die van Hertzog) bepleit. Hij stelde zich in zijn brief op het Hertzogiaarische standpunt van de twee stroomen, de twee stammen van Hollandsclie en Éngelsche Zuid-Afrikanen die zelfstandig naast elkaar moeten bestaan, maar hij was voor één stroom in de politiek. In de „Volksstem" heeft die open brief een paar belangwekkende antwoorden uit- golokt, o. a. van dr. Uj. Rettz, zoon van president Reitz en hier te lande wel bekend. Ilij schrijft o. a, „Ik heb met belangstelling de „Ope Brief' i-an dr. Krause gelezen. Wat bij zegt is kor- rekt en zijn voorstel is goed, maar. 't zal geen resultaat hebben om de eenvou dige reden, dat noch generaal Botha noch generaal Smuts mans genoeg zijn om zich terug te trekken uit 't politieke leven. En tenzij zij dit doen is er geen kans van 'n verzoening, want ik voor mij en ik meen dat de meeste andere Nationalisten eveneens denken, zal nooit lid zijn van énige partij door kén geleid, liever dan dat sluit ik mij aan bij 'de Unionisten. Zij toch zijn 'n eerlijke partij, zij staan hij hun broeders, recht of verkeerd. Zij zouden toch geen Engelsman ter dood gebracht hebben onder de omstandigheden waarm Joseph Fouric door zijn mede-Afrikaners ter dood gebracht werd. Ik respektecr *n cerlikc En gelsman om zijn Nationaal gevoel. Bij hom \ind men geen konsiliatie, geen huichelarij. Ilij gelooft dat de Engelsen 't Aaidrijk zullen bederven, en hij bundelt daarnaar. Daar ik echter, evenals generaals Botlia en Smuts, geen droppel engels bloed in mijn aderen heb, zou ik mij met thuis gevoelen onder de Unionisten. „Ik geloof niet dr. Krause, dat wij, van ile Nationale Partij, niet in beginsel ver schillen van onze broeders van de Zuid U'rikaanse Parlij maar wij voeten onze beginsels uil. en zij niet. Zij zijn, deels loor onwetendheid deels doordat zij door generaals Botha en Smuts politiek misleid /.ïjn. op de vei keerde weg gegaan." Voor en tegen de plunderaars. In verschillende steden der Unie zijn de Éngelsche ingezetenen te hoop geloopen en erlangen zij staking van de vervolging van de menschen, die eigendommen van Duit- schors, Afrikaanders van Dutlsche afkomst enz. hebben vernield. Te Pie ter-Ma ritzburg beeft zelfs de oud minister .Ma yd on met oproer gedreigd, als die „brandstigters en winkelstormeis", gelijk de „Volkstem" ze noemt, weiden vervolgd. Het blad schreef vorder ..Dit is nou vandaag die toestand van sake liier in ons land! Diezelfde mense het nog maar 'n paar maande gelede bij die Regering daarop aangedring in die krag- tigste bewoordinge om. in die geval van die rebelle. orde en wet te handhaafen bij die minste skijn van toegéwendheid word deur dieselfde mense uit alle mag verkon dig, dat die Regering te ,,swak" is en nio vir haar taak deug nio. Hullo self eglcr moet straffeloos toegelaat word om die wc- ïeld op horens (e neem, 'geweld te pleeg, brand tc stig en hul oor die algemeen aan te stel ah bcsetene; en als hul daaioor aangespt-eek word, moet 'n mens die onno- selc onsin hoor verkondig van ..hoger ptigte als gehoorsnamheid aan die Staat"! Raar ;s eglcr in hierdie aangeleëndheid. soos in alle dergelike dinge net één weg: die wet moet ge eerbiedig worde ten koste van alles." De „Vorwürts". Het verbod tot uitgave van de „Vor- wiirts" is opgeheven. Het blad zal dus weldra weer verschijnen. De Éngelsche munitie- voorziening Het floogerhuis heeft gisferavond de mu- nitiewet in alle lezingen behandeld en be krachtigd. Lord Cnrzon deelde mede, dat in de eerste week zich 46.000 man aanmeldden voor het nieuwe munitieleger", GEMENGDE MEDEDEELINGEN. Mexico. Volgens een telegram uit Puebla van 25 Juni was de strijd om het bezit van de hoofdstad Mexico reeds acht dagen aan den gang tusschen de aanhangers van Car- ranza en die van Zapata. Generaal Gon zales trok aan het hoofd van een leger der constitmionalistcn (Carranzisten) van 30.000 man tegen de hoofdstad op van Puebla uit. Hij ontmoette kraclitigen te genstand van het leger van Zapata en van de bug-gors, die de toegangen lot de stad barricadeerden. De oonstitutionalUten dron gen do voorstad. Lochonuleo binnen en hoopten zich meester te kunnen maken van de waterleiding. Er wordt echter bericht, dat ze met. zware verliezen zijn afgeslagen. De verliezen der Zapatisten en Carran zisten hebben volgens het Parijsche „lour- nal" in de jongde gerechten aan weei-sr kanten verscheidene, duizenden bedragen; daaronder burgers zoowel als soldaten. Tweede Kamer. Naar wij vernemen is thans vastgesteld, dat do Tweede Kamer zal worden bijeenge roepen Legen Dinsdagmiddag 13 Juli. air. P. J. Troelstra. In den toestand van het Tweede Kamer lid, Mr. Tioelstra, is nog zoo goed als geen verbetering waar te nemen. Naar wij ver nemen, hostaal het voornemen hij den heer Troelslra, om Pt herstel van gezondheid, naar Zwitserland te gaan. New-Yorksch* Beurs. Noteering van Atch, Topeka Car en Foundry Bethleh. St. Corp. Denver andR. G. Erie Kansas City S. Miss K. en T. Miss Pac N.-Y. Ontario en West Rook Isl. R.w. South. Pao. South. R.W. Union Pac. Amalg. Coptp. U. S. Steel Corp. Amer. Can. Co. Un. Cigar Co. 30 Juni 1 Juli 1003/s 100 54 53% 1691/3 I68V2 5V2 5 V2 26% 25% 24% 21-% 9 63/t 61/8 29 27% 15% 15% 87% 87% 15% 15% 127% 127% 742/i 741/» 60 60% 453b 46 43 443/j VLAAHDINGEN, 3 Juli. De door den ge meente-ontvanger opgemaakte gemeente-re kening over 1914 wijst de volgende cij fers aan: - Ontvangstengewone f 567668.19, buiten gewone f41.1447.541/-', totaal 979ilö.?3%, Uitgaven: gewone £544482.511/2, bui tenge w. £532800.33, totaal 10 72S2.81 zoodat bet dienstjaar oplevert een batig- saldo van £23185.67V2 op clen gewonen en een nadeelig saldo van £121352.781/2' op den bhitengewonen dienst, alzoo to taal f 98167.11. Stanuomlté Schiedam. De beste steun. Iïet Steuncomité te Schiedam heeft nog altijd oen groot aanlal wcrkloozen tc hel pen en moet wekelijks nog een groot be drag uitkeeren. Wie iets voor het Steuncomité wil af staan, kan dat ook doen met wekelijksohe of maande!ijksohe bijdragen., De geregelde steun is de beste. Men geve even kennis aan den Penning meester van het Comité, den heer "A. L. Boot. Nieuwe Haven 83, en voor het ge regeld innen der bedragen wordt gezorgd Burgemeester en Wethouders van Schie dam, bronnen ter openbare kennis, dat van Maandag 5 Juli a. tot nadere aankonJi ginn, het zuidelijk gedeelte van den Rotter- damsehen dijk deun zijde) voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn gesloten. De overplaatsing van den heer J. van Haatte, commies-vei ivienteur, \an bier naar Winterswijk js ingetrokken; deze is nu met ingang van 1 Juli overgeplaatst naar Rot terdam. j Aan de Technische Iloogeschool is met gunstig gevolg het candid aal s-e x am en vooi scheikundig ingenieur afgelegd door den heer C. de Pater van hier. In de godsdienstoefening der Afd. Solde dam van den Xederl. Protestantenbond, zal morgen als spreker optreden de hoer dr. II. L. Oort, Ileinonstraiitscli predikant te Uticcht. I In liet lokaal Liefde en Vrede" aan de Tmnlaari zal Donderdagavond als sprekei optreden ds. Dekking. Nedeil.-Hervormd pre dikant 'te Montfoort. Verhooging van loonen. Namens de Gem. Werkt. Vereen. „Ou- 'Bietang" is onderstaand adres met toelich ting aan den Gemeenteraad gezonden 0 nderge teek endenvertegenwoordigende de Gcmeenteweiklieden-Veieeniging „Ou 'Belang" en in diens naam handelende, geven met verschuldigden eerbied te ken ken, dat de loonen van vele werklieden in dezen duren tijd ontoereikend zijn om zich van het noodigste te voorzien. Zij komen daarom met het beleefd ver zoek tot U. E. A. Bi. hun loonen te wallen verhoogen. Met bescheidenheid brengen z'ij U E. A.E, onder '1 oog. dat hun reeds vóór een jaai vei linoging van loon is toegezegd, dat ver schillende Gemeenten in dezen tijd hun werklieden reeds beter hebben verzorgd, o. a. het naburige Vlaardingen, voorts Kam pen en Enschedé en dat verschillende Pa troons hier ter stede, zooals de firma's Smulders, Ingelse, Van der Eist en Kaar sep fabriek „Apollo" de loonen hunner werk lieden hebben verhoogd. Redenen waarom zij U beleefd vragen di! verzoek in ernstige overweging te willen nemen, en U. E. A. O. tevens onderstaande toelichting aanbieden. Toelichting. Hoewei dankbaar moet worden eikend dat de laatste jaren hel standaard- of uurloon i- verhoogd, is daai ook tegclijke,tijd een toostend ontdaan Welke voor vele veikliedcit onaangenaam U en ontmoedigend op hen werkt. JU- ledeneii daarvan zijn deze. hoewel vroeger hel uurloon veel lager was dan than=- werd dit toch in vele opzichten goed gemaakt door toeslag, premie of aange nomen Werk'. Dit is thans bnlioudeiw enkele categorieën geheel afgewhaft. Daardoor zijn vele werk lieden niel verbeterd Het is dan ook ge makkelijk aan te termen dat somige Werk lieden 10 ii 15 ja,ïr geleden ongeveer linl zelfde jaarloon ontvingen dan thans. Dif is een toe-tand die voor hen zooi pijnlijk i«, u-ijl tlautegenover -taal dat er ook nog een belangrijk' aanlal werklieden zijn die door laricfarbeid een ruim loon ent va-, gen. Redenen waarom zij LU E. A. B be leeld verzoeken aan dit adres Uwe wel willende aandacht niet te onthouden. Door de politie is hier gisteren aangehou den een persoon die nog 2X5 dagen hech tenis had te ondergaan, waartoe hij narre het huis van bewaring te Rotterdam is overgebracht. Correspondentie. Den heer P. B. Het onderwerp' van uw verslag achlon wij niet belangrijk genoeg voor opname. 'Over belangrijke feiten, mits niet liggende op het voor de Pers verboden terrein, ont vangen wij gaarne niededeclingen. i Redactie, Stedelijk Muziekkorps te Schiedam. Dir. H. H. van Vleuten. UITVOERING op Zondag 4 Juli, des nam. ten 1 uur, in de Plantage. Programma, 1. Volksliederen. I 2. Marc'he Lorainc, L, Ganne. 3. 'Ouverture, Alessandro Stradella, F von Flotow. 4. La Manola, Serenade Espagnole, R. Eikelenberg. 1 t 5. Fantasie Concertante, F. Blu men trilt 6. Wonnetraum, Gavotte, F,t Sabathill. 7. Soldiers in the Park. Marsch. Monc- ton. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan liet Commissariaat van Politie Geëmailleerd plaatje, waarop letters; paar kinderkl'ompjesportemonnaie met inhoud; sleutel; reticule met inhoud; hondenpenning rond, 427, 1915. Aan de volgende adressen: Huissleutel (Fransch model), Koster, Hoofdstraat 41; eind zilveren ketting, v. Gogh, (1 rotbaan 35/4; jong wit geitje, de Bruin, Beierland- schestraat 59; zilveren medaillon mét por tiet, Ruiteman, Makkerstrnat 2; kinder- schoentje, Schaap, Grotbaan 25/6; wil kin derkraagje, .Montfoort, Tuinlaan 30; porte monnaie met inhoud. Spijker. Oosterstraat 41, gouden uf doublé lorgnet, Roovois, Stnj enschestr. 23: dnniesp.tiupluie en een paai damesliandscJioenen, r venman-, Broersvesi 3; portemonnaie uit inhoud en portret Ion. Knijpen ga, Broeisvcs' 21 portretalbum, v tl. Kraan, Broersvelu "3; rozenkrans, v. d. Bos, L. C'oslerstram 13vrouwenzak met inhoud, v. d. Heijden. Gr. Markt 3,3. zilveren insigne, Mulder, L. Singelstr. 5; bruin kinderschoenLje, Philippa, Kreupelsfi 2; snoekkleurige bok-Miond (tcof). Jeisman. Hoofdstraat 232. AGENDA. 3 Juli. Lokaal Korte Kerkstraat 3, 8 uur N. C. G. 0. V. Gezellige Samen komst 3 en 4 Juli. Tivoli Schouwburg, 8 'uur Haagsch Blijspel-ensemble. Hole) „de Tortelduifjes". 4 Juli. Rotterd. Diergaarde, 21/2 uur. Mn ziekkorps Residentie Harmonie ka pel. 6 en 9 Juli. Rottcrdamsche Diergaarde. 8 uur. Concert stafmuziek. Koninkl Scherpschutters. Hoogeb Okderwus. Tc Amsterdam is tot arts bevorderd de heer IV. AValch, geboren te Schiedam. Cricket. Nederlandse be Cricket bond. Het wedstrijdprogramma voor morgen luidt: 1ste klas. Schiedam: ïlermesRood en Wit. Amsterdam: V. R. A.'s-Gr. C. C. 2e klas (Zuid). Rotterdam: V. 0. C.Hennes II. Den Haag: II. B. S.-~'s-Gr. C. C. II. Goudbeweging Men meldt uit Amsterdam, dat -gisteren middag van uit Weenen aldaar 200 kisten goud zijn aangekomen, ter waarde van 10 millioen kronen, bestemd voor de firma Wertheim en Gompcrts, Een deurwaarder geverbaliseerd. Donderdag werd te Leiden door oen deur waarder krachtens vonnis van den kanton rechter aldaar, con woning ontruimd en naar gebruik, de inboedel op den open baren weg geplaatst. Door de politic is nu, op grond van een artikel op de straatpolitic, waarbij verb'o den is, het plaatsen of laten verblijven van goederen op den openbaren weg zonder vergunning van 13. en IV., proces-verbaal tegen den deurwaarder opgemaakt. MeL be langstelling wordt in deze de beslissing van den rechter tegemoet gezien. (Tel.; Inbraak, In den afgeloopcn nacht is -'e Alkmaar ingebroken in de villa „Dckenin State", aan den Kcnnenierstraatwcir, bewoond door den burgemeester van Calkuitsoog, jhr. JU Beijer. i Vermist worden vele gouden en zilveren voorwerpen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. De daders zijn tot nog toe onbekend. Eierenleverantie. Als een merkwaardigheid van de neren- productie in Noord-Brabant, kunnen wij uil officieele bron mededeel en, dal in hel af geloopen jaar 1914 door de aangesloten onderafdeelingen van de Noord-Brabantscb1 vereeniging tot bevordering der pluimvee houderij en tamme konijnenteelt naar de coöp. eiermijn te Roermond het respectabel .cijfer van 8.345.018 eieren werden vezen- den; naar de veiling te Rotterdam werden gezonden 445.981, naar die te 's-IJertogen- bosch 395.818, terwijl aan particulieren dora de afdeelingen 'Mill1 en Drongelen niet min der dan 1.285.662 eieren werden geleverd Van de leveranties naar Roermond span den de kroon de afdeelingen Esoharen niet 761.040 stuks en Uden met 756.540 stuks, terwijl de ahjeeling Mill alleen aan parti culieren leverde •1.119.694. De vier fokstations vocw nul-rassen, «o vestigd te Nuland, Lie rep, Rijen en .Hal steren, leverden 4i88 stuks blroedeieren. Opmerkelijk is, dat vooral in Oost-Noord- Brabant de eierenhandel met reuzensc'orc- den vooruitging, terwijl in West-Noord- Brabant de coöp, verzending naar de vei lingen belangrijk minder was. Bovenge noemde cijfers loopen over 57 onderafdcc- lingen, die aangesloten zijn, terwijl 3 on derafdelingen, die ook leverden, hun cij fers niet opgaven. Wie zal nu nog becijferen het getal eieren, die buiten deze genoemde aan de verschillende markten worden gebracht en aan particulieren worden verkocht. Zijden ondergoed. Tegenwoordig wordt de hygiënische en praetischc waarde van zijden ondergoed al gemeen erkend, liet dragen van zijden on dergoed geldt niet uitsluitend moer als een leckcu van elegance en rijkdom, dal enkel door voorname hceron en elegante mode- dames kan worden tentoongespreid, maar legenwooidig wordi hel ook beschouwd als een gczondheidskweslve, waaraan liooge eischen kunnen worden gesteld, en die dus zoo nauwkeurig mogelijk in acht genomen worden. Door de toenemende ui'l.leiding van de sport heeft men zich behalve aan de eischen der mode, ook aan de wellen der hygiene moeten onderwerpen en aldus zijn mode en -port belangrijke fat ioren geworden voor de productie van voor de gezondheid ge schikt ontlui goed, gelijk Gil nuk van de zijden artikelen geldi, zegt de „Ahmutacln- i icr". Reeds hang worden deze in geweven en gehaakte genres gebiachl en langzamerhand is ook dc heerendmnongoed-mdoslrio er toe overgegaan, haar artikelen te ftibriceercn van zijden weefsels. Hand aan hand met dc linnengoed-indu strie gaat dc zijde-industrie, die er voort durend op bedacht is, liet juiste materiaal ■ai de geschikte, aan de hygiënische wetten beantwoordende weefteclinioken toe te pas sen. Want hierin zijn wij hef oude Rome em het Oosten den haas af, dal wij naast de zijden weefsels voor luxe gebruik, ook nog weefsels produceercn, die wij aan het welzijn van ons lichaam ten nultc hebben gemaakt. Deze laatste zijn ruwe stoffen, dus on geverfd en zooveel mogelijk onverzwaard, van zuivere zijde vervaardigd, zoodnt zij op de meest ideale wijze aan het voor noemde doel beantwoorden. Bovendien wordt het ruwe materiaal voor ondergoede ren in uilgekookten toestand verwerkt, zoo dat alle nog aan het spinsel hangende on gerechtigheden verwijderd zijn gewonden. Weersverwachting. Verwachting tot den avond van Zon lag 4 'Juli: Zwakke tol matige zuidelijke fot weste lijke wind; half tot zwaarbewolkt; weinig of geen regen; zelfde temperatuur. Konink ijk bezeek aan Rotterdam. II. M. dc Koningin zal Donderdag»15 Juli a. s. een bezoek brengen aan Rotterdam om den eersten steen te leggen voor het nieuwe stadhuis en tevens dc godsdienstoefening hij te wonen, die gehouden zal worden, ter inwijding van de groote kerk, na het gereed komen van de restauratie. Voorganger bij deze godsdienstoefening zal zijn dr. J. H. Callenbacb. i Sederland en de oorlog. Opgebrachte trawlers. Tot op heden is nog geen nieuws ent- vangen omtrent dc opgebrachte IJ mui Ier- trawlers te Lerwick. Zij waren op reis van IJmuidea naar IJsland. Redenen waarom zij werden aangehou den zijn niet bekend. Een Éngelsche tweedekker geland. Uil Sas van Gent wmdl gemeld: Heden middag is om 12% uur op een aardappel veld nabij deze gemeente een twee-dekker, waarin 2 Éngelsche oflicieien, geland we gens een defect aan den motor. De inzittenden, die meenden dat zij op Belgisch grondgebied waren gedaald, slaken de machine in brand. Waarschijnlijk zullen ze worden geïnter neerd. K. W. 14 7. Uit Katwijk aan den Rijn: i \ls vrij zeker kan worden aangenomen, lat de KAV. 1-17 niet door een mijn vernie tigd werd, durüi door een oor!ogsseliip| «.vervaren is. Goederen uit Engeland. Door de handelsvereeniging „Rotterdam" is met ingang van heden opgericht een bu reau, dat zich uitsluitend tefn idoel stelt, zoowel voor niet-leden als voor leden, alle werkzaamheden te verrichten in verband met den uitvoer van goederen uit Engeland, welke door tusscbenkonist van de Ned. Overzee!rust Mij- moet geschieden. Het bureau belast zich met alle groote en kleine geschillen. 1 j Ook tc Amsterdam worden slappen ge daan om dergelijk bureau op te richten. Porflrio Dfaz -f PARIJS, 3 Juli. De vroegere president van (Mexico, Porfirio Diaz, is gisteravond alhier overleden. (Porfirio Diaz is bijna 85 jaar oud gewor den. Een leven van strijd en arbeid, van overwinning en tegenslag ligt achter hein. Het is een" vol en rijk leven geweest, een loopbaan vol verrassing, boeiend als een roman-van-avonLuurIn 1847 strijdt hij voor zijn land tegen de Vereenigde Slaton; in '54 sluit hij zich aan hij den militairen op stand tegen president Santa Anna; van '64 tot '67 is hij de ziel van het nationale verzet tegen de'Frnnschcn en Maximiliaan in 1871 dingt hij dan nog tevergeefs naar het presidentschap, maakt zich ech ter na den dood van president Juarez de facto meester van het bewind, maar wordt ditmaal door het parlement'niel als zooda nig erkend. Diaz begeeft zich dan naar het buitenland en vestigt zich in dc Vereenigde Staten. Als in '76 opnieuw militaire onlusten in Mexico zijn uitgebroken, keert Diaz terug en mengt zich in den strijd. Den 23sten November is hij met zijn troepen meester van de hoofdstad, en den 30en aanvaardt hij „voorloopig" het bewind. In December

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2