BISKEXLAND. STADSNIEUWS. nr. Het is het zesde crediet sedert Het begi van. den oorlog de vorige vijf bedroegen gezamenlijk 8G2 miliioen (ruim 10 mil liard gulden.). Het laatst goedgekeurde (den löen Juni,1 was bestemd om de oorlogskaste tot de tweede of derde week van Septembe te bestrijden. Dat nu vóór het zomerreces een niéuw crediet wordt aangevraagd, duid! er op dat het parlement eerst in het laats van September weer zal bijeenkomen. Verwacht wordt dat de minister van nantiën de begrooting in November zal in dienen, zoodat de nieuwe belastingen, di geheven zullen worden, met het begin van 191G betaalbaar zullen zijn. Dat oorlog "winst zal worden belast acht men in tot ooi deelen bevoegde kringen zeker. Voorloopig geen land storm dienst. Uit Weenen wordt geseind, dat wegen den gunstigen stand der troepen do oproe ping der Landstormplichtigen van le jaren 1S7S1894 in Hongarije van 15 Juli is ver schoven tot 15 Augustus. Duur ooft Men schrijft van de Duitsdie grens aan de ,,N. R. Ct." 1 De Duitsche bladen, aldus meldt de Mün sterischer Anzeiger van 15 Juli. klagen voortdurend over de duurte van ooft, hoe wel alles wijst op een flink ooftjaar. Ten einde de oorzaak van dit vreemde verschijn sel op ie sporen hebben de gemeentebeslu ren in de streken van de Pruisische en Hes sische Rheingau een onderzoek op de ooft markten ingesteld. En daar is hun gebleken dat vreemde kooplieden tegen hooge prijzen enorme hoeveelheden ooft opkoopen, welke voorraden per schip) naar Holland worden vervoerd. Daar Holland nimmer ooft uit het buitenland betrekt en in normale tijden zelfs enorme hoeveelheden Uitvoert, zoo, aldus genoemd blad ligt het voor de hand, fiat dit ooft wordt doorgevoerd en be stemd is voor het vijandelijk buitenland, in de eerste plaats voor Engeland, dat voor been steeds een groote afnemer van ooft uit Duitschiand -speciaal van steenooft was. I Hofberichte». Z. K. H. de Prins, is heden naar Het Lo. vertrokken, waar hij ongeveer oen, week ski blijven. t - i 0n*e ministers. De Minister van Landbouw, Nijver hei en Handel, bracht heden, vergezeld van den Inspecteur van het Vceartsenijkundig Staats toezicht, Dr. Bern melts, een bezoek aan di weken van Zuid-Holland, waar de meest:, gevallen van mond- en klauwzeer, zijn voor gekomen. i Mr. L. K. W. Begoot. De nieuwbenoemde buitengewone gezant van Nederland bij het Vaticaan, Mr» L. II. W. Regout, heeft hedenmiddag zijn opwadi tingsbez'oek gebraclit aan den Minister van BuitenLandsche Zaken, Jhr. Dr. Loudon, in diens kabinet De verkiezing te Watergraafsmeer. Hij de herstemming over 4 zetels voor den gemeenteraad weiden uitgebracht 1039 geldige stemmen (aantal kiezers 1475). Zooals men weet hadden zich de kerke lijke partijen met de S. D. A. P„ vereenigd «tegen de vrijzinnigen. De uitslag was dat de candidalen der S. D. A. P. behaalden 539 en 461 stemmen, die der kerkelijke (A.-R.) 473 en (R.-K 468, die der Vrijzinnigen 407, 433, 479 (al'tr.) en 476 (aftr.). Verkozen zijn dus de beide aftredende vrijzinnigen, 1 S. D, A. P,.-er en 1 A.-R. Tolkstalaeo. Gisteren is in Den Haag een bijeenkomst gehouden van besturen van volkstuinen hier te lande. «Vastgesteld werd een rapport over den toestand der volkstuinen in Nederland, ont worpen door een daartoe in de vorige bij eenkomst benoemde oommissie, bestaande uit de heeren mr. C. P. Zaaycr, te 's Gra- hage, S. Goslinga, te Schiedam on mr F. W. C. H. 01dewelt, te Amsterdam. Resloten werd het auteursrecht van dit rapport af te staan aan de Mij. tot Nut van 't Algemeen,, dept.'s Gravenhage, die liet in druk zal doen verschijnen. Het rapport bevat een uitvoerige beschrijving van hot ontstaan en de inrichting van de negen thans in Nederland bestaande volkstuinen tw. te Alkmaar, Amsterdam, 's Graven hage, Leeuwarden, Leiden, Rotterdam, Schiedam en UtrechtVoorts omtrent uk- kerverhuring, die in eenige plaatsen bier te lande bestaat. De bijeenkomst stichtte een centraal-bu reau voor volkstuinen in Nederland, dal gevestigd wordt te Amsterdam. Het alge meen secretariaat werd opgedragen aan mr. F. W. C. H, Oldewelt, te Amsterdam. De volgende bijeenkomst zal gehouien Worden te Amsterdam. Afschaffing Tan alcoholhoudende dranken. De Noderlandsdie Vcreeniging tot afschaf fing van Alcoholhoudende dranken, die den llden Augustus a.s. te Leeuwarden hare jaarvergadering houdt, yerzond haar jaar verslag «pvor 1914, waaruit o.a. het volgen de blijkt De petition nemeritsactie in het begin van 1914 gevoerd en waaraan de gelieele ver- eeniging actief deelnam, deed het ledental gedurende de eerste vier maanden van het jaar'klimmen van 18246 (Op 19157. Daarna werd 'echter door de droeve tijdsomstandig- heden «de vooruitgang geheel te niet gedaan. Op 1 Januari 1915 telde de vereeniging 253 leden minder dan een jaar te voren, terwijl het aantal adspirant-leden met 330 daalde. 0.ok het aantal begunstigers ver minderde yan 2259 op .2069. Het aantal af- deelingen bedroeg 1 Januari 1914 346 te gen -360 op 1 Januari 1915. - i 2f«Ierland «n de eorlegr. Boter. liet Rijks-Centraal-bureau voor uitvoer van boter maakt bekend dat voor de week van 18 tot 25 Juli voor GO pCt der geprodu ceerde boter cortifieaat van uitroer wordt verleend da! 35 pCt voor binnenlundsch verbruik beschikbaar «vet worden gesteld of afgeleverd, terwijl 5 p('t mot bijgebrachte r n-enten kan uitgevoerd worden. \LAAHD1NUEN, 16 Juli. Het Vrijzinnig i omité besloot bij de aan-tuinde heistem- ining voor loden van den genuviuerazd, met do Afd. Lau rillingen van de S. D. A. F •amen te werken. De Burgemeester De Burgemeester heeft hedenmorgen voor len tijd can 8 dagen, de gemeente ver laten. Gjmuaiinm. Bij het toelatingsexamen, gehouden 11 en 15 Juli. zjjn toegelaten tot de klasse Ma. llnvingh, A. C. de Jong, J. C-. Jon kers. J. 11. A. M. Prinz. Joha. A. Ris. II. A. de rimitt, Th. Stark, 11. NV. C. M Sutorius, Z. C. Suttorp. L. M. II, Thijssen. Voorwaardelijk5. van den Akker en Elis. Boddeus. Afgewezenzeven. Voor klasse III. Afgewezen: een. Brand. Gisternamiddag brak boven deze ge meente plotseling een hevig onweer los, dat echter maar kort duurde, lang genoeg evenwel om onheil te stichten. Te 5 uur begon het onweer en te 5.20 uur joeg een feilen bliksemstraal door het hemelruim, bij zeer velen den indruk ves tigende. als ware een vtiuibal langs hen heengegaan. Te ruim 6 uur bleek, dat deze bliksem den toren der Onze Lieve Vrouwe VMta- tiekerk aan de Nieuwe haven had getrof fen. Blijkbaar was de vonk op den blik semafleider neergekomen, maai" had waar sehijnlijk nabij hel dak der kerk den draad verlaten om langs het dak der keuken behoorende bij de woning der Broeders, verbonden aan de Wilhbrordusschool, weer over te gaan naar de dakgoot van een uitgebouwd laag lokaal, grenzende aan de kapel, gewijd aan de II. Liduïna, Daar heeft de vonk het lood gesmol ten en is naar binnen gedrongen, waar deze het hout van het dak heeft doen ontbranden. Meer dan een nur beeft liet hout daar onbemerkt gesmeuld en is ten slotte ontvlamd, totdat over zessen kapelaan Warn ink, focvallig in de kerk komende, zag, dat deze vol rook stond. Spoedig zag hij ook de vlammen onder het dak spelen. Onmiddellijk riep hij de Broeders te hulp en werd in de pastorie kennis gc geven van den brand. Gelukkig kon het ge vaar met een 8-tal emmers water, die tegen het brandend hout werden uitgestort, a/gewend worden. Spoedig was ook politie en brandweer ter plaatse, maar deze laatste behoefde geen dienst te doen. De Broeders, die zoo flink tegen het vuur waren opgetreden, begaven zirh na de blussching met een ladder op het dak, óm to onderzoeken, of zich nog onder dc leibedekking vonken bevonden, maar alle gevaar bleek geweken. De torenklok was te 5.20, het oogen blik, waarop de toren getroffen werd, stil blijven staan. Ons werd ie bevoegder plaatse medege deeld, dat dit uurwerk met een draad aan den bliksemafleider verbonden is, zoodat, wanneer die getroffen wordt, bot uurwerk door het schudden wordt stilgezet. Een jaar of vier geleden viel ook de bliksem op den geleider aan dezen toren en ook toen wees het uurwerk het juiste ïögenblik aan, waarop dat was geschied. Toen had het ongeval echter geen nadee- lige gevolgen. 1 Door politie en brandweer is de toren nog bezocht om te zien, of daar nog eenig gevaar bestond, maar het onderzoek le verde niets verontrustends op. Het plan van B. en W. is, 'den deurwaar der te ontlasten tan de beteekening van de dwangbevelen. Hij moet daarom nu andeivu betalen voor uitreiking en beteekening. Maar waarom doet de gemeente dat niet? Waar de deurwaarder ontlast wordt van de beteekening van, maar belast blijft niet de vervolging na het dwangbevel, daar krijgt men een geheel verkeerden toestand De beteekening daarvan moet geschie den door den ambtenaar, die voor de ver dere vervolging is aangewezen. Hij moet dam hij den toestand in de woning opne men en daarvan aantcckoning houden en zoo noodig moet hij op grond daarvan niet tot verdere vervolging overgaan. Nu wor den daarentegen deze beteekeningen ver richt door een ander persoon en danrn; gaat de deurwaarder over tot vervolging dus zonder zich van den toestand van hel gezin te hebben op do hoogte gesteld. Als men ziet hoe deze dienst is ingc richt in den Haag en door het Rijk, za men moeten toegeven, dat die heel wat beter zijn geregeld. Uit den Raad is wel eens geprobeerd het salaris van een ambtenaar met f 50 te ver boegen, maar dan werd gezegddaarmede verstoort ge de verhouding die er tussehen de verschillende ambtenaren moet blij ven bestaan ten opzichte der salarissen Maar verstoort men met deze salarisrege ling niet die verhouding? Men komt nu tot deze verbazingwek kende verhouding De jaarwedde van den hoofdcommies ter secretarie bedraagt f 2200. die voor den commies, chef eenor af deeling, f 1700. die voor den .Havenmeester f1700. en nu die van den deurwaarder f 2100 Verbreekt men nu niet de onderlinge ver houding? Nu zullen nog weer 2 ambtenaren wor den aangesteld voor de uitreiking van waarschuwingen, aanmaningen en dwang bevelen, maar van de vervolging, waar het meeste „aan zit", vloeit de opbrengst in de zak van den controleur. Het 3e beslag is in de regeling van B. en W. gewaarborgd voor een opbrengst tot een bedrag van f 200, maar spr overtuigd, dat alleen de beslagleggingen bui ten de gemeente een hooger bedrag ople veren. Weel de Wethouder van Financiën ook mede te deelen, hoeveel dergelijke zaken er in hel laatste jaar geweest zijn? Die beslagen leveren f 3.50 per stuk op zoodat met 60 a 70 reeds de f 200 is dat z. een onge Gemeenteraad. Voorstel van B. en W. lietreffende de rege ling der jaarwedde van den deurwaarder der plaatselijke Wla-lingen. De lieer v. d.- Hoek heeft reeds voor een jaar of drie, het voordel gedaan om dien deurwaarder, die hier tevens is controleur der belastingeneen vast salaris te geven, bedragende hel gemiddelde van wat ïn de tafcste 3 jaren door hom) «was genoten. Spr. beeft bij dit voorstel geen instemming kun nen vinden, totdat bet vorig jaar door hem duidelijk was aangetoond, dat de bestaande regeling niot kon behouden blijven. Na liestrijding is eindelijk ook de wethouder van financien tot de overtuiging gekomen, dat wijziging der regeling noodig was. Maar wat men nu heeft gekregen, is een regeling, die nog heel wat erger is, dan m te voren was. De strijders voor een gewij zigde regeling krijgen het tegenovergestelde an wat werd gewcnscht. De salaris-regeling voor dezen ambtenaar is nu ais volgt: j Xl.s controleur gem.-hel. f1200.- Hezobliging conti-, gom.-etiketten - 100.- \Js deurwaarder - 500. Gegarand. min. vervolg -opjltr. - 200.- waaromtrent wel vast staat, dat dit niet onbelangrijk zal worden 1 oversell reden. ergoeding .voor liet doen uitrei- ken van waarschuwingen enz. - 100.- r "Totaal f2100.- 'overschredentoch is looflijk minimum. Spr. weet niet, of daarvan aanteekening is gehouden, waardoor (men zou kunnen zien, dat het bedrag te gering is gesteld Spr. zal op grond van de door hem aangevoerde bezwaren tegen het voorstel van B. en W. stemmen. De heer Koop mans heeft reeds een reeks van jaren telkens gewezen op het immoreele van een dergelijke belooning van den deurwaarder als hier bestaat. Spr. zou dan ook veel voor een vaste Lezoldiging gevoelen, maar dan zou die moeten zijn in overeenstemming met de positie van dien ambtenaar. Spr. zal dus de motieven afwachten, die B. en W. geleid hebben tot de nu voorge stelde regeling, alvorens zijn stem te be palen. De heer de Bruin heeft, na wat de lieer v. d. Iloek heeft aangevoerd, niet veel meer te zeggen over dit voorstel. Spr. herinnert er aan, dat door hem hij gelooft bij de behandeling der begroo ting het verwijt tot hel College van B. en NX*. is gericht, dat dit dc ambtenaren niet aandurfde, een verwijt, dat hem nogal kwalijk genomen werd. Dit voorstel ver sterkt hem in zijn overtuiging, dat hij toen toch wel gelijk heeft gehad. Na herhaaldelijk ontkend te hebben dat de ontvangsten zoo hoog waren als dezer zijds gezegd werd, hebben B. en \V. thans erkend dut do grootheid dier ontvangsten run hun aandacht was ontsnapt. De man krijgt nu officieel als vaste bezoldiging hetzelfde wat hij in den laats ten tijd had. B| en NV. hebben zich nu laten dringen naar het standpunt dat een ambtenaar moet behouden wat hij eenmaal heeft. i i Menig ambtenaar met veel meer verant woordelijkheid dan deze, hoeft geen inko men van f2100.L Het is spr. werkelijk een raadsel hoe Cl. en ML met dit voorstel hebben kunnen komen. Spr. beknibbelt nooit op loonendat laat hij liever aan anderen over; hij heeft dik wijls geijverd voor een billijk salaris, maar met een voorstel da,t een uitzondering maak! voor een bepaald geval, gaat hij niet mede. Hij hoopt dat de Raad zal zeggen: wij gaan dien weg niet op. 'Verschillende ambtenaren weten op aller hande wijzen belangrijke bijverdiensten te maken en in den regel geschiedt dat in den Lijd voor den gewonen gemeentedienst, waardoor dus de gemeentedienst lijdt. Meer malen heeft spr. de toezegging gehad dat die toestand niet zou gehandhaafd blijven. Toch wordt hier weer een sprong gedaan die .al het voorafgegane overtreft. Door den heer v. d. iloek rijn feiten en cijfers genoemd, die aan loonen hoe deze zaak werkelijk is. Spr. hoopt dat de Raad die goed zal bekijken en het voorstel zal terugzenden. 1 De heer Lagerweij zegt, dat het voor stel, zooals dat nu door B, on NV. den Raad is aangeboden, werkelijk na ernstig overleg, zóó is vastgesteld, maar hij wil er dadelijk bijvoegen, dat dit niet meer bedoeld le zijn, dan de voorloopiigo regeling. Ten opzichte dezer zaak bestond er aan vankelijk gjoen overeemstefliMuirigi in -liet College. De lieniorkingcn die er over in den Raad waren gemaakt, werden echter als juist erkend. Het is niet de bedoeling' geweest, dat het salaris van den deurwaarder, dermate zou vorhnogen door hijverdiensten, waardoor een wanverhouding ontstond. Wanneer men spreekt over hel ontslaan dezer verhooging, dan verwijst spr. er naar, dat de Raid daarvan de verklaring reeds van R. en W. kregen, dat die hun heeft verrast; in 1913 is 'plotseling oen zoo groote stijging van het aantal lielaslingsehuJdigen gekomen en daarmede heeft de stijging van liet salaris ongeveer gelijken red, gehouden. In 1911 en 1912 waren de ontvangsten uit vervolgingen voor den dbui'wanrdec I 679 en f715 en in 1913 stegen die tot 11010. Toen die cijters eenmaal vaststonden, is overwogen, hoe daarin verbetering te bren gen zou zijn. i In de eerste plaats werd de vraag over wogen, of het niet beter zou zijn aan den deurwaarder een vaste bezoldiging to geven. Dit heeft veel voor. maar ook wat tegen, vooral in Schiedam, waar men slechte 1 ambtenaar heeft die als deurwaarder op treedt. Met het oog hierop word het wen- srhdijk: geacht een zekeren prikkel 1o be houden, wnarloor bij vervolgingen na het dwangbevel niet te streng, maar ook 'niet te zwak zou worden opgetreden. Tijen is gezegdlaten we dat stelsel weer aanvaarden. Daaruit volgde, dat we hebben toegepast een gesplitst stelsel. De kosten der vervol gingen vloeien nu niet meer geheel in den zak van den deurwaarder, maar voor een leel in de gemeentekas. Als vergoeding voor de onkosten van wli rij f werk en rondbrengen van waarscliu wingen en aanmaningen, enz., zal hij wil i.edrag van f 100 ontvangen, wat ongeveer s het bedrag, dat daaraan nu wordt besteed. oorts wordt een bedrag van f200 ge garandeerd als minimum dat hij zal genieten uit de vervolging na liet dwangbevel. Eigen lijk zou daarvoor moeten worden gelezen oor herhaald bevel, of beslag op loon. Het herhaald bevel is voor personen, die r geen bezwaar in zien, dat de deurwaarder bij heil komt; personen, die' oude bekenden worden, die vertrouwd of bevriend worden niet dezen ambtenaar. Beslag op loon, betreft de onverschilligen, die zich volstrekt niet geneeren voor hun patroon als de deurwaarder bij dezen beslag komt leggen op het loon. Dat zijn personen die kunnen betalen •n die moeten betalen. Hierover zal spr. verder maar niets zeg gen; het zijn er een 40-tal. Tot de categorie van herhaald hevel, he hooren ongeveer 10 personen. Het aantal vervolgingen buiten dc ge meente, beloopt ongeveer 40 a 50 personen. De bedragen die moeten ontvangen wor den zijn zuivere kosten van hoven liet dwangbevel f224.80, voor precario, school geld en gebouwde eigendommen f 10.30, te samen f235.40; voor buiten de gemeente bedraagt dat f64 ent zijn geëindigd met ver klaringen van onvermogen a 10.25 of in 't geheel f 14. Dan komen wij nog aan andere kleinere bezwaren, n.l. dat we behalve den vasten ambtenaar, nog een speeialen ambtenaar krijgen. Maar waar do gemeente zich sterk uit breidt, is het niet wenschelijk, dat aan den deurwaarder, die toch ook belast is, als controleur, met ander werk, al het werk der vervolgingen le blijven opdragen en meenden R. en NV. gocdi te doen, een speel den ambtenaar te belasten met de beteeke ning der dwangbevelen. j Welke bezwaren lies taan er mr tegen een vaste bezoldiging 1 Waar Schiedam slechts één ambtenaar welt, Den Haag zoo velen en het Rijk nog meer, daar hebben de beide laatsteii voor le ocmtröle veel meer hulpmiddelen en is het veel aangenamer werken dan hier. Daarom hebben B. en NV. gemeend, dat het beter zou zijn, den prikkel te behouden. Door dien tweeden ambtenaar zal hel werk zoo veranderd zijn, dat voor de toe komst nog een deurwaarder gevorgd zal zijn. f In Rotterdam zijn 30 deurwaarders. Zooals het voorstel is ingediend, verwacht spr., dat het ook zal aanvaard worden, n.l. als aansluitende- .aan den nlgemeenen overgangstoestand, waarin Schiedam zich bevindt. Men kan bezwaren togen het voorstel aanvoerendat geschiedde reeds in het College en dat geschiedt ook in deze ver gadering. Dat is spr. aangenaam, omdat het, bewijst, dat deze zaak den Raadsleden ter harte gaat. Als eenmaal de regeling zal zijn gewij zigd, dan moet men dat beschouwen als een eerste sta.p ter tegemoetkoming aan de geopperde bezwaren, en dat ook ver der zal worden voortgegaan in het streven om het inkomen van één ambtenaar niet le brengen in wanverhouding met dat van de andere ambtenaren. De heer v. d. Hoek merkt op, dat op één 'vraag nog niet is geantwoord, n.l. op die betreffende de f 100 voor liet schrij en van waarschuwingen. Dat 'is niot het werk van den deur waarder, maar van den ontvanger. Die f 100 ïs dus hier geheel niet op zijn plaats. De deurwaarder mag het werk feitelijk niet doen, 1 f f De bezoldiging ad f 200 is blijkbaar maar om een bedrag in dc berekening te geven uit de cijfers van den Wethouder van Fi nanciën blijkt reeds, dat in 1912'13 aan die vervolgingen meer werd genoten dan f300. i I 1 Spr. wil dan ook voorstellen het voor stel aan B. en NV. terug te zenden. De heer de Bruin had in de eerste plaats verwacht, dat dc wethouder had ver teld waarmede de deurwaarder die f 500 verdienen moet. llij gelooft, dal hij het systeem niet zal aantasten wanneer hij voorstelt die f500 te schrappen. De gemeente krijgt een af- zondei!ijken ambtenaar van f300 voor de beteekening der dwangbevelen. De contro leur wordt dus nu voor den arbeid, dien bij niet doet, nog vrij goed betaald. Spr. kan die f 500 dan ook niet an ders beschouwen dan als een schadeloos stelling voor wat hij tot nog toe ontving. Dit nu acht spr. een verkeerd, standpunt. Als men iels verkeerds ontdekt, laat men dat Inch niet voortbestaan als oen verkregen lecht. Spr. geeft toe, dat nog niet zal bereikt zijn bet ideaal van een vast salaris, maar zal met de regeling meegaan, wanneer dit op een billijk bedrag goslohl wordt. De Voorzitter zegt, dat de Wethou- der van Fimuicii'-u reeds uiteengezet beeft, hoe de regeling is bedoeld en terecht heeft deze gezegd, Jioc moeilijk deze regeling is. Een paar zaken wil spr. echter nog recht /.elten uit hel. eerste gedeelte dor rode van den heer dc Bruin. Nu redeneert deze al anders, waar hij zegt: B. en IV. hebben nu gezien dat de laatste inkomsten uil de vervolgingen 11000 waren. In bet begin heeft hij echter gezegd: li. en NV. hebben eerst ontkend en einde lijk erkend. Spr. hoopt, dal hij nu do goede belce- kenis zal snappen en dat de heer de Bruin bedoelde, dat B. en W. niet op de hoogte •.aren. Cr is dan ook geen sprake van ontken- urn of erkennen. liet heeft heel wat moeite gekost om van die ontvangsten op de hoogte te ko men. Met de regeling, zooals die nu ontworpen s, zal deze ambtenaar toch nog in inko men aehtei uitgaan. .Misschien denkt de heer lo Bruin, dat deze regeling een liestendi- ting is van wat deze ambtenaar tot nog ,oe genoot, maar dat is niet zoo. Mochten 11, en* NV. den man, die zich 1 ooft ingericht op een grooter tractement, meeiis honderden guldens maar afnemen, "f moesten ze 't gemiddelde van de laatste jaren vastleg gen? Als de f500 worden geschrapt, heeft de deurwaarder geen tractement. Die doet als zoodanig heel veel in zijn eigen tijd. llij werkt 's avonds heel buit. Deze zaak wilde spr. nog oven recht zetten. Nu blijft de vraag: zullen we een prikkel behouden of de geheele bezoldiging op oen ast bedrag stellen In Den Haag en Botterdam is een prik kel behouden. Den man zal het gelijk blij ven of hij zijn geld ontvangt in vast sala ris of dit op andere wijze behoudt. 'Wordt vervolgd),. Hedenmiddag omstreeks 2»j uur is de splinternieuwe fiets van den gérant in Mu sis Sacrum gestolen, toen hij even in het magazijn van don lieer L. Jurgens aan de Tuinlaan binnen gaande, zijn fiets huiten had neergezet. De politie, onmiddellijk gewaarschuwd, reed den dief achterna, maar had onge lukkigerwijze een ongeval met de fiets, waarom dadelijk andere maatregelen wer den genomen om den dief in de val te krijgen. Gistermorgen is uit het portaal der wo ning aan dc Broers vest, van Stekhof, een beo ren rijwiel ontvreemd. Door de politic is vanmorgen ter beschik te mg van de Justitie te Rotterdam gesteld, een lG-jnrige jongen, die G maanden tudht- s< hooi moet ondergaan. Aan do politiewacht aan de Hoofdstraat, is gistermiddag verbonden de 11-jarige J. J. Past, wonende in de Fabriekstraat, die <b or een anderen jongen met een steen togen bet hoofd was gegooid en tengevolge daarvan een bloeiende wond aan de wang had gekregen. j Zwcmi n richtingen De temperatuur van het water was heden morgen G5 en hedenmiddag G7 graden Fahrenheit. Lijst van onbestelbare brieven cn brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de- le nelft der maand JulL 1915. Binnenland. Brieven. 1 Burgemeester en NVeth., Schiedam. Burgemeester en Wette, Schiedam. Burgemeester en NVeth., Schiedam. Mevr. Koebo, Den Haag. N. K, Dpn Haag. NV. Smid, Schiedam. Adm, der Sfadsroünilging, Schiedam. F. La Vos, Rotterdam. Briefkaarten. NV. Dam, Dpn Haag. V. L. llannusspn, Rotterdam. M. v. Kuijk, Amsterdam. A. de Lange, DolTshavon. 2 briefkaarten zonder adres. Buitenband. Brjeven. Fkmieng, Braxelles. Briefkaarten. G. v. 'Holt, lloc,holt. i AGENDA. Heden tot 31 Juli. Tivoli Schouwburg, 8 u. Haagsch 'Bil ijs gel-ensemble. Hotel „de Tortelduifjes". 1G en 20'Juli Rotterdamsche Diergaarde, 8 uur. Concert stafmuziek. Koniukl. Scherpschutters. 17 Juli. Lokaal Ivor to Kerkstraat 3, 8 uur. N. C. G. O IV.. Gezellige Samen komst. 17 Juli en Vólgende dagen. Circus-Schouw- j burig, 8 uur. Gezelschap Spree. De gebroeders de Grave. i - t

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2