v aan boord van het schip was gezonden, .to Cuxhavea aangebracht Toen de onderofficier tijdens den tocht maar Cu shaven sliep liqpft de kapitein van het schip dat met katoen naar Archangel bestemd dadelijk koers gezet naar de Engelsche kust, maar hij is door ,den onderofficier spoedig gedwongen om te keeren. Na aankomst to Cuxhasen, is gebleken dat het schip reeds oen Engelsche pnjsbe- manmng san oen officier en vier man .aan boord had, toen de Du.it.sche onderofficier o phef schip kwam. De Engelschen hadden zich echter voor den onderofficier in een ruim van het Mjliip verborgen en zijn eerst te Cnxhaven daar gevonden. Volgens Lloyd's register behoort de Pass of Baihama 71 ton, in 188S gebouwd, am de gelijknamige wrpijL te Glasgow en,zou dus geen Amenkaansch, doch een Engelse,h schip zijn De oorstelling, als zouden een l'.ugeLch officier en vier man zich voor één Duitsch onderofficier hebben verstopt, lijkt me! zeer aannemelijk. Uit Londen wordt gemeld: Het Engelsclie stoomschip Ranza is in den grond gehoord. De bemanning (9 kop pen) is gered door het Nederlandsche stoom schip Pnns .Willem V. (De Ranza in 1902 gebouwd,, mat 2320 ton bru!o, 1468 netto en behoorde aan W, Christie en Co. te Londen. ,Red.) Diverse berichte». Uitvoerverbod van steenkoiol uit Engeland. Een telegram uit Londen meldt: Bij koninklijk besluit is van 13 Augustus af do uitvoer van steenkool uit Engeland naar hel buitenland, behalve naar de Brit- sche bezittingen," verboden. Turkije en Bfulgarije. Uit Sofia wordt d.d. gisteren gemeld: Het verdrag tusschen Turkije en Bulga rije betreffende den afstand van gebied ten westen en noorden van Adrianopel en den spoorweg naar Dede Agats- aan Bulgarije is Dinsdag tot stand gekomen. Hen verwacht binnenkort een 'egeling der bijzonderheden en een spoedige toe passing. Bulgarije en Rusland. Naar uit Sofia aan de .Deutsche Tages- zeitung" wordt gemeld, schrijft de Swet. het lijfblad van Sasanof, dat binnenkort andermaal een Russische afgevaardigde naar Bulgarije zal vertrekken om een laatste poging te doen, ten einde Bulgarije in het rechte spoor terug te brengen. Het artikel besluit niet de volgende woorden: ,,Het zal met aan Rusland hebben gelegen indien de toekomst Bulgarije er van beschuldigt hel slavendom te hebben verraden." De ,.Kaiubana" neemt deze woorden over en constateert in aansluiting daaraan met voldoening dat de entente thans machteloos staat om Bulgarije over te halen zijn tegen woordige houding te laten varen. Waarom, vraagt het blad, heeft Rusland zijn woord niet laten gelden ten voordfeele van Bul garije toen het nog de macht daartoe' bezat? Een telegram van den gouver neur van Duitsch Z.-W. Afrika. De gouverneur van Duitsch Z.-W. Afrika, dr. Seitz. en de commandant van de D ui Lelie troepen aldaar, luit.-kolonel Fianke, hebben door bemiddeling van het Amerikaanse he gezantschap het volgende telegram aan den keizer gezonden: „Wij melden Uwe Majesteit onderdanig, dat wij gedwongen waren, de rest van de Buitsebe troepen, die ten getale van 3400 man bij Koral), tusschen Otavi en Tsumeb, door een numeriek veel sterkeren vijand omsingeld waren, aan Botha over te geven. Ieder vooruitzicht op een gelukkigen tegen stand was uitgesloten, daar achtereenvol gens de plaats Otavi, Garib, Groot Fontein, Tsumeb en Numutoni door den vijand her nomen waren en wij van onze voorraden- basis waren afgesneden en iedere pognig om door de vijandelijke linie heen te breken, gezien de toestand der paarden, waarvoor sedert maanden geen haver meer aanwezig was, onmogelijk bleek. Alle personen die voor verlof "in aan merking kwamen en alle manschappen van den landstorm, ook zij' die a'.s krijgsge vangenen in Zuid-Afrika vertoefden, kun nen naar hun boerderijen en hunne bezig heden terugkeeren. Be officieren behouden hun wapens en paarden en kunnen op hun ©erewoord vrij in het gebied blijven vertoeven. De actieve troepen, die nog circa 1300 man sterk zijn, behouden hunne geweren en worden op bepaalde plaatsen in liet ge bied geconcentreerd. De Italianen in Tripolis. Volgens de „Hamburger Fremdenblatt" is bet verkeer voor handelsschepen tus schen Sicilië en Tripolis stopgezet. Vrijdag zijn uit Brindisi ©enige transportschepen vertrokken om de Italiaansche kolonie te Tripolis aan boord te nemen. i Zwitserland. In geheel Zwitserland is op den. len dezer het nationale feest gevierd. Motta, de president van den Bondsraad, heeft ge zegd, dat het voortbestaan van Zwitser land een noodzakelijkheid voor Europa was. De politiek van Zwitserland kon slechts- een politiek zijn van openlijk uilgesproken en eerlijk nagekomen onzijdigheid. De zorg vuldige bewaking van do Zwitsersche gren zen, die geen wantrouwen tegen iemand be- teekent of beteekenen kan, is niet slechts een eisch van nationale verdediging, maar een gebiedende, internationale plicht. Pre sident Mothan zond een £roet vol eerbied en menschelijke sympathie naar al de hel den, die voor hun vaderland gevallen zijn. BINNENLAND. HofboriohUm. II. M- de Koningin heeft gisteren mr. IJ II. W. Regout, lid van de Eerste Kamer, ontvangen ter beëdiging als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister in tijde lijke en bijzondere zending bij den pause lijken stoel. Z. K. H. Prins Hendrik heeft het voor nemen te kennen gegeven het zangersfeest bij te wonen, dat einde Augustus zal plaats hebben op het kasteel Duin en Krmdberg van den oud-minister Cremer, ten bate van het Kon. Nat Steuncomité. Naar wij vernemen is het bericht, dat de Prins het voornemen heeft te kennen ge geven het Zangersfeest op "Duin en Kruid- berg" ten hate van het Kon. Nat. Steun comité bij te wonen, geheel onjuist. V Gisteren werd door H. M. de Koningin ten Paleize Noordeinde een deputatie uit de Pensioenvereen. van Burg. ambtenaren ontvangen, ter aanbieding van een adres, on derteekend door pl.m. 37.000 burgerlijke ambtenaren in verband met de Burgerlijke Pensioenwet en de Weduwemvet voor de ambtenaren. V i Aan den heer G. E. II. 'lutein, Nolthe- nius. Opperhoutvester van Hare Majesteit de Koningin, is, op daartoe gedaan ver zoek, door H. M. op de meest eervolle wijze ontslag verleend met ingang vim 1 Augustus j.U, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen gewichtige diensten. Tm het hof. In ons vorig nummer hebben wij mede gedeeld, dat Zondag iemand getracht heeft aan H. M. de Koningin bij het verlaten van de Groote Kerk in Den Haag, een brief te overhandigen. Thans vernemen wij, dat het hier niet H. M. de Koningin, doch de Ko ningin-Moeder betrof. Consulaire dienst Bij Kon. besluit is aan den heer P. R. Mircovitch, op zijn verzoek,, eervol ontslag verleend ais consul-generaal der Nederlan den te Sofia. i De waarneming van het consulaat-gene raal is opgedragen pan den tijdelijken zaak gelastigde der Nederlanden aldaar. Ingevolge koninklijke machtiging is de heer P. 'H. Haanebrink erkend en toege laten als vice-consul van Groot-Brittannië en Ierland te Maastricht. Audlontlcs. De gewone audiëntie van den minsiter van justitie zal 7 dezer niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van staat, minister van binneniandsehe za ken, zal 7 dezer niet plaats hebben. Out mlalsters. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, de heer Posthuma, is voorne mens om 13 Augustus a.s., den dag vóór de sluiting der zalmvisscherij, zich naar het district Ridderkerk te begeven, ver gezeld van het lid der Tweede Kamer voor dat district, den heer Drion, ten einde aldaar de zalmvisscherij en eenige indus trieën in dat district in oogenschouw te nemen. i Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 31 Juli j.Lis be noemd tot griffier bij het kantongerecht to Amersfoort, jhr. mr. A. A. van Teylingen, thans griffier bij het kantongerecht te ,\Vijk bij Duurstede. i Mr. P. J, Troolstra. Naar „Het Volk" meldt, gaat de toestand van mr. Troelstra langzaam maar gestadig vooruit. Vermoedelijk zal hij over 6 a 8 wéken naar Zwitserland kunnen vertrekken. Zijn toestand eischt echter nog veel rust en geduldige verpleging. lodorlwd «n ia oorlog* Nederl. Anti-Oorlograad. De Nederlandsche Anti-Oorlograad heeft gisteren te 's-Grgvenhage een buitengewone, druk bezochte algemeene vergadering ge houden. Behalve ruim 30 leden van den raad zelf, waren de afgevaardigden van 42 plaatselijke groepen en van 120 aange sloten vereenigingen uit alle provinciën aan wezig, alsmede een aantal bijzondere ge- noodigden, onder wie de bekende Engelsche pacifist® miss Emily Hobhouse, en ver tegenwoordigsters yan bet Internationaal Vrouwencomité voer een duurzaimen Vrede. De voorzitter, mr. II. C. Dresselhuys, hield een openingsrede, waarin bij het stand punt van de vredesvrienden uiteenzette en waarin voorts een overzicht gegeven werd omtrent den arbeid en den vooruitgang ran den N. Al O,. Rj., zoowel wat betreft het binnenland als het buitenland. Hot hoofdpunt van beraadslaging was het voorstel van het bestuur, dat de Neder landsche Anti-Oorlograad den wensch zou uitspreken, dat de Nederlandsche regeering het initiatief neme tot het bijeenroepen van een conferentie, bepaaldelijk in het belang van den vrede, van bijzondere ver tegenwoordigers van onzijdige machten, welke tot het einde van den oorlog zitting houdt en ten doel heeft, mede door het verzamelen van feiten en gegevens en het uit den weg ruimen "van misverstanden, welke een tot elkander komen der oorlog voerenden in den weg st,aan, bemiddeling yopr te bereiden en te zijner tijd in to leiden, en dat de raad voorts het bestuur zou opdragen, dozen wensch ter kennis van de Nederlandsche regeering te brengen. In de toelichting tol dit voorstel wees liet bestuur er op, hoe dit denkbeeld reeds meermalen was bepleit, o. a. door deregee- ring van Venezuela en dóór het Interna tionaal Congres van Vrouwen. Het 1>ctuur.-,verse 1 dl onderscheidde zich echter wezenlijk van het bekende denk beeld van Venezuela, daar do regeering van dien staat een bijeenkomst van onzijdigen wilde in het eigen belang <Jer neutralen, terwijl het bestuur van den raad de werk zaamheden der conferentie uitsluitend wil beperkt zien tot arbeid voor het herstel van den vrede. Ten aanzien van het door het Interna tionaal Vrouwencongres bepleite denkbeeld, bestaat het verschil- hierin, dat liet Vrou wencongres beoogt een oogenblikkelijke be middelingspoging, doordat redelijke vredes voorwaarden door de conferentie zouden worden ontworpen en als grondslag van bemiddeling zouden worden aangeboden, ter wijl het door den N. A(. 0. R. behandelde voorstel in het midden laat, of thans reeds bemiddeling mogelijk is niet kans op wel slagen. en voor de gewenschte conferentie van neutralen geen bepaald omschreven taak voorop stelt. Hoofdbedoeling van het voorstel was, dat zoo spoedig mogelijk de bijzondere voor dit doel aangewezen officieel© vertegen woordigers van onzijdige machten i'i de eerste plaats werd, gedacht aan de Vereenigde Staten van Amerika, Denemar ken, Nederland, Noorwegen, Spanje, Zweden en Zwitserland en ook aan den Paus tezamen komen, teneinde voortdurend met elkander te overleggen, op welke wijze een duurzame vrede zou kunnen worden bevorderd en ten einde op het eerslge schikte oogenblik terstond gereed te zijn voor bemiddeling. Verwacht werd, dat deze offieieele conferentie van een aantal neu tralen vollediger en beter dan één regeering zou worden ingelicht omtrent alle punten, die voor de beoordeeling van tijdstip en inhoud van een "bemiddelingsaanbod van belang zouden kunnen zijn. Wellicht zou de conferentie in den eersten tijd hoofd zakelijk slechts zijn een internationaal offi cieel bureau tot liet inwinnen van dergelijke gegevens en inlichtingen. Met nadruk werd tevens in de toelichting betoogd, dat, waar in het voorstel van be vordering wan „vrede" wordt gesproken, vanzelfsprekend daarmede bedoeld wordt een „rechtvaardige en duurzame" vrede, en dat het b.y;. opdenkbaar* moest worden geacht, dat eenige onzijdige staat zijn be middeling zou aanbieden tot een vrede, die niet de yolkpmen onafhankelijkhei#! van België zou verzekeren. Het voorstel van het bestuur gaf aan leiding tot een levendige gedachtenwisseling tusschen een groot aantal belangstellenden. Eenerzijds stelde men voorop, dat iedere gedachte aan bemiddeling thans nog uitge sloten was en dit voorstel dus geen kans op succes kon hebben. Anderzijds vreesde men juist, dat het voorsteil meer dan dat van het wouwencongres het aanbieden van bemiddeling op de lange baan zou sc bus ven, daar de conferentie door het verzamelen van feiten en gegevens en het uit den weg ruimen van mis verstanden veel tijd zou laten verlo ren gaan. Ook drong men aan van de zijde van de voorstanders in de vergade ring van het bestuursvoorstel, dat liet be stuur zich niet zou bepalen tot liet indienen van het adres bij de regeering, maar een volksbeweging tot ondersteuning ervan zou in het leven roepen. Eenige leden ontrieden de zinsneden om trent de noodzakelijkheid van onafhanke lijkheid yan België in het adres op te nemen, ten einde in Duitschland geen ontstemming tegen het denkbeeld te maken. Verscheidene moties en amendementen werden ingediend, n.l. door de heeren J. Douwers, dr. C. Easton, ds, N. J. C. Scher- merhorn, mr. J. A. Veraart, C. Viertel hausen, G. Vlug en door mevrouw Aletta Jacobs en mevrouw Ramondt-Hirschmann. _Het gevolg was, dat het bestuur in hoofd zaak overnemend een amendement van de dames Jacobs en Ramondt, de woorden bo trekking hebbende op het verzamelen van gegevens en het uit den weg ruimen van misverstanden uit het voorstel schrapte, ten einde buiten twijfel te stellen, dat naar de bedoeling van dit voorstel de Conferentie van Neutralen niet noodzakelijkerwijze eerst een feitenonderzoek, enz., behoorde in t<f stellen, alvorens een bemiddelingspoging te doen. Tegenover hen, die meenden, dat het oogenblik voor bemiddeling nog niet geko men was, betoogde het bestuur met nadruk, dat het voorstel in de eerste plaats slechts voorbereiding tot bemiddeling beoogde. Het voorstel van het bestuur, thans lui dende „dat de Raad den wensch uitspreke, dat de Nederlandsche regeering het initia tief neme tot het bijaanroepen van een Con ferentie, bepaaldelijk in het belang van den vrede, van bijzondere vertegenwoordigers van onzijdige machten, welke tot het einde van den oorlog zitting houdt en ten doel heeft bemiddeling voor te bereiden en te zijner tijd in te leiden", werd hierna met algemeene stemmen aangenomen. Ten aanzien van de uitvoering, die het bestuur <aan dit besluit zal hebben te geven, werd eveneens met algemeene stemmen (aan genomen, dat het lies tuur niet alleen den wensch ter kennis der Nederlandsche re geering zou brengen, doch tevens alle plaat selijke groepen en aangesloten vereenigin gen zal .uitnoodigen een verzoek in den gee^t van het Raadsbesluit tot do Neder landsche llegeeriug te richten. Een voorstel van den heer Viertel hausen, strekkende om de zinsnede omtrent de noodzakelijkheid van België uit de toelich ting te schrappen ,werd met grootej meerder heid verworpen. r i Het bestuur deelde nog mede, dat tal van telegrammen uit het buitenland, (Zwitser land, Zweden, Denemarken, Amerika, Duitschland, Engeland en Italië) waren in gekomen, inhoudende betuigingen van. sym pathie niet het voorstel. Ook verschillend!» aangesloten vereenigingen en plaatselijke groepen, verhinderd ter vergadering aan wezig te zijn, zonden telegrafisch betuiging van instemming. Aan het slot van de vergadering werd het bestuur nog aangevuld door de verkiezing van den heer II. van der Mandere tot be stuurslid. Uitbreiding Landstorm. Het „Stbl." no. 345 bevat de wet van den 31slen Juli j.L, tot nadere uitbreiding van den landstorm, enz. Staatsleening 1914. De minister van financiën maakt bekend, dat tot-en met 31 Juli j.L uit "de opbrengst der Staatsleening 1914 aan provinciën en gemeenten uit 's Rijks kas rentedragende voorschotten zijn toegezegd tot een geza menlijk bedrag van f 13.874.525, .waarvan per saldo was uitbetaald of betaalbaar ge steid een totaal bedrag van f8.354.925. Kon. Nat. Steuncomité. Door het steuncomité van II. S. M. per soneel is tot 1 Juni j.l. aan hel KoninklijK Nationaal Steuncomité afgedrageneen be drag van totaal f 46.603.94, door het ireza menlijke personeel vrijwillig bijeengebiariit. Blijkens de 48e lijst is bij het Kon. Nat. Steuncomité ingekomen aan bijdragen van 11 tot en met 17 Juli I 70.931.41, makende met het totaal van de vorige lijsten (ad f 2.280.090.371/2) een totaal van ont vangen bijdragen en toezeggingen van f 2.357.021.781/2. Spionage. Te Vlissïngen is gearresteerd een Fransch- man, Boundi genaamd, verdacht van spi onage. Hij is naar Rotterdam overgebracht, om door den officier van justitie te worden gehoord. Winterprovisie voor gemeenten. Naar wij vernemen heeft Maandag j.l. in de de Lairessezaal in het gebouw van d© Grafelijke Zalen een vergadering plaats go- had, bijeengeroepen door het Bureau van de Commissie voor de voeding van mensch en dier, en onder leiding van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, den heer Posthuma, in welke vergadering te genwoordig waren vertegenwoordigers van de verschillende Nederlandsche gemeenten. Doel der vergadering was te trachten, gezamenlijk tot een resultaat te komen in zake de voorziening in de winterprovisie van de gemeenten. Naar aanleiding van de gevoerde bespre kingen zullen nu bij de gemeenten inlich tingen worden ingewonnen over de vraag hoever haar medewerking op dit gebied zou kunnen gaan. Een conferentie. Gisterenmiddag hadden de heeren AS- liarda, lid der Tweede Kamer en Elfers, voorzitter van den Mijnvverkersbond, een conferentie met (Minister Posthuma over het te werk stellen van geïnterneerden aan de steenkolenmijnen en over de arbeids voorwaarden bij de Staatsmijnen. De stroocarton-kwestie. Omtrent de stroocarton-kwestie hebben wij nog de volgende bijzonderheden verno men. Om hun Bedrijf aan den gang te hou den, hebben de particuliere stroocaxtonfa- brieken in de eerste plaats belang bij stroo, de coöperatieve stroocartonfabrieken in de eerste plaats belang bij geld. De toestand is n.l. zoo, dat Üe particuliere fabrieken te weinig en de coöperatieve te veel stroo hebben. Beide categorieën willen er echter toe medewerken de fabrieken, indien 't©enigs zins mogelijk is, te laten draaien, ten einde het arbeidersvraagstuk op te lossen. Dit is vooral van beteekenis voor de arbeiders bij de particuliere stroocartonfabrieken, wel» .ke op een kleine oppervlakte van Gronin gen bij elkaar liggen. Wordt hun bedrijf stop gezet, dan kan de werkloosheid daar buitengewoon fataal worden. Beproefd wordt thans het vraagstuk der stroovoorziening 200 te regelen, dat alle fabrieken kunnen blijven draaien. De stroovoorzieningscom- missie, waarin alle groepen yan belang hebbenden vertegenwoordigd zijn, heeft daartoe het vraagstuk! voorgelegd aan de drie groepen van belanghebbenden: arbei ders, particuliere en coöperatieve fabri kanten. Kolenreserve. Do heer Oudegeest deelt in „Het Volk" mede dat het Nationaal Steuncomité in zijn vergadering; van Zaterdag j.l. besloten heeft, voor 150.000.aandeelen te nemen in de Kolenreserve Mij., ten einde daar door in d© gtelegienheid te zijn een belang rijke hoeveelheid steenkolen zoowel voor 'huishoudelijk gebruik! als fen bate hoofd zakelijk van de kleine industrie te reser veeren, om bijl mogelijk gebrek, waardoor de prijken zouden kunnen oploopen, dezen voorraad tegen den kostenden prijs beschik baar te stellen. Ook kunnen deze kolen worden beschik baar gesteld voor steuncomité's of andere corporaties) die ze gullen koopen voor dis tributie. n. 0. e. In de gister gehouden vergadering wer den de volgende voorstellen aangenomen: Amendement der afdeeling Waalwijk op voorstel 46, voorstel der afdeeling Dantu- inadeel, voorstel der afdeeling Goudh. ver worpen werd voorstel der afdeeling Zeist De rekening en verantwoording werden goedgekeurd. Besloten werd de volgende vergadering te 's-Gravenhage te houden. Een Schippersbond. Naar wij vernemen, is in een gisteren te Amsterdam gehouden vergadering, on der leiding van den heer Vliegen, secreta- ris van het hoofdbestuur van de vereeni- ging Schutte vaer", besloten tot oprichting van een Schippersbond. Reeds zijn een 100-tal schippers toegetreden. In verschillende plaatsen van ons land zullen-vergaderingen worden belegd ora de toetreding van schippers le bevorderen. üe Bond stelt zich ten doel verbetering voor tie schippers in 't algemeen te verkrij gen. Men zal zoo spoedig mogelijk overgaan tot het tot-stand-brengen van een minimum van ht»k vrachttarief voor het geheele land t Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend: a. dat op 31 Juli j.l. bij de betaalmeesters in kas was 13.327.345.821/2; b. dat op denzelfden 'dag door de Neder landsche Blank, ingevolge art. 11 bis van haar octrooi, aan 'is Lands kas een voor schot was verstrekt ten bedrage van f 7.442.793.261/2 c. dat op den genoemden datum in om loop was aan schatkistbiljetten f 11 673.000; on aan schatkistpromessen een bedrag van f47.100.000,(Waarvan rechtstreeks bij de Nederlandsche Bank geplaatst 131.500.000); terwijl, met inbegrip Van dc bedragen welke daarvan bij de betaalmeesters in kas waren, aan zilverbons van 12 50 (nieu wen vorm) in omloiop was £5 751.695.—^ Toorts wordt bekend gemaakt, dat op de Staatsleening 1914 is gestort een bedrag van f274.981.000. VLAARDINGEN, 4 Aug. Loop der bevol king van deze gemeente van 1 Januari tot en met 31 Juli 1915. M. V. Tot. Bevolk, op 1 Jan. 4915 11701 11690 23391 Vermeerd.: M. V. Tot. Geboorte 197 183 380 Vestiging 222 245 467 419 428 847 12120 12118 24238 VerminduM. V. Tot. Overlijden83 78 161 Vertrek 291 286 577 374 364 738 Bevolk, op 1 Aug. 1915 1174G 11754 23500 Aantal huwelijken in Juli5. Vermindering in Juli3. VLAARDINGEN, 4 Augustus. Op het ver zoek der rechtsche kiesvercenigingen \om mede te werken, tot de verkiezing bij en kele candidaatstelling van den .heer Yzer- rnans, het gevallen r.k. (lid, indien de heet Baauw, a.r. lid zijn (zetel daartoe beschik baar stelde, heeft liet .Vrijzinnig Comité ge antwoord daartoe niet bereid 4e zijn, aan gezien het bij de periodieke raadsverkiezin gen reeds zoover mogelijk as gegaan door tegenover den heer Yzennans geen vrijzin nig candidaat te stellen (en niettemin de rechtsche partijen zoowel bij stemming als bij herstemming geen enkel .middel hebben versmaad om te bewerken, iaat nog een ze tel voor de vrijzinnigen .zou verloren gaan. Bovendien acht het Vrijzinnig (Comité zich verplicht aan iedere lusschentijdsche (ver kiezing deel te nemen zoolang aan de Vrij zinnigen het onrecht wordt taangedaan van onvoldoende erkenning in het .stadsbestuur. OVERSCpiIE, 4 Aug. Bij de te Breda gehouden examens hoofdakte is o. m. ge slaagd mcj. M. X. F. Verhallen, van hier.- STADSNIEUWS. Eindexamen H. B. S. Bij het te Rotterdam-gehouden eindexa men II. B. Scholen in Zuid-Holland, zijn o. m. geslaagd, de heeren F. Algie en J. Haasnoot, heiden leerlingen van de H. B. School alhier. Bij da te 's-Gravenhage gehouden exa„- ïmons hoofdakte is o. m. geslaagd de heer A. W. G. Dekker, en bij die te Arnhem mej. J. M. Molhuizen, beiden yan hier. Vrijwillige Landstorm .1 Door de wielrijders-afdeeling „Schiedam" zal a. s. Zaterdag worden uitgerukt om deel te nemen aan den velddienst in combinatie met de jifdeelingen Rotterdam I, Ridder kerk, Barendrecht, Gouda 'enz. Te Rotterdam zullen alle afdeelingen zich vereenigeh onder bevel van den len Luite nant, mr. J. Dutilh, en worden aangetreden op het terrein bij den Maasheuvel. De oefening begint te Hillegersborg en heeft ten doel een convooi te geleiden van Delft naar Gouda, door een gebied dat ge deeltelijk door den vijand is bezet. Te half 12 eindigt de manoeuvre te Nieu- werkerk aan den IJsel. 1 I I „Bo Maasstreek". De onder-afd. „De Maastreek", van den Ned. Bond yan gemeente-ambtenaren, hield gisteravond alhier in Maison v. d. Heijden een ledenvergadering. Na een openingswoord van den voorzitter en goedkeuring der notulen van de vorig» vergadering, werd vastgesteld het jaarver- salg en d© rekening over 1914. Voor Ï915 werd het bedrag der contri butie bepaald op dat van 1914. De aan de beurt van aftreding zijnde be- l stuursleden, de heeren P. van dé', Beid f».

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2