De oorlog. Laatste Nieuws. Nekkramp. Xe Loosduinen is onder de kustwacht 'van Kijkduin een gevai van besmettelijke ekkramp geconstateerd bij een der inan- chappen. Deze is terstond naar het hos- aitaal overgebracht en alle maatregelen zijn Lnomen om uitbreiding tegen te gaan. De soldaten mogen voorloopig hun post niet verlaten en alle verloven zijn ingetrokken. Ook de burgerij mag daar het strand niet bezoeken. Het logies, de cantine, het wacht lokaal, alles is ontsmet. Uitnemend toezicht. Zaterdag is aangehouden, verdacht van diefstal van groenten uit volkstuintjes aan den Bijsvvijksehctt weg te 's Gravenhage, een politiebeambte, die juist daar terjripatse naar vernomen wordt belast was met het utoefenen vani bijzonder toezicht op die tuinen. In afwachting van een 'nader onderzoek moet de verdachte voorloopig geschorst] zijn. Treurig. Een boerenarbeider te Loosduinen had te weinig melk, omdat een der koeien een em mer had omver geschopt. Zeker uit vrees een standje van zijn haas te krijgen, vulde hij de kannen aan met slootwater. Dat was echter gezien en aan de politie medegedeeld, waarop de boer hem gedaan gaf. De man trok zich dit sterk aan en kwam niet bij zijn vrouw thuis. Thans heeft men zijn lijk gevonden in een schuurtje. t Ernstige mishandeling. In den nacht van Zaterdag op Zondag maakte een huzaar het te Middelburg een viertal "burgers, terwijl hij onder den in vloed van drank was, lastig. Het viertal ging den soldaat te lijf, waarbij deze eenige he vig bloedende wonden aan het hoofd opliep ea ook de schelp van zijn rechteroor was doorgesneden. Op het hulpgeroep was de politie spoedig ter plaatse, die den gewonde naar het bureau overbracht, waar hij door een geneesheer werd verbonden, om vervol gens op diens last naar het militair hospi taal te worden overgebracht Intussohen was door den commandant van de wacht van de in de nabijheid liggende hulpka zerne een viertal personen gearresteerd en door de politie nog een vijfde. Heel den nacht werd het onderzoek voortgezet, tot Zondagmorgen bleek, dat het op de plaats der mishandeling gevonden mes toebehoor de aan den 27-jangen werkman J. L., een dér aangehoudenen, die dan ook bekende de mishandeling te hebben gepleegd. De'dader werd den officier van justitie voorgeleid, terwijl de andere personen op vrije voeten werden 'gesteld. j i Mijnongeluk. Distel-middag' omstreeks 2 uur- zijn de 21-jarige mijnwerker Curwels van Heerler- baan en de 18-jarige mijnwerker Dirks uit Sittard door neervallende steenen bedolven in de mijn OranjedKassau I te Heerlen, j Den mijnwerker Dirlcs hebben ze nog driemaal om hulp hooren roepen, maar 't was onmogelijk hem te redden. Twee-en-vijftig wagens steenen heeft men moeten -opruimen, vooraleer hel zeer ver minkte lijk van Curwels werf gevonden. 'Om 7 uur 30 is het lijk naar het St. Jozef hospitaal overgebracht, en omstreeks 8 uur 15 het lijk van Dirks. (Tel.J Op hol. Te St. Oedenrodo raakten de twee paar den gespannen voor een fourage-wagen der artillerie op hol in de kom der gemeente, ter plaatse „De Vocht". Een militair (gele rijder), die de paarden wilde tegenhouden, werd omver gereden, kreeg een wiel over de borst en werd ernstig gewond. H'ij werd terstond per ambulance, na ver bonden te z'ijn, naar zijn garnizoen Tilburg vervoerd. Een ander militair, die op den wagen zat, viel er af en brak' een heen. Twee fietsen van burgers werden totaal stuk ge reden, de berijders konden er gelukkig nog intjjds (afepriri@en en zich achter oen boom diaken, zoodat zij met den' schrik vrij kwamen. Verder werd nog een mitrailleur vernield, dien men. langs den weg aan het oppoetsen was en werd bij veldwachter Lavrijssen de heining om den tuin beschadigd en de tuin vertrapt. Aldaar gelukte het de hollende dieren tot staan te brengen. Een niet alledaagsche vracht. In de haven te Bergen op Zoom is een schip aangekomen met een vracht van 1.600.000 K G. nieuwe hoefijzers, terwijl weldra oen twee'de schip met 60.000 K.G. volgen zal. Deze hoefijzers worden aange voerd door een firma aldaar, teneinde in het groote gebrek aan hoefijzers voor paar den in het boerenbedrijf te voorzien. Een krankzinnige. Gisterenmorgen werd de trein 210 van Amsterdam! naar Hengelo tusschen Amers foort en Apeldoorn door het trekken aan de noodrem tot stilstand gebracht. Het bleek dat een man in een vlaag van waanzin uit 'den in vollen vaart zijnden trein was ge sprongen. Eenige passagiers en conducteurs hadden den ongelukkige spoedig gevonden. Onder geleide van het treinpersoneel werd de man naax. Apeldoorn gebracht. Daar bleek geen voldoende hulp aanwezig te zijn, waarna hij verder naar zijn woonplaat? Enschedé, naar het ziekenhuis werd over gebracht. Ongelukken. Zondagavond is te Leeuwarden een rij tuig met vij'f personen aan het Vliet te water geraakt. De architect Houwer is daarbij verdronken. j -J l (r V i L Onder Warga is ,de turner Castelein, die een vriend, die met een kano was omge slagen, Wilde redden, verdronken - V De landbouwer Walvoort te WooLd (gem. Winterswijk.) zat gisteren op het afsluithek eener weide. Plotseling ploeg hij achter over en kwam in oen sloot terecht, waarfoor hij zijn rug brak. Zrjn toestand is zeer zorgwekkend. V' I In het haventje van de firma P. Smit Jr. aan' den Oostvarkcnoordsehen weg te Rotterdam, is te water gevallen cn verdron ken de 18-jarige dekkneeht J. v. d. A., van de sleepboot „Noorwegen". Later is door den kapitein van dezelfde sleepboot, M. K., het lijk opgevischt. Het levende lijk. Wat je soms met abonnós beleeft! Dezer dagen liet de administratie van de „N. Soer. Cour."- bij iemand te Soerabaja een quitanlie presenteeren-voor abonnement op de courant over het laatste «jiaifj aar. Mevrouw zag tte quitantie eens Jmet schichtigen blik in, en scheen niet >veel lust te hebben om haar te betalen. Daar schoot haar iets te binnen. „Zeg maar tegen jo meneer", zei ize aan den Jooper, „dat meneer X. pas over leden is. En dooie menscben betalen niet, dat weet je zelf." 1 De looper grijnzend af, bracht de bood schap over. r i De toezending der courant werf gestaakt. Iemand, die dood is, léést gemeenlijk ook geen dagbladen, zelfs geen oorlogsnieuws. Op een morgen komt en een meneer bij genoemde administratie binnen wandelen. „Ik ben X.", gei hij, „waarom stuurt u mij de courant niet meer?" 1 Degeen, die hem te Woord stond, werd bleek. „En we dachten, dat u dood was?" hakkelde hij. „Ik dood?" zei de man, „Hoe komt u daar aan?" „En uw. vrouw heeft het zelf ge zegd. De advertentie staat zelfs in de cou rant." „Nou gaat m'n pijp! uit," bromde het Lijk., Zooiets heb ik nog nqoit .meege maakt," Hoofdschuddend Wankelde hij weg. De quitantie werd. een uur later opnieuw gepresenteerd- Panters in Japara. Aan een schrijven uit Japara aan de „Loc." is het volgende ontleend omtrent het optreden van panters, die tot zelfs de waakhonden in de nabijheid der woningen aanvallen. Een der grondbezitters had 14 van die trouwe wachters, waarvan er binnen enkele weken tijd nu al 8 opgepeuzeld zijn; ze worden hem onder zijn- oogen 's avonds weggesleurd. In den vooravond beginnen de panters zich reeds te vertoonen, ook in de bijna onmiddellijke omgeving van dc desa. Zoo laatst bij den houtvester. Ter wijl hij in zijn kantoor rustig aan adminis tratief werk bezig was, hoorde hij plotse ling een korten kerm-blafhij staat op, kijkt- door 't openstaande venster en ziet zijn hond met doorgebeten strot op eenige pas sen afstand naast zijn kantoor liggen. Het roofdier was reeds verdwenen. Wel we tende, dat hel terug zou komen om zijn prooi te bemachtigen, grijpt de houtvester zijn geweer, dat aan den tcgenovcrgestel- den wand hangt, doch in dat korte oogenblik had de roover zijn prooi reeds gevat en meegesleurd een verwijderd geritsel deed nog slechts gissen in welke richting hij verdwenen was. Oorlogsvaria, Blijkens de Eingelsche verliesHjs'ten van 22 en 23 Augustus zijn 66 officieren gesneu veld, 115 gewond. Bovendien worden d.d, 12 en 13 Augustus 3319 manschappen als gedood, gewond of vermist opgegeven. Van de vloot zijn 2 officieren gedood, 24 man schappen gedood, gewond of vermist. Alleen aan de Dardanelfen zijn op de genoemde data 59 officieren gedood en 95 gewond'en 1387 manschappen gedood, ge wond of vennis t. Door den politic-president to Berlijn is een bekendmaking gepubliceerd, waarin met straf bedreigd wordt degene, die onrecht matig het „IJzeren Kruis" of een naboot sing daarvan draagt. Te Lemberg worden op '1 September de scholen heropend. Volgens de verorde ning van het schoolbestuur zal het leer plan van twee jaren in den loop van elf maanden worden afgewerkt ten einde dc schooljeugd het verlies van een jaar te be sparen. Volgens een vertraagd telegram van den correspondent der „Times" te Tokio. is het vraagstuk of Japan Rusland aan munitie zal helpen bij de regeering in beraad. Graai Okoerna is er, vergezeld door den Rus- sischen gezant, met den keizer van Japan over gaan praten. Naar aanleiding van het bezoek, doo Sir Robert Borden, den Canadeescben ir nister-president,- aan Frankrijk gebracht, heeft de Canadeesche regeering besloten een hospitaal voor 500 patiënten bij Parijs in te richten, bestemd voor gewonde Fran- sche soldaten. i -i 1 Volgens een particulieren brief aan „Syenska Dagbladet" worden de kunst schatten, documenten enz, uit Petersburg- niet naar Moskou overgebracht, maar naar Nisjni-Nowgorod. Reuter meldt uit Johannesburg, dat een vreemdeling, die zich Darz- noemde en daar in hechtenis vertoefde, sedert zijn aan komst aan de Delagoa-baai, onder verden king, dat hij een Duitsche marine-officier van de „Königsberg" (de Duitsche kruiser, die eerst in de Utiji-rivier in Duitsch Oost- Afrika is opgesloten en later wrak gescho ten) was, bekend heeft de onder-comman dant van het schip te zijn. Hij deelde mede, dat de overige officieren hem hun geld gegeven hadden tot een bedrag van twee duizend pond, opdat hij zou kunnen pro- beeren Duitschland te bereiken. Van bet Oostelijke front wordt aan de „Vossische Ztg." gemeld, dat op den ver jaardag van den slag bij Tannenberg een groot feest tei ecre van Von Hindenburg is gegeven. Een groote fakkeloptocht met muziek trok naar het verblijf van den. maar schalk, die temidden van zijn staf, de hem gebrachte hulde in ontvangst nam. In de lot hem gerichte toespraak, werd bij den terugblik op de moeilijke dagen van Set "afgeloopen Jaar vooral de slag Bij Tan nenberg herdacht. Met een driewerf „Iloch", dat zich geestdriftig door de menigte voort plantte, werd de toespraak besloten. In kernachtige woorden dankte de maarschalk den woordvoerder, en zeide daarop, dat het hem alleen met den steun, dien hij van zijn officieren en soldaten had mogen ondervinden, mogelijk was geweest, dat groote werk tot stand te brengen. Hijzelf verheugde zich slechts een werktuig te zijn in de hand van God. In het door hem uitgebrachte driewerf „Hoch" op den ko ning van Pruisen en keizer van het Duit sche rijk, stemde de menigte met groot gejubel fn. De plechtigheid werd besloten met het lied „Deutschland Deutschland über alles". Tan liet Westelijke front. Duitsch legerbericht. BERLIJN, 31 Aug. Het groote hoofdkwar tier meldt hedenmorgen: Op het westejijk oorlogsterrein is niets bijzonders voorgevallen. Fransoh legerbericht. PARIJS, 30 Aug, Het officdeele Commu niqué vau hedenavond luidt: De Fransche artillerie heeft ia Artois en de streek van Quenneviéres Duitsche loopgraven vernield en bommen, geworpen op een vijandelijk kampement. In Argonne hebben de Fransche batte rijen herhaaldelijk het vijandelijke geschut tot zwijgen gebracht. In Lotharingen geschutgeVeohten bij* Mon- cel, Bézanges en Ghazelles, in de Vogezen in de streek! van Rabodeau. Launois en Deligne. i„ ill Yan het Oostelijke front. Duits.ch legerbericht. BERLIJN, 31 Aug. Hel groote hoofdkwar tier meldt hedenmorgen: Legergroepvon Hindenburg. Het gevecht om het bruggehoofd ten Zui den van Friedrichstadt is nog aan den gang. Ten Oosten van de Njemen drongen onze troepen tegen den van Grodno naar Duna leidenden-spoorweg vooruit cn namen 2600 man gevangen. Op het westfront van de. vesting Grodno werd de streek van NorvyDwór bereikt. Bij Gorodee gaf de vijand door onzen aanval zijn 'posities aan den ooslrand van het Bialowicz-woud op. Legergroep-prins Leopold van Beieren. De overgang van de boven- Narew is plaatselijkeaavijlze trjoeds gefor ceerd. De rechtervleugel van de legergroep trekt op naar Pruszany (75 K.M. ten N.O. van Brest-Litowskj. Legergroep-von Mackcnsen, De vervolging bereikte den Muchawpee-sector, Vijandelijke achterhoeden werfen verslagen en 3700 gevangenen vielen in onze handc. Zuidoostelijk oorl ogstooneel. De vervolging der ten Noorden van Brze- zany (aan de Zlota-Lipa, 70 K.M. ten Z.O. van LembergJ doorgebroken. Duilsche en Costenrijksch-IIongaarscho troepen werf aan de Strypa plaatsclijkerwijze door een tegenaanval van sterke strijdkrachten op gehouden. Russisch legerbericht. PETERSBURG, 30 Aug. De groote gene rale staf meldt heden: i - Bij onze stellingen ten westen van Frie drichstadt werfen den 28en en 29en Aug. de operaties met dezelfde hardnekkigheid voortgezet. -De Duitschers deden tegelijker tijd aanvallen in de streek van het spoor wegtraject Gross EckauNeuhut en op Birshaileo. Bij Dwinsk is de toestand weinig veran derd. Wij gingen den 28en op eenige plaat sen lot het offensief over. In de streek van Wilna worden do ge vechten op ongeveer hetzelfde front voort gezet. Den 29en trachtte dc vijand, na hij Olila naar den rechteroever van de Njemen te zijn overgestoken, naar Orany op te rukken. Aan het Overige deel van het front van uiidden-Njemen tot de Pripet zetten wij dén terugtocht voort, gedekt door onze ach terhoede, die den 28en een reeks Duitsche aanvallen bij Lipsk (ten W. van Grodno) afsloeg en den vijand zware verliezen toe bracht. Verder zuidwaarts hield onze achterhoede liet krachtig offensief van een sterke vijan delijke troepenmacht tegen, die uil het wes ten naar het front PruszanyGorodee op rukte. I In de streekvan. Wladirrdr-Wolynski zette de vijand, na de opstelling van zijn troepen te hebben gewijzigd, in den nacht van den 29en met aanzienlijke troepen machten het offensief in de richting van Wladimir Wolynski naar Lusk voort. Ten noorden van Lusk ontwikkelden zich. ge vechten op beide oevers van de Styr. Wordt Grodno opgegeven? KEULEN, 31 Aug. Naar van. de Zwit- sersche grens aan de „Kölnische Zei tang" 'wordt geseind, bevat de Parijsche „Temps" een telegram uit Petersburg /waarin wordt medegedeeld dat de vesting Grodno na haar plihct als steunpunt voor de aldaar peg staande Russische legers te hebben ver vuld, eveneens opgegeven zal worden. Tan het Zuidelijke iront. Italiaanseh legerbericht ROME, 30 Aug. (Officieel.) De Italianen hebben den top van do Cisto, die de Ita- liaanschc stelling van Monte Saluhio be- heerschte, veroverd en gehandhaafd. Zij zijn tot voorbij het dorp Plezzo, dat de toegang naar den Predil-pas en de hoven,- Isonzo verspert opgerukt. De Italianen zijn bovendien genaderd tot den Tolmein-seclor en hebben door een doeltreffende beweging loopgravea ver overd, die vol dooden, wapens en munitie lagen. Italiaansclie vliegers hebben het spoor wegstation van Vogersko gebombardeerd, alsmede de groote kampen van den vijand" te Kostangarico en de munitie-depots te Sesana. De vliegers keerden behouden terug. In den Kaukasus. PETERSBURG, 30 Aug. De generale staf van het Kaukasusleger meldt: 1 1 Aan het geheele front is niets belang rijks voorgevallen, dan slechts enktóe klei ne voorpostengevechten. In den loop der laatste gevechten tot den 22 Aug. Werden 84 officieren en 6129 As- kers gevangen genomen en heeft onze ca valerie hij de vervolging der Turken op de wegen van Doutak en Kop meer dan 2000 Askers neergeveld. Wij hebben 12 kanonnen, 6 mitrailleurs, 90 caissons met wapenen en munitie veroverd, bovendien 2 convooicn Levensmiddelen, 200 wagens .waarvan -2 met pionierswerktuigen en 1 met ont plofbare stoffen, meer dan 100 lastdieren, meer dan 1000 stuks vee en 2 kampen met tenten en papieren, documenten van een regiment. 11 1 i Diverse berichten. De Engelschc blokkade. WASHINGTON,30 Aug. De Engelschc gezant deed aan liet ministerie van Buiten- landsche Zaken een mededeeling, dat En geland bet vervoer van bepaalde goederen uit Duitschland en Oostenrijk bestemd voor Amerika door het blokkade gebied toe slaat. De Russisoho legor- verzorging. PETERSBURG, 30 Aug. De Rijksdag heeft het wetsontwerp goedgekeurd, dat den löen Augustus reeds door do Doenm is aan genomen en waarbij gemengde commissies worden ingesteld, die advies zullen uitbren gen betreffende verbetering van de oorlogs.- leverandes, de voedselvoorziening en den transportdienst. Op voorstel van Maxim Kowalewsyky zullen gedelegeerden van arbeiders, werktuigkundigen en ingenieurs, in deze commissies zitting hebben. Het mijnwerkcrsconflict in Zuid-W ales. LONDEN, 31 Aug. (Part. „N. Rott. CL"). De conferentie, gehouden aan het departe ment van handel, heeft nog geen resultaat opgeleverd, al kwam men dicht hij een schikking. Zij zal hedenmorgen voortgezet worden. Er bestaat nog slechts eenige moei lijkheid over één punt en men koestert goede verwachting, dat het vandaag geluk ken zal tot overeenstemming te komen. Koloniën. Een geheimzinnig schip. Het ,„N. v. d. D. v. N.-I." meldt de aan wezigheid van do „Maverick" in de Indi sche wateren. i Do „Maverick" vaart onder Amerikaan- sche vlag. Het schip staat echter onder I jvel van een Duitsch kapitein en do 'be manning is eveneens Duitsch. De opvaren den beweren dal zij genaturaliseerde Ame rikanen zijn, doch kunnen dit uit de pa pieren niet bewijzen. l De lading bestaat uit: 10 15.000 ge weren; een aantal kanonnen, 4000 kisten munitie; een onderzeeboot-indiccling bene vens een installatie voor draadlooze tele grafie. Het schip ligt thans op. de buitenroedo van Tandjong Priok en wordt scherp bewaakt. De zaak wordt zeer geheimzinnig belian- deld.- i Een later bericht meldt nog liet volgende: Het Amerikaansche s.s. „Maverick" ver toeft nog steeds op de huitenrcede van Priok en wordt scherp bewaakt. De wildste geruchten blijven do ronde doen. Zoo wordt verteld dat in de haven van Tjilatjap reeds wapens gelost zouden zijn, hetgeen door het „Bat. Handelsblad"- tegengesproken Wordt. r I Het „N. v. d. D. v, N.-I." meldt nog, dat de regeering en de landvoogd van do ikomsl van het schip kennis droeghn, Zij waren tijdig gewaarschuwd, door de belangstellen den in dergelijke zaken. Toen de „Mave rick" te Anjer arriveerde, was cr reeds een Nedcrlandsch vaartuig aanwezig. Toen bleek dat de firma, Hvaaraan de lading was ge consigneerd te Anjer niet bestond, en moest de „Maverick" mee naar Tandjong Priok. Er worft oen nauwkeurig onderzoek' naar de lading en de bestemming van hot schip ingesteld. Do zaak Wordt zeer geheimzinnig behandeld. Er gaan geruchten, dat de lading bestemd was voor China; ook worft ge zegd, dat ze bestemd jvas voor inlanders op Java. i - 1 J f i Het „Soer. Hbl." van 27 Juli wist er dit nog van te vertellen: De „Maverick" ligt nog buiten de haven van Tandjong Priok, terwijl beweerd worft dat buiten de territoriale wateren een En- gelsch oorlogsschip op dc loer ligt, zoodat het waarschijnlijk is, dat de „Maverick" niet meer van hier zal vertrekken. Niettemin wordt het schip nog scherp bewaakt Aller lei wilde geruchten zijn in omloop, o. a. zou door de regecring uit Amerika bericht ont vangen zijn, dat binnenkort nog een tweede schip zou arriveeren. De bedoeling ervan zou zij een poging te wagen om de geïnter neerde Duitsche schepen in hulpkruisers te veranderen en verder een onderzeeers-actio in. de Aziatische wateren te voeren. Verder wordt beweerd, dat de Maverick" in de Javazee nog achtervolgd zou zijn gewor den. i De Amerikaansche consul spreekt' alle ge ruchten tegen. Rekest. Op eene te Buitenzorg door de vcreeni- ging Peetri Mcrdika heiegde vergadering van ontwikkelde iniandsche mannen en vrouwen, circuleerde na uitvoerige debat ten een rekest, dat met over de honderd handteekeningen, sedert aan Z. E. den Gou verneur-Generaal is aangeboden. Daarin wordt gezegd: dat door hen met algemeene stemmen do navolgende moiie is aangenomen, welke mits deze eerbiedig onder de aandacht van Uwe Errfelltittie wordt gebracht: „overtuigd van de noodzakelijkheid van verhooging van het zedelijk bewustzijn der vrouw en van verbetering der gelegenlieid tot het verkrijgen van de kennis enhet in zicht Welke noodig zijn om liaar tot ontwik kelde en degelijke moeders 1e doen worden van het komende geslacht, dat op een hoo- ger peil behoort te staan dan het tegenwoor dige bereikte, „overtuigd, dat de maatschappelijke op heffing der vrouw zai moeten worden voor afgegaan door de wegneming uit de wetge ving van alle bepalingen, die haar tot een minderwaardige stempelen, „zoo wagen Wtji het Uwe Excellentie te naderen met de hele. dat door Ilaar on verwijld zal worden ter hand genomen eene herziening van dc bestaande wetgeving in dien zin, dat do gelijke menschwaardig- beid Van mannen en vrouwen ten aanzien vau huiger- en burgerschapsrechten Worde erkend, terwijl in verdere verodeningen! steeds moge worden uitgagaan van dit grond beginsel: mannen en vrouwen gelijk voor de wet.", i Handel en Bedrijf, Beurs van Schiedam. Heden geen Beurs. ROTTERDAM, 31 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 99 paarden, 5 veulens, 1551 magere runderen-, 723 vette runderen, 1159 vette- cn graskalveren, 273 nuchtere kalveren, 3 schapen, 4 varkens, 168 biggen, 3 bokken. Vette koeien le kw. 100 c., 2o kw. 94 c., 3e kw. 88 ct.ossen lo kw. 98 c., 2e kw. 94 c., 3e kw. 88 c.stieren le kw, 92 ct., 2c kw. 86 c., 3e kw. 80 c.; kal veren le kw. 110 c., 2e kw. 90 c., alles per kilo. Handel in koeren, ossen en stie ren matig, in kalveren zeer traag. Melkkoeien f ISO365, kalfboeicn f 195 425, stieren f 140-—440,'tinken £120—-165, graskalvcren f30—80, vaarzen 1135—200, werkpaarden f 110—425, slachtpaarden f 100-160, hitten 190—275, nuchtere kal veren f 12—18, fokkalvcren f 18—32, biggen f 14—21. Handel in alles matig. t Botermarkt. Aangevoerd 67 achtste cn 20 zestiende Ion en 162 stukken a Jh K.G. Dc prijzenvan boter waren boeien als volgt le kw. 60, 2e kw. 50 en 3c kw, 56 ct. Voor stukken v,a,u }/s If.G. werd-80 a 85 ét. betaald. Eierenmark't. Aanvoer: 5G7I3 stuk. Prijzen: kippeneieren f0.70—8, eenden eieren £6.807.50, kalkoeneieren f7.50 8.50^welhaeneieron £5.65; eieren (vairthan- delaars f 0,806.85, per Too sluks- Sc koopvaart. SCHIEDAM, 31 Aug. Aangekomen zieo- tjalk Gcziua, leapt. J. Koopman, ledig van Groningen, om hier flesschcn te laden, i SCHIEDAM, 31 Aug. .Gedurende de maand Augustus kwamen .hier binnen 5 zeilschepen, tegen verleden 'jaar Augustus C stoomschepen cn 2 zeilschepen, Heden Beursvacantie&lag Burgerlijke Stand. SCniEDAM. Geboren: 28 Aug.: Teuntje Alberlha, d. van II. C. Visser en M. van der Knaap, Villaj- straat. 29 Aug.: Petrus Friedrich, z. van K. F. von Ilobe cn J. van der Made, Brocrsveld. Johanna Cornelia, d. van J. van don Berg en G. N. Q. Birugjgcmons, Rolterdam1- sche dijk. Elisabeth Johanna llendrica, d. van W. L. Leendcrls en M. G. E. van der Linden, Rozenburgschesiraat. Maria, d. van II. Daamen en S. M. Hoogstad, ICreu- pelstraat. 30 Aug.: Daniël, z. van J. Sclioute en J. van der Valk, Schie. Gerrit Johannes Anionics, z. van C. J. Schijvens. en TL L. van Loon, in een vaartuig. i Overleden: - 29 Aug.'Willem van der Giesson, oud 4 j. en 1 mnd-, - O.uddorpschostraat. t Te Rotterdam werd gisteravond de 7-ja- rige J. F. van der S., in de Zwaanshals, omvergeloopen door een paard, gespannen voor een meelwagen. De jongen viel, waar na hij een voor- en een achterwiel van den wagen over het hoofd kreeg. Het ventje was dadelijk dood.

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 3