li oorlog. Een man's werk. Donderdag 15 November^917. Intercomm. Telefoon No. 103. 70»" Jaargang. No. 15602. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). gij 0f krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af.. en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Voor belanghebbenden ligt ten kantore van het Distributiebureau ter inzage een mi nisteriele beschikking, houdende wijziging der bepalingen omtrent de prijzen enz. van voederbieten. De maximumprijs van kalkeieren is be- op IO1/2 ct. per stuk. BUITENLAND. Rusland. De berichten over den meer dan verwar den toestond blijven elkaar tegen, spreken en een beslissing schijnt dan ook nog met gevallen te zijn. Toch lijkt ons een overwinning voor Le nin buitengesloten, vooral omdat de geal lieerden geen partij voor hem kiezen, maar nog op Kerensky hopen en Amerika met Japan bestoten hebben alle gteldtoevoer stop to zetten, waardoor de Regeering in haar slagader getroffen wordt; want geld is op 'toogenblik voor Rusland een der voor naamste factoren. Ook verschillende gezant schappen hebben geweigerd Lenin te er kennen, terwijl aan de toejuichingen der Centralen over de nieuwe omwenteling, en daardoor kans op 'n afzonderlijken vrede, ook een einde is gekomen. Van de 0 nafhahkel ijikheids ve rkl aring van Siberië is tot nn toe geen nader bericht ingekomen. Alleen het „Berliner Tageblatt" heeft vernomen, dat de Tsaar 2ich nog steeds te Tobolsk bevindt en dat het Siberi sche oproer ook van deze stad uitgegaan schijnt te zijn. Over de voorvallen in Petrograd. wordt nog steeds niets zekers bekend. De tele graafverbinding met de hoofdstad van Rus land is sinds gistermiddag 2 uur weer vol komen verbroken. Uit verschillende berichten in Zweedschc bladen valt niet op, te maken, wie over winnaar is gebleven in den strijd om de heerschappij. Volgens één bron zijn de Bol sjewiki door Kerensky verslagen, wienhet voorts gelukt zou zijn zich met Komilof en Kaledin te vereenigen. In tegenspraak met deze berichten verneemt „Stockholms Tidningen", dat Kerensky het spel geheel en al verloren heeft, daar hij bij zijn op- marsch naar Petrograd onderhandelingen heeft aangeknoopt. Hij bevindt zich nog in Gatsjina, terwijl de Bolsjewiki zich tot de verdediging van Petrograd voorbereiden Volgens de maximalisüsche bladen heeft Zaterdag in de buurt van Sarskoje Selo een hevig gevecht tusschen de troepen der vroegere regeering en de Bolsjewiki plaats gehad, 'waarin meer dan 1000 man gedood en gewond werden en de troepen van Ke rensky de overwinning gehaalden. De Bol sjewiki moesten op Petrograd terugtrekken van waar bewapende arbeiders hun te hulp kwamen. Het blad „Kalewa" van 12 Nor. bericht, dat Kerensky's troepen Zondag Pe trog rad zijn binnengerukt, waar zich ge deelten van het garnizoen bij hen aan sloten. Er hadden buitengewoon hevige straa(gevechten plaats, maar Maandag keer de de kans. De troepen van Kerensky wer den'door een maximalistisch leger uit Reval in den rug aangevallen, waarbij 6000 map Roman van SILAS K. HOCKING, Uit het Emgelsch vertaald. 62) «U zegt, dat üuj te Feldberg was met hakt' vader?" i i,Ja, daar was ze. U heeft zeker niet geïnformeerd?" „(Neen. Om u de waarheid te zeggen, te liet mij onverschillig." pD|at kan ik begrijpen". Oogemschijnlijik was izdj1 u ontrouw geworden." «Wat kon ik anders geloovm?" Maar daarop gaf Hunter geen antwoord. Hjj vond, dat hij genoeg had gezegd. Na Qrysdale met de feiten in kennis te hebben Besteld, wilde hij van de zaak afstappen. jjte hij in de toekomst zou doen, moest zelf "beslissen. -jUrysdale sliep 'dien nacht we;nig. Het- Stel liij had gehoord, had een reeks ge- jtehten opgewekt, die hij wel moest volgen, r- "V k°a daar taiets aan doen. Ook was dat §h toet «alles. Zrjn gewoel was in beroering ge- ^bracht, zooals dat* in maanden niet het ge- sr. val was geweest; zijn hart scheen sneller kloppen, zijn bloed vlugger door 2djm Yaderen te vloeien, een deel van zijn gemoed, f# «waarrie^ was ymp levend. Pe naar het laatste overliepen. Naar verluidt is Kerensky in het hoofdkwartier te Gatsji na gevangen genomen, maar is hij later ontvlucht. Het blad „Sadowna Sjien" meldt, dat Kaledin met zijn troepen naar de buurt van Charkof trekt. Naar het heet is hi] tot dictator van Rusland benoemd. Kor nilof zou zich ie Moskou bevinden, waar bloedige gevechten tusschen Bolsjewiki on regeermgstroepen plaats gehad zouden heb ben. Kornilof heeft 't Kremlin ingenomen waai* de maximalisten hun hoofdkwartier hadden gevestigd, en behaalde de over winning op hen, zoodat de aanhangers van de Voorloopige 1 Regeering meester in de stad zijn. Het aantal dooden en gewonden is zeer groot. Reuter verneemt van bevoegde zijde, dat een telegram uit Stockholm ontvangen is gedateerd 13 Nov., waarin door het Fin sche T. B. gemeld wordt: Kerensky heeft nu Petrograd genomen, practisch gesproken de geheele stad. Moskou is het hoofdkwartier* der voor loopige regeering. De Leninisten houden zich nog slechts in een klein gedeelte van Petrograd staande. Overigens is geheel Rusland in handen dei voorloopige regeering. Kaledin is dictatoi van Zuid-Rusland. De kozakken hebbende Roode Garde vernietigd. Frankrijk. We meldden gisteren reeds'* het ontslag van 't kabinet Painlevé, en toen eenigen tijd terug bij de reconstructie van z'n mi nisterie hij een motie van vertrouwen in de Regeering aangenomen zag met een meerderheid van 177 stemmen, vroegen wij ons af hoe lang dit kabinet een leven be schoren zou zijn. De slag is gevallen en Clemencean, waarover reeds geruchten lie pen inzake z'n verzoeningsgezindheid met Poincaré, wordt als z'n opvolger genoemd. De regeering had aan de Kamer verda ging van de interpellaties over verschil lende rechtelijke zaken gevraagd, maar de Kamer verwierp het verzoek met 277 tegen 186 stemmen, waardoor zij de regeering in de minderheid stelde. De reeds gemelde motie van vertrouwen volgde na het debat over de interpellatie inzake de diplomatieke en militaire aange legenheden. Be bladen spreken groote voldoening uit over de redevoeringen van Painlevé en Lloyd George, over den toestand. De „Figaro" zegt, de beide redevoerin gen zijn opmerkelijk! door den ernstigen waarheidszin. Niets wordt ons verborgen van onze fouten en de gevolgen daarvan. Wij-vernemen tevens h'oe wij die kunnen verbeteren. Dat is de beste houding op dit tragische oogenhlik, waarop het vertrouwen waarheid noodig heeft De openbare mee ning is niet opgewonden door de krasse openhartigheid van Lloyd George. De ver deeldheid van onze strijdmacht, zooveel krachtiger dan die van den vijand, was meer dan eens noodlottig, voor ons. Het vraagstuk dat moest worden opgelost was dat der snelle concenratie van onze krach ten onder een eenhoofdige leiding en met den wensch, kleine voordeelen. op te offeren voor den algemeene voorwaarden voor de overwinning. Engeland. De rede van Lloyd George te Parijs heeft in het parlement en onder hat pu bliek buitengewoon groote opgewondenheid veroorzaakt Dp dagbladcorrespondenten verklaren, dat zij bat eeni-ge onderwerp van gesprek vormde in de wandelgangen van het Lagerhuis en dat er verschillende meeningen over uitgesproken worden. Som migen zijn van opinie, dat indien zulk oen rede noodzakelijk was, Zij in geheime zitting van bet Lagerhuis had moeten wor den gehouden. Anderen verklaren, dat) Lloyd George sprak tot Engelands bondgenooten. In het Lagerhuis vroeg Asquith of de pTemier de juiste werking] van den voorge stelden intergealïieerden raad,in. het bij hoop en hartstocht van een jaar geleden vlamden weer op als een ingerekend vuur, waariu plotseling gepookt wordt. Bijna negen lange maanden had hij Adda trachten te vergeten, dat wil zeggen, iiij bad beproefd haar uit zijn gedachten te ver bannen want om iets geheel te verge ten, waarin ons jhart betrokken is geweest, is onmogelijk en in hoofdzaak' was hem dat gelukt, Slechtsop onbepaalde oogen- blikken, wanneer zijn werk niet presseerde, verscheen haar gelaat weer voor zijn geest en naar gelang de weken verstreken, werd dat minder levendig en duidelijk. Hij ver heugde zich daarover, want hij wenschte niet aan haar te deuken. Hij had zich wel honderdmaal voorgehouden, dat zij het her inneren niet waard was, dat zij even on bestendig was als de wind en wispelturig als het weer. Bovendien, zij Was de vrouw van een ander, paar hij meende en als zoodanig geheel uit zij'n leven verdwenen. Nu kwam hij tot de ontdekking, dat zijn ooTdeel omtrent Tiaar geheel verkeerd was geweest Er was een nieuw, helder licht op haar gedrag geworpen. Het verhaal, dat hij had gehoord, had alles veranderd. Zjj was niet de vrouw van Fejnlove zij was nog vrij. Zijn brein hield vast aan twee feiten met 'de volharding var. een éémsdhelpig] weekdier aan een rots. Het eerste was, dat biet bericht van zijn dood haar zulk een fjebok bad gegeven, dat «jf daardoor. zonder van zijn militairen staf zou willen uiteenzetten. Lloyd George, die met gejuich ontvangen werd, verklaarde De beste wijze, waarop ik deze vraag kan beantwoorden, is voorlezing te doen van de voorwaarden der overeenkomst tusschen de regeeringen van Frankrijk, Italië en Enge land betreffende de instelling van een op persten raad der geallieerden. Na het doel en wezen van den Opper sten Oorlogsraad uiteen gezet te hebben zeide hij nog: Mocht het Huis een gelegenheid wen- sehen, om dit zeer belangrijk onderwerp alsmede mijn redevoering te Parijs te be spreken, dan stel ik voor de zitting van Maandag daartoe te bestemmen. Denemarken. De bijzondere correspondent van de In- depenidance Beige schrijft>,Ik veMesim van betrouwbare bron, dat weldra onder handelingen zullen worden afgesloten tus schen Denemarken en Duitschland, waar bij het laatste land zal toestemmen ineen grenswijziging tengevolge waarvan het dis trict Hadersleben zal worden afgestaan aan Denemarken. Dit district maakt een deel uit van het hertogdom Sleeswijk, dat vroe ger door de Duit.schers geannexeerd ward. De onderliandelingen zullen weldra afloo- pen. rnaar de afstand van deze streek zal niet voor het einde van den oorlog plaats hebben en zich slechts uitstrekken tot het gebied, waarin de Deensche taal wordt ge sproken. Het doel van dezen afstand is gelegen in het feit, dat Denemarken onlangs 90mil- Iioan kronen heeft ontvangen van Amerika voor den afstand der Deensche eilanden) en deze som is aan Duitschland ter hand gesteld als schadeloosstelling* van de wijzi ging der Deensche grens. Oostenrijk-Hongarij e- De bladen leggen bij de bespreking yan de redevoeringen van Lloyd George en Painlevé er den nadruk op, »dat de Engel- sche minister nog nooit zulk een openhar tigheid heeft aan den dag gelegd, waar hij niet alleen de rampspoedige nederlaag1 van Italië in zijn vollen omvang toegaf, maar ook alle rampen, waardoor de Entente in het verleden getroffen werd, openlijk er kende. Italië. Na een redevoering van. Orlando heeft de Kamer met geestdrift een motie aangeno men, waarin de noodzakelijfkheid wordt uit gedrukt van de nationale eenheid en die aan wending van alle krachten, om den vijand bij rijn inval het hoofd te bieden met de hulp van het dappere leger en in het -ver trouwen op den steun der geallieerden. De „Berl. Lok. Anz." meldt Uit Bazel; Uit Rome berichten de Zvvitsersche bladen, dat men in Vaticaansche kringen spoedig de publicatie van een nieuwe nota van den Paus verwacht, over de vredesvoor waarden, die aan ieder der oorlogvoerenden afzonderlijk zal wonden gezonden. Amerika. Overeenkomstig den door Wilson gege ven raad zijn alle stakingen, waardoor re- geerintgswerfc in de scheepvaart-, munitie-, scheepsbouw- en andere met den oorlog in verband staande bedrijven zou worden be lemmerd, door de bouwvakiafdeeling van den Amerikaansehen Arbeidersbond Voor geëindiigd verklaard. 1 Een conferentie van vertegenwoordigers der arbeiders in de bouwvakken en verte genwoordigers van de regeering zal binnen kort te Washington worden gehouden, ten einde den toestand te bespreken. In tusschen is aiam alle staklers order ge geven het werk te hervatten. geheel uit haar evenwicht was gebracht en haar gevoel maandenlang dood was ge weest. Het tweede, dat, toen zij weer nor maal was geworden, zij weigerde met Fen- love te trouwen ondanks alles wat hij of haar vrienden ook mochten aanvoeren. Die feiten waren vol beteekenisl Had zij 'hem niet lief, niet innig lief gehad, dan zou 'het bericht van zijn dood haar niet op die wijze hebben getroffen en was zij hem niet trouw in haar gedachten, dan zou zij, toen zij beter werd, niet hebben geweigerd het huwelijkscontract na te ko men. Het was niet moeielijtó zich in haar plaats te stellen. Hij wist hoe zeer haar vader en zuster er op gesteld waren, dat zij 'met Fenlova zou trouwen. Hij begreep de pressie, die zeker op haar was uitgeoe fend; het nieuwe argument dat gebruikt was dat zij op een haar na getrouwd was (geweest het voortdurend aandrin gen 'en zeuren van haar zuster Jane. En toch had zij aan dat alles weerstand ge boden, terwijl zjj al dien tijd geloofde, dat (hij dood was. Hunter "had beweerd, dat hij, haar niet kende. Dat was waarschijnlijk waar. Zij was blijkbaar een edeler en dappexdieq vrouw dan hij had gemeend. Hier was 'een voorbeeld van oprechte trouw ©ven '.zeldzaam als mooi. In plaats van haar 'te Verachten, zooals hij had gedaan, moest hij voor haar knielen, haar vereeren. Toen begon hij zich af te vragen, wat zjj nu wel van hém zou denken; Wat zjj yan hum «had gedacht, was gebte&ep, Ter zee. Twee Engelsche oorlogs- I schepen vernietigd. 1 Een Engelsche torpedojager en een kleine monitor, die samenwerkten, met bet leger in Palestina, zijn door een vijandelijke duikboot in den gronid geboord. Van de beide oorlogsschepen worden rasp. zeven en 26 man vermist In de lucht. LONDEN (officieel). Op 't vliegkamp van Houttave is een bomaanval ondernomen. Veel bommen zijn geworpen, met goede uit werking. Men meldt treffers op loodsen. Al onze toestellen keerden behouden terug. De Fronten. Het Journal de Genève deelt mede, dat over land eiken dag 10 tot 12.000 Fransche en Engelsche manschappen naar Italië wor den vervoerd. Het hulpleger zou thans on geveer 150.000 tot 200.000 man bedragen. BERLIJN, 14 Nov. (Wolff.) Duitsch stafbericht. In de Zeven Gemeenten heb ben onze Hoepen in storm de dik be sneeuwde hoogtestellingen der Italianen ten Oosten van Asiago en het pantserfort op den Llonte Lisser genomen. Primolano en Fejtre zijn in ons bezit. Langs de Beneden-Piave geschutvuur. Behalve de reeds in het Duitsche leger- bericht medegedeelde vermeldt het com muniqué uit Weenen nog de volgende feiten De Centralen staan thans van. den Pa- subio tot de zee overal op Italiaansch ge bied. Aan het Ledromeer wierpen de Oosten rijkers den vijand uit, twee steunpunten, waarbij gevangenen en machinegeweren in hun jianden bleven. Primo Lano ligt aan de Oostenrijksch- Italiaansche grens, in het Suganadal aan de Brenta. Feltre ligt aan de Piave. R0ME«, 14 Nov. Gisterochtend in de vroegte trachtte de vijand na een korte, maar krachtige artillerie-actie een aanval te ondernemen tegen, onze stellingen van het Ledro-meer tot het Garda-meer. Deze aanval werd door onze troepen afgeslagen. Op het Asiago-plateau trokken onze troe pen, die vooruitgeschoven stellingen bezet ten, in den nacht van den 13en November, na herhaalde vijandelijke aanvallen te heb ben afgeslagen, op een achterwaarts ge legen linie terug. Gisternamiddag deed de vijand van de hoogten ten Zuiden van Gallio een aanval op den Sisenol-berg, maar werd terugge slagen. Van den sector van de Asiago tot het Sugana-dal hadden onze vooruitgeschoven posten levendige gevechten met don vijand, die van het front van den Piana cLi Mar- cesina, den Monte Delia Forcellona enden Monte Lisser af, oprukte. Tusschen de Brenta en de Piave bezet de vijand de linie FezzeLamon Fomzaso Feltre. In partieele acties hebben onze dekkingstroepen te Fezze en in de forten van Cima di Campa en Cima(di Lan den vijand krachtig weerstand geboden. Aan de Liase is de gevechtsbedrijvig heid toegenomen. De artillerie is beider zijds krachtig in actie. Vijandelijke pogingen, om de rivier over te trekken tusschen Quero en Fener, iver- den met groote verliezen voor den vijand verijdeld. Levendige gevechten worden geleverd te Grave dl Papadopoli en te Zenson, waar onze tegenaanval voortduurde, maar de vijandelijke strijdkrachten nog niet geheel kon terugdringen. Te Grisolera konden vijandelijke afdee- lingen vasten voet krijgen in de moerassige streek tusschen de Piave en Vecthina Piave, waar zij echter tot staan-werden gebracht In den loop van den dag maakten wij 121 krijgsgevangenen en veroverden wij eenige mitrailleuses. iOnze vliegtuigen deden weor een aantal luchtaanvallen. LONDEN, 14 November. Op de reeds maar 'zou zij hem nu nog wel met zulke gunstige oogen beschouwen? Zij had maandenlang geweten, dat hij leefde 'en zou natuurlijk veronderstellen, dat bij wist, dat het huwelijk niet had plaats gehad. 'Al de feiten en omstandig, heden Wanen algemeen eigendom; zij zou meenen, 'dat Mj zich van dat alles op de hoogte bad gesteld. En wat dan? Zij kon slechts één gevolgtrekking mm ken en wel dat bij baar niet weer wenschte te 'zien. Hij was baar vader te hulp ge komen, 'maar Mj had haar naam niet ge noemd, 'nilet gevraagd of zij het goed maakte of 'ziek was, of zij leefde of dood was. Hij bad verder geen belang in Richard Bardell getoond, was nooit naar bet hotel teruggekeerd om te informeeren. Zulk een handelwijze was zeker niet geschikt om hem in haar oogien ie ver heffen. Als hij ooit liaar ideaal was geweest, zou Mj dat zeker nu niet langer zijn. Zelfs een gewone vriendschap verdiende meer belangstelling dan Mj had getoond. Evenals de 'slinger altijd van het eone uiterste naar het andere zwaait, begon Mj zichzelf langzamerhand te onderschat ten en hoe meer Mj zich' onderschatte, des te verhevener werd zij in zijn oogan. En 'toch scheen er door al de duister nis, 'door al de verwarde gedachten heen ©en heldere straal vol' licht Zij.Vas vrij en weer volkomen de oude en Mj was het; die haar had gered. Het zien van zijn gezicht had haar een schok gegeven, die haar uit haar lethargie had opgewekt, baar weer normaal had doen worjeten om hetzij sij medegedeelde toenemende artillerieactie van den vijand, volgde Jisterenaamiddag een aanval op onze hoogtestelhngen. ten noorden van Passchendaele. De aanval werd glad afgeslagen. Overigens viel er niets bijzonders voor. BERLIJN, 14 Nov. In Vlaanderen werd de artillerie-actie tegen den avond hevi ger, vooral bij Dixmuiden en Passchendaele. PARIJS, 14 Nov. Op den rechteroever van de Maas was de wederzrjdsche artillerie krachtig in actie. De Franscben ondernamen met goed ge volg verscheidene verrassende aanvallen tegen de Duitsche linie, inzonderheid ten, Zuid-Oosten van St Quenti'n, ten Oosten van Sapigneul en in het Bois de Chaume. Ze maakten een 12-tal gevangenen. Overal elders verliep de nacht kalm. SOFIA, 14 Nov. Aan het geheele front heerschte zwakke artilleri«e-bedrijvigheid. In het Skumbi-dal joeg een Oostenrijk- Hongnarsche verkenners-afdeeling een vijan delijke patrouille-macht uiteen. LONDEN", 14 Nov. Generaal Allenby rap porteert dri 13 dezer: Na een verwoed gevecht op 12 Novem ber met Turksche strijdkrachten, welke ge poogd hadden nieuwe stellingen in tie nemen aan de Vradi-Sukereir, 12 mijlen ten Noor den van Ascalon, werd de vijand denl3en door een gecom bineerden aanval van onze bereden troepen en infanterie uit deze stel lingen verdreven en gedwongen over een afstand van 5 mijlen terug te trekken naar Wadi Stupay, 8 mijlen ten Zuiden van Jaffa. Onze troepen veroverden de krachtig ver sterkte posten van den vijand bij Mesmigch Kiatrah en Mughar, en bezetten thans de linie van Eltineh in liet Oosten, van Ka- trah en Yebna tot aan de zee. Reuter verneemt, dat te Londen bericht is gekomen, dat generaal Allenby de laat ste stellingen der Turken heeft aangevallen, en den Vijand 9 mijlen naar het Noordten heeft verdreven, daar waar de hijbelsche plaats Hebron lag. De stelling bestrijkt Jaffa, Ramlen en het spoorwegkruispunt naar Je rusalem. Volgens de tot nu toe ontvangen bijzon derheden heeft een van Allenby's cavalerie- divisies 1100 gevangenen gemaakt en 14 machinegeweren en 2 stukken geschut ver overd. BEETCfENLAm De Bastlsehe legatie. De Russische legatie te 's-Gravenliage deelt mede, dat zij van het begin van den staatsgreep der maximalisten af geweigerd beeft de personen, die te Petrograd de regeering hebben verdrongen, als wettelijk gezag te erkennen. Pest op Java. (Officieel.) Volgens van den gouverneur- generaal van Nederlan'dsch-Indië ontvangen, telegrafisch bericht, is tengevolge van de uitbreiding van de pest te Ambarawa en om dat de opsporing van pestgevaüen te Sa- latiga dit nodUig maakte, de geheele re sidentie Semarang Mj hét pestgebied in gelijfd. Voorwaardelijke veroordeellng. Naar het „Wkbl. v, h. Recht" verneemt, is er een ontwerp tot invoering van de voorwaardelijke veroondeeling hij de mili taire rechtspraak in bewerking. De Vareen. Staten on Nederland. Reuter seint d.d. gisteren uit Washing ton, dat het departement voor de voed selvoorziening in onderhandeling is met de buitenlandsche eigenaren van voedings middelen, die in New-York zijn opgesla gen. Het doel dier onderhandelingen is, bedoelde voorraden aan te koupen en zo nog genegenheid voor hem voelde of niet, zoo moest zij zich toch dankbaar 'jegens bem gestemd voelen, dat Mj haar voor een lot had bewaard dat erger Was dan de dood. Maar Wat Kem misschien nog wiel het meest vei baasde, was, dat zijn liefde zoo plotseling weer in al' Kaar kradht was ont waakt Twintig uren eerder zou Mj hebben gezegd, 'dat die dood was. Nu vloeide zijn bloed als kwikzilver door zijn aderen. Hij had nooit iemand anders liefgehad dato! Adela en Mj had haar met al het vuur van zijn aard bemind. Nu Ontdekte hij als onder een scherp licht, dat Mj haat] nog liefhad, haar met een innigheid liefhad, die te grooter was naar rrtscte zij zooi lang] was opjgiekropt geweest Hij Viel tegien 'den morgen in' een on rustige n .slaap en toen hij wakker werd, stroomde het volle daglicht de kamer bin nen. Hij sprong uit zijn l>ed met een' vreemde rilling van opwinding in zijn aderen. Den vorigen morgan had hij aani niets gedacht dan aan zijn werk, nu wenkte iets 'anders hem, nieuwe hoopt was in zijn hart ontloken. Hij hield van zijn werk, hield er hartstochtelijk veel van, in den laatsten tijd had Ijij voor niets anders geleefd, maar bij werk, met hoeveel toewijding men. dat ook doet, moet af en toe iets ko men, dat het veraangenaamt 'Alles wordt helderder en vrooljjkei; als liefde 't hart verwarmt. 1 1 (Wordt vervolgd}, Dei» courant verschijnt dadelijks, mét nit- joudering van Zon- en Feeatdigra. Pnjs per kwartaal, met inbegrip van 5 ets. incassokosten: 1 1.30; franco per poatf 1.76. Prijs per week: 10 cents, Aftonderljjko nummers 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adverlcutien voor het eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf nor aar. het Bureau besorgd lijn. Een bepaalde plaats van advertenties wordt niet gewaarborgd, SCHIEDAflffSCHE COURANT prjjs der Advertentiënvaa 1—5 regels 11,30; iedere regel meer 25 cente. Beclames 50 cents per regel. Adrertentien in het Zaterdagavondnammer met 10 yerhoo- ging. Incassokosten 5 centspostkwitanties 10 cents. Tarieven van adrertentien bjj abonnement ïjn aan het Bnreac vrknjgbaar. Dagelijks worden Kieïne^Advertentien op genomen k 40 cents per advertentie van hoogstens 30 woorden; ieder woord meer 2!/. cent, bij vooruitbetaling aan het Bnrean „te voldoen.

Schiedamsche Courant | 1917 | | pagina 1