V Se oorlog. Zaterdag 1 fDecember 1917. WVROEGER DAGEN. 7Q,t8 Jaargang. Uit de Tweede Kamer. W Intercomm. Telefoon No. 103. Ho. <5616. BUREAU: LANGK HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele 8f. en aankondigïhgen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Het verbod van vervoer van calcium car bid is niet van toepassing op het vervoer ia ot ten behoeve van den militairen dienst. De aflevering en vervoer van ongeschild eikenhout waaronder ook te verstaan eiken- hes- en eikenheester is verboden. 'Het voorgaande verbod is niet van toe passing op hout van grootere doorsnede dan 30 c.M. Van het voorgaande verbod kan, onder daarbij te stellen voorwaarden, ont heffing worden verleend door het R. D. H. L. Ten kantore van het Dislributiebureau, Oude Kerkof 4, ligt ter inzage voor belang hebbenden eene regeling voor de distributie en het vervoer van ijzer en staal uit voor raad. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op het le lid van artiael 4 der verordening houdende bepalingen ter voor koming van Bi andgevaar en tot regeling van het blusschen van brand, luidende: „Ieder gebruiker van een pand is verplicht de'daarbij behoorende rookkanalen ten min ste éénmaal in bet jaar te doen vegen." Ten einde te kunnen bewijzen dat aan deze verpl chting is voldaan, worden belang hebbenden er op gewezen, dat het aanbe veling verdient aan den schoorsteenveger een kwitantie te vragen en deze te bewa ren om op aanvrage te kunnen vestoonen. 372/40 BUITENLAND^ Het voorstel omtrent wapen stilstand en vrede. De Russische gedelegeerden seinenDe Russische n Duitsche gevolmachtigden zullen Zondagmiddag bijeenkomen bij den overweg van' den spoorweg DunaburgWilna, ten westen van het dorp Roekhlisky tussehen de beide vijandige militaire liniën. In een extra- hein zai men zich dan begeven naar het Duitsche hoofdkwartier aan het oostelijk front, Brest—Lilowsk. In het Huis van Afgevaai digden heeft de 0o3tenrijksche minister-president Seidler een verklaring afgelegd, waarin hij zeide dat de O.-Ö. regeering bereid was aan de Russische aitnoodiging gevolg te geven en besloten heeft de in'eidende onderhandelingen in verzoe ningsgezinder! geest te voeren met het sluiten van een vrede als einddoel, een vrede welke voor de partijen die het verdrag sluiten gelij kelijk eervol is en zal uitgaan van het begin sel «zonder territoriale en economische ge weldpleging". Hierbij zal de O.-H. regeering het recht der met haar aan het vredesverdrag deélnemende staten erkennen om den tot hen behoorende volkeren de volle vrijheid van be slissing over hun politieke toestand toe te staan en zal zij zich van iedere inmenging in hun binnenlandsche toestanden onthouden, maar zij zal harerzijds verlangen, dat iedere inmenging in de O.-H. staatsorganisatie ach terwege blijft. Deze verklaring werd herhaaldelijk door toejuichingen onderbroken. Naar het Emgellsch van' Merr. ALFRiBI) SIDGWICK. U) Rosalinde sloot Je piano en ging de ka mer uit om zich gereed te maken voor do kerk. Toen rij door de vestibule ging, zag 'dj Tony, en volgens een ingeving han- delend, sprak zij hem aan „Waarom Joop je niet naar de kerk?" zei 'Zij. „Het heeft opgehouden met regenen." „Zoo?" zei Tony, die een hengel nakeek en dicht bij een raam stonld. Hij keek naar huiten onder het spreken. J „Afschuwelijk weer voor Kerstmis," zei -hij, „ik wou wel thuis blijven." ,;Ben je niet oud genoeg om te doen, wat je wilt?" vroeg zij. Hij wachtte even, voordat hij haar ant- boordde en. zei toen, „ik ben even afhan- 1 'lelijk als jij." „Hj heet een man te zijn," zei zij verach- - lelijk. „Ik ben maar een meisje." Tony legde zijn hengel neer. „Kijk eens, :|:Rosy," begon hij. j|- „Wij kunnen hier niet praten," riep zij. t>'°* „Loop naar de kerk met mrj." 'if-Zij wachtte ademloos zijn antwoord af ISS' zij bloosde, toen zij naar zijn gelaat Jgag,' dat zij weel beter kende dan haar w wgen. Hij aou stijfhoofdig en vervelend zijin. Engeland. De Engelsche Pers bespreekt den brief van Lord Lansdown en keurt die over 't aigemeen af, doch dat geschiedt in voorzichtig gestelde kritiek, omdat, zooals in een der bladen, de „Morning Post" wordt gezegd door zijn anciënniteit Lord Lansdown een zekere positie in het Hoogerhuis inneemt, welke echter geen reden is, om onvoor waardelijk vertrouwen in zijn oordeel of in zijn moed te stellen. De vrees wordt uitgesproken dat door den brief nieuwe moed zal gebracht worden in het Duitsche volk, terwij 1 de Engelsche Pers eerst over vrede zou willen spreken als de Centralen over de grenzen in dat Rijk waren teruggeworpen. Het schijnt dat geen der vroegere collega's van Lord Lansdown van den brief heeft ge weten voor die in de Pers verscheen. De „Manch. Guardian" ziet in het program door Lord L. gegeven niets waartegen de geallieerden bezwaar kunnen hebben, terwijl de politieke medewerker van het blad ver klaart dat de afgev.-i ardigden van beide par tijen den brief gunstig beoordeelden. DnitscM&nd, De rede van den nieuwen kanselier heeft een goede pers in Duitschland gevormd en geconstateerd wordt daarin dat de hartelijke woorden door graaf Hertling tot het Russische volk gericht, Jevendigen weerklank vonden in den geheelen Rijksdag. Het wordt geprezen dat de kanselier zoo ronduit, duidelijk zijn bereidwilligheid tot onderhandelen uitte. Ook heeft de principieele verklaring omtrent Polen een gunstigen indruk gemaakt. Amerikaansche krijgsgevangenen. Uit bet veld wordt aan het «Hamburger Fremdenblatt" geschreven: De eerste Amerikaansche soldaten, die ons in handen gevallen zijn, werden gevangen genomen na een buitengewoon verbitterd handgemeen, waarbij met geweerkolven, vuisten en handgranaten flink gewerkt werd. De jonge mannen uit het land der vrijheid zijn krachtige sportieve figuren met een goed moedig lachje in hunne blauwe oogen: zij toonen zich verwonderd, dat wij hen niet onmiddellijk fusilleerden, hetgeen' men hen in de Fransche opleidingskampen schijnt te hebben wijsgemaakt. Op de vraag, waarom Amerika oorlog met Duitschland voert, geven zij zonderlinge antwoorden. Het tot zinken brengen van Amerikaansche schepen door Duitsche duik- booten klinkt wel een weinig afgezaagd. De een meent, dat de voornaamste reden is de slechte behandeling van België, terwijl een ander er La Fayette bijhaalt. De Duitsche soldaten zijn over het alge meen zeer verbitterd op de Amerikanen, want het revanchedenkbeeld, waarvoor de Franschen vechten, is voor hen begrijpelijk; waarom echter Amerika zich in den oorlog heelt oegeven blijft voor hen een raadsel. Frankrijk. De conferentie. De „Echo de Paris" meldt, dat de confe rentie tot zeer bevredigende resultaten is gekomen; er is volkomen overeenstemming bereikt over de behandelde kwesties. Zater dag of Zondag zal de conferentie eindigen. Het geinterallieerde ooriogscomité zal Zater dagmorgen te Versailles bijeenkomen. Het blad zegt, dat de pogingen vanLenin en Trotzky vooral erop gericht zijn ons hen te doen volgen in hun afvalligheid. "Wij kun nen verklaren, op grond van verklaringen van bevoegde personen, dat de mislukking van die poging verzekerd is. Indien Duitsch land het lijden en de ellende wil vermijden, welke voor dit land en nog meer voor Oos tenrijk een voortzetting van den strijd mee brengt, dan zal het een anderen vrede dan dien van Lenin moeten voorstellen. De Duit sche propaganda en corruptie is mislukt in de andere Ententelanden, zoodat Duitschland niet kan rekenen op de verslapping van het moreel bij de geallieerden. „Vader sprak gisteren met me zoodra ik thuis was," vertelde hij. „Het spijt me dat ik zoo dom deed met die brieven, Rosy. Ik hoop, dat niemand onaangenaam tegen je was." „Het zou er niet veel op aan komen, hoe onaangenaam zij warenbegon zij, maar kon niet verder gaan. Wat zij zeggen wilde, klonk onbeschaamd en onwaardig. Hij was gewoonlijk slechts Tony, maar juist voor één moeilijk oogenblik was hij een bewon deraar, die den aftocht blies. „Ik weet, wat je bedoelt," zei hij on rustig. „Ik wilde, dat ik wist wat jij meent," riep zij. „Ik meende niet veel bijzonders," zied To ny, de gelegenheid aangrijpende. „Ik zie ten minste, dat tj.et piet gaan zou. Wij zijn neef en nicht, -je woont hier en Vader is sterk tegen ons. Misschien is de sop de kool niet Waard: voor jou of voor mij. De zal altijd veel van je houden, Rosy, en het laatste, wat ik zou willen doen, is je plannen in eenig opzicht in den weg staan. Vader zegt, dat we niet onder één dak kunnen wonen, tenzij wij elkander opgeven." „Heb Ik dan niets te zeggen? Tel ik niet mede?" De natuurlijke toon van een vrouw, die zich als een onbeduidend nummer in eten zaak tussehen mannen behandeld ziet, ver hief zich als een plotselinge vlam in Ro salinde. Haar'houding werd strak en haar verontwaardigde toon deed haar neef zich duizend mijlen weg wenschen. Naar aanleiding van de intergeallieerde conferentie te Parijs schrift de „Temps" o. a.: „Het publiek verwacht, dat de ge allieerde regeeringen allen schijn en alle ijdele gevoeligheden ter zijde zullen stellen, alsook al wat misleidt en al wat verdeelt en dat zij de werkelijkheid vastberaden onder do oogen zullen zien Het blad wijst er op, dat Duitschland groote voordeelen denkt te trekken uit de ineenstorting van Rusland en het eindigt aldus «Alle beweringen omtrent gematigdheid van Duitschland zijn slechts gevaarlijke leu gens. Wij tarten Hertling, de Duitsche oor logsdoelen te preciseeren." Het «Journal des Débats" zegt: «De han gende quaesties moeten zonder achterdocht worden opgelost. Wij zijn onder vrienden, onder bondgenoten. Laten wij dus geen listen gebruiken. Men slaagt slechts door openhar tige verklaringen. Anders zou de conferentie een betreurenswaardige komedie zijn. Ieder moet zeggen, hoe hij de oorlogvoering en de ontknooping opvat. De opofferingen der geallieerden zijn gemeenschappelijk. Geen hunner mag daarvan gebruik maken voor eigen voordeel, welke niet met het algemeen belang in overeenstemming zijn. Rusland. „Soeialdemokraten" meldt via Stockholm uit Petrograd: De Russische regeering besloot nieuwe ambassadeurs te Londen, Parijs en Rome te benoemen. Voor deze functies zijn aanhangers van de partij der bolsjewiki be stemd. Alle Entente-diplomaten protesteeren te gen de publicatie der geheime documenten, Zij besloten naar Stockholm te vertrekken en de vertegenwoord ging hunner regeerin gen op te dragen aan bijzondere gevolmach tigden. „Nowaja Sjisn" deelt mede, dat de bevel hebber der Oostzeevloot, admiraal Wede- setzki, afgezet en door Oodhen vervangen is. De uitslag der verkiezingen in Petrograd is, dat de helft der afgevaardigden behoort tot de bolsjowiki, daarop volgen de kadetten. De berichtgever van de „Times" te St. Petersburg seint aan zijn blad, dat de broe der van den ex-Tsaar, grootvorst Michael, gearresteerd is en gevangen gezet in het Srnolny-Instituut. Savinkoff, de vroegere onderminister van oorlog, heeft huisarrest. De Fronten. Aan het Westelijk front bij Kamerijk schijnen de gevechten weer ernstiger te wor- des. Bourlon schijnen de Engelschen bizon der gaarne in handen te krijgen. Het gisteren gepubliceferdeüuitsche leger- bericht meldt: In Vlaanderen, in den namiddag, tussehen het Houthulsterbosch en Za~ndvoor.de, leven dige artilleriestrijd, die vooral hij Poelkapel- le en ten N.W. van Gheluvelt met groote he vigheid weid gevoerd. Onze stormtroepen gingen, nabij de kust, tot den aanval over, drongen op enkele pun ten in de vijandelijke linies, en brachten een aantal Fransche en Engelsche gevan genen binnen. Bij Armentières, Lens en ten Z.O. van Atrecht toenemende vuuraclie. Op het slagveld van Kamerijk deden de Engelschen in den vroegen ochtend, na he vig artillerievuur, een aanval op onze stel lingen ten W. van Bourlon; zij werden ech ter met zware verliezen afgeslagen. In de streek van St. Quentin was de ar tillerie-actie heviger dan de vorige dagen. Terwijl het avondbericht zegt: Op het slag veld bij Kamerijk zijn nieuwe gevechten ont brand, die een voor de Duitschers gunstig verloop namen. Legergroep-Duitsche KroonprinsOnze stormtroepen deden met succes een inval, ten N. van Beaumont, en brachten gevan genen mede. Op beide oevers der Maas nam het vuur tijdelijk toe. Je weet, hoe Vader is, zei hij, na ©en ijk oogenblik. „We kunnen mets tegen hem doen." „Hij wil, dat je Amy zult trouwen." „Hoe weet je dat?" „Zal jc het doen?" „Ik heb geen ja en geen neen gezegd Er is volstrekt geen haast bij. Zeg, Rosy..." „Wat?" „Je zult te laat voor de kerk zijn." -„Ik ga niet naar de kerk. Ik ben er niet voor gestemd," zei zij kortaf en verliet hem. Tony keek haar na en nam toen zijn hengel weer op, maar zijn belangstelling er in was verdwenen. Hij wilde, dat Rosy zijn frontverandering niet zoo erg opnam en daardoor alles zoo moeilijk maakte. Hij wilde dat zij in Amy's plaats was geweest De gedachte aan een huwelijk ergerde hoi, maar als Rosy hem vierduizend pond per jaar én nog geld van zich zelf had mode- gebracht, zou het vooruitzicht dragelijk zijn geweest. Hij was volstrekt niet zeker, dat hij de wenschen van zijn vader met betrek king 'ot Amy kon vervullen, zelfs voor vier duizend pond per jaar. Hij had een onrus tig gevoel, dat zij hem zou willen verbe teren, en ofschoon het uitstekend is verbe terd te worden, is hot een onaangenaam proces voor iemand van Tony's karakter, vooral wanneer het levenslang en streng dreigt te zijn. Waarom ben je niet naar de kerk ge weest, Rosalinde?" zei Lady Tuft, toen do familie aan.' den koffiemaaltijd zat. „Was je ziek'?" i 1 Legergroep-hertog AlbrechtOp vele plaatsen, voornamelijk in de Sundgau, leven dige actie der Franschen. Sedert 24 November verloren onze tegen standers, in luchtgevechten en door afweer geschut, 30 vliegtuigen en 3 ballons captif. Luit. Buchler schoot zijn 30en, luit, Bon- gartz zijn 25en, luit. Böhme zijn 24en, luit. Klein zijn 21en tegenstander neer. Sir Douglas Haig meldt: Een vijandelijke afdeeimg, die poogde gis teravond onze linies te naderen in de buurt van Gavrelle, werd verdreven voordat zij onze loopgraven had bereikt. De vijandelijke artillerie was zeer actief, gedurende den nacht, op verschillende pun ten ten ZW. en ten W, van Kamerijk en ten O. van Yperen. Het Fransche avond-communiqué bepaalt zich tot het volgende: De nacht was kalm op het geheele front, behalve in de Ar- gonne, waar de wederzgdsche artillerie zeer actief was, en in de streek van Chambret- tes, waar na een reeks hevige beschietingen, de Duitschers een aanval deden, die volko men mislukte. Van het Italiaansche front wordt van O.-H. zijde gemeld In Venetië artillerievuur van afwisselende kracht. Het Italiaansche bericht luidt: Artilleriestrijd langs hat geheele front, die vooral levendig was m de streek van de Meletta (Asiago-plateau) en in de vlakte van de Midden- en Beneden-Piave. In de kuststreek trof het vuur van een Britschen monitor een schipbrug, die de vijand ter hoogte van Passerella over de rivier geslagen had, en vernielde deze ge deeltelijk. Bjj Asiago werd een vijandelijk vliegtuig in een luchtgevecht omlaaggeschoten. In den afgeloopen nacht werden de vij andelijke kampen tussehen Feltre en Fon- zaso krachtig door Italiaansche vliegtuigen gebombardeerd. Op de gevechtsterreinen aan den Balkan blijft de strijd tot kleine gevechten zich bepalen. Uit Bulgarije luidt de mededee- ling Op de hellingen van de Makra Pianina dreven wij met vuur vijandelijke verken ningsgroepen terug. Ten o van Monastir en aan weerskanten van de Vardar levendig artillerievuur. Ten n. van Monastir deed de vijand vergeefs een gasaanval. In een lucht gevecht werd een vijandelijke vliegmachine neergeschoten door een Duïlsch onderofficier. Dat bepaald zich dus tot het zuidelijk gedeelte van het terrein, terwijl het O.-H. bericht mededeelingen doet over den strijd in Albanië. Dat luidt: In Albanië ondernamen Bosnisch-Herzego- winische jagws in den nacht van 28 Nov. een welgeslaagde actie. Zij doorwaadden de rivier, drongen tot in de Italiaansche linie door en kwamen met gevangenen en een groote hoeveelheid oorlogsmaterieel terug. Het deel van het oostelijke front, waar het Roemeensehe leger staat, blijft nog woelig. Van Roemeensehe zijde wordt daar omtrent gemeld: Ten Z. van het Tsicazdal deden Russi sche verkenners een aanval op een vijande lijken post, dien zij verdreven, waarbij wapens en munitie werden buitgemaakt. In de streek van Crancini belette de Rus sische artillerie tweemaal een verbroederings poging des vijands. Het Turksche legerbericht [van het front in Palestina luidt: De door ons begonnen operaties worden voortgezet In den nacht van 27 Nov. trachtte de vijand vergeefs de gisteren door ons ver overde stelling ten z. van de Andzja en Aboe Ledsja te heroveren. Al deze pogingen werden verijdeld. Op den rechtervleugel wordt het geleidelijk rustig. De vijandelijke sche pen, door onze vliegers belemmerd, namen geen deel aan de actie. Een aanval op den rechtervleugel gelukte; wij maakten veertig „Neen," zei Rosalinde. „Ik ben inplaats daarvan gaan wandelen." „Gaan wandelen in dit weer... Al leen?" „Ja," zei Rosalinde, en ging door met 't rundvleescJi en do Brusselsche spruitjes, die, het behoeft nauwelijks gezegd te wor den, op Kerstdag in See ton voor het tweede ontbijt gegeven werden. „En hoe bob jij je morgen doorgebracht, lieve?" ze' Lady Tuft tot Amy, en zij gaf baar ontevredenheid over haar nicht te kennen door een verandering in haar toon, die opmerkelijk was. „Als ik verkouden ben, gevoel ik me altijd zoo dom als een uil," zei Amy, „daarom heb ik maar een roman gelezien." „Ik |h oop, dat hij aardig was," zei Sir Lucius. „Neen. Tl ij handelde geheel over een dwazen jongen man en zijn liefdesgeschie denissen." „Dat zou je van eenige zeer knappe romans kunnen zeggen," waagde mevrouw Cloudesby te uiten, „Vindt u?" zei Amy; en toen veranderde zij van onderwerp. Zij wilde Vveten, waar om de post zoo laat was., Zij had nauwe lijks een antwoord gekregen, toen hij Kwam, en heel weinig voor de familie, maar een groot panlat pakjes en brieven voor de gast bracht. Mevrouw Cloudesby Kreeg in 't geheel niets en Rosalinde alleen een kor ten. groet -op een kaart uit Corn wallis. Zij hadden geen vrienden, „Hoe Komt het?" vroeg Rosalind® baar gevangenen en veroverden eenige mitrailleurs en ander oorlogstuig. De heer Marchant heeft, zooals begrijpelijk was, in de eerste plaats zich en zijne partjj- genooten schoon willen wasschen van het feit, dat zij door hun hardnekkig verzet tegen het optreden van een Concentratiekabinet, nadat de sociaal-democraten de twee aange boden portefeuilles hadden geweigerd, méde verantwoordelijk staan voor het optreden van het extra-par,ernentair kabinet, maar dit is hen al heel weinig gelukt. Wij hebben daarbq het wijze woord vernomen, dat niets gevaar lijker is voor eene staatkundige partij dan zich als meerderheid te gedragen, terwqlzij feitelijk in de minderheid is. Dit woord zou echter alleen betaekenis hebben, als wij nog in den ouden toestand verkeerden, dat in ons Parlement twee groote partijen tegenover elkander stonden, maar die tijd is lang voorbij, geen enkele partij vormt meer op zichzelve eene meerderheid. De vraag was alleen, of de Concentratie als Regeering optredende, van dien steun verzekerd was, die haar het regeeren mo gelijk zou maken, en dat was ze door de hulp van de S. D. A. P., die een ministerie dat het A. K. en het Staatspensioen op haar program had, met alle kracht zou hebben gesteund, en dat, doordat ze zelve niettegen staande haar aanwas van 7 tot 18, alle aandeel aan de Regeering had gewei gerd, met handen en voeten aan zulk een Kabinet zou gebonden geweest zijn. Men moet toch niet vergeten dat de voorwaarden door mr. Troelstra aan«dr. Bos indertijd gesteld, waarop hij zich bereid verklaarde mede ach ter de groene tafel te gaan zitten vrijwel die waren van den man, die er zich zocht af te maken. En wg moeten nu achteraf glimlachen om den eisch, dat de oorlogsbegrooting met geen cent zou mogen worden opgevoerd, terwg'i de S. D. *A. P. nog geen jaar later gedwongen werd 100 millioen voor de defen sie in blanco-crediet toe te staan. De vrees dan ook, dat de Concentratie van de S. D .A. P. afhankelijk zou worden, als ze zelve de Re geering aanvaardde, heeft de V. D. in 1913 parten gespeeld, en was o, i. slechts het gevolg van de kleine concurrentie, die ze de sociaal-democratie aandoet; zij behoudt nog steeds de utopie, dat ze dezè het werk uit de handen zal kunnen nemen, niettegenstaan de zij een gansch ander deel van de bevol king bestrijkt dan de S. D. A. P. Ook het verbreken der Concentratie werd door de afgevaardigde voor Deventer verde digd met het oog op het feit, dat de E. V. gansch nieuwe partijverhoudingen in het leven zal roepen en de anti-these politiek zal doen verdwijnen. Wig ontkennen zulks niet; dit zal geschieden, maar op den duur. En waar wij door de tijdsomstandig heden met de E. V, grooter sprong in het duister doen dan ooit, waar allerlei partijen en partijtjes, die bepaalde belangen voorstaan, het gezonde politieke leven zullen komen bederven, ware bet zaak geweest, dat de vrijzinnigen door gezamenlijk optreden bij de verkiezingen van 1918 al het gewicht in de schaal zouden hebben gelegd, waarover zij kunnen beschikken; dat zij die invloed niet zouden hebben getiërceerd door ouderlingen strijd. Dan had men na den uitslag van de ver kiezingen kunnen zien welke regeerings- combinatie mogelijk ware geweest, maar het helpt niet met een vrijzinnig-democraat over zulke eenvoudige daadzaken te spreken, die hebben altijd buiten de realiteit van de poliliek geslaan, en dat is er niet beter op geworden, nu hun eerste mannen door den wreeden dood zijn weggenomen, en nu zoovele andere hervorragende figuren als Treub, Tellegen en Kernkamp voor de partij hebben bedankt. De heer Van Hamel heeft in een lang niet onverdienstelijke rede de Regeering op het hart gedrukt zich nu reeds paraat te moeder paj het tweede ontbijt, toen zij een oogenblik boven samen, waren. „Waar om kennen wij niemand dan de oude fos sielen, die hier Komen? W,aJarom zijn wij hier eigenlijk? Ik wil weg, moeder. Dat heb ik u gezegd, als Tony mij in den steek liet." „Maar lieeft hij da'c gedaan?" Mevrouw Cloudesby had een dikken dode omgeslagen, maar nog bibberde zij van Koude. Zij zat in een gemakkelijkten stoel bij de Kachel, die niet aan was en wilde, dat zij kaar Kilnd kon troosten. Zij wist, dat Rosalinde's wegblijven uit de kierk len haar eönzame wandeling be beekénden, dat het meisje itrx hevige opwinding was ge weest. Zij zag pr uit, alsof zij gehuild had en in haar oogen lag nog een blik vaii leed. „Wat is er gebeurd?" riep zij, I „Oom Lucius wil er niet Van hooien, en Tony geeft toe. Hij zal Amy trouwen, als hij" iemand trouwt „Nu, dat hebben ze al duidelijk te kennén gegeven,"- zei njevbouw Cloudesby. „Hij heeft piet hot verstand van een muis," riep bet meisje boos. 1 „Als je zioo over hem denkt..."' bégOn haar moeder, maar zij Jdon niet verstandig ■"■erder praten, omdat Rosalinde huilde; en dat deod zij nooit. Zij' had ébij den. schoor steenmantel geslaan en nu boog rij bet hoofd in de handen en haar lichaa.ni schokte door het snikken. 1 (Wordt vtrvolgd), 1 Deze courant ïcrscliij'nt dagelijks, Met uit. jcodering ra" Zon- en Feestdagen. Prijs por kn arlaa!, mei inbegrip Tan 5 ets. incassokosten: t 1.30; franco per post f 1.75. Prijs por neek: 10 cents. Afzondeilijke noemers 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. AdTertentien voor hel eerstvolgend num mer moeten véér twaalf unr aan het Bureau beiorgd rijn- Een bepaalde plaats van adrertentien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs der Advertentienran 1—5 regel» f 1.30; iedere regol meer 25 c^nts, Reclames 50 cents per regel. Advertentien in iiet ZaterdagaTondnnmmer met 10 yerhoo- ging. Incassokosten 5 cents; postkiritantiei 10 cents. Tarieven van advertentien bq abonnement 7ijn aan het Bureau verkrqgbaar. Dagelijks worden Kleine Advertentien op genomen a 40 cents per advertentie van hoogstens 30 woorden; ieder woord meer 2^/q cent, l>q vooruttbeialing aan het Bureau te voldoen. „Ja." i *%s

Schiedamsche Courant | 1917 | | pagina 1