6e oorlog. Zaterdag. 29? December 1917. INVROEGERDAGEN. Iff 'I Intercomm. Te'efoon No. 103. 7t Jairgtwg. No. 15138; BUNEAffi LANOK HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officïeele I af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. De navolgende maxiraumkleinhandelprij zen voor kaas zijn vastgesteld: Per 0.1 K.G. a. volvette jonge Gouda en Edam- -mer met Rijksmerk 0.17 fa. volvette jonge Gouda en Edam mer zonder rijksmerk 0.17 c. jonge Gouda 40 -f- „0,15 d. '30 „0.13 e. 20 -f „0.11 f. jonge Edammer 40 -j- „0.16 g. 30 -f „0.14 h. 20 „0.11 nagel kaas „0,07 j. witte kaas 0.07 1. De verkoop, de aflevering en het ver voer van drukletters, lotterwit en letterme- taal (zoowel oud als nieuw) uit eenlg deel pener gemeente naar alle overige doelen des Rijks, hetzij in of huiten die gemeente gelegen, is verboden. 2. Het verbod, sub. J gesteld, is niet van toepassing op verkoop, aflevering en vervoer van drukletters, lettenvit en let- termetaal (zoowel oud als nieuw), bestemd voor lettergieterijen en drukkerijen in He- dér) and. 3. Van het verbod sub. 1 gesteld, kan ontheffing worden verleend door de Af- decling Crisiszaken (Bureau Nijverheid) van zijn Departement. Bon no. 6 der Rijkspetroleumdistrihulie kaart zal geldig zijn van 31 December 1917 tot en met 15 Januari 1918 voor een hoeveelheid van 2 Liter. De volgende maximumprijzen voor cacao voor verkoop aan het publiek zjjn vastge steld voor cacaopoeder, door winkeliers los uitgewogen f2 per i/2 K.G. en f0.40 per Vio K.G. en voor poeifbr in origineel'© verpakking f4.40 per K.G., f2.25 per 1/2 K.G., f L15 per 1/4 K.G,, £0.60 per i/s K.G. en 10.50 per 1/10 K.G. Bekend wordt gemaakt, dat: le. geen melk zal mogen worden gebe zigd bij de bereiding van producten der bakkerij en der banketbakkerij (koek, be schuit, biscuit, banket, e. d. met inbe grip van brood). 2e. geen. melkfaestanddeelea of melkpro ducten zullen fnogen worden gebezigd bij de bereiding van brood. Bericht. Evenals andere jaren zullen ook dit jaar in de „Schiedamsche Courant", die Maandagavond 31 jDeeember verschijnt, Nieuwjaarsgroeten kunnen ge plaatst worden tegen den prijs van VIJF EN ZEVENTIG CENTS. Naar het Engelseh van Mevr. 'ALFRED SIDGWICK. 33) „Wat oen drukte maken ze alten," zei zij, toen mevrouw Larch en Lamoma, die haar alleen zagen zitten, naar liaar toekwamen. „Is hij werkelijk zulk een groot schilder?" „Een van de grootste, die leven," zei mevrouw Larch. 5 „Dat zei ik je onlangs al," zei Lamoma. :f „Hoe komt hot, dat ik'nooit van hem T gehoord heb, tot 'ik hier kwam?" 'i'„Nu... waar heb je gewoond?" fp „Op een vervelend saai buitengoed. Zij wisten niets, van schilderen, en als zij •1 d'Cit over kunstenaars spraken, schenen zij ze op leen lijn met orgeldraaiers te stelten." - „Ia zulk een huis zou je ïiiet van Samon. Cloüdesby hooien," zei Lamoma. „Hij "'C. schildert niet voor saaie en verdelende if" menscheti. Hij schildert eigenlijk niet veel1 voor Engeland. Zijn. naam en zijn markt beh'ooren aan de 'wereld." fS „Wat schildert hij?" „Dat hangt er van al waar hij is. Hij is juist uit Sevilla gekomen. Daar heeft hij danseressen geschilderd." „Ballet-danseressen vroeg Rosalitade r met een echo van Sceton 'in haar toom, |Haar tante, Lady Tuft, kon zoo gesproken .Kobben, en Lamoma Keek haar verbaasd ign ^teleurgesteld aan. „Ik wilde, dat 5k morgen naar Spanje kon BUITENLAND. De rredesondprhsndelïïifiren. Als het Reutertelegram uit Washington, werkelijk gezaghebbende uitlatingen wee.- geeft, zal «de poging, die de Centralen te Brest Litofsk hebben gedaan om oen aigo meenen vrede te bewerken, op hiets uit- loopen. Amerika wil. geen vrede sluiten met een regeering, die niet den vrijen wil van het geregeerde volk vertegenwoordigt. Dus ook mei roet de Duitsche regeering, noch met de Oostenrijksohe, die,, volgens Amerikaansche opvatting, hun volken niet waarlijk vertegenwoordigen-? En ook geen vTede, zoolang Duitschland niet over den afstand van Elzas-Lo(haringen wil spre ken? Die nu het hardst schreeuwen, roepen temee het zekerst om vrede. Behalve de Ententepers, twijfelt ook de Duitsche momenteel aan de mogelijkheid van een algemeenen vrede. Gaven wé gis teren de meenaig van Duitsche on Oostem- rijksche hi aden weer, hier volgen enkele der Entente en van 'n neutrale. De Fransche bladen achten het oen be- leediguxg in te gaan op do verklaring van Bresl-Litowsk, vol duisterheden achterhou dendheid en bijgedachten, die slechts een aanmoediging is voor de Centralen van de openbare nioeniug en een huichelach tige hulde aan de beginselen der Russi sche xevolulie, die zij in waarheid met verachting afwijzen. De Parijsche pers ziet in de redevoering van Czernin de bewijzen van ongerustheid en tevens de betooging van den wil om te annexeeren en economische dwangmaat regelen te nemen, die de Centralen slechts willen bemantelen. De bladen meenien, dat de Centralen, de maxinialistische chantage tegen de geallieer den uitspelend, in de oogen der kinderlijke {tussen de schuld voor den oorlog op de Entente willen laden, en daardoor hun Duitsche) agenten en Lemin willen hand- aven. Verschillende Maden wijzen pr op, flat de houding der Boisjewiki thans opnieuw hun Misdadige medeplichtigheid toont, en een besliste tegenspraak vormt met de min- Atens gefantaseerde telegrammen, die de afbreking der onderhandelingen deden ver wachten, of tenminste de verdaging tot 24 Januari. f De „Temps"' geeft het volgende commen taar op het Duitsche antwoord aan de maximalisten: De voorwaarden, door de centrale mogendheden geformuleerd, bepa len zich lot algemeenheden en met ver bazing constateert men, dat de maximalis ten niet onmiddellijk preedseering hebben verlangd omtrent punten, die de Russische belangen raken. Men vraagt zich af hoe de centrale mogendheden denken te han delen ten opzichte ,van Polen, Litauen en Koerland, die hun onafhankelijkheid gedu rende dezen oorlog niet hebben verloren, maar toch recht op onafhankelijkheid heb ben, Wat zal Bulgarije, dat openlijk zijn begeerte naar Servisch, Grieksdh en Roe- meensch gebied beeft le kennen gegeven, doen? Zou de teruggave van Armenië aan do Turken overeen te brengen zijn met de rechten der Armeniërs? Men zou dit vooral zeer gaarne willen weten, ten eindje daarnaar af te meten in hoeverre het Duitschland ernst is met het herstel van de onafhankelijkheid van België. Alle Engelsche Maden bespreken uitvoe rig Czernins antwoord op de Russische vredesvoorstellen. De „Daily Graphic" zegt, dat de bolsjcwiki van Petrograd waar gaan," zei zij en zij begon mevrouw Larch te vertellen, wat Simon Cloüdesby haar juist van zijn verblijf daar verteld had. „Woont hij in hot buitenland?" vroeg Rosalinde. „Ja," zei L'amorna. „Is zijn eigen land niet goed genoeg voor hem?" „Als je altijd in de stemming van vam daag waart, zou ik niet met je praten," zei-Lamorna ronduit, maar zij zei het op zoo'n manier, dat het vopr Rosalinde als een frissche ademtocht was. Het. meisje lachte, keek een lieelje beschaamd, en zei Lamoma, dat zij wist, dat zij een fefcks was. Een paar minuten later nam een van die plotselinge veranderingen, die een gast vrouw op het juiste oogenblik onder haar gasten teweeg brengt, Lamoma en me vrouw Larch van het raam weg en bracht Simon Cloüdesby met Veronica en een paar anderen er heen. Zij keken naar het uitzicht op de baai en spraken er over, maar schonken geen aandacht aan Rosa linde. Zij stond daarom op, liep kalm langs hen heen, en volgde eenige anderen in den tuin. Mevrouw Cowper hield van haar tuin met zijn prachtig uitzicht op de baai, zijn aantrekkelijke hoogten en laagten en zijn zorgvuldig onderhouden heesters en bloe men. Zij was nu bezig de tekortkomingen er van aan mevrouw Orchard uit te leggen, die ook een tuin. had, maar een, waar vol gens haar eigen zeggen, niets groeidé dan onkruid. Rosalinde, die ook was beginnen te tuinieren, luisterde belangstellend naar schijn! ijk zuiden juichen. Lieden, die wat meer geëquilihreerd zijn, zullen vragen wat de Duitsche regeering eigenlijk meent met <Je aanneming van de Russische phrase: geen annexaties, en geen schadeloosstellin gen, Wjij weien dat politieke machtige krach ten in Duilschland besloten zijn België on der Duitsche oppert eiding te houden, dat zo willen dat er van 'Berlijn tot Bagdad geen onderbrekingen zijn. Zoolang die eer zuchtige doeleinden niet zijn opgegeven, is de phrase „geen annexatien"' oit dezelfde bron komend, slechte onbeschaamd. Voor ons is de zaak duidelijk. Wij gingen niet ten oorlog om te winnen, maar ter ver dediging van de wetten der beschaving. Ons werk zal niet voltooid zijn eer do in breker gedwongen is .volledig herstel te geven voor zijn misdaden. De „Daily News" zegt: Wat de vitale kwestie van BeLgie betreft en de nauwelijks minder vitale kwestie van Servië is de Duitsche oplossing volkomen onaanneme lijk. 'Aanvaard wondt herstel, maar ver goeding wondt duidelijk op zij gezet. Op de problemen van Elzas-Lotharmgen en Polen wordt een formule toegepast, die zooals de zaken staan, beteekent de wei gen ng van eiken waarborg, dat aan de rechtmatige eischen van de bewoners dezer gebieden zal worden tegemoet gekomen. Verlangd wordt verder een onvoonvaar- deriijke teruggave van de Duitsche koloniën aan het bestuur dat voor de inwoners algemeen verderfelijk is gebleken. De correspondent van de „Daily Chro nicle" te Stockholm seint: „Omtrent het Duitsche antwoord op de Russische vredes- verklaringen schrijft Branting in „Sozial- demokraten"„Dit vredesvoorstel is een belangrijker stap in de richting van mo gelijkheid op overeenstemming dan welke andere ook gedurende dezen ontzaglijken oorlog, ondanks de reserves op liet fun- damenteele beginsel van een rechtvaaxdi- dxgen vrede n.l. het volle recht van het volk om zelf over zijn t« ©komst te beslis sen. Het schijnt buitengesloten, ti?t de geal lieerden voorstellen, als door Czernin ge daan, eenvoudig zullen verwerpen, mits er in de gedetailleerde voorwaarden geen zoo danige reserves zijn gemaakt, dat de aan vaarding der algerneene beginselen daar door zonder beteekenis zou worden. Do geallieerden in het algemeen hebben in het laatste jaar aan imperialistische in vloeden te veel de vrije hand gelaten en het is hoog tijd, dat daarin verbetering komt en dat de aanvankelijke positie dezer lan den bij het begin van den oorlog als kam pioenen voor de democratie en principieele tegenstanders van het miiitairisme weder uit Jets anders dan alleen uit woorden blijkt. 't Onderstaande gepit, nog een stemming in sommige Duitsche bladen weer. Berliner Tageblatt, Berliner Börsen Ztg. en National Zei traag wijzen er eenstemmig op, dat er geen sprake is van een nieuw vredesaanbod. De verklaring van den Vier bond te Brest-Litofsfc is niet anders dan een uitwerking van de woorden van von Hertling in den Rijksdag, dat de Russische voorstellen een discutabele®. grondslag; voor den vrede vormen. De Pan-germanistische blader- Taglische Rundschau, Berliner Ncueste Nach rich ten, Tageszeitnng en ook de Kreuzzoitung, "hoewel niet in zulken scherpen vorm als de eerstgenoemden bla den, beweren daarentegen, dat er wiel van een nieuw vredesaanbod gesproken moet worden. 'Alle Berlijnacüie bladen zonder uitzondering hebben weinig hoop, dat de Entente op de Russische voorstellen zal ingaan. Franfc Na interpellaties over de geheime diplo matie en over de betrekkingen van de bondgenooten met Rusland, is de Fransche minister van buitonlandsch© zaken, Pachon, de twee dames en .het speet haar, toen er afleiding van het huis uil kwam. Toen zij ongeveer twintig minuten later haar vader zag aankomen met Veronica Teal, zag zij kans, zonder aandacht te trekken, weg te gaan, weer het huis in. De salon was nu geheel leeg en zij ging dicht bij het vuur zitten. Zij gevoelde lust, alleen haar "huis te fietsen, in plaats van met de Knoxeri naar Penryn te gaan, maar zij wilde uiel weggaan, zonder hen te waar schuwen. Als zij bleef, liep zij gevaar, haar vader te ontmoeten, en in ieder geval zou zij hem op een voetstuk geplaatst zien door zijn verblinde medememschen. Zij had den zonder twijfel oog voor zijn werk, maar waar hadden zij hun oogen voor zijn gedrag Eén van de grootsten had me vrouw Larch hem genoemd. Eén van de zwakstenEen man, die trouweloos en hard vochtig was geweest. Iedere dag op Sceton in afhankelijkheid en bitterheid doorge bracht, was een .verwijt voor hem en spoor de Rosalinde aan, nooit te vergeven. Hij zag er welvarend, goed gehumeurd, zelf genoegzaam uit, gewoon ©en hoofd boven de andeten uit te steken. Hij- had in zak en assche behoorem te zitten. Rosalinde had zich dikwijls een ontmoeting met haar va der voorgesteld, die alle aanspraak op liefde en eerbied verloren had, en wiens naam zij zelfs niet geleerd had, hardop uit te spre ken. In haar zachtere stemmingen had zij hem verloederd gezien door zijn berouw eii- zijn smeekingen. Zij had altijd gedacht, eergisteravond om 7 uur in de Kamer aan het woord gekomen, om een groote rede voering ie houden, welke bijkans twee uur duurde, 'waarin hij alle grieven door de centrale rijken tegen de Fransche politiek ingebracht, beantwoordde conform de ver klaringen van de vorige regeerimgen en van de regeeringen der hondgenooten. Met de grootste kracht en duidelijkheid heeft Pichon ais hoofdvoorwaarde voor eenduur- zamen vrede den terugkeer van Elzas Lotharingen tot Frankrijk geëischt- „Men heeft mij gevraagd," aldus de mi nister, „ons oorlogsdoel te omschrijven. Dit is bekend gemaakt, neergelegd in de herhaalde verklaringen van onze ministère: eerst o vera innen om aan de wereld een vrede van. rechtvaardigheid en broeder schap te verzekeren, teruggave van de pro vincies, die ons met geweld ontrukt zijn, reïntegratie van Elzas-Lotharingen. waar borgen voor een duurzamem vrede door de overeenkomsten van een algerneene or ganisatie, door een bond van naties. Wij zijn het geheel met president Wilson eens. In het antwoord der bondgenooten hebben wij niet slechts voor Servië en België, maar hok voor Polen gesproken." De bond genooten willen, dat Polen onafhankelijk worden zal, onverdeelbaar, met alle waar borgen voor een vrije ontwikkeling in ecó- nomischen en militairen zin. De kwestie van Eizas-Lotharingen is niet slechts een Fransche kwestie, het is een wereldkwes- tioi. Zij is het symbool van het recht Wij strijden niet alleen voor Frankrijk. Niets zou onjuister zijn dan de bewering, dat wij den oorlog zouden voortzetten voor de bevrediging van een egoïstisch verlan gen. Er zijn trouwens nog heel wat andere kwesties dan die van Elzas-Lotharmgen, welke al, naar ze in Franse hen of Duit- schen zin opgelost worden, al ",of niet tol een nieuw Europa, al of niet tot ©en duur- zamen vrede voor de naties zullen lei den." De bladen wijzen op rt-t groote succes door Pichon behaald, die algemeen toege juicht werd, toen hij de onveranderlijke besluiten Van Frankrijk mededoelde, 'om een volslagen overwinning te behalen en den terugkeer van Elzas-Lotharingen eisch- te, )>enevens ontruiming van het bezette gebied en volkomen schadeloosstelling. De stemming toonde de volkomen over eenstemming tusschen regeering en Parle ment. De groote meerderheid der bladen keurt do door Pichon in de Kamer afgelegde verklaringen goed en uit de meening, dat de geallieerden niet beginnen kunnen met de Centralen. te beraadslagen op den grond slag, dien het antwoord aan de maxima listen zou aanbieden op grond der verschil lende aanhalingen uit Duitsche voorwaar den, en zij wijzen op de du Hbo) zinnigheid daarvan. Veldmaarschalk Joffre heeft zich offi cieel eandidaat gesteld ,voor do „Académie Fr ai liaise". Deze heeft daarop ©en nota gepubliceerd, waarin.zij zegt er trotsch op te zullen zijn, den overwinnaar van do Marine in haar midden te ontvangen. - EnselaiicL De sporadische bet ingingen van ontevre denheid met den premier, welke de laatste week openbaar werden in en buiten de Tory pers van Londen, mogen, schrijft Tlb© New Statesman van 15 December, be schouwd worden als symptomen van een beweging, die werkelijk beslaat. Niet alleen zijn de betrekkingen tusschen Lloyd George en hett War Office minder eensgezind dan ooit sinds de jongste, ernstige woorden te Parijs, maar Lloyd George staat in zeer slechten reuk bij het meer samenspannend deel van de mensohen, die hem aan het bewind brachten. Gezegd mag worden, dat als hij nog drijft, dit te danken is aan het „principieel fatsoen"' van zekere To- dat hij vol gewetenswroeging an teed er zijn zou, als zij elkander ontmoetten. Deze gedachten deden Rosalinde's geest gisten en zij voelde zich rusteloos en ontevre den. Zij was opgestaan met het plan naar huis terug te kéeren, toen de deur open ging en Simon Cloüdesby binnentrad. Hij was alleen, omdat hij Rosalinde het huis had zien binnengaan en besloten had, met haar te spreken. Hij Moot de deur achter zich en kwam dichter bij den schoorsteen. „Er is mij gezegd, dat je Rosalinde bent," zei hij. „Ja," zei zij. „Weet je wie 'ik ben?" „Ja.' „Hoe komt het, dat je hier bent?" „Wij waren hier dicht bij." „Wanneer heb je Sceton vertalen?" „In Februari." „Waarom ging jelui weg?" „Bet was mijn werk. Wij waren daar beiden ongelukkig. Ik haalde moeder over, om weg le gaan." „Hoe lang was je daar ongelukkig ge weest?" „lederen dag van oins leven." Bet meisjesprak met hartstochtelijke overtuiging en hartstochtelijk verwijt. Haar oogen waren boos en, hoewel nog zoo jong, stond hiar gelaat streng en onvriendelijk. „Dat dacht ïk niet," zei Simon. Cloü desby. Er volgde een stilzwijgen, dat Rosalinde niet verbreken wilde. ries, die hem Ieder oogenblik zouden kun nen doen zinken. De buitengewone be leefdheid, welke de bewegingen van ten minste tivee conservatieve hoofdorganen ten opzichte van Asquith vergezeld is, hoewel daar op niet al te veel nadruk mag wor den gelegd, toch in ieder opzicht de aan dacht waard. Wederom heeft Lloyd George zich uit gelaten over den oorlog, waaruit Wijkt, dal er .geen verandering in zijn standpunt is gekomen. Een buitengewoon congres van gedele geerden van de vakvereenigbigem, socialis tische en andere organisaties, welke zijn aangesloten bij de Labour Party, is te Lon den gehouden, om over het in het memo randum van het uitvoerend comité van de Labour JParty en de parlementaire com missie van het vakvereenigingscongres om schreven oorlogsdoel te beraadslagen. Er waren 900 afgevaardigden aanwezig, onder wie Arthur Henderson, Ramsay Mc. Donald, Havelock Wjlson, WiJi Thome en Bowerman. Bowerman las een brief voor van Lloyd George, waarin stond: De omschrijving van 't oorlogsdoel der geallieerden kan slechts worden gegeven in overeenstem ming met d© andere landen, die in bond genootschap mei ons den strijd voeren. Naar het mij voorkomt, zijn do idealen, iparvoor wij thans strijden, precies de zelfde als die, waarvoor het Briteche rijk zich in den oorlog begaf. Ik was er nooit meer van overtuigd dan beden, dat met alleen het doel, waar voor de geallieerden den oorlog voortzet ten, met imperialistisch of wraakgierig a's, maar dat zijn lesrwezenlijking noodzakelijk is voor de toekomstige vrijheid en Vrede der menschheid Arthur Henderson, die herhaaldelijk in de mie weid gevallen, stelde een memo randum voor, waarin verklaard wordt, dat het de politiek der arbeiders was- le. zoo spoedig mogelijk een regeling tot stand te brengen, steunende op begin selen van democratie en betrouwbaarheid; 2e. geen territoriale regelingen, te laten di ctoeren terwille van arniexonistiscbe of imperialistische plannen of om redenen van militaire strategie, maar alleen in het belang van de voortschrijdende bescha ving en van dön wereldvrede 3e de handelspolitiek na den. oorlog met te doen steunen, op economische onder drukking of cornmercteeJe isoleering van het Duitsche Volk. Henderson wees met nadruk op de iirin- gende behoefte aan verduidelijking van het oorlogsdoel en verklaarde, onder luide kreten van protest: „Het is mogelijk te verklaren, dat de huidige toestand in Rusland te wijten is aan het gemis van oen duidelijke verkla ring dienaangaande. Het uitvoerend comité van de Labour Party en liet parlementair comité van het vakiereenigingscoingres zond vervol gens een telegram aan Huysmans, secreta ris -van het Internationaal Socialistisch Bureau te Stockholm, waarin hem verzocht werd, het besluit der conferentie aan den Sovjet over te brengen, tegelijk met de 1 tuiging, dat het congres van vakeenigin- gen en het uitvoerend comité van de La bour Party sterk tegen een afzonderlijken, vrede zijn, Voorls weid. hem verzocht, Granting hiervan te verwittigen. Lloyd George heeft er in toegestemd, de beide comité's te ontvangen. Du'tRChland. "Naar men uit jfönigsberg verneemt, is het gebrek aan kolen aldaar zoo groot, dat de eiectrische centrales der stad hun productie aanmerkelijk hebben moeten be perken. Derhalve heeft men moeten gelas ten dal de winkels na half drie des mid dags zullen moeten worden gesloten. De café's, restaurants en lunchrooms zullen „Ik moet je moeder spreken," zei hij na een poos. „Neen," stoot Rosalinde op. „Neen." Geen enkele maal, als ik het verhinderen kan. Zij heeft genoeg geleden, „Dat moot ze voor zich zelf beslissn.'l „Ze heeft beslist. Ze heeft nu rust Ze zal niet verontrust worden. We hebben iederen dag van die vijftien jaren moeten leven. Denkt u, dat we dat in één uur ver geten kunnen?" „Mijn lieve kind. „U heeft geen recht,U heeft geen aanspraak.Moeder en ik behooren bij elkander. We zijn heel gelukkig samen. Zir heeft u niet noodig en mist u niet.'' „Boe weet je dat?" „Dat weet jk. Ze heeft mij.Zij spreekt nu nooit ftver u of denkt aan u. U moet weggaan." „Moot ik?' „Ja. U moet toch inzien, dat het hot eenige is, dat u overbluft te doen." „Daar ben ik volstrekt niet zeker van," zei Simon Cloüdesby, en door »ijn venvar- den, hoifelijken ernst schoot ,een straal van genoegen, bijna zonder dat hij het wist of wilde. „Ik zou je heel graag meer willen zien," zei hij, en voordat Rosalinde kon ant woorden, kwam Veronica Teal binnen. Zij sprak Simon Cloüdesby met „Meester" aan en vroeg hem met haar van Penryn Hill naar de tentoonstelling te wandelen. (Wordt vervolgd). f «I "I A 4 "«if sftLvi <■-1 woiwit-rwsehfint aa?e5glra, Eet elt- .""jCiidtring tjq Zon- en Feestdagen, Trijs p«r kwartaal, met inbegrip Ta» 5 ets. jjeassokoateu: 1 1.30; imneo per post f 1.75. l'rys per week: lüeents Afzonderlijke summers 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adrertentiën foor het eerstvolgend nnm- mer moeten róór twaalf uur aan het Bureau beiorgd ajjn. Een bepaalde plaats van adrertenticn wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE -^rtjs* der Advertentiïn ran 1r»r»-« I L30; iedere regel meer 25 cents UefUrn*» 50 cents per regel. Advertetitb n un nsj Zaterdag&vondnnmraer met 10 vernoo- ging, - Ineassokosten j cents; postkvrtsafet 10 cents. Tarieven san adverlentiën bij aboac-meet rijn aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelps worden Kleine Adrertentiën op gei; ,ien 4 40 eebts per advertentie va* hoogstens 30 woorden; ieder woord meer 2"ï rent, bfl vooruitbetaling aan het Burcm te voldoen. 1, js I >öj STVrf b-irt-A.

Schiedamsche Courant | 1917 | | pagina 1