Oostenrijk' op 100 kronen ïs £31, haar Denemarken es Noorwegen op 100 kro nen is 'f 69 en naar Zweden op *100 kro nen is f73. De aaakTan Best. Naar de „Tel." verneemt, kan de publi catie van het z.g. „geheime" rapport der R.-K. Kamerfractie in zake de gesties van het "Kamerlid Van Best binnen enkele da gen tegemoet worden gezien. H o&ger landbouw- en hooger veearisenlj- kaudlg onderwijs. Het Stbl. no. 152 bevat een Kon. be sluit van 3en lsten 'dezer, waarbij is be paald, dat de wet van 15 December 1917 (St.bl. no. 700), tot regeling van het hoo ger landbouw- en hooger vee artsenijkun dig onderwijs, met ingang van 9 dezer in werking treedt 1 Nederland en de oorlog. Eieren. Do Min. v. Landb. heeft van de lijst van goederen, aangewezen krachtens art. 1 der Distributiewet 1916 afgevoerd het ar tikel vereche kipeicren en tevens ingetrok ken zijn verschillende in verhand daar mede getroffen bepalingen. In een circulaire, waarbij de Minister bovenstaande aan de gemeente besturen mee deelt, vestigt hij er de aandacht op, dat thans nog wel is aangewezen het artikel kalkeieren. Ook do in verband daarmede getroffen bepalingen blijven derhalve ge handhaafd. zoodat o. m. de maximum kleinhandelprijs van kalkeieren nog steeds bedraagt 101/» cent per stuk. Do Slinister merkt op, dat hij tot het afvoeren van het artikel verschc kipeieren van de lijst van aangewezen goederen, is overgegaan, aangezien hem gebleken is, dat do eierenproductie hier te lande thans weer alleszins voldoende is en er, in verhand met het betrekkelijk groote aanbod, voor prijs opdrijving geen gevaar bestaat. Do vleeschvoorziening. Naar „De Veehandel" verneemt, Ls met medewerking van do Rundveevereeniging een plan ontworpen, waarbij verschillende maximumprijzen voor de onderscheidene kwaliteiten vee zullen worden vastgesteld en ook verschil zal worden gemaakt tus- schen vee op stal en dat ter markt aange bracht Deze prijzen worden berekend naar levend gewicht, voor een behoorlijke winstmarge wordt gezorgd. Ook de vee-leverantie voor do mlïtiaire intendance valt onder deze regeling. Naar hetzelfde "Wad verneemt, zullen de prijzen van het slachtvee naar alle waar schijnlijkheid worden vastgesteld naar don maatstaf van fl.60 per K.G. slaehtgewicht voor eerste kwaliteit, fl.40 voor tweede kwaliteit, fl.25 voor derde kwaliteit en fl.10 voor vierde kwaliteit Rundvloesch. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Voortdurend wordt nog gesnroken van een maximumprijs van f 1.25 per K.G slaehtgewicht voor vee, of van een door do Regeering vastgestelden inkoopsprijs voor rundvleesch van fl.25. Meer dan één betoog over de rundvleesch moeilijkheden is op deze voorstelling ge baseerd. Het is daarom noodig „er nog eens op te wijzen, dat weliswaar maximumprijzen voor vet in overweging zijn, maar tot nu toe alleen maximumprijzen bestaan voor het vleesch en niet voor het vee. De prijs van fl,25 per K.G. slaehtgewicht is alleen genoemd in verband met een berekening, die in overleg met Met hoofdbestuur van den Ned. Slagershond is opgemaakt voor een rund van 200 K.G. Wanneer de slager voor zulk ©en licht rund fl.25 per K.G. betaalt, komt hij met de voor liet vleesch vastgestelde maximumprijzen uit. Maar, ge lipt wij reeds vroeger mededeelden, kan de slager voor een zwaarder rund meer dan fl.25 per K.G. besteden, omdat dit hem meer fijn vleesch oplevert, waarvan de maximumprijzen hooger zijn gesteld dan voor lappen e. d. Opgebrachte loggers. Volgens te IJmuiden ontvangen berich ten zou eeu aantal zeilloggers, waarschijn lijk' zeventien, naar Engeland zijn' opge bracht. Deze loggers zijn dan waarschijnlijk door den Oostenwind te dicht onder En- gelsche kust gedreven. Roggemeel. De minister van landbouw1, nijverheid en handel heeft "bepaald, dat aan art. 6 der circulaire van 30 Augustus 1917 zal worJen toegevoegd „Tegen inlevering van een aanvullings broodkaart zal 0.6 K.G. roggemeel kunnen ontvangen worden.'' Mijnen. iWolff meldde gisteren uit Berlijn: Omtrent het Ned. bericht, dat er bij de boeien 1, 2 en 3 in de vrije vaargeul tus- schen het Duitsohe en het Engelsche ver sperde gebied mijnen zijn waargenomen, •waardoor verscheiden Nederlandsche vaar tuigen zijn verongelukt, vernemen wij (jWolff) van bevoegde zijde, dat de Duit- schers deze mijnen niet hebben gelegd. Jam. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft vastgesteld de volgende maxi mumprijzen voor jam of marmelade: Kleinhandelsprijs voor uitgewogen jam of marmelade, pruim-appclen 92 cent per K.G., 10 cent per yi0 K.G., frambozenjam, frambozen- en bessenjam, kersenjam, aard- bedenjam, roode bessenjam, reine-claude jam, oranje marmelade, fl.02 per K.G., 11 cent per y10 K.G. De prijzen zijn te verstaan voor jam of marmelade, welker samenstelling voldoet aan de voorwaarden van het z.g. Rotter- damsch keur voor huishoudjam bepaald (voorwaarden vastgelegd door het college van directeuren van stedelijke keuringsdien sten. Vordering van rundvee voor het leger. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft bepaald, dat voor hot leger geen vordering mag plaats hebben van melk-, fok- of drachtig rundvee, doch uit sluitend van slachtvee. Ook mogen geen runderen gevorderd worden, welke in het Xederlandsch Rundvee-Stamboek zijn inge schreven. Do autoriteiten, met (ie vordering lie- last, moet zich bij de vordering door een deskundige dpen voorlichten. Ook bij vordering van vee krachtens art. 33 der Inkwartieringswet moei zoo veel mogelijk vooraf overleg met de burge meesters worden gepleegd. De garnizoenscommandant te Harderwijk heeft de vordering van vee doen staken. Het vee ten behoeve van het garnizoen .aldaar zal uit Rotterdam worden aange- oerd. VLA AR DINGEN, 7 Maart. Bij den Raad dezer gemeente is ingekomen: Voorstel van Burg. en Wetb. om aan If. M. Üe Koningin ie verzoeken: le. aan do Staten Generaal een voor stel van Wet te doen, waarbij verklaard wordt, dat liet algemeen nut de ont eige- nmg ten manie van de gemeente VIaar dingen vordert Van 46 hoefslagen, deel uitmakende ran tien zuidwestelijken en inn den noord-oostelijken berm van den Schiedimschen dijk, lot een totale opper vlakte van 1 50 99 H.A. en benoodigd voor Jen aanleg Van wegen, vijvers, plantsoe nen en een park; 2e. vooraf te verklaren, dat er grond bestaat ten aanzien van deze onteigening af te "wijken van de wet van 28 Augustus 1951 (Stbl. no. 125), laatstelijk gewijzigd bij de tvet van 3 Augustus 1914 (Stbl. nr. 351). Schiedam op de Jaarbeurs. Zooals onze stad in de laatste jaren een metamorphose onderging, die haar uiter lijk zeer ten goede kwam, zoo ook ver anderde de gedaante van onze nijverheid. Zwart Schiedam, zoowel als de Jenever- stad raken uit den tijd en een verfraaid Schiedam met nieuwe industrieën hoeft haar plaats ingenomen. Heden brachten we een bezoek aan de Jaarbeurs, waar de Scluedanische indu stne met eere is vertegenwoordigd Het trof ons dat vooral zoovele jong© indu strieën aan den wedstrijd deelnemen om in concurrentie met het buitenland een plaats op de wereldmarkt in te nemen. Het doel toch van de Jaarbeurs is om de Nederlandsche markt te beheersehen met Hollandsche producten en liet fabri kaat van pnze nijverheid uit to voeren naar het buitenland. We zochten onder de duizenden, die op de .tweede Nederlandsche Jaarbeurs uit kwamen de vertegenwoordigers van de in dustriestad Schiedam en vonden onze moeite rijkelijk beloond. Wij bezochten daartoe een zestiental stands, zeven op den Vreeburg, drie op S„. Jans Kerkhof, vijf op de Maliebaan en een in den tuin van Tivoli. Ons eerste bezoek gold de Algemeene Technische Onderneming „Botterdam", in de wandeling A. T. O. R. geheelen, wier fabriek is gevestigd aan de Boterstraat De jonge directeur, de lieer Blitz, was zoo vriendelijk om omtrent hetgeen hij fabri ceerde ons nauwkeurig in te lichten. Door den oorlog was hij genoodzaakt zijn bedrijf, het maken van stempels en alles wat met dat bedrijf samenhangt, geheel vrij te ma ken van de Duitsohe industrie, van hel eenvoudigste rubberstempel, tot de meest uitgebreide stempeldoozcn voor winkel- en étalage-doeleinden, worden tot in alle on derdeden door hem gefabriceerd. In rijke collectie troffen we metaalstempels, slag- stempels, plompen, huidenpenningen, stem pelinkten enz. enz. Vooral het artikel kunsLrubber, naar een procédé van eigen vinding samengesteld, waarvan groote stempels worden gemaakt tot het bijdrukken van balen en kisten, leverde mooi werk. Met trotseh liet do heer Blitz ons zelfinkt- nemende stempels zien, die in Holland alleen door hem worden gemaakt. De wer king van die stempels was perfect en leverde het bewijs, dat het streven om in de industrie vrij te worden van het buitenland, niet illusoir is. Nieuwe artikelen, die ave tot dasver nooit zagen waren een zoolbeslag „Ga- loia", waarvan dadelijks circa 250,000 stuks worden gemaakt (dezer dagen in den han del komend) en een doos mnt kinderspeel goed van rubberfiguren. Die speelgoeddoos leek ons een artikel dat een toekomst heeft cn daarom wil ik trachten daarvan een beschrijving te geven Een zvvartdrukplaat geeft de entourage van een circus, terwijl de middenruimte een wit vlak vertoont, dat moet worden bezet met figuren als clown's, paardrijd- sters, dieren enz. waarvoor de stempels tn de doos zijn, alsmede de pastelkleur stiften, om liet geheel te kleuren naar het bijbehoorend voorbeeld. Dat vooral onze jongens met een dergelijke doos in hun schik zouden zijn, behoeft g©en betoog. Zoo zagen we bhalve dat ciicus, een ijsbaan, een tennis- en een voetbalveld, een veldslag, een cskhnodorp enz. De Gereedrehapponfabriek „L a b o r" maakt gereedschappen voor den solieeps- en werktuigenhouw, hamers en bijlen voor den mijnbouw, bankschroeven en boor- houders. Laatstgenoemd artikel met losse spanbuis is een specialiteit van den heer Dongos, die staande ons bezoek heel wat belangstellenden had voor die boorhou- ders. „Oxygpnium" en „Excelsior", do twee lingzusters van den Buitenhavenwag waren in een groote monsterkamer ook te Utrecht voreenïgd. De me taal hui zen en isolatiebuizen voor electrische geleidingen in elke diameter, stoombuizen en vlampijpen in alle soor ten en in de meest grillige vormen, ge bogen trokken do aandacht van menig bezoeker. Excelsior zal zich over haar vertoef op de Jaarbeurzen vermoedelijk niet te beklagen hebben, evenmin als Oxy- genium. Do autogene lasch- en snij-appa- ratcn. die reeds alom in den land© worden gebruikt, trokken heel wat koopers. Som mige modellen waren tot zes- en achtmaal verkocht. Wo zagen daar ook de bij deze firma gemaakte snijbrander „Econoom", welke ook reeds achtmaal verkocht was, en rechte, Tonde, ovale en willekeurige lijnen en galen snijdt in platen eia metaal- blokken tot een dikte van pl.m. 31/.' d.M. mot zuurstof, acetyleen- of waterstof vlam men. Deze branders zullen hun plaats in de machinefabrieken en smederijen wel vinden. De hee'r \V, E. Kranen etaleerde scheeps- armaturen voor elcctrisch licht en was over zijn zaken aan de Jaarbeurs tevreden. Op St. Jans Kerkhof waren de Asbest- cementfabriek van de Willemskade en de Tegelfabriek Schiedam uitgekomen. De asbest cernentplaten, vlak en gegolfd, deden aangenaam aan zooals we ze daar zagen tentoongesteld en aangewend. De monsterkamers op de Jaarbeurs waren be timmerd met "deze platen en gaven tevens een lieold hoe ze door beschildering ïn een lichte kleur met een fraaien ornament- rand zich uitstekend leenon voor betim mering van woningen. Vooral in dezen tijd van duur hout vindt het artikel dan ook grooton aftrek. De gegolfde platen, die we speciaal zagen toegepast voor dak bedekkingen, hebben evenals de vlakke platen natuurlijk het voordeel, dat ze be stand zijn tegen chemische dampen en invloeden, zoodat ze bijvoorbeeld voor fa brieken veel worden gebruikt. Ze zijn bo vendien roest-, brand-, trek- en krimpvrij waterdicht en isoleerend, zoodat de groote belangstelling die het fabrikaat ondervindt, alleszins verklaarbaar is. De Tegelfabriek „Schiedam", levert z.g. „gesinterde" (dubbelhaid gebakken) tegels voor vloeren, wandbekloeding en schoor stoenmantels. Deze 'laatste zagen we ge etaleerd voor gewone arbeiderswoningen zoowel als voor de luxueus ingerichte bur gerwouing De teere tinten van deze tegels, die niet door glazuur zijn verhard, zullen de gebouwen waarin zij worden verwerkL in ieder geval uit een aestetisch' oogpunt ten goede komen. De onverslijtbaarheid door de hardheid maken, ze verkieselijk boven vele andere soorten. In den tuin van Tivoli vonden we slechts een bekende, n.l. de Nederlandsche Kan- toorboekenfabriek van 't Hoff en Jongepier van de Lange Haven. Haar N. K. Kantoor boeken, welke door uitstekende kwaliteit te Sclnedam reeds zijn ingeburgerd, zijn hoofd zaak. Doch' ook vele andere Van haar artikelen zijn de moeite van bezichtiging waard. Die alle te noemen is niet Inogelijk Van eigen vinding zijn haar cartonnen kaarsysteemkasten met scdiuifapparaat. De duurte van liet hout deed haar proeven nemen met carton, die inderdaad, niet te leurstellen. Zoo zagen we ook cgrtonniè- res tot liet opbergen van archief en cor respondentio met automatische sluiting, die ons in het gebruik zeer handig leken Vele van haar artikelen, o.m. papiérkor- ven en vloerlegger?, waarvan Duitschland haar vroeger voorzag, wekten bij bezoekers kooplust, doch geen verkooplust bij den heer v. "t Hoff, die uitsluitend en gros levert en de koopgragen verwees naai hun boekhandelaar h costi „wat ook het lastig medenemen uitspaart", omdat hij vroeger eigen winkels gehad hebbende, toen als concurrent van zijn afnemers op trad en daarmede tlians heeft gebroken. (Wordt vervolgd.) STADSNIEUWS. Bijzondere regelingen. "Levensmiddel enbureau. Verkrijgbaar in de Week van 49 Maart: op bon 213 1 ons vet per persoon, 40 ct. per pond; op bon 214 1 ons bruine boonen pér persoon, 11 ct. per pond. op bon 215 „lV'a ons groene erwten, 11 ct. per pond, of I1/2 ons capucijners per persoon, 27 ct. per pond, naar keuze van den kooper; op bon 21G 1/» ons havermouth per per soon, 16 ct. per pond. 1 Kind ermeel. Op bon no. 2 is vanaf 1 Maart verkrijg baar 2l/2 ons kindermeel, prijs 21 cent, deze hoeveelheid moet strekken voor 11 dagen. In het v„m. Volks-badhuis worden Vrijdag 1 Maart van 's morgens 9-12 en H/z5 uur bons voor kindermeel uitgereikt aan hen die nog niet ontvingen. Trouwboekje en domicilie-kaart meebrengen. Aan 'tLe vensmiddelen-bureau worden deze bons niet afgegeven. Thee en koffie. Het is niet mogelijk gebleken in Maart de distributie van thee weder te doen plaats vinden. liet koffierantsoen is voor het tijdvak van 1 tot 15 Maart bepaald op 0.1 K.G. en verkrijgbaar op bon 20; voor de tweede helft Van Maart is dit, met 't oog op de dan invallende feestdagen, op 0.15 K.G. bepaald en verkrijgbaar op bon 22. Aardappelen. Int de week van 49 Maart verkrijg baar op: bon 217 per persoon 1 kilo zandaard- appclen bon 218 per persoon 1 kilo klei-aard- appelen1 bon 219 per persoon 1 kilo klei-aard- appelen1 1 bon 220 per persoon 1 kilo zand aard appelen Zandaardappelen 51/2 cent per kilo. Klei-aardappelen 6% cent per kilo. Bon 217 geldig op Maandag, 218 op Dinsdag, 219 op Donderdag, 220 op Zater dag. Petroleum. Van 6 tot 31 Maart is verkrijgbaar 2 liter petroleum tegen inlevering van de petroleumkaart, waaraan de 3 resteerende bons. 1 t Broodkaatten. De broodkaart van het 42ste tijdvak' ïs geldig tot én met Donderdag 7 Maart. Voor verloren gegane worden geen nieuwe versrtekt: t Op de domiciliekaart moet het aanatl broodkaarten met stempelafdruk zijn aange- dud. Zij op viier Domiciliekaart dit met pen of potlood" is ingevuld vervoegen zich op 't Broodbureau en brengen dan mede broodenvelop, domiciliekaart en bonboekje. Voor elk kind berieden één jaar kan op vertoon van een trouwboekje of geboortebe wijs en do domiciliekaart het gezinshoofd een aanvullings wittebroodkaart krijgen, echter ontdaan van 400 gram aan bons. Op de bons zal 125 gram regeeringsbloem kunnen worden verkregen voor elke 200 gram brood. 1 Centrale KeukeH, Menu's over de week van '4 tot en met 9 Maart 1918: VrijdagHavermouth met zoete melk, boter en suiker, verkrijgbaar op haver- mouthbon. ZaterdagStamppot, aardappelen met zuurkool en sjpek, verkrijgbaar op aardappel bon. \'J1„ Men wordt er op attent gemaakt dai voor elk portie gekookt eten slechts een levensmiddelenbon voor 1 per soon uit het levens middelenboekj* wordt gescheurd. Voorbeeld: iemand die 6 bom voor groene erwten beeft en drie portie- erwtensoep koopt, houdt 3 bone vooi groene erwten te zijner beschikking omdat slechts 3 boos worden inge nomen voor soep. Indien voorradige kan na 12 uu 's middags, tegen betaling van li cents per portie, aan de Centrale Keu ken, ingang Spinhuispad, eten worder gehaald zonder bon. Men wordt ver zocht het Levensmiddelen-boevje mech te brengen. Het eten is verkrijgbaar tusschen v.m. 1 „•n n.m. 1 uur <~-an de volgende plaatsen tpijskokcrij Ach/er de Teersloof, Spijsko cerij Lange Ha .en 11, Gymnastieklokaa Dwarsstraat (scnool van den heer v. d 'oei), Gymnastieklokaal Builcnliavenwep >n Gymnastieklokaal Prins Mauritsstraa1 school van den heer Ruiter). Boekjes van Dinsdag tot Maandag geldig waarop een reductie wordt toegestaan vai L cent per portie, moeten Maandag tusscher 11 uur en half twee aan bovengenoemd! lokalen worden gekocht. Als regel geldt, dat steeds een dag voor uit de bons moeten gekocht worden. De prijs per portie bedraagt 12 cents Voor weekboekjes dus 11 cents. Indien voorradig, kan na 2 uur 'smid dags tegen betaling van 12 ets. per porti* aan de Centrale Keuken, ingang Spinhuis pad, eten worden gehaald zonder levens middelboiL GemeenterMdütnkken. Directoraat Ziekenhuis. Bfij ons schrijven van G December jl A po. G13/1, waarbij wij u den heer Dr van Bjisselick ter benoeming tot Chirurg- aan ons ziekenhuis voorstelden, deelden wij u mede, dat ten aanzien van de be handeling van interne ziekten de vraag werd overwogen, of daarmede uitsluitend een aan het ziekenhuis te verbinden ge neesheer moet worden belast, dan wel* of do bestaande praktijk behoort te wor den gehandhaafd, dat do zieken, ook in het ziekenhuis, door hun eigen geneesheei kunnen worden behandeld. Een ander vraagpunt, dan het bovenge stelde, was, of en in hoever de geneesheer internist, directeur van het ziekenhuis, vrij hcid moest gelaten worden buiten het zie kenbujs praktijk uit te oefenen. Do eerst aangegeven vraag werd dooi de medici dezer Gemeente in dien' zin beantwoord, dat zij den bestaandon toe stand wepschtcn te handhaven. De kwestie ef vrijheid tot het uitoefe nen van praktijk kon gelaten worden, werd in hoofdzaak behcerscht Üoor den tijd, die den geneesheer-Directeur kan worden gelaten voor de gewone praktijk'. In tegenstelling met den tegenwoordigen toestand, waarbij de functie van geneesheer- Directeur een bijbetrekking was, en nog is, tengevolge waarvan geen sprake kan zijn van meer wetenschappelijke behande 'ing, die veel laboratoriumarbeid vordert meenen. wij, dat met het in gebruik stellen van het nieuwe ziekenhuis de zuiver weten schappelijke behandeling der zieken zoo zeer |e en eisch van den tijd niet langer mag onthouden worden aan onzie ingeze tenen, die zich of do hunnen aan de Ge meentielijko ziekeninrichting toevertrouwen. jD|ij den laboratoriumarbeid meenen wij dat.de Radiologie tevens aan den Direc teut moet worden opgedragen. Dat alles vereischt tijd, zoovee! tijli, dal het Directoraat onmogelijk mot fondsprak- tijk kan verbonden worden. IWcl komt het gewcnscht voor, de min der omvangrijke patriculiere praktijk toe le laten, niet alleen omdat zonder dat de bezoldiging zeer veel hooger zou moeten zijn, maar tevens omdat daardoot de Directeur zich ook buiten het zieken huis de praktische ondervinding kan ver werven, die hij behoeft voor de consulta tieve praktijk, waarmede hij! zijn, collega's ban bijstaan. iWij meenen, dat met een tractement van f2500.kan' worden volstaan en zoudan op dat salaris een oproeping willen doen van candidaten, die vertrouwd zijn met ziekenhuispraktrjk en de verrichtingen op het klinisch laboratorium. Later kan worden overwogen, om den functionaris tegen een afzonderlijke ver goeding, werkzaamheden op te dragen, die het best door één zelfde arts kunnen ge- B9 sdileden', als bhv. did keuring van te be noemen. personen. .Wordt onze meening, die in het bovem staande, naar wij vertrouwen voldoende duidelijk) is uiteengezet; door n gedeeld, dan zullen wij, na overleg met de Com missie voor het Stads-Ziekenhuis, u voor stellen doen, tot aanvulling der instructie van den Directeur, waarbij de te verrich ten onderzoekingen en zijn aansprakelijk, lie id voor de Röntgen- en. andere toestel. !en wordt geregeld. In verband met het bovenstaande ver. zoeken wij thans machtiging tot liet op roepen van candidaten naar do betrekking van Directeur van het Stedelijk Ziekenhuis op ©en jaarwedde van f2500, met uitzicht op aanvulling van dat salaris voor nader op t» dragen werkzaamheden. Inkom stenbelasting. Ten aanzien van de Ln uw vergade ring van den 7den December j.l. opge worpen vraag, of de oorlogswinstbelasting van het belastbaar inkomen behoorde te kunnen worden afgetrokken, vroegen wij het gevoelen van de Commissie voor de financiën en de belastingen. Deze com missie zond ons haar advies in het hierbij ivergelegd schrijven. Wij kunnen ons met dat advies ver- oenigen. Of hooger autoriteit al dan niet zal be slissen, dat de aftrek overeenkomstig de cerordening is, is thans nog een open vraag. Zoo ja, dan zou dat oen verlies \an pl.m. f30.000.beteekenen. Is aftrek niet toegelaten, dan heeft het namitief kohier der Inkomstenbelasting 1917/18 als eindcijfer een belastbaar be trag van rond fC.870.000.en met het oermenigvuldigingscijfer 1 een belasting- ipbrenrrt van rond f3G6.000. Wat aan hot cijfer 1 moet worden toe gevoegd, heeft een punt van ernstig over wegen bij ons uitgemaakt en werd bij meerderheid van stemmen beslist. Voor den dienst 1917 moet f174.000 gereserveerd worden, om van het voorden heust geraamde bedrag aan inkomsten- i iel as ting ad. f380 400.verzekerd tezijn. Op do begroeting 1918 is de inkomsten belasting uitgetrokken voor f330.000. Wij zullen eerlang tot u komen met het voorstel daaraan f 50.000.toe te voe gen, omdat wij tenminste f36.000.wil- .011 aanwenden lot delging der zoozeer ge degen crisislasten en, hetzij indirect door verhooging der verschillende uitgaafpos ten, willen voorzien in de sedert bet vast stellen der begiooting zoozeer gestegen be hoeften van den dienst 1918, wegens subsidieering van bewaarschoolonderwijs armenzorg, politie, kindervoeding, zieken huis, enz., enz., waarvoor wij f14.000. willen terzijde leggen. Stellen wij na deze beschouwingen de rekening zoo beknopt mogelijk op, dan komen wij tot het volgende: Do begrooting 1918 vraagt aan inkomstenbelasting f 330.000.— Dit bedrag is o. i, te verhoo- .gen met - 50.000.— Gereserveerd moet worden Voor den dienst 1917 -174.000. Voor nu reeds bekende ont heffingen - 18.000. Totaal f572.000.— Met het vermenigvuldigings- cijfer 1,2 bedraagt het kohier 1917/18 f440.000,— Van liet kohier 1918/19 is dan voor 1918 beschikbaar te/ houden f 132.000. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het belastingjaar loopt van 1 November tot uit. October en slechts 2 maanden (dus één zesde) van het dienstjaar 1918/19 in 1918 vallen, dan meenen wij naar den dienst* 1918/19 zeker niet meer dan Ier benoodigd© som te mogen verschuiven. Te minder durven wij meer op de toe komst leggen, omdat die toekomst niet rooskleurig, ip ieder geval onzeker is. Op grond van het vorenstaande stellen wij u voor, het vermenigvuldigingscijfer voor do Inkomstenbealsting 1917/18 to be palen op 1,2. Broodkaart. Do directeur van het Centraal Brood kantoor maakt bekend, dat de broodkaart van het 43ste tijdvak geldig is van 8 tot en met 18 dezer. Door Ged. Staten dezer provincie is den Gemeenteraad medegedeeld, dat de beslis sing op het Raadsbesluit yan 1 Febr. j.l., .aanwijzende de plaats voor een nieuw to bouwen school voor lager onderwijs (aan het eind van 'Polder- en Oosterstraat), is verdaagd. 1 1 I De schenkingen roor het nlenwe stadhnls te Botterdam. Bij den Rotterdamschen gemeenteraad is ingekomen het volgende schrijven van IJ. en W. dezer gemeente: Burgemeester en wethouders van Schie dam, Vlanrdingen en Maassluis hebben ter uitvoering van de besluiten van de radon dielr gemeenten voor de binnenplaats van liet nieuwe stadhuis, naar het ontwerp van pjrof. iï. Evers, een fontein in hard steen en btrons aangeboden. Zij verzoeken, die fontein te aanvaalrdcn als een bewijs van belongs,filling on vriendschap van de di,re Maass.ed/citi voor haw zusterstad Rot tendam. B. en W. maken van deze aanbieding mei groote waardeering melding om do belangstelling en de vriendschap, waaraan zij uiting geeft, maar vooral omdat zij zoo duidelijk aan den dag legt de belangen gemeenschap welke, voortgesproten ui,t haar ligging, tusschen de Maassteden bestaat. Heeft die gemeenschap, schrijven zij aan den gemeenteraad, reeds eerder tot samen werking én altoos tot goede verstandhou ding geleid, zij wordt als het ware beze geld dootr deze sympathiek© handeling, welkiö ook) voor de toekomst hét symbool van eendracht moge beteekenen. Terwijl zij zich voorstellen het sierlijk

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 2