Ome Internationale positie. In tegenspraak op een in een aantal buitenlandsche Waden verkondigde meening dat Duitschland do Nederlandsehe regee ring in 't geval, dat deze zich nPodge dwongen, voor den wil der Entente zou buigen, met de scherpste vepgeldi ngsm;> regelen en zelfs met openlijke vijandsct 'u- bedreigd zou hebben, verneemt de Ber lijnsclio correspondent van de „Neue Freii- Presse" uit goed ingelichte Eerlij nsche krin gen, dat het ingekomen ultimatum van Engeland aan Nederland, geen wijziging in de goede verstandhouding lusschen Duitseh land en Nederland tengevolge hebben mag Men beseffe, dat Nederland slechts voöi bet geweld zou wijken, wanneer het aan den Engelschen druk zou toegeven, en da! zelfs in dit uiterste geval middelen en wegen gevonden zullen worden om de Ne derlandsch-Duitsche betrekkingen in ^hun oude verhouding te handhaven. D>e „Vorwarts" verneemt uit officieus Haagscho kringen, dat minister Loudon aan staanden Dinsdag in de Tweede Kamt", het standpunt der Nederlandsehe regeering in zake 't ultimatum der Entente uiteen zal zetten. Voor zoover bekend, zou minister Lou don protesteeren tegen het gebruik yan do Nederlandsehe schepen in de gevaar lijke zöne Het blad vat den stand van het con flict als volgt samen: „Do Entente staat er op, de geheel e haar ter beschikking staande Hollandscht scheepsruimte naar haar goeddunken te kunnen aanwenden en zij tracht de scheeps ruimte, die in Nederlandsehe havens ligt. in handen te krijgen. De Entente is bereid deze laatste schecps ruimte (ongeveer 200.000 ton) gedeeltelijk voor de voedselvoorziening van Nederland te gebruiken; Duitschland stelt zich echter op het standpunt, dat onder geen voor waarde de Entente gelegenheid mag wor den gegeven nog meer Nederlandsehe scheepsruimte te „rooven" dan zij reeds gedaan heeft. De „Vossische Zeitung" geeft de vol gende „authentieke" lezing over de voor geschiedenis van het „ultimatum" „Reeds den vorigen Zaterdag (dus 9 -Maart) richtte Engeland een in den mees! groven vorm gesteld ultimatum aan de Ne derlandsehe regeering, -yyaarop de minis terraad Zondag 10 Maart vergaderde. Op Maandag 11 Maart had de Engelsche ge zant in Den Haag een onderhoud met mi nister Loudon. De houding van minister Loudon was toen reeds zoo vastberaden, dat Engeland concessies moest doen. Het wilde zich met het half millioen ton aan Nederlandsehe scheepsruimte - de in bui tenlandsche havens liggende 400.000 ton en de in Nederland liggende 100.000 ton tevreden stellen, in tegenstelling met zijn voorheen aanmerkelijk hooger geslelden eisch; Engeland stond er echter op, dal de Nederlandsehe schepen in de gevaar lijke zöne gebruikt zouden worden. Een verzoek van de Nederlandsehe regeering om zich van andeie zijde de ontbrekende levensmiddelen of een deel daarvan te ver zekeren, had geen succes." Het blad is voorts van rneening, /fat de vrijlating yan de „Nieuw-Amsterdam" be sdiouwd moet worden a's een teeken, dal Engeland inziet zijn houding tegenover Ne derland te moeten matigen. Het blad besluit, dat, hoe het verloo; der verwikkelingen ook -zal zijn, noch van Entente-zijde, noch van Duitsche zijde me! militaire complicaties rekening behoeft te worden gehouden. Het Zwitsersche publiek volgt met bui tengewone belangstelling de vordering van de onderhandelingen tusschen de Entente en Nederland over de scheepsruim te kwestie De pro-Duits die „Züricher Peet" merkt op, dat Zwitserland bij deze zaak buiten gewoon groot belang heeft, daar alleen de inwilliging van de voorwaarden der Entente aan Zwitserland den graantoevoer uit Ame rika kan verzekeren. (Reuter.) De buitengewone ministerraad. Naar wij vernemen, _heeft de buitenge wone ministerraad Zaterdagavond tot na middernacht geduurd. Men seint nog uit Berlijn aan de „N R. Ct.": Over de diepere oorzaak van den maat regel der Entente ten opzichte van de Ne derlandsehe scheepsruimte schrijft de so daal-democratische „Vorwarts": Men behoeft er niet aan te twijfelen, dat de scheepsruimtepolitiek, die de wereld oorlog voortgebracht heeft, behalve van gebrek aan (rtuimte, ook nog een gevolg is van kwesties van concurrentie in het wereldverkeer. Het ligt voor do hand, dat een onbe schadigde koopvaardijvloot, zooals het on zijdige Nederland tot dusver behouden kon door de geallieerden na den oorlog als een hoogst onaangenarnen factor beschouwd wordt. Wanneer hun doel de beheersching wijze van monopolie, van den handel overzee is, dan behoort daar in de eerste plaats toe een geweldige voorsprong ten opzichte der transportmiddelen. Het Neder landsche blad „Het Nieuws van den Dag", heeft op het juiste oogenblik op dit punt gewezen. Decimeer in g van de Nederlandsehe koop vaardijvloot in de Duischte versperde gc bieden zou den bondgenooten der Entente, uit een oogpunt van ceonomischen strijd beschouwd, juist passen. Zr; stellen de schepen der concurrenten aam de gevaren bloot en houden htm eigen koopvaardijvloot achter. Dat zij zich be reid verklaren de verwoeste schepen te vergoeden, kan het feit niet bemantelen, dat de concurrentie bij het opnieuw be ginnen van het verkeer over zee daarvoor minder schepen beschkbaair heeft. De K»m*r'*rfcf«£fngen. Mieïn. meldt uit Den Haag!, aam het „HMd.", dat de datum van de stemming voor de Tweede Kamer, voorlo-opig is be paald op Woensdag 3 Juli. Zooais men weet, beeft 'de camdidaa(stelling, ingevolge de Kieswet plaats op Dinsdag 21 Mei. Uit Ooi -Ixdië Men seint uit "Batavia, dat de regeering don ui rimer van mais verboden heeft. Sederlaad ex de otrlog. Nederland en do geassocieerden. Reuter seint uit Washington d.d. 16 lezer: De regeering verleent geen enkel Neder- landsch schip in Ainenkaansche havens bunkervergunning om te verhinderen, dat '.e ontsnappen, zoo lang ze niet zijn opge vorderd, hetgeen vermoedelijk Maandag ge- beurf, behalve de „Nieuw-Amsterdam" en do „Oranje". De scheepvaart op Engeland. De Engelsche booten, die in Ncderland- -che havens liggen, hebben aanzegging ge kregen, stoom ëp te houden, om op het "•orste sein onmiddellijk van hier te kun nen vertrekken. De broodvoorziening. Het „Centrum" vernoemt, dat er proeven zijn genomen met bijmenging in ons brood van lijnzaad. Voorloopig waren de resul taten bevredigend. De vleeschvoorziening. In te Zaterdag, na raadpleging van den voorzitter van de Friesche Maatschappij van Landbouw, belegde en zeer druk bezochte vergadering te Leeuwarden zijn de maat regelen besproken, welke genomen kun nen worden om Ren Frieschcn veestapel te beschermen in verband met het door de vordering en door andere maatregelen te veel afslachten van vee. Bij acclama- is besloten een brief te zenden aan den minister van landbouw. Overwegende 1. dat tengevolge van gebrek aan slacht rijp vee thans een groot aantal koeien wordt afgeslacht van veel te gering slachtgewicht, die na weidegamg 150 tot 200 K.G. meer vleesch en vet zouden produceeren; 2. dat een deel van de koeien feitelijk niet bestemd is voor slachtvee, doch voor melkgeving In den volgenden- winter; 3. dat, wanneer de slachting zonder be perking doorgaat, de guste-koeien weldra opgeruimd zullen zijn, waard oor het ge vaar dan groot js, dat ook het gebruiks- vce wordt aangetast; 4. dat daarvan het gevolg zal zijn, dat een tekort in den Fxieschen veestapel ont staat, zoodat de veehouder in zijn bestaan bedreigd wordt en Friesland in de toekomst niet in de behoefte aan vee kan voorzien; 5. dat liet in den volgenden winter niet mogelijk zal zijn, op eenigszins voldoende wijze in de behoefte aan consumptiemelk te voorzien; 6. dat een tijdelijk verbod van slach ting, zoo spoedig mogelijk uit te vaardigen, het eenige middel zal zijn, om den vee stapel voor ondergang te behoeden; wordt dringend verzocht spoedig zoodanige maat regelen te nemen, dat tot 1 Juli a.s. het afslachten van rundvee wordt stop gezet. Het gemeentebestuur van Hengelo heeft besloten met ingang van morgen van ge meentewege te doen slachten en vleescli voor de ingezetenen beschikbaar te stellen. Eerst is nog aan de slagers voorgesteld, dat dezen een bepaald kwantum vleesch tegen (1.30 per K.G. zouden leveren!. Zij heb ben echter geweigerd. Goedkoop vleesch van 65 ct. per pond zal beschikbaar zijn voor hen, die niet in de plaatselijke be lasting naar het inkomen zijn aangeslagen. Uitbreiding van het ver sperde gebied. Officieel wordt uit Berlijn gemeld Ten. gevolge van het optreden der Engel sche zeestrijdkrachtan in het door Enge land versperde gebied in de Duitsche bocht, ziet de Duitsobe regeering zich genoodzaakt maatregelen te nemen, waardoor dat gebied zeer gevaarlijk wordt voor de neutrale scheepvaart. Do neutralen worden dus uit drukkelijk gewaarschuwd dit gebied niet te lx:varan en or nadrukkelijk op gewezen, dat de Duitsche regeering geen enkele verantwoordelijkheid voor do gevolgen aan vaardt, behalve in gieval1 de Duitsche. ma- rineleidinig in elk op zich! zelf staand geval daardoor aa,«wijzigingen versteekt De grenzen van het desbetreffend gebied loopen thans van hot snijpunt op 57 gr. 3' N.B. in bet Deensche kustgebied over het punt 57 gr. 8' tot 6 gr. (F. Verder van 56 gr. 10' tot 5 gr. 10'. Daarna van 54 gr. 45' en 4 gr. 17'. Ten slotte van 54 gr. 0' naar het snijpunt van 53 gr. mot het Hollandsohe kustgebied. Sch'oenen- en klompen- bons. Het Bureau voor Modedeeliogen inzake de Voedselvoorziening meldt: Het blijkt hoe langer hoe meer, dat er tn het algemeen groote bezwaren verbon den zijn aan de gangbaarheid der schoe nen- en klompenbons buiten de gemeente, waarin zij zijn afgegeven. Heit Koninklijk Nationaal! Steuncomité acht het daartoe noodig cl& bestaande rege ling aldus te herzien," dat de bons slechts geldig zijn in de gemeente van afgifte, behoudens de uitzonderingen, welke in overleg met de burgemeesters zullen wor den vastgesteld. Het Kon- Nat. Steuncomité lieeft voorts aan do burgemeesters bericht, dat het dringend gewcnscht is, niet alle bons, waar op eeln gezin aanspraak heeft, tegelijker tijd uit te reiken, aangezien de betrokken personen daardoor in de verleiding wor den gebracht bons aan anderen over te doen, of meer bons aan te bieden ter verkrijging van een paar schoenen (klom pen! zonder betaling. Het verdient dus aanbeveling, om aanvankelijk per gezin niet moer dan hoogstens twee bons uit te reiken, en met de uitreiking slechts dén door te gaan, wanneer desverfangd de schoenen (klompen), welke op do reeds aan dat gezin verstrekte bons zijn aange schaft, kunnen worden vertoond. Geel mosterdzaad. Bij beschikking van den minister van landbouw is verboden geel mosterdzaad te verwerken. Pulp. De minister ran landbouw, nijverheid en handel maakt bekend, dat in de bekend making van 13 dezer, betreffende de dïs- tributieregeling van suikerpulp sub 6 be hoort gelezen te worden als volgt: „Daarbij wordt voor elke melkgevende koe en voor elk ander rand, hetwelk op 1 Januari 1919 8 maanden oud zoude zijin voor zoover die ten tijde van het aüslui ten van de pulpovereenkomst door 3e biet contractanten worden gehouden, onder scheidenlijk 3000 KG. en 2000 K.G. natte pulp berekend." Hennen. De minister van landbouw maakt be kond, dat van 20 dezer af geen aanvragen om ontheffing van het verbod tot invrie zen of doen invriezen van pluimvee, wild enz., voor zoover betreft hennen, meer in behandeling zullen worden genomen, er dan ook zij, aan wie de Rijkscommissi- van Toezicht op de Eiervereeniging ei PInimveevereeniging bedoelde ontheffim Leeft verleend, na genoemden datum geer hennen meer voor het invriezen of doen invriezen in de vriesinrichtingen of daai mee gelijk slaap de inrichtingen mogen op slaan of doen opslaan. Rijwie lbapdeïi. De minister van landbouw heeft: lo. bepaald, dat rijwielhandelaren hij dc levering van rijwielbanden niet mogen eischep, dat een oude band kosteloos word! afgestaap, doch dat bij achterlating van den ouden band door den kooper d< waarde van dien ouden band in minde ring van den koopprijs zal dienen te wor dep gebracht". 2o. vastgesteld de volgende maximum prijzep voor: complete oude rijwieldraad buitenbanden, waarin beide staaldraden nog, bruikbaar zijn, f0.40 per stuk; losse bruik bare staaldraden voor rijwieldraden fO.lC per stuk; oude buitenbanden zonder dra den f0,30 per kilo; oude, nog bruikbare veptiels f0.30 per stuk; 3o. bij de levering van rijwielbanden vol gens de gestelde maximumprijzen mag ir rekening gebracht worden voor het mon tee rep op het voorwiel ten hoogste f0.3C en voor het monteeren op het achterwiel ten hoogste f0.50. Uit Engeland teruggekeerd. Met het stoomschip „Rijnstroom" zijn gisteren uit Huil te IJmuiden aangekomen de zes opvarenden van het Nederlandsehe stoomvisschersvaartuig „Goeree R.O. 33", welk vaartuig naar Engeland was opge bracht. Omtrent hun wedervaren heeft sehippea 'B. Roeleveld het volgende o. m. medege deeld: We waren den 12en Februari tus schen den Hoek en IJmuiden visscheade en hadden reeds een aardig schip visch toen we vijf Engelsche torpedojagers zagen naderen. Een der oarolgsschepen kwam ons langs zijde en vroeg waarvan die groote hoeveelheid stoom kwam, die ze hadden zien opgaan. De schipper antwoordde, dal dit van het afblazen van den stoomwinch kwam en overtuigde den aan boord geko men officier van de juistheid daarvan. Men nam dan ook met die verklaring genoegen en nadat wij hun op hun verzoek per zoodjo visch hadden gegeven, werden wi> met rust gelaten. Helaas slechts voor Jcor ten tijd. Korten tijd daarna zagen we een boot van den Engelschen torpedojager F 56 uitzetten en daarin eenige trossen brengen waarop de boot naar ons toekwam. Eei officier en twee manschappen kwamen bij ons aan boord en goalstten ons de trossen vast te maken. Dit weigerden wij, waarop ze het zelf deden. We werden door den torpedojager op sleep genomen en meteen 10 mijls vaartje naar de overzijde getrok ken. De kust genaderd zijnde, liep de F 56 aan den grond en verzocht men ons het oorlogsschip vlot te sleepen, wat we we derom weigerden. Bij hoog water kwam de jager op eigen kracht vlot en sleepte hij ons to Harwich binnen. Daar moesten we de visch lossen, wat we weigerden, en de Engelschen waren niet zoo goed of ze moesten het zelf doen. Do behandeling liet te wenschcn. Nie mand mocht van boord en zelfs werd mij niet toegestaan mij in verbinding te stel len met den Hollandschen consul. Den 14en Febr. in Harwich aangekomen, werden we den 22en naar Ipswich opgebracht, waar ons schip thans nog ligt. Wij vertrokken van daar door tusschenkomst van den con sul naar Londen, van daar naar Huil en keerden na ongeveer 5 weken naar Holland terug. Op de vraag, waarom eigenlijk ons schip werd opgebracht, had de Engelsche officier aarzelend geantwoord, dat de ge vangen visoh voor Duitschland bestemd was. Financies' nieuws. De koers der postwissels uit Noorwegen naar Nederland was op 28 Februari 1.1. 100 149 kronen. De koers voor de postwissels naar Frank rijk en Italië is van 16 Maart tot nadere mededeeling, bepaald op 100 francs 40. VLAARDINGEN, 18 Maart. De heer C. J, Does, van hier, komt als no. 2 voor op de voordracht ter benoeming van. een; on derwijzer aan de school voor g. 1. o. no. 24 te Rotterdam. VLAARDINGEN, 18 Maart Zaterdagmor gen is eert lijk in de Maas .opgevischt en. herkend als dat ran den 32-jaJigen' KI JB., wonende in de öosterstraat VLAARDINGEN, 18 Maart De centmie keuken heeft in de aigeloopen week '5895 porties afgegc-vèn. OVERSCiHIE, 18 Maart. Daar de ziekte onder de paarden van de tramwegmaat- schappsj zich uitbreidt, heeft men He uur- dienst, dien men Zaterdag j.l'. had inge steld, moeten veranderen in een 2 uur- dienst. Rijtender* regelingen Levens middeucnbn re an. Verkrijgbaar in de week van 1823 .Maart. Op bon 231 lVz ons groene erwten per oersoon, 11 ct. per pond. Op 232 1 ons groene erwten per persoon, 11 cent per persoon. Op bon 233 1 "cms vet per persoon. 10 ct. per pond. Deze week zijn de Regeermgsartikelen op bon 231 en 233 ook op Maandag ver krijgbaar; bon 232 vanaf Donderdag. Kaarsen. Voor rechthebbenden zijn Woensdag nam 25 uur kaarsen verkrijgbaar bij den por tier. Renheidswors t. Op bon 238 per persoon 1 ons Een hcidsworst (kookworst), 55 cent per pond Te koop brj de slagers en in enkele vleesch winkels. Een deel dezer %vorst is ontvangen. Res1 kan spoedig volgen. Zoo noodig is bon 238 ook volgende week nog geldig. Eieren. Regeeringskalkeieren kosten IOV2 een' per stuk. KindermeeL Op bon 3 is vanaf 16 Maart verkrijgbaai 21/2 ons kindermeel, prijs 21 cent. Thee en koffie. Van 16 tot 31 Maart is op ibon 22 dei thee- en koffiekaart verkrijgbaar 0.15 K.G. koffie. 'Aardappelen. In de week van 1823 Maart verkrijg baar. op: bon 234 per persoon 1 kilo klei-aard appelen; bon 235 per persoon 1 kilo zandaard appelen; bon 236 per persoon 1 kilo zandaard appelen; bon 237 per persoon 1 kilo klei-aard appelen. ZandaardappeJen BYz cent per kilo. Klei- aardappelen 6V2 cent per kilo. Bon 234 geldig op Maandag, 235 op Woensdag, 236 op Vrijdag, 237 op Zater dag. Petroleum. Van 6 tot 31 Maart is verkrijgbaar 2 titer petroleum tegen inlevering van d< petroleumkaart, waaraan de 3 resteerend- bons. Broodkaarten. De broodkaart van het 44ste tijdvak is gddig tot ten met Vrijdag 29 Maart. Voor verloren gegane worden geen nieuwe versrtekt. Centrale, Keuken. Menu's over de week van 18 tot en inet 23 Maart 1918. Dinsdag: Stamppot, aardappelen met snijboonen en spek, verkrijgbaar op aard appelbon. Woensdag: Braineboonensoep met rund vleesch, verkrijgbaar op bruinebooaenbon. Donderdag: Hutspot met rundvleesch, verkrijgbaar op aardappelbon. Vrijdag: Gort met zoete melk, boter en suiker, verkrijgbaar op aardappelbon. Zaterdag: Stamppot, klei aardappelen m. zuurkool en spek, verkrijgbaar op aard appelbon. Broodkaart. De directeur van het Centraal Brood kantoor maakt hekend, dat de broodkaart van het 44ste tijdvak loopt van 19 tot en net 29 dezer. Centrale keaken. Men wordt er op attent gemaakt, dat de braineboonensoep van Woensdag niet verkrijgbaar is op bruineboonenbon, doch op erwtenboa. De heer J. Hermes, van hier, komt voor op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer; te Rotterdam, op de scholen voor g. L 0. als no. 3 op school w>. 5, als no. 2 op school no. 54 en als no, 1 op school no. 24. De nieuwbenoemde officier van gezond heid j2le 3d. bij de zeemacht P, J. Huldy wordt Werkzaam gesteld hij'het maritiem hospitaal te Willemsoord. Br. J. C. P. Sratts. f In den ouderdom van, nog geen 38 jaar is te Leiden overleden dn J. C. jP- Smits, privaat docent aan de Rijksuniversiteit en leeraar aan het gymnasium aldaar. Hij was nog niet lang daar werkzaam." 1 September 1913 verliet hij namelijk Schiedam om zijp functie van leeraar in, de oude talen .aan ons gymnasium met een gelijke te Leiden te verwisselen. De vroegtijdige dood van dezen werkzamen en geleerden, docent zal «onder twijfel met weemoed door; zijn vrien den en oud-leerlingen; worden vernomen, 't Nat. Het Departement „Schiedam" der, Maat schappij Tot Nut van het Algemeen houdt een vergadering van, 3e leden; op Woens dag 20 Maart, in Maisoa Van der Heijden (Benedenzaal), Hoogstraat 144, alhier. Punten ter behandeling: lo. Ingekomen! stukken; 2o. Verkiezing van twee bestuurs leden; 3o. Verkiezing van twee bestuur ders der Spaarbank; 4o. Rekening en, ver antwoording over 1916—'17. Wij verwijzen belanghebbenden naar de vorenstaande kennisgeving betreffende den schouw van sloten. De collecte, de 'vorige week' alhier ge houden voor het Tehuis van alleenstaande blinden te Wolfsheezen, heeft opgebracht £172.24. Met vriendelijken dank taan da .gevers wordt het Tehuis in de belangstelling dei; ingezetenen aanbevolen. Odéon. In Odéon ontstond gisteravond tijdens de bioscoopvoorstelling een defect aan, het Ememann-toestel, waarmee de Loeiden op het doek geprojecteerd worden. Na onder zoek bleek, dat het defecte onderdeel slechts aan de fabriek hersteld kon worden. Dank zij het geheel compleete reserve- toestel, dat steeds ter beschikking staat, was in een minimum van tijd (slechts ,15 minuten) van toestel verwisseld, dat aan gekoppeld moest worden aan do electrischo geleiding, enz.,, waardoor de voorstelling weer normaal kon worden voortgezet. Ook dit Is een record. 1 Van 2 paarden, gestald in een pand um den Singel, zijn, vermoedelijk Zater dagavond, de staarten afgesneden en ont-' vreemd. Gisteren zijn van een pand aan de Nieuwe Haven looden afvoerbuizen ont vreemd. Van den winkelier K., wonende aan de Groeneloan, is een kistje met 50 sigaren mtvroemd. De dader is aangehouden en heeft een verhoor ondergaan. Zeven koperen' gewichten zijn vanmid dag ontvreemd ten nadeele van een kolen handelaar aan de Boterstraat. terende en verkochte OHroereuue goederen. Verkocht 16 Maart - Notaris: D. Boddeüs. Een winkel- en woonhuis met overdekte plaats en erve, aan de Broersvest 151, lo Schiedam, groot 38 c.A Uit de hand verkocht. Drie voor eenige jaren nieuw gebouw de, in afzonderlijke beneden- en boven woningen, verdeelde woonhuizen met er ven en open grond aan de Fabristraat nos. 34, 36 en 38, te Schiedam, groot pl.m. 1 A. 48 C.A., 1586 en 2413 (ged.), groot pl.m. 1 A. 46 c.A., en 1585 en 2413 (ged.), groot pl.m. 1 A. 45 c.A., in veiling resp. 4700, £4700 en ƒ4800. Een perceel open grond liggende aan de Van Beverenstraat, achter liet hoekhuis Fa bristraat no. 32, groot 33 C.A., in veiling ƒ225. Gecombineerd verkocht voor ƒ14.465. Een zeer goed -onderhouden welingericlit woonhuis met erf en tuin aani de Zuid zijde van den Oostsingel no. 94, te Schie dam, groot 1 A. 43 c.A., in veiling ƒ3620. Niet verkocht. AGENDA: Flora-Bioscoop, 8 u. Vrijdag tot en met Maandag. „De verloren zoon." Vrijdag t/m Maandag Odéon, 8. u. „Li berty". Heden en volg. avonden. Circus-Schouw burg 71/3 u. Gez: Spree,, Mogen we zwijgen. lieden en volg. avonden. Casino. Gezel schap Nap de la Mar. Bleeke Bet 18 Maart. Groote Schouwburg, "71/1 uur. Toon. vereen. Heijermans, "Museh en r. d. Horst Dageraad. 18 Maart Tivoli-Schonwbuirg, 8 u. Kon. Vereen. Het Ned. Toon*®]. De Dpi- vel. v 20 Maart. Groote Schouwburg, T^/s u. Kon. Vereen. Ned. Tooneel. Margaretha Gautier. 20 Maart. -Tivoli Schouwburg, 8 u. Laat ste Liederen-avond van Emiel' Uullebroeck. 20 Maart. Soc. Harmonie, 6 uur. Mengel berg-concert. v e« 'ite&tool Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het "beroep te Wilsum ds. ,W, Wesseldijk, te Vfepenveld. Ger ef. Kerken. Beroepen te Vrijiehoeven'sGrevel- duin de heer A. G. Wolf, cand. te Velp. Te Deventer ds. J. Ozingga, te Hasselt. Hooger Onderwijs. Universiteit te Leiden. Examen volgens artikel 135 'der wet op het hooger onder wijs: do heer Ch. H. Beekhuis. Universiteit te Groningen. Bevorderd op stelling-en tot doctor in de rechtsweten schap de heer W. G. Feith, geboren te Gro ningen, ön tot doctor in de geneeskunde meji. H. J. IE. Schönfeld, arts, geboren te Finsterwolde, op proefschrift: Zwelling van oogbestanddeeiem. Sport. Voetbal. Westelijke afileeling. le klhsse A. Den Haag: H. V. V. U, V. V, 1—0 TV

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 2