De oorlog. Woensdag 20 Maart 1918. De gouden sleutel, 7Qtl* J»arga«g. Na. 15706. Intercomm. Telefoon No. 103. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Bonboe&jes. Nieuwe 'Bonboekjes zullen 'worden uit gereikt op^ Zaterdag 23 Maart as. van des namiddags half 2 tot half 5. Deze uitreiking zal geschieden op ver toon der Domicilikaart met de thans in omloop zijnde bonboekjes. De kosten be dragen 10 cent per bonboekje. Men os verplicht zich op genoemden datum te vervoegen aan den post, die op de Domiciliekaart staat gestempeld, ergens anders wordt men niet geholpen. Bij ont vangst kan ieder zich onmiddellijk over tuigen. of hij het juiste aantal bonbóekjes heeft gekregen. Na den, dag van uitreiking worden reclames beslist niet meer aangenomen. leder zorge er voor op den bepaalden dag te komen, daar., na dien slechts bij hoogie uitzondering Bonboekjes zullen wor den verstrekt. Vreemdelingen ontvangen de nieu we bonhoekjes op vertoon van hun brood envelop met het thans in omloop zijnde .bonboekjes, uitsluitend aan het Brood- bureau, op Maandag 25 Maart. Dien dag is het Broodbureau voor het gewone publiek gesloten. HET LEVENSMIDDELENiBUREAU. Hinderwet^ Ingekomen zijn verzoeken van: le. B. ROSENBOOM, om vergunning tot uitbreiding van zijn steenbrekerij in het pand Noordvest 30/32, kadaster Sectie A nos. 1024 en 1025, door bijplaatsing van een electromotor, van 10 P.K., -drijvende breek-, maal- en ziftwerktuigen; 2e. \V. SOOMERS-en G. PREIN, om ver gunning tot het oprichten van een rijwiel- fabriek in het pand Van Berenstrajat Np. 1, kadaster Sectie M ng. 2043j. 3e, E. B, ]HÏBBELER, om vergunning tot het oprichten"van"een parfumeriefabriek in de panden Korte Haven Nos. 15 en 17, kadaster Sectie C nos. 1052 en 1053. Deze verzoeken zrjn met de bijlagen op de Secretarie ter visie gelegd. Op Woens dag 3 April a.s., des voormiddags 11 Vi u., zal ten Raadhuize gelegenheid Wbrden ge geven om bezwaren tegen het toestaan van deze verzoeken in te brengen en die mon deling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen voor het tijdstip liierboven genoemd, kan op de Secretarie der Gemeente van dc schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis wor den genomen. Volgens de jurisprudentie zijn niet tot beroep op een beslissing inge volge de Hinderwet gerechtigd zij, die 'met overeenkomstig art. 7 -dier wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwa ren mondeling toe te lichten. Schiedam, 20 Maart 1918. Bericht. Zij, die zich met ingang van 1 April a.s. voor minstens 3 maanden *op de „Schiedamsche Courant" abonneeren, ontvangen de tot dien datom verschij nende nummers gratis.- maar Bet Engelsch door L. G. Moberley. (40) „Ja," dat hadden, Wij allemaal wel graag willen weten." Jonadab schudde het hoofd weder en zijn oogen, werden ernstiger. „Als alles in orde wtfs zooals het wezen moest, waarom, ging hij dan niet eerst naar het huis -van mijnheer Donaldson en trouwden ze netjes m-de kterk waar 'Antonia en al de Mnderen gedoopt tv aren? Wjaarom maak te hij afspraakjes tpet haar op de hei of in het bosch in plaats van haar te ont moeten in den tuin van haar vader, zoo als een jong meisje betaamt? Er was iets wat men vreemd kan noemen in dat heele huwelijk, iets dat wij" nooit konden begrij- pen. Maar één ding is zeker en gewis, en ik kan, er U mijn woord op geven en een eed doen. en dat is dit: Miss Antonia .was zoo onschuldig als een pos geboren kind, ze dacht "niet aan kwaad. Ze had haan hoofd-'öpgevuld met verfhalen en wat ze noemen' rtomans en ze had den grond lief waar 'de man 'zijn"voeten opzette en wat hji vertelde scheen ]yaar en goed in haar oogen. Dat is het oogpunt waaruit ik het beschouw. Maar als zij gezondigd heeft, zij heeft het buiten .haar "Werén -en réonder hei té wallen» gedaan. Haar 'z<W Ik-fooi1 BUITENLAND. De vrede. De bladen melden, dat door het aftre den van het kabinet-Avcrescoe in de onder handelingen tusschen dep Vierbond on Roe menië een pauze is ingetreden. Er zullen wellicht nog eenigo dagen verloopen, voor dat de besprekingen te Boekarest kunnen worden hervat. De met Roemenië geslo ten wapenstilstand, welke gisteren eindig de, wordt met het oog op de kabinetswis seling In Roemenië stilzwijgend verlengd. Naar aanleiding van het bericht uit Ber lijn over do door Oostenrijk-IIongarije ge- ëischte grens-rectificatie constateeren de bladen, dat het bericht niet zeer geloof waardig klinkt, omdat de Oostenrijk-Hon- gaarsche gedelegeerden te Boekarest nog met in de gelegenheid geweest zijn eischen in zake de grens-reetifieatie te stellen. In het preliminaire vredesverdrag verklaarde Roemenie zich in principe bereid grens- rectificaties toe te staan. Roemenië is ech ter nog in het geheel niet met .de Oosten- rijksche eischen en kennis gesteld. Rusland Vrijdag verkeerde Petrograd in een op gewonden stemming wegens de mógelijke gebeurtenissen, die voor de deur stonden, nu bet Bolsjewiki-regime zijn laatste troe ven uitspeelt. De nachtmerrie der maxima- listïsche regeering wordt onduldbaar. De verplaatsing van den zetel der regeering naar Moscou, hetgeen Postoekof, het lid van het centrum dgr sociaal-revolutionaire partij, op een vergadering van den raad te Petrograd qualificeerde als het aan den haal' gaan voor de Duitschers, heeft de situatie niet gemakkelijker gemaakt. Niemand weet, of de ratificatie van het vredesverdrag ten doel heeft, om te voor komen, dat de Duitschers naar Petrograd oprukken en of niet de Duitschers zullen komen als veroveraars en als politieman nen of als bezetters, om waarborg te heb ben, dat 'de voorwaarden van het verdrag worden nageleefd. *In elk geval is de bevolking van Petro grad verontrust door het vooruitzicht op grooter ontberingen en wreedheden gedu rende den overgang van het maximal is - tisch wanbestuur naar de terreur der anar chisten of het gestrenge regime der Duit- séhers. De bijzonderheden van het Duitsche ul timatum zijn het volk met bekend. Het Preobrajensky-regiment te Petrograd en Moscou is ontwapend en eveneens alle troepen van het garnizoen te Petrograd, die geweigerd hebben zich te laten inlijven bij het roode leger. De Japanscho minister van Oorlog heeft medegedeeld, dat er in Siberië, ten Oosten van Baïka, 94.000 Duitsche gevangenen zijn on ten Wl. daarvan ,6000. Die in het Oosten staan niet onder" controle en stel len allerlei pogingen in 't wftrk om wa pens te krijgen. Eenige duizenden gematig den onder leiding van Seminof verzetten zich liegen de maximalisten en zouden Seminof kunnen steunen Enkele gematig den zijn er ook te Wladiwostocl: en Blago- wesfsjensk. De macht der maximalisten neemt toe. Mochten de Duitsche gevange nen georganiseerd worden en de maxima listen, steunen, dan zou de toestand ernstig werden. Honderdduizend gevangenen, over eenkomend met vijf divisies, voorzien van oorlogsmateriaal'; zouden een ernstig gevaar vormen- Duitschland* Naar aanleiding Van von HerÜing's medc- doeliiigen ia den Rijksdag vingen gisteren de debatten aan, wiaarbrj de nat. lib. Strese- rnann een belangrijke verklaring aflegde, waaruit bleek, dat hij en z'n .partij zich niet meer op het standpunt stelten van de bekende Ilijksdag-résolutie en bij voort- iedere rechtbank op willen zweren." i,Ep. is Miss Antonia nooit teruggeko men?" „Neen, ze is nooit teruggekomen. Mr. Merring was een hardvochtig man, hg had gezegd dat zij nooit meer een voet m huis-mocht zetten en dat gebeurde ook niet. En toen is er een van .zijn dochters gestorven, en zijn vrouw is gestorven en hij scheen den moed te verliezen en'is zelf ook 'gestorven èn de twee andere dochters gingen daarna ook weg en de plaats werd verkocht en niemand hier op het dorp heeft ooit meer iets van hen gehoord, behalve de Vicar, hij boorde, tien jaar 'daarna, het mag negen geweest 'zijn, ik'kan het mij ntet precies meer her inneren. Domimé hooide /hertellen dat Miss Marion getrouwd ïs. Maar wij hebben haar nooit weergezien, niet sedert zij pen klein meisje was met loshangend haar." „De pastorie is zieker dat huis aan den anderen kant van "de kerk?" vroeg Har ding, wijzende naar ,een grijs huis tusschen de boomen." „Dat is de pastorie; esn dorrnnó zal u hetzelfde vertellen wat ik u verteld heb Ik geloof niet, dat hij er meer van weet dan ik." Harding wachtte nog ee'n oogen- blik! om de, gekwetste gevoeligheid van den ouden man tot bedaren te brengen en hem eeuf geldstuk in de hand te drukkentoen ging hij den wegop naar het huis, waar op een wit hek „Pastorie" te,lezen stond. 'Maar1zijn onderhoud met" Mr. Thompson, zetting van den oorlog, Duitschland's vijan den aansprakelijk zullen zijn voor de wijzi ging der Duitsche politiek inzake de ter ritoriale kwesties en de oorlogsvergoedin gen. Ook de conservatieve leider Westarp be pleitte oorlogsschatting .en. juichte vooral het besluit van den Koerlhndsdhen Lands- raad toe. De socialist Ledeboer verwierp het vre desverdrag en een Pool wilde zich er voorloopig niet over uit laten nu de rijks kanselier tegenover zijn partij tegemoetkom mend wilde zijn. Hanssen (Deen) deed een goed woord voor de Alaaders, terwijl' de minister van Financiën nog een mededeeling deed over oorlogskosten. Naar in parlementaire kringen verluidt, zullen op 17 April de diplomatieke en consulaire», betrekkingen tusschen Duitsdh- land en Rusland worden hervat De be noeming van den Duitschen gezant dóór den keizer zal geschieden .oodra het vre desverdrag door den Rijksdag is goedge keurd. Wat de consulaire betrekkingen be treft, zullen in die Russische steden con suls-generaal1, en vice-consuls worden be noemd, "waarin dezen vóór het uitbreken van den oorlog aanwezig waren. Oostenrijli-Hoiigarije. Te Weenen en in de omliggen indu- stne-centra is een nieuwe stakingsbeweging begonnen. Reeds de vorige week Woensdag hebben de werklieden van den Oostenrijk- schen Noordwesterspoorweg den arbeid neergelegd; den volgenden dag lagen ook de werkplaatsen van de Staatsspoor en den Ferdmand-Noorderspoorweg stil. De ar beiders werden begdreigd met militaire maatregelen, waarop zij zich' naar de werk plaatsen begaven, evenwel' zonder den an, beid op te vatten. Te Florisdorf standen ©enige fabrieken stil, te Stadlau alle. Tevens verklaarden de Russische krijgsgevangenen, dat zij niet meer zullen werken, daar de krijgsgevange nen in Rusland reeds in vrijheid, zijn ge steld. De Wjeeüsche bladen bevatten geen woord omtrent deze stakingen, welkte een grooten omvang schijnen te hebben, ook de „Arboiber Zeitung" niet; blijkbaar Beeft de oensuur dus bet puMioeeren van mededeelingen hieromtrent verboden Vrijdagavond hadden in het parlements gebouw te Veenen besprekingen plaats tus schen de regeering en de club der Duitsche sociaal-democraten, welke besprekingen Za terdag op het departement van den mi nister-president werden voortgezet. Aan deze conferenties werd o.a, deelgenomen door de minister van Binnenlandsche Za ken, Oorlog en Spoorwegen, en door den president van het levensmiddelenbureau De socialistische afgevaardigden schil derden de moeilijkheden en misstanden in de voedsel vetz 0 rgi ng, en den opgewonden toestand, waarin zich de arbeiders be vinden. Zij protesteerden tegen hét over werk, waartoe de arbeiders gedwongen Wor den, terwijl aan den anderen kant voortdu rend arbeiders hün ontslag krijgen In de werkplaatsen van- de spoorwegen en bij het verkeerspersoneel klaagt men buiten dien over den lagen loonstandaard. De op winding in de gpheele arbeiderswereld is. buitendien gestegen doordat de hoop op een spoedig einde van den oorlog nog steeds weer teleurgesteld wendt. De arbei ders zullen zich thans er van bewust zijn, dat alle maatregelen tot verlichting vtan den vreest! ijken noodtoestand niets kun nen baten en dat er slechts een middel' is, n 1. een zoo spoedig mogelijk te sluiten algemeenc vrede. Engeland. De Enteniteconferentiie te Honden pu bliceert een verklaring, waarin melding wordt gemaakt van de politieke misdaden, die onder den naam „Duitsche vrede" tegen Ruskind zijn begaan, die in werkelijk heid niets anders was dan overweldiging den grijzen predikant, bracht hem niet veel verder dan het verliaal van Jonadab 'hem gebracht had. De oude doodgraver had met meer dan dc waarheid gezegd toen hij be weerde dat de predikant niet meer van do Memngs en hun geschiedenis afwist dan hijzelf. „Neen, ik wou dat ik u helpen kon," zei Mr. Thompson, toen de twee mannen in de prettige studeerkamer'zaten met boe kenkasten langs de wanden, en toen Har ding het doel van zijn komst had verklaard; /„een feit is het, dat niemand, zelfs niet Mr. Mening, zelf veel van dat geval van Antonia afwist. Haar vader kwam zeer spoedig nadat hij haar brief ontvangen had bij mij en vertelde mij, dat zij wegigeloopen was met een zekeren mijnheer Donaldson en met hem getrouwd was. Merring was woedend als een volslagen krankzin nig©. Het kostte mij de grootste moeite hem wat te kalmeeren. En niets wat ik ook zei, geen enkele overreding, die ik gebruikte, kon hem er toe brengen haar vergiffenis te schenken of haar ooit meer in zijn huis toe te laten. Noch haar moe der, noch - ik, noch iemand anders kon hem maar ©enigszins zachter stemmen." „En de man, die Mr. Donaldson? Wist niemand, iets van hem af? Wie hrj was, waar hij thuis hoorde? Heeft Mr. Merring geen stappen gedaan, te weten te komen of zijn dochter wettig getrouwd was? Om iets' omtrent' den man te ontdekken, die haar weggevoerd had.?" „Antonia's* vader was een man van een eigenaardig-gemojed en., temperament/'- anti" woordde de predikant nadenkend, „en zoo van Russisch gebied. Verder wordt nog eens gewezen op de onbetrouwbaarheid van Duitsche beloften en. het vaste voornemen der Entente, om „het Duitsche systeem" te vernietigen met behulp van de legers, waarin men het grootste vertrouwen beeft Het Engelsche oorlogskabinet heef' rapport over 1917 uitgebracht Zweden. De Zweedsche minister van Financiën hield Zondag jl.. een redevoering te IJstad, waarin hij o. m. verklaarde, dat, indien, er niet meer koren beschikbaar kwam, maatregelen genomen moeten worden om de broodvoorziening ie verzekeren, want daarvoor is een korenvoorraad noodig van 78.000 ton. De 100.000 ton, welke werden beloofd door Duitschland, zijn al ingekrompen tot 20.000 ton, en die worden nu beschikbaar gesteld onder voorwaarden, dia niet te ac cepteeren zijp. De regeering zal inmiddels geen enkel middel onbeproefd laten om een gedeelte vian h^t koren te -krijgen, dat uit de Oekxaine kómt Spanje. ïlet parlement is Maandag geopend. De korting las de troonrede voor en wees op de vriendschappelijke betrekkingen, die Spanje met alle landen onderhoudt Hrj Verklaarde, dat Spanje vastbesloten is de politiek der neutraliteit te blijven voeren, zulks in overeenstemming met den wil van het gansohe land. Overeenkomstig het voorbeeld van zelfs do meest vredelievende naties, wijdt de regeering haar aandacht ,aaa de verster king van haar strijdkrachten te land en ter zee. Het ministerie zal bij het parlement een voorstel indienen tot algeheede amnestie voor'alle politieke en sociale misdaden. Voorstellen zullen worden ingediend voor verbe tering van het spoorwegsysteem dooi den aanbouw Van nieuwe lijnen; voor de vermeerdering van de koJenproducfje, voor de bevordering van den landbouw; voor de uitbreiding van de havens en de scheep vaart (en de ontwikkeling van het ban-' delsvórkeer ter zee. De economische en finandeele bronnen zullen dn hoofdzaak worden gezocht in ieeningeii, ten einde te voorkomen, dat ka pitaal en arbeidskrachten het land uit gaan. Roemenië. Margliiloman is er in geslaagd een ka binet te vormen, dat geheel uit pro-Duit- sche leden samengesteld. Japan. De raad. van advies in diplomatieke aan gelegenheden is bijeengekomen, om. over de situatie ia Rusland te beraadslagen. In den kroonraad werd het onwaarschijn lijk geacht, dat de regeering tot een mili taire actie zou overgaan vóór de verdaging van het Dieet aan het pinde van deze maand. Een aannerrriijke verklaring hier voor is, dat ongetwgfeld politieke moei lijkheden zich tegen de actie verzetten. In e en artikel in het oppositieblad Asa- hit" wordt de meening uitgesproken, dat Motono waarschijnlijk zal aftreden, omdat hij niet in staat is zich te verzekeren van de toestemming zijner ambtgenooteti tot in terventie, waarvan Motono, reeds in Novem ber een sterk voorstander was, toen hij Charbin of Wjladiwoptock wilde bezetten. Na het sluiten van den afzonderlijken vrede tusschen Diuitschland en Rusland be schouwde Motpno den tijd gekomen voor interventie. Ilij pleegde overleg met do ge allieerden. In het bjjzonder stemde Pichon koppig als een muilezel. Wanneer hij een maal iets in zijn hoofd had, kon niets en niemand hem daarvan terugbrengen. Zijn Vrouw was bang voor hem en ook zijn kinderen. En ik schreef Antomia'-s tragi sche fout voornamelijk toe aan bet feit, dat zij haar vader niets durfde laten weten van Mr. Donaldson's bestaan, veel minder van haar vriendschap voor hem. Mr. Mer ring was een streng man. Hij hield niet van jonge menscken; hij nam het kwalijk als zij bij hem aan huis kwamen; meer dan eens had hij de fiolen van zijn toom uitgegoten over Antonia, omdat een eer zpchtag jongeling haar onschuldige atten ties bewees op een garden-party I Hij bracht zijn Mnderen in verzoeking hem te mis leiden en dan verweet hij hun hun gebrek aan vertrouwen 1en hij schonk Antonia nooit vergiffenis. Toen zij zijn huis ver liet, trok hij zijn handen totaal van haar af. Hij wilde van het begin af aan niet, dat haar naam genoemd zou worden. Hij verloochende haar inderdaad geheel en al. Zij verdween uit zijn leven." „En heeft hij nooit ontdekt of haar hu welijk wettig was?" „Ja, dat wiel. Maar het was moeilijk mali daartoe te brengen! Met oneindige moei lijkheid overreedde ik hem stappen te doen om do "waarheid te ontdekken omtrent de wettigheid van het huwelijk, en hij schreef aan Antonia 'om haar een oopie van haar huwelijksacte te vragen. Ik kon,er hem niet to©.krijgen vriendelijk te schrijven, maar in ieder geval scheen er geen reden om to twijfelen aan de wettigheid vjan het huwelijk." er mede in, maar de minister vaii Buiten- landsche Zaken liet na zijn collega's raadplegen. Ofschoon Engeland en Frankrijk! en Italië aecoord gingen met Motono's Voor stel, waren zijn ambtgenooten minder ge neigd het te aanvaarden. Het gevolg hiervan was, dat Motono de Voeling met de geallieerdenverloor, zoo dat, volgens het blad, zijn aftreden thans de e enige uitweg is. Amerika. De minister van Marine der Vereenigde Staten Daniels, heeft het Congres nog 180.000.000 dollar, ii. i. het dubbele van het oorspronkelijk voorgestelde bedrag, aan gevraagd voor den scheep- en luchtvaart dienst voor dit belastingjaar. Hij verklaar de, dat de jongste oorlogsevoluties een grootere som vereischten. In de lacht. -Een aanval op Mannheim. In het Engelsche Lagerhuis heeft Mac Person medegedeeld, dat de Britsche bom bardementsvliegtuigen den 18en Maart een luchtaanval op Mannheim hebben onder nomen. Meer dan een ton bommen werden met succes geworpen. Acht treffers werden waargenomen op de Badische Sodafabriek. De Engelsche vliegtuigen werden door vijandelijke vliegtoestellen aangevallen. Twee vijandelijke machines werden neergehaald en de overige op de vlucht geslagen. Alle Engelsche machines keerden onge deerd terug. Een nieuwe aanval op Monastir. De Bulgaren en de Duitschers hebben opnieuw de open stad Monastir hevig ge bombardeerd. Op 13 Maart hebben zij een groot aantal bommen gewoipen op een plaats, waar zich geen enkele militaire in- mrichting' bevindt. Er werden 6 mannen, 3 vrouwen en 9 Mnderen gedood door de projectielen, ter wijl 10 mannen en 6 vrouwen werden ge wond. Door de gasgranaten werden 2 man nen/ 4 vrouwen en 7 kinderen gedood, ter wijl 4 mannen, 58 vrouwen en 30 Mpderen ziek zijn tengevolge van het inademen der gassen. Er werden bovendien 78 huizen verwoest. De Fronten. Haig meldt: Een vijandelijke stormtroep poogd© ojnze linies ten N.O. van Armen- tières te haderen maar werd met verlies teruggedreven. Do bedrijvigheid der vijandelijke artil lerie in den sector van Yperen duurde voort Voorts was de vijandelijke artillerie ac tief ten Z.O. van Kamenjk, in de buurt van Vermelles en tegen een aantal punten tusschen het La Basséekanaal en Armen- tières. In den afgieloopen nacht ondernamen onze troepen goedgeslaagde raids hij Vilers, Guislain, La Vacquerie en het boscih van Grenier, waarbij zij M-gfgsgevangenen maak ten. De Portugjeesche troepen vielen de Duitschers bij Neuvecjhapelte aan en Brach ten gevangenen mede. Do vijand^ die bij Fleurboix en. het Bosch van Grenier drie maal was aangevallen, werd onder Verlie zen teruggedreven. Bij Yperen was h'et vijandelijk geschut in werking. In de streek van Reims is een Fian- sche afdeel mg tegen het einde van den dag in de Duitsche linies binnengedrongen over een diepte van 1 K.M., vernielde bezette schuilplaatsen en bracht gevangenen mede. Tegen middernacht ondernamen de Duit schers, na een plotselinge artillorievoorbe- reiding, ten N.O. van Tillórtoy een aan val, die door h'et Fransche vuur mislukte. Op den rechter Maasoever was de artil lerie-actie hevig, vooral! in de streek van hoogte 344. Op hot Italiaansche front bij tussdhen- poozen artillerie-actie, zwak langs bót bterg- front oan krachtiger in de vlakte vvjan Zonson tot de zee. Levendig artillerie-duel, £n de streek van Yaldobhiadano Montelo. „En do man? iWerd er niets ontdekt omtrent hem?" He predikant haalde de schouders op. „Niets. Die koppige oude gek. Merring, neem mij mijn krachtige taal niet kwalijk', maar niets anders kan uitdrukken wat hjj was die koppige oude gek wou geen verdere'nasporingen doen. Hij zei, dot An tonia giotronwd was; het was nu eenmaal zoo en er was niets aan te veranderen. Zij had haar eigen bedje gespreid en moest er op slapen. Hij bracht zjfn eigen woor den volledig ten uitvoer. Hij trok zijn han den geheel en al af van zijn dochter en haar man." - „Dan zal ik er niet achter kunnen komen waar de Donaldsons gewoond hebben na hun huwelijk?" „Ik geloof dat zij een poos op reis ge weest zij u en geen vaste woonplaats had den. Ten minste do arme mevrouw Mening vertelde dat or brieven van Antonia kwa men met verschillende postmerken, maar haar (tyran van een echtgenoot gaf haar, geen permissie er een van. open te doen' na 'de eerste twee of drie. Als er ooit een vrouw gestorven is oj»u een. gebroken hart, dan waè het mevrouw Marring. Zjj is het verlies van haar dochter nooit te Boven gekomen. Zij tobde er over, en pijnigde er zich mee totdat zij rijp was vooriedenö ziekte, die naderde. E31 kwam' longont steking. Zij stierf Binnen twee dagen." I - (Wordt verwisdb beze eonftnt rerschgnt dageïgkj/niettiit- zonderins van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwarts»!, met inbegrip ran S cts. incassokosten: f 1.80; franco per post f 1.78. Prjja per week: lOcenta. Afsonderlqke nummers' 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adrortentiën voor, bet eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf nnr aan bet Bureau bezorgd zgn. Een bepaalde plaats Tan advertenties wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Prjjs dar Advertentiïnvan 15 regoli f.130; ieder» regel meer 25 cents. Beclames 60 cents per regel. Advertentiïn en Bedames in bet ZaterdagaTondnnnuner met 10 verhooging. Incassokosten 5 centa; postkwitanties 10 cents. Tarieven van advertentien bp abonnement apn aan bet Bureau rerkrp^baar. Dagelijks worden Kleine Advertentiïn op. genomen 4 40 cents per advertentie -van hoogstens 80 woorden; ieder woord meer i]/t cent, bi) vooruitbetaling aan bet Bureau te voldoen. J 183 444/80

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1