oorlog. Zaterdag 30 Maart 1918. De gouden sleutel, Wi ïkJ» sm»* Intercomm. Telefoon No. 103. 70'* Jaircatg. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten, of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van hot Gemeentebestuur. De Lang Nieuwstraat zal vanaf Dinsdag i 2 April a.s. tot nadere aankondiging voor het verkeer met rij- en voertuigen ge sloten zijn. D© Hoofdstraat is vanaf Donderdag 4 April a.s. weder voor het verkeer met rij- en. voertuigen opengesteld. Zomertijd. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter algemeene kennis,"*dat de wettelijke tijd van 1 April'1 October dezes jaars met één. uur is vervroegd, zuo- dat DE KLOKKEN DEZER GEMEENTE MAAN GAG 1 APRIL, DES VOORMIDDAGS 2 UUR .EEN UUR VOORUITGEZET ZUL LEN WORD,EN. Zij noodigèn de beheerders van openbare uurwerken uit, de onder hun beheer staan de klokken terzelfder tijd één uur te doen verzetten. Schiedam, 30 Maart 1918. i De Burgemeester, Ml L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, v. LUIK L. S. Ter openbare kennis wordt gebracht, dat het kohier van de Personeele Belasting no. 16 (4e kwartaal) over het jaar 1917, door den Directeur der Directe Belastin gen op den 28en Maart 1918 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der''Directe Belastingen alhier, ter invor dering is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen als mede dat heden de termijn van zes weken ingaat, binnen welke bezwaarschriften tegien een aanslag, op genoemd kohier voor komende, behooren te worden ingediend. Schiedam, 30 Maart 1918. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van ADRIAAN MUNNIK om vergunning .voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in het beneden-voorgedeelte van het pand Brouwer straat no. 1. En herinneren, dat hdnnen "2 weken na deze bekendmaking tegen het verleeneh van de vergunning schriftelijk bij hun Col lege bezwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 30 Maart 1918. 451/74 Bericht. Met het oog op den tweeden Paasch- dag verschijnt^de „Schiedamsche Cou rant" Maandagavond 1 April 'NIET. BÜITEHLAND, Het Duitsche offensief. Hoewel de strijd op enkele punten van bet front, als tusschen de Somme en de Avre hevig voort woedt en er door de Duitschers reeds 70.000 gevangen gemaakt en 1100 stukken geschut veroverd zijn, kan naar het Engelsch do or L. G. Mob er ley. 48) HOOFDSTUK XVII. Waarom is u hier? „Ik zou zeker gestorven zijn van de •doldrums, ook wel landerigheid genaamd, als jij niet gekomen was. A propos, wat is dat eigenlijk „dé doldrums"?" „Ik weef hét niet."" Hilary lachte qm mevrouw Derüeld's vraag. .„Het klinkt als «ten heel nare klacht, en ik hen Mij, dat ik er u van bevrijd heb."' „Ik' wil geen onvriendelijke insinuaties maken over dit dierbare oude huis," ging 'Austice voort, zich .wat lager .nestelend Jn de kussens .van, haar stoel, „en evenmin over de plaats. Grantley heeft een eigen aardige hekoorlgkheidr en dit - huis .was mijn tehuis voor mijn huwelijk, 'en toen mijn vader stierf is Luke Sn 'zijn plaats gjekomem. Maar Luke' lieeft noodt 0 /(veel, om rhet huis gegeven, of zijn, best gèdpjih het'prettig te maken. De behajngsel- "papieren-'zijn antediluvSaaJlen zfj'izijh even leelijk als ze ouderwetseh zijn,. De meubels lijken wel uit de ark afkomstig. Ik zie er, over hetheele front genomen, gespro ken worden van een vermindering in kracht van 't Duitsche offensief, wat wel licht voor een deel te wijten is aan den dapperen tegenstand _der Franschen tus schen de Avre 'en de Oise, waar zij hun linies handhaafden. Ook de Engelschen zou den plaatselijke successen behaald hebben bij Albert, i Door eenheid in het opperbevel te bren gen, wil men een waardig tegenstander aan Hindenburg geven. De „Daily Chronicle" zegt, dat een aan kondiging van een éénhoofdige leiding der Engelscbe en Fransdhe militaire operaties in Fran knik spoedig verwacht kan wor den. In deze thans in overweging geno men regeling zon de Fransche generaal Foch een voorname rol vervullen. Het Fransche avondstafbericht van Don derdag zegt: De Duitschers trachten nog steeds met krachtige middelen hun opmarsch in de streek van Montdidier voort te zetten. Zij beproefden des morgens hun terreinwinst ten Westen, en ten Zuiden van deze stad uit te breiden, maar de Fransche troepen deden met schitterend élan een tegenaan val met do bajonet en wierpen den vijand uit de dorpen Courtemanche, Mesnil, St. Georges en Assainvillers, waarvan zij zich meester maakten en die zij krachtig bezet houden. Aldus zijn wij over een front van 10 kilometer meer dan twee kilometer voor uitgekomen. Aan het front Lassignies-Noyon op aden linkeroever van de Oise, is de strijd verwoed voortgezet, zander den Duit schers eenig voordeel op te leveren. Zij worden door de Fransche troepen krachtig in bedwang gehouden. Gisteren meldden de Franschen,: De slag duurde gisteravond en een deel T-'an den nacht hevig voort. Ondanks zijn herhaalde tegen-aanvailen heeft de vijand de Fransche troepen niet kunnen terugwer pen uit de dorpen, welke zijl bezet hadden. Gisteren hebben de Fransche troepen het succes voltooid en zich meester gemaakt van de Butte de Monchel. Voor Plessy-le-Roye zijn hardnekkige ge-- vecliten geleverd. Alle aanvallen tegen dit dorp werden gestuit door den onverzettelij- ken tegenstand der Fransche troepen.1 Door verklaringen van. gevangenen en door het aantal lijken, dat op dit deel van het slagveld en in de huurt van Montdidier gevonden is, wordt bevestigd dat de verlie zen, welke de Duitschers voor niets gele den hebben, buitengewoon zwaar zijn .ge weest. Ten Noorden van Montdidier houden de Fransche troepen den vijand met succes in bedwang op de Avre-linie, voor la Neuf- ville, Sire, Bernard, Mezièies, Marcelcave en Hamel. Vijandelijke infanterie-kolonnen en kon vooien, die op den weg Laon-La Fèret ge signaleerd waren, werden door het Fran sche vèr-dragend geschut onder vuur geno men en uiteengedreven. Aan het Verdeze front heerschte opmer kelijke artillerie-bedrijvigheid. De Engelsche communiqué's spreken in dezelfde termen en zoo wordt er gisteren uit Londen gemeld: De vijand deed gisteren in den middag en 's avonds op verschillende punten 'aan 't front ten Noorden van de Somme krach tige aanvallen. Onze troepen handhaafden hun stellingen en wonnen op sommige plaat sen terrein door goedgeslaagde tegenaan vallen. In dezen strijd maakten wij krijgs gevangenen en Veroverden machinegewe ren, terwijl de vijand wederom zeer zware verliezen leed. Door kijn herhaalde aan vallen, die hij den geheelen dag met kracht doorzette, kon hij slechts onze buitenste linies veroveren in een verwoeden strijd van man tegen man. Zijn reserves werden Sem, Cham en Japhet op deze stoelen zitten en mevrouw Noaeh met haar voeten op dat verfoeielijke voetkussen. En het tapijt I" Mevrouw Derfield hief de han den omhoog en schudde het hoofd zonder verdere woorden. De tekortkomingen van het tapijt maakten haar sprakeloos. „Nu Sir Luke hier is en u ook, zou hij misschien graagveranderingen aanbren gen „Hij is niet van plan hier te blijven, lieve kind, en ik ook niet. Dus zooals ik zei, veranderingen zijn nu niet noodig Hij houdt niets van buitenwonen en met Gramïtey heeft hij nooit op gehad. Ik geloof dat hij en zijn agent voortdurend onaangenaamheden hebben met dr. Har ding." V „Waarom?" „Volgens mijn broer jen mijnheer Davis, den agent, is "dr. Harding een dwaas. Hij vindt altijd gaten in de daken van arbei derswoningen en gebreken in de riolen. Ik geloof, dat hij een doorn in het vlfeesch is voor Luke." - „Maar als er gaten in de daken zijn eh. de riolen in een slechten toestand, as het dan niet de taak van dr. Harding om er óver -te- spreken als- niemand anders die dingen, opgemerkt heeft?" vroeg Hilary, een weinig aarzelend. - L,Ja natuurlijk ris het zijn taak)" iant- woordde -Austice. wol vuur,, „maar Luke .jen Mr. Davis vinden het niét. Ze doemen hlem een bemoeial.. Hij het vrouwtje dan aangevoerd tegen oinze'batterijïstellingen' en telkens met groote verliezen teruggesla gen. Onze machinegeweren, kanonnen en gewone geweren richtten een enorme slach ting aan in 'zijn gelederen. Ook ten Zuiden van de Somme duurde de verwoede strijd tot laat jn den avond door. Onze troepen, die den geheelen dag tegen een numeriek sterkeren vijand hadden standgehouden, trokken hun vooruitgescho ven stellingen op korten afstand terug. Het blijkt uit buitgemaakte documenten, dat de Duitsche aanval van gisteren ter weerszijden van de Scarpe ten doel had de Vimy-ridge en Atrecht te nemen. Deze aan val is uitgevoerd door ten minste 6 divisies in frontlinie, met 4 aanvalsdivisies tot steun. Ondanks de kracht van. den aanval is de indrukking van onze gevechtsstel ling onaanzienlijk en is het gevecht uitge- loopen op een zwaren nederlaag voor den vijand. Bij zware gevechten verder zuidelijk tus schen Boiry en Serre, die niet meer suc ces hebben gehad, zijn niet meer dan 11 vijandelijke divisies onderscheiden. Ten Zuiden fyan jde (Sornjme hadden {hevige gevechten plaats gehad. Onze troepen zijn teruggedrongen naar een linie, die loopt ten Westen van Hamel, Narcelcave, Demun. De Fransche linie loopt over Mezières, La Neuville, Sire, Bernard, Gratibus lot even ten Westen van Moutdidier, Lassigny, De Fransche tegenaanvallen duren voort, versche Fransche troepen komen aan. Ten Oosten van Lassigny is de Fran sche linie niet gewijzigd. Berlijn zegt d.d. gisteren: In plaatselijke gevechten aan weerszij den van de Scarpe drongen wij de voorste Engelsche stellingen binnen en maakten verscheidene duizenden gevangenen. Bij Albert en ten N. daarvan deden de Engelschen opnieuw vergeefsche tegenaan vallen, waarbij zij zware verliezen leden. Tusschen de Somme en de Avre zijn wij wederom aangevallen. Uit oude stellingen en dapper verdedigde dorpen wierpen wij den vijand over WarfuséêAbancouit en Plessier naar het Westen en Noord-Westen, terug. Tegen enkele sectoren van ons nieuwe front tusschen Montdidier en Noyon deden de Franschen herhaaldelijk hevige tegen- aanvailen, die onder zware verliezen mis lukten. De tot dusver vastgestelde buit sedert het begin van den slag bedraagt 70.000 gevangenen en 1100 kanonnen, waarvan het leger van generaal Hutier alleen 40.000 gevangenen en 600 kanonnen binnenbracht. Op het front in Lotharingen duurde de hevige artillexiebedrijvigheid voort. Bit- meester baron von Richthofen gehaalde zijn 74ste overwinning in de lucht. Rusland. De „Petit P/sriaien" verneemt, dat Trolz ky, die, gelijk" men weet, thans door ern stige meeningsverschillen van Lenin ge scheiden is, en. die Ijvert voor een nieu we „revolutionaire mobilisatie", een Jie- roep heeft gedaan op de Fransche mih taire missie in Rusland. •Of de Entente er op in zal gaan na de ondeTvinding, die ze met Trotzky opge daan heeft, zal geen. open vraag meer Kunnen blijven. Toch lijkt ons een weigering als het meest voor de hand liggend. De „Temps" beschouwt de mogelijkheid, dat Rusland Duitschland nieuwe moeilij-k heden zou kunnen bezorgen, en meent, dat de Amerikaansche ambassadeur, die onlangs Amerikaansche hulp toezegde aan elke Russische regeerinig, welke oprecht en krachtdadig den weerstana tegen de Duitsche invasie' zou organiseeren, niets beter kon doen, dan Rusland voor te be reiden en gunstig te stemmen voor de Ja- pansche interventie. Onder waarborg van het woord der geallieerden en inzonderheid van Amerika, zou Japan zijn taak, welke eiken dag noodzakelijker wordt, des te beter en vlugger kunnen volbrengen,^ De „Temps" verzoekt daarom Wilson aan deze kwestie aandacht te wijden met een besef van den toestand, ais hij zou hebben, indien het zelf hef gedonder van het ge schut op het Westfront en het geraas der vliegtuigen boven Parijs kon hooren. Oeüraïua. De officieele bladen bevestigen de her overing van Odessa door de troepen der Sovjets. Odessa is eerst gebombardeerd door kruisers yan Scbastopol gekomen. Om deze laatste stad wordt sedert drie dagen een verwoede strijd gevoerd tus schen de troepen der Sovjets en üosten- rijksch Duitsche afdeelingen. Volgens het laatste oorlogsbericht zouden de Oosten rijkers en Duitschers op 50 werst van Je- katerinoslaf af staan. Uit het Oostenrijksehe oorlogsperskwar- tier wordt gemeldHet door het Renter- bureau verspreide bericht, dat Odessadoor de bolsjewikl is hernomen, is verzonnen. De stad is door de verbonden troepen be zet en er heerscht sedert dagen rust. Engeland. Alle plannen voor de nationale staking verleden week Donderdag te Manchester afgekondigd, zijn opgegeven. Het comité, der metaalbeewrkers, die voor 6 April was verleden week Donderdag te Manchester be noemd, om regelingen te maken voor de preliminaire bijeenkomst van a.s Donder dag en voor het afkondigen der staking, zoo die wordt noodig geacht, kwam te Manchester bijeen en hoewel de eïsch her haald werd, dat de nieuw aangenomen on geschoolden naar het leger zouden wor den gezonden, voordat geoefende werklie den zouden worden ingelijfd, werd de 'sta king afgelast en werden alle 'leden der „Amalgamated Society of Engineers" op geroepen: alle mogelijke pogingen te dóen tot aanvulling der verliezen, reeds gele- -den in het thans begonnen offensief. s"Do „Press Association" verneemt van bevoegde zijde, dat, hoewelhet kabinet nog geen beslissing beeft genomen, waar schijnlijk de leeftijdsgrens voor den dienst plicht verhoogd zal worden. Duitschland. •in aansluiting op een vroeger gepu bliceerd bericht wordt vernomen, dat on der pressie van de Al-Duitschers de Duit sche autoriteiten besloten schijnen te heb ben een strafvervolging tegen Lichnowsky in te stellen op grond van den zoogenaara den Arnim-paragraaf, die door toedoen van Bismarck in het wetboek van strafrecht opgenomen is en een straf vaststelt voor beambten m dienst van het departement van buitenlandsehe zaken, die hun toever trouwde documenten wederrechtelijk aan anderen bekend maken. Frankrijk. A Te Versailles zal met Pasdhen oen bui tengewone oorlogsraad der Geallieerden plaats hebben, waaraan de opperbevelheb bers van alle verbonden legers zullen deel nemen. Volgens een draadloos bericht melden bladen uit westelijk Zwitserland, dat de gëüeune Fransche staatsarchieven reeds Dinsdag naar Bordeaux gebracht zijn. Roemenië. De economische onderhandelingen van de Gentralen met Roemenië leidden in de voornaamste punten tot overeenstemming, doch over de uitgebreide détails moet nog beraadslaagd worden, hetgeen nog wel een paar weken zal duren; in dien tusschen- tijd zulten de politieke onderhandelaars naar hun resp. landen terugjkeeren. Van Kühlmann en Czernin hebben met de Roemeensóhe onderhandelaars de pe- troleum-overeenkomst geparafeerd, alsmede een overeenkomst over het betrekken van graan en andere landbouwproducten- Spanje. De berichten uit Spanje blijven uiterst schaaxsch. Uit de enkele telegrammen, welke de Fransche pers uit Madrid ont vangt, blijkt dat Maura ten slotte er in geslaagd is zijn Kabinet aannemelijk te maken. Het nieuwe ministerie is, gelijk men zich herinnert, samengesteld uit vertegen woordigers van verschillende politieke par tijen, en ontbeert elk eng,politiek cachet Men verwacht dat de regeeriag er in sla gen zal in dit voor Spanje zeer kritieke uur een einde te maken aan de eindelooze nationale moeilijkheden. In den Senaat heeft het Kabinet een onbesóhrpelijke ovatie in ontvangst mogen nemen. Maura stelde voor, oogenhlikkelijk over te gaan tot het aannemen der amnestie- voorstelten, ten einde de hartstochten tot bedaren te brengen. Tevens verzocht pm onmiddellijke sanctie van de militaire hervormingen. De pers wijst met groote voldoening op de geweldige geestdrift, die het, volk be- heerscht. La Cierva, de minister van Oorloge is naar Murcda vertrokken, 15Ö0 officieren en generaals hebben hem op het oogenblik van vertrek gehuldigd- De koning is meer populair dan ooit. Italië. Tengevolge van het aftreden van den minister van oorlog Alfieri heeft ook.de onderstaatssecretaris Montamari zijn ont slag ingediend. Hij1 heeft er echter op aangedrongen hij het actieve bevel aan het front te worden benoemd. Besluiten van 28 en 29 dezer nemen het aftreden van Montanari aan en benoemen tot onder-staatssecretaris van oorlog lui tenant-generaal Meómartini. Amerika. Do „War Trade Board" heeft een for- meele, kennisgeving uitgevaardigd betref fende de nieuwe scheepvaartovereenkomst tusschen de V. S. en Japon, waarin ge zegd wordt, dat Japan onmiddellijk 100.000 ton scheepsruimte zal afstaan in ruil voor een hoeveelheid staal. Er worden onder handelingen gevoerd omtrent de overdracht van 200.000 ton aan nieuwe schepen op denzelfden grondslag. Uit New-Yosk wordt gemeld, dat negen arbeiders-afgevaardigden, waaronder twee vrouwen, binnenkort-naar Engeland en Frankrijk zullen vertrekken, om aan de arbeidersleiders der geallieerde landen de verzekering te geven, dat de Amerikaan sche arbeiders besloten hebben den oorlog voort te zetten tot de overwinning is be haald. Be overisre fronten. 0p 26 Maart voerden de Engelsche troe pen, die qpereeren aan de Euphraat ten N.W. van Hit, een zeer geslaagde ope ratie uit, welke eindigde met de gevan genneming of vernietiging van zoo goed als do geheele Turksche troepenmacht, welke in deze streek opereert. Vroeg in den morgen rukten de Engel sche colonnes op pm een aanval te doen op de Turksche stellingen bij Khan öagh- dadich, 22 mijlen ten N.W. van Hit De cavalerie deed een wilde omtrekkende be weging om den Turkschen rechtervleugel, om zich aan beide zijden van den weg naar Aleppo vast te zetten. Tegen den avond waren 'svijands voornaamste stel lingten ten N. van Khan Oaghdadich stor menderhand genomen. Een poging van de vijandelijke hoofdmacht om in N.W. rich ting door te breken, werd door de cava- terio verhinderd en met zware verliezen werd zij teruggeslagen. Voot zoover gemeld, werden 3000 ge vangenen gemaakt, waaronder een divisie commandant, twee regimentscommandan ten, ca. 200 andere Turksche officieren', één Duitsche officier en enkele Ruitsche onderofficieren. Verder werden 10 kanon nen, 2000 geweren, vele mitrailleurs, 600 stuks vee èn een hoeveelheid andere buit veroverd. De vervolging der vluchtelingen werd reeds voortgezet tot voorbij Haditha (45 mijlen ten. N.W. van Hit). De verliezen der Engelschen zijn zeer gering. keek peinzend in den gloed van hot vuur, dat wel noodig was op den frisschen Oc- toberdag. „Het verbaast mij vaak, dat de mcnschen, die in die afschuwelijke hutjes wonen, waar het trekt en Waar de water afvoer ellendig is, stil kunnen zitten on het verdragen. Waarom komen ze niet alten in opstand en vermoorden ze ons niet? Ze moesten een gevoel hebben ol Ik kan er niet aan denken wat ze voelen moeten, je leven te moeten door brengen opgesloten in een klein hutje en op te kijken naar huizen als ditl Waar om hatiea de arme menschem ons niet?" „U zouden ze nooit kunnen haten 1" riep Hilary echt spontaan. „U spreekt precies hetzelfde tegen do schoonmaakster, die in de stad bij u werken komt, als tegen nu wie zal dk noemen tegen de Hertogin van DraUton." „Dat zou ik hopen 1 Het spreekt vanzelf, dat ik werkelijk meer 'eerbied heb' voor vrouw *Boud, de schoonmaakster, dan voor de Hertogin. Ik heb voor de Hertogin heek-maal1 geen eerbied, en ik heb de grootste bewondering voor vrouw Bóud, die van haar met hard werken verdiend geld,' een heeló familie kleine, Boudjes jgroot brengt. Vroeger voelde ik niet zoo hod veel voor 1 arme memschen, maar "kleine leventjes, waarmee ik kennis gemaakt heb, hebben mg .geleerd geenoogklep pen' voor te.J doen "en. de, dingen niét" tebis^onwén met ongein vol' Vóóroordeel. Ik geldof, Hat Dr. Harding vaker wel danniet' geljk heeft." Do blauwe oogen van Austice kregen iets broomerigs; gedeelten van gesprek ken, dies zij met den dokter gehad had, dwaalden haar door het hoofd; zijn ernstig gezicht scheen haar aan ie zien uit de glooiende kolen. Zij rees met een schrik op toen Hilary's stem haar uit haar over peinzingen deed ontwaken. „Ik houd veel van Dr. Harding," zei het jonge meisje „Rij lijkt zoo streng, maar adhter die strengheid is hjj zoo goed, ik wou dat zijn oogjen maar wat minder droevig keken. Soms doet die droefheid in zijn oogen mrj bepaald pi ja." „Een vrouw is verantwoordelijk voor die treurigheid," antwoordde Austice met een blos van verontwaardiging. „Vrouwen, die met do liefde van een man spelen moesten o, ik weet niet welke straf ik voor haar zou willen bedenken. En het ergste is, dat ze zoo zelden haar verdiende loon krijgen. Een andere man is dikwijls vol begeerte haar te trouwen en zij bedenken niet en het kan haar ook-met schelen hoeveel kwaad zij gedaan-' hebben 1 Ze moeiten in handen vallen van oen andere vrouw èn niet Van een blinden, dwazen man." - „Heeft een vrouw Dr. Harding zooveel verdriet gedaan?" Vroeg Hilary. t,Ja, o ja'. Dat is geèn geheim. Het was algemeen bekend -toen het gebeurde, het is - tioa -algemeen bekend„voor hen,, „die zich do zaken van hun buren bexinnèrén. Mevrouw Redbum de mooie mevrouw Redbum liet Dr. Harding loopen ter wille van haar millionair; ik geloof, dat _Dr. Harding jdjt nooit te boven gekomen is." „0 hóé droevig!" riep Hilary zachtjes uit. „Mevrouw Redbum deed mij aan een ijskegel denken, hoewel ze zoo mooi "is, en ik geloof niet," voegde jrij er naief bij, „dat Dr. Harding werkelijk ^gelukkig zou kunnen zijn met een ijskegel. ..Gelukkig met een ijskegel? Neen, zeker zou hij dat niet," antwoordde Austice met nadruk, met zooveel nadruk, dat er een weinig verbaasde blik in Hilary's oogen kwam. „Hij heeft behoefte aan warmte, aan liefde, aan vriendelijkheid. Die man heeft noodig volkomen door liefde omringd te worden. Maar ach," zij verhief zich zelf een weinig uit haar nest van kussens en lachte verlegen, „praten over'wat dr. Har ding noodig heeft is vrijwel een nuttótooze zaak. Hij moet zijn eigen gang gaan. Naar alle waarschijnlijkheid zullen wij ook spoe dig ons eigen leven weer volgen. Toen ik Luke vanmorgen sprak, zei hij, dat hij hier spoedig vandaan en op iets wou gaan als hij zich wel genoeg voélt. En als hij vertrekt keepen wij naar de stad terug." „Zal u Mij zijn?" i (Wordt vervolgd.) v -.!! (vj t-b - I «jE <q> t Deio conrent verschijnt dagelijks, met vit- sondering Tan Zon- en Feestdagen. Prys per kwartaal, met inbegrip Tan S ets. incassokosten; f 1.S0; franoo per post f175 Pegs per week: 10 cents. Afzonderlijke nummers 8 cents, Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adrertentien Toor het 'eerstvolgend num mer moeten vMr twaalf uur aan het Bureau betorgd zijn.Een bepaalde plaats Tan tdvertentiën wordt niet gewaarborgd, SCH1 EDAtVISC HE COIRANT M »rij» der AdTertentitoTan 1—5 regela H9, 10/14. f L80; leder» regel meer 25 cent». Reclames 60 cents per regel. Advertentiën en Beolames in Bet Zaterdag&Tondnaramer met io terhooging. Incassokosten 5 cents; postkwitanties 10 cents. Taneren Tan adrertentien bij abonnement xijn aan het Bureau rerkrügbaar. Dagelijks worden Kleine Adrerlentiën op genomen 4 40 cents per adTertentïe Tan hoogstens 80 woorden, ieder woord meer 2>/t cent, by vooruitbetaling aan Bet Bureau te Toldoen. i i 0*1 j -„t

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1