is oorlog. Dinsdag 9 ApriP 1918. n De gouden sleutel, J lil rH ■re Intercomm. Telefoon No. 103. 71*° iaa?fa&8. He. 15721 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Sluiting Bureaux, De bureaus ten Stadhuize en. Nieuwstraat 26, zulten in verband met de uitreiking van thee- en koffxekaarben, op iWoen.sd.ag, 10 April a.s. van des middags 12 uuï voor het publiek' gestoten zijn 459/1 BUITENLAND JDe strijd in het Westen. De hevigheid, waaMmlae het jongste S,om- me offensief door die Duitschers hervat was, is beperkt gebleven tot artillerie-bedrij vig- lieid en plaatselijke gevechten daar, ter wijl nu het Oise-gebfed meer het middel punt is geworden van een hefhgen strijd en de Duitschers er, volgens hun bericht, successen behaald hebben. In hun com muniqué van gisteren wordt gezegd: Aan het slagfront ter weerszijden van de Somme bleef de gevechtsbedrijvigheid beperkt tot ar till eriestnjd. Partieel© aan vallen det Engelschm in het bosch van Hangard en der Franschen bij Grivesnes mislukten onder zware verliezen. 'Op den Zuidelijken Oise-oever was de vijand tengevolge van onze successen op den 6en April genoodzaakt nog in den zelfden nacht een zijner stellingen tusschen Bichancourt en Borises te ontruimen. Dis teren'zetten wij onze aanvallen voort en dreven hem na da verovering van Pier- remand én Folembray op den Westelijken Ailette-oever terug. De vijandelijke colon nes, die van Bichancourt langs de Oise terugweken, werden van dan Noordelijken oever door ons machinegeweervuur in de flank bestookt, waardoor zij zware verlie zen leden. De aan den Oostrand van het woud van Coucy en via Barisis aanval- ffende troepen vermeesterden de hoogte ten Noordoosten van Folembray en drongen door tot Verneuil. i Hef aantal gevangenen is gestegen tot 2000. j Voor Verdun was de artillerie-actie des avonds vrij hevig. Ritmeester von Richthofen behaalde zijn 77e en 78e en luitenant Wienkhof zijn 23e overwinning 5n de lucht Bij de voortzetting Van onzen aanval op den Zuidelijken oever van de Oise, wier pen wij den vijand uit 'zijn sterke stel lingen op de hoogten ten Oosten van Coucy- te-Ghateau. 1 Het ofticieele Emgelsche communiqué luidt: Wij brachten ouze linie gedurende den badht 'n weinig vooruit op den Zuidelijken oever 'van de Somme, ten Oosten van Vaire-sous-OorHe. Ten Noorden van de Somme maakten wij eenige gevangenen en veroverden een mi trailleur in de buurt van Neuville-Vitasse. Gedurende den nadht toonde de vijande lijke artillerie vermeerderde "bedrijvigheid langs,het geheel© Engelsohe geveöhtsfront. Ook tusschen Lens en hét La Bassée- k'anaal en ten Oosten van Armentières had een hevige vijandelijke aanval met gasgranaten plaats. Afgezien van bedrijvigheid der vijande lijke artillerie aan verschillende deelen van het gevechtsfront en vooral in de buurt naar het EngéLch door L. O. Moberley. 55) „Ik begrijp niet waarom! mevrouw Gar diner er zoo op gesteld is dat u hier lo geert," zei ze, zich tot Hilary wendende en nog met dien scherpen Mank van boos heid in haaif stem. „Zijl is -roei beter en het is niet noodijy u van uw vrienden vandaan, te honden. Het doet mij' natuur lijk veel genoegen dat u hier blijven wilt," voegde zij er hij, met een poging tot vrien- delijkheid die wel wat laat kwam; „het huis is gircot genoeg, wij hebben over vloed Van plaats. Maait mevrouw Gardiner leek zooveel bfetetl Ik begrijp dien plotse- tingen wensch om: u hier! ta houden niet" „Ik weet ook niet .-waarom zij er haar hart op gezet heeft dat ik blijven zou," antwoordde Hilary. „Ik heb eens getracht haar over te halen mij naar de Drmbars te laten gaan ,en hier iederen dag te ko men. Maar dit plan ontstelde en hinderde haar zeer, en ik geloof dat zij er zoo zeer op gesteld was dat ik hier in, huis zou wezen, zoodat ik liever niet 'wilde weigeren,." van Busquoy, valt er niets van belting te melden. De Framschen meldden gisteren: De nacht werd gekenmerkt door Kevigen artillerieslrijd, vooral op den rechteroever van de Oise. De Fransche verkénnersafdee- iingen waren zeer in actie en hebben krijgsgevangenen gemaakt. Op den linker- Maasoever en in de Argonne zijn Duitsche verrassende aanvallen mislukt. Overal el ders was de nacht kalm. Reuters correspondent bij het BHtsche leger seindt d.d. 8 April1: Wij 'hebben thans met stelligheid verno men, dat de groots aanval, welke Vrijdag door, tien divisies van het leger van ge neraal von Ser Marwitz ondernomen word, tot doel had het hoog© terrein bij Boüzen- court, Maily-Maillet en Qolincamp te be zetten. Hoewel de vijand numeriek sterker was, vorderde hij slechts weinig. Sinds dien hebben onze tegenaanvallen zijn winst weer tot een minimum teruggebracht. Ge vangenen verklaren, dat deze mislukking alle plannen der Duitschers in de wag heeft gebracht. Het tweede Duitsche leger was zoozeer gedesorganiseerd, dat het de eerste dagjeh geen nieuwe pogingen kon ondernemen Zij zeggen ook, dat er veel verwarring achter de vijandelijke linies heerscïft en. dat de verbindingen gestoord zijn. Enkele gevangenen van de 3e com pagnie van het 196e regiment infanterie verklaren, dat er onlangs dertig soldaten bij hen werden gevoegd, die Wegens deelne ming aan de stekingen te Berlijn naar het front waren gestuurd. De vraag of het ;oede soldaten waren, werd met "een veel- toekéaenden grijns beantwoordt. Rusland De regeering heeft in geheel Siberie den staat van beleg afgekondigd en den Sibe- rischen Sovjets opgedragen in allerijl af- deelingen van het Roode Legen te vormen ten einde tegenstand te bieden aan de Japanners. De landing der Japansche troepen op Vrijdag ld., kort daarna door die der Brit- sche gevolgd, was reeds sedert eenige we ken een gebiedende noodzakelijkheid ge worden. Bepaalde elementen hadden beslo ten Japan tot ingrijpen te dwingen. De achtergebleven Japanners toch waren het slachtoffer geweest van herhaalde brutale aanvallen door zoogenaamde maximalisten, welke evengoed Duitsche krijgsgevangenen konden zijn. Verscheidene dier aanvallen droegen zulk een weerzinwekkend karak ter, dat zij nagenoeg zeker door Duitschers zijn gepleegd geworden. Men kan hier ten minste met aannemen, dat Russen tot mis daden in staat zouden zijn, zooals bijv. het vermoorden van een geheele Japan sche familie voor de oogen der moeder en nog andere dergelijke afgrijselijkheden. Be Russische regeering heeft besloten vredesonderhandelingen' te openen met de Oekraïne te Smolensk. Finland. Het Fjnsche hoofdkwartier bericht dat op den 6den April om half drie des mor gens de eerste grootse operaties van het Fmsche leger beëindigd waren. Het gar uïzoen van Roode Gardes te Tammerfors heeft zich overgegeven. Duitsche vliegmachines vterschenen boven Heisingfors. De Russische oorlogsschepen verlieten Heisingfors en stoomden op naar Kroon stad. De Raad van Volkscommissarissen ver klaarde, dat de landing van, Duitsche troe pen te Hamgo, alleen de Finsche regee- nng aangaat, zoodat Rusland niet kan in- tervehieeren. De Duitsche schepen, waarbij twee dread noughts, die voor Haagö zijn aangekomen, opende het vuuir op Russische schepen. De commandanten der Russische schepen achtten het noodig drie groote schepen ia de lucht te laiten vliegen. De verliezen, der Duitschers gedurende de ontscheping warein zeer gering, dank zij de medewerking „Ach, we morien haar haur zin geven de dokter zei uitdrukkelijk, dat wij haar moesten toegeven," zei juffrouw Driver, „ik wou alleen maan zeggen dat zij' veel heter is. Er is geen reden zich ongerust te maken.'1 1 Deze woorden kwamen Hilary ,te binnen, toen ze dien avond naar bed ging en nadat zij haar licht had uitgedaan, stond uit te kijken naar de duinen in het zilveren maan licht. De stilte van dé buitenwereld met haar uitspansel van licht kwam haar na tuurlijk en gewoon voor, maar de stilte inhuis viel Hilary op en leek haaruitefrst geheimzinnig. Zij luisterde met aandacht of zij niet een deur hoorde toeslaan, of het 'geluid van éen stem of een voet stap, maar er was geen enkel geluid, niets bewoog, zelfs de meubelen kraakten niet. Het was of alle leven uit het huis ver dwenen was heit was zoo huiveringwek kend, zoo zonderling .stil. Hilary huiverde even, zij wist "nauwelijks waarom, want ze was gewoonlijk: niet zenuwachtig of fthrikachtlg, maar onwillekeurig keek ze over haar schouder, alsof zij1 verwachtte, dat er iéts, zij wist niet wat, uit de stilte naar haar toe zou kruipen. Terwijl zij daar stond bij1 "het raam, keetden haar gedachten terug naar de gebeurtenissen van, dien dag het "dringende verzoek van haar tante of ze in huis wou blijven, van den Russischen ijsb'refcer „Volhynetz' die de vijandelijke transportschepen door de Russische ijsvelden had gebracht Tot Zaterdagochtend waren 12.000 man ontscheept. Deze gingen tot het offensief over in de richting van Heisingfors. De Finsche Roode Garde trachtte tegenstand te bieden, maar moest het weldra tegen de Duitschers, die hen in getalssterkte verre overtroffen, afleggen. Het Duitsche eskader kwam van Libau, Polen. Na de eerste zitting van het nieuwe Pool- sche kabinet werd het regeeringpprogram gepubliceerd, waarin, in verband met de bijzondere verantwoordelijkheid wegens het ontbreken van .een nationale vertegenwoor diging, zoo spoedig mogelijk de constituee ring van den staatsraad als wetgevend re- geering-orgaaa en de bijeenroeping van den Landdag beloofd wordt. Dit is des te nood zakelijker, daar de bijzondere aard van 'de naburige staten, die zich op het vroegere Russische gebied vormen, tot een spoedige vaststelling der rechtelijke en politieke vor men van den staat en tot bepaling van zijn standpunt in nauwe overeenstemming met de Centrale mogendheden hoofdzaken, zoo veel mogelijk onder behartiging der poli tieke en nationale belangen. Een verdere taak is de schepping van een Poolsch leger, waarbij deelen van het Poolsche korps in Rusland een welkome versterking van het kader zouden kunnen vormen, alsmede organisatie der Poolsche autoriteiten en overneming van meer tak ken van dienst onder de door 'den oorlog opgelegde tijdelijke bewerkingen ten gunste vgn de bezettende macht. De regeering belooft verder aan bet zelf bestuur baar aandacht te wijden als de beste school van het openbare leven, grond slag van het staatsgebouw en bron van scheppende sociale energie. Verder acht de regeering het noodzake lijk credieten te verleenen voor wederop bouw van fabrieken, steun aan landbouw en industrie en ten behoeve van immigra tie. Tevens kondigt zij agrarische hervor mingen aan, om de ontwikkeling van het klein-grondbezit te bevorderen Daarnaast moeten sociale maatregelen betere bestaansvoorwaarden scheppen. De regeering wil door een democratische in richting van het sociale en politieke leven de volksmassa's op een zoo hoog mogelijk niveau brengen'. Duitscbland. In verschillende Duitsche kranten is het bericht opgedoken, dat de rijkskanselier, graaf Hertling, voornemens is, binnenkort in den Rijksdag te spreken. Daarentegen kan op grond van inlichtingen ta bevoeg- der plaatse worden medegedeeld, dat de rijkskanselier zulk een voornemen niet heeft. De rijkskanselier is de meening toegedaan, dat deze tijd geen tijd van woorden, maar van daden is. Oostenrijk-Hongarije» In een ofticieele verklaring over de quaes- tie van het vredesaanbod van Clemencau wordt o.mi gezegd, dat het initiatief tot onderhandelingen tusschen Frankrijk en Oostenrijk is uitgegaan van de Fransche regeering onder Ribot. De besprekingen wa ren echter reeds weer geëindigd, toen Cle- menceau aan 't bewind kwam. Eerst In Januari 1918 bracht graaf Armand opnieuw verbinding tot stand tusschen de Fransche regeering en Revertera. Ciemenceau heeft dus zelf de afgebroken onderhandelingen weer heropend en het is dus juist wanneer Czernin beweerde, dat kort vóór het tegen woordig offensief bij hem een verzoek' om te onderhandelen van Ciemenceau in kwam. 1 het korte bezoek van Tony, haar gesprek ken met de drie dames Driver, het treu rige van hun naar en verbitterd leven. „Bi weet njet welke van de drie het meest te beklagen is," dacht Hilary, terwijl, zij keek naar den zilveren glans van het maan licht. „De twee .oudste met hun bitteren wrok légen het lót of de arme juffrouw Euphernia, met haar verbeuzeld leven en haar sentimentaliteit I" Tpern. dwaalden haar gedachten naar het huis op het Kruispunt, naar de teleurstelling in Tony-Dunbar's oogen toen zij hem haar besluit mededeel de by haar tante te blijven; en haar hart kjopte sneller bij de herinnering hoe Tony haar hand had gedrukt toen toji haar goe1 den dag zei. Hoe lang rij bij het raam bleef staan wist zij zelf niet, ze wist alleen dat ze biet "besluiten kon zich af te wenden van het heerlijk vreedzame der door de maan verlichte duinen naar de stille duis ternis Van haar slaapkamertje. Roe laat het was toen ze eindelijk in bed ging en haar kaars uitblies, zij had er geen idéé Van, maar het scheen heel k,ort daarna, een poosje van rusteloos soezen, van heen en weer slingeren tusschen slapen en war ken, gevolgd door een. zWaren, hiet ver- kwikkenden slaap,.(oen een licht in haar oogen flikkerde, een hand haar schouder aanraakte en zij ineens yplkomen wakker opschrikte. Juffrouw Driver stond naast-haar béd. Juffrouw Driver, een onheilspellende ge daante in "een ouderwetsche nachtjapon, Frankrijk. Het gratieverzoek van Bolo Pasja is door Poincaré verworpen. Het vonnis zal binnenkort worden vol trokken. Bolo heeft medegedeeld, dat hij aan He justitie zekere verMaringen wenscht te doen. De substituut-procureur, van oordeel dat deze verklaringen van belang konden zijn voor de hangende instructies, heeft aan de regeering een rapport gezonden, strek kende tot opschorting van de uitvoering van het vonnis. Tot deze opschorting werd gelast. Engeland. Men meent dat het wetsontwerp op den militairen dienst, dat heden zal worden in gediend, in beginsel ook den militairen dienstplicht voor Ierland zal omvatten, maar dat de invoering hiervan tot later zal wor den uitgesteld. Spanje. Het Spiaahsche leger was tot dusverre over 't algemeen Duitsch gezind, maar de cffitieren geven thans hun eerbied en be wondering te kennén voor de troepen der geallieerden. Zij verMaren, dat alleen reeds het feit, dat de geallieerden den Duit schers hebben belet hun doel te bereiken, oei groote overwinning beteékent Een' of- ficieT, die opzettelijk op de E|ngelsche am bassade kwam om de geallieerden met hun succes in den grooten slag geluk te wen- bchen, verklaarde, dat hét Engelsohe leger zijn meerderheid boven de Duitschers heeft getoond door zijn successen in de lucht. De vijand kon geen voordeel trekken uit Re bres in het Ehgelsche front, omdat hij ïn Ue lucht de mindere was. De meer derheid der geallieerden in de lucht zaï aé& oorlog beëindigen. Uit Tangen wordt aan de „Times" ga- meld: Alles wijst er duidelijk op, dat de Duit- schêxs in Spanje en Marokko voornemens waren, hun complotten uit te voeren lege- Iijk met het Duitsche offensief in Frank rijk. Raisouli's vesting, tot dusverre streng gesloten voor Enropeanén, werd bezocht door een troepje van vijf Duitschers, bijna op hetzelfde oogeitiblik, waarop de slag begon. De berichten melden, dat deze Duit schers later naar het kamp van den rebel Abdoel Malek zijn gereisd. Raisouil zelf Voegde zich bij "de strijd macht, gekampeerd in het dal ten Zuiden van Tetoen Door het Duitsche consulaat te Larasj werd op den derden dag van den veldslag het bericht verspreid, dat de Duit- schors Galais genomen, hadden, en vlak voer Parijs stonden,! kder uur brengt nieuwe bewijzen van de Duitsche kuiperijen. De Duitschers ga ven het geld bij handen vol uit en tracht ten links en rechts met de hun eigen be kwaamheid te préssen en om te koopen, maar tot dusverre hebben zij weinig of niets beréikt Hel doel der Duitschers in Marokko is duidelijk. Zij willen het bestaande régime omver werpen en Franschen zoowel nis Spanjaarden aan den dijk 3oen zetten, door een z.g. „onafhankelijk" Marokko uit te roepen, dat natuurlijk aan handen en voeten gebonden aan Dujtschland zou zijn overgeleverd. ï)e Franschen hadden de Duitschers aan stonds in het vizier, maar de Spanjaarden willen nog maar altijd niet aan de Duit sche plannen gelooven, omdSt volgens hm zelfs Duitschers niet in staat zijn tot zulk een laaghartig verraad 1 Dé overige fronten. De wederzijdscihie artillerie ontwikkelde ren langs het geheelé Italiaansche front .echts eein weinig krachtig verontxustings- het grijze haar achterover getrokken van haar voorhoofd en opgestoken boven haar hoofd, zoo loelijk mogelijk, met een ver schrikte uitdrukking op het gezicht, waarop do kaars een flikkerend licht wierp. „Sta dadelijk op," zei ze. „TJw tante is plotseling ziek geworden. Zij Vraagt voortdurend naar u. Ik heb om der. dok ter gezonden." Hilary zat overeind in bed en staarde de spreekster ten hoogste ver baasd aan. „Ik dacht dat tante Mari,on beter was," zei ze. „Ik dacht dat er geen reden was voor ongerustheid of angst." De woorden die zij in het h,oofd had gehad voordat zij in slaap viel, kwamen haar onwillekeurig over de lippen; zij keek als een lief, ver schrikt kind. „Ze leek ,ook beter te zijn. Dit is een plotseling opgekomen ziekte. De zuster zegt dat ze heel min is. Je m,oet maar dadelijk komen." Hilary deed haastig een peignoir, aan en pantoffels aan de voeten en zoo volgde zij juffrouw Driver de gangj door, onbedui dende dingen opmerkende, zooals 't wel meer gebeurt in kritieke o ogenblikkenhoe koddige schaduwen het flikkerend kaarslicht maakte, hoe vreemde figuren er op den muur weiden gevormd door de 'dwaze ge daante van juffrouw Driver! Toen zij me vrouw Gardiner's, kamer binnen kwamen, hoorde men een zwak kreunend geluid uit het bed komen, waarover de zuster* was heengebogen. Deze keerde zich dadelijk om toen de deur openging; en teleurstelling was vuur. Ten (Westen van het Gardaineer en in hot Lagarinadai werden levendige ver-* kenningen gedaan. Op het Asiagoplateau vielen Britsche patrouilles op verschillende punten de vooruitgeschoven posities van den vijand aan, vernielden, bij Preside een Meine waarnemingspost en maakten eenige gevangenen. Het Bulgaaische communiqué zegt over de toenemende gevechtsactie in Macedo nië: Ten Westen van Monastir en in de Asjema-bocht verscheidene vuurstooten van van den vijand. In de streek van Mogiena, en ten Zuiden van Houma. nam het weder- zijdsch artillerievuur toe. Ten Westen van de Wardar, na een hand gemeen met vijandelijke infanterie-afdeo- lingen, keerden onze patrouilles met Griefc- sche en Fransche gevangenen terug. Verscheidene Engelsohe compagnieën, die tegen onze voorposten ten Noord-Oosten van het Doïran-moer oprukten weiden door ons vuur verjaagd en leden gevoelige verlie zen. Verscheidene gevangenen bleven in onze handen. Aan de Boaeden-Stroema patrouiltoige- vechtén in het Stroema-dal. Een onzer vliegers schoot een Engelsché machine neer, die achter de vijandelijke linie viel. BINNENLAND Audiënties. De gewone audiënties van de minister van marine, van oorlog, van waterstaat en van koloniën zullen deze week niet plaats hebben. 1 Nederland en de eerlog. Vleesohvoorzïening. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Zonder machtiging van het R. D, K. zijn thans alle slachtingen verboden. Het alge meen slachtverbod, dat Zaterdag is afge kondigd, laat echter ruimte voor het ver richten van noodslachtingen, waarvoor eein algomeene ontheffing is verleend. Onder noodslachtingen worden daarbij verstaan Slachtingen, die noodig zijn omdat een dier door een ongeval getroffen, "omidat een dier gevaar oplevert voor "de algo meene veiligheid, of omdat een dier in drei gend levensgevaar verkeert Bij élke nood- sladhiting moet de eigenaar aanstonds bij den burgemeester een verklaring van een Rijksveearts overleggen. Het vleesch, van. deze slachtingen afkomstig;, moet op eerste aanvrage worden geleverd voor de gemeen telijke distributie ter plaatse. Met andere woorden; dit vleesch ds bestemd om in He gemeente zelf te worden geconsumeerd. Het publiek' zij daarom op zijn hoedé voor aanWedingen van vleesch per post pakket of dergelijke. De gewone slachtingen, geschieden alleen met machtiging van het R. D. K. op bepaalde plaatsen en het vleesch van noodslachtingen wordt ter plaatse geconsumeerd. Het vleesch dat per postpakket en dergelijke wordt aangebo den, zal dus veelal zijn vleesch^* van on- deugddijke qualiteit, met name van the rein die hun natuurlijken dood zijn gestor ven. Het bericht vaini Eet besluit van den minister van landbouw, dat de vteesdh- voorziéning zal beperkt worden tot de fabricage der zoogenaamde eenheidsworst, hpeft aahleidinig gegeten, tot ten panen- komst der gecombineerde oommissio van patroons en "gezellen uit de onderschei- djene slagershonden. De commissie overwoog, dat hét tEaais door d® regeering beschikbaar te stelten vjee veel béter zou kunnen worden verstrekt in vjerschen toestand, omdat voor de berei ding van het middagmaal vtoesch! in ver- schjon toestand verre dc voorkeur verdient bovten ïrerookto worst ten de omzetting in gjor .o'kte worst aan de schatkist mfl- liifanen zal kosten. Bovjf ndien worden door dezen maatregel d|e nog bestaande slagjersbedrijven ten on- djbngang gedoemd lep zal dtentengevokjö op ha ij gezicht te lezen. „Ik had h,oop dat het de dokter was," zei ze van het bed komende tot vlak bij IidPx-y, zij fluisterde„Niet dat ik denk dat dr dokter er nog iets aan kan doen; zij gaat aard achteruit." „Meent u, [meent u dat zij stervende is?" fluisterde Hilary terug met een snik. „Zuster Rose knikte, zij ging weeh naar het bed en legde haar vingers op de pols van de zieke. Meivrouw Gardiner lag heel stil haar nogen waren open maar er was een vreemde, niets ziende blik in die oogen en Hilary had een gevoel of haan tante zich meer bewust was van iets dat heel Ver weg was dan van hetgeen rondom haar in de kamer gebeurde. Zij haalde met moeite adem en telkens ontsnapte 'n zacht kreunen aan haar lippen. Op een wenk van de pleegzuster kwam Hilary vlak 'bij hot bod en sprak zacht. „Dc kom u goeden nacht zeggen," zei ze en ze sprak als van zelf zoo natuurlek en eenvoudig als zij kon. Een oogcnblik scheen de nevel hoven de oogen der zieke op te trekkenzij; scheen, terug te komen van een verren afstand i.u. tie kamer waar rij stervende was Haar oogen vestigden zich op Hilary; ze glimlachte en itak de hand uit „Wel Clare 1" zei ze met afgebroken, hij gende stem, „ik verlangde zoo je te zien. Ik dacht dat je dood was. Het was een ver gissing. Je leeft nog. Hoe heerlijk 1" „Ik ben Hilary uw nichtje Hilary," zei hot meisje langzaam en duidelijk. „Dc kom u goeden nacht zeggen." (Wordt vervólgdj. 3 J ril f i 4 m ^4 J sif 'mm ■te* 1 r iJfV ÉiSijw**i s»' v,-~ 1 -l T X)«ie courant verschijnt dagelijks, metmtt- londering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal, met inbegrip van 5 cta. incassokosten: t 1 30, franco per post f 1.75, Prijs per week10 cents. Afzonderlijke nummers 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentien voor het eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf uur aan het Bureau bezorgd zpn. Een bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDARSCHE COURANT Prjje der Advertentiïn: van 1—5 regels f ISO; tedere regel meer 25 cents. Beclames 60 cent# per regel. Advertentien en Beclames in bet Zaterdagavondnammer met 10 °/o verhooging. Incassokosten 5 cents; poatsVitanties 10 cents. Tarieven van advertentién bij abonnement cljn aan het Bnrean verkrijgbaar Dagelijks worden Elaine Advertentien op genomen A 40 cents per advertentie van hoogstens 80 woorden; ieder woord meer 2i/s cent, by vooruitbetaling san het Bureau te voldoen. ii As j im

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1