Maandag 15 April 1918. De gouden sleutel, 3fP jV* lain Intercomm. Telefoon No. 103. BUREAU: L?NGE HAVEN 141 (HOEK KORTE H&.VE&), BUITENLAND. De strijd in het Westen. AAn den Noordelijken vleugel 'van het Duitsche aanvalsfront, blijft de 'strijd zich ontwikhel.cn en in den slalg aap de Leïe zetten de Duitschers hun aanvaren voort Zij zeggen hierover: ■Op het slagveld aap de Leie wonnen, wij in hardnekkige gevechten terrein. Ten Zuiden van de Douoe-beek bra ken de troepen .van generaal von Eberhard'fc door een vijandelijke 'Stelling ten Zuid Westen van Wulvergetn en nainen Nieu- wekerke stormenderhand na ee'n hardnek- kigen strijd met Engelsche strijdkrachten die een tegenaanval, ondernamen. Een in de avonduren uitgevoerde aan val ondier leidfmg -van generaal Makker stelde ons in heb bezit van een hoogte ten Westen van de plaats. Bij Badljeul werd met afwisselend suc ces gestreden. De .plaatsen Noiris en Vieux Berquin werdien genomen. Vijandelijke kolonnen, die zich naar het slagveld spoedden, leden zware verhezen door ons vuur, d'at door waarneming op den grond en .in de lucht geleid werd. Aan het gevechtsfront aan weerskanten van de Somme .woedden artilleriegevech ten. Een aanval van verscheidene Fxansohe bataljons tegen Hajnvdlers mislukte onder verliezen. Talrijke gevangenen bleven in onze handen achter. Ten Noorden van St Mrhiel voerd'en wij met succes een aanval, cp de Ajuicrikaan- sehe troepen uit, brachten hun zn are ver liezen toe en keerden met gevangenen terug. In den luchtstrijd' werden de beide laat ste dagen 37 vijandelijke vliegtuigen en drie kabelballons neergeschoten. Luitenant Menckhoff behaalde zijn 2de overwinning in de lucht. Op het slagveld aan d'e Leöe hadden suc cesvolle gevechten plaats, tusschen Nieuw kerke en Vieux Berquin. Het Engelsche communique van gisteren luidt Na hevigen strijd, die den geheelen avond duurde, werden de krachtige aanvallen, welke de vijand gisternamdddag van Me ieren tot Wilvergbem ondernomen had, afgeslagen. In den vooravond viel de vijand wederom voor de vierde maal bij Neuve Eglise aan, maar werd wederom teruggeslagen. Bphalve de reeds gemeld© aanvallen, deed de vijand gisteravond een vastberaden poging tegen onze verdedigingswerken in de buurt van Festubert en weid terug geslagen. Aan dit deel van het gcvechtsfront en naar het Noord-Westen tot aan Looon werden talrijke vijandelijke troepen-afdee- !ing|en des avonds op .korten afstand door ons met geweer- en artillerie-vuur bestookt. Aan het einde van een dag van voort el ulenden strijd en herhaalde aanvallen, waarvan talrijke met groote strijdkrachten aan alle deelen van het Leie-front onder nomen werden, was onze linie, naar gemeld werd, intact gebleven. Do verliezen van den vijand bij de gevechten van gisteren zijn, volgens de berichten, zeer zwaar geweest. In den loop van den nacht werd de strijd bij Neuve-Eglise. herval: en, heden morgen hervatte de vijand zijn aanvallen in de buurt van Bailleul. De gevechten aan ditfront duren voort. Na verscheidene uren van verwoeden strijd hedennacht en vanmorgen in den omtrek van Neuve Eglise bleven onze troepen in 't bezit van het dorp. De 1 naar het Engelsch door L. G. Moberley. 60) De koele volzinnen v,an mr. Drent klon ken als zinnen uit een ouderwelschen roman, dacht Hilary en zij was zich flauw bewust, dat, als. haar geest piet zoozeer ver bijsterd was, zij zou witten glimlachen om de keurige felicitatie. Maar zij zag den notaris slechts aan. en bedankte hem eenigs- zins zenuwachtig en wendde zich toen als van zelf tot Austice. „Ik voet mij zooi-ets van een vreeselijke bedriegster," zei ze. „Wat zal uw neef wel denken als hij hier komt en mij vindt? Zou er niet iets aan gedaan kunnen wor den dat de bezitting aan hem gegeven «'ord? Ik moest het niet krijgen. Het lijkt mij niet eerlijk, zooalt, het behoort." „Het is volkom-en zooals het behoort, kindlief," antwoordde Austice fcalmoerend; „en je bent evenmin een bedriegster als ik. Ledereen op hot landgoed zal blij zijn dat Luke's eigen dochter hier meesteres wordt. Denis is een vreemdeling, niemand kent hem Hij kan geen enkel gevoel hebben, dat hem aan deze plaats hecht en hij is in zeer goeden doen. .Te hoeft niet te den ken dpi je hem iets onthoudt en wat mij betreft" zij sloeg haar arm om het aanvallen van den vijand in dezen sec tor weiflen met groote vastberadenheid uitgevoerd. Zijn verliezen waren voortdu rend zeer zwaar. Heden hervatte de vijand zijn pogingen, om in het bezit van het dorp te komen. De strijd duurt voort. Een aanval, welken de vijand heden morgen vroeg in de buurt van Bailleul ondernam werd afgeslagen. Een tweede aanval van den vijand, welke zich later in den morgen in de buurt van Merris ontwikkelde, had evenmin succes. Des morgens beproefde de vijandelijke infanterie eveneens ten Noordwesten van Micrville aan te vallen, maar hij werd door onze infanterie uiteengedreven. De "vijandelijke artillerie was heden be drijvige* in de buurt van Albert Van het verdere front der Engelschen valt niets bijzonders te melden. De Franschen berichten d.d. gisteren: De artillerie-gevechten werden vrij hevig tusschen Montdidier en Noyon. Fransche verkenningsafdeelingen. 'die in deze streek optraden, keerden met gevan genen terug. Ten Noordon van St. Mi hiel en in Lo tharingen, in 'de streek van Embermenil en !B]ü.res 'drongen de Franschen in de vijandelijke linies 'door en maakten een tiental gevangenen. Voorts sloegen de Fran schen overvallen 'der Duitschers af ten Noorden van li euvel 301, in de streek van St. Mdiiei, In Woëvrc en in het bosch van (Bonliornme. Aan bet verdere front was de nacht kalm. Over den 'grooten slag bij Armentières geven de Fransche bladen uitgebreide ver slagen. De slag bij Armentières, dien de Duit schers met een beperkte troepenmacht aan vingen en die oorspronkelijk blijkbaar slechts bedoeld was als een afleiding van de groote worsteling, nam een zeer aan zienlijken omvang 'aan. De vijand trachtte zijn succes uit te buiten door een mach-, tige poging om door te breken. Reeds op den eersten 'dag werden de reserves, bijeen gebracht voor een ander doel, in den slrijd geworpen, en doen thans hun druk ge voelen in 'een slag, die met toenemende felheid voortduurt. De bladen, die constateeren, diat het hier een emstigen strijd, geldt, gewagen terloops van het 'ingrijpen der Franschen op den linkervleugel der Engelschen. De „Malin" isohrijft: „Wij zijn ïn staat, de maatregelen te nemen, die noodzakelijk blijken, en onzen bondgenooten de Vereischte hulp te bie den. De 'Duitschers richtten heftige aan vallen tegen het Fransche front Voor Hou- rées. maar al deze aanvallen stuitten af op onze hardnekkige verdediging. Den ge heelen dag weiden zij voor Hangiard terug geworpen, maar eindelijk slaagden zij er in, het 'dorp binnen te dringen. De Fran schen, tijdelijk gedwongen om voor den stortvloed Van versche troepen te wijken, gingen echter opnieuw tot do bestorming over en waren er, volgens de jongste be richten, in geslaagd, den aanvaller terug te werpen en 2.e helft van het dorp te heroveren. De resultaten van den tweeden afleidenden aanval op het Fransche front in de istreek van het beroemde boscih van Apremont waren hiermedo teniet gedaan." De Amerikanen gedroegen zich schitte rend. Het „Petit Journaal" acht hun op treden een uitstekend voorteeken, want sjoedig zal het uur slaan, waarop de sol daten van generaal Pershing in dezen strijd het gewicht Van hun aantal en hun moed in de schaal zullen werpen. Het ontzettende kanonvuur van den slag in Vlaanderen weerMohk tot zelfs aan de Kefmsche kust. De aarde schudde en terugdeinzend meisje „wat mij betreft, ik heb mijn nichtje leeren liefhebben, voor dat ik wist hoe nauw wij verwant waren." ,Ik wou dat moeder er in had kunnen deelen 1" Do woorden kwamen onwillekeu rig over Hilary's lippen. „Het lijkt mijl zoo hard dat zij armoede en verdriet heeft ge had en ik rijk zal wezen!" /Pracht ea' aan te denken hoe blij ze zou wezen dat haar dochtertje de plaats inne men zal die haar toekomt en erkend wordt als erfgename van haar vaders bezittingen," zei"Austice vriendelijk; in Harding.? oogen kwam een zachte uitdrukking toen hij de twee vrouw en van af zijin plaats hij het vuur waarnam. „Er zal vrij wat te bepraten zijn," zei hij plotseling, „en ofschoon ik mijn voog dijschap als geëindigd beschouw, hoop ik dat gij mij tot alles gebruiken zult wat ik kan." 4 „Maai" uw voogdijschap is niet geëin digd," riep Hilary. „Ik zal meer raad en hulp noodig hebben dan ooit. En ofschoon mr. Brent mij wel leeren zal wat ik noodig heb," zei ze er bij, met een vriendelijk lachje tot mr. Brent, „toch zal ik mijn voogd niet kunnen missen." „Hilary en ik zullen u beiden vrij wat moeten lastig vallen," bracht Austice in hot midden, terwijl zij Miles met haar lieve oogen smeekend aanzag.' „Ach, laat ons njet aan ons lot over, jupsh op1, eert oogen blik, dat deergste moeilijkheden begjn- de vensters ratelden te Dover, waar vroeg in den morgen van gisteren vuurstralen aan den horizon konden worden waar genomen, en een ontzettende ontploffing, gevolgd door een onmetelijke vuurstraal. Bij de beschieting van Parijs door het verdragend geschut werd een Duitscli ge bouw getroffen, dat door de regeering in beslag was genomen. Ook de Engelsche regeering zal ver dragende kanonnen doen vervaardigen. De correspondent van Havas bij het Fransche leger deelt mede, dat de stand plaats der drie Duitsche monsterkanonnen thans definitief en zeer nauwkeurig is vastgesteld, op 1500 meter ten Noord- Westen van C rep y-en -L ao nnais BuslaM De landraden van Lijfland, Estland, Riga en Oessel, in vereenigde zitting op het slot te Riga bijeen, hebben met groote geestdrift en onder jubelende instemming hot volgende besluit genomen „De vereenigde landraden van Lijfland Dsthland, Riga en Oesel besluiten hierbij, den Duitschen keizer te verzoeken, Lijf land en Esthland steeds de bescherming zijner krijgsmacht te willen verleenen en deze landen zijn wierkdadigen stemi te geven tot definitieve losmaking van Rus land. Zij spreken den wens eb uit dat Lijfland, Esthland, Koerland, de bij deze landen gelegen eilanden, alsmede de stad Riga, een con stitution-eel-inon ardiale een heidsstaat zullen vormen, welke door een personeele unie met Pruisen aan het Duit sche Tijk zal worden verbonden. Tevens besluiten zij, den Duitschen keizer te ver zoeken, dezen wensch der Baltische bevol king genadiglijk te willen inwilligen en hem te verzoeken, teneinde dit doel te bereiken, - de volgende maatregelen te wil lem nemen le. Het scheppen van eigen bestuursor ganisaties voor Lijfland en Esthland, die voeren moeten tot een staatkundige aan eensluiting van het geheele 0 os (zeege bied.; 2e. Tusschen het Duitsche rijk, resp. het koninkrijk Pruisen en den uit de Oost zeegebieden, gevormden staat, de noodige militaire, munt, verkeer, tol, maat en ge wicht en verdere conventies te sluiten. DuitschlandL Naar de „Tagl. Rundschau verneemt, ife er tusschen den rijkskanselier en een gedeelte zijner partijgeno'oten .van Rot cen trum twilst ontstaan. Hij moet o.a. volko men bobben gebroken met Erfczberger, dik» nilet meer door ham wordt ontvangen. Ertzberger wordt beschuldigd, dat hij reeds in 1917,, dfoor middel, van een Hol landschen journalist, een vredfesaiftbod heeft gedaan aan dJen vijand. Mifchaetis stond ook reedis op zeer gespannen voet met Ertzberger, doch, von Het Uilig. hoeft eindelijk dien moed gevonden om abso luut -met hem te breken. Genoemd il,adi deelt nog mede, dat op een vergadering van het Centrum, die met Paschen te Keulen werd gekoukMi, de v re die s resold tie van den Rijksdag .werd verworpen. Von Hërülug hjad gedreigd met aftreden alls dat niiet gebeurde. 'Bij de dlebatten over den ie ven sm.ddel en- toestand verkkiardfc de conservative af gevaardigde Hoesch, dat de toestand bui tengewoon moeilijk is ten dat op dfen in voer uit Oekraine niet aï te Veel mag wor den gerekend! De vrijzinnige afgevaardigde Lippinann betoogde, (dat vooraf (gezorgd, moet 'woor den' voor die restaurants, wapfj aüs er in die inrichtingen niet voldoende te krijgen ia, zal dat een zeer slechten inciiruk ma ken in het (binnenland zoowel als in het buiteniiand. De president, von iWalüow, wees op de groote imoeilSjkheden, "die te overwinnen zijn hij de vegzorgi'ng van een 700 milt nen. Ik ben alleen maar bang dat u ons beiden naar de maan wenscht; misschien raad u ons, vooral elders te gaan wonen, behalve op de Hall, omdat wij u niet met rust zullen laten." Een dankbare uitdrukking vertoonde zich *wen in Harding's oogen hij sprak leven)- diger dan Austice hem. nog ooit had lioo- ren praten; iets van den ijzeren muur, waarachter hij gewoon was zich te ver schanson, scheen wel afgebroken te zijn." „Ik wil graag alles doen wat ik kan om u te helpen," zei hij, „maar een dorpsdok ter is per slot van rekening niet van heel veel nut voor een gefortuneerde dame als Hilary 1" Iets van den ouden, cynischen toon was een oogenbük hoorbaar in zijn stem, maar Austice antwoordde "dadelijk: „Poseer nu maar niet als een onwetende dorpsdokter, u weet best dat u daar niets van hebt; en Hilary jen ik zijin van plan u in alles raad te vragen," De dagen (die'volgden schenen Hilary later altijd (toe een net van vreemde, nieuwe gewaarwordingen geweest te zijn, nieuwe plichten, nieuwe verantwooidelijkheidvoor een meisje, letterlijk in armoede opgevoed, zooals zij, scheen het fortuin, waarover zij nu beschikken kon, fabelachtig groot. „Ik kan natuurlijk nooit de helft of een vierde verteren van het geld! dat volgens mr. Brent aan mij toebehoort," vertrouwde zij Austice toe op een morgen pa een on- Eoen menscben. Ofschoon hij niet 'vast kon zeggen, dat het tegenwoordig bifXMl rantsoen kon worden gehandhaafd, geloof de! hij toch wel, dlat men zonder a! te veel moeilijkheden tot dien nieuwen oogst zal' 'rondkomen. OosiesirSjk-Bongarlje. Iri een officieele med-edieeling uit Weo- nfen wordt verklaard;, dat de door Cle- imemceau gepubliceerde brief aan prinsi Sixtus van Bourbon vejrvalfccht is. De kei zer onikent niet, in het voorjaar van 1917 ejen brief aan zijn zwager1 te' hebben, ge zonden, djoch slechte een persoon! ijk schrij ven, zonder opdracht, (den inhoud oVer tel brengen aan de Rrapscbe regeering, ot een antwoord diaarVan te krijgen. 'Over BeSigië wordt djaarin niet gesproken en ten opzichte van Elizas-Loüiaritigeyi Vrij- wtfi' het omgekeo'rde gezegdj Van wat door Cfetmenceau -ia gepubliceerd. In dezen brief werd het (Belgische vraag stuk in bet geheel niet aangeroerd en over Elzas-Lotharingen slechte het .olgen- do gezegd- Ik zou mijn geheelen persoonlijken in vloed ten gunste van de Fransche aan spraken betreffende Elzas-Lotharingen heb ben aangevoerd, indien deze aanspraken reehtmalig waren, 'doch zij zijn het niet. Op de in het communiqué van den Fran schen minister-president vermelden brief van keizer Karl, waarin Z. AI. verklaard, zou hebben '„het met zijn minister van Bpntenlandsche Zaken 'eens le zijn, komt liet jongste Fransche communiqué begrijpelij kerwijs niet terug. Een officieele Fransche nota deelt het volgende mede Keizer Karl, 'in de onmogelijkheid ver- keerend om zijn figuur te redden, moet zich tot een gestrande meeningsuiting be palen, en 'zijn zwager valschelijk beschul digen, terwijl hij zelf met eigen hand den tekst heeft neergeschreven De inhoud Van het origineel© stuk, waar van de 'text is gepubliceerd door de Fran sche regeering, werd in tegenwoordigheid van Jules Cambon, den secretarisgeneraal van het departement van Biuitenlandsclie Zaken, medegedeeld, en vervolgens werd het door den minister naar den president der republiek .verzonden, die er met toe stemming van den prins een copie van heeft genomen en deze aan den voorzit ter van 'den ministerraad deed toekomen. Met Rihot zelf heeft de prins zich onder houden in 'termen, die absoluut geen zin zouden gehad hebben, indien de text niet precies zoo luidde, als die door do Fran sche regeering Is gepubliceerd. Zou eonige bespreking mogelijk zijn ge weest en zou de president der re-publiek den prins Voor de tweede maal hebben ontvangen, wanneer het bewuste stuk een aantasting van onze rechten bevatte in plaats ran een versterking er van? De brief Van keizer K ari is in den vorm zooals wij 'dien geciteerd hebben, door prins Sixtus "zelf aan do staatsleiders ge toond. iBiui tendien kunnen twee vrienden van den prins 'do authenticiteit van den brief bewijzen, in hét bijzonder hij, die do/xTi, van den prins heeft ontvangen ter co piëering. Bulgarije. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat het bericht van de annexatie van Be--sa rabië door Roemenië in alle kringe(n in Sofia een zeer ongunstige®, indruk gemaakt heeft De meening dei! toonaangevende krin gen, aan weljke thans, uiting wordt go- geven, komt ongeveer hjerop neel", dat noch het in Bessaiabië sterk vertegen- derhoud met den notaris„maar ik zal in staat zijn veel goed te doen. aan menscken die weinig hebben. Ik wou dat meu geluk voor geld koopen kon. Ik zou groote brok ken geluk koopen voor die arme juffrouwen Drivers en iets van de bitterheid, van haar leven wegnemen." „Misschien zou het meer helpen als je haar1 een nieujw hart en een ainder oog gaf om de zaken in te zien," antwoordde Austice smalend. „Ze schijnen de wereld met heel bevooroordeelde oogen aan te zien." „Dan wou ik ook zoo graag wat doen voor de arbeiders op het landgoed," ging Hilary voort, glimlachend om mevrouw Derfield's goedig sarcasme. „Enkele van de hutjes zien er zoo vreeseiijk uit en de menschen kijken zoo ongelukkig. Mr. Brent houdt lange redeneeringen over voorzichtig heid en geen geld verspillen. Maar ik geloof niet dat het geld verspillen is als men er andere menschen mee helpt. En waarom zou ik voor mij zelf zoo'n massa geld begeeren?" voegde zij er bij; „waar heeft een jong meisje zooveel geld voor noodig?" „Je moet je kleeden en leven volgens den levensstandaard van de eigenares van Grantley Hall." De toon van Austice was luchtig toen ze dit zei. „En ik hoop 'dat je eens trouwen zult en de bezitting overdra gen aan je zoons en dochters." Een blos kleurde Hilary's wangen. „Dat woondigde Russische element, noch het Bulgaaasche element, hetwelk meer davi 200.000 personen telt, geneigd zal zijn zich aan de Roemeejnsche heerschappij te onderwerpen. i In de lucht. De vliegeraanval op Parijs. Brj den jongsten luchtaanval zijn 24 per sonen gedood, onder wie negen mannen en 15 vrouwen. Het aantal gewonden be draagt 62. Ter zee. Het Amerikaansehe departement vanbui- tenlandsche zaken maakt bekend, dat een Duitsche duikboot van het grootste type op 10 April voor Monrovia (Liberia) ver scheen, het radiostation beschoot en groote schade aanrichtte. Toen een stoomschip passeerde, ach Ier volgde 'de duikboot dit vaartuig en keerde niet terug. Be oyerisre fronton Het Italiaansche 'rapport over de slag aan hel Italiaanscho front zegt: De bedrijvigheid van ae vijandelijke ar tillerie bleef aan het geheele front beperkt tot versperrïngsvuur op verschillende plaat sen. Wij richtten met goed gevolg ge concentreerd vuur op de vijandelijke bat terijen op >.et plateau, van Asiajgo en langs de Piave. In Val Lagarina en Val Larsa werden; vijandelijke patrouilles door overstelpend geweer- en mitraüleufmiur uiteen gedreven. In de Conca dx Asiago weiden zij door afdeelingen der geallieer den op de vlucht gedreven. Do Turken melden overrilen strijd op het Kaukarische front: Kagyzinan ten Z. van Kars werd door ons bezet. Wij veroverden drie forten ten Z. van de versterkte stad Batoem en wier pen de bezettingen terug. Een hoeveelheid mitrailleurs, kanonnen, wapenen en mu nitie viel in onze handen. Ze zeggen over den strijd in Palestina: De aanvallen der Engelschen gedurende d»n nacht in de buurt van Rafat mislukten. Onmiddellijk ten W. van den weg Jeru zalemNabloes werd het wederzijcische ar tillerievuur levendiger. Ten W. van de Jordaan veroverden onze troepen door een bajonet-aanval eonige vijandelijke stellingen. BINNENLAND. Audientiea. Do gewone audiëntie van den minister van oorlog 'zal Donderdag en die van den minister van 'financiën Vrijdag a.s. niet plaats hebben. Rechterlijke macht De arrondissenienls-rcchtbank to Almelo heeft, ter vervulling cener vacature van rechter in haar collega, de navolgende al phabetise ho lijst van aanbeveling opge maakt mr. G. Ik-ho'ten, wonende te Leiden, tijdelijk werkzaam "aan het departement van oorlog; mr. J. W. Suringar, substituut-griffier bij de arrondissements-roehtbank 'te Assen; mr. J. 'G. <le Vries, substituut-igriifiej] bij de 'arrondissemenls-rechEbank te Al melo. Centrale BonwmaterlalenToorzIenlng Gisteren, is ten stadhuize in Den Haag, ten overstaan van notaris van Iterwijnen do acle gepasseerd van de naaral. venn. Contr, Bouwmaterialenvoorziening C. B. V. Financieel nletnrs» Dè koers van de postwissels uil Oosten" rijk naar 'Nederland bedroeg op 31 Maart i 100 is 390 kronen. hoop ik ookl o dat hoop ik zeker," zei ze zacht. „En ik begrijp dat ik zorgzaam moet wezen, zoodat de bezitting in goe den staat is voor degenen die na mij ko men. Maar mr. Brent moet niet denken dat ik de menschen nu niet kan helpen, omdat ik aan de toekomst moet denken. Be wou zooveel doen in het tegenwoordige leven. Die arme dames Driver! Ze zijn even me delijdenswaardig als vreemd." Hilary sprak heel vriendelijk. „Als ik maar wat kon wegnemen van die bitterheid, dien wrok tegen het Noodlot; ik zon zo zoo (graag doen begrijpen dat er nog wat anders in de wereld is dan onrecht en ellende." „Ze zouden jou niet lang kunnen ken nen zondep- te begrijpen, dat de wereld nog wel wat anders bevat dan bitterheid!" riep Austice. „Je brengt zonneschijn mee." „Ik heb zelf zulk een massa liefde en geluk ondervonden," antwoordde Hilary eenvoudig, „het is mij of ik nooit genoeg doen kan om er wat van. aan anderen le brengen." „Zulk een massa liefde en geluk." Die woorden weerklonken in Austice's geest. „Zulk een massa liefde en geluk." En toch, het meisje, dat deze woorden uitsprak met zulk een diepe overtuiging, ze was opgevoed in armoede in een somber huur huis in Londen en tot voor eenige maanden had zij de eenvoudigste beteekenis van het woord „weelde" nooit gekend. Wordt vervolgd.) Oeie canrsat rcucliijat dagelijks, met eft- tendering van Zon- en Feestdagen. I'rijd per kwartaal, met inbegrip ran 6 ots. incassokosten: t 1.30; franco per post f 1.75. Frys per treek10 cents. Afsomlerlyke nummers II cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen Adverteutsen voor het eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf uur aan het Bureau bezorgd zijn. 1 Et i bepaalde plaats van tdveitenticn wol ut niet gewaarborgd. C HlEi itMSC Ma 1179R *T^8 der TW1 1—5 regeli 14#/ fcO» 1.30; iedere regel meer 25 cents. Reclames 50 cents per regel. Ad?ertent;5n en Reclames in het Zaterdagarondnummer met 10 verhooging. Incassokosten 5 cents, postkwitantiea 10 cents. ^Tarieven van advertentieo tój abonnement. s\jn aan het Bureau rerkrggbaar. Dagelijks worden Kleins Adverlentien op genomen 40 c«nt« per advertentie ran hoogstens 30 woordeu, ieder woord meer 2y» cent, bij rooraitbetalin^ ulh het Bureau te voldoe».

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1