Donderdag 18 April 1918. üe gouden sleutel, Intercomm. Telefoon No. 103. 71*te Jasrgagg, Ns. 15729. Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Verbouw bruine boonen op ge scheurd grasland. In verband met de steeds moeilijker wor dende voedselvoorziening, brengt de Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del ter algemeene kennis, dat hij de vol gende maatregelen- heeft genomen om den verbouw van bruine boonen op gescheurd grasland te vermeerderen: lo. De premie voor den verbouw van bruine boonen op gescheurd grasland wordt verhoogd en gebracht op 15 per 100 K.G., tot een maximum van f350 per II.A 2o. Voor hen, die met de teelt minder goed bekend zijn, of het risico van den verhouw van bruine boonen op gescheurd gras!and niet voor hun rekening wensclien te nemen, wordt de gelegenheid open ge steld om hnn grasland op zoodanig© wijze aan het Rijk te verpachten, dat him een flinke huur van f500 per H.A. wordt in uitzicht gestold, met dien verstande, dat slechts, indien de -opbrengst beneden 1000 K.G. per H.A. blijft, daarvan een deel zal worden gekort. Daar oen matige opbrengst 2000 K.G, per HjA. bedraagt, zal een dergelijke kor ting tot de uitzonderingen behooren. Oogst men inderdaad 2000 K.G, zoo zal de opbrengst bedragen f920 per H:A. (B|ij een goede opbreagst van 3000 K.G per HJA. ontvangt men f 1240. Deze huurcontracten met de verbouwers zullen namens den Minister door de voor zitters der cultuurcommissie worden afge, sloten, en wel op de volgende voorwaar den: a. Den landbouwers wordt een pachtprijs, gegeven y.an f500 per H.A. berekend naar schoon land. b', Voor 1000 K.G. boonen op elke H.A van het perceel gegroeid, droog en markt schoon geleverd, ontvangt hij bovendien) flO per 100 K.G. De rest van de opbrengst wordt betaald op basis van den vollen prijs ^van bruine boonen, thans £32 per 100 K.G. c. Voor elke 100 K.G. die de ver bouwer minder aflevert dan 1000 K.G. per H.A., welke hoeveelheid hij verplicht is te leveren a f 10, per. 100 K.G., wordt hem f25 van de huursom gekort. d. De zaaiboonen worden van Re gee xingjswage verstrekt tegen een prijs van, f35 per 100 K.G tot een maximum-hoe- veelheid van 200 K.G. -per H.A., franco levering exclusief zak. e. De verbouwer is verplicht alle werk; zaanbieden, verbonden aan het scheuren en zaaiklanr maken van het land, het zaaien; de verpleging, het oogsten, dorsohen, be waren en afleveren van het gewas, te verrichten. Zoowel de aanvragen voor het b'ekomen van de sub. 1 bedoelde premie als do aanbiedingen van land als bedoeld sub, 2 moeten uiterlijk 1 Mei 1918 worden gericht tot de provinciale cultuurcommissie Het adres dezer Commissie is: Voor Zuid-Holland: Carel van Bylandt- laan 14, 's-Gravonhage. 463/85 BUITENLAND BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). 1 naar het Engel sch door L. G. Moberley. 63) „Ik geloof dat je huivert Van opgewon denheid,'' zei hij, „of pnders heb je het werkelijk koud. Je handen -zijn koud. Arm lievelingetje! Kom wat dichter bij het vuur en ik zal je van Voren af aan vertellen hoeveel ik van je houd." Hilary voelde zich heel klein en mach teloos in zijn armen, die haar op den grond neerzetten en zoo dn een grootten armstoel vlak naast het vuur en ofschoon zij weder trachtte naar woorden te zoeken, waarmede zij hem de waarheid kon mede deel en. weder weigerde haar tonjg de woor den te uiten. „Lafaard! lafaardI" zei een stem in haar binnenste, (terwijl een an dere stem luide Vroeg het geluk van dat oogenblik niet te vérstoren. En zoo liet ze zich zelve gaan met de voorbijgaande oogen- Mikfcen en de vreugde die ze haar brach ten, terwijl op den achtergrond als -een schaduw de zekerheid opdoemde, dat Tomy toch eens de waarheid, moest vernemen, en als die dag kwam, zou het missdhiejn een dag van vergelding wezen. HOOFDSTUK XXI. „Ik heb een rijke, vriendin". „Mjaar u kunt het niet meeneta wat u Be strijd in bet Westen. Geen dag gaat voorhij of de Duitscliers melden nieuwe successen, waartegenover de geallieerden soms eens een plaatselijk voordeel kunnen boeken, waaraan door hen dan groote beteekenis wordt gehecht. Een feit is, dat Yperen, hoe langer hoe meer gevaar loopt binnenkort in Duitsdie han den te. vallen en tegenover de langzaam omsluitende beweging, die de Duitschers maken, vermogen de geallieerden tot op heden niets te doen. Het officieele Duitsche communiqué van gisteren zegt: Op het met bloed gedrenkte slagveld van het vorige jaar in Vlaanderen, bezette hot leger van genei-aal von Armin het dorp Passchendael© en bracht bij fiecelaerc en Gheluvelt zijn stellingen vooruit. Ten Noorden van de Leie deden de h oe pen van generaal Sieger des morgens vroeg een stormaanval op het dorp Wijtschaete wierpen den vij'and ondanks zijn hevigen tegenstand van de hoogten ten N.-O. en ten Westen van die plaats en sloegen krach tige tegenaanvallen af. Den ten Z.-W. van Wulverghem op nieu we stellingen teruggetrokken vijand, dron gen wij over de Doeve-beek. Plailleul en de taai verdedigde steunpun ten Capppellynde en Meteren vielen in onze handen. De met sterke strijdkrachten on dernomen tegenaanvallen op Meteren en het verloren terrein, maaraan ook Fran sche troepen deelnamen, mislukten, onder zware verliezen voor de aanvallers. Op het slagveld ter weerszijden van de Somme ontwikkelden zich hevige vuurge vechten, welke ook des nachts werden voo.rtgjezet, voornamelijk ten Zuiden ran de Somme. Passchendaele, Becelaere en (jheluvelt liggen even noord-oostelijk en oostelijk van Y"peren; de huidige Duitsche frontlinie buigt dan via Hollebeke en Wytschaete ten zui den van Yperen naar het westen om op Bailleul aan; Wulverghem ligt ten noorden van laatstgenoemde plaats en wordt door; de Bouve daarvan gescheiden. Meteren ligt, ten westen van Bailleul in 'de richting; Hazebroek. Op het strijdtooneel, waar verleden jaar; de slag in Vlaanderen werd geleverd, zijn Poelcapelc en Langamarck bezet. Londen meldt over gisteren: Gisterenavond doden wij met goed ge volg een tegenaanval in de buurt Van Wty- schaete. Ook te Meteren slaagden wij er in door, een tegenaanval onze linie te herstellen. Heb dorp zelf bleef eveneens in onze handen. Allo aanvallen van den vijand ten Noor den van Bailleul werden gisterenmiddag en gisterenavond door ons afgeslagen, waarbij de vijand zware verliezen leed. Groote Duitsche troepenmassa's, die in gesloten gelederen oprukten, -wenden door onze troepen op korten afstand onder vuu? genomen en leden zware verliezen, Lenvijl ■wij bovendien een aantal gevangenen maak; ten. De vijand poogde gisteren ook aan te Vallen ten Oosten van Robecq, na een voor bereidend bombardement, waarvan reeds melding is gemaakt, doch de aanval vert smoorde in ons artillerievuur. Ten gevolge van den opmarsch van den vijand aan net Leiefront, zijn onze troe pen uit de stellingen ten Oosten van Yperen naar achterwaarts gelegen posities terugge trokken, wat gebeurde zonder dat de vijand er iets van bemerkte. Gistermiddag, toen vijandelijke troepenafdeelingcn naar onze oude stellingen oprukten, werden zij ver? rast door het vuur van onze Vooruitgescho; vejn stellagen en verinietigd. zegt. ;Zoo iets klirik't als een onmogelijk heid, als ©en sprookje; een soort van sprookje, dat in het leVen nooit werke lijkheid wordt." „Dit is een soort sprookje, dat wel werr kelijkheid wordt in het leven en ik meen ieder woord van wat ik zeg. U moet- we ten ik ik heb een rijke vriendin/ die - „Een rijke vriendin, die een somber huis als dit evil koopen, mijlen van olies ver wijderd. 0 juffrouw Donaldson, het klinkjt te heerlijk om waar te 'kunnen zijn." Juffrouw Driver stond in het middea van de sombere ontvangkamer en keek Hilary aan met oogen, die voor het oogen- Mdk hun uitdrukkin.g van bitterheid ver loren hadden; en een zachter uitdrukking hadden van dankbaarheid en opgewonden heid. „Wij ,gaan uit deze woestenij!" riep zij fluisterend, „niemand weet wat dat voor mij zon beteekenen voor ons allen. Maar het zal natuurlijk nooit gebeuren," haar stem zonk terug tot den normalen toon van bitterheid en wanhoop. „Wij zijin niet de- soort van mensohen, die sprook jes in hun leven ondervinden. Al kwam het plan al iets verder, het zou toch mis lukken voordat het tot rijpheid gekomen was." „Neeo, het zal niet mislukken," sprak Hilary op vasten toon, „er zijn menschen, ziet u, die |iet hier volstrekt geen woestenij Aan het 'front ten Zuiden van Atreeht Werden afdeelingen vijandelijke infanterie, die onze loopgraven tegenover Bovelles waren binnengedrongen, daaruit gistermid dag weer verdreven, met achterlating van een aantal gevangenen in onze handen. Onze linie in deze streek werd volkomen hersteld. Ten Zuiden van de Somme nam de be drijvigheid der vijandelijke ariiüerie van morgen belangrijk toe. Avondcommuniqué van Ilaig. Hedenmor gen opende de vijand een krachtig vuur ovei bijna het geheele slagfront aan de Lys en van het bosch van Niepp© tot Wytschaete. Daarop volgden infanterie- aanvallen, welke alle met aanzienlijke ver liezen werden afgeslagen. Hij de hedenmorgen gemelde tegenaan vallen drongen onze troepen door in de dorpen Meteren en Wytschaete, maar zij konden hun stellingen ten gevolge van de herhaalde vijandelijke aanvallen niet handhaven. De Fran sche troepen wérken aan dit front met de Britsche samen. Van het overige Britsche front valt niets te melden. Het Fransche legerbericht zegt: 'Op het front van de Somme en Oi»e heerschte vrij levendige bedrijvigheid der wederzijdsche artillerie ën pairouiltegevecli- ten. De Franschen ondernamen verscheidene aanvallen op de vijandelijke linies ten Z.- W. van de Butte-du-Mesnil en ten Nooxv den van Lirey. De Franschen maakten een aantal ge vangenen. Aan den rechteroever van de Maas mis lukte een vijandelijke aanval ten *0. van Samogneux. Oekraïna. De Kleine Rada te Kiejcf beslofjt de Oektainische conslatueerende Vergadering tegen 12 Mei bijeen te roepen en wel op grond van de verkiezingen, die in De cember hebben plaats gehad, terwijl in de districten, waar nog geen verkiezin gen zijn gehouden, dit alsnog zou geschie den. Engeland. In antwoord aan Dillon heeft. Lloyd George gisteren in het Lagerhuis een rede gehouden. Hij zeide o. a. dat men de toe passing van het dienstplichtontwerp op Ierland-niet kan vergelijken mét de po ging, om Se Amerikaansche kolonies tegen haar wil onder de wet te betrekken. In het laatste geval zou het toch zijn: last- oplegging zonder (vertegenwoordiging ra verder is nog ïn geen enkel schema va.n zelfregeering, 'door eenige Iersche groep lersche groep in 't parlement voorgesteld, bestreden, dat zaken betreffende de nationa le verdediging uitsluitend aan 't Rijbsparle- ment ter beslissing zouden staan. Wat den eisch (betreft, dat eerst de Iersche toestemming moet (worden verkregen, dit argument kan énen ook voor Wales en Schotland aanhalen,«maar 'deze landen vin den den trots van hun ras volstrekt niet aangetast door het afstaan van hun kracht voor de verdlediging van het RjijkY Alvorens den militairen toestand te he spreken, zelde Lloyd George nog, "dat de Amerikaansche openbare meening de rechtr vaardigheid ran de „manpoweé-hill" on dersteunde, mits zelfbestuur aan Ierland zou worden aangeboden. Hij was er zeker van, dat op dit oogenblik niebs er meer toe kon bijdragen om den voiledigen steun van Amerika te verkrijgen, dan het ]je- sluil van het Britsche parlement om aa,n Ierland dusdanig zelfbestuur te verleenen, dat de Amerikaansche openbare meening vinden. Sommige menschen," zij aarzelde en ging toen met vastheid voort, „sommige menschen vinden de duinen heel' mooi zij houden van stilte en eenzaamheid. Ik mijn vriendin, de rijke vriendin van wie ik gesproken heb, kent juist men schen die zooveel honden van zulkeruime uitgestrektheden duinen en van stilte." „0, lieve juffrouw Donaldson, -wie er van houdt is welkom wat ons betreft. De eenzaamheid drukt ons en maakt ons zenuwachtig en dan dig stilte 1 Laat mij liever wonen in het midden Van Piejca- dillyl Het rumoer op straat bevalt mij veel meer dan die akelige .stilte." .Indien u -wilt ingaan op hot plan van mij mijn vriendin dan kunt u, denk ik, weer in Londen gaan wonen, niet waai-?" vroeg Hilary en het Was of iets van hot schitterend licht in haar oogen weerkaatst werd in die van juffrouw Dri ver. „Ja," zei ze, en haar stem ging over in een snik, „als wij een goede som voor dit huis konden krijgen, zou het ons wel ge lukken, in Londen rond te komen als wij het zuinig overlegden, en wij zouden bet alle drie prettiger vinden'. Wij zouden er ons meer onafhankelijk voelen. Wij zdt- iten Her te dicht op elkaar," zei ze on geduldig de schouders ophalend. „We zien elkaar den heeleti dag. Wij maten elkaar daarenboven, zenuwachtig. Maar zij keek Hilary nieuwsgierig aap, „ik begrijp tevreden gesteld zou worden, en hij ineen- de, dat zij dit konden doen. De regee ring was daarom tot het besluit geko men, dat zelfbestuur in Ierland een nood zakelijke oorlogsmaatregel was. Daarna verklaarde hij, dat de toestand aan het front, hoewel ernstig, geen re den tot ongerustheid ^jyoeft. De Engelsche generaals en ook Foch zijn vol vertrou wen. Hij achtte do oplossing van de ler sche kwestie' noodzakelijk en was over tuigd, dat, als allen eendrachtig samen werken, de oorlog door de geallieerden zal worden gewonnen. Frankrijk. Bolo is gistermorgen om 6 uur te Vin- cennes gefusilleerd. Ex deden zich geen incidenten voor. Zeil reikte hij den gendarmen den blauw zijden band, dien hij klaar had gemaakt en welken men hem achter hejt hoofd vastknoopte. De officier, die het peleton aanvoekde, gaf snel met zijn degen het toeken en twaalf schoten knalden tegelijk. Bolo stortte neer; verscheidene kogels hadden hem den schedel verbrijzeld. De familie heeft het lijk van den ver? oordeelde opgeëischt Er wordt druk gesproken over een voor val, dat Zaterdag in de Santö-gevangenis plaats greep Caillaux had den wonseh te kennen ge geven, niet te worden opgesloten als hij bezoek van zijn advocaat ontving; hetgeen op last van hoogerhand aldus was veror donneerd. De cipiers waren dus gewoon, de celdeur te laten openstaan. Toen Cail laux Zaterdag 11.. met zijn advocaat, Cec- caldi confereerde, kwam mevrouw Cail laux, die juist met Blolo geconfronteerd was. door de gang, werkte zich vlug dooi de openslaande deur en had oen kort ge sprek met haai- echtgenoot. Natuurlijk was er toen geen cipier. Luitenant Jussolin kwam echter juist bij tijds aanloopen en zag wat er gebeurd was. Ilij zeide niets, en vergenoegde er zich mede, den naam van den nonchaLanten cipier te noteeren, tegen wien een aan klacht zal 'worden-ingediend. Duitschland „La Suisse" verneemt, dat de fabrieken van Manzeil bij Friedrickshafen, die vroeger Zeppelins bouwden en thans vliegTnachi nes vervaardigen, Zaterdagavond tot den grond zijn afgebrand. De vuurgloed was over geheel Oostelijk Zwitserland zicht baar. Een Exchange-telegram nit Genève meldt, dat twee Zwitsers, die uit Constanz aan kwamen, verklaarden, dat gedurende den geheelen Zondag de inwoners van Frie drichshofen naar do oevers van het meer kwamen snellen. De ontploffingen en - de brand duurden toon nog steeds voort. Be halve de ateliers in het Westelijk gedeelte van Friedrichshafea, vol matc-riaal, ver brandden ook verscheidene huizen. Twee gashouders, twee Zeppelins en vele vlieg tuigen werden vermeld. Omstreeks 40 werk plaatsen gingen in vlammen op, Naar gemold wordt, bedraagt het aantal slachtoffers 170 dooden en" 200 gewonden. In Duitschland was het algemeen be kend, dat er, toen dc brand uitbrak', in Friedrichshafen 30 complete vliegtuigeska ders in reserve werden gehouden, die had den moeten dienen om de Amerikaansche luchtvloot te bestrijden. Oostenrijfc-Hongarije. De Oostenrijkse he pers "begroet jBjurian als een steunpilaar van het bondgenoot schap met Duitschland. Verondersteld wordt, dat hij zal kunnen rekenen op den steun van 'lisza. De bladen te Boedapest wijzen er naar aanleiding van de benoeming van Burian tot minister ran Buitenlandsche Zaken op, dat zijn politiek zich in het bijzonder ken merkt door onwrikbare hondstrouw en vriendschap met Duitschland, waarvan hij ook bij de vroegere vervulling van zijn ambt tallooze blijken heeft afgelegd. Door de benoeming van Burian komt vooral de gedachte tot uiting, dat door de per soonswisseling aan het beproefde systeem van do buitenlandsche politiek en het bond genootschap absoluut niets veranderd zal worden. De overige fronten. Op het Asiago-plateau maakten Engelsche en in de streek van den Mant Tomba maak ten Italiaansche patrouilles gevangenen en buit. In de Gonfo-bocht ten O. van Fossalta beletten de Italianen den vijand met mi- trailleurvuur vaartuigen te water te laten. Een ptormafdeeling, die naar den linker oever der Piave was overgestoken, bracht hem verliezen toe. In het Lagarina-dal beschoot de Ita liaansche artillerie een militaire trein en het station Rovereto, terwijl zij magazijnen te .Mori in brand schoot. In .Macedonië hebben de geallieerde troe pen aan den linkeroever van de Sfroe- ma ©en geslaagde raid ondernomen, waarbij de Bulgaarsche voorposten uit tien dor pen werden verdreven. Uit het Finsche hoofdkwartier wordt d.d. 15 April gemeld Het Schoerehbataljon onder aanvoering van luitenant graaf Ëhrensvaerd heeft Abo bezet en de Russische troepen, krijgsge vangen gemaakt. De Roode Garden hebben de kuststreek van Hanjo en Nijstod ont ruimd en trekken zich in snelle mars eken naar het binnenland terug. Aan hot Tarasttaendische front heerschte levendige gevechtsbedrijvigheid hij Lem- paelac, Asikkalik en Kirchdorf aan den Westelijken oever de Paejanne Werden door onze troepen bezet. In Saveluks en Karelie wordt do strijd voortgezet. BINNENLAND. nog niet waarom uw vriendin er over kan donken een huis te koopen als dit ejn evenmin waarom u zoo ■vriendelijk is u moeite voor ons te geven. Minder dan een seconde misschien voelde Hilary zich een weinig verlegen en zag er misschien ook zoo uit, maar zij her stelde zich spoedig. „U weet, ik' houd zoo- Weel van dit plekje," zei ze, „toen' ik mijn tante hier kwam lie zoeten hield ik dade lijk zooveel van de duinen en van het ruime uitzicht, en ik ik verbelde er mijn vriendin alles van on en zoo is het gebeurd," besloot zij hortend en stoe iend, hetgeen juffrouw Drivier, vervuld als ze was met haar eigen gedachten, niet/ opmerkte. „Ex kan niets beslist word on voordat uw vriendin de plaats zelf gezien heeft," zei zo, „dat spreekt van zelf. Bni tien tegen één, als ze Duinzijde gezien heeft, zal zo er niets meer mee te maken willen hébben. Ik zal mij zelf niet toestaan plan nen te maken op de (Voorstellen, die u doet. Uw rijke vriendin moet de plaats zien en zelf beslissen, en ik wil wel mot do meest volstrekte zekerheid beweren, dat, als zij het huis gezien heeft, zij liet denk beeld het te koopen ve-r verwerpen zal." Hilary glimlachte, een grappig raadsel achtig glimlachje, dat juffrouw Driver niet trachtte te verklaren, maar toen op jdat oogenblik haar zuster Helena de kamer binken kwam, wendde. zij zich tot haar Nederlaad en de oorlog. Regeling van consumptiemelk. De Minister van Landbouw, N. en II. heeft aan de Gemeentebesturen een circu laire gezonden, vergezeld van een afdruk van een regeling voor de oonsumptiemelk- voorziening in den a.s. zomer. Deze regeling is ontworpen "als een onder deel van de thans te volgen productie-poli tiek, die uitgaat van deze gedachte: vóór alles do voortbrenging van goederen voor binnenlandseh verbruik benoodigd, moet worden aangemoedigd, waarbij vooral het oog gericht moet worden op de voortbren ging van de meest onmisbare levensbehoef ten. Dus moet er naar gestreefd worden de voortbrenging van melk zoodanig te rege len, dat alle beschikbare melk en de daar uit te vervaardigen producten uitsluitend worden gebezigd ter voorziening in de bin- nenlandsche behoeften. Het komt den Minister voor, dat dit doel alleen bereikt kam worden door een bepaalde prijzenpolitiek, welke zoodanig is, dat, terwijl de voortbrenging van consump tiemelk op zichzelf loonend is, er bij pro ducenten geen aandrang kan bestaan bij voorkeur producten te varvaardigen, welke voor do volksvoeding hier te lande niet van overwegende beteekenis zijn. Uit dezen hoofde -worden de prijzen voor consumptiemelk, boter, kaas en zoogenaam de industriemelk gedurende het aanstaan de melkjaar zoodanig gesteld, dat de voor brenging van consumptiemelk wordt aan gemoedigd, en die van zuivel en melkpro ducten wordt geremd. De Minister vertrouwt, dat de veahou-" ders, wier melk thans uitsluitend tot zui vel en melkproducten wordt verwerkt, hier- met een opgewektheid, die haar volgens Hilary aandoenlijk vreemd was. „Juffrouw Donaldson heeft een bom laten vallen, midden tusschen ons in," zei ze met een bijna sidderenden toon, „toert zo klaar was met het inpakken Van me vrouw Gardiner's goed, kwam zij heneden en vroeg of wij dit huis verkoopen wil den."- i „Dit huis verkoopen?" Heloina Driver schreeuwde de woorden haast uit, „dit huis verkoopen, weggaan van hier,, meen jo 'dat? Wel, ik heb soms een gevoel of ik mijn ziel wel wou Verkoopen om kier van daan te komen 1" „Je ziel verkoopen, daar hoef je je niet mee te kwellen," zei de oudste juffrouw' Driver droogjes. „Juffrouw Donaldson kent een rijke vriendin, die een eenzaam plekje in de duinen begeert. Natuurlijk, heb ilc gezegd, zal do dame het huis eerst zelf moeten zieu voordat zij xu verdere onder handelingen kan treden. En als ze het gezien heeft, zal er waarschijnlijk geen sprake zijn van verdere onderhandelingen." ,Ja, heel waarschijnlijk," bevestigde juf frouw Helena. „Als iemand dit onzalig oord kocht, zou hij het doen met gesloten oogen. Het zou geschikt zijn voor een kolaniehuis voor Minden of doojven. Do doodelijke stilte hier zou hen niet van, hun stuk brengen.'-' (Wordt vervolgd.) De» eoarjmt venwhtJnt dtgrips, touderiag r«n Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal, met inbegrip van 5 ets. incassokosten: f 1.80; franco per poat f 1.75. Prijs per week: 10 cents. Afzonderlijke nummers 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adrertentiim voor het eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf nar aan het Bureau bezorgd zijn. Bi* bepaalde plaats van sdvertentièn worot niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT F*f}t der AdTerieutMa: r«a 1—5 regeli f LSO; iedere regel «eer 25 centa. Beclamea 60 cente per regel. Ad verten tien en Beclemes ia het Zsterdegerondacnuner roet 10 verhooging. Incassokosten 5 cents; postkwitanties 10 cente. Tarieven van advertentiën bij abonnement npn aan het Bnreaa verkrijgbaar. Dagalyks worden Kleine Advertentien op- fenomen a 40 centa per advertentie van oogatens 30 woorden; ieder woord meer -Yi cent, bjj vooruitbetaling aan het Bureau te voldoes.

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1