oorlog Donderdag 2 Mei 1918. üe gouden sleutel, I 7t,ta Jaargang, Intercomm. Telefoon No. 103. BUITENLAND De strijd In het Vfesten. Heftige artillerie-actie, afgewisseld door of aangevuld met infanterie-aanvallen van betrekkelijk beperkten omvang zijn de fei ten, die van het oorlogsterrem komen. Veldmaarschalk Haig bericht: De vijan delijke artillerie is heden in actie geweest tegen de achter de linies gelegen terreinen m de buurt van Bethune en heeft de Fran- sche stellingen in den Locre-sector hevig beschoten. Van de rest van het front valt niets te vermelden, behalve de gewone artillerie actie en plaatselijke gevechten. Het aantal Duitschers, door de Britsche legers m Frankrijk gedurende de maand Maart 1918 krijgsgevangen gemaakt, be draagt 1661 man, waaronder 61 officieren. In de maand April werden door ons nog 524 krijgsgevangenen gemaakt, daaronder 136 officieren. Hierbij zijn niet gerekend de door de Franschen gesmaakte krijgsgevangenen. Het Engelsche legerbericht zegt: Een plaatselijke aanval, welke gisteren door den vijand gedaan werd op een onzer posten nabij St.-J alien, werd door mitrail- leurvuur afgeslagen. Vijandelijke posten in den Meterensector werden tijdens den nacht bestormd, waarbij wij enkele gevan genen maakten. Een succesvolle actie werd vannacht door do Franschen uitgevoerd, die hun stellingen nabij Locre verbeterden. Het Fransche legerbericht zegt in het middagcommuniqué Vrij hevige artillerie-actie in de streek van Villers-tBretonneux en op beide oevers van de Ancre. In Lorraine maakten Fransche patrauil les enkele krijgsgevangenen. Aan het overige front verliep de nacht kalm. (Berlijn meldt kort en bondig: Van de corlogstooneelen geen nieuws. De Duitsche pers geeft nog de volgende mededeelingen De „Berl. Ztg. a. M." verneemt, dat het dorp Hazebrouck, aan het front in Vlaan deren, Donderdag j.L onder persoonlijke leiding van den burgemeester en de Kamer afgevaardigde abbé Lemire, is ontruimd. Amiens ligt onder een gestadig zwaar ge schutvuur. Het Wolff bureau meldt nog, dat het sta tion van Hazebrouck door een geconcen treerd vuur der Duitschers is beschoten en dat er verscheiden branden uitgebro ken zijn. De correspondent van het Wolffbureau aan het Westelijk front wijst erop, dat de Fransche stellingen zich, vóór het Duitsche offensief, tot de Oise uitstrekten. Thans zijn de Fransche troepen de En- gelschen op alle bedreigde punten te hulp geschoten, zoodat ze over het geheele wes telijk front, van Popennghe tot Zwitserland, in den strijd gewikkeld zijn. Tan het Italiaansche Front. Evenals in Vlaanderen en Frankrijk is het m Italiëbetrekkelijk .kleine acties aan beide zijden. Dat blijkt uit de berichten zoowel van Italiaansche als van Oosten- rijksche zijde: Uit Rome wordt gemeld: Engelsche pa trouilles drongen in gedeelten vijandelijke loopgraaf ten Z. van Canove en ten Z. van Asiago binnen en brachten aan de bezet tingen verliezen toe. De vijandelijke artillerie betoonde vrij groote activiteit in de Tonale-zöne en de Asiago-streek, aan weerszijden van de Brenta en in de buurt van Comuda; haar vjjur wejd overal krachtig beantwoord. Een munitiedepót te Evsia (ten N. van Asiago), BUREAU: LANGE MAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEft). dat door Italiaansche projectielen getroffen was, sprong in de lucht. Weenen bericht: Officieel. Ook gisteren verhoogde gevochtsactie. Op vele punten werden Italiaansche verkenningsoperaties verijdeld. Duitschland De kifesreohtquae.sti.e i.n het Pruisische Hui s v.an Afgevaardigden. De tribunes waren diuhtbezef Aan de ministerstafel zaten de ministers Friedbferg en Drews. Bij de voortzetting der behandeling van het kifesrechtontwerp vferklaarde Lohmann (nat. hb.j "namens dfe helft der fractie, dat dezL bleef volharden bij hare oppositie tegen het regeeringsontwerp en dat zij e'en voorstel had gedaan, waarbij hlet meer voudig kiesrecht tot slechts een additio- netele stem beperkt wordt. Zij wenschte dat Pruisen zou komten tot nieuwen bloei, die echter door de democratie niet gewaar borgd wordt. De minister verklaarde overtuigd te zijn dat de staat van zaken na de uitvaardiging van de boodschap des keizers onvoorwaar delijk eischt, dat de regeering met alle kracht en alle middelen ovter welke zij be schikt, .hot gelijke kiesrecht tot stand brengt Het voorstel-Lohmann is door de regeering onaannemelijk, ook omdat daar in een plutocratisch moment tot uiting komt. Donderdag voortzetting. naar bet Engelsch door L. G. Moberley. Frankrijk. Een 'gematigde V re de s- stroomingin Frankrijk. Vanwege den Nederl. Anti-Oorlog-Raad wordt het volgende medegedeeld In de afgeloopen maand is in Frankrijk gevormd de „Coalition Républicaine", een organisatie die niet beoogt, te zijn een nieuwe partij en "welke zich ook niet wil begeven in ©enigen verkiezingsstrijd. Do leiding van deze nieuwe organisatie be rust bij' 'n aantal dep vooraanstaande Fran schen van verschillende richting o. a Fer dinand Ruisson, Jounaux, Victor Margueri te, Gabriel Séailles, Lucien Le Foyer, Mar cel Cachin, Paul Meunier, Pressemanc, Pier re Renaudel, Marcel Sembat, Albert The mas, enz. Het eerste gedeelte van het manifest, dat bij de oprichting in Frarurrijk werd verspreid, houdt zich bezig met de bin- nenlandsche politiek, waarjbij men zich in zekeren zin stelt tegenover de politiek van Clemenceau. Ten aanzien van het buiten]andsch be leid verklaart dan 'het Manifest: „Ons pro gram van actie zou onvolledig zijn, wan neer de Coalition républicaine in de vaste overtuiging, dat alleen vrede mp gelijk is ep 'grond van het volkenrecht aan het bovenstaande piet toevoegde, dat ook op dit gebied de republikeinsche begrippen moeten worden doorgevoerd. ,Wie zou durven beweren, dat de kracht der wapenen niet vergezeld moet gaan van de kracht der ïdeëen' Het is nu al te dui delijk, dat sinds Vier jaren de diplomatie getoond heeft niet voor. haar taak bere kend te zijn. De diplomatie heeft de Ge allieerde Regeeringen niet duidelijk genoeg kunnen vrijpleiten van alle beschuldigingen van imperialisme. De staatslieden moe ten breken met de .verouderde methoden en zich verheffen tot het standpunt waar op de volkeren staan. Hun redevoeringen moeten getuigen van een diplomatie, die hel volle licht kan verdragen, moeten werk tuigen des Vrede® zijn niet minder dan oor- 75) „Waarschijnlijk is de kooper een exen- friete oude mijnheer,"- zei mejuffrouw Dun bar doodbedaard. „Dat huis is zoo lang in rare handen geweest, dat een normaal, t woon persoon waarschijnlijk niet veel lust zou hebben, het te koopen. Ik denk zeker dat de "kooper een kluizenaar is of een vrek of eeai ander heel ongewoon persoon en hij doet zijn zaken ook op epn eigen aardig© manier af." - „Vermoedelijk niet een vrek'," zei Tony lachend, „als er over de condities zeker geen bezwaren gemaakt zullen worden. Maar de heele zaak is zoo bespottelijk stijf en onnoodig. Heeft u er niets van ge hoord met wien de dames Driver in onder handeling waren over het huis?" „O neen, mijn lieve Tony. Toen mevrouw Gardiner gestorven was en ik geea reden meer had iets met die vreeselijke vrouw-en en met dat vreeselijke huis uit te staan te hebben, trok ik' mijn handen geheel van hen af. Ik hoop, dat ik ze nooit in mijn leven weer zien 'zal, of iets van haar hoorén. „En toch zou ik denken dat zij de slacht offers waren van omstandigheden, meer dan dat het hun eigen schuld was," ant woordde Tony, terwijl hij zich den mede- lijdenden blik in Hilary's oogen herinnerde, den medelijdenden klank in haar stem, toen zij eens of tweemaal met hem gesproken had over de zusters in het huis op de duinen. „Dan hadden zij zich moeten verheffen boven de omstandigheden," zei juffrouw Djunbar vinnig. „Ik heb geen geduld met dat soort van vrouwen, en waarlijk, Tony, die dames Drive|r doen mij een rilling over mijn rug gaan. Ze waren zoo zonderling en abnormaal. Ik hoop maar, dat ze een heel eind hier vandaan zijn gegaan." „Arme zielen I" zei Tony met zijn harte lijke, vriendelijke stem, nog steeds vervuld van de herinnering van Hilary's medelijden met die zelfde arme zielen. „Dus u denkt, dat de opvolger van die dames een excen trieke, oude mijnheer zal zijn? en het zou mij niet verwonderen ais u gelijk had. Maar als hij bereid is zoo handelbaar te zijn wat de voorwaarden aangaat, dan heb ik wel lust kennis met hem te ma ken." „Ja, natuurlijk, dat spreekt van zelf," was juffrouw Dunbar's levendig antwoord. „Zijn opdracht kan immers weer tot andere bestellingen leiden je kunt nooit we ten en door hem en mr. Redbum gere commandeerd kan je misschien fortuin ma ken." „Wie weet," antwoordde Tony met een zekere norschheid. „Ik moet nu een por tret gaan maken van Redbum zelf als pendant van dat van zijn vtouw en ik wou er ook een maken van de kleine Babs om aan haar vader te zenden, die zich wel in Indië gevestigd schijnt te hebben." „Ik hoop het," riep juffrouw Dunbar logsmiddelen. Het uitgangspunt moet zijn de wensch om dezen oorlog te doen zijn de laatste van "alle oorlogen, om te ko men tot een internationale rechtsorgani satie, welke 'haak uitdrukking zal vinden in den Volkerenbond, welke volkenrechts regelen zal vaststellen en voorzien zal zijn van internationale sanctie's. Verder vrede zonder annexatie, zonder oorlogsschatting; algemeens en onpartij dige toepassing (van, het vrij© recht der volkeren om ovejr hun eigen. lot te beschik ken; afstanfl van eiken ©conornischea oor log, wanneer de voorwaarde van Gen recht vaardigen .vrede door allen zullen 'zij n aan genomen, .ziedaar de gevolgen die vanzelf voortkomen ,uit de opvattingen van een vre de ,van rechtvaardigheid tent veiligheid On uit het verlangeoj, om zoo epoedig mogelijk een einde te maken aan tie international: vernietiging." Dat deze nieuwe organisatie inderdaad bedoelt te streven naar een vrede door vergelijk, mag o. a. ook blijken "uit de be strijding welke zij heeft gevonden in bla den als „Le Temps". Dit Wad schrijft o.a. „Hoe is het mogelijk dat Tnen nu nog denkt aan de mogelijkheid van teen zooge- naamden vrede door vergjelijk, welke im mers uitteraard niet anders zou 'kunnen zijn dan een vrede waarbij de geallieerden van hun rechten afstand zouden knoeten, doen." Uit Verschillende gedeelten van het 'Mani fest blijkt dan ook duidelijk, dat de nieuwe organisatie zich nauw ivenscht aan te slui ten aan de Vredespolitiek van President ■Wilson. In de brillek op de Geallieerde Regeeringen wordt o. a. gezegd„Deze 'Re geeringen hebben lang getalmd alvorens aan President Wilson te toonen, tiat zij met hem konden instemmen over de beginselen, vtan den vrede, die rechtvaardig moet zijn om du urzaafn te zijn." Nadrukkelijk verklaart het manifest, dat dè Cpalition Républicaine naar aanleiding Van de vredesvoorwaarden de verklaring, van President Wilson in zijn boodschap van 11 Februari 1918 (waarin Üeze zijn vier algemeen© beginselen uiteenzette) tot grondslag ,van haar werkzaamheden aan vaardt. Zelfs wordt in het manifest ge zegd„Wij aarzelen niet om te zeggen, diat de geheel© Fransche openbare toeening (dat wat is de Werkelijke Fransche mee ning -en niet de "meeniog ma een pers, die ial te vaak er naar streeft de edelste denkbeelden ite verstikken; gewonnen voor het vredes- jen oorlogsprogram van Presdeint iWilson." Ten slotte mag worden Vermeld, dat in het gëheele manifest niet gesteld wordt de leisch van .teruggave van Elzas-Lotha- ringendie eenige zinsnede waarin het woord E1 z as - L otha ri nge n wordt genoemd luidt als volgt: „Ieder bijzonder geval zal tijdens de vredesonderhandelingen behan deld moeten worden overeenkomstig de •vier beginselen van President Wilson door toedoen en onder "gezag van den Volke renbond. Een'erzijds alle internationale vraagstukken waarover meeningsverschil, bestaat ,van af Elzas-Lotbaringen, symbool van de schending van h'et Volkenrecht, tot aan den Balkan, Pollen en andere gebieden, welke tot -een vreemden, staat behooren en anderzijds' pile essen ti-eele en aigemeene economische vraagstukken van de toekomst kunnen worden opgelost in het zicht van, een definitieven vrede." Finland. Het hoofd der Rood© Garde gevangen. „Aftonbladet" verneemt uit 'Abo, dat Kullervo Manner, het hoofd der Rood© Garde, bij de Inneming van iWiborg gevan gen is genomen. Ter zee Gezonken schepen. Uit Londen wordt officieel geméld: De sloep „Cowsip" werd den 25stea April door een torpedosohot in den grond ge boord. Vijf officieren en één matroos wor den vermist, men vermoedt, dat zij door een ontploffing gedood zijn. De torpedoboot „No. 90" zonk den 25sten April bij zwaar weder. Een officier en twaalf man zijn vermoedelijk verdronken. Uit Parijs De onderzeeër „Prairial" Werd door een handelsschip aangevaren en zonk. Eten deel der bemanning is gered. Diverse berichte». De Economische Boycot. De „Westminster Gazette" wijst er nog maals op, naar Reuter mededeelt, dat de ernstigste vrees der Duitschers die voor een eoonomisch'e boycot in de toekomst is. Het blad zegt dat zelfs wanneer de besluiten der Parijsoh'e conferentie niet Van kracht zullen worden, Duitschland rekening zal hebben te houden met den onwil en den lijdelijken tegenstand van de halve wereld. Tal van schrijvers ia Duitschland Waar schuwen het publiek voor d'e ernstige moei lijkheden, die Duitschland na d'en oorlog 't hoofd zal hebben te bieden. Dr. Walter Rathenau voorziet groote moeilijkheden met bet oog op de groote massa handels lieden, die na 'den oorlog van de markt verdreven zull'enj zijn. Duitschland,zoo betoogt hij, zal tegenover eer* Werkloos heid op groote schaal staan, terwijl tege lijkertijd de levensstanjdaard niet vermin deren zal. Ontwikkeling van, Britsch- Guyana. De „Times" meldt, Volgens Reuter, uit Georgetown (Britsch Guyana) 'dat daar de zendeling Nielvill© is teruggekeerd, de commissaris Van het Ttupummi-district die zes maanden ia het binnenlaud doorbracht en een veepad heeft aangelegd om de Savonnen aan de 'Braziliaansche grens van uit Britsch Guyana toegankelijk te maken. Zoo krijgt men een nieuwe bron van vleeschaanvoer. De beteekenis van deze Savonnen zouden nog veel hooger war den als er 'betere verbinding tot stand komt uit Georgetown. Plannen voor een spoorweg naar het achterland zijn gereed en worden door den minister Van ko loniën overwogen. De dienstplicht. Een „order in council" is uitgevaardigd, die de uitvoering van den nationaien dienst pilcht voor Ierland Verder uitstelt. De „Daily News" Zegt, dat de regeering de conscriptiepol itiek voor Ierland enkele weken zal opschorten, tot zij ziet in welke mate het Home Rule ontwerp succes hooft, üe regeering hoopt 'dit ontwerp de vol gende week in te dienen. Aangespoelde mijn o ntplo fL Een -mijn, die op het strand te Brid lington in Yorkshire Was aangespoeld, ont plofte gisterochtend niet buitengewone kracht. De schok "werd in de geheel o stad gevoeld. Alle huizen langs den zeekant werden Vernield. In honderden huizen wer den de ruiten Verbrijzeld. Niemand werd ernstig gewond. met een ijver die haar, neef deed glim lachen. „Ik kan er niet aan denken het kind te moeten afstaan, Tony, het is zulk een lief diertje!" „En zij heeft zich genesteld in de diep ste schuilhoeken van uw hart, niet waar?' Tony keek vol liefde in het kleine, gerim pelde 'gezicht, dat in de laatste maanden zooveel van zijn oude harde uitdrukking verloren bad en ook zijn knorrige trek ken. „Zij heeft iets aardigs, dat kleine aapje, dat moet) ik toegeven. Ik verwacht dat haar vader maar al te blij zal wezen als u haar voor goed bij! u wilt houden. Dat maakte ik tenminste op uit zijn ktatsfen brief. De hoop dat ik hem met de volgende rnail heb portret kan stu ren." „Het portret met begon juffrouw Dnubar, toen hield ze plotseling stil, daar Tony's gezicht in eens betrok. Rij keek boos. Het portret van Babs alleen," zei hij kortaf en hij stond op en ging naar de deur; „het kleine portretje van Babs al leen." Maar de woorden van zijn tante had den herinneringen wakker geroepen, die zoo maar niet ter zijde gezet konden wor den en toen hij een oogenblik later naar het atelier ging, liep hij regelrecht naar den versten hoek en draaide zonder aarzelen een doek naar zich toe dat met het ge zicht naar den muur had gestaan. Ifet ge temperde licht van den winterdag viel er ten volle op en vertoonde iederen trék van Hilary's gezicht, baar héldere, leven dige oogen, haar fijn besneden mond en de glanzende pracht van hear haar De Pamanoekan- en Tjiasemlanden zullen, waarschijnlijk met het oog op de behoef ten van Engeland, Amenka en Frankrijk, den kina-aanplant op groote schaal uit breiden. Deskundigen zijn echter van meening, dat die landen door hun lage ligging geen goed product zullen kunnen voortbrengen. Be Afurn'rvtrMcclBgen. De anti-oorlogs-kiezersgroep heeft aan de hoofdbesturen van de partijen en bonden, die candidaten stellen voor de Tweede Kamer, eenige vragen gericht, teneinde hun oordeel te vernemen betreffende het arbitrage-beginsel in zake geschillen tus- schen beschaafde staten. BINNENLAND. Uit Oost-Indië Men seint ons uit Batavia: De Koninklijke Paketvaartmij. heeft (23 April) den dienst op Singapore nog niet hervat. alles in zulk een scherp contrast met het kleine meisje, dat zich tegen haar aange- nesteld had, het kindje met de bruine ge laatskleur, de donkere oogen, oogen die zoo zwart waren ais pruimen. Tony keek niet naar het portret van de kleine Babs; zijn oogen rustten op Hilary's gezicht en toen hij haar aanzag kwamen de 'woor den van Redbum hem in de gedachten. Vergiffenis is niet moeilijk voor die soort van liefde." Welk soort van liefde bedoelde de oude man? en had hij Hilary met die liefde liefgehad? Had hij Hi lary lief? Rij verbéterde zijn eigen gedach ten, terwijl zijn oogen bleven rusten op het geschilderde gezicht. Zijn liefde voor haar was dezelfde alis te voren, maar zij had hem misleid; en zij was een rijke vrouw!" Weder klonken die woorden en d© stem van den millionair in zijn ooran. Nu, 'mis schien had de oude man gelijk. Het moest geen moeite kosten vergiffenis te schen ken aan de persoon die men. lief heeft; en eigenlijk was het ook minder de mis leiding van Hüjary, als haar rijkdom, die een onoverkome 1 ijken slagboom tusschen hen opwierp. Eerbied voor zich zelf en de gewone welvoegétijkheid van een onaf hankelijk man vereenigdem zich om een onoverkomelijken slagboom te vormen tus schen hem en het meisje, dat hij lief had Natuurlijk had hij haar lief! Toen hij al leen was, geheel alleen in zijn atelier, lachte hij, een klein, kort laehjo. Hij liad haar lief, zooals hij haar had lief gehad ,van het eerste oogenblik af aan, toen hij de frissche liefelijkheid yan haar gezicht had opgemerkt en de pracht van haar Economische Bond. Voor de afdealiag Rotterdam van den Economischen Bond traden Dinsdagavond als sprekers op, de heer G. L Jansen, die sprak over Staatspensionneering, Mevr. W. Wijnaendts Franken— Dyserinck, die uit eenzette de plaats welke de vrouw in den Economischen Bond inneemt en de heer H. Louis Israels die het Democratische in den Economischen Bond besprak. De verschillende sprekers werden niet belangstelling gevolgd. Van de gelegenheid tot debat werd slechts door een persoon gebruik gemaakt, die het optreden der sociaal democraten verdedigde. Draadlooze telegrafie. Een rechtstreeks die draadlooze telegra fische gemeenschap is tot stand gebracht tusschen Rome en liet station Arlington, bij Washington, voor de wisseling van ol- ficieele telegrammen. KederJiud en de otrltg. Maximumprijzen slachtvee. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft: met ingang van heden voor slachtvee, geleverd in de maanden April en Mei, vast gesteld de volgende maximumprijzen in den groothandel en den tusschenhandel Klasse A_ Ossen en vaarzen f 1.06, f 1.03, koeien en stieren fl.03. fl. Klasse B. Ossen en vaarzen f0.87, f 0.84, koeien en stieren f0.84, f0.81. Klasse C. Ossen en vaarzen f 0.73, £0.70, koeien en stieren f0.70, f0.67. Klasse D. Ossen en vaarzen f 0.60, f 0.60, koeien en stieren £0.60, f0.60. Het eerste getalmaximumprijs op markt per K.G. levend gewicht; het tweede getal maximumprijs op stal per K.G. geschat levend gewicht. bepaald, dat onder slachtvee der klasse A is le verstaan slachtvee, waarvan de verhouding van levend gewicht tot slacht- gewicht is als 100 K.G. tot ongeveer 60 kilogram dat onder slachtvee der klasse B is te verstaan slachtvee,' waarvan de verhou ding van levend gewicht tot slachtgewicht is als 100 K.G. tot ongeveer 55 K.G. dat onder slachtvee der klasse C is le verstaan slachtvee, waarvan de verhou ding van levend gewicht tot slachtgewicht is als van 100 K.G. tot ongeveer 50 K.G.; dat onder slachtvee der Klasse D is te verstaan slachtvee, waarvan de verhou ding van levend gewicht tot slachtgewicht is ajp van 100 K.G. tot ongeveer 45 K.G.; dat de maximumprijzen op stal per K.G. geschat levend gewicht voor de klassen A, B én C zullen worden betaald onder aftrek van de gebruikelijke korting. Bevroren hennen. Do rijkscommissie van toezicht op de eiervereeniging en de pluimveevereenig'ug 'haren. Hij dacht niet dat hij ooit zou op houden haar lief te hebben, maar dat bracht geen verandering in zijn onherroe pelijk besluit Hij had altijd beweerd, hij zou altijd beweren, dat een man in zijn positie niet het recht had te trouwen met een rijke vrouw; en hij was .niet van plan in dit besluit verandering te brengen. Toen deze gedachten opkwamen in zijn geest en weer verdwenen, naim zijn gezicht die uitdrukking van stijfhoofdigheid aan, dte juffrouw Dunbar eens gekarakteriseerd had als „huichelachtig" en met die uitdrukking op zijn gezicht draaide hij het portret van Hilary met heb kind weer naar den, muur. Toen ging hij zitten voor een pmaet van de kleine Babs dat bijna af was en be gon er met een norsch gezicht de laatste band aan te leggen. Maar Redbum's woor den vervolgden hem nog; de bepaalde po gingen van zijn tante om met hem over Hilary te spreken en zijn eigen opzette lijke beschouwing van het portret van het jonge meisje, dat alles te zamen gaf hem een gevoei van rusteloosheid en ellende, en ofschoon hij hard genoeg werkte, hij schilderde niet meer met zijn oude geest drift Hg had iets van zijn levenskracht, zijn ijver verloren; de betoovering van het werk was er af. „En dat schilderen van het uitzicht u!it het buis op de duoen," zei bij later (tot juf! -ouw Dunbar, „ik ge loof niet dat jk lusl heb die opdracht op mij te nemen. De geef mij niet uit voor landschapschilder." (Wordt vervolgd.) 1 J Be» courant verscnflat dagelgki, mttnlt- KO/idTing van Zon- en Feestdagen. trijs per kwartaal, mot inbegrip van 5 eta. incassokosten: i 1.80; franco per peat f 1.75. Prijs per week10 cents. Afionderlflke nummora S cents. Abonnementen worden degelijks aangenomen. Advertentieu voor hol eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf uur aan het "Bureau bezoigd zijn. lien bepaalde plaats van advertentieu wordt met gewaarborgd. tin o<mii in pnnwi—ihji.mi—Wiimii" «I ri~r~ ir tin SK7d1 der Advertentietub 1—5 regels I1U. 8*»# I f I„3Q; iedere rege! meer 25 cents Bectaroeg 50 cents per regel. Advertentieu en "Reclames ra het Zalerdagavontiuamraer met 10 verheuging. Incassokosten 5 ceotj; pOBtkwitanties 10 cents. Tarieven van advertentieu hu abonnement a§n aan het Bureau Yerkrfjgbaai Dagelyks worden Kleine Adyerientien op genomen 40 cents per advertentie van hoogstens 30 woordenieder woord meer §Vg cent, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. x j,

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1