Oostenrijlï-Hongarij e. Ter zee. van zegevierende heerschappij, zij zijn vol komen pendanten. Daarom is het tijd voor de wijze, mannen uit alle klassen, die een geweten hebben, om op te staan en ons uit de veldslagen en den oorlog, die niet sterven wil, te leiden naar het hart der menschen, de toekomst. Zoo' eindigt de onuitgesproken rede, het" politieke testament van den grooten, rnim- denkenden staatsman, dat in dezen tijd. vooral ook na den brief van Lansdowne, van zoo gvoot belansr is. "De Amerikaansche regeering was destyd» niet beter op de hoogte van deze feiten dan ik zelf, maar indien iemand daaruit mocht opmaken, dat wij ooit eenig gebrek aan ver trouwen in de regeering en den president der V. S. betoonden, vergist hij zrih ten zeerste. Ik heb geen geheimen voor Wilson Al mijn gedachten omtrent den oorlog en de diplomatie in verband met den oorloc liggen open zoowel voor Wilson als voor iedet ander menschelyk wezen (toej.). Ik ach' het niet mogelijk voor Groot-Brittaoniè en de V. S. om het groote werk voort te zetten, dat zij onder handen hebben, of de inge wikkelde dagelijksche vraagstukken te be handelen, zonder elkaar volkomen te ver trouwen en wat mij betreft, ik zal dat \o'- komen vertrouwen steeds schenken (toej) "Wat de conferentie te Stokholm betref geloof ik nog steeds, dat deze niet tot een beëindiging van den oorlog zou hebben geleld. De houding der Britsche regeering ten op zichte der conferentie staat hoegenaamd niet in verband met keizer Kareis briet aan pris.® Sixtus of met de besprekingen naar aanlei ding daarvan. Oostenrijk-Hongarye en JDuitschland. De minister van buitenlandsche zaken, graaf Burian, zeide omtrent de besprekingen in he! Duitsehe hoofdkwartier tot den Weensehen vertegenwoordiger van het Hongaarsche blad »Az Est". De besprekingen in het Groote Duitsehe Hoofdkwartier hebben geleid tot volledige overeenstemming in zake den grond slag voor een werkelijke verderontwikkeling en uitbreiding van het verbond tusschen Duitschland en Oostenrijk-Hongarije. De ont wikkeling van de reeds gedurende den lansr- durigen vredestijd diep in het bewustzijn der volken gedrowren en in moeilijke uren be proefde verbinding voldoet niet alleen aan een reeds historisch geworden noodzakelijk heid, is niet alleen een dringend gevolg van het feit dat Oostenrijk-Hongarije en Duitsch land, door een ring van gemeenschappelijke vijanden omgeven, zich binnen den ring vast moeten aaneensluiten om de vreeselijke omvatting te kunnen weerstaau. zij komt ook tegemoet aan de behoefte van alle heidei over de toekomst denkende en vaderlandsch gevoelende Oostenrijkers, Hongaren enDuit- schers. O ssienrijk-Horigarije en Duitschland willen het verbond niet vernieuwen en uitbreiden om wien ook ter wereld aan te vallen of te onderdrukken, maar om elkander tlians en later bij te staan wanneer op hunne levens belangen een aanslag mocht worden gedaan Het nieuwe verbond zal wederom een defen sief verbond worden, dat thans tot bevorde ring, later tot handhaving van den vrede zal dienen. Het zal de geheele wereld toonen, dat Duitschland en Oostenrijk-Hon ga rij e vereenigd niet te overw nnen zijn en zal onze vijanden door de kracht van onzen vredeswil tot den vrede bekeeren." Duikboot acti-e. BERLIJN, bericht officieelRondom Ei - geland werden opnieuw 11,500 ton in den grond geboord. De Britsche duilcbooten in de Oostzee. De Admiraliteit meldt: De zeven Britsche duikbooten, die nog in de Russische wateren vertoefden, werden tusschen 3 en 8 April 1918, toen de Duit sehe zeemacht- en transportschepen Hango (Z.W. Finland) naderden, overeenkomstig de bevelen vernield. Geen der vaartuigen viel in handen des vijands. De kanonnen in en bij Hangö waren reeds vernageld en bij het verschijnen der Duitsehe macht trokken de Russen uit die buurt terug, na hun vier Amerikaansche duikbooten te hebben opge blazen. Vier Britsche duikbooten werden den 3eD April buiten de haven van Helsingfors tot zinken gebracht. Drie andere werden ver nield tusschen dien datum en 8 April en de bemanningen naar Petrograd gevoerd. Het plan ora de haven af te sluiten door schepen te doen zinken, was door den Russisihen opperbevelhebber der vloot verworpen. De uitwerking van de vernieling der Brit sche duikbooten op de equipages der koop vaardijschepen was echter uitmuntend en leidde tot de vernietiging van vele schepen, die anders in handen des vyands zouden zijn gevallen. Van de bovengenoemde duikbooten waren er twee sedert 15 Oct. 1914 in de Oostzee twee hadden op 15 Aug. 1915 Engeland ver laten en twee andere op 4 Sept. 1915. Alle hadden langs Skagen en door den Sond haar bestemming bereikt. De overige vier waren, nadat zy op 1 Aug. 1916 Engeland hadden verlaten, naar Archangel gesleept en langs Russische binnenwateren naar Kroonstad ge bracht: Een dezer strandde 28 1917 in de Golf van Riga en werd daar zij niet meer vlot gemaakt kon worden, opgeblazen. BINNENLAND. Consulaire dienst. Den Duitschen vice-consul te Neuzen, den heer M. G. A. Blankers, w.en indertijd de commandant der monden der Maas en dei- Schelde wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel het verblijf in zijn grensge bied had ontzegd, is vergunning verleend, daarin terug te keeren. Geen laadwceroefenlagen. De motieTer Laan, in 1918 geen land weeroefeningen te houden, werd in de Tweede Kamer aangenomen met 38tegenl7stemmen. Dit Ooit-ïudlë. De corresi ondent te Soerabaja van de „N. R" Ct." seint: Ook voor hout, tabak, thee, peper, koffie, coprah, benzine, petroieum-producten, plant aardige oliën en huiden is de uitvoer zonder vergu nning verboden. In zake bet uitvoerverbod wordt medege deeld, dat drie vierden van de voor de ge allieerden benoodigde benzine uit Tndië komt. De aankoop van rubber voor Amerikaan sche rekeniug is gestaakt, omdat men ver wacht, dat de Vereenigde Staten een besluit zullen afkondigen, waarbij de invoer van rubber verboden wordt» Nederland en de oorlog. Stadskinderen mar het PI attoland. Naar wij vernemen vorderen do plannen, om 25.000 Ncderlandscho kinderen uit de groote steden naar het platteland te zen den. om daar van lucht, licht on wellicht hetero voeding 1e genieten, zeer goed. Tot do Centrale Commissie zijn personen van allo richtingen en gezindten toegetre den. Voorzitter is Jhr. Mr. W. Iloëll. onder- vo-orz. Dr. N. Nï. Josephus Jilta, 1c secre taris de arts C. Dekker, 2e secretaris kape laan Wcnner, penningmeester Mr. J. II. de Grave, bestuursleden. Dr. J. ,T, Pigeaud en liet lid der Tweede Kamer Van der Voort van Zijp. Voorts hebben zitting in het comité de heeren A. S. Onderwijzer, opperrabijn te Amsterdam; J. A. van Zutphen, secretaris van den Alg. Ned. Diamantbovverkersbond, en verder vertegenwoordigers van oen aan tal vereenigirigcn, dio zich .reeds op dit of een aangrenzend gebied bewogen. Aan een groot aantal vermogende inge zetenen en corporaties, alsmede aan de be sturen van provinciën en tal van groote gemeenten worden aanzoeken om steun ver zonden. De maatregelen voor het uitzoeken der kinderen en het aanwijzen der gezinnen zijn in volle voorbereiding. Echter zal het zeer de vraag zijn, of niet rijkssteun voor dit sympathieke plan onmisbaar zal zijn. Daarom vernam het Comité mot voldoening, dat in het voor- loopig verslag der Tweede Kamer, in zake het ontwerp tot verhooging van de bc- grooting voor hoofdstuk V aandrang werd geoefend om uit 's Rijks kas f 50.000 sub sidie uit tc trekken. Met te meer teleur stelling evenwél werd kennis genomen van het afwijzend antwoord der Regeering. Een nieuw adres is dientengevolge tot don Mi nister van Binnenlandsche Zake.n gericht en dc hoop wordt gekoesterd, dat in de Kamer een poging zal worden gedaan om alsnog een post voor het beoogde doel to doen opnemen, f50.000 'is, naar gemeend wordt, zelfs wel een wat geringe som en het comité is van oordeel, dat het Rijk hierin nog wel verder zou kunnen gaan. Uitvoering Distributie- wet 1916. i De Minister van Justitie iiccfi naar aan leiding van oen desbetreffend verzoek van. don Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, in verband met het groote belang, dat aan oen strenge handhaving van de bepalingen van de Distnbutiewct 1916 ver bonden is, do aandacht van de justitueele en politiaire ambtenaren cr op gevestigd, dat het noodzakelijk is, dat zij, voor zoo ver mogelijk, zooveel doenlijk hun mede werking verleenen om een strenge hand having der wettiglijk uitgevaardigde dislri- b u tic v o orsch ri f ten tc bevorderen. Vroege aardappelen. De minister van landbouw, nijverheid en handel brengt ter kennis van belanghebben den, dat het gestelde in zijn bekendmaking van 10 dezer, voorkomende in de Stct. van dien datum (dat de thans geldende maxi mumprijzen voor aardappelen ook zullen gelden voor de nieuwe aardappelen) niet van toepassing is op vroege aardappelen, welke vóór 4 Juni in den handel worden gebracht Dé minister van landbouw, nijverheid en handel, gezien zijn beschikking van 8 dezer, heeft bepaald, dat het in deze beschikking gestelde vervoerverbod niet van toepassing is op vroege aardappelen, welke vervoerd wor den vóór 1 Juni. Rijstsch epen. Volgens bij het Departement van koloniën ontvangen telegram heeft de consul van Frankrjjk te Batavia medegedeeld, dat onze rijstscbepen te Saigon uitklaring zullen ont vangen. Het vrijgeleide voor onze schepen. Onderhandelingen over een regeling met Duilsch and betreffende het waarborgen eener veilige vaart aan onze schepen, voorloopig meer in het bijzonder van die, welke in ruil voor de in Amerika gereed liggende graan schepen zullen vertrekken, hebben thans te 's-Gravenhage plaats. De besprekingen te Ber lijn, waarvan wij dezer dagen melding maak ten, hebben ertoe geleid, dat aan onze ïegee- ring nieuwe voorstellen zijn gedaan. Garens. Bij de wevers van katoenen goederen, die rog belangrijke parlyen door hen gekochte garens in Engeland hebben liggen, heerschle naar ons ter oore kwam ongerustheid, dat de Regeering deze garens bjj eventueele hervatting der verscheping daarvan naar ons land, na aankomst in beslag zou nemen in het belang der distributie en alsdan daarvoor slechts een lagen prys zou vergoeden. Naar wy uit zeer goede bron vernemen, moet een dergelijke overneming der voorraden geenszins in de bedoeling liggen. Nadat te dezer zake besprekingen zyn gevoerd, kan liet wel als vaststaande worden beschouwd, dat, indien het op een gegeven oogenbdk nood zakelijk mocht blaken in het algemeen be lang in het uiterste geval een gedeelte van deze garens over te nemen, de Regeering doordrongen is van de billijkheid, dat als basis voor de alsdan aan de wevers uit te betalen schadeloosstelling zal genomen wor den de d gprijs van Engeland. De rijst van de „Nieuw-Amsterdam". Het Bureau voor Mededeelingen inzake de voedse'voorziening kan met stelligheid een dagblad bericht tegenspreken, volgens het welk een groot gedeelte der rijst, die met de „Nieuw-Amsterdam" hier te lande is aangevoerd, voor de consumptie ongeschikt zou zijn, omdat er broeiing in de lading was ontstaan. De kwaliteit der lading is, dank zij de genomen voorzorgsmaatregelen, onberispelijk en na grondige pelling van de eerste tot de laatste baal geschikt voor con sumptie. Cacaopoeder, De' minister van landbouw, nijverheid en handel vordert van ieder, die hetzij onder zich zelf, hetzij onder derden cacaopoeder in voorraad heeft, opgave te doen van de hoeveelheid daarvan en de plaats, waar die poeder zich bevindt, bij den burgemeester van de gemeente zijner inwoning vóór 25 dezer; met dien verstande, dat geacht zal worden voor gebruik van hem zelf of zijn gezin bestemd te zijn een hoeveelheid van 25 K.G. of minder en derhalve alleen opgave zal behoeven te worden gedaan door hen die de beschikking hebben over meer dan 25 K.G. vestigt er de aandacht op, dat hij, die opzettelijk nalaat aan vorenstaande vordering te voldoen, zich blootstelt aan gevangenis straf van zes maanden of geldboete van fCOOO en verbeurdverklaring van de hem toebehoorende cacaopoeder. Harde zeep en zeeppoeder. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Met -ingang van 15 Mei is in werking getreden een op 19 April afgekondigde regeling, volgens welke de aflevering en hei vervoer van harde zeep en zeeppoeder alleen is toegestaan voor de producten van fabri kanten. die by het Rijkszeepbureau (Park straat 4a. Den Haag) zijn ingeschreven ai: harde zeep- respectievelijk zeeppoederfabn- kanten en mits de zeep verpakt is en dc verpakking en (of) de zeep gemerkt is over eenkomstig de aanwijzingen van dat bestuui. Van deze regeling is alleen uitgezonderd zeep, die minstens 75 pCt. vetzuur beval en 'door hun uiterlijk het kenmerk draagt van toiletzeep te zijn, alsmede zeep, die min stens 60 pCt. vetzuur bevat en door haai uiterlijk het kenmerk draagt scheerzeep ol medicinale zeep te zijn. Tegelijkertijd zijn voor harde zeep en zeep poeder maximumprijzen vastgesteld. Intusschen is gebleken, dat by de winke liers en bij sommige distributie-bureau's nog harde zeep in voorraad is, die niet beant woordt aan deze in de regeling vanl9Aprii gestelde eischen. Daarom wordt aan die winkeliers en distributiebureau's alsnog ge legenheid gegeven tot de aflevering van zulke zeep tot 31 Mei a.s., natuurlyk met inacht neming der maximumprijzen. De grossiers mogen deze artikelen niet meer afleveren, maar zij hebben gelegenheid schriftelijk een opgave te doen van hun ouden voorraad, die onder het afleverings- en ver voerverbod vervalt, aan het rijksbureau. Daar bij dienen zij nauwkeurig te omschrijven de merken, de soort der verpakking, het gewicht enz. Deze opgaven moeten vóór 1 Juni a.s, geschieden, indien men wenscht te profiteeren van de uitzonderingsbepalingen, die wellicht voor deze zeep zullen worden getroffen. VLAARDINGEN, 17 Mei. Toen ieman gisteren op de fiets voor kinderen wiideuit wijken, reed hij tegen het raadslid J. Hoo- gerwerf aan, waardoor deze zijn linkerbeen brak. OVERSCHIE, 46 Mei. Door de ingelanden van den polder Schieveen alhier is tot voor zitter van dien polder benoemd de heer A. Rodenburg Pzn., in de plaats van C. Treur niet, die wegens zyn leeftijd niet meer her kiesbaar wasen tot lid van 't bestuur van dien polder de heer W. C. Treurniet in di plaats van M. van der Kooij, die voor een verkiezing niet meer in aanmerking wenschie te komen. OVERSCHIE, 45 Mei. Door het uitsnijden van een twaalftal ruitjes, welke in lood zijn gezet hebben dieven hedennacht zich toegang verschaft tot het stovenhok der Ned. Ilerv. Kerk alhier. Een aldaar aanwezige gesloten deur, die toegang tot de Kerk verschaft, heeft men getracht met geweld open te breken, doch dat is niet gelukt. Niets wordt vermist, ofschoon er een groot aantal zinken afvoerpijpen in dat hok waren opgeborgen OVERSCHIE, 15 Mei. Door de notarissen D. van den Berg alhier en G. Vlug te Rotter dam had hedenvoormiddag ten IOV2 uur in een der zalen van sde Vergulde Koetswagen" alhier de afslag plaats van: 4. Een heerenhuis met tuin en erve, staande uair de Dorpstraat 284 alhier, ter grootte van 3 are 8 centiare, in veiling ƒ8000, verkocht voor f9100. 2. Een heerenhuis met tuin en erve, staande naast perceel I, ter grootte van 72 centiare, in veiling f6300, daarvoor verkocht. 3. Een heerenhuis met tuin en erve, staande naast perceel II, ter grootte van 72 centiare, in veiling f6300, verkocht voor f7000. 4. Een blok van acht huizen met open grond en water aan de Zestienhovensche kade. plaatselijk genummerd 497 tot en met 204, ter gezamenlijke grootte van 7 are 48 centiare, in veiling f8850, verkocht voor f9850. 5. Het winkel- en woonhuis, alsmede de vier woonhuizen met stading, schuur, open grond en erve aan de Zestienhovensche kade, plaat selijk genummerd 222 tot en met 226, ter ge zamenlijke grootte van 6 ure 29 centiare, in velling f6600, verkocht voor f8000, 6. Twee huizen en erve aan den Klein- poldeikade, plaatselijk gemerkt 442—443, ter gezamelyke grootte van 4 are, 39 centiare, in veiling f 4850. 7. Twee huizen en erve, aan de Klein- polderkade, plaatselijk gemeikt 444445, ter gezamelijke grootte van 4 are, 59 centiare, in veiling f 2050. Perceel 6 en 7 gecombineerd verkocht voor f 4425. 8. Het woonhuis met tuin en erve, zoo mede het fabrieksgebouw aan de Zestien hovensche kade, plaatselijk gemerkt 454, ter grootte van 6 ave, 34 centiare, in veiling f 8100.\erkocht voor f 9650. 9. Een scheepsbouwwerf met twee woon huizen, dubbele loods met houtbergplaats en tinomermanswerkpl. en open terrein, staande aan de Zestienhovensche kade, plaatselijk gemerkt 304 en 305, teT grootte van 9 are, 66 centiare, in veiling f 42000.verkocht voor f 16500. 40. Een perceel pad, aan den Ncordeind- sclien weg te Berkel, gioot 2 are, 35 centiare, in veiling f 65verkocht voor f 250. STADSNIEUWS. Bijzondere regelingen. Levensmiddelen. Weck van. 1318 Mei. Op bon 83 1 ons groene erwten per per soon, 11 et. per pond, oi witte hoornen, 23 et. por pond. 1 lOp bon 85 1 ons rijst per persoon, 10 ct per pond. I 'Op bon 87 1/0 ons vet per persoon, 40 ct per pond. 'Op bon 89 1 ons rijst per persoon, 10 ct per pond. Op bon 97 1 ons kaas 20 pCt, per per soon, 371/2 ct. por pond, 8 ct. per ons. Pon 85 is geldig op Dinsdag en volgende dagen. Ron 89 op Vrijdag en volgenden dag. I Pion 10 (kindermeel) is deze week' geldig. E e n h ei d s w 0 r s t. Vanaf Zaterdag op bon 403 vi-rkrijgbaai l ons eenheidsworst a 55 cent per pond. Vleesch voor zieken. Vleesch voor zieken en zwakken verkrijg baar Vrijdagmorgen Nan 9 tot 12 uui Lang. Kerkstraat. Vis oh. Op bon 99 wordt thans visch, telkens zoodra die beschikbaar is, afgeleverd. Julienne. Julienne (gedroogde groenten) is ver kxrjgbaar bij den winkelier in partijen var- 1 ons k 15 ct. Winkeliers kunnen dit ar tikel bij 't Bureau aanvragen. Thee en koffie. Gedurende het tijdvak, aanvangende o; 16 Mei en eindigende op 31 Mei, zal door detaillisten aan verbruikers mogen worde; afgeleverd opï Bon no. 29 eener thee- en koffiekaan 0.05 K.G. koffie. Gedurende het tijdvak, aanvangende op l Juni en eindigende op 15 Juni, zal don detaillisten aan verbruikers mogen wor den afgeleverd op. Bon no. 30 eener thee- en koffiekaar' 0.05 K.G. koffie. Gedurende het tijdvak, aanvangende op 16 "Juni en eindigende op 30 »uni, zal dooi detaillisten aan verbruikers mogen wor den afgeleverd op: Bon no. 31 eener thee-en kof fiekaart 0.05 K.G. koffie. 'Aardappelen. In de week van 1318 Mei verkrijg baar op: I bon 91 per persoon 1 kilo zand aard appelen; 1 boa 93 per persoon 1' kilo zandaard- appelen1 bon 95 per persoon 1 kilo klei-aarda appelen. 1 1" Zandaardappclen 51/2 cent per kilo. Klei aardappelen 61/2 cent per kilo. Ran 91 geldig op Maandag, 93 op Woens dag, 95 op Zaterdag. Broodkaarten. De broodkaart van het 50ste tijdvak b geldig tot en met Vrijdag 24 Mei. Voor Verloren gegane worden geen nieu we verstrekt Voor elk kind Beneden ééa jaar kan op vertoon van een trouwboekje of geboorte bewijs en de dorniciliekaart het gezinshoofd een aanvullings wittebroodkaart krijgen, echter ontdaan van 400 (800) gram aan bons, 1 1 Wegens gebrek' aan gaskolen worden voortaan kolen verwerkt die gas van slechte kwaliteit geven. Het inslaan van comforen kan voorkomen worden door de luchtopc ning gedeeltelijk' dioht te maken, ecbtci niet moer dan noodzakelijk is. Verdere inlichtingen zijn op de Gasfa briek te bekomen. 1 Die uiterste zuinigheid blijft dringend noodzakelijk. Gas wordt alleen verstrekt: van 7 tot ,81/2' uur v.m.; van 11 pui- v.m. tot 1 uur n.m.; op de Zondagen en den 2en Pinksterdag in plaats van 111 van 122 pur. van 4 uur tot 6 uur n.m.; en van }/i u. na zonsondergang tot 6 urn- des voormiddags. L 1 De prijs yan het gas is voor de eerste 35 M.3 ,10 cent per M.3, daarboven 20 cent. 1 I I Waar electricateit yoor verlichting ge bruikt wordt, wordt de hoeveelheid van 35 M.s tot 30 M.8 teruggebracht. Waar twe© of meer gezinnen, gas over denzelfden meter gebruiken, zal voor elk gezin 35, resp. 30 M.3 tegen 10 cent per M.3 berekend worden. j Centrale Keuken. Menu's over de week van 13 tot en met 18 Mei 1918. Zaterdag: aardappelen met boerekooï en vet, verkrijgbaar op levensmiddelehbon 95. Menu's over de week van 20 tot en met 25 Nei 1918. Maandag, 2e Pinksterdag, wordt niet ge kookt. Dinsdag: Erwtensoep met vleesch, verkrijg baar op levensmiddelenbon 107 "Woensdag: Bruineboonensoep met vleesch, verkrygbaar op levensmiddelenbon 111 Donderdag: Stamppot, aardappelen, zuur kool met vleesch, verkrygbaar op ]eveBs. miade'enbon 115. Vrijdag Rijstepap met zoete melk, boter en suiker, verkrygbaar op levensmiddelen bon 443. Zaterdag: Stamppot, aardappelen met boe- rekool met vleeech, verkrijgbaar op levens middelenbon 413. Extra Menu: Vrijdagavond na 6 uur zal verstrekt worden groentesoep met juliënns zonder levensmiddelenbon. De bons hiervoor kunnen Donderdag tusschen 40 en 1 uur aan de distributieplaatsen worden geboekt Men wordt verzocht dorniciliekaart en bon boekje mede te brengen. N.B. Men woidt er op attent gemaakt dat Voor elk portie gekookt eten sléchts ©dn levensmiddelenbon voor 1 per. soon uit het levensmiddelènboekje wordt gescheurd. Voorbeeld: iemand die 6 Bons voor groene erwten heeft en drie por ties erwtensoep koopt, houdt 3 bons voor groer.o erwten te zijner beschik king omdat slechts 3 bons worden in genomen voor soep.' Indien voorradig, kan na 2 tim; 's middags, tegen betaling vaa 12 cents per portie, aan de Clentrale Keu ken, ingang Spinhuispad, eten worden gehaald zonder bon. Men wordt ver zocht het Levensmiddelenboekje mede te Brengen. Het eten is verkrijgbaar tusschen v.m. 11 en n.m. 1 nur aan de volgende plaatsen; Spijskokerij 'Achter do Teerstoof, Spijsko- kerij Lange Haven 11, Gymnastieklokaal Dwarsstraat (school Van den heef v. d. Dool), Gymnastieklokaal Buitemhavenweg en Gymnastieklokaal Prins Mauritsstraat (school van den heer Ruiter). Boekjes van Dinsdag tot Maandag geldig waarop een reductie wordt toegestaan van t cent per portie, moeten Maandag tusschen, 11 uur en half twee aan bovengenoemde lokalen worden gekocht. Als regel geldt, dat steeds een dag voor uit de bons moeten gekocht worden. De prijs per portie bedraagt 12 cents. Voor weekboekjes dus 11 cents. KlompeU'ver'strekking. i 1 Ieder ingezetenene, die in het belasting jaar 1916'17 niet is aangeslagen of hoog stens in do 21ste klasse der gemeentelijke inkomstenbelasting, kan op aanvrage bij het Steuncomité een bon verkrijgen, waarop na onderteekeuing van den aanvrager Hom pen verstrekt worden door de alhier wo nende klompenleveranciers van: _60 cent voor een paar eenvoudige mans- klompen; 50 cent voor een paar eenvoudige '.Touwenldompen40 cent voor een paar jongensklompen, en 30 cent voor een paar kinderklompen. Alle in normaal model. Aanvragers moeten de dorniciliekaart, bet 'rouwboekjo en het aanslagbiljet der ge meentelijke inkomstenbelasting medebren gen1. Zij. dio wonen aan de Zuidzijde van de Nieuwe Haven, kunnen de bons beko men in het lokaal Rehoboth, Hoogstraat 17; bewoners van de Noordzjjdc ia den St. Joris Doele. t t De bureau's zijn geopend van 912 uur voormiddags en van 25 uur namiddags; de eerste drie dagen der week St. Joris Doelen, de laatste 3 dagen in lokaal Re hoboth. Voor kinderen moet de bom ge leek end worden door ouders of voogd. Schoenenverstrekking. Wie in de 21ste klasse, daal; beneden of niet in de inkomstenbelasting is aangesla gen, beeft recht op één bon per jaar, waar op na onderteekeming van den aanvrager schoenen verstrekt worden door de hier wonende schoenenleveranciers die in hub winkel voorzien zijn van' een kaart met het opschrift „RfögemngsscHoenen". 1 Aan een gezin wordt per maaujd niet meer dan één bon verstrekt, tenzij "het uit meer dan 12 personen bestaat Aanvragers moeten de dorniciliekaart, het trouwboekjo en het aanslagbiljet der ge meentelijke inkomstenbelasting medebren gen. i Die aan de Zuidzijde der Nieuwe Ha ven wonen, kunnen de bons in het lokaal Rehoboth, Ploegstraat, bekomen, de ove rige inwoners in de St Joris Doele. Deze bureaux zijn geopend Rlahoboth" de .eerste drie dagen en St Joris Doele de laatste drie dagen der week, beide van v.m» 9 lot 12 en nam. van 2 tot 5 uur. Aanvragen moeten persoonlijk geschie den opdat de maat kan genomen worden. Bij de te 's-Gravenhage gehouden akte examens L. O. is geslaagd de heer A. van Deursen, van hier. Heden is het de jaardag van de onafhan kelijkheid van Noorwegen. Ter herdenking daarvan wappert de vlag van dat rijk van de woning van den vice-consul, den heer F. A. J. Zoetmulder, aan den Singel. Door den Kieskring Dordrecht van den Bond van Vrije Liberalen zijn op de bijzon dere lijst van candidate» voor de Tweede Kamer geplaatst de heerendr. F. G. Wal ler, te Delft dr. W. W. van der Meulen, te 's-Gravenhage, A. Kooy Jr., teKedichem, A. C. de Vries Broekman, te Oud -Beyerland. De vrije liberalen, de heeren W, H. de Vos, te Dordrecht, en P. S,- Overwater, te Strijen, hebben voor deze verkiezing om par ticuliere redenen voorj een candidatuur bedankt.

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 2