Be oorlog. Woensdag 3 Juli mi8 TYCHO BRAHE. PiïitsefelaM- Intercomm. Teiefoon No. 103. 7l8te kargang.' Ho. 1S792 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere offieieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hinderwet. Ingekomen is een verzoek van do firma M. VAN EMDEN, om vergunning tot uit breiding van haar metaaJknipperij ïn het pand Hoofdstraat 135, kadaster Seclie L no. 1508, door bijplaatsing van een elec tromotor van 4 P.K., zulks ter vervanging van den bestaanden gasmotor. Dit verzoek is met de bijlagen op 'de Secretarie ter visie gelogd. Op Woens dag 17 Juli a.s., des v.m. IIV2 uur zal ten Raadhuize gelegenheid worden gege ven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en dio monde ling o'ï schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen voor het tijdstip hierboven genoemd kan op de Secretarie der Gemeente van de schrifturen, die ter zake zijn ingekomen, kennis worden ge nomen. Volgens de jurisprudentie zijn niet tot beroep op êen beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, die rüet overeen komstig art. 7 dier wet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn veredienen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. Schiedam, 3 Juli 1918. 511/40 Beis-abonnementen. De Administratie van de .,Schiedamsehc Courant" is gaarne bereid om tegen ver goeding van porto's aan haar abonaé's, die voor korten of langen tijd op reis gaan do courant aan hun tijdelijk adres te zenden Ook abonnementen voor den tijd van een heelo of halve maand worden gedurende het reisseizoen gesloten. De Administratie. BUITENLAND, Tan liet ïtaltaansdie front. Do strijd op het Asiagoplateau blijft af wisselend levendig, hoewel de Italianen er niet in geslaagd zijn de Oostenrijkers van daar te verdrijven. Zij melden thans niet heel veel. Het laatste bericht uit Rome luidt; Op het Asiagoplateau werden nieuwe aanvallen, op den Monte Valbello gestuit door het vuur der Italianen, waarbij den. vijanden zware verliezen werden toege bracht u Vijandelijke afdeelingen, die zich genes teld hadden voor de voorgesehoven linie, werden door de Italianen teruggeslagen. Dezen bezetten na een schitterenden tegen aanval de stellingen, maakten 127 gevange nen en veroverden eenige mitrailleurs fin vier kleine loopgraafkanonnen. Ten Z. van het Asiago-piateau deden En- gelsche afdeelingen met succes een overval en brachten een officier, 42 manschappen en. een mitrailleur mede terug. In de streek ten N.W. van de Grappa werden in gevechten, die hedenochtend vroeg begonnen, 569 gevangenen gemaakt, waaronder 19 officieren, en een groot aan tal mitrailleurs veroverd. Den 29en en 30en Juni werden op den Monte Valbello, den Col del Rosso en den Col Eeheb vier kanonnen, 57 mitrailleurs, verscheidene duizenden geweren en een groote hoeveelheid ander; oorlogsmateriaal buitgemaakt. WEENEN. De artillerie-actie is aan het 'Roman 'uit het laatst tier 16e eeuw paar het Deensch van] VILHELM O STERGAARD. 49) „Strenge heet jonkter," hernam Peder, „wij weten, hoezeer u altijd in toorn ont stoken is, als iemand het durft onderne men, om ©en nieuwsgierigen blik te wer pen in uw geschriften en aanteekeningen tenminste als u zelf niet tegenwoordig is, of Ier uw vergunning voorgegeven hebt. En we meenden, dat, wat u uw eigen dis cipelen niet toestond, dat kwam dan ook nog veel minder te pas voor een vreem de, die bovendien op die manier wel schan delijk misbruik maakte van de genoten gastvrijheid, terwijl hij zijn neus stak in dingen, die hem niet aangaan!" „Daar heb je gelijk in." Tycho Brahe beschouwde Raimarus met vernietigenden blik, en vroeg toen verder aan zijn leer ling: „"Wat heb je nog meer te vertel len?" „Zóó is het gegaan," antwoordde Flem- .lose. „Toen ik uw gasten de observatoria rondgeleid had, ten u nog niet teruggekomen was, wilde de vreemde jonker eens 'den geheeie Haliaansdvo front zeer levendig. Zij nam hedenmorgen toe tusschen de 'Bronta en de Piave en aan do Bcncden- Piave tot groote hevigheid. Grootere infan- terie-acties zijn niet voorgekomen. Van liet Westelijke front. Dat van dit front niet veel bizvnders te melden valt, blijkt wel uit het teit, dat de bizondere correspondent van ito „Times" het noodig vond aan zijn blad te melden dat hij meent, dat gevangenen, die in de jongste gevochten gemaakt zijn, ver zekeren, dat Guitschland oen olfensieflangs do geheeie linie voorbereidt. Verscheidene gevangenen uitten openlijk de meening, dat deze geweldige inspanning aan den oorlog een einde zou makeu, met oen volledige overwinning voor Diutscbland. Wij laten bier de otficieele berichten volgen. Parijs meldt; Ten w. van Chateau-Thierry werd in verbinding met de 'Amerikanen een kleine aanval uitgevoerd,, waardoor tie Fransclien hun stollingen, op het front Vaux-hoogtc 204 konden verbeteren. Het dorp Vaux en de hoogten ten w. zijn door de Ameri kanen veroverd. Er werden meer dan 200 krijgsgevangenen, o. w. twee officieren, ge maakt. Aanvallen tusschen Montdidier en Noyon en ten o. van Reims leverden den Franschen enkele krijgsgevangenen op. Dij (Bjelloy en in den Boven-Elzas werden vijan delijke aanyalspogingen door ons vuur ver ijdeld. Sir Douglas Haig meldt: Een aanval ondernomen door den vijand in den af- geloopen nacht, onder hevig geschutvuur, ten n.w. van Albert, om de terreinwinst, die wij in den nacht van 30 Juni hadden gemaald, te hernemen, is met verlies afge slagen, behalve op .één punt, waar de vijand er in slaagde voet te vatten in een onzer loopgraven. Do vijand ondernam .overvallen in de nabijheid van het Avelnv-bosch, van Avion en Stinges, doch werd afgeslagen. Enkele gevangenen werden gemaakt in patrouille-gevechten. Pehalve normale artillerie-activiteit van beide zijden, in verschillende sectoren valt niets van bijzonder belang te vermelden fBierlijn deelt mede Legergroep-prins RupprechtOp vele plaatsen aan het front werden vijandelijke ondernemingen voorbereid door Jaachtige artillerie-actie. Zij werden echter afgesla gen. Legergroep-Duitsche kroonprins: Ten w, der Oise en ten z. van de Aisne levendige verkenningsactie. Krachtige partieele aan vallen van den vijand ten z. van deOurcq en ten w. van Chateau-Thierry werden in ons gevechtsterrein tot staan gebracht. Luit. Udet schoot jzïjn 37en en 38en, luit. Krell zijn 28en en 29en tegenstander neer. D vrede van Frankfort en de huidige oorlog. Naar aanleiding van een artikel in de „Temps", over de politiek van Duitschland op het Haagsclie vredescongres, herinnert do „Deutsche Tageszeitung" aan de hou ding, die Frankrijk toen aannam tegenover het ontwapeningsvoorstel van den "tsaar en zijn uitnoodiging tot deelneming aan de vredesconferentie. „De geheeie Fransehe pers," zegt het blad, „verklaarde destijds. da.t -een goede verstandhouding tussclien do volken, zooals de tsaar ze wenschte, slechts mogelijk zou zijn na pen herziening van den vrede van Frankfort." De „Nordd. Allgem. Zeit." schrijft naar aanleiding daarvan: „De toestand is op het oogenblik nog precies dezelfde als toen maals. Ook thans verklaart Frankrijk, dat het slechts to-t tegemoetkoming in volken rechtelijke kwesties bereid is, wanneer de vrede van Frankfort te niet wordt gedaan. bloementuin en de wallen langs gaan en uw dochtertje Magdalena vergezelde hom op zijn wandeling. Ik keerde weer tot mijn werk terug en Heer Erik Lange was ook zijn eigen weg gegaan. We meenden, dat we Meester Raimanis Ursus wel aan zijn lot konden overlaten. Even later wilde ik u in de bibliotheek opzoeken, want ik dacht, dat u in dien tusschentijd wel thuis 'gekomen zoutit zijn; maar toen ik hier binnentrad, vond ik Meester Raimarus over uw schrijftafel gebogen staan, en zóózeer verdiept was bij in hetgeen hij daar las, dat hij mijn komst niet eens bemerkt had. Hij snuffelde een van uw gescltriften na, die u nog niet in druk gegeven heeft, en tegelijk toekende hij 't een en ander op, in een klein perkamenten hoekje, dat hij in de hand hield. Dat leek me bedekelijk en ik pakte hem bij de kraag, maar hij worstelde zich los en ging toen tegen mij te keer als een razende! Do anderen kwa men op dat leven af.... en meer hob ik eigenlijk niet te vertellen.... Zooals u zelf wel hoorde, toen u zooeven terugkwam, wisten wij eigenlijk piet, wat wij met den Duitscher zouden doen...." Tycho Brahe had heel rustig naar dit verslag geluisterd, maar die hem van wat meer nabij kenden, wisten zeer goed, dat die oogenschijnlijke kalmte veel onheilspel lender was, dan dat hij dadelijk verwoed Terwijl dit land aldus onmogelijke voor waarden stelt, beschuldigt het Duitschland, dat dit den vooruitgang der wereld, die door ontwapening bevorderd zou worden, tegenhoudt. In werkelijkheid is het de Fransehe revan- cheheweging, die alle pogingen, om aan de wereld den vrede te verzekeren, heeft verijdeld. Zij heeft, hoewel niet alleen, toch modo den krachtigslen stoot gegeven tot den wereldoorlog en is tevens een der redenen, dat de oorlog nog steeds voort duurt. Daarom kunnen de redevoeringen van do vijanden over volkerenbond en ont wapening niet ernstig opgevat worden, zoo lang zij cr niet toe komen den vrede der toekomst voor bestaanbaar Ie houden met een ongewijzigden toestand van het gefned van het Duitsche rijk." De Spaanse he griep. De Spaansche griep, zooals de geheim zinnige ziekte, wijl zij zich het eerst in Spanje heeft vertoond, in Duitschland ge noemd wordt, heeft thans ook in verschil lende plaatsen van dit rijk haar intrede gedaan. Zij heeft over het algemeen een goedaardig verloop. OosuenriII fe-Hongarije. Terechtstelling van TsjecUen. De „Times1"-correspondent te Tokio seint, dat daar berichten ontvangen zijn over het vermoorden vim gevangen genomen Tsje chen in Oostenrijk. Kolonel Ilurban, de Tsjechische leider, die in voortdurende ver binding staat met prof. Masaryk in Wash ington, zeide, dat de Tsjechen, die in Si berië .zijn. krachtige repressaille-maatxegc- len zullen nemen, wanneer die misdaden in Oostenrijk voortduren. Hij wenscht strikt to handelen in. overeenstemming met do geallieerden, maar 200.000 Duitschers en Oostenrijkers, in handen der Tsjechische troepen, zouden niet ontkomen, wanneer de Tsjechen in Italië voortdurend worden doodgeschoten, waarneer zij gevangen wor den genomen. Zwitserland, Krachtdadig optreden. Het JBjerliner Tageblatt" bericht, volgens een medodeeling uit de Zwitsersche hoofd stad d.d. 1 Juli aan de „Küln. Zeit."De secretaris van het Zwitsersche gezantschap te Londen GLgnoux, die voor zijn vertrek naar zijn nieuwe standplaats Tokio, zijn vader te Genève een bezoek wilde brengen, werd sedert 1 Juni te Bellegarde vastgehou den. Op verzoek 'van zijn vader, den vice- president van den Grooten Raad te Genève, greep bondspresident Calender in en be paalde, dat aan Fransehe diplomaten de toegang tot 'Zwitserland verboden zou zijn zoolang Gignoux niet vrijgelaten was. Vrij dagochtend moesten derhalve vijf Fran schen, die in diplomatieke zending naar Zwitserland kwamen, en oen ingenieur tc Plaine uit den trein stappen en hun reis onderbreken. Intusschen werd Gignoux vrij gelaten, waarop de Franschen met een ver traging van eenige uren hun reis konden voortzetten. E&gelanö. Zorg voor jle toekomst. In antwoord op een vraag verklaarde (Bfonar Law in het Lagerhuis: „De vraag, welke de beste middelen zijn om liet be zit te waarborgen van de grondstoffen, die in bet rijk worden voortgebracht, teneinde de belangen te kunnen behartigen van het rijk en zijn bondgenooten gedurende het tijd perk van den wederopbouw, heeft een on derwerp van bespreking uitgemaakt in de rijksooiiogsconferentie, welke thans verga dert en die hieromtrent belangrijke beslis singen heeft genomen. Ik hoop, dat deze besluiten achtereenvolgens den grondslag zullen vormen voor pen bespreking met de geallieerden en dat ;zij zullen leiden, tot een samenwerking tusschen hen." Ontploffing in ee.n jnun iticfab riek. B outer seint, dat een ernstige ontploffing hoeft plaats gehad >n oen fabriek in de en driftig was uitgevaren. Hij trad eenige schreden nader op Raimarus, die nog steeds midden in het vertrek, tegen de zuil, aan geleund stond. „Wat wilde u in mijn geschriften na gaan?" „Niets. Ze liegen!" Het antwoord klonk zoo trotsch en zelf bewust, dat Tycho Brahe zich even be dacht. Toen sprak hij ernstig en dreigende:- „Ziet toe, dat u zelf niet liegt!" „Uw assistent, die daar staat," Raima rus Ursus wees met spottend gebaar naar Peder Flemlose, „dient u met lofwaardigen ijver, Heer Jonker. Ik was alleen in het vertrek en ik zou wel heel weinig ver vuld moeten'zijn van mijn wetenschap, als ik niet zeer verklaarbare belangstelling had gevoeld voor al die zeldzame dingen, die uw studeervertrek bevat, om die niet eens van wat dichterbij te bekijken. Maar ik heb mij geenszins vergrepen aan uw ge schriften en heb niets opgeteekend." „Laat hem maar eens te voorschijn ko men met zijn perkamenten opschrijfboekje! riep de kleine Olai Morsing. „Dan kur u zien, of Rij do waarheid spreekt, lux r Jonker!" „Juist zoo; dat is teen goede raad!" vielen velen bij. Raimarus Ursus liet zijn listige oogjes v|an den, een naar den ander; gaan, daar- Midlands, in den nacht van 1 Juni. Tus schen 60 en 80 mei schen werden gedood; het aanial gewonden is nog niet bekend. l)o arbeid zal over enkele dagen worden hervat, en de pioductie zal niet ernstig worden verminde 'd. Yereenigde Staten. De afschaffing in Amerika. De 001 log hoeft een merkwaardigen in vloed op het drankgebruik, tenminste ep het officieel toegelaten gebruik van alcohol houdende drank»n. In Rusland is, zooals men weel, aile alcohol verbodenin hoever aan dit verbod de hand wordt gehouden is moeilijk te zeggen. Nu is in Amerika oen zelfde besluit genomen, dat nog wel niet in werking is getreden, maar dat vermoedelijk toch wel wet zal worden. De Landbouwcom missie uit den Senaat heeft een amende ment aangenomen op de Landbouwonteige- ningswet, waarbij het maken en vorkoopen van whiskey en wijn wordt verboden 11a 30 Juni 1919, en van bier drie maanden nadat do president de wet heeft bekrach itigd. Er is .dus blijkbaar alle kans, dat het volgend jaar in de hecle Yereenigde Staten de argelooze reiziger, die aan een station een glas Lier vraagt, zooals ons overkomen is in low a, ten antwoord krijgt „No beer, sir. prohibition state"! En wel ken invloed het besluit zal hebben op "de industrie is niet te zeggen. Finland. Duitschland en Finland. Havas seint uit Stockholm, dat volgens de Zveedsche pers Duitschland den Fin schen landdag den eisch heeft gesteld on middellijk het monarchale stelsel in tevoe ren, daar Duitschland anders de militaire dictatuur zal invoeren. Oekraïne. Baron Steinhcil, de gezant dor Oekraine, die te Berlijn aankwam en een onderhoud had met een vertegenwoordiger van de „Lokal Anzeiger", zeide, dat zijn regee ring ten doel heeft de goede betrekkingen met het Duitsche rijk te versterken en te verdiepen tot een voo-r beide deden voor- deeiigen bond. De oogst staat algemeen goed. De moei lijkheden met de boeren zullen geleidelijk worden opgelost. Ter zm. De torpedoering van de „Llandovery Castle". Naar aanleiding van het Reuter-bericht over den ondergang van het hospitaalschip „Llandovery Castle" wijst het W. 0 erop dat volgens latere berichten niemand aan boord van het s.s. een duikboot of torpedo gezien heeft; de oorzaak van het verlies van het schip zal een Engelsche mijn geweest zijn en geen Duitsche duikboot. Jbirerse berichten. Uit Frankrijk. Uit Parijs wordt gemeld: De krijgsraad heeft den Italiaanschc-n cor respondent Hanau, wegens verstandhouding met den vijand, yeroordeekl tot 2 jaar gevangenisstraf, met uitstel van straf. De Paus en de vrede. Het "Weensche Abendblatt bevestigt van betrouwbare zijde uit Rome het bericht, dat de paus opnieuw een vredesbemidde ling heeft ingeleid. Uit Frankrijk zijn gelijkluidende berichten ingekomen. Hindenburg en de Agrar'i s c.he kwestie. 1 Hindenburg heeft, in zijn hoedanigheid van chef van tien, gencralen staf vajn het leger te velde, pen-bepaling uitgevaardigd, over de agrarische kwestie in het gebied van het Oostelijke Puitsche militaire cen suur. De strekking'van die bepaling is Koer land te koloniseerem In het rescript staat, dat, als de grens staten in den beschermenden kring van op keerde hij u, zakken van zijn mantel om en toen den borst van zijn buis, waar na hij zijn mouwen nog eens opsloeg, of hij daarmee te kennen wilde geven, dat hij het Bewuste voorwerp niet aan ?Jjn per soon Verborg. „U kunt ieder klecdingstuk onderzoeken, dat ik aan mijn lichaam draag," riep hij vol ergernis. „Misschien da.t u mij dan tocli wel gelooven wilt! Maar er wordt natuurlijk tegen mij saamgesmeed, omdat de jongelui hier bang zijn, dat ik ze in de schaduw zal stellen met mijn kennis!" Een paar studenten lachten spottend, an dere keken weer dreigend, maar juist op dal oogenblik trad Erik Lange binnen en zijn stem trilde, terwijl hij tot Tycho Brahe sprak „Beste vriend, je zult toch. hoop ik, wel geloof slaan aan 3e verzekeringen van mijn assistent? Hij heeft mij tot nog toe goed gediend en daarom zou ik niet graag zien, dat hem hier eenig leed geschiedde. Als je het verlangt, dan wil ik borg voor hem staan." „Ik geloof, dat je goed vertrouwen, je nu toch leelijke parten zou spelen, beste Erik," antwoordde Jonker Tycho op wat spottende toon. „Maar dat dit zoo genoeg zij Tycho Brahe keerde zich hierop tot Rai- mafus Ursus en sprak nog: het economische Duitscho leven willen tre den, het lieele volk daar nut van trek ken moet. „De welstand van Jiet volk bestaat niet in een klein getal groot-kapitalisten, maar in «oen, zoo groot mogelijk, getal zelfstan dige staatsburgers, gehecht aan hun -wo ning en gelukkig met hun woning ,in staat om iets te doen, mcnschen, die den staat leveren, wat deze in de eerste plaats noo dig heeft, menschen, jlie gezond zijn van lijf en leden. Zulk een _gcslacht van kolo nisten kan men alleen dan grondvesten, als alle speculatie verre gehouden wordt." Deze uitlating komt volkomen overeen pet vroegere uitlatingen van Hindenburg op het gebied van de volkswelvaart. De gene raal is van meening. dat het woningvraag stuk en de kwestie van de verdeeling van den crond. de kernkwesties van het so ciale vraagstuk zijn. Hindenburg zegt dan verder in zijn rescript, dat de opperbevelhebber Oost en de kwartiermeester-generaal door verorde ningen, waar streng de hand aan moet worden gehouden, de gevaren van prijsstij ging van den grond zullen onderdrukken, en den weg vrij maken voor een gezonde kolonisatie. Een gelijktijdige verordening van Luden- dorff verplicht den landeigenaars in Koer land, die meer dan 360 hectaren hebben, een derde van hun bezit aan de landmaat schappij Koerland te verkoopen, en wel tegen een gedwongen prijs, gelijk aan den prijs, die het land in de eerste helft van 1914 zou hebben moeten opbrengen. De verordening geldt ook voor de fidei-com- missien in Koerland. Voorshands heeft deze bepaling zo procent van elk groot grondbezit. De overige S1 3 procent zal de landmaatschappij vrij tegen vredesprijs trachten te verkoopen. De bedoeling van Üeze maatregelen is, volgens Duitsche berichten, in de eerste plaats om den landverhuizers, die terug- keeren, een dak boven hun hoofd te geven en hun arbeid nut te laten afwerpen voor het land. en mede 0111 het land te ont ginnen. Er zijn voorts bepalingen uitge vaardigd voor het graven van kanalen en den aanleg van wegen en spoorwegen. BINNENLAND. Audiëntie*. De gewone audiënties van de ministers van justitie en van binnenlamdsche zaken zullen Zaterdag e.k. niet plaats hebben. Ontslagaanvraag van bet Kabinet. Naar wij vernemen, ligt het in het voor nemen van het Kabinet, morgen de porte feuilles ter beschikking te stellen van H. M. de Koningin.- B« derde Vredesconferentie. (Officieel.) Het ministerie van buitenland- scho zaken deelt het volgende mede: Ter voorziening in tie vacature, ontstaan in de commissie ter voorbereiding der Ille vredesconferentie tengevolge van het overlijden van haar lid en voorzitter mr. \V. H. do Bjjaufort, heeft de minister van buiten! andsche zaken aangewezen, tot voor zitter mr. J. A. Loeff, oud-minister van justitie, lid der commissie, en tot lid: H. G. Surie, kapitein ter zee, thans technisch advise tr der commissie. D» K&mcrierklex'ngeu. De voorzitter van het centraal stem bureau Overwegende, dat de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland zijn besluit tot verdaging van de zitting van liet hooldstembureau in kieskring X (den! Helder) beeft ingetrokken; Maakt, met intrekking "van zijh Lekënd- „Als assistent van Heer Erik kunt u eveneens hier gehuisvest worden, zoolang uw meester bij mij blijft. Maar, als u be dacht is op schurkenstreken, dan kunt u er zeker van zijn, dat ik u door de honden het erf laat afjagen!" Meester Ursus boog zóó diep; dat men onmogelijk de ui ld nikking op het gelaat onderscheiden kon, waarmee hij deze mïn- vriendelijke invitatie aanvaardde. Hij droop af, en niemand dacht er aan, zich verder mot hom te be moeien. Jonker Tycho gaf zijn assistenten te ken nen, dat zij zich verwijderen konden. Hij moest nog oenige schikkingen maken voor zijn reis, want den volgenden dag wilde hij zich naar Kopenhagen hegeven. De studenten slenterden langzaam weg, blijkbaar lang niet voldaan over 'den uit slag van bun aanklacht. Maar buiten scheen de zon zóó vroo- lijk en helder, en Uranieborg verhief zóó fier zijn slanke torens tegen den blau wen hemel, dat het niet lang duurde, of ze waren die schermutseling al weer ver geten. Door het open venster klonk Meester Gemperlin's stem, die al weer een lustig liedje zong. Wordt vervolgd.) One courant Tcrachflni dagelijks, met nit- londering van 2an. en Feestdagen. Vrija por kwartaal, met inbegrip can 5 ets. incassokosten: f 1.80; franco per post f 1.76. Prijs per week: 10 cents. Afzonderde nummers 3 cents. Abonnementen worden dagtljjks aangenomen. Advertentiin voor bet eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf uur aan het Bureau bezorgd zijn. Een bepaalde plaats van advertentilln wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMS Prjj» der Adrerteisti'e'nran S—5 regels f 1.30; iedere regel meer 35 teals. Reclames 50 cents per regel. Adrertentie'n en Reclames in hel Zaterdagavomlnuminer met 10 rerhooging. Incassokosten 5 cents; postkwitanties 10 cents. Tarieven van adverfenticn tij abonnement 2ljn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden Kleine Adteitentie'n op genomen i 40 cents per advertentie van hoogstens 30 woordenieder woord meer 9t/s cent, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen.

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1