scheri, Wekerló den Hongaarschen Rijks raad in kennis zal stollen. Naar do „Wiener Politische Rundschau" verneemt, zal vermoedelijk da tegenwoor dige Oostonrijksche gezant in Benemarken. Freiherr Franz tot Ooslenrijk-Hongaarsch gezant in Rusland benoemd worden. Naar uit Ween en wordt gemeld, is Za terdag een Tsjechische Nationale Raad ge vormd, welke besloot eon oproep tot de Tsjechisch-Slowecnsche bevolking te rich ten ter aansporing van liet streven, naar zolfbestemmingsrecht in een zelfstandigen, democrat. Tsjeehisch-Siowakischen Staat met een eigen bestuur, een eigen huis en onder eigen opperheerschappij. Engeland, Togen do Duitsche industrie. Een telegram van den staatssecretaris voor Koloniën aan de gouverneurs der Do minions gericht, maakt melding van de discussies der rijksconferentie van S Juli. Hierin wordt (tevens medegedeeld, dat er besloten was alle regeeringen van het keizerrijk uit to noodigen om samen le werken, ten einde de Britse he verfstoffen- industrie to bevorderen en het overwicht van dio van den vijand te fnuiken. Zwitserland. Het katholieke vrodesinstituut te Frei- burg heeft, in overeenstemming met het Comité voor een duurzamen vrede te Ge neve, en talrijke daarbij aangesloten ver- eenigingen, aan President Wilson een tele gram gericht, waarin hem wordt verzocht, de redevoering vair Kühlmann en de her haalde verzekering van den Rijkskanselier, dat Ag. de vier door Wilson als grond- slag^Svoor den vrede opgestelde beginse- len aanvaardt en in het belang der ge- heele menschheid zich bereid verklaarde 1 in onderhandelingen over den algemeenen vrede op dien grondslag toe te stemmen, welwillend in overweging te nemen. Piverse berichten! In. de „Hibbert Journal" schrijft sir Ro land Wilson, een beleend Engelsch rechts geleerde en beoefenaar van het interna tionaal ïecht, over het plan van den vol kerenbond. Sir Roland is daar voor, mits Engeland voor zijn vloot vasthoudt aan den z.g. „twee-mogendheden-standaard" en de Britschc koloniën „de volle verantwoor delijkheid aanvaarden van den status van onafhankelijke natie." Joffebij Hertling. Alvorens naar het hoofdkwartier te ver trekken, beeft de rijkskanseber, vraaf Hert- ling, den gezant der Russ'sche Sovjetregee- ring voor een langdurig onderhoud ontvan gen. i Tegen het R,oekarester Verdrag. Het Joodsch Corresp.-Bureau meldt: Do leiding van de Poolsc.he Zionisten maakt een protest openhaar tegen hetBoe- karester vredesverdrag, dat geenszins de gelijkstelling der Rcemoenscha Joden ver zekert on met geen enkel wcord de na tionale rechten der Joden waarborgt. Te gelijkertijd protesteert het togen de gru welen in Bcssarabië, den Joden aangedaan. Cholera te Stockholm. „Aftonbladet" verneemt van den eersten gemeente-arts, dat zes leden van de be manning van het stoomschip „Angermari- land". hetwelk Vrijdagavond nit Petrograd aangekomen is, door Aziatische cholera aangetast zijn. De geneesheer verklaarde, dat men to Stockholm niet voor een cho lera-epidemie bevreesd behoefde te zijn. Rus sis che krijgsgevangenen. Blijkens een mededcoüng van den hevel voerenden generaal van het VHe Armee korps te Munster wordt aan de Russische krijgsgevangenen in Duitschland onder zekere voorwaarden eenig© bewegingsvrij heid o.a. hot bezoeken van kameraden in andere gevangenkampen, toegestaan. -*Van een terugkeer naar 'Rusland is echter vol strekt geen sprake. Een onderscheiding Een W. TT. meldt, dat generaal Friedrich, werkzaam, aan het departement van oorlog te Berlijn, wegens zijn verdiensten ter zake van de behandeling enz. van de krijgs gevangenen, benoemd is tot doctor h. c. in de rechtswetenschappen. Be D'uitsche eigendommen in Amerika. Do bewaarder van vreemd eigendom te Washington heeft van 19 verzekeringsmaat schappijen in vijandelijk bezit de zaken gesloten en de eigendommen overggenomen. Het Amerikaansche comité voor open bare inlichting heeft eon brochure uitge a von, waarin bizonderheden worden mee gedeeld over hetgeen Amerika in het eerste oorlogsjaar in militair opzicht tot stand hoeft gebracht In April 1917 telde het Amerikaansche leger 9524 officieren cn 202.510 manschap- .penin April 1918 bedroeg hot 123.804 offi cieren cn 1.528.924 manschappen. Don 10en October 1917, du te 187 dagen na do oorlogsverklaring, waren de eerste Amerikaansche soldaten in do vuurlinieten in Januari 1918 hebben zij een gedeelte van het front als permanenten sector overge nomen. Bij het begin der vijandelijkheden telde het departement voor de vervaardiging van oorlogsmateriaal 97 officieren en bedroeg de jaarlijksche begroofing 14 millioen do! lar. Een jaar later waren er 5000 offi cieren in het departement werkzaam cn bedroeg het crediet 4.765.507.155 dollars. Voorts zijn in het eerste oorlogsjaar 23 millioen granaten voor het Zware geschut, 427.245.000 pond ontplofbare stoffen, 240.000 machinegeweren en 2.484.000 ge weren vervaardigd. Terwijl aanvankelijk liet personeel der ambulances 900 officieren, 8000 manschap pen en 735 verplegers telde, bedraagt dit thans 18 000 officieren, 106.000 manschap pen en 7000 verplegers. marine-station in de Marine-Archipel is door een typhoon geteisterd. Het verlies aan menschenlevens is gering, doch de bewoners zijn geruïneerd. BINNENLAND. Kabhiets format ear. Zooals wij Zaterdagnamiddag reeds bulle tineerden, heeft de Koningin aan monseig neur di-. W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, opdracht gege ven tot samenstelling van een nieuw mi nisterio. Grensregeling van Suriname. Ilavas seinde Zaterdag uit Parijs, dat het decreet is gepubliceerd, inhoudende de be krachtiging der Conventie, op 30 Sopt. 1915 to Parijs gesloten tusschen Frankrijk cn Ne derland. waarin bij verdrag werd vastge steld do grens tusschen Fransch-Guyann ™n Suriname in het gedeelte van de grens rivier iusschon de Noordpunt van Stoel mans-eiland tot de zuidpunt van Portal- eiland, OVERSCHIE, 15 Juli. Zaterdagmiddag had alhier ten gemeentehuize de aanbe steding plaats van het ophoogen cn ver straten van het Achterom en een gedeelte van den Delftweg, nabij de lage brug. Hier voor waren ingekomen 18 inschrijvingsbii- jetten, en wel: 1. G. D. Zandbergen, Overschic, f 5G30. 2. A. v. (Roven, Delft - 6500. 3. N. de Waard, Sliedrecht - 6998. 4. M. Snoei, Krimpen a. d. ÏJ. - 7799.-. 5. C. v. Rallegooijen, Sliedrecht - 7995.— 6. J. v. d. (Bprg, Rotterdam - 8170.— 7. F. Bijl, Ketnel - 8207.- 8. A. Dubbelman, Dordrecht - 8220. 9. M. Zandbergen, Overschio - 8230.- 10. H. J. Buitendijk, Overschie, - S300. 11. Joh. v. Kempen, Overschie - 8400. 12. C. J. (Brouwers, Rotterdam - 8493. 13. P. - Zandbergen, Overschie - 8574.90 14. D. Varkenvisser, Zoetenvoude - 9333. 15. P. Kooijman, Uithoorn - 9569. 16. L. li. Sigmont, Schiedam - 9687. 17. G. J. Elshout, 's-Gravenhage - 9890.- 18. F. v. d. Giesscn, Westmaas- -10560. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, G. D. Zandbergen, alhier. 'OVERSCHIE, 15 Juli. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men uit de wa genschuur van den veehouder D. Zeeuw, aan den Rotterdamschan straatweg alhier, drie paardentuigen en een zweep ont vreemd. i I STADSNIEUWS Bijzondere regelingen, leve ns middle Ie n. In de week van 1520 Juli verkrijgbaar op bon 177 1/2 ons havermout, 16 ct. per pond op bon 179 te; ons gort, 13 ct. p. pond; op bon 181 I.V2 ons kaas naar keuze: Goudsche volvet 78 ct., idem met rijks- merk 80 ct., idem 20 pCt. 371/2 ct.. Edam mer 40 pCt. 72 ct., nageikaas 32i/o ct., alles per pond op bon 183 1 reep chocolade, 12teo ct. op bon 185 1/2 ons vermicelli, 8 ct. per ons, of macaroni, 15 ct. per ons; op bon 116 100 gram (half stuk) harde zeep 25 pCt. vetzuur 8 ct., geheel stuk 16 ct„ of 1/2 stuk Sulianezeep (circa 125 gram) I61/2 ct.- (bon 94 is vervallen). Bon 179 geldig vanaf Vrijdag. Kindermeel. (Bon 19 (kindermeel) is deze week geldig. Uitreiking nieuw© bons voor kindermeel op Dinsdag 16 Juli voor de letters AL, op Woensdag 17 Juli voor de letters MZ, in het Gym.-lokaal Ruitenhavenweg, v.m. van 912 en 's nam. van IV2IV2 uur. Vleesch voor zieken. Aanvragen voor vleesch 'voor zieken kunnen voortaan alleen geschieden des Maandags en Donderdags, nam. van 25 u. Viscb. Op bon 100 en 163 is visch verkrijg baar. 1 Aardappelen. In de week van 1520 Juli verkrijgbaar Op bon 165 1 kilo aardappelen opMaan- dag; op bon 167 1 kilo aardappelen op Dins, dag; op bon 169 1 kilt? aardappelen op Woens dag; op bon 171 1 kilo aardappelen op Don derdag op bon 173 1 kilo aardappelen op Vrij dag; op bon 175 lte2 kilo aardappelen op Zaterdag. Koffie. Gedurende hot tijdvak, aanvangende op 16 Juli en eindigende op 31 Juli, zal door detaillisten aan verbruikers mogen woorden afgeleverd op: Ron no. 33 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie. Thee. Op bon 21 der oude kaart kan tusschen 15 Juni en 15 Augustus 1% ons thee ont vangen worden hij den leverancier, dio met inneming van bon 19 het lijf dier kaart heeft gewaarmerkt. Het zal goed zijn do bons 23 on 25 nog te bewaren, omdat die later wellicht nog van nut kunnen zijn. Boter-, melange- en margarine- kaarten. De bon 7de week van de boter-, melange A cn iBj en margarinekaarten voor bet 1ste tijdvak, is geldig van 15 tot cn met 24 Juli. Broodkaarten. De broodkaart van het 58ste tijdvak i- Voor elk kind beneden één janj kan op vertoon van een trouwboekje of geboorte- benijs en de domiciliekaart het gezinshoofd een aanvullings-wittebroodkaart krijgen, ech ter ontdaan van 400 (S00) gram aan bons. E m m e rb on boekjes. De Emmerbonboekjes voor het minimum rantsoen kunnen aan het kantoor Nieuw- straat 30, 's morgens! 912 uur, worden afgehaald door de houders van de rose kaart, gen mmerd 670108OO op Dinsdag 16 Juli, 110901250 op Woensdag 17 Juli. De rose bon no. 1 is vanaf Donderdag tot en met 30 September a.s. geldig voor 4/10 ILL. Cokes. Do rose iBnandstoffenkaart moet worden medegebracht. Voou verloren geraakte boekjes worden in geen geval nieuwe uit gereikt. Gas. Wegens gebïek aan gaskolen warden voortaan kolen verwerkt die gas van slechte kwaliteit geven, liet inslaan van comforen kan voorkomen worden door de luchtope- ning gedeeltelijk dicht te maken, echter niet meer dan noodzakelijk is.- Verdere inlichtingen zijn op de Gasfa briek te bekomen. De uiterste zuinigheid blijft dringend noodzakelijk. Gas wordt alleen verstrekt! Voorm. van 7 tot 81/2 mar, van 10.30 tot 12.30 en nam. van 4 tot 6 uur. Tot 16 Juli 's av. 9.45_; 17 tot en met 23 Juli 9.40; 24 tot en met 27 Juli 9.35; 28 tot en. met 31 Juli 9.25 uur. Op de Zondagen in plaats van 10.30 tof 12.30 van 12 tot 2 uur. De prijs van het gas is voor de eerste 30 M3. 12 cent per M3. ,voor de volgende 10 M3. 20 cent, daarboven 30 cent. Waar elecüiciteit voor verlichting ge bruikt wordt, wordt de hoeveelheid van 30 M3. tot 25 M3. teruggebracht. Waar twee of meer gezinnen gas over denzelfden meter gebruiken, zal voor .elk gezin 30, resp. 25 M3. tegen 12 cent per Ms. berekend worden. Schoenenverstrekking. Wie in de 21ste klasse, daar beneden of niet in de inkomstenbelasting is aangesla gen, heeft recht op één bon per jaar, waar op na onderteekening van den aanvrager schoenen verstrekt worden door de hier wonende schoenenleveranciers, die in hun winkel voorzien zijn van een kaart met hel opschrift „Regeeriügsschoenen". Aan een gezin wordt per maand nief meer dan één bon verstrekt, tenzij hef uit -meer dan 12 personen bestaat. Aanvragers moeten de domiciliekaart, het trouwboekje en het aanslgabiljet dgf ge meentelijke inkomstenbelasting medebren gen. Die aan de Zuidzijde der Nieuwe Ha ven wonen, kunnen de bons in het lokaal Rehoboth, Ploegstraat, bekomen, de overige inwoners in de St.-Joris-Doele. Deze bu reaux zijn geopend Rehoboth de eerste drie dagen der week, beide van vun. 9 tol 12 en nam. van 2 tot 5 uur. Aanvragen moeten persoonlijk .geschie den, opdat de maat kan genomen worden. K1 o mp enverstrekking. Ieder ingezetene, die in het belasting jaar 1916'17 niet is aangeslagen of hoog stens in de 21ste klasse der gemeentelijke Inkomstenbelasting, kan op aanvrage bij het Steuncomité een bon verkrijgen, waarop na onderteekening van den aanvrager klom pen verstrekt worden doo-r de alhier wo nende klompenleveranciers van: 60 cent voor een paar eenvoudige mans- klompen; 50 cent voor een paar eenvoudige vrouwenklompen40 cent voor 'n paar jon gensklompen en 30 cent voor een paar kinderklompen. Alle in normaal model. Aanvragers moeten de domiciliekaart, het trouwboekje en het aanslagbiljet der ge meentelijke inkomstenbelasting medebren gen. 1 1 j Zij, die wonen aan de Zuidzijde van de Nieuwe Haven, kunnen de bons beko men in het lokaal Rehoboth, Ploegstraat 17; bewoners van de Noordzijde in de St.-Joris-Doelen. De bureau's zijn geopend van 912 uur voormiddags en van 25 uur namiddags de eerste drie dagen der week St.-Jaris- Doelen, de laatste 3 dagen in lokaal Re hoboth, Voor kinderen moet de bon ge- teekend worden door ouders of voogd. geldig tot cn met Vrijdag 19 Juli. Voor verloren gegane worden geen nieu- Hot r-Üaw! Gmm, een Amerikaan chwe verstrekt. Yloesch voor zieken Voor hen, wier. namen beginnen met een der ietteis N tot en met Z is morgen. Dinsdagochtend van 8 tot 12 uur aan den Buitenhavenweg no 112, vleesch voor zteken ^erkrygbaar. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeen teraad van Schiedam op Vrijdag 19 Juli 1918, des namiddags 2 uur. Verdaging van de notulen der vergade ringen van 31 Mei, 14 Juni en p Juli 1918. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda: 1. Opmaking van de aan den Commissar ris der Koningin toe te zenden aanbeveling Ier benoeming van 3 leden van het Col lege van ZcLtcrs voor 's Rijks directe be lastingen, wegens periodieke aftreding op 1 Januari a.s. van de heeren T. A. van Dijk, N. van der Velden en J. Vormer. (Burgemeester en Wethouders stellen voor aan te bevelen de heeren: 1. Vacature T. M. A, van Dijk': I. T. M. A. van Dijk; 2. M. J, W(Oiufetv lood. II. Vacature N. van. der Velden: 1. N. van der Velden; 2.. P, Slaven burg. III. Vacature J. Vormer: 1. .T. Vormer; 2. J. van den (Tempel. 2. Periodieke verhoogingnn van jaarwed den van onderwijzend personeel bij het Openbaar Lager Onderwijs. 3. Wijziging van de Gemeentebegrooting, dienst 1918. 4. Vaststelling van liet kohier no. 4 der plaatselijke direct© belasting naai'1 het in komen, dienst 19171918. 6. Vaststelling van de staten van on inbare posten der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1914—'15, 1915—16 en 1 Mei 1916—uit. October 1916. 6. Goedkeuring van de rekeningen over 1917 der Commissie voor de Gasfabriek, de Drinkwaterleiding ©n het Eleetrici- teitsbedrijf en d© Gezondheidscommissie. 7. Vooistel van [Burgemeester en Wet houders om oen crediet van f 6000 be schikbaar te stellen ten behoeve van de herstelling ^-an de remmingw-erken vooi de aanlegplaats van stoombooten langs het Wcsterhavenhoofd en het vernieuwen van palen in verschillende havens. 8. Voorstel van Burgemeester en Wei- houders om een crediet van f30.000 be schikbaar te stellen voor den aankoop van voor de distributie onder do ingezetenen te bestemmen brandhout. 9. Voorstel van Bi.ngemeester en Wet houders tot wijziging der verordening be vattende de bepalingen voor den dienst der Gemeente-reiniging, ten aanzien van hel tarief voor het ontruimen van fabrieks- afval door dien dienst. 10. Voorstel van Burgemeester en Wiet- lioudere tol splitsing van klassen der Hoo- gero Burgerschool. 11. Voorstellen van ftargemeester en Wet- houdcre inzake de voortzetting der over genomen departementale bewaarscholen, met vaststelling van schoolgeld- en salaris regeling. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan de St. Willibrordusstieh- ting voor de door haar op te richten nieu we bewaarschool in het Singelkwartier, sub sidie te vcrleenen op den voet der regelen voor het veiieenen van geldelijken steun ter bevordering van den bouw en verbouw van bijzondere bewaarscholen (Gemeente blad no. 9 von. 1918). 1 13. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot reorganisatie van de U. L. O School (Hoofd de heer M. Martens), strek kende om deze te maken tot de school, inzonderheid bestemd voor opleiding van leerlingen voor het Gymnasium en de [Hoo- gere Burgerschool. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van oen regeling voor de belooning van extra politiedien sten. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om het saldoi van bet Fonds „Ge reserveerde renten" over te storten in het Fonds „Delging van Crisislasten". 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders, houdende nadere uitwerking van do regeling bij de vaststelling van bet ver- menigvuldigingscijfer kolder 1917191S voorgesteld. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om, overeenkomstig het indertijd door het lid van den Raad, den heer S. A. Maas, gedaan voorstel, over te gaan tot wijziging van de artt. 5, 7 en '18 der Veordening op het Grondbedrijf. 18. Voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen tot vaststelling van: een Verordening betreffende drankgebruik door jeugdige personen in de gemeente Schiedam. 1 een wijziging van de verordening op de tapperijen, logementen, openbare vermake lijkheden, enz. En.verdere voorstellen en mededeelingen. De stukken liggen' vanaf Dinsdag a.s. ter inzage. i LevensmlMeleiiYoorzleulng. Donderdag 11 Juli vergaderd© de com missie van' (advies voor de Levensmidde lenvoorziening, onder voorzitterschap van den wethouder R. de jBmiin, Alle leden waren aanwezig. Nogmaals werd doo-r alle loden de wen- scbelijkheid uitgesproken in 't vervolg re- geeringsartikelen pp Maandag te verstrek ken. Hoewel op dit oogonblik niet veel regeeringsartikelen (aanwezig zijn, zal er in de toekomst rekening mede worden ge houden. Eveneens werd Verzocht meer publiciteit te geven op welk tijdstip de broodkaarten verwisseld kunnen worden. De toezegging werd verkregen, dat dit eens per drie piaan- den zal geschieden. Voorts werd de wenschelijkhcid uitge sproken bij het uitreiken der aanvullings- broodkaarten meerdere localitoiten beschik baar te stellen. Door den Directeur werd medegedeeld, dat de laatste maal bij bet uitreiken der aanvullingsbroodkaarten geen andere ioca- liteit beschikbaar was. Voorts werd gewezen op de slechte kwa liteit der zeep, welke in den laatston tijd verstrekt werd. Medegedeeld werd, dat aan de winkeliers was verzocht de zeep, indien deze niet goed was, niet te verkoopen. en deze aan 1 lovensmiddelenbureau terug te (zanden, doch aan dit verzoek werd niet steeds voldaan. Inlichtingen werden gevraagd ten opzichte van het verstrekken van* zeep aan wascli- vrouwco. Deze regeling gaat uit van de N. O. T. en dus buiten het levensmiddelenbureau oim, met dien verstande dat het bureau de bonnen verstrekt. Wat betreft den verkoop van paarden- vleesch werd gevraagd of niet de .moge lijkheid bestond dit ook op bonnen tedoen geschieden. Aangezien nog geen ontheffing van het slachtverbod is verkregen, kunnen hiervoor nog geen maatregelen getroffen worden. Naar aanleiding van een circulaire van het Rijksbureau voor do Vischvoorziening, ten opzichte van het beschikbaar stellen van mosseten, werd gevraagd oE de in, deze circulaire gevraagde opgaaf al gedaan was. Hierop werd bevestigend geantwoord. Voorts werd de aandacht er op geves tigd, dat door enkele gemeenten bij den verkoop van vleesch, indien dit door de slagers niet gebeurde zooals voorgeschre- ven was, dit van gemeentewege geschied de. Gevraagd werd bier insgelijks te han delen. Wat betreft het opslaan door particu lieren van aardappelen voorraden, werd ge vraagd wolk advies aan den Minister zal worden gegeven. Medegedeeld werd, dat geadviseerd zal worden .gelegenheid te geven tjot 31 December op t© doen en voorts per 4 weken. De aandacht werd gevestigd qp de ver. strekking van tegeeringssajet Gevraagd werd zoo spoedig mogelijk wederom een bon beschikbaar te stellen. Medegedeeld werd, dat de voorraad sajet groot genoeg was, doch dat de afname vrij gering is. Door den Schied. Best. Bond is het vol gende adres verzonden aan Z. Excell. den Minister van Landbouw, Handel en Nijver heid. Geven met verschuldigde eerbied te ken nen ondergeteekende J. Hinkelaar en H. H. A. Plöttenberg, respectievelijk voorzitter en secretaris van den Schiedamschen Best Bond enz. dat zij hebben kennis genomen van ver schillende opeenvolgende besluiten Uwer Excellentie, waarbij aan arbeiders, wélke /.waren lichamelijken arbeid verrichten, leen ex! ra rantsoen levensmiddelen wordt ver steekt, dat ook binnen deze gemeente arbei ders wonen en werkzaam zijn, welke huns inziens gerekend kunnen worden zwaren, lichamelijken arbeid te verrichten, ■dat deze categorie arbeiders aan de tot heden verstrekte levensmiddelen een tekort hebben, reden, waarom adressanten aan Uwe Excellentie eerbiedig verzoeken maatrege len te willen treffen, opdat pok deze arbei ders oen extra rantsoen levensmiddelen kunnen bekomen. In de bijgevoegde memorie van toslich- 'ing wordt er op gewezen dat door dén Minister ten opzichte van mijnwerkers, gras maaiers en nu laatstelijk ook voor de glas blazers in Leerdam extra rantsoenen le vensmiddelen worden gegeven. Deswege wordt ook voor do in" Schiedam .woon achtige arbeiders, welke door hun werk zaamheden den gebeeLen dag aan hooge temperatuur zijn blootgesteld, een extra rantsoen gewaagd. Door de aid. Schiedam van de Ned. Ver. van Glas- en Aardewerkers is ©en adres verzonden, waarin op spoedige in williging van de in dit adres gevraagde maatregelen wordt aangedrongen. Na examen werd toegelaten tot de 3de klasse van hot Sted. Gymnasium te Utrecht mejuffrouw Alida Braaksma, leerlinge van, het Gymnasium alhier. Van de Kettmgfabnek aan de Willems kade is een stuk lood van 12 meter lengte en 32 c.M. breedte ontvreemd. Van een stelling aan de Willemskade zjjn 2 planken ontvreemd. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.i. zijn uit een tuintje aan den Rott. dijk ongeveer 20 K.G. aardappelen ontvreemd. Van het terrein bij het nieuwe Zieken huis zijn 3 steigerplanken ontvreemd. Door de politie is hedenmorgen onder verzet in bewaring gesteld een persoon uit Rotterdam, die uit een woning aan het Proveniershuis 2 zilverbons van f 1 had gestolen. 1 Hedenmorgen omstreeks 7 uur had de timmerman C. de J. het ongeluk om bij het werk op het bouwterrein van „Volks huisvesting" de hand ernstig te verwonden. Door een Jid van E. H. B. O. werd hij voorloopig verbonden en vervolgens onder; behandeling gesteld van een dokter. AGENDA: Heden t/m. Donderdag. Flora Bioscoop, 8 uur. HoofdnummerDe dochter van den Tamboer-Majoor. 15 Juli. Odéon Bioscoop, 8 u. Hoofdnum mer: De Shylock van Krakau. Op - het toon eel Little Fred, met 10 gedresseerde honden. Casino gesloten tot 1 Aug. Heden en volg. avonden. Tivoli-Schouwb., 8 uur. De Zedelijkheidsapostel. 19 Juli. Gemeente Schiedam, 2 uur. Americain Bioscoop, Hoogstraat 161, Rot terdam. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Artistique et Unique „De Hei", Oud© Binnenweg 94, Rotterdam, 8 uur. Cabaretvoorstellingen. Nieuw Olympia-Theater, 'Binnenweg 46, Rot terdam, 8 uur. Bioscoop en Va riété. Princes-Theater, Sclnednmsche weg 19, Rot terdam. Bioscoopvoorstelling en optreden van specialiteiten. Thalia-Theater, Hoogstraat 325, en Cool- singel 17, Rotterdam, 8 uur. Bios coopvoorstellingen. en Zangwedstrijd. De liedertafel „Haarlems Zanggenot" heeft ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan een nationalen zangwedstrijd geor ganiseerd. Zaterdagavond ogende de heé£ rfhWMÉiffifcMfrtihV 1 r

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 2