9e oorlog. Maandag 29 Juli 1918. GEKOCHT. intercomm. Telefoon No. 103. Reis-albonnementen. 71,te Jaargang. 1 BUREAU: 'LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Do Administratie wan de „Schiedamsche Courant" is gaartte bereid om tegen ver goeding van porto's aan! haax ahonné's, die voor korten of langen tpd op reis gaan, de courant aan bun tijdelijk adres te zenden. Ook abonnementen voor den tijd van een heele of halve maand worden gedurende het reisseizoen gesloten. De Administratie. BUITENLAND. Yan het Westelijke tront. "Waren tot nu toe de Fransehen en Arno- rikanen zeer optimistisch gestemd over de resultaten, die het tegenoffensief zou op leveren en sprak men zelfs do verwachting uit, dat de Duitschers een algemeemen, terugtocht zouden oi ganiseeren, langzamer hand schijnt men meer de Engelsehe in zichten te gaan deelen, die moer pessi mistisch zijn en geleerd door bittere er varingen op dit punt, zich niet te veel voorstellen van. het aanvankelijk behaalde succes. Een bericht uit Washington zegt onom wonden, dat het aanvankelijk succes de nei ging had gewekt om een verder snellen opmarsch te verwachten en wellicht ook groote vangsten, maar de opééngepaktheid van den vijand, die in den vooruitspringen den hoek niet kan wegkomen, veroorzaakt den aanvallers veel moeilijkheden en belet hun succes snel uit te breiden. Deze om standigheid, zegt verder het Amerikaan sche bericht, heeft den vijand gelegenheid gegeven zich in den afgeloopen week ach ter de vooruitgeschoven linie te reorgani see ren. iHet is niet waarschijnlijk, dat wij nog veel verder vooruit kunnen komen zon der dat wij der geneigdheid des vijands bespeuren, tegenstand te bieden. Wij mogen eenig wantrouwen koesteren terzake van de bedoelingen des vijands langs het rivierfront. Hij moge in een niet benijdenswaardige jiositie "verkeenen, maar er zijn daar posten voor hem niet ongunstig zijn pm er tot den aanval over te gaan." Men ziet, men is van die zijde niet zoo optimistisch meer. Ook een Fransch bericht heeft blijkbaar de bedoeling vo-or te bereiden op belangrijke gebeurtenissen in de naaste toekomst. „Uit verkenningen," zoo wordt uit Parijs gemeld, „is gebleken, dat sommige Duitsche divisies, die eenige dagen geleden tengevolge ,van hun verlie zen van het front weggenomen waren, daarheen nu ferügkeerén, om de wallen van verzet te versterken of de leemten in de Duitsche achterhoeden aan te vullen. Terwijl versche divisies, die werkeloos zijn, misschien beschikbaar worden gehou den voor eventueele krijgsverrichtingen op een ander punt, zullen, naar men denkt, andere geestelijk en; lichamelijk vermoeide divisies na een' haastige reorganisatie ge groepeerd worden achter den bovenloop van de Ourcq, om ongetwijfeld de plateau's tenN. van die rivier te verdedigen.'" Uit het Amerikaansche hoofdkwartier werd 26 dezer zelfs geseind, nadat op het belang gewezen! was, dat de verovering van Villementoire oplevert, bij do vorming van oen ring om Soissons: „Het zou geen verrassing baren, als de vijand trachtte dien ring te breken." Men schijnt dus in het algemeen zich niet veel meer voor te stellen van een algemeenen terugtocht en zich voor te be reiden op een harden strijd. Tot nu toe hebben de Geallieerden on geveer teruggewonnen, wat de Duitschers in den grooten aanval van 15 dezer ver overd hebben. Op sommige punten tus- schen Marne en Aisne en op den Berg van Reims zijn de laatsten zelfs op som mige plaatsen tot achter hun linie van uitgang teruggeworpen. En die teruggang duurt tot heden nog voort. Het Duitsche avondcommuniquó van Zaterdag meldt weer: „Aan het gevechtsfront ook heden een rustige dag," maar het Eransche meldt „Vandaag zijn de Duitsche strijdkrachten over het geheele front ten N. van de Marne teruggetrokken. De Franschen zitten de achterhoede op de hielen en hebben de algemeeno linie Brumes, Villeneuve-sur-Fère, Courmont,' Passy.Grigny, Cuisles, la Neuville-aux-Lar- ns, Chaumuzy bereikt. De rechteroever van de Marne is groot tendeels vrij gemaakt en de Fransch© af- deelingen zetten haar opmarsch op meer dan 15 K.M. ten N.O. van Chateau-Thierry voort." De Duitschers worden dus steeds ver der afgedrongen van Parijs, waarop ze het toch blijkbaar gemunt hadden met hun laatste groote offensief. Waren ze in hef begin der vorige week Parijs reeds tot op 65 KM. afstand genaderd, thans staart ze er ruim 80 K.M. af, een afstand onge-* veer als van Schiedam tot even ten Z. van Alkmaar of eenige K.M. voorbij Amers foort. Over den strijd tusschen Soissons en de Marne meldt het Amer.kaansche leger- bericht iets. Het luidt: „De tegenstand van den vijand is tus schen Ourcq en Marne ^gebroken. De ge allieerde troepen achtervolgen de Duit schers." Het Fransch© bericht geeft eenige na dere bizonderheden. Daarin heet het: „In den loop van den nacht bereiktenf onze afdeelingcn den Zuidelijken oever van de Ourcq en naderden op den rechtervleugel den weg van Dormans naar Reims". Door den opmarsch van de Geallieerden wordt het'reeds eenige keeren genoemde plaatsje Fère-en-Tardenois ernstig bedreigd. In het N. hebben de Engelsehen ten N. van de Leie en aan weerskanten van de Somme en ten N.W. van Montdidier krach tige aanvallen gedaan, die echter volgens de Duitschers afgeslagen werden. Yan de andere fronten. De strijd in Italië is de laatste dagen weer wat aangewakkerd. De Oostenrijkers zijn op het Tiroolsche front in het Con-1 ceidal en het Vallarsa tot een aanval over gegaan. Over het resultaat meldt Ween en alleen, dat den vijand bloedige verliezen' werden toegebracht. Het Italiaansche iegerbericht maakt ge wag van vijandelijke aanvallen, maar zegt, dat na een voorloopig succes de Oosten rijkers weer onmiddellijk teruggeworpen werden. In Albanië hebben de Geallieerden den stoot, door de Oostenrijkers toege bracht, beantwoord. Aan het riviertje des ELemini wordt blijkbaar vinnig gestreden. De Centralen doen tot nu toe vergeefsche" pogingen de rivier te overschrijden. Denemarken en IJsland. Al lang wilde men op IJsland'den band tusschen dit eiland en Denemarken losser maken, of beter, men wilde mieer zelfstan digheid. Deze vrijmaking heeft men geluk kig op niet-bloedige wijze tot stand weten' te brengen. Ofschoon het verdrag nog niet officieel door de respectievelijke Kamers is goed gekeurd, kan men toch veilig .aannemen, nu de vertegenwoordigers van de Deensche regeering en van den Deenschen Rijksdag en het IJslandsche althing een bondswet' hebben ontworpen, de verschillen op vreed zame wijze zijn geregeld. Het ontwerp bepaalt o. a.Denemarken en IJsland zijn vrije souvereine staten, door den gemeenschappelijken koning en door het gesloten bondsverdrag met elkaar ver bonden. In den titel des konings worden de namen van beide landen opgenomen. De Deensche staatsburgers genieten op IJsland in elk opzicht dezelfde rechten als Naar het Engeüsch v;an CHARLES GARV1CE. 2) De zon daalde eindelijk ter kimme en alsof Neville dat oogenblik had afgewacht, liet hij zich in den kuil afzakken en vatte het werk op, maar hij zette niet veel' kracht bij zijn houweelslagen en hij greep de verschijning van 'n eenzame gedaante aan, die langzaam over de vlakte naderde in zijn richting, als 'm verontschuldiging om weer op te houden met werken. En weder stond hij op zijn houweel geleund, wachtte en tuurde in de verte. De 'man naderde piet langzamen tred en' wierp 'zich neder pan den rand van de claim.'Hij was goedkoop gekleed, een broek gemaakt van een paar zakken, een hemd gerafeld en gescheurd ,en zwarter dan de laarzen van een! ^ketellapper, een hemd dat geen landlooper, ^ie eenige achting voor zichzelf had, in Engeland of Amerika zich verwaardigd zo-u hebben aan te ra ken; hij had een hoogen hoed op het hoofd, verweerd en kaal en zonder rand, z.oodat men zou denkeu, dat de man die zoo iets op het hoofd kon Zetten, waan zinnig moest wezen als eenig excuus. Het was de dokter ,van Verloren Hjoop en is altijd" -een dokter, een advocaat, nieft zelden een baron!, en somtijds een geestc lijke in een goudgTaverskamp en lïif had, evenals Neville, ook geen naam, maar antwoordde altijd op den verkorten naam van „"Dok". „Zoo, Jonge tBiaas", izei hij, zijn gezicht afwisselend, vol groeven ien rimpels door een langdurig en voortdurend gebruik van Macgregor's whisky, „nog aan den gang?" „Nog aan den gang, Dok," zei Neville met 'een hoofdknikje, izoo opgewekt als men in de gegeven omstandigheden hon verwachten. 1 De dokter keek met aandacht (naar het knappe, door de <z.on verbrande gezicht met het korte, 'krtillende haar, dat bijna geel' leek bij de (donk'61"0 gelaatskleur en de heldere blauw© oogen, die de zijne zoo eerlijk ontmoetten, sloeg nijin eigen pnt wijkende, ongedecideerde oogen peer en vestigde 'ze op don kuil. „Het Schjjnt, dat in het kamp daar ginds nog niet heel gelukkig zijn, is 't wel?" y „Neen, dat geloof jk ook niet," stemde' Neville toe, lusteloos zijn pijp voor den dag halende. De oogen van den dokter glinsterden. „Je heb toch (Zeker niet wat tabak te missen?" zei 'hij. „O jawel," antwoordde Neville en wierp' hem zijn tabakszak- toe. De dokter greep hem met begeerde, bevende handen, stopte fien zwart gewor den oude bouten nijp zoo vot als hij hem maar krijgen kon,"verborg nog pen pijp vol tabak met tooverachtige .handigheid in de palm van zijn hand en wierp den. zak,' waarin niet meer dan voor jeen faalvfe' pijp was overgebleven, paar den -ei genaar de IJslanders en omgekeerd. Beide staten verleenen elkander volle vrijheid op het gebied van scheepvaart en visscherij. Dene marken neemt het bestuur der buitenland sche zaken van IJsland waar en oefent visscherij-toezicht in de IJslandsche wa teren onder Deensche vlag uit. Het munt stelsel van beide landen blijft onveranderd voor den duur van de Skandinavische muntunie. Hetr hoogste gerechtshof in Denemarken oefent het hoogste rechtsgezag in IJsland uit, totdat IJsland besluit tot de oprichting van een eigen opperste ge rechtshof. Andere aangelegenheden, betref fende verkeer, handel, douane, scheepvaart, post, telegraaf, draadlooze telegrafie, recht spraak, maten en gewichten en de finan cieel© aangelegenheden worden door de autoriteiten der beide landen geregeld. Sub- sidiën van Denemarken aan de IJsland sche staatskas, evenals het voorrecht 'der IJslandsche studenten voor de studie aan de universiteit te Kópenhagen worden op geheven. De Deensche staatskas stelt twee mdlioen kronen ter beschikking voor de bevordering van de wederzijdsche intellec tueels betrekkingen. Het verdrag .loopt tot 1940 en kan dan op verlangen van den Deenschen rijksdag of van het IJslandsche althing herzien worden. Denemarken zal aan de vreemde staten mededeelen, dat het IJsland als souvereinen staat erkent en dat IJsland zich permanent onzijdig, verklaart en geen oorlogsvlag voert. Het verdrag zal in werking treden op 1 De cember 1918. Uit Amerika. Het Amerikaansche leger in Europa. Een Duitsch bericht meldt, dat de Ame rikaansche troepen, die den laatsten tijd in Frankrijk aankomen, voor 40 tot 50pCb uit negers bestaan. Een gedeelte staat zelfs onder leiding van neger-officieren. Via Zwitserland vernemen Duitsche bla den, dat behalve die negertroepen ook een afdeeling roode Indianen van den siam der Apachen bij het Amerikaansche leger is ingedeeld. Deze zouden als verkennings- troepen dienst doen. Als het waar is wat Aimard ons in zijn Indianenverhalen ver telt heeft over deze bewoners van de bergen van Arizona, dan kunnen zij den Geallieer den nog „belangrijke diensten bewijzen. Wat deze menschen en zoovele andere ge ïmporteerde strijdkrachten voor indruk van dg Westersche beschaving zullen krijgen zal echter voor ons, Westerlingen, niet erg vleiend zijn. In den Arnerikaanscheri Senaat is van regeeringswege medegedeeld, dat in 't ge heel reeds 1.250.000 soldaten in Frank rijk aan wal zijn gezet. Alleen in denmand Juli wordt verwacht, dat 300.000 man zullen worden overgebracht. Niet alleen in Frankrijk strijden Ameri kanen, maar ook zijn thans Amerikaansche troepen naar Ialtië gezonden. Uit Frankrijk. Oproeping lichting 1920. De regeering heeft bij de Fransche Ka mer een wetsontweip ingediend tot oproe ping van de lichting 1920. Aan het telegram waarin ons deze mededeeling wordt ge daan, wordt toegevoegd: In Duitschland is die lichting al onder de wapenen geroe pen. 1 Het proces Malvy. Het proces Malvy jaagt heel wat stof op. Telkens worden er weer nieuwe ongerech tigheden opgerakeld om Malvy maar in zoo'n ongunstig mogelijk daglicht te stellen. Onder de getuigen, die Vrijdag gehoord zijn was o.a. ook een dame, die opgaf Le brun te heeten en die een zeer sensationeel getuigenis heeft afgelegd. Zij was gedurende den oorlog 13 maal in Duitschland geweest om inlichtingen voor het Fransche hoofd kwartier in te winnen en op een dier reizen terug. „Je kameraad is uitgeknepen, hé?" Neville knikte terwijl hij zijn pijp opstak „Het 'verveelde hem jquydelijic, hè? Nu, het verbaast mij niet. Waarom ter wereld de rest van de jongens ,de tenten niet op rollen en er van door gaan, begrijp ik niet. Ik voor mij geloof, dat Veiloren Hoop schoon afgespeeld is. Waarom ga ,je ook niet weg, Jonge Raas?" Neville Lynne stond tegen den rand van den kuil geleund en keek mot afweV zigen blik de -vlakte over. „Dat weet ik piet," antwoordde -hij ein delijk. „Ik denk, dat ik gauw 'gaan zal." „Dat zeggen zo .meest allemaal," merkte de dokter pp, terwijl hij gp zijn hurken ging zitten en den rook van zijn als aal moes' gekregen tabak met echte en sla perige voldoening uitblies. „,Mij dunkt dat er niet velen van ons zullen overblijven om heen te gaan als we niet wat haasö maken. Er wachten er weer twee op den begrafenisondernemer, sedert van morgen door een zonnesteek getroffen c-n drie anderen zullen het ook niet lang meer maken. We moesten maar wachten on ze allemaal samen laten begraven; dat spaart wat tijd ,uit ofschoon tijd in dit kamp hier ,oj> 't oogenblik geen geld schijnt te wezen." De dokter was geen Amerikaan nie mand wist precies .welk land op de eer kon aanspraak maken zijn geboorteplaats te wezen maar hij was in de Califor- nisehe goudvelden geweest mi had den toon overgenomen van die streek, zoowol als van oen half- dosrjn andere. - „Ziekte is altijd het .gevolg van andere had een Duitsch officier haar gezegd dat Duitschland een persoon uit de Fransche regeering had omgiekocht. De naam wilde hij -echter niet noemen, omdat die persoon een hoogc positie bekleedde. Het begint er, nog afgezien van deze ver klaring, voor Malvy niet best uit te zien. Rnslanü. De interventie. Wij maakten melding van de voorgeschie denis van de interventie van Japan in Rus land, waarbij ook onze koloniën ter sprake kwamen. Officieel wordt nu van Engelsehe zijde gemeld: „Wat betreft de van uit Berlijn verder verspreide verklaring over een zoogenaam de overeenkomst tusschen Japan en de Entente, waarbij Japan als compensatie voor zijn meedoen aan den oorlog Nederlandsche koloniën zou krijgen, verneemt Reuter dat er niet de minste grond bestaat voor de bewering, dat de entente ooit aan Japan zulk een compensatie voorgesteld had voor zijn meedoen aan den oorlog. De bewering is zoo belachelijk, dat ze nauwelijks weer legging behoeft." Aan de AI o e rmankus L De Entente-troepen aan de Moerman-kust zijn, volgens berichten via Noorwegen, voor nemens hun operatiebasis in Archangel te vestigen, waarheen eenige oorlogsschepen, en troepenafdeelingen vertrekken zullen. De Russische vrijwilligers, wier aantal tot 3500 man gestegen is, nemen de bewrking van de Entente-troepen over. Een telegram uit Stockholm meldt het vertrek van de gezanten der Entente naar Archangel. Uit Wladiwostok wordt gemeld„De krijgs verrichtingen der geallieerde legers blijven met succes ten N. van Nikolsk-Oessoerisk aan den gang. De vijandelijke strijdkrachten, ongeveer, 9000 Oostenrijkers en Duitschers, 1000 man van de roode garde, 1000 aibei- ders en boeren sterk, zijn uiteengejaagd na gevechten, die twee uur duurden. Spaskn- Efgeniniefka is genomen. De verliezen der geallieerden hadden niets om het lijf, die der vijianden zijn aan zienlijk. De geallieerden hebben 2000 Duit sche, Hongaarsche en Turksche gevangenen gemaakt, o.w. 26 Oostenrijkschu en Duit sche officieren. Ze blijven de tegenpartij nazetten," Trotzky heeft het volgende bevel uitge vaardigd: „In verhand met de landing der Fransche en Engelsehe afdeelingcn aan de Moermankust en met de openlijke deelne ming van Fransche officieren aan den con tra-revolutionairen opstand der Tsjeclio-Slo vakken beveel ik ten strengste aan alle in stellingen, militaire autoriteiten zoowel alle militairen dienst boenden in het algemeen op geen enkele manier de Fransche en Engelsehe zee- en landofficieren bij te staan, verder te verhinderen, dat ze van stad naar stad gaan en eindelijk hun daden zorgvuldig na te gaan als daden van personen, welke naar de feiten uitwijzen, in staat zijn, tegen het gebied der Russische republiek en tegen het hoogste recht van het Russische volk iets in het schild te voeren. Dit bevel wordt telegrafisch bekend gemaakt en blijft in werking totdat zijn oorzaken hebben opge houden te bestaan, waarover nadere mee- deelingen .zullen worden verstrekt. De spoorwegstaking. Werd Zaterdag van Duitsche zijde ge meld, dat de spoorwegstaking bezig was te verloopon, uit Londen wordt thans jvu.rt het tegenovergestelde gepield. Volgens oen tegenspoeden," zei Neville. „Jij heb niet weel' van iziektc te iijdejn, Jonge jBnas 1" merkte de dokter pp, terwijl hij liet pchrale, maai' welgevormde figuur goedkeurend aanzag. „Neen, ik ben goed gezond," stemde Neville toe. „Ik ,val den bakker meer lastig dan uw vak, iDok." - „Je bent een isoort geheelonthouder, niet waar? ik zie je niet vaak in den vergif- winkel." Neville glimlachte met afwezigen blik. „Neen, geheelonthouder ben -Ik niet," zei hij. De dokter ro-okte stilzwijgend voort, pen minuut lang, toen eoi hij zonder zich to verroereni „Komaan, ik moet $ieen. En je ben dus van plan hier te blijven?" Voorloopig ja," zei Neville. „Het dient nergens toe. Er is toch nielst op den bodem -van dien kuil, Jonge Raas," zei hij met hoofdbeweging naar het gat in den grond. „Ik denk het ook niet," stemde Neville toe, naar beneden kijkende in het gat. „Ik' zal het pog volhouden, laat ik zeggen een paar dagen, en dan De dokter knikte. '„Nu, goed succes," en hij hief een denk beeldig glas op. „Ik moet weg." Hij stond half op, maar viel weer terug. „Wat is dat nu? Verduiveld. Als ik niet schoon ver geten ben waar ik voor gekomen ben,'' en hij sloeg zachtjes op zijn been, waar door een stofwolkje opsteeg. „Je hebt niet een droppeltje brandewijn echte brande wijn, cognac, begrijp je; niet van die van den ouden JVlac zeg jonge baas?" daar ontvangen bericht uit Petersburg zou de staking zich juist uitbreiden. Een der oorzaken van de staking zou zijn, dat de Duitschers de levensmiddelen, voor het spoorwegpersoneel bestemd, ui beslag hebben genomen. De binnenlandse he .strijd. De sirijd tusschen Bolsjewiki en contra revolutionairen duurt voort. Jar.oslof, dat door de laatsten was bezet, schijnt weer door de sovjet-tiogpen hernomen te. zijn, waarbij 1500 gevangenen gemaakt zijn. 98 dezer gevangenen, waaronder 2 gene raals, zijn door de Bolsjevpki gpfusileeid. Van de stad moet niet veel meer over zijn dan puinhoopen. In een. ander gebied van den burger oorlog sqhijnen de Sovjet-troepen eveneens succes te hebben. Er wordt gemeld, dat een 300 tal contra-revolutionairen near de Bolsjewiki zijn overgeloopen. Uit Oostenrijk-Hongarije. Do begrooting aangenomen. De meeste bladen in Weenen begroeten met voldoening het succes, dat minister president Bussarek gehad heeft in' het Huis van Afgevaardigden, met de aanne ming van de begrooting en het oorlogs- ciediet. De positie van Hussarek en zrjn kabi net blijft echter zwak. De begrooting .is aangenomen met 215 tegen 196 stemmen (en niet 215 tegen 296, zooals gemeld is). Voorloopig zijn dus de financiën weer voor een half jaar geregeld. Diversen. De geruchten over von Hindenburg. Volgens een officieel bericht uit het hoofdkwartier zijn de geruchten over een ■ongunstigen gezondheidstoestand van von Hindenburg geheel ongegrond. Het gaat von Hindenburg uitstekend. Vier (aar oorlog! Gisteren was het vier jaar, geleden, dat do groote Europeesche oorlog begon met de oorlogsverklaring van Oostenrijk-Honga- rijo aan Servië. De vernieling van de „Benedetto Brin". Zoo men zich herinneren zal, fs 27 September 1915 het Italiaansche slagschip „Benedetto Brin" in de lucht gevlogen ten gevolge van een bomaanslag. Dezer dagen hebben 4 personen, be schuldigd van dezen aanslag, terechtge staan. Tegen 3 is de doodstraf geëiseht en voor één vrijspraak gevraagd wegens gebrek aan bewijs. Engelsehe oorlogsschepen vergaan. De gewapende huipkruiser „Marmora"ïs den 23sten Juli door een Duitsche duik boot getorpedeerd en tot zinken gebracht. Van do bemanning worden 10 personen vonnist. Een Britsche torpedojager is aan den grond geloopen en den 24slen Juli go- zonken 13 man van de équipage wor den vermist. B SNENLAND. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal op 31 dezer, die van den minister van oorlog op 1 Aug. a.s. en die van den minister van financiën op 2 Augustus a.s. niet plaats hebben. He Kabinetsformatie. Naar wij vernemen heeft prof. Nolens van den aanvang af zich voorgenomen, niet zelf als Premier van het nieuwe Kabinet zitting te nemen, en aangezien hij ook geen herhaling wenscht van hetgeen in 1905 met het Kabinet-de Meester is geschied, omvatte zijn werkzaamheid niet alleen de Neville aarzelde en zag hem aan. „O, het is niet voor mij, dat moet je niet denken," gei de dokter, zoo vlug als de hitte en zijn geleiachtige toestand hefn veroorloofden. „Voor mij is dat vergif van Mac goed genoeg. Ik wou het hebben voor den vreemdeling." i „Dan wat?" vroeg Neville. „Wat? Heb je het niet gehoord?" ant woordde de dokter, zich uitrekkende. „Ik ben da laatste drie dagen niet ifi< hot kamp geweest" „Neen; je bent niet heel gezellig van aard Welnu, vannacht of gisteravond kwam de Vechtersbaas de heer, die zoo genoemd werd, was een van de Iuio vagebonden van hel kamp, die altijd klaar was voor een gevecht of een borrel, maar een bepaalden afkeer toonde van alles wat werk was do Vechtersbaas kwam naar mijn goudmijnen toe en zei dat er ïemanJt was die mij noodig had, hard noodig. Ik dacht eerst dat de Vechtersbaas weer een borrel op ,had en dat hij wat wauwélde, maar hij deed er een eed op dat hij dirtn heelen dag niet meer dan eesn pint whisky gehad had en ik ging met hem weg. Rn het was de waarachtige vraat heid, want daar lag een onbekend man en hij was er slecht aan too, het zou niet lang meer met hem duren. Vechtersbaas zei, dat hij hem met het meisje gevonden had „Wolk meisje?" vroeg Neville. Wordt vervolgd.) jjeia courant rerachfjnt dageiyks, met nit- jcndering Tan 2on- en Feestdagen. Prijs per kwartaal, met inbegrip ran 5 eta, incassokoster.: f 180; franco per post f 1.76. Prijs por week: 10 ccnta. Aftonderlijke nummers 8 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentie» voor het eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf uur aan bet Bureau beroigd zijn. Een bepaalds plaats van adverteutien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDA ür JRQ4 A Prijs in Advertenti*jvan 13 regels nU l«IOf f 1,30: iedere regel meer 25 cents. EecUmes EO eeifti per regel. AdvertentiSn SP Eotlamea in bet Z&terdegavo&dnhnuuer met 10 verbooging. Incassokosten f cents; postkwitanties 10 cents. Tarieven van advextentiïn bij abonnement zpn aan het Bureau verkrijgbaar. D&geljjks worden Kleine Adyertentidn op genomen a 40 cents per advertentie van hoogstens 80 woorden; ieder woord meer 2Yj cent, bjj vooruitbetaling aan het Buraau te voldoen. SkjamL-sdJpindGffsïiffvWS/:

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1