De oorlog. Maandag 5 Augustus 1118. 7PU Jaargang, GEKOCHT, tntercomm. Telefoon No. 103. Ho. f5820 BURSAS!: LAR8Ë HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af. en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Ter algemeens kennis wordt gcjbracht, dat de door den Raad in zijn© vergadering van den lOen Mei j.l. vastgestelde; veror,le ning tot heffing van rechten ter zake van de vischmarkt, dan 10en. Juli 1918 Ko ninklijk is goedgekeurd en op den 3ejn Au gustus 1918 is afgekondigd. Beis-abonnementen. De Administratie van de „Schiedamsdie Courant" is gaarne bereid can tegen ver goeding van porto's aan haar abonné's, die voor korten of langen, tijd op reis gaan de courant aan hun tijdelijk adres te zenden Ook abonnementen voor den tijd van een heele of halve, maand worden gedurende het reisseizoen gesloten. Dp Administratie. BfJIïMLAm Tan het Westelijke front. Na den forschen stoot die den Geallieerden de linie Soissons, Fère-en-TardemVille- en-Tardeaaods in handen deed vallen, is een tweede gevolgd, die nog m,eer effect heeft gehad. De Duitschers zijn teruggetrokken uit na- genoeg het geheele gebied, tusschen Marne en Vesle over een front vaar 50 K.M. Op sommige punten zijn de Duitschers meer dan 10 K.M. achteruit geweken en in dit dichtbevolkte gebied hebben zij ongeveer 50 dorpen moeten verlaten. De nieuwe linie loopt nu van Soissons langs de Aisne en langs de Vesle tot Fismes. welke plaats gedeeltelijk in handen der Amerikanen is. Verder Jangs de Aidre tot Courviile om dan weer de Vesle te nade ren bij Braascourt en op zeer korten afstand dit riviertje volgend tot Champigny, "dat slechts een paar K.M. ten W. van Reims ligt Dpor deze formatie van het nieuwe front is de zaks telling der Duitschers nage nojeg geheel verdwenen en het front bijna een rechte lijn geworden tusschen Soissons en Reims, waardoor de insluiting van Reims aan den Westkant ook is opgeheven. Fransche cavalerie is zelfs door gedron gen tot aan de Vesle tusschen Chainpdgny en Jonchery, maar over de Vesle zijn nog geen Entente-troepen getrokken. Van de wijze waarop de Duitschers teruggetrokken, zijn zal voor een groot deel afhangen, of zij aan de Vesle zullen halt houden en daar den stormloop der Geallieerden zullen op vangen, of dat zij nog verder terug moeten. Over de omstandigheden, waaronder de ont ruiming van dit belangrijk terrein plaats haid, bereikten ons nog geen berichten. Het Duitsche communiqué zegt 'niets anders dan: „Geen strijd". Daaruit zou men kun nen afleiden, dat de terugtocht geschied is zonder dat er gevochten is, maar dat is niet erg waarschijnlijk. Gezien echter de wijze waarop de vorige ontruimingen heb ben plaats gehad zouden wij geneigd zijjri te veronderstellen dat ook thans de Duitschers min of meer vrijwillig, althans goed voor bereid, zijn terug geweken ofschoon het laatste gedeelte wel zeer haastig is gegaan. Het Amerikaansche bericht zegt, dat de vijand in verwarring tot achter de Vesle- linie ïs teruggedreven, terwijl het laatste Naar het Engelsch Van CHARLES GARVICE. 8) De menigte wisselde blikken, van verba zing met elkander en wachtte ademloos den verderen loop van zaken af. „Heeft hij het geld in zijn bezit? En waar haalt hij het vandaan?" „Honderd vijftig," zei "Neville. „Hij heeft'-het geld, anders zou hij niet bieden. Hij is ..eerlijk genoeg, die jonge Baas; maar waar haalt hij het vandaAn?" „Tweehonderd," kwam van Lavaxick's lippen. Bliksemsnel daarop voegde Neville erbij „Tweehonderd vijftig," Lavarick sloeg de oogen qp en zag Ne ville aan met siimmen argwaan. „Is het een spelletje?" .zei hij. „Houdt de jonge Baas mij voor d© aardigheid aan het lijntje Er volgde een gemompel van misnoegen. „Ik zou den heer, die lust heeft zulk een spelletje te spelen, aanraden er mee uit te scheiden," merkte Locket norsch op. „Het is ernst en geen grap. Het is een gewichtige bezigheid, die we onder, handen hebben, jongens." Een kreet van toestonuninjg volgde., „0; ik meen het," zei Lavarick. „Ik bezit wat ik bied; ik bluf heelemaal niet ik denk niet aan kaartspelen. Wat hem betreft Fransche communiqué meldt dat de toe stand onveranderd is. Bizonderheden meldt dus nog geen der partijen. Een Entente-bericht zegt, dat de Duit schers de dorpen en korenvelden achter de Vesle verbrandt, evenals zij dat gedaan hebben met die tusschen Marne en Vesle. Daaruit leidt men aï, dat de Duitschers van plan zijn nog vender terug ie trekken. Ook op het front van pnns Rupprechl heeft eerx belangrijke gebeurtenis plaats gehad. Ook daar zijn de Duitschers terug getrokken over de Ancre, aan weerskanten van Albert Het Duitsche legerhericht zegt, dat dit zonder drang van den vijand geschied is. Hel Engelsche communiqué meldt echter: „Onze patrouilles bereikten den Ancre tus schen Demancourt en Hamel en zijn op deze linie in contact met den vijand".. Daaruit blijkt wel niet, dat er een for- meele slag is geleverd, maar toch, dat de terugtocht niet geheel onopgemerkt heeft plaats gehad. De reden waarom prins Rup- precht ook terugtrekt wordt met officieel gezegd. Een Parijs officieus bericht zegt: „De Duitsche generale staf schijnt tot den terugtocht besloten te hebben, ten einde zijn effectief te sparen, wegens de zware va* liezen, welke hij in den front- zak leed, die een voortreffelijke offensieve positie opleverde, maar uiterst gevaarlijk werd in geval van een langdurig defensief Dezelfde reden verklaart den terugtocht bij Albert voor de Engelschen, waar de lotft- sten een ver uitzicht hadden over de lager gelegen vijandelijke stellingen. Zoo geven dus de Duitschers in twee streken de voordeelen prijs, welke zij bij vroegere aanvallen zoo duur- betaald had den, en gaan zij vastbesloten tot het de fensief over, waarschijnlijk in afwachting van de recruten van de lichting 1920, waartegen de versche fcroepenconlmgentea der Geallieerden ruimsriioots znllan opwe gen. De vraag is maai-, o£ het Fransche op pexcoinmando hen rustig zich zal laten ïnstalleeren ia de door hen gekozen stel lingen. Daartoe schijnt het al zeer wei nig geneigd." Of men echter recht heeft, zooals de Fran sche bladen doen, om te spreken van een volkomen nederlaag is nog de vraag. De terugtocht gaat uiterst ordelijk en het aantal gevangenen en buit is voor de Geal lieerden niet groot. Het Amerikaansche le- gerbericht zegt, dat sedert 18 Juli, het begin van het tegenoffensief 8400 gevange nen gemaakt en 133 kanonnen veroverd werden. De Duitschers maakten bij hun ver schillende groote offensieven in dit jaar belangrijk grooter aantallen buit. Het avon tuur van den Kroonprins", zooals men in Frankrijk het laatste offensief noemt, blijkt, dat kan niet ontkend word en, een gevaarlijk avontuur te zijn geweest, dat op een volkomen échec is uitgeloopen. Dat verklaarde ook generaal Ludendorff aan eenige oorlogscorrespondenten, die hij in het hoofdkwartier Le woord heeft ge staan. Hij zeide o. a. „Ditmaal is ons strategisch aanvalsplan niet gelukt. Het is tot een takliseh succes beperkt gebleven. De vijand is den 15en Juli voor ons uitgeweken en daarop braken, wij reeds den volgenden avond de operaties af. Het is altijd ons streven een onderneming te staken, zoodra de inzet de offers niet loont. Ik houd het voor een mijner voor naamste dichten het bloed en de kracht onzer soldaten te sparen." Over Foch zeide Ludendorff o. a.„Zijn plan was ongetwijfeld door een doorbraak m onze flank onzen geheelen frontboog ten zuiden van de Aisne af te snijden, maar hij de beproefde leiding van het 7e en 8e leger was dat geheel uitgesloten. Wij rekenen er op dat de vijand den 18en Juli zou aanvallen. Wij waren daar op voorbereid. De vijand leed zeer groote Neville verwaardigde zich niet te be weren dat hij geld had. „Is het bod. tegen mij?" vroeg .hij, ter wijl hij tot den verkooper opzag. „Zooniet, dan maak ik aanspraak „Driehonderd," viel Lavarick hem in de rede. „Vier," luidde het scherpe antwoord van Neville. De menigte haalde diep adem. „We zullen dat gekkenhuis in ieder ge val noodig hebben," merkte de grappen maker droogjes op; maar niemand lachte om de grap. „Vijf!" snauwde Lavarick hean toe. Neville bood dadelijk: „Zes." Do menigte verdrong zich om de twee mannen. De opgewondenheid werd koorts achtig. 1 Lavarick met bleek, verwrongen gezicht, wachtte een oogenblik, toen zei hij: „Ze en." 1 Een gebrul van stemmen; toen het weg stierf klonk Neville's stem: „Acht"' Hij zag eveneeins bleek. Iliji had zijn goud klomp gewogen. Duizend pond was hij niet waard negenhonderd zestig misschien, de provisie van den agent er af gerekend. Het was mogelijk dat Lavarick meer "bezat liij was een man die wat in het schild voerde en zou tegen hem blijven opbieden. Hij zag de oogen van het jonge meisje op "hem gevestigd, alsof ze niet in staat was ze van hem af te wenden en ze schenen in zijn hart te branden en' vuur inplaats van bloed door zijn aderen te doen stroo men, Hij zou haar (redden, al moest het hern ieder ons, ieder wichtje (van zijn kostbaren klomp kosten. Daar stond Lavarick, met verliezen, waardoor zjjn Amerikaansche en Afrikaansche hulptroepen zwaar zijn ge teisterd. Den 19en Juli 's middags waren wij den toestand al geheel meester en zullén dat blijven. Het prijsgegeven terrein heb ben wij geheel volgens het plan ontruimd. „Terreinwinst" en „Marne" zijn slechts leuzen zonder beteekenis voor den uitslag van den oorlog. Wij zijn ais altijd vol ver trouwen." „Operceren," zeide Ludendorff, „staat gelijk niet bewegen. Derr aanwas in getal bij de Geallieerden door de komst der Amerikaansche en Afrikaansche troepen on •dersehatten wij niet. Des te meer gewicht leggen do verliezen in de schaal, die zij door hun vergeefsche offers lijden. De krijgs verrichtingen kunnen reeds met het oog op de troepen niet aan één stuk door gaan." Generaal veldmaarschalk Hindenburg nam daarop hef woord. Hij prees de roemrijke verrichtingen van de troepen en tefidaarde dan: „Aan de Amerikanen gewenden onze troepen even gauw als aan de zwarte Fran- sclien. 'Zij moesten veel mannen voor onze sfel lingen laten üggen. Wij zijn echter zuinig met onze soldaten omgegaan en deze om standigheid, alsmede de moeilijKheden van den aanvoer hebben over onze maati-eae- len beslist. Wij hebben de gevechten naar een gunstiger terrein verplaatst om Jen troepen den strijd en de omstandigheden door boteren aanvoer te vergemakkelij ken. Wij allen wensclien vrede, maar het moet een eervolle vrede zijn en dat zal hij ook zijn. De Duitsche infanterie heeft zich gewel dig geweerd. Ze heeft het volle gewicht van den aanvat op de schouders gehad en voelt zich nog steeds in alle opzichten de vijandelijke de baas. Ook de arfillerie heeft, ten deele in de voorste linié, mét het meeste succes tegen de drommen tanks der Geallieerden gevochten. Yan de andere f ronten. Aan het I tali aan sohe fr.on.t hebben de Geallieerden eenige kleine overvallen ge daan, die succes hadden. Zoo hebben dei Italianen ten Z. van Nago. den heuvel Dosso Alto stormenderhand aan de Oosten rijkers ontrukt, waarbij eenige gevangejneji werden gemaakt .Ten O. van Asiago zijn de Franschen in de vijandelijke linie; door gedrongen maar daar moesten ze weep terug. Ten W. van Asiago hebben de En gelschen het den Oostenrijkers lastig j maakt, maar hun aanvallen bleven na genoeg zonder resultaat. Vcor het overige waren er verkenningsgevef htep., o. a. in de streek van Cusa Tasson en ia de Conca di Alano. In Albanië hebben de Italianen de Oostenrijkers, die over de Sejnini waren getrokken bij JagoJine in de flank aangek- vallen. Op de linie FiortBerat houden de Geallieerden nu stand, terwijl zij in het Boven-Devoli dal verder teruggedrongen worden. In Palestina betoonden de Engel schen zich op verscheidene punten be- drijviger. Vooral het kanon was hier aan het woord, terwijl ook de luchtactie le vendig was. Voor het overige hadden pa trouille-gevechten plaats. Uit Rusland. De interventie. De „Prawda", meldt, dat de Engelschen van huu kruisers af Archangel beschieten, liet blad bevat de -volgende proclamatie „De kanonnen van het Engelsche kapi taal beschieten het Archangel der Sovjets. Zij zullen ook de arbeiderswijken van Mos kou in elkaar schieten, wanneer wij niet zijn wringende handen in zijn zijden, eerste Neville, daarna het kind aanziende. „Acht honderd vijftig," kwam langzaam van zijn lippen. De menigte wachtte. De verkooper stond met opgeheven hand. „Geboden achthonderd vijftig 1" zei hij barsch. „Wie biedt er meer!" „Negenhonderd!" zei Neville. Een kreet steeg op. Locket beval stilfco. Onmiddellijk volgde er diepe stilte en aller oogen jvaren op Lavarick gevestigd. Hij werd eerst rood, toen (wit; hij opende den mond alsof hij spreken wilde, toen, met een onheilspellenden glimlach, wendde hij zich om. „Geluk er mee!" riep Locket. Do tent schudde van het gebrul dat volg de' met oorverdoovend geraas en nam nog toe toen Neville fern.st.ig zijn jas losknoopte en den goudklomp op tafel wierp. De man nen drongen vooruit met een hernieuwd ge schreeuw, ditmaal van verrukte verbazing bij dit dramatisch einde. „Bravo! Jonge Baas! Bravo!" schreeuw den zij en een dozijn vuile handen werden naar hem toe gestoken. „Vertel eens, Jonge Baas, is hot je heele fortuin of zit er meer achter? Waar haal je hem vandaan? Hoeveel weegt hij?" Deze en een massa dergelijke vragen werden hem toegeschreeuwd. Neville hield zijn hand op, om stilte te verzoeken. „Er is niet meer; het is mijn heele schat," izei hij even kalm als gewoonlijk. ,ïïij is ongeveer duizend pond waard," Hij egde !één hand-op den goudklomp en wenk te -met de andere den agent van de bank. Ik [geef hem u in handen, mijnheer Smith," de Tsjecho-Slovaksche afdeelingen van den Engelschen staf vernietigen." De Japansche regeering heeft een ver klaring in 't licht gegeven, waarin het om. heet De Japansche regeering, geleid door ge voelens van oprechte vriendschap jegens het Russische volk, heeft steeds de leven digste hoop gekoesterd in het spoedige her stel van de orde in Rusland, alsmede de gezonde en onbelemmerde ontwikkeling van het nationale leven. Thans is er overvloe dig bewijs, dat de middelrijken van Europa, munt slaande uit den ontwrichten enweer- loozen toestand, waarin Rusland op het oogenblik verkeert, huu greep op dat land stevigen en voortdurend hun bedrijvigheid in zake Rusland's bezittingen in het verre oosten uitbreiden. Ze hebben den doortocht der Tsjecho Slovaksche troepen door Si berië telkens belemmerd. Met liet oog op het gevaar, waaraan de Tsjecho-Slovaksche troepen op het oogen blik in Siberië zijn blootgesteld negens de aanwezigheid van Duitschers en Oosten rijkers, hebben de Geallieerden natuurlijk de onmogelijkheid beseft om onverschillig te blijven toekijken. Een bepaald deel hun ner troepen heeft al reder gekregen naar Wladiwostok te gaan. De regeering dei Yereenigde Staten beseffen eveneens het gevaar-en is tot hulp bereid. De Japansche regeering verklaart ver der van alle bemoeienis met de binnen- landsehe politiek van Rusland zich te zul len onthouden, en dat, als de aangeduide doe len verwezenlijkt zijn, ze op staanden voet alle Japansche troepen van de Russische gebieden zal terugtrekken en dat ze Rus land's souvereiniteit op politiek en mili tair gebied ten volle ongere zal laten. De Tsjecpo-Slovakken winnen middeler wijl nu reeds voortdurend terrein. Ondertusschen zijn de viedesonderlian- delingen tusschen Rusland en Finland te Berlijn aangevangen. Of de Bolsjewiki ech ter de overeenkomsten, die met Finland gesloten zullen worden, zal kunnen na komen, lijkt twijfelachtig. De regeeringvan Lenin en Trotsky loopt, bedriegen de voor teekenen niet, ten einde. Er is zelfs al gemeld, dat Lenin van plan was af te treden. Uit Engeland De herdenkingsdag van de oorlogsverklaring. Ter gelegenheid van den Herdenkings dag, zijn gisteren in alle kerken in Enge land dankdiensten gehouden. In St. Mar garet's woonden alle parlementsleden den dienst bij, die door den aartsbisschop van Canterbury geleid werd. Haig heeft ter gelegenheid van den ver jaardag van den oorlog een legerorden uitgevaardigd, waarin hij o a. zegt, dat de krachtigste slagen tegen de Britten aan kwamen, maar de Bntscho linie bleef ongebroken. Vervolgens spreekt hij zijn voldoening uit over do daadwerken ito hulji der Amerikanen. J Uit Frankrijk. Verantw oordelijke loidc.r.s. Naai- oyer Bern bericht wordt, melden de Fransche bladen, dat de legèrcommissie uit de .Fransche Kamer het regeerings- ontwerp betreffende bestraffing van 'ver antwoordelijke leiders, die tegenover den vijand zware militaire fouten begaan heb ben,, aangenomen heafl. Als dit ontwerp tot wet wordt, zal iedere legeraanvoerder, die een tegenslag ondér- vindt, dus voor de vierschaar gedaagd kunnen worden. De z a a k-M a 1 v y. Mérillon, de procureur-generaal, heeft zijn requisitoir uitgesproken in het geding Malvy. De aanklacht van Lcon Daudet., dat Malvy een verrader is, handhaafde hij niet. Wel zeide hij, dat Malvy's bestuur te zwak was, te verdraagzaam, te laf en dat het een zeer slechten invloed gehad heeft op zei hij. „Betaal mijn bod en geef mij mor gen de test." De agent knikte. De menigte verzamelde zich rondom den goudklomp en hekeek liem. Neville wendde zich naar de groep vrouwen en stak jiet kind de hand toe. „Ga j© met mij mee?" vroeg hij. De groote oogen staarden hem een oogen blik aan met nietszeggenden blik en zonder eenig teeken van begrijpen. Er was iets in zijn deelnemende blauwe oogen dat het verstand scheen te doen ontwaken, dat door den langdurigen angst was verdoofd bijna gedood en zijl kwam naar hem toe. Hij vatie haar hand. Ze was koud als ijs en beefde als een blad in den greep van de zijne. Plotseling verloor het kind het bewustzijn. Neville nam haar stevig in zijn armen en liep vooruit naar de opening van de tent. Terwijl hij1 dit deed, sloop Lavarick van ter zijde de tent uit met de hand in zijn. borstzak. Neville wierp het kind vlug maar voorzichtig over zijn linker schouder, zoodat hij de rechterhand vrij had, en* bedaard trok hij zijn revolver. „Achteruit en blijf daar staan!" zei hij. Lavarick deed alsof hij zeer verbaasd was en haalde hot oveiblijfsel van een zak doek uit, alsof hij slechts van plan geweest was zijn neus te snuiten; maar hij ging achteruit en Neville liep hem voorbij en met het 'kind over den schouder en de revolver in de hand ging hij naar buiten. HOOFDSTUK III. De nachtlucht koelde Neville Lynne's op gewondenheid een weinig af en toen hij den geest van het land zoowel als achter, het lront. Volgens Mérillon is Malvy wel mede verantwoordelijk voor de militaire muite rijen en als medeplichtige behoort hij ge straft te worden. Daudet heeft, waarschijnlijk in verband met zijn échec in het prooes-Malvy, thans een oproep gedaan om propaganda te ma ken voor den Anti-Duitschen Bond. Uit Italië- Onderlinge verdeeldheid. Er is een scheuring ontstaan in de pa cifistische socialistische partij, omdat Tu- rati, haar parlementaire leider, weigert te voldoen aan de opdracht van het partij bestuur en den hoofdredacteur van de „Avanti"; om als lid van alle parlemen taire commissies te bedanken. Het partijcongres is tegen morgen, bijeen, geroepen oni over het geval te beraadsla gen. Tuiati's vaderlandslievende houding tij dens de laatste Kamerzitting is in de ,,A\ anti" scherp afgekeurd en het conflict is feitelijk ontstaan door de aanspraken van dat bi ad op de leiding der partij politiek m de kamer. i/iverson. Biddenvoordestrijders. Gisteren is in alle R -K. kerken van f rank- rijk een biddag gehouden en hebben an dere kerkelijke plechtigheden plaats gehad voor de Fransche gevallen soldaten. De Amerikanen hebben besloten, dat eiken dag 's middags om twaalf uur bij het luiden der klokken alle werk y_qor een minuut zaL worden gestaakt, tenem.de de menigte ui staat te stellen, een gebed te verrichten voor het land, voor de Ueal lieerden en voor hen, die sirjjdeu. De luchtactie- Uit Londen wordt gemeld: De Duitsche verliezen aan vliegtuigen bedragen in den afgeioopcn week lOU tegenover '29 Engelschen. Gedurende de laatste vier weken werden 324 vijandelijke vliegtuigen vermeid, terwijl in helzeltde tijdvak 116 Engelsche vliegtuigen worden vermist. Chef der Duitse'"'1 admiraliteit. De chef der Duitsche admiraliteit von Hoitzendorff heeft wagens gezondheidsrede nen als zoodanig ontslag aangevraagd; als zijn opvolger wordt genoemd, admiraal Scheer, opperbevelhebber van de Hooh- See vloot. P h i 1 i p p ij n s c h o s o 1 d a, t e a naar F r a u k r ij k. De regeenng der Phüippijnen heeft Wil son voorgesteld een divisie Phtlippijnsche soldaten naar Frankrijk te zenden. Mirbachs moordenaars naar Engeland ontsnapt. Do moordenaars van graaf Mirbach, den Duitschen gezant to Moskou, zijn volgens inlichtingen der Russische pers naar Enge land, ontsnapt. Onmiddellijk na den aanslag waren zij naar het Noorden en niet, zooals oorspronkelijk was aangenomen, naar de Oekraïne gevlucht. Zonder te St. Peters burg te toeven wisten zij naar de Moer- manskust te komen en gingen daar min boord van een Engelsch schip, waar zij zich tot het vertrek verborgen hidden. Een pendant van het Am.e.r.ik.a.a.n.- s che v rij beid sbeei.d i.n Frankrijk* Maurice Damour, afgevaardigde voor liet departement der Landes, stelt in c-jen ar tikel in. het „Journal" voor, aan de kust van den Oceaan in Frankrijk een pendant op te richten van het vrijheidsbeeld te New-York en wel in den vorm van een! verzinnebeelding van het Replik Aldus,- zoo schrijft Damour, zullen de twee groote, langs den ruw on, ongebaanden weg naar zijn hut liep zoo snel als hij kon, begon hij Lo hegrijpen wat hij gedaan had. Hij had zijn heele fortuin besteed, enkele ponden uitgezonderd, om het ionge meisje te koo- pen <lat over zijn schouder lag en hij! legde zich zelf de vraag voor, die menig mensch zich zeJf gedaan heeft wanneer hij op een verkooping een inkoop deed „Wat ter wereld moet ik er mee doen?" Negen honderd pondAlles wat hij be zat I Hij lachte grimmig; en toch als hij het nog ceils over moest doen, dan. deed hij liet weer. Tegenover dat lijkkleurig, kwaad aardige gezicht van Lavanck staande, met de wonderlijke grijze oogen van het kind brandende tot in zijn hart, had hij een gevoel gehad, dat hij do kleeren vain zijn lijf zou hebben gegeven om het kind aan Lavarick lo onthouden. Zij lag geheel ohbcwegielijk en bewuste loos tegen zijn borst en Neville vond het beter niets tot haar te zeggen. Hij voelde haar hart kloppen tegen het zijne en haar adem nog steeds verschrikt hijgende tegien zijn wang; eons toen een goudgraver langs hen strompelde, greep zij met de beide handen Neville zenuwachtig bij den hals vast. De bezielde idioot, die de opschrif ten schreef van een schrijfboek, zegt dat: „De waarlijk moedige menschon altijd menschlievend zijn" en de jonge Neville Lynne met de durf van een 7)u.lhoud, bezat het teedêre hart van een vrouw. (Wordt vervolgd.) ptit eotunni TsneiSat diigeltjks, metnlt- junderiDg tan Zoo- on Feestdagen, prijs per kwartaal, met inbegrip ran 5 ct». incassokostenf 1.80; franco por post f 1.75. prqs per week10 cents. Afzonderlijke nummer8 3 coats. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentien roor het eerstvolgend nam- jner moeten ródr twaalf aar aaa het Bureau bosorgd zijn. Een bepaalds plaats ran advertentie» wordt niot gewaarborgd. - Gfrrnm SCHIEDMSSCMi I „INT Prijs der AdrertentiïnTan 15 regels f 1,30; iedere regel meer 25 centa. Reclames 50 cents per regel, Adrertentien en Reclames in het Zaterdagavondnummer met 10 rerhooging. Incassokosten 5 cents; postkwitanlies 10 cents. Taneven van advertentien bij abonnement zijn aan het Bui eau verkrijgbaar. Dagelijks worden Kleine Advertentien op genomen a 40 ccnla per adrertentie van Hoogstens 30 w ooi den, ieder woord meer 2V» cent, by vooruitbetaiing^an het Bureau te voldoen- 5Z9/18

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1