De oorlog. 71th Jaargang. Zaterdag 10 Augustus 1918. GEKOCHT, Intercomm. Telefoon No. 103. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). EERSTE BLAD. Beis-abonnementen. De Administratie van de „Schiedamsche Courant" is gaarne bereid om tegen ver goeding van porto's aan haar abonné's, die voor korten of langen tijd op reis gaan, de courant aan hun tijdelijk adrtfe te zenden. Ook abonnementen voor den tijd van een heele of halve maand worden gedurende het reisseizoen gesloten. Dp Administratie. BUITENLAND. Tan het Westelijke tront. Nadat Foch aan de Mame zijn maar schalks tavenEeeft verdiend met het terug werpen van de Duitschers, toont hij nu deze onderscheiding waardig te zijn door een offensief te openen aan de Somme, dat tot nu toe met schitterende resultaten wordt bekroond. Onder leidingvan den Engelschen opperbevelhebber Haig zijnde vorderingen ten O. en Z.O. van Aïniens uitgebreid. De Entente-troepen staan nu ongeveer' in de lijn Morlancourt (tusschen An ere en Somme), Chipilly (aan de Som- me, ongeveer 25 K.M. ten O. van Amiens), Harbonnieres (aan de Luce), Arvillers (on geveer 12 K.M. Z.O. van Moreuil), Contoire (9 K.M. ten N. vin Montdidier). De tegen stand op dit gedeelte van bet aanvals front was langs de Somme het hevigst. Tusschen Somme en Avre, waar de Fran- schen strijden, maakten de aanvallers 'groote vorderingen, vooral in het c'èntrum waar bijv Arvillers bereikt werd, dat 14 K.M. ligt van het punt van uitgang. De buit.schijnt aanzienlijk te zijn. Getal len worden niet genoemd, alleen wordt beweerd, dat in 't geheel 14.000 gevan genen zijn gemaakt.. Aan de gevechten' neemt, nu de loop gravenoorlog verwisseld is met den b-ewe- gingskrijg, ook ruiterij ijverig deel. De Ca- nadeesche cavalerie schijnt den Geallieer den goede diensten te hebben bewezen.; Het wordt voor de Duitschers tusschen Somme en Avre een hachelijke positie. Door het opdringen in het centrum tus schen Harbonnieres en. Arvillers woidt het legerkorps van -generaal Hutier, dat tus schen de Avre en Oise staat, bedreigd met afgesneden te worden. De eenige mogelijk heid om hieraan te ontkomen, ziet de mi litaire medewerker van de „Matin" slechts in een b-aastig terugtrekken uit dezen boog in N:0. lichting over Nesle en Ham. .Maar daarbij zullen de Duitschers zeer belang rijke punten -moeten prijsgeven, zoo bijv. Montdidier, dat ten koste®van veel strijd in de week voor Pinksteren door hen werd bezet. De positie van de Duitschers schijnt bedenkelijk te worden, want ook in het N. mgken 2ij aanstalten om het veld te ruimen. Het Engelsche legerbericht deelt daarover mede: „In de laatste dagen ontruimde de vijand ide vooruitgeschoven stellingen in jbet dal van de Leie. 1 Onze linie werd over het geheel© front van de Lawe .tot do Bourre vooruitgebracht. Ten N.W. van Mervïile is d-e grootste diepte bereikt en wel 2000 M. Wij namen daar Locon, Le Comet-Malo, Quentin-le-Petit, Pap caut en Lesart." 1 Bovendien hebben de Engelschen -een onderneming gewaagd ten N. van den ,Kem- inelberg, welk steunpunt voor do'Duitschers van groote waarde is. 't Was slechts ,een plaatselijke aanval, zegt Londen, en toch l^on |de -linie over korten afstand ©en K.M. voorui (gebracht worden. Het zou niet on mogelijk' zijn, dat ook in de naaste toekomst 'daar groote veranderingen plaats grepen, want np, Foch een keer het initiatief heeft, zal hij het niet gaarne weer .uit handen gfeven en' trachten door- te zetten. Naar het Engelisch van j CHAitLES GARVICE, 13) „Stil, daar is 'hij, waarschuwde de andere; en de twee mannen trokken zich een wei nig terug toen Sir Jordan Lymjae pas seerde. Hij hep alleen, met de handen op den rug, het hoofd een weinig voorover. Hij leek iets op Neville. Hij was mager en smal ge bouwd, met een lang gtericht en puntige kin. Zijn mond hij was' kaalgeschoren was streng en hard, de lippen stijf ge sloten, alsof de bezitter steeds op zijn hoede wast Heel Wiainig menschen keladeh de kleur van zijn oogen, want Sir Jordan had de onaangename gewoonte ze half te laten bedekken door bijzonder dikke, witte oogleden Het was geen innemend gezicht, geenszinsl, en toch kop! niemand hem, aan zien zonder te erkennen' dat het het uiter lijk was van een knap eh verstandig man een man met leen groote hoeveelheid her senen en een sterken; wil, om daar gebruik van te maken. Een enkel woord moet hier bijgevoegd De strijd aan de Veste heeft jiu natuur lijk veel minder belangstelling. Daar schijnt men voorioopig in den huldigen toestand te berusten. !Het zou een buitengewone krachtsinspanning van <le Geallieerden vor deren, om tegelijk -op twee plaatsen zulke klapppri uit te doelen, als thans tusschen Sommie en Aise geschiedt Daartoe- is zelfs Hindenburg niet in staat geweest in zijn glorietijd. Toch wordt or aan de Veste nog wel govochten. De Amerikanen heb ben een succesje behaald. Ze hebben n.l. Fismetto bemachtigd en ,een 100-tal ge vangenen gemaakt, (maar auucis wordt in geen der communiqué's iets omtrent het gebeurde aan de Veslo iets gemeld. /Uier aandacht is gevestigd op het pas geopend offensief en daarover komen ook reeds de .beschouwingen -los. Zoo zegt h-.v. de oor logscorrespondent van (le „Times" over de beteekenis ,van (den nieuwen strijd: „Het is igeen formeel© Öoorbraaiklsjpo- ging ,van het type waarmee 'wij goed be kend zijn, (d°ch iets veel minder eerzuch tigs, iets jveel meer elementairs, doch wel licht iets dat veel nuttiger zal blijken. De hoofdbedoeling van -Foch nu hij een maal aan den vijand het initiatief heeft ontwrongen, is het te behouden. Vóór )e schitterende overwinning van generaal Foch .bedreigde de vijand drie gebieden die voor ons van het grootste belang warenhet nauw van Calais, Amiens en het breede gebied van dan -beneden loop der Homme, en Parijs zelf. De overwinning .van Chateau-Thierry heeft de punt afgebroken van het zwaard, dat gericht was paar het hart van Frank rijk'; maar do vijand was nog te gevaar lijk "dicht bij Amiens "dan dat er volkomen vrijheid van. manoeuvreeren zou bestaan, die voor de ontwikkeling der toekomstige plannen v,an Foch zoo noodzakelijk is. Dit gebrek "aan strategische bewegingsvrijheid, en niet het verlies van deze of van die plaats, is sinds de lente onze voornaamste moeilijkheid, geweest." Deze beschouwing wijkt wel eenigszins af van een uitlating van LIoyd George, die te Cardiff op het perron, nadat hij een pas ontvangen telegram aan de menigte had voorgelezen, zeide: „Wij hameren -er ons doorheen 1" Over deze uitlating zou heel wat te zeggen zijn, maar misschien dat Lloyd George liet als een wensch uit drukte, want zoo zeker zal hrj toch ook wel niet van zijn zaak zijn. In ieder geval was dit weer een schoone gelegenheid om zijn lamdgenooten warm te houden of te maken voor de „groote zaak" ca dan heeft hij zijn doei bereikt, want natuurlijk weid hij luide toegejuicht. Juist nu weer een geweldige slachting is aangericht, duiken er -weer v geruchten op over vredespogingen. Het Zweedsche blad „Svepskn. Morgcnbladet" zegt te weten, dat ook de .Zweedsche -regeering haar aandacht gevestigd houdt op een gelegenheid om den oorlogvoerenden de diensten van de on zijdige regeering-en als bemiddelaars aan te bieden. Er zijn, volgens „Morgenbladfet", in stilte nasporingen, gedaan om de lijnen te v,inden, langs welke een bemiddelings actie mogelijk zou zijn. Die tnasporingen duren nog voort. Het blad voegt hieraan toe: Het schijnt dus, dat er belangrijke stappen worden gedaan en dat er voorloop!ge besprekingen tusschen de neutrale -staten gaande zijn. Ook uit een anderen hoek komen geruch ten over vredespogingen, die echter meteen als mislukt worden aangekondigd. Volgens de „Köln. Volksztg." brengt n.l. de Turijnsche „Stampa" het bericht uit Rome, dat Sonnino eerstdaags aan de an dere ministers modedeeling zal doen over een beweerde Duitsche vredespoging bij Wilson. De Entente, zoo heet het verder, heeft dit voorstel afgewezen. Al is dit bericht op zichzelf ook weinig hoopvol, er blijkt toch uit, dat er achter de schermen gewerkt wordt. Eindelijk zal worden omtrent zijn handen'. Ze waren groot en mager, maar opvallend blank, zoo dat, wanneer hij ze sprekende, ophief, men er zioh door voelde aangetrokken en men keek naar de handen in plaats van naar het gezicht, hetgeen misschien in het voordcel was van den spreker» 1 Men zegt dat de stem van een meiisch.' als 't ware een aanduiding is van zijn karakter. Die van Jordan was zacht en langzaam, behalve wanneer hij hlêt woordl richtte tot een groot publiek en dan ze)fs was zijn stem nooit hard of heftig, maar altijd volmaakt goed onder bedwang. Se dert -den dood van zijn vader was Sir Jordan veel meer op den voorgrond ge,tre den, oiok in andere dan politieke zaken. Hij was bijzon-der liefdadig. Sir Jordan Lynne Baron M. P. (Member Parliament); kwam altijd in de eerste plaats voor op; alle liefdadigheidslijsteni. 'Hij was steeds bereid op te! treden1 ,voor ejen zendings- vereenaging en was ee|n: van. de eerbied waardigste en- godsdieïisögpte mannen van het Lagerhuis, eten trouw verdediger, van Kerk en Staat en een streing zedelijk man. Hij dronk en, rookte nooit. Zulk een: man is zeker van zicli te doen spreken en vooruit ite komen e)a Sir Jordan moest een zeer gelukkig menscK zijn, toen hij dien avond' de trap afdaalde!. Die toe- joichingeri® die gevolgd' waren op zijn) wei- het toch nog wel eens tot vrede komen. Laat ons hopen, dat het dan niet te laat 'is, en dat de overwinnaar niet meteen zijn eigen toekomst vernietigd heeft en die yan de toeschouwers hij dit geweldig we reld-drama. Van de andere fronten is aflteen van belang het bericht uit Weenen, dat de algemeene vuurstrijd aan het Italiaan- sche front in het vak der Zeven Ge meenten tot zeer groote kracht is gestegen. Het Engelsche bericht over het gevechts terrein daar ter plaatse meldt acht welge slaagde, gelijktijdig door Britten en Ita- 'lianen uitgevoerde aanvallen, tusschen Asia- go en Ganove. Uit Engeland Home-rule voor Ierland. Niettegenstaande de verhouding tusschen de Icrsche nationalisten en de regeering verbazend gespannen is en, er feitelijk een breuk tusschen hen bestaat, beeft de re geering thans aangekondigd, dat de pogin gen om een aannemelijke Home-rulewet te ontwerpen, zijn hervat. Gieen pastsen aan <1© vertcjgeit- woordigers der Engelsche arbeiderspartij. D-e Engelsche arbeiderspartij deelt mode, dat de regeering het niet wensehelijk oor deelt, passen te verteenen aan de verte genwoordigers der arbeiderscommissies om daar Zwitserland te vertrekken, ton einde daar te lande met Troelstra en andere so cialisten een samenkomst te hebben en wel op grond, dat Troelstra door vijandelijke landen gereisd heeft. Tegen dit besluit wordt van arbeiders zijde, geprotesteerd. D-e parlementaire commissie uit het v,ak- vereenigingscongres en het dagelijksch be stuur van de arbeiderspartij hebben geza menlijk hun misnoegen te kennen gegeven en „het aanstaande congres van. vakvereeni- gingen zal worden gevraagd dit protest te bekrachtigen. Of zulke scherpe maatregelen zullen genomen worden, als waarmee de Fransche socialisten hebben gedreigd bij een eventueele weigering van passen, is echter te betwijfelen. In het land vjna Lloyd George zal men 2ich eerder aan den wil van e,en oorlogspartij ondeijwerpen, dan in het land van de Groote Revolutie. Weer een rede van Lloyd George I DeEngelscne minister-president grijpt elke gelegenheid gretig aan, om „zijn goed? zaak" te bepleiten. Nu weer heeft hij in Zuid-Wales een rede gehouden waarin hij o.a. zeide, dat Duitschland zich reeds jaren voorbereid had op een oorlog en pok Oos tenrijk onder zijn invloed tot een piilitapre macht was geworden, waar mee rekening moest gehouden worden. Na over het nieuws uit Frankrijk gespro ken te hebben zeide hijv „Wij zullen misschien nuen dan pog donkere dagen doormaken, maar wij moeten den geest hooghouden. Het is de geest van een volk die de overwinning brengt". Deze overwinning zou geen hebzucht, ver nielzucht of wraakzucht met zich bren gen. Het doel wan recht en vrede op aarde te doen zegevieren. i Als hij meende, wat hij zei, dan. zou er geen ecomomisehen oorlog na den vrede te verwachten zijn, want dat is geen jrecht en hot zou de vrede op aarde juist in het grootste gevaar brengen. Waren het weer holle frases om zijn hoorders te blind doeken, of neemt IJoyd George wezenlijk een zwaai nu zijn plannen in Amerika op verzet zijn gestuit? Aan een noenmaal zeide Lloyd George ,dat zijn ideaal was den sterke te beletten den zwakke te vertrappen. Deze wereld was voor de zwakken zoo goed als voor de sterken. Waarom zou Gpd anders kleine naties hebben gemaakt?" In Engeland schijnt het mode te .worden om in dein zelfden trant te gaan spreken als de Duitsche keizer. Uit Rusland. Het schrikbewind. Reizigers uit St Petersburg viertellen van sprekende speech, klonken nog in zijl. ooren. Hij wist dat men over hem sprak, dat do menschen, toen hij hleejn en weer liep-, hp-m met belangstelling -en nieuws gierigheid aanzagen. En toch kwam er niemand naar hem to-e of stak ecin: arm door den zijne of klopte hem op den rug of r.oem-de hfern „ouwe jongen". „Een vreemd gezicht", zei eejU van "de beidp mannen die naar hem stonden te kijken. „Scherpzinnig 'eln verstandig en zolo meer, maar toch is em iets in dat' mij niet aanstaat De man kijkt ja toen Jordan lien met gebogen hoofd wee,r Voorbij liep,- „ja hij ziet em uit of hij zich! niet op zijn gemak Voelt; ialsof h'ij iets! onaangenaams op zijn Kart had." - Zeker. Misschien denkt hij aan diea ongelukkigen jongen bedelaar van oen -broer." - .„Wroeging?" zei de adder. „Ach kom.'* 'Op dat oogenblik sloeg de klok, de Big Ben, en Sir Jordan schrikte en hief hst hoofd op. „Wroeging? Neen, waarachtig Ktefc. Het lijkt mcer&—- ja op vrees," merkte de an der op. i „Dat is vreemd." Zij liepen Voort en Sir Jordan' keerde terug naar het Lagerhuis» Hij zat op zijn stoel met''over elkaar geslagen armen, go hogen hoofd, schijnbaar met aandacht te luisteren, tot het Huis opstond en de zitting het ongelooflijke schrikbewind dat in de sovjetrepubliek beerscht De Bolsjewiki ne men alle verdachte personen, vooral Men- sjewiki, gevangen. Oeritsky, die tot commissaris Van bin- ncnlandsche zaken is benoemd, heeft zeer strenge maatregelen ter handhaving van de orde te St. Petersburg aangekondigd. De Tsjeco-Slovakken worden aange merkt als de grootste vijanden van het Bolsjewiksche gezag. In een rede tot de gemobiliseerde arbeiders, verklaande Ltenin dat de strijd tegen de Tsjecho Slovakken beslissend zal zijn voor de toekomst van de Sovjetrepubliek. In het congres van de Noordelijke ge meenten heeft Trotzky gezegd„Als de Sov- yjetrepubliek 't tegen de Tsjecho- Slovakkén mocht afleggen, zou er een ander komen om front tegen hen te maken, t. w. Duitsch land, en dan zou Rusland vernietigd wor den." Dat moet natuurlijk de arbeiders aan sporen om toch' als één man-Ten strijde te trekken voor het huidige regeeringssysteem een bewind vol verschrikkingen. Dat het een waar schrikbewind is, wordt o. a. gemeld ,uit Stockholm, waar het Zweedsche stoomschip „Runeberg" is aan gekomen met 50 menschen van allerlei nationaliteit uit ,St. Petersburg. Deze vluch telingen hangen een .aUersoniberst 'tafreeil op over den toestand, in de Russische hoofd stad. Hongersnood en cholera maken dagelijks talrijke slachtoffers. .Alle wetten en beeld spraak zijn volslagerf buiten werking; van veiligheid voor leven of eigendom Hs peen sprake. Vooral officieren zijn het mikpunt der roode gardes. Henderden officieren worden in lichters de NeWa -afgebracht); op zea worden de bodems dei- lichters ge opend en de officieren verdrinken. Men ziet vaak 'door roode gardes oude, vergrijsde generaals meevoeren, naar open plaatsen, waar zij worden doodgeschoten. En al is het niet onwaarschijnlijk! dat deze berichten wel gen beetje overdre ven zijn (het bereikt ons via de Eogalsche pers, toch schijnt {te toestand in Rusland verre van rooskleurig. -■ De interventie. De Ententetroepen zijn hun opmarsch naar het hart van Rusland v-an pit Ar changel begonnen, langs den spoorweg naar Wologda, dat vlak ten Z. vain Archangel ligt. Eerst hebben de Bolsjewiki nog ©eni gen tegenstand geboden, maar al spoedig zijn ze teruggetrokken naar een plaats ,70 K.M. ten Z. van. Archangel. De Britsche regeering heeft ondertosschen een verklaring doen verspreiden, waarin zij zich aan het Russische volk voorstel len als vrienden, die hun bondgenoofen niet vergeten zijn en die ze nu komen Verlossen van het Duitsche juk. Maar dat niet alléén, ook economische hulp wordt beloofd. Éenige voorraad is reeds gezonden, wordt gezegd, en meer zal volgen. Het -eenige doel is Rusland in zijn eigen belang weer den voor spoed te brengen. Dè proclamatie eindigt jnet: i „Volken van Rusland! Sluit u bij ons aan voor de verdedigiqg uwer vrijheid. Onze eenige wensch is: Rusland sterk en vrij to zien, „ons dan terug ,te trekken en het Russische volk zijn toekomst te zien ver overen in overeenstemming met de wen- schen der natie." Amerika schijnt dit „liefdewerk", voor namelijk aan Engeland over te willen laten. Baker, do /imerikaansche minister van oorlog, meldt tenminste, dat het 'plan is opgegeven, om een chef van den staf* voor de Geallieerde troepen in Siberië te bé- noemein1, wegens het geringe aantal' troe pen, die jn! Siberië zijn ontscheept. .Waar schijnlijk zal een Japansch officier be schikbaar zijn voor de teiding der expeditie, daar het Japansche contingent grooter is dan dat der Ver. Staten. was' afgeknepen. Toen ging hij naar buiten, riep een cab en reed naar de receptie vati Lady Marlow. Toen de cab door do poort 'reed werd hij opgemerkt door een van de kleine groepjes, die zich' bij gewichtige gelegenheden huiten het gebouw Verzame len, men herkende hem. -ejn begroette „Sir Jordan" met gejuich. En hij boog zich een weinig voorover, nam zijn hoed af en glimlachte met zijn dunne lippen, zakte weer achterover en sloot de oogen. Het .was over twaalven. De zitting wias levendig geweest en or was alle reden voo-r hem zich vermoeid te gevoelen en een klein slaapje te doen; maar het scheen, dat hij niet tot rust kon komen, want weldra zuchtte hij, leunde met de anmen op de voorzijde 'van het rijtuig en keek naar alle kanten onder zijn neervallende 'oog leden keek niet met de doellooze be langstelling van een gewoon man, die uit kijkt, -maar niet den scherpen blik van een man die iets of iemand zoekt. En toch naar wien zou de rijke, mach tige Sir Jordan Lynne Baron, Lid van het Parlement, uitkijken in de straten van Londen 's nachts na twaalven? HOOFDSTUK VI. De Cab stond stil Voor het huis van Lady Marlow en Sir Jordan Lynne ^streek de waakzame, angstige plooien uit zijn glêzicht en met een hef,vriendelijk 'glim- - Het wekt allen schijn, dat Amerika alleen om toe/.icht te "houden op de han delingen van hun „Gele vrienden" Iroopen naar Siberie heeft gezonden. De Bolsjewjiki miskennen alle mooie be loften omtrent het altruïstische Mieienvan de Geallieerden en hebben den Britsrhen •jopsul-generaal en zijn nemoiKfl. evenals de Fransche consulabe te Moskou gevangen genomen. Als de toestand al met zoo \er- ward was, zou dit een gei eede aanleiding zijn tot oen oorlogsverkl iring, die fonntei nog ontbreekt. Diversen. Officieel wo-rlt uit Parijs gemeld: In Juli zijn 181 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten en heeft men er 151 ont redderd achter de Duitsche linies zim vallen. Onze vliegtuigen staken in Jnli den brand in 49 vijandelijke kabelballons. Onze bombarJcer-vhegtuigen wierpen in Juli 194 ton projectielen overdag en 35G ton 's nachts op de bruggen over de Mirne. de vijandelijke troepen ten Z. van de AKiie en de stations in de buurt van Laon Hirson en Rethel. Bij den luchtaanval op het Oostenrijksche ho-spitaalschip „Baron Call' hhbhen 10per sonen het leven verloren en zijn er IS gewond Vliegeraanval op Weenen, Gisteren zijn Itiliaansche vliegtuigen bo ven Weenen verschenen en hebben er bom men gestrooid Eie duikbo-otoorlog. In h'et versperde gebied rond de Azoren en ten westen van Gibraltar zijn o-pnieuw vijf grootere stoomschepen en een zeil schip, metende 25.000 br. reg. t., in den grond geboord. De ladingen waren voor een deel bijzonder kostbaar. Niet een dér stoomschepen is behalve 370 ton munitie een half millioen mark aan gemunt En- gelsch regeeringsgeld ten gronde gegaan. Bij Port-Said is het. D-eensehe motorschip Columbia (5570 ton) den len dezer in den grond geboord. De kapitein en 38 man zrjn te Port Said geland. De derde machinist is waarschijnlijk omgekomen. Processen. Ook Duitschland heelt een sensatie-pro ces, ofschoon het niet van zulke groote ufmetiugen is als het Malvy-geding. Chamberlain (zoon van een Engelsch ad miraal, met een dochter van Richard Wag ner getrouwd on in 1915 in Beieren ge naturaliseerd) hoeft onlangs de „Frankf. Ztg." beschuldigd van te heulen met den vijand» Op do terechtzitting van gisteren was Chamberlain, die als Deklaagde verschij nen moest, wegens ziekte niet aanwezig. In Duitschland kleedt men die zaken an ders aan en geeft er niet zoo'n ruchtbaar heid aan als in Frankrijk. ïvfalvy gaat te S. Sebastian, even over de Spaansche grens, wonen. Daudet, zijn aanklager, smeedt weer plan nen voor een nieuw proces tegen Malvy. BINNENLAND. Nederland en de cor log. Het kahnverbod. Gistermiddag is te Middelburg een ver gadering van veehouders gehouden, bijeen geroepen door den Bond van Melkveehou ders in Zeeland ter bespreking van het karn- verbod. Men was van oordeel, dat de regee ring maatregelen neemt, die niet met de praktijk in overeenstemming zijn. Krachtig werd geprotesteerd tegen het kleine rant soen, dat de producenten van boter mo gen houden, en het niet laten ,van boter voor do vaste arbeiders. Men meende, dat als men de boeren milder behandelde, de bur gerij ook meer voedsel zou hebben. tNadal de heer De Smidt, directeur voor Zeeland yan het rijksboterinzamolingskantoor beloofd had te trachten het verstrekken van boter aan do arbeiders direct door den producent tegen inneming van de vctbons te verkrijgen, werd afgezien van een eerst voorgenomen protest bij den minister. lachje om zijn dunne lippen steeg bij de trqp op. - Lady Marlow's ontvangavonden waren altijd vol, want zij was een zeer populair persoon, Ze was de vrouw van een vis count, rijk, bijna nog jong, en zeer goedhartig. Jonge meisjes aanbaden haar en dé mama's maakten haar het hof: want men mompelde dat de laatste drie jaar de beste huwelijken -tot stand gekomen waren onder bescherming van Lady Marlow en dat de -beste kans vodr een jong meisje was Lady Marlow tot vriendin Lc hebben. Het was een kleine vrouw mat een prettig gezicht, een -paar heldere oogen, die veel doorzagen en '?en tong, die so-rns verschrik kelijk vrijmoedig en oprecht was. Zij stond vlak aan dm ingang van den salon haar gasten to ontvangen, en gaf Sir Jordan de hand en een glimlachje, zooals zo dien avond aan honderd andere menschen gegeven had; zij d-eod het zon der te gapen of zelfs vermoeid te lijken, ofschoon haar voeten pijn deden, haar hoofd pijn deed alles haar pijn deed. Men heeft veel medelijden, en dat ver dienen ze ook, mot anmo menschen die hard "werken moeten dokwerkers, .win kelknechts, spoorwegbeambten en koetsiers, maar niemand denkt er aan een werksta king op touw te zetten onder de vTeeselijk hard afgewerkte leden der beschaafde ge zelschappen. (Wordt vervólgd.) Dale eoarant verschijnt dadelijks, met ait- jc.ndsring Tan Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal, met inbegrip van 5 ets. incassokosten: f 1.80; franco per post f 1.75. Prijs per week- 10 cents. Afzonderlijke nnmniera 8 oents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adrortentien roor het eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf unr aan het Bureau beiorgd zijn. Een bepaalde plaats Tan advertentien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs der Advertenties: van 1—5 regels NO. |5o25. E30; iedere regel meer 25 cents. Reclames - - 50 cents per regel. Advertenties en Reclames in het Zaterdagavondrmmnier met 10 verhooging, incassokosten 5 cents; postkwitanties 10 cents Tarieven van advertentidn bij abonnement, zjjn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden Kleine Advertentien ep- fenomen i 40 cenli per advertentie van oogstens 30 woorden; ieder woord meer 2!/e cent, bij vocruitbetahng aan het Bureau te voldoen. T J "I I» J. I 11 1 UVJ1U

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1