Dinsdag 13 Augustus 1918. GE KOCHT, Intercomm. Telefoon No. 103. 71"tc Jaargang, No. 15827 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Bij of krachtens wetten of verordonin gen voorgeschreven en andere offieieele af. en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hinderwet. Bij besluit van Burgemeester en Wet houders van 12 Augustus 1918, is aan de Af y. VAN DER KUY en VAN DER REE's Machinefabriek en Scheepswerf vergunning verleend tot het oprichten van een scheeps werf en machinefabriek op net terrein, ge legen aan de Nieuwe Maas in de nabijheid van de Drinkwaterleiding, kadastraal be kend Sectie K, no. 244, mei ld electro- motoren van totaal 229 P.K., drijvende diverse werktuigen. Schiedam, 13 Augustus 1918. - :ló 26 Reis-Jiboimementen. De Administratie van de „Schiedamsche Courant" is gaarne bereid om tegen ver goeding van porto's aan haar abonné's, die voor korten of Langen tijd op reis gaan, do courant aan hun tijdelijk adres te zenden. Ook abonnementen voor den tijd van een heele of halve maand worden gedurende het reisseizoen gesloten. De Administratie. "bÏÏÏÏSNLAHI). Yaii liet Westelijke front. De vooruitgang van Fransöhe.n, Engel- schen en Amerikanen is op het oogenblik stop gezet, of stop geraakt. Maar hoe dit ook zij, in de laatste berichten wordt van vooruitgang niet gesproken. Gisteren hebben wij een Reuter bericht opgenomen, meldende dat Chauln-as en Rove in handen der Entente-troepen was gekomen; maar dit schijnt toch wel wat al t,e voortvarend van Reuter te zijn ge weest. Het blijkt dat de Duitschers daar nog zijn. Dit neemt echter niet weg,_ dat de Franschen reeds dicht genaderd zijn. Zo-o is o. m. hard gevochten om Lihons) dat ongeveer 3 IOL ten N.W. van Cbaul- nes een belangrijk knooppunt van spo ren gevochten is en dat de Franschen na eerst Lihons genomen te hebben, daar weer gedeeltelijk zijn uitgejaagfd._ Voorts hebben de Duitschers den vijand uit Hallu, een plaatsje 3 K.M. ten Z. van Chaulnes gedreven en dit zelf bezet Van Roye zijn de Franschen nog een 8 K.M, verwijderd en a invallen op den kaars rechten weg AmiensRoye zijn door de Duitschers teruggewezen. Langs -dien weg is Arvillers het meest vooruitgeschoven punt dat nog 12 K.M. van Roye verwijderd ligt. -liet is echter niet waarschijnlijk, dat hieir de Duitsche terugtocht eindigt, de vast» verdedigingslijn zal wel meer achteruit ko men te liggen. Bovendien hebben Chaulnes zoowel als Roye als kno.oppunten van spoorwegen Voorloopig voor de Duitschers de waarde verloren, omdat beide onder het vuur van den vijand liggen. Sir Douglas Huig meldt: Wij sloegen den vijand terug ten Z. van Lihons, wij namen meer dan 200 gevangenen ten Z. van de Somme en brachten onze stellingen tan O. van Mericourt in verbinding met de lijn ten O. van Etinchem aan den noordelijken oever der rivier.' Op den rechtervleugel van het Ëngelsche leger namen de Franschen in den namid dag van 11 Aug. Armancourt en Thilloloy. Naar het Engelisch t vlaa CHARLES GARVICE. 15) 1 „Het is heel natuurlijk dat |U nog aan hem denkt," fluisterde Jordan vol sympathie. „Het zou niets voor u zijn met uw vriende lijk hart een ouden speelmakker ie verge ten. Arme Neville!" en hij zuchtte weder. Zij zag hem aan met jnauw verborgen onrust. „Waarom zegf u dat?" vroeg zij. „Is het slechte tijding geweest die si het laatst van hem vernomen hebt „Het spijt miji te moeten zeggen van ja," antwoordde hij érnstig en met een soniber droevige en sympathieke stem. „De arme Neville heeft zich zelf, zooals gewoonlijk, onteerd." "Het bloed vloog haar op nieuw naar het gezicht. „Zich zelf onteérd Neville!" viel zij hem in de rede. „Dat -geloof ik niet. Ik bedod. 1 Zij zweeg en beet zich op de lip, be schaamd over de heftigheid waartoe zij vervallen was. Sir 'Jordan zag dat hij te ver gegaan was. „■Misschien is dat woord wat te sterk," zei hij. „We zullen zeggen -dat hij zich zelf weer, zooaJs gewoonlijk, in moeilijkheden Wij verbeterden plaatselijk onze linies teil O. van Robeeq en tusschen Vieux Ber- quin en Merris. Londen. 12 Aug. Haig rneldl later: Wij brachten onze linie vooruit in de Luuit van den weg naar Roye, ten O. yp-i Porquescourl, op den Z. oever der Somme. Wij veroverden Proyard ten Z. der Somme, na een feilen, strijd, waarin de vijand zware verliezen leed aan gevangenen en dooden. De slag duurt voort. Aan den Britschen rechter vleugel namen de Franschen Lesloges. Parijs, 12 Aug. Tusschen Avre en Oise hebben de Fran- sche troepen het dorp Gury genomen en eenige vorderingen ten N. van Roy-sux- Matz en Chevincourt behaald. Op het front van de Veste hebben de Franschen hevige aanvallen op hun stellingen aan den rech teroever m de streek van Fismes afgesla gen. Overal elders was de dag kalm. BERLIJN, 12 Aug. Tusschen Yser en Ancie mislukten herhaalde partieele aan vallen van den vijand. Ten noorden van de Leie sloegen wij een krachtigen Engel- schen aanval af. Aan het slagfroul voerde de vijand in den vroegen ochtend krachtige aanvallen uil ten N. van -de Somme en tusschen de Somme en Lihons. Zij werden meestal in ons vuur, gedeeltelijk in tegenaanvallen, afgeslagen. Bij den strijd om Lihons drong de vijand door die plaats heen, naar het oosten. Onze tegenaanval dreef hem tot aan den noord en oostrand der plaats terug. Hevige partieele aanvallen tusschen Li hons en de Avre. Ten Z.W. van Chaulnes deden wij oen aanval en namen wij Hallu. Aan beide zijden van den straatweg AmiensRoye sloegen wij vijandelijke aan vallen af. Tusschen Avre en Oise duimden de krach tige aanvallen van den vijand tot aan het donker toe; zij zijn alle mislukt. Bijzon der zware verliezen leden de Franschen bij Tilloioy. Door het vooruitbrengen der artil lerie. die door pantserauto's werd gevolgd, poogden zij hier een doorbraak te verkrij gen. De infanterie en artillerie schoten den vijand voor onze linies ineen. Gisteren werden 1? vijandelijke vliegtui gen neergeschoten. Luit. Udet behaalde zijn 49e, 50e, 51e en 52e, luit. von Riehthofen zijn 3Se, luit. Veltens zijn 26e, 27e en 28o overwinning. In Juli werden aan het Duitsche front 518 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, waarvan 69 door ons afweergeschut .be nevens 38 ballons captif. 239 vliegtuigen zijn in ons bezit. Wij verloren 129 vliegtui gen en 63 ballons captif. BERLIJN, 12 Aug. 's avonds. Aan liet front tusschen Ancre en Avre was de dag kalm. Tusschen Avre en Oise zijn vijande lijke aanvallen mislukt. Yaii het ItaDaaiische front. Langs het heele front zeer gematigde actie. In de streek van Tonale, het(Lagarina- dal en het oostelijk gedeelte van'het Asia go- plateau bestookten onze batterijen krach tig de vijandelijke linies. Ten N. van den Col del Rosso dwongen onze patrouilles een voorgeschoven vijandelijken post tot wij ken. Gisteren bombardeerden onze luchtsche pen en vliegtuigen met bevredigende resul taten militaire doelen achter het vijande lijk front. In luchtgevechten werden vijf vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Gisteren bleven grootere infanterie-onder- nemingen achterwege. Des te levendiger waren op vele plaatsen de artilleriestrijd strijd en de vliegeractie. Italiaansche vliegers deden uit geringe hoogte bij' huu vluchten boven de Sette Communi aanvailea op duidelijk gekenmerk te veldhospitalen, waarbij zieken en verple gend personeel werden gedood. gebracht heeft en hij had de plaats plot seling verlaten voordat ik tijding van hem sreeg; anders zou "ik hem gevobden heb ben." „Waax was dat?" „In Amerika", antwoordde Sir Jordan zonder een oogenblik aarzelen. Zij zuchtte toen zij bedacht dat Amerika al een heel vaag adres was. „Hij weet zeker niets van zijn vaders dood?" zei ze na enkele'oogeriblikken. „Neen, ik denk van niet," zei Jordan. „Of of dat Zij aarzelde. „Of dat mijn 'vader, zijn naam niet ge noemd heeft in zijn testament, meent ge?" vroeg Jordan. „Neen, en ik wou bijzonder graag dat hij het ook van niemand anders hoorde dan door "mij, omdat Hij zweeg een oogenblik. Andrey zag da delijk tot hem op. j, Omdat 'O, meent u dat u hem gaat Wat begrijpt u mrj goed!" fluisterde hij, ernstig en bescheiden. „Ja, ik wou den armen Neville gaan opzoeken en hem laten weten dat de helft van. hetgeen ik bezit voor hem is. Ik zal geen oogenblik rust of geluk kennen voordat ik hem gevonden heb." Andrey Hope's lippen trilden qn haar mooie, bruine oogen werden zacht en tee- der, „Dat is heel, heel vriendelijk en edel moedig van u 'Sir Jordan," zei ze met zachte stem. „Maar men kan trouwens niet anders van u verwachten. U zou u niet rustig en tevreden kunnen voelen en dat Fit ÖRitschlaTid, Onderhandelingen me.t Rusland. De onderhandelingen die in de laatste dagen te Berlijn met de Russische gedele geerden werden gevoerd over politieke, eco nomische, financieele en juridische quaes- ties zijn afgesloten. De gezant der sovjet republiek, Joffe, is met eenige Russische gedelegeerden naar Moskou vertrokken, om over het resultaat dier onderhandelingen rapport uit te brengen en de beslissing zijner regeering persoonlijk en snel te ver krijgen. Dit Oostenrijk-Hoiigarije. Bisschop van Salzburg. Tot opvolger van den vorst-aartsbisschop Kalsner werd door het kapittel der Metro- politaan de bisschop van Salzburg dr. Rie- der gekozen. Uit Rusland. Wolff's bureau seint uit Kief: Bij de Russisch-Oekrainscbe vredesonder handelingen is in de commissie voor de financiën door de Russische delegatie een schema ingediend betreffende de onderlinge verdeeling van de daarvoor in aanmerking komende Russische staatsschuldenlast. De Oekrainsche delegatie verklaarde, dat, in overeenstemming met de grootte der be volking en met het aandeel van de Oekraine in de voormalige staatsinkomsten van het Russische rijk, ongeveer één vijfde deel der staatsschulden voor rekening der Oekraine komt. De delegatie verlangde tege lijkertijd een aandeel in het vermogen bui ten de Oekramsche grenzen, daar een bui ten verhouding groot deel van hel gezamen lijke Russische staatsvermogen z'ich in Groot-Rusland bevindt. Onafhankelijk daar van moet een deel van den goudvoorraad worden afgestaan als equivalent voor de overneming van papiergeld. De expeditie der gealliefc-r.den naar Siberië. Officieel wordt uit Ottawa gemeld, dat ook een Canadeesch contingent zal deel nemen aan de expeditie naar Siberië. De houding der Kadetten- p ar tij*. Een W. B. uit Stockholm meldt, dat de Kadettenpartij onlangs een nieuwe verga dering heeft gehouden, waar brieven van Miljoekoi werden voorgelezen, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van een bond genootschap met Duitschland. Voor Rus land bestonden volgens hem slechts twee oplossingen, óf het zou vervallen in kleine staatjes, welke later langzamerhand weer tot een groot rijk zouden samengroeien, óf men moet zich aan Duitscliland's zijde scha ren, waarbij ook Duitschland het grootste beLang heeft, omdat het een sterk Rusland wenscht. Nadat Winnever zich tegen de meening van Miljoekof had uitgesproken op grond, dat er geen reden is de tot dusver gievolgde Engelsch© orienteering der Kadetten op te geven, Werd eenstemmin'g besloten de Ëngel sche orienteering trouw te blijven. Dit Roemenië, De Kamer ging Zaterdag op reces en zal op 19 Augustus weder bijeenkomen. Over do huiszoeking bij den vroegeren libe ralen minister Constantinescu zeide de mi nister van buitenlandsche zaken Arion: „De huiszoeking bij Constantinescu staat in verband me tzijn revolutionaire actie, die gevaarlijke wioelinigen ten doel had. De genomen maatregelen hebben ten doel het land voor nieuwe afkeurenswaardige on lusten te behoeden. De afgevaardigde Ratraseu vroeg aan de regeering, waarom den Russen nog toege- zou niemand kunnen, terwijl uw broeder geen cent bezit" „Neen, neen, natuurlijk niet," stemde Sir Jordan haastig toe, maar met de oogein verborgen omder de zware, witte oogleden. „Ek heb een advertentie geplaatst, adver teer stoeds naar hem en ik hoop, dat ik spoedig tijding van hem zal ontvangen." „O dat hoop ik pok!" zei Andrey vol vuur. „Het is vxeeselijk te moeten denken dat iemand waar men zooveel van hield, in de wereld rondzwerft, misschien in armoede en Weer zweeg zij.' „Ja, ja," fluisterde Sir Jordan vol sym pathie; „zoodra ik wat hoor, zal ik het u laten weten." „Ja, doe dat, als 't u blieft," riep zrj uit. ,,U gaat zeker gauw naar de Grange?" zei hij, om van onderwerp te veranderen. „Ja. Lord en Lady Marlow gaan met mij mee om Kerstmis te vieren." „Dan ben ik ook op Lynne, Ik ga er dadelijk na de sluiting van het Lagerhuis heen," zei hij. „Dus dan zijn we naaste buren, niet waar?". Hij zag haar daarbij van ter zijde aan. „Ja," stemde zij toe, maar zonder eenige warmte of iets meer dan de uitdrukking' van genoegen, die de burgerlijke beleefd heid vordert en Sir Jordan klemde de lip pen op elkaar. Zij was hartelijk en belangstellend ge noeg geweest, terwijl zij over diieh scha vuit van een halfbroeder Neville hadden gesproken, maar nu was hot of zij ajllle belangstelling in hun gesprek verloren, had. staan wordt zich in Jassy op te houden, waar zij zich aan spionage en propaganda voor Groot-Rusland schuldig maken. Mi nister Arion antwoordde: Er za£ een on derzoek worden ingesteld, en alle werke- looze Russen zullen het land uitgezet wor den. Uit Amerika. D'e economische politiek na den oorlog. Aan de ,,N. R. Ct." wordt uit Londen geseind De Washingtonsche correspondent van de „Times" zendt voortdurend telegram men, die hoe omzichtig ook gesteld ongetwijfeld waarschuwen tegen de protec tionistische politiek en den eoonomischen boycot van Duitschland, waartoe de con servatieven trachten de Ëngelsche regeering te bewegen. Hij seint o. a.Men hoopt hier dat hei weldi-a mogelijk zal zijn de economische samenwerking tusschen de geallieerden een stap verder te breiden, vooral nu Cecil en George hebben gesproken over de (jood- zakelijkheid om vóór den vrede een interge- allieerd toezicht op de grondstoffen tot stand te brengen. Hier wordt groote aandacht geschonken aan de economische politiek 'na den oorlog. Hoe forsch' de Amerikanen'den oorlog ook willen doorzetten, zij' voelen weinig voor den „oorlog na den oorlog", die ter Pa rijs che conferentie moet zjj'n aanbevolen. Sedert het ultra protectionisme van de re publikeinen heeft afgedaan, neigen de Ame rikanen naar iets wat vrijhandel nabijkomt. i et gezetL.e verstand zegt den Amerikanen dat een economische boycot van Duitsch land den oorlog zou verlengen en den vrede steeds in gevaar brengen. De correspondent erkent iutnsschen dat het van belang is, het economische wa pen in handen te houden, en gaal dan voort Hier worden natuurlijk tal van bespiege lingen ten beste gegeven over de toekomst van de herlevende Ameriknansche koop vaardijvloot. Ten aanzien van den handel op Zuid-Amerika vreest men dat, tenzij een algemeen beginsel als -leiddraad wordt aanvaard, er een lie treuren s waad i ge na ijver zal ontstaan. De openbare meening in Amerika vraagt zich op het oogenblik af wat de Britsche politiek eigenlijk wih Is bijvoorbeeld het geen Hughes en anderen hebben gezegd ever Je noodzakelijkheid om de grondstoffen van het Britsche rijk onder eigen beheer te houden, een aanwijzing dat er rijksvoor- keurrechten in aantocht zijn? Of is een intergeallieerd toezicht op die grondstoffen bedoeld? En wil men in dat geval het toe zicht uitsluitend defensief of ook offen sief? (tegen Duitschland). De verklaring van den eersten minister, die Vrijdag gewaagde van een overwinning zonder wraak heeft de gemoederen-op dit laatste punt weliswaar gerustgesteld, maar men acht hier den tijd gekomen, dat een begrijpelijker verklaring, met name over den volkerenbond en de sanctie en steun, welke hij zou kunnen geven aan een eco nomisch vergelijk, veel goed zou kunnen doen. Ter zee. De strijd ten N. van Ameland. De admiraliteit meldt: Ëngelsche lichte strijdkrachten en vliegers voerden een verr kenning uit m den ochtend van. 11 Augus tus op de Oost-Friesche kust. Zij werden aangevallen door Duitsche luchtstrijdkrach ten. Zes motorbooten en een luchtschip zijn niet teruggekeerd. De Ëngelsche vliegers vernielden een luchtschip ten N. van Ameland; het viel brandend in zee van groote hoogte. Omtrent het gevecht bij Ameland, wordt uit Berlijn gemeld: ~- In den ochtend van 11 dezer ontdek ten onze op de Friesche eilanden gjesto- tionneerde verkenningsvliegtuigen, en een luchtschip, dat zich boven de zee in de buurt van Vlieland bevond, sterke Engel- „Ik moet naar die arme Lady Marlow," zei ze. „Ze is doodmoe, dat weet ik, en Op dat oogenblik naderde een heer een lang jong mensch met donker haar en een knap gezicht, en vrij ernstige, kalme oogen. i „0, Lord Lorrimorel" riep zij. „Heeft u Lady Marlow soms pas gezien?" „Ik hen juist door haar uitgezonden om u te zoeken," antwoordde hij en hij bood haar zijn arm aan en groette Sir Jbrdan vrij koei. Andrey Hope nam den toegesto ken arm en het tweetal verwijderde zich. „Waar moest die man met u ovetr pra ten?" vroeg Lord Lorrimore, op haar neer ziende met zijn donkere, ernstige oogen. „G, alleen maar Maai- wel rechtheeft u mij zulk een vraag te doen antwoordde zij scherp met voorgewende verbolgenheid. „Het recht, dat het feit, dat ik u liefheb, mij geeft, Miss Hope." Zij maakte een beweging alsof zij haar arm wou terugtrekken, maar hij hield hem stevig 'vast. „Ik dacht, dat u mij beloofd had, zoo niet meer tot mij te spreken," zei ze ver wijtend. „Dat heb ik ook gedaan," gaf hij toe, „maar als u mij een directe vraag doet, ben ik genoodzaakt u een direct en waar ant woord te geven." „Dat heeft 'er niets mee. te maken dat is volstrekt geen reden," antwoordde zij weder op sóherpen toon met echt vrou welijke logica. „Maar waarom haat u dien armen Sir Jordan?" „Ik haat den „armen" Sir Jordan zeer sche zeestrijdkrachten, die uit ten minste 25 linieschepen en gepantserde kruisers, benevens talrijke torpedojagers en torpedo booten bestonden. Bovendien voerden zij> zes snelvarende motorbooten met zich mede, die klaarblijkelijk bestemd waren om samen met de torpedobooten op- groote schaal mijnen te leggen. De Ëngelsche vloot was op weg naar de Duitsche bocht. Onze vliegers en het lucht schip rieten onmiddellijk de motorbooten en torpehobooten met bommen en machine geweren aan, en slaagden er in drie motor booten te vernielen en de anderen bui ten gevecht te stellen. Bovendien werden een ^gepantserde kruiser en een torpedoboot getroffen. De laatste was zoo zwaar be schadigd, dat zij ten slotte in zinkenden toestand werd gezien. Onze eigen zeestrijd krachten, die onmiddellijk naai- bet ge vechtsterrein kwamen aanzetten, konden den reeds terugtrekkenden tegenstander niet meer bereiken. Onze verliezen bedragen een luchtschip en een vliegtuig. Een Engelsch blad, „De Star", meldt, dat, behalve het reeds gemelde bij Ajne- land vernielde luchtschip, nog een tweede Duitsche bestuurbare ballon in den vroe gen morgen 'door de aviateurs is aange-' vallen en brandend neergeschoten. Diversen. Royalistische propaganda in Frankrijk. In verband met het vonnis inzake het proces-Malvy schrijft Renaudel o.a. in de „Humanité" „Op het oogenblik dat de senatoren hun vonnis hébben uitgesproken, gaat de roya listische propaganda voort. Ik heb reeds vroeger erop gewezen hoe aan het front afbeeldingen van den prins van Orleans worden verspreid, met het volgende onder schrift Wie zal morgen koning van Frank rijk zijn I De arbeidersklasse die voor Frank rijk en de republiek strijdt, zal deze uitda ging aannemen." Een nieUAve int ergealjl i ee rd.e a rbeidersconferehti.e. Reuter verneemt, dat een intergeallieerde, socialistische arbeidei-sconefrentie van 17 tot 19 Se|dember te Londen zal worden gehouden op aandrang van Samuel Dom pers, president der Amerikaansche arbei ders-federatie, die binnenkort naar Enge land zal komen. Naar verluidt, zuilen, be halve de Amerikaansche gedelegeerden, eveneens algevaardigden worden uitgenoó- digd, zooals op de conferentie van 26 Juni, Frankrijk, België, Italië, Servië, Grieken land, Portugal en Canada. Rusland zal wederom worden uitgenoodigd om aan de conferentie deel te nemen. )Eon taalkundige fout van Balfour. Het bestuur vau den Nederlandschen Anti-Oorlogsraad meldt het volgende: Op 25 Februari verklaarde de Duitsche kanselier, dat hij instemde met het be ginsel van president Wilson, dat volkeren niet van den een naar den ander mogen worden overgegeven, alsof zij niet anders waren dan pionnen in een spel. Op 11 Juli zeide de Duitsche Rijkskanse lier, België te beschouwen als een pand. Omdat nu toevallig zoowel hetwoord „pion" als het woord „pand" in het En gelsch wordt vertaald door „pawn", meen de minister Balfour in zijn rede van 20 Juli in beide verklaringen van graaf Geriling. een tegenstrijdigheid te mogen zien. In een ingezonden stuk in de „Daily News" van 26 Juli maakt Charles Roden Buxion opmerkzaam op dit gebrek aan taal kennis bij minister Balfour en schrijft: „Graaf Herding moge zoo slecht zijn als gij wilt, maar mr. Balfour heeft hier een fout begaan, waarover een middelmatig knappe schooljongen zich zou schamen!" erg," zei hij op norschem toon;-„maar ik haat nog veel meer u met he nu te zien praten." „En als ik u vragen mag, wat heeft u ermee te maken met wien jk praat?" zei ze pruilend. „Kijk, daar geef ik u waarlijk weer gelegenheid, maar ik wil niet naai- u luisteren, Lord Lorrimore. Als ik een man was, zou ik mij schamen een arm, hulpe loos meisje te plagen, nadat ze mij ver teld had, dat zij niets om mij gaf." „Ik vraag u vergiffenis," zei hij nog steeds bedaard; „ik heb u niet geplaagd. U zeggen, dat ik u liefheb,-ris geen pla gen. Het is zeifs niets nieuws voor u." „Neen, zeker niet, of een heel oud nieuw tje," antwoordde de jonge schoone. „Juist; daarom kan u het u niet erg aantrekken. En wat het feit betreft dat u mij niet Jiefhobt, ik weet heel goed, dat u het niet doet; maar dat. bewijst nog niet, dat u het nooit doen zult.," „En is u van plan „Ja juistik hen van plan voort te gaan. mijn best te doen uw liefde te winnen tot mijn dood toe, of tot dat u geëngageerd of getrouwd is," zei hij volkomen bedaard. Zij hief de oogen op tot hef. kna.ppe, ernstige gezicht en lachte. „Dan is inderdaad het beste, het eenige wat ik doen kan, te trouwen." „Als u met den rechte trouwt ja," stemde hij toe. „Maar u weet, ik beschouw mij zelf als den rechte." (Wordt vervolgd.) De» eourint verschijnt degelgke, met nit- [omdering van Zon- en Feestdagen, 'Prijs per kwartaal, met inbegrip van 5 ets. incassokosten: f 1.30; franco per post f 1.75. Pnjs per-week: 10 cents.Afionderiijke nummers 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen Adverlentien voor hei ceistvolgend num mer inoeton vóór twaalf uur aan het Bureau bezorgd zijn. -Een bepaalde plaats van advertentiên wordt niet gewaarborgd. Prjjs der Advertentiënvan 1—5 regela f 150; iedere regel meer 25 cents. Beclamee £0 cent per regel, Advertenties en Reclames in het Z&terdagevoirdliuininer met 10 verhooging. IncasioÖHten 5 cents; poatfcwitantieu 10 cents. Tarieven van advertentidn bij abonnement zjjn aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden Kleine Advertentiën op- fenomen a 40 cents per advertentie van oogatens 80 woorden; ieder woord meer ïl/t cent, bij vooruitbetaling aan bet Bureau t* voldoen, ■iwnniiii .ftfmwMiwie aw/watww

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1