Be oorlog. Zaterdag 23 September 1918. KOOIT, EERSTE blad. 71rt' Jaargang, Intercomm. Telefoon No. 103. No 15867 BUREAU t LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officicele af. en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. De Burgemeester van Schiedam brengt ter algemeen© kennis, dat de stadsuurwer ken in den nacht van Zondag op Maandag a.s. to 3 uur een uur zullen worden stil gezet en noodigt alle beheerders van open bare uurwerken uit op dezelfde wijze die uurwerken overeenkomstig de wet weder den Amsterdamschen tijd to doen aangeven Schiedam, 28 September 1918. Ter kennis wordt gebracht, dat de zwom school met ingang van 1 October a s. ge sloten zal worden. Belanghebbenden wordt verzocht, de in bewaring gegeven voorwerpen, tegen ver toon van bewijs, af te halen vóó 4 Octo ber a.s. Schiedam, 28 September 1918. De Koemarktorag zal wegens reparatie Dinsdag en Woensdag 1 en 2 October voor alle veikeer gesloten zijn. 563/33 BUITENLAND. Bnlgaïije's Traag om wapen stilstand. Het beiicht uit Duitsclie bron, dat ons het eerst de stap van Bulgarije om tot vrede te geraken, bekend maakte, wekte den indruk, dat Malinof op eigen initiatief deze- poging heeft gedaan, 'n Bulgaarsch berient meldt echter, dat Malinof wet degelijk ge handeld heeft in overeenstemming met de regeering en koning Ferdinand. Toch schijnt de zaak nog niet vlot te mare herren, want de afgevaardigden waren de dag na ij et besluit om een wapenstilstand te vragen nog niet uit Sofia afgereisd. De Duitse hers en Oostenrijkers doen ondertusschen allo moeite om het gevaar van een afzonderlij ken vrede van Bulgarije met de Entante-te verhinderen. In de hoofdcommissie heeft de Duitsclie staatssecretaris van buiten- landschc zaken, von Ilintze, den toestand, zooals die zich naar zijn inzien voordoet, uiteengezet. Medegedeeld werd, dat reeds Duitsche troepen op het gerechfsfront in Macedonië zijn aangekomen en dat nog andere versterkingen, ook van 'Oostenrijk, onderweg zijn. Of ze nog op lijd zuilen komen is zeer te betwijfelen. Het voorloopig aanbod om een wapen stilstand, dat door een Bulgaarsch parle mentair werd gedaan is door den opperbe velhebber der Entente afgewezen. Wel wil men een deputatie van'Bjdgarrje door la ten naaf Saloniki om over een en ander te praten maar ondertusschen gaan do krijgsverrichtingen door. Dat is natuurlijk om spoed achter de zaak te zetten, want elk uur langer wachten zal voor Bulgarije nadeeliger worden, tenzij pa tuurt ijk de krijgskans mocht keeren door het deelne men van troepen der beide Middenrijken aan den strijd. Maar dat is niet zeer waar schijnlijk, want de'Bulgaarsche troepen zul len natuurlijk, nu ze weten, dat men in Sofia onrustig geworden is en den toestand als hopeloos beschouwt, niet erg veel meer waard tzijn als vechtsoldaten. Mocht bet tot een vréde komen tusschen Bulgarije en de Entente, dan zal dat voor Naaf bet Engelsch, 1 van CHARLES GARVICE. 1 55) I Op dat oogenblik genoot Lorrimoro bijna, en, hij, zou dat ten volle gedaan hebben want de jacht op een mensch is de meest animeerendo van alles maar"jiet gezicht van de huleplooze gedaante over bet zadel van Lavaiick uitgestrekt, ontnuch terde hém en vemilde-hem met zorg, "Hij won nog steeds terrein, maar, heel weinig en een stoutmoedige juichtoon vervulde zijn hart, toen hij zag, dat de dubbele last be gon te drukken op hét paard van den roover. Lavarick begreep, dat zjjn paard hem in den steek zou laten, hij knarste op ale tanden en vloekte, terwijl hij woest do spogen groef in de dampende zijden van het dier. Het paard spande zich, maan hij zag, dat het slechts een. korte inspanning was en Lavarick was overtuigd', dat hij ingehaald zou worden voordat hij het bosch kon bereiken. Hij keek naar Sylvia en achter zich naar den vervolger. Dat hij opgehangen zou worden binnen, laat ons zeggen, do vier- én-twintig uur na zijn gevangenschap, dat wist hij zoo zeker ais .dat de maan scheen hov.en zijn hoofd. Een stortvloed van vloe hen stroomde van zijn lippen, toen hij met '1,6 eene hand Sylvia's japon, aan den hals Duit sc hl and verstrekkende gevolgen hebben. Zoo men weet is Bulgarije alleeu na lang weifelen jn den oorlog gegaan aan den kant der Centra! cm, omdat bet meende dan de grootste kans te hebben zijn oog merken verwezenlijkt te zien. Loopt het nu over, dan zal Duitschland afgesloten wor den van Turkije, wat ook al op wankelen staat na do vernietiging van de beide leger korpsen in Palestina. En mocht Oostenrijk alleen met Duitsch land overblijven met een Roemenie achter zich, dat om wraak roept over de onder vonden vernedering te Boekarest, dan is zelfs do mogelijkheid niet uitgesloten, dat do vredesbeweging in de Don>uxmonarchie zicli baan breekt en Duitschland op den duur alleen blijft staan. Dit is nog wel heel verre toekomstmuziek, maar dat men in Duitschland de zaken toch ook zeer ern stig inziet, blijkt wel uit do bijeenroeping van 'den Rijksdag, die, naar men zegt, aanstaande is en de verklaring van von Hint zo in de Rijksdagcommissie. Of er in Bulgarije nog een gedeelte is, daf troqjv wil blijven aan de Centrales en daarvoor desnoods een burgeroorlog over beeft, zal nog moeten blijken. De Entente blijkt, als men de berichten! van die zijde nagaat, niet ongenegen tot een overeenkomst met Bulgarije. Reuter maakt, niet officieel, reeds eenige ■eiseheu openbaai-, die de Entente onvermijdelijk in gewilligd zou willen zien. O. a. de bezet ting van de belangrijke verbindingswegen tusschen Bulcarije en Oost en rijk-(Hon ga rij e. Dat zou natuurlijk cle Cent ral ui noodzaken zich op hun oostelijke grotizen te dekken, wat weer ten goede zou komen aan de Entente-operaties in Frankrijk. Ten slotte merken we nog even op,_ dat Amerika nog ^ïiet den oorlog- 'aan Bulgarije heeft ver- klaaid, zoodat van die zijde misschien be middelend kan worden opgetreden. Yan Het Westelijke front De twee groolc operaties, die ten O. van Atrccht en tusschen Suippe en Maas zijn begonnen, hebben zich voorloopig in het voordeel der Entente ontwikkeld. Tan eerstgenoemd terrein is niet veel nieuws bekend. Het Duitsche legerbericht meldt „Tusschen do van Atvecht en Póronno naar Kamerijk leidende wegen c-n tegen do Siegfriedlinie bewesten cle Catelet zijn nut geweldige medewerking van troepen eu materiaal aanvallen der Engelschen en Amerikanen begonnen. De aanval won in de richting van Kamerijk veld." Opmerkelijk is, dat in het bericht ook gewag gemaakt wordt van Amerikanen, die hier strijden. Vermoedelijk worden echter Canadeezen bedoekt. Reuter meldt omtrent do gevechten hier ter plaatse „De Britsche aanval is tusschen Sauchey Lc-strées en Gouzeaucourt losgekomen. 'Eggen h\ ee uur vanmiddag hadden de troe pen den grootsten vooruitgang gemaakt van ongeveer vijf K.M. Ze stonden toen -een beetje verder dan vijf K.M. van Kamerijk. Zo hebben tusschen de 5000 en 6000 ge vangenen gemaakt en eenige kanonnen, o. a. een volledige batterij genomen. De buitenposten der Hindenburglinie kwamen ze op tal van punten voorbij. Vanmiddag om twee uur liep de linie van een punt tea Z.W. van Gouzeaucourt naar beoosten Beaucamp, bewesten Mar- coing, beoosten Graincourt, waar eenige vijanden nog stand hielden, tusschen An- neux en Cantaing en beoosten' het Bourlon- bosch, bet dorp Borndon naar den weg AtrechtKamerijk, zoowat een K.M. ten W. van Raillercourt en dan langs den weg naar Marquion. Het is niet zeker, of wij dan wél de Duilschers Marquion bezet bou- trachtte los te maken, maar zij lag voorover en zonder het paard to doen stilstaan was bet niet mogelijk baai' to verroeren. Lorrimoro naderde al "meer en meer. Lavarick voelde Kaast de strop om zijn Wals. Plotseling, met een vloek, die zijn teleurstelling uitdrukte en zijn machteloozc woede, stond hij stil en liet Sylvia van hét zadel glijden, en het paard, ontlast van een gedeelte van zijn vracht, vloog vooruit met vernieuwde kracht. Lorrimoqe's hért stond' stil toen hij het meisje zag vallen en in, een oogenblik pees hét vraagstuk op in zijn geest: wat zou hij doen," den roover nazetten of bij diens slachtoffer blijven? Een oogenblik slechts aarzelde bij. Hij stond stil, zond den vluchtenden man een kogel achterna, toen sprong hij van zijn paard én hoog zich over Sylvia Keen. Do maan scheen rechtstreeks op haar wit, opgeheven gezicht, bij schrok toen hij zag, dat wat hij voor teeu vrouw had aangezien, een heel jong meisje was. Hij hief 'haar hoofd op zijn knie en trachtte wat brandewijn uit zijn veldflesch te gieten tusschen haar opeengeklemde tanden. Het gezicht van haar jeugd en' schoonheid en dp schrik, die, hoewel ze nog bewusteloos was, op h!aar lief gelaat te lezen stond', troffen hem tot' diep in het hart. Wat zou bij doen? Hij riep luid om hulp, maar door den spoed waarmee hij de vlakte was overgevlogen en het bosch had verlaten waaruit zij waren vertrokken, had hij allen vér aéhter zidh gelaten en zijn roepstem j werd niet beantwoord. 1 den. De verovering van Bourlon is vooral van belang, dewijl het 't bolwerk van Ka merijk is en het ondanks de waterlinie bemachtigd werd, die wij in haar geheel overstaken. Wij staan er nu goed voor om Kamerijk te nemen. Nu reed3 kan de vijand het wegens ons vuur niet als spoorlijn- of wegkraispunt bezigen," Van het gevechtsterrein in de nabijheid van Vei dun komen eveneens bevredigende berichten voor de Geallieerden. Hef Ame- rikaansche legerbericht meldt; Ten N.W. van Verdun lieoft bet eerste leger de gisteren begonnen taak voortge zet. De plaatsen Charpentay, Véry, Epi- nanvillc en Ivoiry werden genomen. Herhaalde tegenaanvallen dos vijands werden teruggeworpen." De Duitschers bieden bier dus blijkbaar vinnig tegenstand. Berlijn zegt in het laatste communiqué, omtrent den strijd: ïn Champagne zoomede tusschen de Ar- gonnen en Alaas zijn ojpnieuw hevige aan vallen der Franschen en Amerikanen mis lukt. I Dat ze mislukt zijn, klopt niet heelemaal met hetgeen 'door de Geallieerden opge geven wordt als terreinwinst. En ook het buitgemaakte ■•'oor de Amenkanen is van belang. iBiij het vermeesterde materiaal zijn meer dan 100 kanonnen, w. o. 12 zware, tal van schansmortieren en hondeiden macliineg- weren. Het aantal gevangenen is tot ow de 8000 aangegroeid, o. w. 125 officieren. De Franschen telden tot de afzending van het lyntste officieele stafhericht meer dan 10,000 gevangenen, terwijl de vooruit gang op bepaalde punten 8 KM. bedraagt. Op de overige gevechtsterreinen in Frank rijk hadden hier en daar kleinere gevech ten plaats. Yan het Macedonische front. De Geallieerden zetten hun opmarsch voort. Het BuJgaarsche leger schijnt nu volkomen in tweeën gescheiden te zijn dooi den snellen opmarsch der Entente-roepen in het centrum van het aanvalsfront. Het wes telijk leger poogt zich snel naar het N. te wenden -om Uskub te bereiken voor de Senders doze plaats bezetten. Daarop schijnt echter weinig kans, want de vijande lijke cavalerie is deze plaats ïeeds vrij dicht genaderd. Dit wapen hc-eft in dezen veldtocht evenals in Palestina, zijn ouden roem gehandhaafd. Sedert het begin van liet offensief in Macedonië heeft het reeds 117 K.M. afgelegd in X. richting en be dreigt nu de zeer belangrijke plaats Uskub, do oude hoofdplaats van Servië, dat uit een strategisch oogpunt van ongemeen Tic- lang is. De rechtervleugel dei Geallieerden zei ondertusschen haar opmarsch "ïn Bulgarije voort, waar zo oa. Stroemitza bezet heb ben. Hot is dus voor de Bulgaren, willen ze vrede hebben, zaak om spoedig een over eenkomst tot stand te brengen, jrnnt elke vordering 'zat natuurlijk de eischen der Entente doen toenemen. Palestina. Van het geveehtsfront uit Palestina is weinig nieuws. Do Engelsdien zetten hun opmarsch voort en bedreigen het Turkscbo leger ten O. van de Jordaan,"Mlnt zich In tweeën beeft gescheiden, met volkomen vernieti ging. Een gedeelte der Turken heeft zich naar hel N. naar Damascus gewend, het andere gedeelte richt zich Zuidwaarts om in de Hedsja een goed heenkomen te zoe ken. Hier zullen de Arabieren waarschijn lijk wel met hun gehate onderdrukkers afrekenen. Yan de andere fronten, In Italië zijn, behalve de gewone ge vechtsacties der laatste dagen, geen bizon- derheden te melden. In Albanië di-eigt Het Oostenrijksche leger in do „lucht te blijven lianpeu", Hij nam haai* in zijn armen en droeg Kaar naar zijn paard. Lorrimoro zétte "Syl via in bet zadel en baar zoo steunende dat haar hoofd rustte op zijn schouder, leidde hij het paard langzaam en voorzich tig terug naar liet bosch? Toen hij dit naderde, kwamen de kapitein en een paar manschappen aangereden. Zij uitten een kreet van blijdschap, toen zij Lorrimoro zagen en "de kapitein naar Sylvia wijzende, wuifde met zijii hoed. „Wel, wel, mijnheer," zei hij, „zulk een prachtigcn wedren hel) ik in mijn leven niet meer gezien. Ik ben blij recht blij, dat u het meisje gevangen heeft, maar ik zou nog veel meer verheugd zjjn geweest als u dien vervloekten vuilik ook had. Hij was de ergslo van den heelen troep. Wel, voor den drommel, het is nog maar een kind! Tut, tut' Ze is toch niet dood, mijn heer, wel?" „Neen, neen," zei Lorrimore, „ik geloof van niet ik vertrouw van niet Heeft iemand soms wat water?" Hij nam Sylvia van zijn paard en steunde haar op zijn knie; een man kwam met een waterflesch en Lorrimore maakte haar voorhoofd nat en probeerde weder een beetje brandewijn tusschen haar tanden te krijgen. Het ge lukte hem misschien, want hij verbeeldde zich haar hart onder zijn hand te voelen trillen. „Wij moeten haar zoo gauw mogelijk naar het kamp, brengen/" zei hij. daar nét door bet wijkende Bulgaarsche leger niet meer op de linkerflank gedokt wordt en, mocht de opmarsch der Entente voortgezet worden dan wordt dit leger met volkomen afsnijding bedreigd. Uit Dmtsciüaiiti, De politieke toestand. Door de gebeurtenissen in Bulgarije (woidf de zaak in Duitschland wel een beetje ver troebeld. De stijeend© nCvd 'al waarscliijn- hjk de partijen weer dichter bij elkaar brengen tn het leren van von Herding als rijkskanselier verlongen. Er wordt onder tusschen nog' druk geconfereerd. De besprekingen vhn alle groepen, dio Donderdagavond hebben plaats gehad, lie pen over de opheffing van artikel negen der grondwet, het toetreden van Rijksdagaf gevaardigden tot do i-egeering, alsmede de autononuo ,van Elzas-Lothanngon. Van Duitsche zijde wordt gemeld, dat vice-admiraal Behneke, dio tot dusver met de vervanging van den afgetreden staats secretaris van marine was belast, 'ter be schikking is gesteld van het hoofd der groote vloot. Vice-admiraal Richard von Manndeler von "Tiechler is de vervanging van den afgetreden staatssecretaris van ma rine opgedragen. Behneke wordt dus niet, zooals verwacht werd minister van marine. Omtrent den minister van oorlog wordt van Duitsche zijde gemeld: Het feit, dat de minister van oorlog, von Skin, met in de zittingen van de centrale commissie van den Rijksdag is verschenen, heeft tot verscheidene geruchten aanleiding gegeven. De minister had echter reeds zijn ontslag ingediend vóórdat de centrale com missie werd bijeengeroepen. Hij woonde de beraadslagingen niet bij, daar zijn aanwe zigheid te bevoegder plaatse niet bevorder lijk werd geacht, daar in hoofdzaak over politieke vraagstukken zou worden beraad siaagd. Naar aanleiding van de berichten uit Bulgarije zal de minister heden in Bei* lijn aankomen.- Toenadering gezocht? De Rijksdagafgevaardigde Ludwig Ques- sal, heeft in de Sociahstischen Monatshof- ten onder het opschriftEngeland's knockout politiek tegenover Frankrijk en Duitschland, een artikel geschreven over do positie van Duitschland ten aanzien van Frankrijk. Hij vraagtis het beslist nood zakelijk dat alle honderd jaren een Europec- scïie oorlog liet vasfetaud vertrapt, opdat. Engeland in Europa steeds nieuwe gebie den van Afrika en Azië kan veroveren? Kan er geen brug van overeenstemming van Duitschland ïutar Frankrijk worden gesla gen? De schrijver ontwerp vervolgens een plan om de moeilijkheden die Elzas-Lotliaringen veroorzaakt, uit den weg to mimen. De „Vossische Zeilung" teekent hierbij aan: Indien dit voorstel fen uitvoer kon worden gebracht, zou niet alleen, de weg lot opheffing \an dc tegenstellingen tus schen Duitschland en Frankrijk zijn aan geduid, maar zou ook aan alle voorwaarden zjjn voldaan voor de eenheid eu de onafhan kelijkheid van hot Europa op het vasteland- Uit Engeland Staking en. De vergadering van Londensche spoor wegstakers heeft besloten bet werk onmid dellijk to hervatten. Een groot gedeelte bad den arbeid reeds hervat. Nu de spoorwegstaking voorbij is, Begint de peis aandacht te wijden aan de Clyde, waar 7000 scheepsbouwers al meer dan een week staken. Dit is naai' do „Morningpostft zegt een gcv.d van oog zwaarder bolsjevisme dan de spoorwegstaking in Zuid-Va les. De „Chronicle" bespreekt de kansen van ic-geeringstusschenkonist en zegt: Paar scheepsbouw een oorlogsbedrijf is, moeten allo cisclien om hooger loon aan het oor- Drie of vier mannen sneden vljtg eenige takken af en maakten handig een draag baar, naar een ambulance zich niet voor had geschaamd. Lorrimore- legde haarvoor- ztchtig neder en bedekte haar met zijn jas en die van den kapitein; hij liep er zelf naast en hield haar hand vast, terwijl vier mannen haai- door het bosch droegen, want hij begreep, als zij wakkei' werd zou de aanraking van een bevriende hand hel pen om haar gerust te stellen. Hij had alles van het gevecht vergeten, zoozeer was hij vervuld met Sylvia, maar hij keek plot seling op en zei lot den kapitein: „De gevangenen zijn zeker vooruit?" „Welke gevangenen vroeg de kapitein kalmpjes. „Do roovers, de mannen, die u gevangen genomen hebt." „Er zijn geen gevangenen, mijnheer," antwooTddo de kapitein. „Ik geloof, dat de troep uit eeu elftal mannen bestond, den heer, dien u achterna gezeten hebt, mee gerekend. De rest ligt daar," en hij wees naar een rij dooden, waar dei rest der po litiemannen om hoen geschaard stonden. „Groote hemelriep Lorrimore met ge dempte stem. „U is teleurgesteld, mijnbeer?" vroeg de kapitein. „Ja, dat beu ik ook en. de jon gens in hot kamp zullen het ook zijn; wij hadden ons verheugd op een oudcrwotsch gerechtelijk onderzoek met de terechtstel- deel der officieele voortbrengingscommis- sie worden onderworpen. Officieel is thans medegedeeld, dat al wie 1 October niet aan 't werk is, onver wijld bij het leger gal worden ingedeeld. Maar ook deze maatregel heeft zijn bezwa ren. Opgemerkt wordt dat Engeland thans meer behoefte heeft aan scheepsbouwers dan aan soldaten. Uit Siberie. Een nieuwe regeering. Alen meldt uit Wladiwostok, dat de confe rentie te Oefa in overleg met de Tsjechen de onafhankelijkheid van Siberië beeft uitge roepen en een uitvoerend comité van vjjf leden beeft benoemd, dat tegenover de con stituante verantwoordelijk zal zijn. Het pro gram van de nieuwe regeering is den vrede van Brost ongedaan te maken en den strijd tegen Duitschland voort te zetten. Inval in China? Do „Times" verneemt dd. 19 dezer uit Peking, dat een troepenmacht, bestaande! uit Bolsjewiki, Duitschers, Oostenrijkers en Hongaren, gepoogd heeft China binnen te vallen te Pereannia, Jalori en Palote Do Chinoesche garnizoenen ziin versterkt. Lit Roemenië. Kroonprins Ka rol ziet van zijn rechten af. De koning heeft den Raad van alle Roe meensche generaals bijeengeroepen, waar van cle meerderheid als hun oordeel te kennen gaven dat prins Karol tengevolge - van zijn. onlangs iu een vreemd land met een Roemeensch© gesloten huwelijk, géén erfgenaam van d© Kroon kan blijven. I'nns Karol is in Büstritza, in de nabij heid van ,de koninklijke zomerresidentie G.icaz, -iu heduenis. Hij toont zich zoor vastberaden en verklaarde dat hij Voor altijd van zijn rechten als erfgenaam van de Roe- ine ensch? kroon afziet. Diversen. G em eonsch appolijk'e levens middelenwetgeving. Te Stockholm is een conferentie bijeen gekomen van gedelegeerden uit Zweden, Denemarken en Noorwegen, om de richt snoeren en al gemeen e beginselen uit te werken voor een gemeenschappelijke levens middelen-,vet geving in de SkancUnavischo landen. De Duitsche'fceizerin. Do „Berl. Lok. Anz." bericht, dat de keizerin weder hersteld is. ^BINNENLAND. Consulaire Üifiati Bij Kon. Ijesluit van 23 dezer is aan nir. L. A. Gastmaim ,op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van vice-con3id der Nederlanden iu algemeenen dienst. Tweede Kamer. De agenda voor de vergadering der Tweede Kanier op Dinsdag a.s. bevat, be halve trekking der afdeelingen, een rege ling van werkzaamheden. HamlnsÜ» Toorzlttersshaj» Tweede Kamer. Als eerste candidaat voor het voor zitterschap der .Kamer werd gekozen de heer Fock (U. L.), met 63 van de 98 stem men. 'Op den heer Schaper waren rnlge- bracht 21 stemmen, Wijnkoop 4, Nolens, van Vuuren en Rink 1, blanco 5. Tot tv cede candidaat werd gekozen de heer Kooien (r. k.), met 74 stemmen; de heer Schaper kreeg 8 stemmen, "3e Gcer 5, f Wijnkoocp 4, Kolkman 3, blanco 3. Tot derden candidaat werd, eveneens bij 'eerste stemming, gekozen de heer de Geer (C.-II.) met 54 van de 97 stemmen; ling tot slot. Wij hadden er ai een rech ter aangesteld. Maar er was niets aan te doen; wij zouden de zaak verloren heb ben als wij getracht hadden ze levend iu handen te krijgen. Het spijt mij wel." Lorrimore 'huiverde. „Laten 'we voortgaan," zoi hij. ,-,Als het arme meisje bijkwam op deze plek met al die inanncn, die daar liggen De kapitein begreep liem en knikte. „Vooruit naar het kamp met haar, jon gens," zei hij. „Ik zal vooruit gaan en een wagen zonden, u tegemoet, mijnheer. De rest van de jongens moet hier blijven, tot de mannen komen om hen te begra ven." Lorrimore. bleef naast de baar loepen met Sylvia's hand in do zijne en plotseling voelde hij die bewegen. Hij riep tot de mannen even stil te staan en boog zich vol ijver over haar heen. Zij zuchtte smar- telrjk en deed de oogen open. Een oogen blik keken zij verschrikt en in 't ,wild, tot hem op, toen kwam een zwakke kreet over haar lippen: - „Jack! Mijn broeder!" „Mijn broeder!" Dat woord was de oor zaak van de vreeset ij ko verwarring, die zooveel last veroorzaakte in den tijd, die nu volgde. Mét een wenk, dat men heel stil zou zijn, lichtte Lommore haar hoofd opj (Wordt vervolgd.) Cess conrant verschijnt dagelijks, met uit sondering van Zoo- en Feestdagen, Prijs per kwartaal, met inbegrip ran 6 cts. iiicsssokosten: 1.80; franco per post f 1.76. _1 Prijs Per weck10 eon's- Afzonderlijke rammen! 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentie)) voor het eerstvolgend nma- a»r moeten vWr twaalf uur aan het Bureau ievored 2)jn. tEeu bepaalde plaats Tan sdvertentien moldt niot gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs der AdTertentiënvan 1—5 regels f 1.30; iedere regel meer 25 cents. Reclames 60 cents per regel. Advertentiën en Reclames in bet Zsterdsgarondnunüner met 10 verhooglng. Incassokosten 5 centa; postkwitsatiea 10 cents. Tarieven van advertentiën bjj abi mernent rijn aan het Bnrean verkrijgbaar Dagelijks worden Kleine Advej-fentien op genomen 1 40 cents per advertentie van hoogstens 30 woorden; ieder vroord meer 2Vi cent, bij vooruitbetaling aan het Bureau te toldoen.

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1