Vrijdag 27 December 1918. GEKOCHT» Intercomm. Teiefoon No. 103- 7Vi9 MBtgmg No. 15940. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). jjij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen ea kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Ingevolge art. 15 der Verordening, vast gesteld in de openbare vergadering van don Gemeenteraad van den 2en Augustus 1918, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 15 November 1918, 'no. 43, blijft voor do leerlingen, dio bij Se vaststelling dezer herordening reeds de school voor U. L. O. bezochten, alsmede voor hen die voor den cursus 1918'19 vóór 13 Juli 1918 voor die school werden aangegeven, de schoolgeldregeling die thans voor heil geldt of zou gelden van jrracht zoolang zjj die school blijven bezoeken, indien hun ouders of verzorgers dit vóór den 4on Januari 1919 schriftelijk aan den Gemeenteraad verzoe ken. Schiedam, 27 December 1918. HJntlerwet. Bij besluit van Burgemeester en "Wethou ders van den 24en December 1918 is: le. VERGUNNING VERLEEND aan: a. de "N. V. Drogerijen en Conserven fa brieken voorheen BLAD EN PRINS tot uitbreiding van haro groentendrooginrich- ting met een conservecrinriohting voor fruit in het voormalige kookhuis aan de Nieuwe Haven no. 81, kadaster Sectio M no. 2G25 en bijplaatsing van een electromotor van 20 P.K. voor hleit drijven verschillende werk tuigen de N. V. Maatschappij "„EXCELSIOR" lot uitbreiding van haai' metaalbuizenfa- briek aan den Buitenhavenweg no. 52, ka daster Sectie L no. 2219, met een in richting voor hot lasschen en buigen van metaalhuizen, waarin als beweegkracht zal worden aangewend oen electromotor van 5 P.K., voor het*drijven van diverse machi nes; 2e. DE BESLISSING OP DE AAN VRAGE van A. H. OSTERIIOLT om vergun ning ftot het oprichten van etna [metaaldraaie rij in het-pand Doeleplein no. 2, kadaster Sectie A no. 1226, waarbij als beweegkracht zat worden aangevend een electromotor van 2 P.K., drijvende diverse-weiktuigen, VERDAAGD1, aangezien het deskundig on derzoek nog niet geëindigd is. Schiedam, 27* December 1918. 614'6 3 3 er I e h t. Zij, dio zich met ingang van 1 Jan. a.s. voor minstens 3 maanden op do „Schiedamsche Courant" abonneeren, ontvangen de ,tot dien datum verschij nende nummers gratis. Evenals andere jaren zuilen ook dit jaar in de „Schiedamsche Courant", die Dinsdagavond 61 December verschijnt, Nieuwjaarsgroeten lennnon ge plaatst worden tegen don prijs van VIJE EX ZEVENTIG CENTS. Straatgeverïitrn te Berlijn. De zaak der democratie in Duitschland is in ernstig gevaar gebracht en uog wel door de rogeeiring EbertIlaase zelf, al thans door verantwoordelijke personen, die zich achter het huidige bewind hadden geschaard. De Kerstdagen zijn te Berlijn zeer rumoe rig geweest. Dinsdag heeft een formeel straatgevecht plaats gehad, waarbij zelfs van kanonnen gebruik 'is gemaakt. Ofschoon do aanleiding oorspronkelijk zijn grond had Naar hot Engolschj .Van CHARLES GARVICË. in economische kwestie's, laten natuurlijk de uiterste linkergioepen der socialisten onder aanvoering van Liebknecht niet na, politieke munt uit de zeer ernstige grireur- tenhesn to slaan. In 'tkort heeft zich het volgende drama afgespeeld. ue matrozen te Berlijn die een volksrrari- ne-divisio vormc-n, achtten zich verongelijkt omdat zij niettegenstaande zij de eigenlijke grondvesters zijn van den nieuwen staat van zaken achteruit worden gedrongen door de so'daten, die de vette baantjes krijgen. Aanleiding tot de uitbarst'ng werd het niet hfoien aan de matrozen van een som van 80.000 mark. Dit geld weid hun toegezegd, maar daarvoor moesten zij dan ook iiet keizerlijk paleis vei laten, waar zij zich ingericht luidden. De ma.tiozen schijnen het voornemen gehad te hebben, aan dezóü eisch te voldoen, maar door het ontactisch optreden van den commandant van Berlijn.. Wels, is het te wijten, dat er een ma-' trozendemonstvatic op touw werd gezet, Maandagavond, waarbij ook reeds gescho ten is. Twee matrozen werden daarbij gedood. Dit was het voorspel van het bloedbad, rial den volgenden dag, Dinsdag, is aangericht. Heethoofden onder de met haat overkxopte demonstranten pakten bij een woordenwis seling Wels en zijn beide adjudanten bij den kraag en brachten hen naar de Marshall, nog wel bekend uit de eerste revolutie dagen, waar de matrozen hun hoofdkwar- tier hadden-Als de leiders niet tussehen- bcide waren gekomen, had, althans Wels niet meer tot do levenden behoord, want do verbittering was zoo groot, dat ze den commandant van Berlijn maar direct wilden fusiieeren. Door do matrozen wordt Wels aangezien voor denman die op 6 December j.i het bloedblad heeft .aangericht in q« straten van de Duitsche hoofdstad. Om hun cischen, inzake de uitbetaling van het hun toekomende geld kra.cht bij te zetten, gingen do matrozen tot een zeer gevaarlijk middel over. Ze namen nl. de regeering als pand in beslag, ^door te ver klaren ,dat niemand de Rijkskanselarij in of uit mocht Wat te vei wachten was, ge hemde. De gardefcroepen die de rogeering. welke zij trouw gezworen hadden, bedreigd meende, rukten op. 't Gevaar voor een bloe dige botsing had nog voorkomen kunnen worden ,a!s men kalm aan 'tovei leggen was gegaan, maar 'twas- nu de beurt aan de soldaten om bruut op te treden. Wilden do matrozen niet zonder eenig aarzolen het paleis en do Marstall ontruimen, dan zou men him wei mores leeron, men had de manschappen en kanonnen. Ongelukkig tiof het, dat juist versche troepen waren aangekomen, 'die zich- natuur lijk dadelijk beschikbaar stelden om het huidige bewind te steunen. Ontactisch was liet, dat een ultimatum werd gesteld, dal de matrozen binnen tien minuten moesten aanvaarden. Na het verstrijken van den termijn ging men over tot daden. Do kanonnen begennen nu een woordje mee te spreken en een fonneele bestorming van het paleis en de Marstall werd onder nomen. Dit duurde, tol cle matrozen om een wapenstilstand vroegen en.... daarmede was het p'eit beslecht ten gunste der ma trozen. Op het vuren waren natuurlijk duizenden mcnschen toegestroomd, die, zoodra de ka- nonado ophield, zich tusscken de soldaten en de belegerden verdrongen. Een her vatting van het vuurgcvecht was nu na tuurlijk uitgesloten, want dit zou honderden burgers het loven hebben gekost en de sol daten, dio onder strenge Lucht van hun officieren stonden, hadden toch waarschijn lijk zich zelf nl moeten overwinnen, om op hun eigen broeders, ze mochten dan revolutionair zijn, te schieten. Er wordl beweerd, dat Liebknecht en do zijnen het hunno hebben gedaan, om een beschieting van het paleis onmogelijk te maken. Natuur rijk hebben do Spartacus-lui deze zeer welkome gelegenheid niet laten voorbij gaan, om propaganda voor hun zaak te ma ken. Toen dus mot geweld de matreten niet meer to overmannen waren, moest men langs minnelijken weg tot beëindiging van 128; was te zeer vervuld ïhet do gedachte aan ^haar" om gelegenheid te hebben ook aan „hom" te denken. "„Wel, Banks," zei Txalo, voorzichtig rondkijkende. [Het bloed vloog Neville naar het gezicht en zijn belangstelling was dadelijk opge wekt. „Wanneer? Hoe?" _>„Van nacht," zei Tralc. „Een van mijn agenten vond hem in een bierhuis buiten het dorp, waar hij zwaar had zitten drin ken en hij liet het mij dadelijk zeggen. Hij hondt Banks in het oog. Wij zullen hem juist genoeg vrijheid geven en eens zien wat hrj van plan is te doen." „En hem uit het oog vKrleizen," zei Ne ville norscty 0,Dezen keer niet, mijnheer," antwoordde Tralc vertrouwelijk. „Ik heb bevel gegeven aan mijn agent hem zoo noodig een slag op het hoofd te geven en hem de hand boeien aan te 'doen. Neen, maak u maar taiet ongerust, mgnheer Neville; ik heb hem 'dezen keer beet. Als u- het rrjaa.r van u zelf gedaan kimt krijgen nog een klein poosje beleefd te zijn tegen Sir Jordan." „Dat is een moeilijk bevel, maar ik zal mijn best doen," zei Neville aarzelend.- „Ja, mijnheer, doe dat," zei Tralc drin gend. „Ik" hoop ze beiden zoo stevig beet te krijgen, dat er geen loskomen mogelijk is. Nu moet ik weg; mijnheer Neville; wees niet verbaasd als u npj spoedig weerziet." Om den lijd door te komen, liep Neville naar het logement, maar- hij hoorde.dat Lord Lorrimore uit was eu na een poosje rondgeloopen to hebben, steeds met Sylvia vervuld, begaf hij zich op weg naar de Grange. Toen bjj de oprijlaan inliep, zag hij Lord Lorrimore voor zich uit gaan en haalde hem in. Lorrimore zag er ern stig en treurig uit "„Mr. Lynne," zei hij bijna dadelijk, gis teravond toen ik u mijn voornemen te hennen gaf onmiddellijk uit Engeland te vertrekken, zei u„doe dat niot. Zou u mij do reden daarvan kunnen zeggen? Neem rn'ij deze directe vraag- niet kwa lijk, maai- nu, uweet hoe het met mij gesteld is.'" 1 „Ja, dat begrijp ik en daarom zei ik: „doe dat niet," Lord Lommore, u moet mij gelooven als ik zeg dat ik een goede reden heb om u te vragen, nog een poosje te bljjven, maar dat ik het u nog niet kan meedeelen.'-' het gevaarlijk incident geraken. Ten slotte werd een overeenkomst getroffen, die een hechten grondslag kpn worden voor een bevredigende oplossing. De tekst der overeenkomst luidt: lo. de matrozen-divisie ve-rpticht zich onverwijld liet paleis le veilaten; 2o. de matrozen wor den bij de repubiikeinsche soldatenweer- baarheid ingelijfd, welke onder bevel van do commaiidanluur.staat. De vorm der aan eensluiting blijft voor een latere overeen komst voorbehouden; 3o. de matrozen ver plichten zich in de toekomst ntel meer aan acties tegen do regeering deel te nemen. Mecningsverscliillen moeten steeds langs den weg der onderhandelingen te bevoeg den plaatse worden bijgelegd. Divisie gene raal Lequis woidt onmiddellijk teruggeroe pen. De order tot liet voer aiann gereel zijn der Rcrlijnsche troepen en de matrozen- divisie wordt aanstonds ingetrokken. Ccm. mandaat Wels moet direct worden vrijgela ten. r Generaal Lequis, liet hoofd van de re-' geeringsUoepen verdwijnt dus van het too- ncel, evenals generaal Wels, die we! een moedig man is, maar blijk beeft gegeven weinig tact en doorzicht to hebben. Als opvolger van Wels is benoemd diens adjudant, luitenant Fischer. De gevechten te Berlijn'hebben natuurlijk weer wei bleed geëmeht. De matrozen hebben in de Marriall 08 dooden en ge wonden achtergelaten. Hoeveel sS'ldaten er gevallen zijn, is niet bekend. Do gebeurtenissen in de hoofdstad heb ben natuurlijk eon geweldige nasleep. De Berlijnacho corr. van de „N. R. Cl." seinde gisteren aan zijn blad: „Gedurende de Kerstdagen loopen wilde geruchten in Berlijn en men vertelt in politieke kringen, dat de regrering van Ebert zal aftreden, om voor een kabinet met Ledebour en Lieb knecht plaats te maken. Do matrozon en de revoliitionnaire soldaten en 'Arbeiders bedwelmen zich met deze histories, waar door zij zich volkomen meesters van den toestand gevoelen. Vcor zwakke zenuwen is de politieke atmosfeer hier op het oogenblik inderdaad geenszins opwekkend en niemand weet welke dwaasheid elk moment kan losbre ken. De regeering erkent evenwel in het geheel niet het bestaan, van een ernstige crisis. Het. volgende is werkelijk geschied: tij dens de betooging van gisteren klonk plot seling de kreetOp naar de Yorvavts I Do menigte zette zich naar 't door Spartacus meest gehate blad in beweging. De veilig heidswacht kreeg van de commandantuur het berd niet te schieten en de rodactiq werd "door de betoogers bezet. Onder lei ding van Liebknecht begon men met koorts-, achtigc ijver vliegende blaadjes onder den naam van: do Roode Verwar te, uit lo ge ven, betgeen naderhand weer werd ge staakt. Men kwam ten slotte overeen de Yorwarts weer vrij te geven onder de voor wan ide, dat de Rota Falme en'de Freihdt evenveel papier zouden krijgen. Gisterochtend is 'n kabinetsraad over dezo aangelegenheid gehouden, waarin de overeenkomst bevestigd werd, doch in deze zitting L, mar een der deelnemers mij verzekert, van een crisis geen sprake ge weest. Desniettemin geeft men in regee- ringskringen toe, dat do positie van het kabinet buitengewoon hachelijk is, daar liet heeft getoond, dat de rogeering tegenover haar tegenstanders niet over voldoende militaire macht beschikt. De Spartacuslieden en de roode militairen cn matrozen dreigen voortdurend de regeering in hechtenis te zullen nemen en een ka binet Liebknecht, Ledebour, Eiehhorn in haar plaats te stellen. Eichhom is de po litic-president van "Berlijn en de comman dant van de veiligheidsdienst, die thans tot <lo tegenstanders der regeering wordt gere kend. Mep is in legéeringskringen hoege naamd niet overtuigd, dat de poging niet zal worden ondernomen. Gisteravond was er niemand van de- leden van het kabinet in de Rijkskanselarij, zooals anders steeds het geval is, waarschijnlijk om daar niet allemaal te kunnen worden overrompeld. In regeringskringen is men overtuigd, „Is het iets dat in verhand staat met freule Hope?'" „Ja. Luister, Lord Lorrimore, iedereen! kan zien dat Andrey niet gelukkig is; dat dat, om kort te gaan dat haar engage ment met mijn met Sir Jordan haar niet gelukkig maakt en dat zou u het niet mogelijk vinden dat het engagement verbroken werd?" Lorrimore's gelaat straalde van hoop, die oprees in zrjn hart. „Denkt'ii dat dat kan?" zei hij. '„Ik denk het niet alleen, ik Weet het zeker," zei Neville ernstig. „Ik zal u geen enkele vraag meer doen, mijnheer Lynne, ik zal afwachten. Alleen dit wil ik zeggenals als ik dacht, dat An freule Hope gelukkig met hem kon wezen, zou ik er mij aan onderwerpen, zonder eon nieuwe poging te wagen; maar ik houd niet van Sir Jordan eu ik wan trouw hein. Als u het was met wien zij verloofd was „Dank u," antwoordde Neville met een lachje, „maar ik wensch een ander tot vrouw." „Dat heb ik begrepen, en ik wensch u geluk." Zij waren intusschen het huis genaderd en vonden den graaf daar. „Kom binnen," zei hij, „de lunch is gereed. Jordan is hier al een half uur ge- dat LieMqfiSSlt oen staatsgreep slechts zou-m dieM Kerstgroet aan het Amen- .aw. 111 kaansche volk: „Dc ben overtuigd, dat het zich zal verheugen, als het hoort, dat hij de groote volken, waarmee we in dozen oorlog gomeene zaak hebben gemaakt, de openbare meen Lag allo voorstellen aangaan de een rechtvaardigen en duurzamen vrede alsmede een nauwe samenwerking der zelf- besturendo volken der wereld bij het be veiligen van dien vrede, nadat de schikkin gen thans in beraad, onder woorden zijn ge bracht, krachtig ondersteunt Niets zou een meer volkom-ene Kerstgeruststeliing kunnen verschaffen dan do stemming, die ik overal aantrof. nalaten uit de overweging, dat zij dan do verantwoordelijkheid zouden dragen, ter wijl hij weet, dat dan het geheelo ambte- naarsgildo, <le officieren, enz., onverwijld, zouden gaan staken, waardoor zijn staats- mechaniune yolladig sti'staan zou. Men neemt daarom nog aan dat hij hat niet zal wagen, ofschoon men daarvan geens zins zeker is. Doch- dat hij de macht heeft, geeft .men openlijk toe. Er worden midde len beraamd onï zich aan deze macht, die zuiver plaatselijk is, te onttrekken. Bin nen het kabinet is evenwel over een wijken, voor .Spartacus nog niet gesproken, of schoon enkele loden natuurlijk rijkelijk ge noeg hebben van den ophitsenden en ver bitterden toestand.' Do bladen laten zich nog weinig uit over het voorgevallene. Het ,Berl. Tageblatt" zegt: De eisch, dat de met Spartacus verbonden matrozen Berlijn moeten verlaten, is verstandig. De regecring moet de middelen, waarover ze beschikt, met vaste hand toepassen, om de anarchie in Duitschland den kop in te drukken. De „Lokal Anzeiger": Do regeering mag geen eischen stellen, waaromtrent zo niet vast besloten is, de vervulling met de vollo macht van het staatsgezag af tc dwin gen, voor 't geval ze op tegenstand stuit. VsHsoh op reis. Wilson is den len Kerstdag in hetAme- ïikaansche hoofdkwartier aangekomen en heeft in gezelschap van generaal Pershing een afdeeling Amenkaanscho troepen ge schouwd en geantwoord op een toespraak van den bevelhebber. Den 2en Kerstdag is do president naar Dover overgestoken en naar Londen doorgereisd. Twee millioen Londenaars, vertelt Reu ter, stonden langs den weg; van den stoet over een afstand van twee mijl, onder het gewapper der vlaggen en heetten den pre sident der Y. S. luidruchtig welkom. Ge zeten in een praalkaros njet den koning en den hertog van Connaugh, omstuwd dooi het voor soevereinen bestemde escorte van de cavalerie der lijfgarde, te midden van het gedonder van hot kanon ter begroeting, is Wilson tusschen de stramme gelederen der soldaten doorrijdend, een weergalooze verwelkoming van het volk ion deel ge vallen. Londen was niet voldaan met de geruchtmakende begroetigg, hem geworden bij den statigen tocht naar 't Buckingnam galais, de ongeveer 200.009 mcnschen. aio het geweldige Halfcirkelvormige plein jegenover het paleis geheel vulden, bleven aan het juichen, totdat Wilson een half uur na zijn komst naast den koning op het balkon verscheen. Bij hen waren de _ko- ningin, die wuifde met een Amerikaansch vlaggetje, mevrouw Wilson, prinses Mary en do hertog van C-onnaught. Zoolang hield het gejuich aan en zoo dringend was het, dat de president met blijken van innige bewogenheid de burgers van Londen met enkele woorden voor hun schitterende verwelkoming dank zei. "Wilson is echter niet naar Londen ge komen, om alleen toegejuicht te worden. Belangrijke zaken worden dezer dagen al daar besproken. Zaterdag zal de voorvechter van een volkerenbond een deputatie ontvangen van de Engelsche volkerenbond-unie, onder lei ding van burggraaf Grey. Opmerkelijk is, dat in de groote Engelsche bladen dc laat ste dagen een kentering te bespeuren is. ten gunste van de. rodkerenbond-idée. Natuurlijk zijn de noodige Kerstgroeten gezonden. Er ontbreekt er één, n-L. van den voor- matigen Duitschen Keizer. Die van Wil son aan zijn volk geeft hef, bewijs, dat de president nog steeds goede hoop hoeft, zijn plan te kunnen verwezenlijken. Het woest. Hoe hebt jullie beiden het er gis teravond afgebracht?" vroeg hrj een wei nig ter zjjdo aan Neville. Neville schudde het hoofd. „Jordan on ik kunnen nooit vrienden worden, Lord Maxlow," zei hij ernstig. „Kom, kom! Nu, ik hoop, dat jullie van daag tegen elkander beleefd zijt. niet waar?" Jordan was in de eetzaal en zat ïnot Andrey te praten. Hjf knikte de twee man nen vriendelijk toe, maar met een onder zoekenden blik. Hij zag niet Weeleer dan gewoonlijk en scheen zoo opgewekt moge lijk. „Waar is do signota?" vroeg Lord Mar- low, „de tweede bel' is gegaan." „Zij is boven bij Mercy," zei Andrey, „maar zo zal dadelijk beneden komen. 'Heb jo al gehoord van Sylvia's vriendin, Ne ville?" vroeg zij. „Neen, nog niet veel. Ik moet nog vrij wat nieuws hooren." 1 Terwijl ze aan tafel plaats namen, deelde Lord Marlow mede, dat hij' aan zijn vrouw getelegrafeerd had. „Ze kan met den avond- trein hier zijn,' zei hij in zijn handen wrijvende. „Ik heb haar niet verteld, dat jij hier bent, Neville." 1 „Lady Marlow 'zal zich evenzeer ver beugen ais wij allep," zei Jordan niet een Het Belgische socialisten- congres. Den len Kerstdag is te Brussel het socia listen^ congres geopend. Het deelnemen van 3 socialisten aan de regeering werd uit- voer.g besproken en later bij stemming goedgekeurd. De secretaris van het syndicaat der open bare werken, Uythoevon, heeft geprotes teerd, tegen de annexatie-politiek, welke in de Belgische regeering aan den dag treedt ten opzichte van Nederland'-. Wat beduidt dezo nationale politiek, welke do Nedei- iandsche socialisten in oerooring brengt? Y ordt er gelijk men zegt, een campagne gevoeld vcor het botweg annexceren van Zeeland en Limburg en bepaalde dorpen in dg provincie Luik? Y. at komt er op die wijze van liet zelfbeschikkingsrecht der vol ken terecht. Do partij moet zich tegen elke politiek van dien aard koeren. Ik verzoek het congres zich duidelijk ever deze kwestie uit te sproken.'- Minister Yamlerrelde antwoordde: indien de regeering zich met tegen een agressieve politiek van annexatie tegenover Neder land bod uitgesproken, zou ik van deze re gecring geen deel uitmaken. De kwestie werd naar de volgende zit ting verwezen. i>i verse n- De Hongaarsehe con stituante. Dc verkiezingen voor de Hongaarscba constituante zullen in do tweede helft van Januari plaats hebben. Om de verkiezin gen te bespoedigen zal het stemrecht t>p 'grond van legitimaties worden uitgeoefend. M a x. Koning Albert heeft burgemeester Max, wegens diens energieke houding en vol harding tijdens den oorlog, tot grootofficier; in de Leopoldsorde bevorderd. Handel tusschen België en i Duitschland. De Belgische minister van bevoorrading Wauters heeft gelast zeer streng op te tre den tegen de opkoopers van levensmid delen, die zo op groote schaal naar hetj bezette Duitschland waren beginnen uit te voeren. De straffen gaan tot twee jaar opsluiting en tienduizend francs boete. De verkiezingen in België. Do „Soix" meldt, dat de soldaten aan do algemecne verkiezingen in. .Tuni a.s. zullen deelnemen. ti De hoogeschool tc Gent. Hoogleeraar Frédéricq, 'die door deDuit- scliers wegens zijn weigering tot deelne ming aan de vegvlaamsching der Gentsche hoogeschool was gedeporteerd cn thans in zijn land terugeis, is tot rector der univer siteit te Gent benoemd. JttJUNjPJS^LAffU De Koningin heeft Woensdagmiddag ont vangen den heer Favre, onder-secretaris van slaat aan het ministerie van binnea- landseho zaken te Parijs, die namens de Fransche regeoring een bezoek brengt aan de Fransche vluchtelingen hier le,jande, Gistemamiddag heeft de Koningin den broederlijk lachje. Op dat oogenblik kwam Sylvia binnen. Zij liet haar lieve oogen over het geheelo gezelschap gaan, maar liet ze oen oogen blik op Neville rusten, en toen, met een buiging en glimlach vooï allen, ging zij op haar plaats zitten naast Lord Maxlow. „En hoe "gaat het met Mercy vanmor gen, lieve," vroeg hjj. „Mag ik u een stukje kip geven? Toe, Neville, geef de kp eens door voor 'de Signora." [Neville sneed, met bevende hand een vleugelljo a£. (Waarom was zo niet eren blijven staan ten had in 't voorbijgaan een woordje tot hem gesproken? Had hij haar beleedigd? Ach, (het was heel duidelijk, dat zijn kleine Sylvia klein was se niet langer niet meer om hem gaf. „Ze is niets beter," zei Sylvia niet zachte stem, „en toch heb ik moeite gehad haar to overreden in bed te blijven. Ze wil naar Londen:" tfAls er iets is dat ik voor haar doen kan," fluisterde Jordan, altijd klaar met zjjn sympathie ion gereed om te helpen. - Sylvia schudde het hoofd. „Ik heb een dokter laten».,halen," zei ze. „Het ïs zulk een lieve vrouw," merkt Lord Marlow typ. „Je hebt haar hog 'piet gezien, is 't wel, Jordan"?'' '(JVcrdt 'nermlgiL) 4 I pert courant verschikt flageHSki, mot sit- „ndcriDg van Zon- en feestdagen. Prjia per Kwartaal, mot inbegrip von 5 eta. incassokosten: I 1.55- Iritnco per post I 2.—. pr|s por vcolt: IB o»nts. Afzonderlijke «immers 3 cents. Abonnementen worden da^iyks aangenomen. Advertenties voor bol eerstvolgend num mer moeten vóór twanlt nar aon het Bureau htaoredzftn. Hen bepaalde plaats van jdverteatien wordt niet gewaarborgd. SCHIED&MSCHE COOfti NT Pr§s der Adverientlïnran 1f» regel» I 1.30: iedere regel meer 25 cents. Beclames 60 cents per regel. Adverteclkn. en Eeolames met 30 in het Zaterdagavond- u immer met 20 verbooging. Incasso kosten 5 cents- postkvritanties 10 cents. Taneven van advertentien bit abonnement zijn aan bet Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden Kleine AdvertentiSn op genomen A 40 cent3 per advertentie van hoogstens 80 woorden; ieder woord ineor ï'A'eent, bjj vooruitbetaling aan het Bureau te "voldoen. „0, ja."" Q«ft»8riobteB.

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1