Luilekkerland, Raadselhoekje. school altijd. Dal is veel gemakkelijker, dan er over te pralen, omdat ze dan net doen. alsof se liet niel hooren en als je vecht, moeten ze het wel voelen. Dat zal bij meisjes toch «el net eender zijn als bij jongens". Allen lachten en hoewel Kek en Jo het zoo gek nog niet vonden, zei Jo: ...Ja. bij meisjes is dat wel ie.s ander dan bij jongens. Ze weten heelemaal niel hoe ze vechten moeten. Ze trekken elkaar altijd aan het haar en dat is natuurlijk valsch". Nee", zei mevrouw Jones. zachtheid overwint alles. Zeg dat aan je vriendinnetje en denk er zelf ook aan". Liesbeih deed den volgenden dag werkelijk haar best en juffrouw Armiiage merkte op, dat zij weer vriendelijk keek. Na schooltijd ging zij op nieuw met Calkrientje naar huis en deze vroeg of zij even met haar mee naar binnen wilde gaan. Ham vriendinnetje deed dl:. Hel halsje was zóó klein, dat Lies be.L niet begreep, hoe de familie Danvers er in kon wonen. -Mevrouw was heel vriendelijk tegen haar. Zij had een lieve stem en nam hel kind bij de hand. ,.lk zal je niet lang hier honden, lieve kind", zei zij. ,,maar ik zon graag willen. «lat mija man je eens zag." Liesbetli was wel wa. verlegen, maar zij ging toch de kleine zitkamer binnen, waar majoor Dan vers, die hed sukkelend was. op een rustbank lag, waar hij hel groolste gedeelte van den dag moest doorbrengen. Maar al was hg ook nog zoo zwak, hij kon toch zoo prettig vertellen en allerlei grappen van vroeger ophalen en daartoe behoort heel wat moed, als men zóó ziek is en zóóveel pijn heeft. ..Zoo. beste meid", zei bij tegen IiesbelK ..ben jij nu het vriendinnetje ran Caihrlentjel Ik ben blij het eenige meisje van de bede school eens te zien, dal weel. wat liefde is. Ik ken je ouders niet, maar toch weet ik iets van hen: zij voeden htm kinderen goed op". Lïesbeth kreeg een. kleur en was wd wat ver legen, maar zij vond het toch prettig, dat meneer Danvers dit zei. ..Vader en Moeder zijn de liefste menscbea op de heele wereld", zei zij. .,En ze zien er ooa heel lief rit. Mag ik hun portretten eens mee brengen? Dan zuil u het zelf zien". Meneer Danvere zei. dat hij dit heel prettig zou vinden en babbelde nog wat meï Liesbeth. Maar toen mevrouw bang was, dat haar ouders ongerust zonden zijn over haar lang uitblijven. nam hij af scheid van haar. Hij riekte z'c*. een weinig op en keek het kleine figuurtje glimlachend na. Toen Catbrienlje en Liesbeth den volgenden dag samen speelden, bemerkten zij niet. dat do andere meisjes al Buisterend elkaar aanstootten en h aar aankeken. "s Middags pos werd het Iieba.h duidelijk, want toen zij en haar vriendinnetje de schoolkamer bin nenkwamen, vonden zij daar hoewel hel nog vroeg was al de anderen reeds, terwig juffrouw Amiitage er nog niet was. .Een groot meisje gaf het afgesproken teeken. waarop allen opstonden. „Dag juffrouw Kaatje", zeiden zij. terwijl zij Cathrientje aankeken. Deze antwoordde niet. Toen keken rij Liesbeth aan en zeiden: .Dag juffrouw lijs". Liesbeth vergat op dat oogenblik heelemaal, wat haar moeder over zachtheid gezegd had en. zei driftig: „Jullie zijn allemaal spoken en ik haat jullie. Ik houd alleen van Cathrientje. Ais ik een jongen jwas, zou ik met jullie vechten en je een voor een ver slaan. Cathrienlje's vader is officier en als hij beter wordt, hoop ik, dat hjij jullie allemaal dood zal schieten". (Wordt vervolgd). door C. JE. DfÈ LILLE HOOGEWAARD. Vannacht ;oen ik sliep, was dat niet eenig? Had ik toch o zoo'n leuken droom: 'k Was in Luilekkerland aan V wand'len. Dat heerlijk oord van koek en room! De struiken waren van sucade. De hoornen van heel dik zoethout, De bloemen van de zoets.e suiker. De vruchten: jjsco's, heerlik koud. Van koek waren de hoogs huizen. De dakeu van echt marsepein. Hé. dacht ik ia zoo'n huis te wonen, Als 'k éénmaal later groot zal rijn Op straal lag dik de chocolade, In tuinen: hagelslag, geen grind. De villa's hadden leuke namen, -Als Kwar;a, Blooker, Scckesz. Liadt. Het beekje was van limonade, 'k Kon drinken, zóó maar uit mijn hand, Maarheen ik keek, 'twas alles heerlijk. De naam verdiend: Luilekkerland. Rik-tikke-'.ikdaar g'ng de wekker. Vaar was ik toch? "ik lag in bed Hor jammer. Maar het meest verdrietfe Mij. dat ik niel bad opgelet, Hoe ik den weg erheen kon vinden. Luilekkerland, dat heeiiijk oord. Staal in geen atlas 'k Weet alken nog: De weg ging door een roomtaart-poort. Och. lezers, wil mij helpen zoeken! *k Loof uit een prijs van marsepein Vck hetn of haar, die mij kan zeggen. Waar of Luilekkerland kan zijn! Oplossingen der Raadsels uit "t vorige nummer. VOOR GROOTEREN. 1. Gaskomfoor. Kaf, mos, gom, Koos, óór, Goor. 2. Njp, paard; nijlpaard. 3. Waal. .WASPIK Amsterdam. Seine. Parijs. Iep. Karei.

Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 10