mand, die aan z'n. wakend oog ontsnapte behalve op hol beslissende m'oment, toen de wed strijd moést beginnen. Toen bleken er twee spelers vandoor gegaan en we hadden maar één reserve, die feitelijk al leen maar was meegegaan, omdat hij zooveel Moppen kende en zoo (goed kon zingen onderweg. Z'n voetbal-capaciteiten {waren 'bij verre na niet in overeenstemming daarmee. ,.De Buldog" was wanhopig. We moesten toch partij geven; we moesten tocJi iets prosteeren voor do belangrijke vergoeding, die we kregen en in het verschiet zag lil reeds dat we niets zonden krijgen. ■De wedstrijd moest, beginnen; het publiek stond te wachten en teneinde raad hebben we onzen, ouwen penningmeester maar als voetballer ver kleed! Daar kreeg onze aanvoerder oen genialen in val. Toen hij bij liet tossen met den aanvoerder der tegenpartij sprak, Vertelde hij zoo langs zijn neus weg, dat onze rechtsbuiten, ,ple buldog", absoluut de gevaarlijke man was. Die pad al lang in tiet XederLuidsch elftal gezeten, als hij maar genaturaliseerd was: het was een oude voetbalrot, die nooit ppg'af en vasthield als een buldog Onze penningmeester stond zieli te verbijten, dat hij er zoo tussehen genomen werd, doch hij moest zijn rol goed speren, en zweeg! On eter tussehen had de aanvoerder der tegenpartij inistmetie gegeven onzen rechtsbuiten met 3 ot -I man te bewaken. Dadelijk na den al trap gebeurde „heft Onze middenvoor trapt den bal hard naar voren op rechts. Zoo vlug als z'n stramme boenen liem konden dragen, rentte de „buldog'' op den bal toe. Dij komt gelijk mot den bal in hes strafschopgebied, eenige Belgen trachten hem te kraken, duwen liem in z'n rug, met het gevolg dat „de buldog" voor» oversteegover den bal struikelde en sterretjes zag.. (Haarde bal ,.zat'' De profetie van onzen aanvoerder was al in de eerste minuut in vervulling gegaan en onze pen ningmeester, dte haast n'el mee kon loopen, omdat nij geen adem meer had en vervolgd werd door spierkrampen, werd aanhoudend door 2 Belgen bewaakt, die pal naast liem liepen. Zoodoende kreeg [hij geen bal meer en dat was maar gelukkig want hij bad nog nooit in z'n leven een bal raak gel rapt en had het nu heelemaal niet ge kund. Desondanks liep iiij maar steeds to schelden (oni in! zijn rol te blijven), dat hij1 geen enkelen bal meer kreeg. In de rust kwamen gelukkig tie twee verloren spe Iers opdagen!. Dientengevolge vroegen we een in valler voor onzen penningmeester, wat door do Belgen grif en dadelijk werd toegestaan S Zoo gaven we nog een halven wedstrijd goed partij 011 we wonnen met '2—1. Eerst, dachten two nog dat onze penningmeester, uit wraak, er met de reis vergoeding vandoor was, doch bet bleek dat Idr m 'thotel z'u pijnlijke spieren aan "tmas- secron was. Ja. ja, dat waren leuke tijdenal ben ik zélf die penningmeester geweest. Maar nu moet ik er uit, want daar heb ju Ant werpen al. i Dag boeren JX S V. V— 0. D. S. 1—2. Voor het eoxst sinds enkele maanden speelde S V. V. weer een competitiewedstrijd thuis cu daar winnen of verliezen, voor gem der beide par tijen van voel belang was; kan men, gezien het spel van de vorige week, hopen op prettig spel zonder zenuwachtig trappen. De verwachtingen zijn niet verwezenlijkt en voetballiefhebbers kon den evengoed thuis gebleven zijn. Herhaaldelijk werd dan ook den naam van den invaller van den vorigen Zondag genoemd, bijl wien Meerhof in de voorhoede gisteren een poorer figuur maakte. Verder speelde in do middenlinio van 't7.elfde mee, terwijl ook Feeldctrs weer m de gelederen opgenomen was liet scheen of de spelers, Vooiral de voorhoede, vrij onverschillig waren, zoo be gonnen ze en zoo zetten ze het spel voort, in weerwil van de pogingen die een enkeling zoo nu en dan deed om er wat meer vuur in te brengen. Van der Gaag werkte flink en. ook de Goede, maar de rest van de voorhoede en ook de middenlinie presteerde niet veel. Toc.li wns lner de invaller de slechtste niet. 'Hiertegenover had O. D'. S. geen zwaar werk en ze slaagde er door enkele gemakkelijke goals in de overwinning tie beladen. Xa de rust kwam bet bootdzaeklijk aan op hun verdediging, die over het algemeen dc aanvallen zonder samen hang van S. V. V., wel meester kon blijven. Do scheidsrechter leidde goed. Ongevrc-r tien minuten over twee is er ge toost. O. D. S. wint en kiest wML mee en zon tegen De eerste kans wordt dadelijk aan V V. ontnomen, liet gevolg, is een schot tegen den paal. Xa oen lam voortspeten krijgt later van der Gahg een kans vlak voor idoel, maar tegen zijn ge woonte, trapt hij den balt zachtjes in de Iranden van den keeper Zonder spanning gaat het spel hui voort Gekoesterd door het zonnetje, zit het publiek rustig toe te zien en dunkt ei' niet aan dat dit spelletje, want ook O. D. S. treedt niet op den voorgrond, in een nederlaag van. S. V. V. zal eindigen. Een mooi staaltje voetbal wordt even opgewerkt en de fouten laat men voorloo- pig voor wat -ze zijn. Ion iiiadas gaat ie Goeie naar voren, geeft een schot op doel, even worden, enkele flinke schoten gegeven, maar na oen schot over de lat gaat hel spel weer ru»üg veider.

Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 7