5c rij een oude taal. 6e rij oen vaartuig. 7e rij con. klinker. VOOR .KLEINEREN. 1. Laddcmadsel. lc (bovenste) sport een deel van een uurwerk. 2e sport oen roofvogel. 3e sport een waterplas. 4o sport hot tegenovergestelde van groot. 5e sport oen fihscilie drank, (ie sport een sieilijke zwem. vogel. 7e spert een Viuchtje, dat in het wild groeit. Se sport iets, lat door ons be woond wordt. Deze voorden bestaan allen uit 5 letters en de middelste letters vormen, van boven naar beneden gelezen, den naam van een sjadje in Gelderland. 2. Verborgen plaatsen in onls land. De nieuwe katrol deugde niet. Wij vonden, dat Jan Viscb edelmoedig ban. doble. (2) Piet loerde ,zijn les, terwijl Steven fietste. (2) Zij kwam er ongenoodigd binnen. 6. 'Mijn eerste is een viervoetig dier. mijln twee de in eejn riviertje in ons land, en mijn geliecl een dorp in Zuid Holland. 4. .dijn icerslo twee declen vormen samen een groot getal, mijn dorde deel is een lichaamsdeel van een dier en mijn geheel een insect. Wie raadt dit? X i "x PIe{jC van de buren is bij ons te gast; Pietje heeft veel kuren o, daL is zoo'n last. Dit vindt hij "niet lekker, daf vindt hij niet fijfn hier wil bij niet zitten, daar wil bij niet zijh. Dit wil bij niet spelen, daar vindt hij niets aan", zullen wij dat Pietje maar niet laten gaani Neen, daar komt zus Liesje, helpt ons uit den brand 'n hakje vol met zeepsop draagt ze in de band." Pijpen brengt ons zusje ook al voor ons mee nu aan 't bellen-blazen!. Pietje pruilto wee. Alaardie mooie bellen trekken hem toch aan. nu met naar hem kijken, laat hem stil begaan. Weldra is ons Pietje 11 eel em a al bekoord door de zeepsopbellen helpt hem nu maar voort. Kijk, zóó moet je blazen, weet je nu. hoe 't moet? flink probeer 'tmaar, Pietje, ha, zóó gaat het goed. Waar zijn Pielje's kuren? 'Alle vlogen weg met de mooie bellen is 'tniet grappig zeg? HEKWANXA. X X X X X

Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 7